Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

dzięki za zaproszenia na nk juz przyjmuję:) wróciłam od lekarza i w sumie nawet mnie pocieszył bo piedział że na każdą kobitę inaczej dziłąją te leki albo raczej indywidualnie trzeba je dobrać i zminił mi dni i dawki i tak clo mam brać 2x1 od 3 do 7dc (5dni) estrofen 2x 1/2 tabletki od 6 do 10 dc póżnije 12 lub 13 dc usg i jeśli pęcherzykj przynajmiej jeden będzie większy niż 20mm i endometrium przynajmniej 8mm to następnego dni pregnyl tyle samo co ostatnio czyli 1000 i później znowu usg żeby sprawdzić czy tym razem pękły więc znowu próbuję narazie zeby wszystko zadziałało:) i znowu trzymajcie kciuki pierniczek i surfitka już potwierdziłam na nk markotka do ciebie wysyłam dane buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, no teraz zabrzmialo to rzeczowo :) let, bo ja jak zaszlam w ciaze i lecialam nad Polska tak marzylam i rozpuszczalam te wiruski nad calym krajem, aby kazda kobieta ktora pragnie dziecka je miala :) I stad ten wysyp ciazowek , nie tylko u nas na topiku, ale i na drugim na ktorym sie udzielam, u staraczek :) A jak ty sie masz? Jak maly? A ja bylam wlasnie u gina, niby dobrze..ale ja jakos niewyraznie sie czuje. troche mi cisnienie skoczylo do gory, ale powtorne badanie wykazalo ze sjednak jest w normie. No ale marwti mnie bo chyba pokazalo sie bialkow moczu :( ( tak podgladnelam w karcie ) Ale gin nic nie mowil, a ja sie nie pytalam. Robili mi tez na tolerancje glukozy, zobaczymy co z tego wyjdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko ależ ten świat mały mamy wspólnych znajomych:) Marzenka K z chrzanowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczku dziękuje Ci bardzo :) nie, nie mam ulotek bo jeszcze tych leków nie wykupiłam. a w necie nie szukałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i zdaje relacje! Mam duphaston i nospe forte kazde po 2razy dziennie,mam tylko leżeć i leżeć i nic więcej i chuchać dmuchać bo zagrożenie jest:O Za 4dni jesli bóle nie ustąpią po lekach idę do szpitala ech czułam że te bole zbyt silne i nienormalne. Za leki już ponad 80 zł poszło odrazu ale nie to ważne tylko aby utrzymać tę ciążę:( Idę leżeć bo tak ma wyglądać moja ciążą:O Jutro może jeśli będę się czuła pozapraszam te kobitki które wyslały mi na maila dane:)Dobrej nocki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia gratulacje.🌻 Rzadko tu zaglądam, ale chyba zacznę częściej, skoro ten topik jest taki szczęśliwy.:-) Duniu, a u kogo leczyłaś sie w tej klinice w Lublinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surftika
Dunia, trzymaj sie i zycze zdrowka dla waszej dwojeczki. Mam nadzieje, ze naprawde te bole to nic zlego.. Antella, zagladaj zagladaj :) Szczesce sie usmiechnie do kazdego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laseczki a jak sobie samemu zrobić takie badania hormonalne ?? Wystarczy iść do pierwszego lepszego labolatorium i powiedzieć jakie hormony chce się zbadać ?? NO i oczywiście zapłacić :P czy to tylko niektróre lab robią?? Nie moge się zabrać za to wszytsko ;/ a trzeba się w końcu wziąsc za siebie :) A teraz coś na poprawe humoru, moja szwagierka też ma PCO i wiecie co..... bez żadnego leczenia .. i jest już w 6 tygodniu ciąży :) Dochodzę do wniosku, że PCO i probl;emy z zajściem w ciążę są coraz bardziej częste, jakaś plaga XXI wieku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samiego
Cześć KINIA - tak możesz sama sobie zrobić badania hormonalne w dowolnym laboratorium. Koszt koło 30 zł za jeden hormon. Ważne jest w ktorym dniu cyklu je robisz. LH, FSH, koniecznie w 3 dc, progesteron i prolaktyne w 26 dc, a obojętnie kiedy testosteron. Jeśli coś pominęłam to dziewczyny podpowiedzą. Niestety nie mogę dołaczyć do was na naszej klasie - bo nigdy tam nie wchodzilam i póki co nie bardzo mam możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj przypadek jest taki...
mam 20 lat.poszlam do ginekologa z powodu mlecznej wydzieliny ktora mialam z piersi. dowiedzialam sie ze moze to powodowac prolaktyna, do tego od jakis dwoch mieisecy zauwazylam nadmierne owlosienie, narazie jest to taki dluzszy meszek miedzy piersiami na piersiach na brzuchu i w zasadzie wsszedzie ale boje sie zeby nie zrobily sie z tego ciemne wlosy. mialam usg piersi ktore nic nie wykazalo. teraz czekam na wyniki hormonow ktorych mialam chyba 8 zrobionych. ialam takze usg narzadow rodnych. wyszly mi pojedyncze niewielkie pecherzki w obu jajnikach przy czym jajniki nie sa powiekszone. okres mam regularny, choc wydaje mi sie ze nie mam owulacji poiewaz zawsze do tej pory w okresie owulacji wystepowal u mnie charakterystycz sluz a teraz przez calyu miesiac mam mleczna wydzieline. polora miesiaca przed tym jak zaczelam robic badania przestalam brac logest ktory bralam z powodu bolesnych miesiaczek teraz czekam na te hormony i ide do0 lekarza z wynikami. czy te pojedyncze pechrzyki moga byc spowodowane tym ze iedawno bralam pigulki czy to raczej PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bardzo, a ciekawe czy jak lekarz da mi na to skierowanie to czy też jest to płatne ?? Czy refunduje to kasa chorych ?? Już wcześniej właśnie gdzieś przeczytałam jakie hormony i w jakim dniu robić , i wiem , że później pomożecie mi też je zinterpretować :P :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kwestii badań - są dość drogie, więc radzę (jeśli jest oczywiście taka możliwość) podzwonić i popytać w różnych laboratoriach. Ja mieszkam we Wrocławiu - pytałam w 7 laboratoriach. Różnica pomiędzy najdroższym i najtańszym wyniosła 120 zł (7 pozycji do badania)...więc warto poświęcić na to trochę czasu. Jeśli masz "normalnego" ginekologa w swojej przychodni to może da ci skierowanie. Ja niestety dostałam takowe jak poszłam prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co robić-
Dziewczyny musze Was spytać bo lekarz mówi coś co mi nie pasuje do rzeczywistości. Od kilku miesięcy mam silne bóle w dole brzucha - czuję jakby ucisk i takie...przelewanie. Oczywiście każdego dnia rano (zawsze rano) są biegunki (trzy-cztery wizyty w łazience). Bardzo schudłam no jak można normalnie wyglądać przy takich biegunkach i bólach brzucha:( No i ten ból, najgorszy przed póściem do łazienki, potem słabszy. Byłam u ginekologa państwowo, ale powiedział że żadnych badań nie ma sensu robić co najwyzej u...gastrologa, a z tego co wiem w dole brzucha są jajniki. Zrobiłam prywatnie USG i lekarz powiedział że nie ma tam nic z cech PCO. Jajniki są bez pęcherzyków czy torbieli. Hormony są także podobno w normie jest tylko nie androstendion bo jest za niski, ale niewiele poniżej normy i lekarz mowi, że to nie jest taki problem. Testosteron w normie, Prolaktyna też. Miesiączki są co 28 dni. Trądziku nie mam, co do włosów to hirsutyzmu też nie mam, lekarz śmiał się kiedy wspomnialam o tym, ale musiałam spytać. płacąc 150 zł za wizytę. Ale te bóle...i biegunka. Nie pomaga ani Stoperan ani Nifuroksazyd. Nie wiem czy ten lekarz sie nie pomylił albo ja źle rozumuję.PCOS=bóle brzucha. Tak myslałam, a może to rak jajnika, ale lekarz chybaby to zauważył...:(:(:(:( Zauważyłam, że im bardziej się boję tym bardziej mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie to bardziej wygląda na zespół jelita drażliwego (nadwrażliwego)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcowiczka
To nie jest tak, że w dole brzucha są tylko jajniki i pusta plaża i jak Ciebie coś tam boli to na 100% jajniki. No i jak jajniki mają się do tej biegunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mplusm
cześć dziewczyny!! mam 20 lat i byłam przed chwilą u ginekologa, po rozmowie i badaniu (nie USG,m grzebał mi tylko czymś:>) stwierdził iż MOŻE to być sepół policystycznych jajników, ale nie dał mi skierowania na żadne z tych badań, na których wy byłyście, tylko pobrał mi wymaz na cytologię.. i tak sobie myśle po co, skoro cytologia chyba nie jest taka niezbędna w rozpoznamiu tej choroby i ja już sama nic nie wiem:( z drugiej strony cytologia to chyba jedno z podstawowych badań ginekologicznych i może po jej wynikach ginio coś tam stwierdzi.. dodam że poszłam na wizyte tylko dlatego że od pół roku mam bardzo nieregularny cykl (trwa ponad 50 dni!!), poza tym nadmiernego owłosienia raczej nie mam, chyba tak normalnie a waże 65 kg przy wzroście 171 cm wiec z otyłością problemu też nie mam.. i trochę sie tym wszystkim przejęłam bo lekarz nawet nie wytłumaczył mi co to takiego:( a teraz czytam te wasze posty i jestem przerażona:(( ale może powinnam iśc do jakiegoś innego ginekologa bo ten jakiś niekompetentny mi się wydaje.. ojej..:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcowiczka
Zespół jelita nadwrażliwego, wrzodziejące zapalenie jelit...tam bym szukała. Bo biegunka to nie jest głowny objaw PCOS uwierz mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co robić-
Wiem że to ciemnogród ale ja byłam pewna, że jak coś boli w dole brzucha to są jajniki... Lekarz wydał m isię tak lekceważąco nastawiony. Parę lat temu też miałam takie biegunki ale towarzyszyły im wymioty. Teraz rano też często mam mdłości ale nie zbyt silne, problem to ból i biegunka. Wtedy lekarze orzekli że ma to tło nerwowe i nic z tym nie robić. Jakos sie rozeszło po kościach, ale teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcowiczka
A jelita są gdzie...? w dole brzucha... Lekarz nie był źle nastawiony tylko zrobił USG i nie stwierdził PCO. jeszcze niski androstendion...przy PCOS przeważnie jest podwyższony. Powinnaś szukać pomocy, jasne, że to kłopotliwe i wyniszczające ale moim zdaniem ginekologia odpada. Nie myślałaś o gastrologu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu Jak sie dziś czujesz? Ja Gąsiora nie znam, ale widzę, ze w tej klinice przyjmuje Tomaszewski i Putowski. Powiedz, jak udało Ci sie zajść w ciążę? Stymulacja clo, czy elektrokoagulacja? Pewnie już pisałaś, ale ja nie mogę sie dogrzebać. Surfitko Będę, będę zagladać, bo ten topik budzi nadzieje. :-) Pierniczek Chyba Ty przyjmujesz metforminę. Kiedy należy ją przyjmować, przed posiłkiem, w trakcie, czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co robić- ja bym radziła po pierwsze wizytę u swojego lekarza rodzinnego. No i zmiana diety i trybu życia, które cuda działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antella mi sie udało zajść po ok 8-9mies. w ciążę dopiero po Clo wcześniejsze starania nie przynosily skutków:) aż trafiłam do tej kliniki i tego doktora a najlepsze jest to że już miałam w torebce skierowanie na zana prywatnie na badanie drożności jajowodów i była nawet już rozmowa o inseminacji:) Na przedostatniej wizycie o czym juz pisałam podczas usg dopochwowego lekarz powiedział że nie zdziwiłby się gdyby to była ciążą bo już coś tam wtedy dojrzał ale po 4-5dniach kazał mi zrobić test dla pewności i faktycznie okazało się że ma racje ale póki co po wczorajszej wizycie mam te leki na podtrzymanie i nic tylkoleżeć co też czynie no i jeśli te bóle po tych lekach nie ustąpią idę w poniedz.do niego do szpitala na parę dni,póki co mam bóle dalej choć nie silne ale w moim przypadku lekarz stwiedzil ma nie boleć dlatego chce mnie do szpitala:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze !!!! Wierze, ze tak bedzie i obedzie sie bez szpitala. Mam pco pewnie od czasu dojrzewania, ale wiem o tym od 6 lat i nigdy w zyciu nie bolaly mnie jajniki, wiec nie mam pojecia skad takie przekonanie ??? Jak bolaly to tylko po clo i w czasie owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×