Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość xxxx_
do Olenka666, to mi się trochę lżej na duchu zrobiło, że nie tylko ja się z tymi okropnymi włosami męcze, moje kumpele tego problemu nie rozumieją i, z tego powodu zawsze mają powody do radochy:( a mam jeszcze pytanko ogólne do wszystkich Pań, piszecie o nadmiernym owłosieniu, tyciu, wydłużającym się cyklu, trądziku... a jak u Was z piersiami?? tzn.chodzi mi o ich wielkość. Ja jestem bardzo szczupła i w zasadzie płaska z przodu i płaska z tyłu. W mojej rodzinie wszystkie kobiety noszą miseczkę D,DD, a na mnie A jest zbyt duże. Lekarz mi powiedział, że to przez moje hormony, ale czy wszystko można zrzucać na hormony?! będę wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx_
do Olenka666, to mi się trochę lżej na duchu zrobiło, że nie tylko ja się z tymi okropnymi włosami męcze, moje kumpele tego problemu nie rozumieją i, z tego powodu zawsze mają powody do radochy:( a mam jeszcze pytanko ogólne do wszystkich Pań, piszecie o nadmiernym owłosieniu, tyciu, wydłużającym się cyklu, trądziku... a jak u Was z piersiami?? tzn.chodzi mi o ich wielkość. Ja jestem bardzo szczupła i w zasadzie płaska z przodu i płaska z tyłu. W mojej rodzinie wszystkie kobiety noszą miseczkę D,DD, a na mnie A jest zbyt duże. Lekarz mi powiedział, że to przez moje hormony, ale czy wszystko można zrzucać na hormony?! będę wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx_
do Olenka666, to mi się trochę lżej na duchu zrobiło, że nie tylko ja się z tymi okropnymi włosami męcze, moje kumpele tego problemu nie rozumieją i, z tego powodu zawsze mają powody do radochy:( a mam jeszcze pytanko ogólne do wszystkich Pań, piszecie o nadmiernym owłosieniu, tyciu, wydłużającym się cyklu, trądziku... a jak u Was z piersiami?? tzn.chodzi mi o ich wielkość. Ja jestem bardzo szczupła i w zasadzie płaska z przodu i płaska z tyłu. W mojej rodzinie wszystkie kobiety noszą miseczkę D,DD, a na mnie A jest zbyt duże. Lekarz mi powiedział, że to przez moje hormony, ale czy wszystko można zrzucać na hormony?! będę wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też brałam Dianę - i już jej nigdy nie wezmę... Okres przedłużył mi się do 6 dni (zawsze miałam max. 4 dni), czułam się nabrzmiała i miałam ogromny apetyt, którego nie mogłam opanować... Przytyłam 3 kg w 2 m-ce, mimo że do Diany łykałam Meridię... Diana jednak \"wygrywała\"...:( Dziewczyny, czy Wam też się zatrzymuje woda w organizmie? Jeżeli tak, to jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choineczka22lata
narazie nie moge miec bobasow :( od kiedy przytylam to i tak facet sie do mnie nie zbliza.... na udach? pewnie szczegolnie z tylu... nie mozna ich golic, bo krostki sie robia...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...................Wiek........Rozpoczynam starania...Miejscowość Pierniczek_83.......24...........oby jak najszybciej.......Kraków Ejmi....................25..........w 2008 roku.................Ostrów Maz markotka.............22..........28.06.2008r............ .. Tabelka Staraczek PCOS-ek Nick ..................Wiek ......Starania od .................Miejscowość Cześć, i ja dopiszę się do tabelki :) A_psik ................23 .........grudzień 2005 .............Czestochowa basia.mm ............26 .........wrzesień 2006 .............Tychy foczi78 ..............29 .........grudzień 2006 ..............Warszawa mama Samiego ......28 ........styczeń 2007 ...............Częstochowa agasaw31............31.........lipiec 2007...................Warszawa Ola K-P................26........kwiecień 2008...............Warszawa Tabelka Szczęśliwych Mamusiek PCOS-ek Nick .................Wiek......Starań .Dzidzia....Miejscowość.. Poród Surfitka .............28.........5 lat....nie wiem...Kraków/NY..14.06.08 mama Samiego .....28..........0.......M ...........Częstochowa17.02.05 agasaw31...........31..........0.......M............Szcz ecin18.11.03 dunia25............26.........8mies.............Kraśnik k.Lublina 11.08r. kitka76 .............31........1,5r...................Gdynia.........24.10.08 Let...................28.........0,5r....chłopiec......Poznań........08.07.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zanim dowiedzialam sie ze mam PCO co miesiac robilam test... I mimo ze nie chce jeszcze dzieci w sumie mialam nadzieje ze bedzie pozytywny a pozniej bylo rozczarowanie. Jednak jak mi sie wydawalo mialam wszystkie objawy nabrzmiale piersi, bole brzucha a najlepsze bylo to ze moj brzusio byl taki nadęty że bylam pewna ze bede miala malego dzidziusia... a testy ujemne:( Jak nie mialam juz 2 miechu @ postanowilam isc do gin na usg a wtedy on ze to PCO i teraz jak bedzie sie spozniala nie bede myslala juz ze bede mamusia. Do @ 11 dni a ja juz czuje ze sie zbliza i tak jest co miesiac a jak ma przyjsc to jej nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choineczka22lata
mam to samo... po testy do apteki do juz z 5 razy latalam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaluszek_060
dziewczyny czy ktoras z was miala problemy z cera po duphastonie ??? dodatkowo jeszcze przyjmuje novynette......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUCCYNA
Ona 77 dziekuje ponownie za odpowiedz. Wiesz same koszty mnie nie przerazajsa bo najwazniejsze jest zdrowie!!! Ja mam inny problem niz Ty.Ja mam juz corke 8 lat -Oliwię .Moj problem polega na tym ze nie mam okresu długi czas juz pół roku ! brałam yasmine 2 lata odstawiłam i teraz nie mam okresu.Wiec ja bede sie leczyla pod kontem ,takim zeby miec regularne miesiaczki a nie pod tym zeby miec wiecej dzieci.Jestem z woj .podkarpackiego z Przemysla a ost.raz w Poznaniu bylam na targach w marcu. Pozdrawiam Cie srdecznie i zycze szybkiego zajscia w ciaze:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenka666
xxxx_, a powiedz mi jeśli nie jest to tajemnicą - ile masz lat? włosy rosną mi straszne.. szczególnie na udach - mam taki busz :/ depilacja u kosmetyczki jest dość kosztowna, bo ok 80zł u mnie kosztuje.. i wcale nie starcza na jakiś długi czas - po tygodniu już zaczynają się pokazywać, a po dwóch powinnam być na kolejnej wizycie ;/ A co do przyjmowania Diane i tycia.. Mam na to dobry(chyba) sposób!! :D ja biorę ją o 19, więc nim przychodzi głód ja już śpię ;) ;) sposób wydaje mi się korzystny. A, i moja endokrynolog powiedziała żebym tylko po obudzeniu się rano nie objadała od razu! Tylko chwilę odczekała i spokojnie zjadła śniadano. [w sumie-sama o tym wiedziałam, no ale skoro mówiła, to radzę i Wam!:)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenka666
A co do piersi.. Hm.. Swego czasu byłam strasznie z nich niezadowolona.. Tak skrzeczałam mamie(która ma spore D!), że są strasznie maleńkie itp, ale od pewnego czasu uświadomiłam sobie, że jeżeli ja będę tak je postrzegała i nie daj boże głośno o tym mówiła, to inni też tak zaczną! ...więc skrzętnie zaczęłam przyzwyczajać się do rozmiaru moich piersi i na dziś dzień stwierdzam, że są SPORYCH ROZMIARÓW :) no.. może lekko przesadziłam.., może mogłyby być większe.., ale nie są najgorsze :P mam takie spore B :) ostatnio kupiłam niezły push-up i jak Mateusz mnie zobaczył, to oczu nie mógł oderwać :D ..nie widzieliśmy się jakiś czas i powiedział, że są fajniejsze niż były :) a ja urosłam ze szczęścia! :P [obawiałam się, że są dla niego zbyt małe..]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx_
do karaluszek_060 Kiedyś przyjmowałam duphastonie i musiałam go odstawić po 5dniach, bo dostałam okropnych grud na całym ciele (nawet w ustach je miałam), lekarz mi powiedział, że to raczej nie z powodu hormonu, jaki jest w tej tabletce, lecz z jakiejś substancji pomocniczej, która jest w składzie tej tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx_
skończyłam 21lat i wszystko dałabym za rozmiar B:) a jesli chodzi o depilację, to tylko wąsik i brzuch,czasami bikini, gole natomiast nogi, pachy, ręce i to chyba z 8lat, więc mam już wprawę. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choineczka22lata
xxxx_ chetnie oddam Ci moje DD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx_
dzięki:)jak, to natura niesprawiedliwie dzieli, jednemu za dużo, drugiemu za mało. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki witam WAS:-) Ja tylko na sekundkę.... Sonia...pisałam parę słow o diecie...przeczytaj wcześniej! Dieta niskowęglowodanowa ale nie mniej niż 1000kcal. A Meridia to wielkie \"G\"! Przy pcos nie wolno stosować takich wspomagaczy bo ona oddziałuja na przysadkę! Każdy rozsądny ginko CI to powie. Stosuje sie ja tylko gdy jest najwyzsza konieczność czyli super otyłość a nie przy nadwadze! Surfitka...w pełni CIe popieram co do diety! Ludzie myślą , że węglowodany to tylko cukier i ciastka. A przecież to chleb, ziemniaki, kluski itd:-( I jeszcze jedno dieta wysokobiałkowa...bardzo kusząca bo szybko sie chudnie to....też zła droga. Duze iliści produktów białkowych typu jajka, mleko czy sery...podnoszą poziom prolaktyny!! Zatem dieta tak...ale madra! Więcej owoców i jarzynek, chudego miesa pełne pieczywo itd.:-) OK...no ateraz czas na sprzątanko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak to jest z piciem alkoholu podczas brania Metformaxu? można pić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUCCYNA
Witajcie! No własnie jak z tym alkoholem??? Dość ,ze musze odmowic sobie tego co uwielbiam jeśc czyli;chleb ,mAkaron,pierogi,nalesniki,kukurydza,goszek,got.marchewka,ryz, kasze to jeszcze sie okaze ,ze wino tez odpada a jedyna rozrywka bedzie zazywanie 2x dziennie METFORMAXU 500 !!! HMM? Powiem wam szczerze ,ze zaczyna mnie to przerazc! A jak jest z tymi włosami na udach plecach ? takie objawy juz miałyscie? Bo ja sie zastanawiam czy tez zaczna mi rosnac po tym jak dowiedzialam sie ,ze jestem ta "szczesliwa posiadaczka ZESPOLU POLIC.JAJNIKOW !!!! DZIEKUJE WAM ,ZE MOGE TU NA WAS LICZYC ,ZE POMAGACIE I TŁUMACZYCIE TE WSZYSTKIE NIEWADOME.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się raz spotkałam z tym ze by nie pić alkoholu przy metforminie ale tylko jeden lekarz mi to powiedział - tz tak2 kieliszki wina nie zaszkodzą , chodzi o naduzywanie alkoholu, ale widome że alkohol neutralizuje działanie leków- wszystkich- więc na pewno codzienne pijaństwo odpada, ale na jakiejś imprezce nie będe przecież herbaty piła- do póki nie jestem w ciąży oczywiście:( ja szczerze mówiąc nie stosuje sie do tego w ulotce nic nie ma na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się bardzo obniżyła tolerancja na alkohol podczas brania metforminy. Najwyżej jedna lampka i dość. Potem mnie mdli. Widocznie oddziałuje na wątrobę i enzymy, które rozkładają alkohol - dehydrogenaza octanowa czy coś takiego. Ale musicie same wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) No ja tez jak bralam metformine i napilam sie piwko, to nie dosc, ze po jendym dosc, do tego jeszcze zaraz rewolucje w postaci biegunki i bolu brzucha :o Z reszta na moim opakowaniu wyraznie pisalo, zeby nie spozywac alkoholu jezeli bierze sie ten lek. Co do dietki Astat masz absolutna racje. Luccyna, co to znaczy odmowic????? Chleb, pierogi, nalesniki i wszystko co wymienilas jak najbardziej mozesz jesc !!!!!! Tylko w mniejszej ilosci..tzn. ja mam teraz diete niskoweglowadonowa ze wzgledu na cukrzyce ( czyli naprawde powinna byc rygorystyczna) i na sniadanie spokojnie moge zjesc kromke chleba, na obiad pol szklanki i ryzu lub makaronu lub dwa ziemniaki ( plus oczywiscie warzywa i mieso np. ) . Kto powiedzial, ze marcherwki gotowanej nie wolno? Warzywa to prawie wszystkie w duzej ilosci..zabronili mi pic sokow owocowych, to przerzucilam sie na soki warzywne - pomidorek i marchew :) Po prostu tylko trzeba nie przesadzac, i np codzinnie nie wcinac pierogow na obiad a na kolacje nalesnikow. Co do wlosow to nie wiem ..ale ja sie urodzilam owlosiona, jak bylam mala lekarze mowili do mnie misiu przy badaniu ( nie z nadwagi) ;) , jestem brunetka i wloski mam chyba wszedzie :o Przywyczailam sie i wcale nie depiluje calego ciala, tylko nogi, pachwiny, pachy, czyli typowe miejsca. No a dzieki pco musze walczyc z grubszymi wloskami na twarzy. Ale plecy to u mnie norma, mam to od urodzenia :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki!!! to znowu jaaaaaa;) może i jestem upierdliwa;) ale gdzieś muszę wywalić z siebie ten nadmiar emocji i strachu nadal brak@ 30d.c. czekam jeszcze 5 dni a potem...nie wiem;) żebym tak mogła rozgryźć ten mój organizm . w razie \"W\" wczoraj poprzytulałam sie jeszcze żeby jak najbardziej zniechęcić @ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luccyna możliwe że u Ciebie wogóle włoski się nie pojawią,tak jak u mnie.. ;) P.S. Dzięki dziewczyny za informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choineczka22lata
rózne juz diety przerabialam... i cwiczenia... efekt jest taki ze w tej chwili waze 90kg przy 160cm wzrostu :( ale dopiero zaczne leczenie na pcos wiec mozze leki pomoga :( A @ nadal nie ma ... :( buuuuuu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUCCYNA
Witam ponownie! Do LolaKWP; hmm? co do włoskow to mam ale w normalnej ilośc ... nie ma na udach jakis dramatycznych i na plecach o ktorych tyle tu czytałam.Moze na twarzy mam meszek bo bokach kolo uszu ale w sumie tez nie ma dramatu!! Wiec sie zastanawiam czy zaczna mi dopiero rosnac z biegiem czasu? czy jak nie mam to juz nie bede miec!? Moj jedyny problem to nadwaga.zatrzymanie wody w organizmie no i BRAK OKRESU!!!!!!! Do SURFITKA; dziekuje ,ze wyjasniłas mi ta diete...co do gotowanej marchewki ,goszku konser.i kukurydzy to przeczytałam na innym forum i sadzilam ,ze to zakazene bo jakas dziewczyna tak napisala.Ale skoro mowisz ,ze to bzdury to kamien spadł mi z serca...:)))))) Pozdrawiam WAS! ach! wypije dzis stronga warke bo od poniedzialku zaczne zazywac prawdopodobnie ten metformax 500 .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choineczka22lata
no gotowana marchewka ma dosc wysoki indeks glikemiczny czyli jest tuczaca! lepiej zjesc surowa... chociaz ja po wszystkim tyje :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23latkapco
Witam dziewczyny Wczoraj byłam u ginka:( to na pewno zespół policystycznych jajników stwierdził na podstawie usg i wyników badan. Sakierował mnie na jeszcze jakies badanie i potem diane( boje sie bo widze ze wy raczej jej sobie nei chwalicie) przez 3-4 miesiacy i myslimy co dalej albo sie staramy albo regulujemy cykl. Kurcze wczoraj niechcacy ginek powiedział cos co mnie dobiło zapytałam czy diane mi nie zaszkodzi i znowu przez chwile brane antyki nie zachwija organizmu prubujacego doj ść do równowagi. Odpowiedział :"gorzej juz być nie moze" Potem sam sie złapał na tym ze tak mówic nie powinien. :( Dziewczymy ja mam pytanie. Problem z zajsciem w ciaże przy pco polega n a tym ze mamy problemy z owulacja. A co jesli ona jest co dalej. W normalnym przypadku nie ma juz problemu. Czy pco stanowi jeszcze jakiś problem dla plemnikwów. I znowu problem?? Moze głupie te moje pytania ale o pco dowiedziałam sie niedawno i nie wiele o tym wiem a wczorja zapomniałam zapytac o to lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUCCYNA
Do chineczka22 : ja po odstawieniu yasmine przytylam 10kg ! Wiec teraz juz nie moge sobie pozwolic na przytycie ani dkg...Moze po teraz jak zaczne sie leczyc(metformax) cos uda mi sie zrzucic... Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×