Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość madelain5
Mam pytanko, czy lekarz moze stwierdzic zespól polic. jajników tylko na podstawie usg jajników bez dodatkowych badań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanulka1098
katarzynekk jesteś pozytywną osobą:)jak czytam takie wypowiedzi jak Twoja ostatnia, to nastawiam się pozytywnie i wierzę, że wszystko się w końcu ułoży. Sama wolę też widzieć raczej wszystko w kolorach niż w czerni:) Wiem, że nam się uda, a na potwierdzenie moje dwie "policystyczne koleżanki":), które mają po dwoje dzieci. Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola.34
Aneczkakic ! ja też mam chwile załamania i nie chodzi tu już o schudnięcie, na tym mi aż tak bardzo nie zależy , chce po po prostu urodzić dziecko , razem z mężem tego chcemy. nie możemy zrozumieć czemu tyle ludzi nie chce mieć dzieci, są złymi rodzicami ale je maja bez problemu...czemu my musimy tułać się po lekarzach, płacić za wizyty, ja dojeżdżam do mojego lekarza 150 km, trochę to jest na dodatek nie ma współczucia wśród ludzi, wszyscy mi mówią ze bez dzieci życie nie ma sensu, ze na starość zostanę sama itp zwłaszcza koleżanki z pracy nie mają litości , wierzcie mi że nie !!! czasami chce mi się wyć , ale co zrobić takie jest życie, jak to mówią życie to nie bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynekk
do madleain5 :) badanie usg odzwierciedla to co się dzieje w Twoich janjnikach ale żeby stwierdzic na 100% to mi sie wydaje, że jednak trzeba zrobić badanie hormonów :) ale to pierwszy etap po którym lekarz moze podejrzewac PCO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkakic
To jest nie fer i to bardzo. Jolu ja jestem sama i obawiam się że sama pozostanę. Bo ja bardzo źle się czuje z tą dizagnozą obwiniam sie i wiem że już teraz nie zwiąrze się z nikim. To wszystko spadło na mnie tak że cięzko mi się z tego podnieść cały czas płaczę. Tak jak mówisz nie chodzi o schudnięcie bo właśnie tak odkryłam PCO chodzi o to że będa problemy z dzieckiem. Nie wiem jak mam się zachowywać wydaje mi się że wszyscy patrzą na mnie jakby o wszystkim wiedzieli i płacz wszedzie niezależnie od miejsca. Nie mam nawet z kim o tym pogadać. Życie jak życie jak to dziś usłyszałam sa inne sposoby żeby miec dziecko ale ja jestem tak słabą juz osobą że boje się kolejny raz rozczarować. Poprostu nie mam już siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazkinia
ll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1000
czesc dziewczyny! w tym tygodniu dowiedzialam sie ze jestem chora. czekaja mnie teraz badania. Sama nie wiem od czego zaczac! Z kim mam sie umowic pierwsze na wizyte! Przytyłam duzo i co zrobic zeby chociaz zrzucic kilka kilo. Potrzebny jest dietetyk? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystka1000
czesc dziewczyny! w tym tygodniu dowiedzialam sie ze jestem chora. czekaja mnie teraz badania. Sama nie wiem od czego zaczac! Z kim mam sie umowic pierwsze na wizyte! Przytyłam duzo i co zrobic zeby chociaz zrzucic kilka kilo. Potrzebny jest dietetyk? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynekk
Do aneczkikic i joli34 : Dziewczyny nie ma co dramatyzować to nie jest jakiś wyrok tylko poprostu choroba, z którą można normalnie żyć i mieć dzieci. Nie rozumiem też czemu się obwiniacie. Mój mąż mi kiedyś powiedział : to jest nasz problem i sobie z nim poradzimy :). Są miliony dziewczyn, które mają tą chorobe i maja dzieci :) Miło mi wanulka, że chociaż Ty jedna jestes ze mną z tak dobrymi myślami :) A nie trace nadziei bo póki mi na to stran zdorwia pozwala będę walczyć bo wiem, że warto :) A wy dziewczyny nie marudzić tylko do lekarza i brać leki :) Pozdrawiam Was wszystkie :) Artyskra1000 dobry ginekolog pomoże Ci i ze schudnięciem i z problemem PCO. Aczkolwiek dietetyk to dobry pomysł tylko musisz powiedzieć, że starasz się o dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola.34
aneczkakic ! głowa do góry, katarzynekk ma racje , nie możemy się poddawać, spróbujmy poczekać trochę , może akurat leki nam pomogą wiem sama po sobie ze nie jest łatwo, jutro idę na chrzciny do mojej szwagierki, która nie chciała zajść w ciąże/ o ironio/ ale ma już dzidziusia, spotkam tam kochaną teściową która traktuje mnie jak kogoś gorszego , ciągle daje mi do zrozumienia że jej jeden synek ma rodzinę a drugi nie , bo w końcu ja to nie rodzina, czasami mam ochotę...ale co zrobić , ten wspaniały rodzinny dzień w końcu minie, teściowa pojedzie i zobaczę ja znowu dopiero na Wielkanoc jak dobrze pójdzie i mam nadzieje że z tą chorobą też sobie poradzę aneczkakic -będzie dobrze, zobaczysz !!! pozdrawiam was wszystkie gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***ania
witajcie! czytam wasze wypowiedzi i jestem pewna podziwu dla was. ja leczę się pół roku na pco a od roku staramy się o dziecko. właśnie teraz skończyłam branie hormonów na wyregulowanie okresu dupaston i estrofem. a także miałam wysoką prolaktynę, ale teraz jest w normie.na początku stycznia byłam na wizycie i z mojego ykresu mierzenia temperaturt wynika ze mam owulacje , teraz w 11 dniu cyklu jadę na usg zobaczyć moje pecherzyki. bardzo pragniemy dziecka. mieszkam nie daleko poznania czy któraś z was może jest z tych rejonów??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***ania
witajcie! czytam wasze wypowiedzi i jestem pewna podziwu dla was. ja leczę się pół roku na pco a od roku staramy się o dziecko. właśnie teraz skończyłam branie hormonów na wyregulowanie okresu dupaston i estrofem. a także miałam wysoką prolaktynę, ale teraz jest w normie.na początku stycznia byłam na wizycie i z mojego ykresu mierzenia temperaturt wynika ze mam owulacje , teraz w 11 dniu cyklu jadę na usg zobaczyć moje pecherzyki. bardzo pragniemy dziecka. mieszkam nie daleko poznania czy któraś z was może jest z tych rejonów??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoska-83
Cześć, teżnależę do grona "szczęsliwców" PCO. Od 6miesięcy biorę clo, teraz mój lekarz stwierdził ze spróbujemy z metforminą?? czy ten lek, faktycznie da jakies rezultaty, chce dodac ze nie jestesm otyła, i nie mam większtch problemów z owłosieniem. Cykle po 6 miesiacach leczenia są w miare regularne, ale niestety bezowulacyjne:(. Jak wygląda zabieg laparoskopii??? czy faktycznie pomaga, bo bardzo chcemy mieć z mężem dzidziusia.Pozdrawiam Was, i prosze o dopwiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoska-83
Cześć, teżnależę do grona "szczęsliwców" PCO. Od 6miesięcy biorę clo, teraz mój lekarz stwierdził ze spróbujemy z metforminą?? czy ten lek, faktycznie da jakies rezultaty, chce dodac ze nie jestesm otyła, i nie mam większtch problemów z owłosieniem. Cykle po 6 miesiacach leczenia są w miare regularne, ale niestety bezowulacyjne:(. Jak wygląda zabieg laparoskopii??? czy faktycznie pomaga, bo bardzo chcemy mieć z mężem dzidziusia.Pozdrawiam Was, i prosze o dopwiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoska-83
Cześć, teżnależę do grona "szczęsliwców" PCO. Od 6miesięcy biorę clo, teraz mój lekarz stwierdził ze spróbujemy z metforminą?? czy ten lek, faktycznie da jakies rezultaty, chce dodac ze nie jestesm otyła, i nie mam większtch problemów z owłosieniem. Cykle po 6 miesiacach leczenia są w miare regularne, ale niestety bezowulacyjne:(. Jak wygląda zabieg laparoskopii??? czy faktycznie pomaga, bo bardzo chcemy mieć z mężem dzidziusia.Pozdrawiam Was, i prosze o dopwiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzi75
wiele dziewczyn twierdzi, ze tak .ja mysle ,ze po 1 kuracja hormonalna a po 2 czas .co do zabiegu to ja osobiscie sie jego obawiam, bo gdzies slyszalam, ze moga byc zrosty .decyzja nalezy do ciebie(moze to bzdury ale ja sie boje ) .jeszcze jestes mloda wiec dobry ginekolog i leki -takie jest moje zdanie .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoska-83
ginekolog jest dobry, kuracja hormonalna już od 6 miesięcy, i tak ucieka miesiąc za miesiącem, a rezultatów brak.ja raczej się odważę na zabieg, tylko jeszcze przed tym próba z metforminą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny troche sie załamalam po waszych wypowiedziach od czwartku zaczynam walke z niepłodnościa oprocz tego nie mam zadnych objawów moja pani dr super osoba obiecała ze za 4-5 mies bede w ciazy ponoc jak ona tak mow to tak bedzie a tu prosze piszecie ze po 2 lata i nic to jakis koszmar popzdrawiam wszsystkie starajace sie dziewczyny o dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny troche sie załamalam po waszych wypowiedziach od czwartku zaczynam walke z niepłodnościa oprocz tego nie mam zadnych objawów moja pani dr super osoba obiecała ze za 4-5 mies bede w ciazy ponoc jak ona tak mow to tak bedzie a tu prosze piszecie ze po 2 lata i nic to jakis koszmar popzdrawiam wszsystkie starajace sie dziewczyny o dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoska-83
hej, to wszystko nie jest takie proste, jakby się wydawało. Na początku myślałam,ze wszystko pójdzie ok, a tu nic. Ja tracę nadzieje, ale Tobie na pewno się uda. U każdej z nas przebiega to inaczej. Trzymam za Ciebie kciuki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoska-83
hej, to wszystko nie jest takie proste, jakby się wydawało. Na początku myślałam,ze wszystko pójdzie ok, a tu nic. Ja tracę nadzieje, ale Tobie na pewno się uda. U każdej z nas przebiega to inaczej. Trzymam za Ciebie kciuki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola0671
witajcie!jestem na forum pierwszy raz!Mnie też zaszczyciło a może raczej dopadło PCOS.Dla dziewczyn które starają się o dzidziusia pocieszenie :jestem matką dwóch wspaniałych synów!!Z pierwszą ciążą raczej nie było większego kłopotu ale o drugiego potomka staraliśmy się prawie 10 lat!!wydaje mi się że z wiekiem stan jajników się po prostu w tych przypadkach pogarsza!Dla mnie największym teraz problemem jest nadwaga i nadmierne owłosienie!jak z tym sobie radzić?Może znacie adres gin,-endykrynologa w pobliżu Opola??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola0671
witajcie!jestem na forum pierwszy raz!Mnie też zaszczyciło a może raczej dopadło PCOS.Dla dziewczyn które starają się o dzidziusia pocieszenie :jestem matką dwóch wspaniałych synów!!Z pierwszą ciążą raczej nie było większego kłopotu ale o drugiego potomka staraliśmy się prawie 10 lat!!wydaje mi się że z wiekiem stan jajników się po prostu w tych przypadkach pogarsza!Dla mnie największym teraz problemem jest nadwaga i nadmierne owłosienie!jak z tym sobie radzić?Może znacie adres gin,-endykrynologa w pobliżu Opola??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola0671
witajcie!Jestem na forum pierwszy raz i ten problem też mnie dotyczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola71
witajcie!Jestem na forum pierwszy raz i ten problem też mnie dotyczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola71
witajcie!Jestem na forum pierwszy raz i ten problem też mnie dotyczy!pocieszenie dla dziewczyn strających się o dzidziusia;jestem mamą dwóch wspaniałch synów.O drugiego jednak staraliśmy się prawie 10 lat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola71
witajcie!Jestem na forum pierwszy raz i ten problem też mnie dotyczy!pocieszenie dla dziewczyn strających się o dzidziusia;jestem mamą dwóch wspaniałch synów.O drugiego jednak staraliśmy się prawie 10 lat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola71
witajcie!Jestem na forum pierwszy raz i ten problem też mnie dotyczy!pocieszenie dla dziewczyn strających się o dzidziusia;jestem mamą dwóch wspaniałch synów.O drugiego jednak staraliśmy się prawie 10 lat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola71
witajcie!Jestem na forum pierwszy raz i ten problem też mnie dotyczy!pocieszenie dla dziewczyn strających się o dzidziusia;jestem mamą dwóch wspaniałch synów.O drugiego jednak staraliśmy się prawie 10 lat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola71
witajcie!Jestem na forum pierwszy raz i ten problem też mnie dotyczy!pocieszenie dla dziewczyn strających się o dzidziusia;jestem mamą dwóch wspaniałch synów.O drugiego jednak staraliśmy się prawie 10 lat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×