Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość Ulaaa
Wiec powiedzcie mi dziewczyny co mam teraz robic, powinnam zmienic lekarza? Zawsze myslalam ze to dobry lekarz i slyszalam tez takie opinie od innych... Mam dopiero 19 lat wiec narazie nie chce miec dzidziusia takze stosowanie antykow mi nawet pasuje. Ale po tym co mowicie to juz sama nie wiem czy powinnam je brac czy nie... Zaznaczam ze wczesniej nie mialam okresu 7 miesiecy i to mnie zmusilo do pojscia do lekarza. Kazal mi zrobic badania na poziom hormonow, zrobil usg i stwierdzil zespol policystycznych jajnikow no i przepisal CILEST... A ja sobie go biore i nie wiem czy dobrze robie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulaaa bardzo często przy PCO nie występuje owulacja jeżeli dostałam cilest bierz go później jak będziesz chciala mieć dziecko odstawisz i może Twoje jajniki będą prawidłowo działać i będziesz miała owulację:) mi tak lekarz przepisała harmonet. Brałam odstawiłam niby z temperatury wynika że miałam owulację ale nie udało się zajść :) Myślę że antykoncepcja jest dobra ale też może pogorszyć stan jajników.. Musisz przemyśleć a najlepiej sknsultować z innym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was moje drogie! Ja także mam to cholerstwo :-( Starania rozpoczęłam od grudnia, na razie nic z tego... Leczyłam się anty, lecz nie widzę żadnej poprawy. Obecnie @ wywołuję luteiną. W międzyczasie biorę Vita-femin, sama nie wiem już co ze sobą zrobić. Ta bezsilność mnie przeraża! Znacie jakiegoś dobrego gin-end z okolic Sosnowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.mm
dziewczyny jeszcze raz podaje namiar na doktora Buchacza z Katowic: numer do rejestracji 662 002 394 dzwoni się w poniedziałki czwartki i piątki o godzinie 18-22 we wtorki i środy przyjmuje nie ma usg na usg kieruje do dr. łukasika- trzezba sie osobno umawiać- w zeszłym roku 80 zł w tym jeszcze nie byłam ale mozliwe że podrożało bo u buchacza podrozało w tym roku i kosztuje 100 zł. ja mam wizytę w środę o 21.00 dopiero ale to nic ciekawe co tym razem sie dowiem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki;) jak pisałam ze dam znać jak po wizycie w klinice tak piszę;) nasze wyniki oki tylko mi wyszło że nie wychodzi nam 6mies. z dzidzią(a zaczęłiśmy odrazu po odst.tabsów jak lekarz zalecił) bo dzisiejsze badanie usg dopochwowe wykazało że jak każda praktycznie z PCO nie jajeczkuję i tak byśmy się starali do osranej śmierci i nic by nie wyszło. Dostałam na to CLOSTILBECIST czy jakoś tak bo nie mogę dobrze rozczytać z recepty opis w jakie dni mam stos. czyli od marca starania już z tym lekiem i może się uda wreszcie z dzidzią;) no i teraz w 12d.cyklu znowu do gina na usg zobaczyć czy ten lek się na mnie sprawdza tzn ze 60% kobiet super reaguje,ciekawa jestem gupia pipa nie zapytałam z tego wszystkiego czy odrazu podczas początków brania tego leku może on spowodować to czy odrazu uda się z zapłodnieniem,Wiecie coś o tym???? pozdrowionka a i mam tez luteine od 16dnia cyklu czyli dziś mój 11dzień żeby ten okres mi nie zanikł,bo ost coś dłuugo czekałam aż się pojawi.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewuszki :) Właśnie trafiłam na to forum... i z przerażeniem stwierdziłam jak wiele z nas boryka sie z problemem PCO. Niestety on mnie również dotyczy:( Od ponad 2 lat biorę Jeanine i muszę przyznać, że bardzo dobrze czuję się po tych tabletkach i nawet z włosami nie mam już tego problemu co wcześniej. Poleciłabym je wszystkim, no ale każdy organizm reaguje indywidualnie i to co jest skuteczne w przypadku jednej osoby nie musi się sprawdzić w przypadku drugiej. A tak na pocieszenie moja najlepsza koleżanka właśnie jest w 8 miesiącu ciąży, a i ona miała zdiagnozowane PCO :) Po odstawieniu tabletek i przy krótkim stosowaniu \"wspomagaczy\" udało jej się. Więc głowa do góry :) Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA czekam na jeszcze jedne badania i mam nadzieję że też uda mi się wreszcie zajsć :) Ale oczywiście nie żyje w celibacie a kto wie może coś się stanie i w tym cyklu jak na złość wszystko się zmieni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiamm
dunia wiekszosc kobiet z pco które sie starają o dzidzie bierze cl9o ze mna włacznie możesz zaskoczyć nawet przy pierwszym cyklu jeśli na ciebie podziała i bedziesz miała owulacjie powodzenia p.s. leczenie standardowe przy staraczkach pco ale bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi :) No ja kompletnie nie wiem co z tymi moimi bodawkami, nigdy tak nie miałam, cały czas są tkliwe. FF zaznaczył mi owu w 14 dc, dziś mam 21dc a tkliwość brodawek pojawiła się na samym początku cyklu, zaraz po @. No zobaczymy, może faktycznie to owu i dlatego tak zareagowały, tylko dziwne, że tak szybko. fasolcia a lekarz nie poinformował Cię o wynikach pozostałych badań? To pewnie ginekolog? Radziłabym wybrać się do ginekologa-endokrynologa. Marta skoro obraz jajników wskazuje na pco i do tego nieregularne miesiączki włoski i pozostałe hormony nie bardzo, to niestety, ale chyba to będzie pco. No, ale ja nie jestem lekarzem i nie mnie to oceniać. Życzę Ci, żebyś szybciutko zaszła w ciążę :) Ulaaa rozumiem, że stosowanie tabletek anty jest wygodne, ale pomyśl o swojej przyszłości, o tym, że za kilka lat będziesz chciała zostać mamą i warto już teraz zrobić coś w tym kierunku, bo doprowadzenie się do normalnego stanu nie jest łatwe. Agnesita przyjmowanie tabletek anty nie można nazwać leczeniem! basiu daj znać po wizycie. Dunia powodzenia! :) Kokieteria witaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiam m markotka ;) nie dziękuję żeby nie zapeszać:) pozdrawiam was cieplutko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) widzę, że wiele z Was ma problemy z wypadaniem włosów. Nie wiem czy to co teraz napisze coś pomoże, ale... może warto spróbować. Mój brat od lat używa jednego szamponu: z czarnej rzepy firmy Joanna. Kiedys łysiał, ale po jakimś czasie używania tego szaponu zauważył dużą poprawę. Teraz ma nawet ładną czuprynkę na głowie :) Ja nigdy nie miałam problemów z wypadaniem włosów, choć zauważyłam u siebie zwiększoną tendencję wypadnia włosów w okresie jesiennym. I też stosuje ten szampon i włosy mam gęste i zdrowe. Choć wiem, że aby było widać jakieś efekty używania tego szamponu to trzeba go używać jakiś czas. Oprócz tego stosuję też odżywkę wax raz w tygodniu. dunia25, jeśli będzies brała CLO to jest duża szansa na zajście w ciążę za pierwszym razem. Jednak to zależy od tego, jak Twoje jajniki zareagują na ten lek? U mnie ok, brzucho rośnie :) za tydzień idę na usg i już się doczekać nie mogę, bo dowiem się jaka jest płeć dziecka :) Pozdrowniena i buziaki dla stałych bywalczyń :) Let

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌼 Let super ze brzusio rosnie i szybciutko daj znac czy chlopiec czy dziewczynka :D Ejmi nareszcie sie odezwałas pracusiu :D zwolnij troszke :) Basiu czekamy na opinie po wizycie :) Surfitko a Ty gdzie sie podziewasz ???? Pewnie Michalinka daje Ci niezle po żebrach :D ??? Co do moich wlosow to okropienstwo wypadaja starsznie mam juz taka lysinke małą na czubku przerzedzone wlosy strasznie 😭 co to za odzywka o ktorej piszecie jak myslicie pomoze ???? A pozatym to okropnie przeluszczaja mi sie wlosy musze myc codziennie :( Pozdrowionka :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsik fajnie Ci już zobaczysz maleństwo ba nawet płeć,najfajniej to widać w 4d a ja płci nie będę chciała znać aż do porodu żeby była większa niesposzianka;) dziś idę wykupić recepte na to Clo i luteine :O ale jak wczoraj spędziłam pare godzin w internecie na wszelakich topikach o tym Clo i na naszym topiku cofnęłam sie o parenaście stron to już boję się tego i nie ze wzgl na te pęcherze bo o tym uprzedził mnie lekarz i nie te bóle głowy ale że w skutkach ubocznych jest przyrost wagi:O ja i tak mam problemy z utrzymaniem wagi,muszę się katować żeby cokolwiek chudnąć a tu jeszcze to Clo powoduje tycie,wszystkie tego doświadczają podczas przyjmowanie tego ??? bo ja to chyba przestanę prawie jeść,będę się głodzić żeby nie utyć,w ciąży rozumiem normalna sprawa ale ja teraz od dłuższego czasu specjalnie przed ciążą odchudzam się żeby jak najmniej się spaść i nie wyglądać jak słonica,mam nadzieję że to teraz póki w ciązy nie jestem i łykam zelixe nie szkodzę tym no bo przecież jak skoro nie ma nawet fasolki..a i nie wiadomo czy Clo podziała akurat i na mnie? Dziś mój 13d.c od 16do 25 mam ssać podjęzykowo tą luteine a potem od 3 i 4d.c 1x1 tabl. Clo 5-6-7d.c 2x1 tabl.Clo i 12 d.c na kontrole usg jak rosną pęcherzyki a tak wogóle ja nie mam pojęcia czy to dopiero na tym usg lekarz powie kiedy po tym Clo zacząć starania ??? czy jeszcze w takcie przyjmowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasaw31
Hej dziewczyny, piszecie o problemach przetłuszczniu i wypadaniu włosów. Mam podobny problem i wiecie co biorę witamin, które poradzono mi w aptece jest to wyciąg ze skrzepu polnego na wzmocnienie włosów i paznokci. Zawsze kiedy je biorę jest duża poprawa, a co do szamponu to tak jak pisała Let najlepiej z czarnej rzepy. Odżywek nie stosuję mam strasznie cieńkie włosy i zauważyąłm że po odżywkach szybko mi przetłuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko Dunia 🌼 :D:D:D to chyba miało byc do Let 🌼 choc przyznaje ze tez bym sie ucieszyła jakby dotyczyło to mnie :D a to znowu kolejna pomyłka , znowu mnie kojarza z mamuska to musi byc jakis znak ;) Pozdrowka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia 25 :) nie martw się na zapas :) i tak przytyjesz w ciąży :) nie wiem wprawdzie, czy po clo się tyje, bo ja zaszłam po clo bardzo szybko w ciążę i nie zauważyłam przyrostu wagi w tym czasie. Za to teraz to nadrabiam :) mam już 4 kg na plusie, a to dopiero 20 tydzień ciąży :) Bóli głowy też nie miałam po clo, właściwie to czułam się dobrze :) A co do wagi... Nie głodź się, musisz przygotować organizm na ciążę i odżywać się zdrowo :) Wiesz, jeśli pierwsza dawka clo na Ciebie nie zadziała, to lekarz na pewno ją zwiększy i może wówczas zadziała. Moja lekarka zawsze mi powtarzała, że nie mam się co martwić, bo po clo pęcherzyki pięknie rosną :) A co do starań, to lekarz Tobie powie kiedy macie się przytulac. Najpierw musi potwierdzić na usg owulacje i potem do dzieła :) Trzymam kciuki :) agasaw31, słyszałam o tych tabletkach ze skrzypu polnego, kiedys nawet je brałam, bo strasznie łamały mi się paznokcie po zdjęciu tipsów :) I pomagało :) Odżywki rzeczyiście nie są za dobre na przetłuszczające się włosy, ale może warto stosować choć raz w tygodniu? A_psik, buźka dla Ciebie :) i przesyłam ciążowe fluidki :) Let

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jestem, czytam, ale juz nie mam czasu pisac :O Wogole wszystko jakos z rak mi leci, taka niezdara sie zrobilam ze szok. Michasia kopie, ale to dobrze, bo wiem ze i ona ma sie dobrze :) Let, ja juz mam 5 kg na plusie i to jest prawidlowy przyrost wagi wiec wszystko pod kontrola. No i pisz jak juz bedzie po usg. dunia, ja mialam w sumie 12 cykli na clo i nie zauwazylam tycia po tym leku, raczej gorzej reagowalam na duphaston nie wspominajac okropnej luteiny. A tak wogole najszybciej chyba tylam wogole bez zadnych lekow :O A clo jak napisala Let moze zadzialac juz w pierwszym cyklu. A na wlosy ktore zaczely mi garsciami wypadac siostra przywiozla mi Vitapil i w ciazu 2 miesiecy super poprawa byla. A w ciazy to nawet jednego wlsoka nie gubie :D Apsik, no skoro tak te dzieci ci przypisuja to kto wie, kto wie ;) Pozdrawiam wszystkie pcowicziki i zycze duzo usmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam Wam już dziewczynki na początku poprzedniej strony o odżywce do włosów, POLECAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
Witam o PCO dowiedzialam sie tydzien temu, prawde mowiac brzamialo jak WYROK:( ale nie bede tutaj tego pisywac w kazdym razie mecza mnie skutki uboczne zespolu policystycznych jajnikow mianowicie tradzik walcze z nim juz 8 lat i nic nie pomaga ale wiem ze musze miec regularne miesiaczki a nie mam :( czy ktoras ma podobny przypadek z tradzikiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Let to daj znać koniecznie po usg :) A 4 kg w 20tc to chyba nie tak dużo, moja koleżanka też ma ok. 20tc i na plusie już 10 kg! A_psik ja też muszę myś włosy codziennie :o Duniu ja w kwestii Clo nie pomogę, bo nigdy nie przyjmowałam tego leku. Surfitko, no słyszałam, że w ciąży kobiety często są roztargnione :) paulo ja jak przyjmuję leki na obniżenie testosteronu (obecnie Verospiron), to nie mam problemów z trądzikiem, wcześniej miałam i to spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigra20
do AGA 24 Po wstępnych badaniach podejrzewa się u mnie zespół policystycznych jajników, dostałam skierowanie do szpitala do katowic na 3-dniowe badania. W swojej wypowiedzi napisałaś, że byłaś na takich badaniach, możesz mi napisać jak te badania wyglądał, bo chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać. Napisz mi proszę, czy do domu wyszłaś na 3dzień, czy dopiero na 4dzień, bo muszę sobie w pracy zastepstwo załatwić. Z góry dzięku za odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mam wyniki LH - 6,0 mlU/ml a normy są takie Faza folikularna : 2-15 Faza owulacyjna : 22-105 Faza lutealna 6-19 Po menopauzie 16-4 FSH - 7,83 mlU/ml a normy Faza folikularna : 3-20 Faza owulacyjna : 9-26 Faza lutealna: 1-12 Po menopauzie 18-153 Dodam że badania miałam robione w 6 dc czyli przyjmuje że jestem w fazie folikularnej w obu przypadkach hihi.. Teraz już tylko nie mogę się doczekać żeby pójść na dwa ostatnie badania i wreszcie dostać jakieś wspomagacze. Może CLO dostanę bo z ostatniego monitoringu owulacji wyszło że nie mam dominującego pęcherzyka :( Na dziś kończę kładę się bo coś przemęczona jestem. Acha i dodam ze od dzisiaj biorę kwas foliowy:) zacznę wcześniej niech dzidzia będzie zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla22
Witam badania ja miałam usg i badany wymaz. Mam pytanie co do obnizenia testosteronu -musze go zbadac najpierw tak? w jaki sposobna podstawie krwi bo slyszalam ze nie wyjdzie mi wolny testosteron i wyniki moga wcale nie pokazywac jego nadwyzki, a ja juz sobie nie radze z tym okropnym tradzikiem:(;(napiszcie co jeszcze stosowalyscie aby uporac sie z tym tradzikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Cześć dziołszki, Nie było mnie znowu ponad tydzień. Znowu chorowałam. Koniec końców nie wzięłam tego antybiotyku, co mi go lekarz w rejonie przepisał, bo ginekolog zabronił (więcej do tej przychodni nie pójdę!). Miesiączka pojawiła się wczoraj w końcu po bardzo długim cyklu :(. Do tego laparo znowu się odwlecze bo na badaniach wyszła grzybica że hoho. Znowu stracę miesiąc. Wrrrrr Pozdrawiam Pierniczka, Ejmi, Sufritke, Basię, Agę, Mamę-Smyka i Pozostałe Dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulla, ja biorę metforminę i też mam spokój z trądzikiem, ale na efekty musiałam trochę poczekać (ale liczę, że może w takim układzie efekt się dłużej utrzyma). A co do teststeronu to niby dlaczego ma nie wyjść wolny testosteron - nie słyszałam o czymś takim. Może chodzi Ci także o inne androgeny - to można oprócz samego testosteronu zrobić też - DHEAS, SHBG. Jaki wymaz - cytologiczny? Marta, Twoje wyniki są niezłe. Stosunek FSH/LH wynosi 1,3 - czyli nienajgorzej. Przy PCOS oscyluje w granicach 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki pierniczku :) Czyli mam nadzieje że w miarę szybko uda mi się zajść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paullla dla mnie to też prawie jak wyrok;( A tak w ogóle to się zastanawiam jak długo żyje się z tym zespołem, wiecie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia, Ty sobie chyba jaja robisz...nie mniej niż średnia krajowa. Chyba, że zdarzy się coś nieprzwidzianego. Jaki wyrok? Na co wyrok? Trzeba się odpowiednio leczyć i dbać o siebie. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia, no rece mi opadly :(:(:( PCO cofa sie w okresie menopauzy, wiec zycie normalne przed nami. Tak jak napsiala Pierniczek, nasza choroba nie jest smiertelna !!!! Tylko trzeba bardziej o siebie dbac :) Marta, twoje wyniki jesli chodzi o LH/FSH wogole nie wskazuja na pco, bo stosunek wynosi ponizej 1. A jak reszta hormonkow ? Testosteron, prolaktyna, tarczyca ? Pozdrawiam i zycze udanych Walentynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×