Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Czesc dziewczyny. Właśnie zrobiłam teścik i ....wielka wyraźna gruba krecha, niestey tylko jedna :( Nawet jak patrzyłam pod kątem nie było widać drugiej ;) Jakoś bardzo się tym nie przejmuję i będę próbować dalej... Z tym przklętym pco nie jest łatwo zaciążyć, wiec jeszcze trochę powalczę. Dziękuję za pamięć. Na razie pa, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeszekNadWargaOdwagiNieDodaje
Dzieki Surfitka, ale sprawa nie jest taka prosta. Jak kiedys (zanim jeszcze wiedzialam o moim pcos) pszlam z tymi wlosami do dermatologa, to mnie wysmiala. Nawet nie zareagowala, jak jej powiedzialam o wlosach na piersiach, co jak czytalam, juz bardzo czesto sie przy hirsutyzmie zdarza. Powiedziala, ze powinnam sobie znalezc faceta, ktory mnie wyleczy z kompleksow i pewnie kurcze miala racje, ale to bylo z 5 lat temu i od tego czasu nic sie nie zmienilo. Jak mi kiedys wrosl w skore wlos i sie zrobil babel, od razu nie moglam isc do lekarza, tylko poszlam po tym jak juz to cos sama wycisnelam i bylam chyba u 5 lekarzy i wszyscy dawali mi jakies masci, czy cos. Zostala sina blizna i wglebienie w okolicach bikini. Wiec lekarze nei za bardzo pomagaja, a ja teraz jestem za granica i nie za bardzo mam czas lazic i upraszac sie o jakies leki. Jezeli zas chodzi o wlosy, to czytalam, ze laserowe usuwanie wlosow nie pomaga przy problemach z hormonami, bo one odrastaja, nawet jesli sie ich juz raz pozbylo (po tych 3, czy 4 zabiegach). Jako studentka nie mam wystarczajaco kasy, zeby ja wyrzucac, a nomalne golenie nie pomaga, bo sa ostre i i tak je czuc spod skory i widac. Czy ja naprawde skazana jestem na zycie w samotnosci, czy mam tylko 23-letniego pecha? A potrzeba tylko odrobiny milosci. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy podczas staran o dzidzusia mozna stosowac jakies leki ktore poprawiaja wyglad skory i zmniejszja owlosienie?brdzo chcialabym sie starac o dziecko ale sama mysl o tym ze znow wyrosnie mi wasik mnie przezraza.Piszcie KObietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ofaasola, mnie bardzo pomógł spironolactone ( myślę, że to to samo co spironol). Krostki już nie wychodzą ( czasem się jakiś zdarzy, ale zdrowym kobietom też), włoski po depilacji znacznie wolniej odrastają. Ja też staram się o dzidzię i dostałam ten lek od mojego gin na zminiejszenie testosteronu, który właśnie jest odpowiedzialny za te nieszczęsne objawy pco. Meszek, albo trafiasz na złych lekarzy, albo nie słuchasz sie ich rad. Skoro Ci powiedział znajdź faceta to szukaj ;) Ja wiem, że to nie jest takie proste i jestem tą szczęściarą co złapała męża zanim miała jakiekolwiek objawy pco, ale chociaż go bardzo kocham i jest najwspanialszym mężczyzną jakiego znam do Brada Pitta mu daleko ;) Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Spróbuj może z tym lekiem o którym pisałam wyżej, to nie tabkletki antykoncepcyjne, tylko lek na testosteron. Może to Ci pomoże zaakceptować siebie, chyba masz jakieś zalety? Wygląd to tylko kwestia gustu, nie wszystkie dziewczyny muszą wyglądać jak modelki (zreszta tam zawsze działa retusz) a to że masz włoski to taka twoja (nasza) \"uroda\" :) Jak pisałyśmy parę stron wstecz laser pomaga, ale dopiero wtedy jak leczysz się hormonalnie. Może czas zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko bardzo dziekuje za informacje.Nawet nie wiesz jak mi ulzylo:)Rozumiem ze w tej sytuacji wystarczy odstawic marvelon i juz sie mozna starac?Moglabys napisac ile ten twoj lek kosztuje i jak go bierzesz?Ja biore ten sironol codziennie a kosztuje grosze.I jescze jedno jesli moge spytac jak dlugo sie starasz o dzidzie?Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja nie wiem co to jest mervelon. Ja sie leczę teraz w stanach, wiec cena mojego leku nic ci nie da :) Podobno w Polsce nie jest drogi. Biore jeszcze metformine, ale nie myślę, żeby to miało wpływ na włoski. Ja juz się staram bardzo długo. Od września 2002roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marvelon to tabletki anty.Wybieram sie do lekarza dopiero 14 marca bo takie tu sa terminy.Wtedy o wszystko zapytam.Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale ja mam przy PCOS niedowage,moze bedzie mi latwiej zajsc co?Pozatym janiki z pecherzykami i te hormony LH i FSH sa zle.Pozatym wszystko mam w normie.Juz sie boje jak to wszystko sie zacznie.Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze powodzenia w staraniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olafasola Ja tez mam PCO i dosc spora niedowage ale podobno wazne jest zeby wazyc mniej gdy sie ma PCO bo to zwieksza prawdopodobienstwo zajscia w ciaze :). Tylko takie moje pytanie.. Czy Ty masz niedowage z wyboru czy po prostu naturalnie jestes taka szczupla? Bo ja np. chcialabym przytyc i nie potrafie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia41
Prosze mozecie podac jakis ginekologow z rzeszowa. lublina lub okolic? Prosze bardzo mi na tym zalezy. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche smutna
hmm....mam 21 lat.dowiedzialam sie o tej chorobie jakis miesiac temu i ciagle szukam informacji na ten temat-lekarka nie wyczerpala tematu-ale to zlota kobieta-caly czas nastawia mnie optymistycznie!choc jeszcze nie planuje zakladac rodziny to jednak zalamuje mnie mysl o tym,ze moga byc problemy przy zajsciu w ciaze,pozniej z jej utrzymaniem...u mnie w rodzinie niestety tak jest.ale zadna kobieta nie miala PCO.w sumie to robilam badania krwi i mialam USG,mam nieregularne cykle i bardzo bolesne ale nie mam zadnych wloskow zbednych ani nadwagi.ale postawiona diagnoza jest napewno prawidlowa.biore tylko duphaston.jestem nowa na forum,wogole to neiwiem co wiecej napisac...moze po prostu ze jestem troche smutna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AngelaK989 ja jestem bardzo niska 154cm i w sumie moja waga chyba wynika z tego.Jak bylam w szpitalu to wazylam 46 kg i na wypisie mam niedowage.Teraz waze 48kg ale musze sie pilnowac ,cwiczyc i pilonowac tego co jem.Był taki okres czasu ze tylam na potege,teraz juz wiem ze bylo to spowodowane choroba.Pozatym strasznie mnie mecza ataki glodu,nie potrafie czasem tego opanowac.Moze ktoras z was tez tak ma i podzieli sie recepta na to?:) Troche smutna-trzymaj sie.W grupie zawsze razniej.Sledzac to forum napewno zrozumiesz nieco wiecej na temat PCOS.pOZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olafasola aha rozumiem.... ja niestety w ogole nie mam apetytów, mało jadam bo nie bywam czesto głodna... przy wzroscie 170 waze tyle co Ty... ok48 kg... niestety nie wiem co jest grane ale przytyc nie umiem :(... dzis jade do lekarza ktory wlasnie zajmuje sie PCO, ciekawa jestem co mi przepisze i jaka wyda diagnoze.. W koncu ani nie mam zbednego owlosienia, ani nadwagi, ani nawet wasika nie zauwazylam... Moze to jednak nie to? Ale jedna pani doktor powiedziala mi wlasnie na podstawie USG ze mam PCO.. A jesli juz ma sie PCO to zazwyczaj na obu jajnikach?? Wtedy mialam zapalenie jednego i nie umiala mi zrobic jego USG... Chociaz co tu sie ludzic nie ma co :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz byc naprawde szczupla,masz 20 cm wiecej ode mnie a wazysz tyle samo.Ja mam pecherzyki na obu jajnikach,nie wiem czy jesli sa na jednym to tez PCOS.Teraz wybieram sie do lekarza ,bo chcialabym sie starac o dzidzie ale przeraza mnie odstawienie tabletek.No nic zobaczymy jak bedzie .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche smutna
mam do was dziewczyny pytanie w sumie to narazie przez jeden cykl bralam duphaston(teraz zaczynam drugi).czy to normalne ze w trakcie brania tego leku mam strasznie zle samopoczucie???kluje mnie brzuch tak na dole i bardzo bola piersi(czego wczesniej nie nie mialam)i jestem strasznie nieprzytomna-taka jakby wiecznie nie dospana...mam strasznie slaba koncentracje-moze to tylko moje jakies wymysly.lekarka mi nic nie mowila o tym ze tak moze byc.kontrole mam za 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terecha
hej troche smutna!!!!!:)ja tez bore duphaston i mam tez takie dziwne samopoczucie-mnie lekarka ostrzegala ze tak moze byc:)...ale bralam narazie przez pare dni(wnet zaczynam znow).trzymaj sie i mysl POZYTYWNIE bo to chyba najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę smutna ja też tak mam po Duphastonie (ból podbrzusza i piersi), ale u mnie zaczęło się to po 2 miesiącach stosowania i szczerze powiem, dopiero teraz dowiedziałam się, że to przez ten lek właśnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, jak wiecie duphaston to progesteron. Naturalnie hormonik ten wydziela sie w drugiej fazie cyklu i podtrzymuje ciaze, jezeli jej brak nagly spadek tego horm. wywoluje @. Bole podbrzusza, piersi czesto wysepuja naturalnie przed @, wiec chyba dlatego duphaston tak na was dziala. Normalnie wczesniej tego nie czulyscie bo przy pco bardzo czesto ma sie niedobory progesteronu i dlatego tez bardzo niereg. cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca77
Badnanie progesteronu wykazalo ze mam go malo nieco ponad dolna granice ale badanei bylo robione w 9dc. Jest to powod do zmartwien wiem ze powinno sie go badac w drugiej czesc cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONADA
HEJ DZIEWCZYNY, DAWNO MNIE NIE BYŁO, ALE OSTATNIO STRACIŁAM NADZIEJĘ I NAWET NIE CZYTAŁAM TYCH POZYTYWNYCH KOMENTARZY. MAM PROŚBĘ, CHCIAŁABYM SIĘ DOWEIDZIEĆ, CZY KTÓRAŚ Z WAS BRAŁA LUTEINĘ I CLESTILBYGEST I OD KTÓREGO DNIA CYKLU. JA JUŻ OD JAKIEGOŚ CZASU STARAM SIĘ O DZIDZIĘ. BRAŁAM TE LEKI WEDŁUG ZALECEŃ LEKARZA. OSTATNIO TEN SAM LEKARZ SKIEROWAŁ NAS DO INNEGO SPECJALISTY W CELU PRZEBADANIA MOJEGO MEŻĄ. I KIEDY TEN DRUGI DOWIEDZIAŁ SIĘ, JAK JA BIORĘ TE LEKI, TO ZUPEŁNIE TO WSZYSTK ODWÓRCIŁ O 180 STOPNI. ZGŁUPIAŁAM JUŻ I NIE WIEM, CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLEĆ. Z GÓRY DZIEKUJĘ. POZDROWIENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markotka, nie ma za co. Jestesmy tu po to by sobie pomagac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny powiedzcie mi bylam u gina powiedzial mi ze mam pecherzyki na jajnikach co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego nie zapytalas lekarza?? Jezeli pecherzyki sa liczne to jest prawdopodobnie PCO. Ja bralam duphaston/ dziala tak jak luteina/ i clo. Duphaston lykalam po owulacji stwierdzonej monitoringiem tak przez 10 dni do zrobienia testu , zawsze przed odstawieniem musialam robic test poniewaz duphaston czy luteina pomagaja urzymac ciaze. clo bralam od 5 do 9 dc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola31
ja tez mam PCO , biore metformax , dobrze sie po nim czuje ale mam napady glodu , czy ktoś maiał podobnie , czy stosujac tan lek trzeba stosować diete aby schudnąc, mam troche nadwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola31-ja biore marvelon i spironol i tez sobie nie moge poradzic z tymi atakami glodu.Poprostu czasem wymiatam lodowke:(Moze ktoras z Dziewczyn wie jak sobie z tym radzic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Wybrałam się do lekarza, bo po odstawieniu tabletek (które brałam od 6 lat bez przerwy) nie dostałam okresu.No i tak od października zeszłego roku. Początkowo myślałam, że ciąża...ale wręcz przeciwnie..Po przeprowadzonym wywiadzie lekarskim, badaniu USG (jednak bez badań hormonalnych), lekarz postawił diagnozę -PCO. Teraz biorę jakies leki hormonalne Progynova przez 7 dni, a przez następne 7 Provera (czy jakoś tak podobnie).Natstępnie za tydzień mam iść na wizytę. Nie ukrywam, że chciałabym potwierdzić diagnoze u kogoś innego (tak na wszelki wypadek, choć chyba nie mam zludzeń). Czy zna któraś z Was specjalistę z Poznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, odnosnie metforminy i napadow glodu. U mnie jest calkowicie na odwrot. Mam napady jadlowstretu, smierdzi mi jedzenie i wogole czasem jest fatalnie niedobrze. No i stad udalo sie wreszcie schudnac. Od trzech tygodni cos przystopowalo, ale moze juz wystarczy. Ktoz to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×