Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Hej dziewczynki 🌼 wczoraj byłam na wizycie u mojej gin wszystko w porządku wyniki mam dobre macica się powiększa szyjka zamknięta :-) a dzidziuś śliczny ma rączki nóżki słyszałam serduszko :-D :-D:-D jestem taka szczęśliwa aż mi się płakać wczoraj chciało jak wyszłam z gabinetu to miałam uczucie że frune a nie idę hihihihi... bardzo się cieszę męzuś niedługo zadzwoni muszę zdac mu szczegółową relację wczoraj tylko sms-a mu wysłałam bo był w pracy i nie może rozmawiać przez tel. szkoda ze niema go ze mną ale naważniejsze że dzieciaczki zdrowe a mój synek ma dziś imieninki cieszy się i chce torta bo pamięta jak we wrześniu miał urodzinki i teraz chce tort i gośći hihihih pozdrawiam Was goraco moje kochane 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idka20
dziewczynki jak wygląda szyjka macicy przed @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Joanna143: Witam. Jesli chodzi o owlosienie to niestety ja tez sie z nim zmagam. Nie leczylam sie tym zestawem co Ty, ja bralam Androcur i Diane35. Leki obnizajace poziom testosteronu skutecznie hamuja porost wloskow, ale nie wolno ich golic! Ja skorzystalam z pomocy kosmetyczki, tzn tam, gdzie bylo to mozliwe, depilacja woskiem, a teraz... nie powiem, odrastaja jeszcze ale sa slabsze i jest ich zdecydowanie mniej. Zaopatrzylam sie w dobrej marki depilator i nim usuwam wloski ktore pojawiaja sie na twarzy, klatce piersiowej, nogach. Od czasu do czasu nad gorna warga pojawia mi sie jasniutki meszek, wtedy uzywam plastra z woskiem i spokoj na dluuuugo:)Jestem zadowolona z efektow. Pozdrawiam i nie poddawaj sie, musimy jakos sobie radzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
Hey dziewczyny!!! Do Joanna-z zawodu jestem fryzjerka dosyc troche sie uczylam o tego rodzaju depilacji a profesjonalna nazwa to EPILACJA mysle ze powinna byc skuteczna poniewaz podczas wykonywania tego zabiegu kosmetyczka wypala cebulke wlosowa,i tu niechodzi o to czy wlos jest mocny czy slaby poprostu osoba wykonujaca ten zabieg powinna byc dobry w tym co robi i dokladna.Ja bym polecala ci ten zabieg.Bo naprawde moze pomoc Sarah trzymam kciukasy!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkie babeczki!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wsprcie ale ta depilacja jest koszmarna. Ja robię to co parę dni depilatorem mechanucznym. Usuwam wszystko gfdzie się da, całe nogi , ręce, bikini, nie daję rady depilatorem pach zrobic bo boli za bardzo. Ale w czym tkwi sęk. Otóż od tej depilacji i ciagłego wyrywania włosków mam juz bardzo dlugo zapalnienie mieszków wlosowych a więc maskryczne kropy czerwone , krostki ropne i ogólnie skórę jak staruszka. Wstydze się wyjść w cienkich rajstopach w lato chodze tylk9o w dlugich soodnicach. Jak sie troche opalę problem tych czerwonych kropek ciut przygasa ale potem jest jeszcze gorzej. Dlatego myslę cały czas o tej depilacji laserowek. Odklladam już 3 rok na ten cel pieniadze ale skoro stwierdzono u mnie ten zespol pco zastanawiam się czy taki zabieg przyniesie efekt czy jest to wyrzuvanie kasy w błoto??Poadzcie coś dziewczyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biedna mój dzidziul dokładnie w 31tyg,3dni ciąży ważył 2,5kg ! dlatego gin stwierdził,że to 34tydzieńi2dzień ciąży był bo tak odbiegał wzrostowi i wymiarom i stąd u mnie też mowa była o cesarce bo tak urósł i pewnie rośnie( 27się dowiem jak dalej) dodam,że wyniki na cukrzyce ciążową i inne mam książkowe wręcz poza hemoglobiną baaardzo niską bo tylko 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
kitka, surfitka dziekuje za objasnienia :) ...surfitko przerazilas mnie tym ze moja maly gnojek bedzie prawdopodobnie wazyl ponad 4 kg... o mamusiu!!!!! :( mialam robiona glukoze - wszystko wporzadku. mam dobre wyniki. duniu ja mam hemoglobine jeszscze nizsza niz ty cos ponad 10 tylko... tak wiec na lekacj jestem od niedawna, tez urodzisz niezlego byczka jak widze ;) spory! joanna witaj w naszysz szeregach! gratuluje ze udalo Ci sie urodzic dwoje zdrowych dzieci! super!...a wlosy... no coz- kazda z nas chyba ma z tym problem... taka juz nasza "uroda" :( bercia ciesze sie azem z Toba! widok bijacego seruszka uskrzyda co? :) ola_k-p a jednak chlopczyk!... obsawialam ze bedziesz miec dziewczynke! gratuluje!!! super! Bartus to ladne imie :) pozdrawiam wszystkie "kosmatki" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszystkie mamy problem z włoskami... ja nie mam akurat z tym... wszyscy się ciesza że chłopczyk, tylko ja jakoś do końca nie potrafię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
ola no co Ty!!... ciesz sie ze w ogole bedziesz miec dzieciaczka!... zobaczysz ze jak sie urodzi to tak sie w nim zakochasz ze bedziesz miec wyrzuty sumienia za te mysi!...zreszta wiesz - niby mamusie marza o coreczkach ale tak naprawde to dziewczynki sa dla ojcow a chlopcy to sa "synusie-mamusi"... zreszta to jest mozetaki lekki szok pk usg bo czlowiek do konca nie wie czego sie moze spodziewac - i roznie mysli raz o dziewczynce raz o chlopcu... byc moze gdyby to byla dziewczynka to byloby Ci smutno ze to jednak nie chlopczyk..bo czlowiek to taka skompikowana bestia ze nigdy mu sie nie dogodzi do konca... jeszcze chwlka i sie oswoisz z mysla ze masz chlopczyka a pozniej - zobaczysz nawet o dziewczynce nie wspomnisz bo najwazniejszy bedzie Bartus :D zobaczysz! tak wiec ciesz sie bo to ogromne szczescie!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcie
Czesc dziewczyny. Zyje z ta choroba ponad 20 lat. Pogodzilam sie z owlosieniem , depiluje tylko twarz, niestety reszta to CODZIENNE- golenie podczas codziennej toalety -prysznica- cale cialo (mozna sie przyzwyczaic, poczatki sa trudne) mydlo "dove" dla alergikow , szampon "head@showders" pomocny rowniez w przebarwieniach skory szyi na skutek wysokiej insuliny.dobra maszynka jest tu kluczem(nie koniecznie najdrozsza) Jesli macie problemy z wrastaniem wlosow to tylko codzienne goleniei masarz ostra gabka . konieczny jest dobry lotio po goleniu, ja uzywam "eucerin for dry skin"Powodzenia, POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Olu👄 gratuluje zdrowego synka:) a ze marzylas o coreczce coz mowi sie trudno i cieszy sie z tego co sie ma:D:D moze za jakis czas postaraie sie i o coreczke?:) Ja_biedna ma racje ludziom nigdy sie nie dogodzi np. moja znajoma ma juz 2 dzieci i chlopca i dziewczynke i leczy sie juz chyba ze 3 lata bo chce miec 3 dziecko i jest wielce nieszczesliwa ze nie moze ponownie zajsc w ciaze!Wkurza mnie takie podejscie ja bym Bogu dziekowala a nie jeszcze narzekala!Ja bym chciala miec i chlopca i dziewczynke:)no ale zobaczymy co wyjdzie no i oczywiscie czy wyjdzie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu, bardzo ci sie dziwie. Ja traktowalam moja ciaze jako cud, jako cos najwspanialszego w zyciu, a plec to sprawa calkowicie nie majaca znaczenia. Dziecko sie kocha bezwarunkowo i obojetne czy to chlopca, czy dziewczynke. A w naszym przypadku, z nasza choroba ciaza to podwojny cud i na takie rzeczy wogole sie powinno zwracac uwagi. Wazne ze wogole jest dzidzia i teraz wazne by byla zdrowa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie napadajcie na mnie, ja się ciesze z dzidzi że jest, ale wczoraj byłam zła... owszem zła.... oczywiście cieszy mnie bardzo że zdrowy, wymiarowy i zaciskał piątki na filmie i wtulał się we mnie, ale ja jakos w ogole nie myślałam że to chłopiec bo w mojej rodzinie ich po prostu nie ma.... łzy mi same płynęły... tylko żebyście mnie dobrze zrozumiały... miałąm poczucie że los sobie zakpił po raz kolejny.... przejdzie mi... już przechodzi... oswajam się z bartkiem i pewnie tak bedzie że będzie oczkiem w głowie.... tyle że wszyscy w otoczeniu, tesciowie, mąż marzyli o zuzi... moze stąd ta moja reakcja.... grunt że zdrowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko ja do ciebie z zapytaniem - czy znasz moze jakies metody na zwiekszenie laktacji ? Ja mam malo pokarmu . Musze dokarmiac mala . Myslalam , ze po wyjsciu ze szpitala bedzie juz dobrze . A nie jest . Owszem mam go troszke wiecej ,ale nie wystarczajaco . Przystawiam mala do piersi , pije wiecej plynow , herbatek mlekopednych , uzywam laktatora i nic sie do przodu nie rusza :( juz zaczynam tracic cierpliwosc ... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitka, skoro duzo pijesz, to sama nie wiem co robic. Przystawiac, sciagac, i duzo pic. Ja pilam kompot z jablek, herbate, wode, mleko i pokarmu mialam w brod - pewnie do dzis bym karmila. A jak zaczelam dokarmaic pokarm pomalu zaczal zanikac. Dlatego mowi sie zeby nie dokarmiac dziecka, ale wiem ze serce matki nie pozwala na to by bylo glodne i kolo sie zamyka...Zycze wytrwalosci i mam nadzieje, ze sie rozkreci. Ola, nie napadam na ciebie ;) ale nie rozumiem. Tylko tyle. Wiesz rozumiem tych ktorym zajscie w ciaze przychodzi bardzo latwo, ze wybrzydzaja co do plci, ale w naszym przypadku, to nie. Trzeba dziekowac ze wogole jest dzidzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
kitka a piłaś na laktację łuskę kakaową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
moje drogie e-koleżanki czuje sie jakbym spadla z konia z bardzo wysokiego konia ....... wrócilam od lekarza i jest źle, bardzo źle tzn powtórka - torbiel krwotoczna dosyc duża zero jajeczek dostalam srodki antykoncepcyjne na 2 m-ce i luteine pod język zeby uśpic jajniki i je wyciszyc nie wiem czy laparoskopia miała sens ehhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
mikiO wspolczuje!...co prawda nie wiem co to znaczy torbiel "krwotoczna"...ale brzmi niezaciekawie.... no ale mysle ze skoro jest wykryta to lepiej niz gdybys miala zyc w nieswiadomosci ze ja masz - tak to pewnie da sie cos z nia zrobic i wszystko wroci do normy! kitka co prawda jeszcze nie karmie ale moja bratowa ktora ma mala dzidzie w wieku dzidzi surfitki twierdzi ze piwo jest bardzo mlekopedne... mowi ze po nim mleko jej chce normalnie cycki rozwalic... sprobuj moze!...najwyzej Dominisia bedzie bardziej wesola po spozyciu procentowego mleczka :D ...ale moze dzieki temu mlesio sie rozkapie?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcosowiczka
Zarówno w ciąży jak i podczas karmienia nie należy spożywać żadnego alkoholu dlatego że może to spowodować uszkodzenie układu nerwowego i wątroby. Piwo teżma procenty.Wątroba maleństwa ma słaby metabolizm, nie tak jak u dorosłego. Gdzieś słyszałam że jest woda mineralna dla matek karmiących,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
Hey dziewczyny!!! do Joanna 143 Rozumiem cie ze jest to koszmarne,i dobrze wiem ze zapalenie mieszkow wlosowych to nic ciekawego,w powyzszej na str 432 napisalam ci co moge doradzic.A z tymi zapalonymi mieszkami to radze abys narazie nie depilowala,daj troche skorze odpoczac,i zaopatrz sie w jakies mydlo antybakteryjne, dobre sa z serii PROTEX sama ich uzywam i jestem zadowolona.A jesli niepomoze to zglos sie do dermatologa. Dziewczyny jesli macie jakies problemy z wlosami to chetnie wam doradze. pozdrawiam Was wszystkie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biedna, no wlasnie mialam napisac to samo co pcosowiczka - w ciazy i podczas laktacji zero alkoholu !!!! Przy karmieniu dodatkowo nie powinno pic sie napojow gazowanych, a piwo jednak babelki ma. Kitka, wierze, ze uda ci sie mala pokarmic piersia. A jesli ie, to nie wyrzucaj sobie. Mleczko modyfikowane tez jest dobre, dzidzia ladnie ci bedzie rosla. Mikio tez nie wiem co to jest torbiel krwotoczna :( A to zrobilo ci sie po laparo?? Agagreg, widze, ze znasz sie na rzeczy. No ja niestety mam problem z wloskami. Po depilacji woskiem cala buzia w czerwonych ropnych krostkach :( Domyslam sie ze tez mam to zapalenie. teraz stosuje krem depilujacy do twarzy i calkiem dobrze dziala na cieniutkie wloski ( nie mam zadnego uczulenia po nim), ale mam juz ze 20 ciagle odrastajacych grubasow czarnych :( na brodzie. I co 2 dni pensetka wchodzi w ruch. Jak myslisz, czym by sie tego na stale pozbyc? Na brzuchu, plecach, piersiach tez mam wloski, ale sie juz nie przejmuje. Taka ma uroda, albo raczej brzydota :P okolice bikini tez bogate..ach gdybym miala tyle pieniedzy co wlosow :P Trzymajcie sie dziewczyny, milej soboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko, ja znowu mam do Ciebie pytanie. Napisałaś mi, ze brałaś metformax do 8 t.c. Powiedz, czy włącznie z 8 tyg, czy zakończyłaś po 7 tyg. I czy odstawiłaś tak nagle, czy zrobiłaś to stopniowo. Jeden z moich ginów każe odstawić zaraz po stwierdzeniu ciąży, drugi powiedział, ze mam brać aż do końca 16 tyg. Ja już sama nie wiem. Boję się, ze po odstawieniu mogę poronić, a drugiej strony, ze jeśli nie odstawie to uszkodzi to zarodek. A co mówił twój lekarz? Kazał Ci może prowadzić bardziej oszczędny tryb życia po odstawieniu leku, czy może zachować jakąś dietę? W necie jest tyle informacji sprzecznych, ze dostaje już kręćka. Choć zdecydowana większość pisze o jak najszybszym odstawieniu leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elunia170286
cześc mam pytanie czy jest na forum ktoś kto podobnie jak ja cierpi na zespół policystycznych jajników i jest w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elunia170286 ja mam pco i 2 tyg temu urodziłam coreczke :) Surfitko chyba mi sie ilosc pokarmu zwieksza . Mala w nocy jadla tylko z cycka , najadla sie ( zero krzyku ) i obudziła sie po 3 godzinach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
Witam wszystkie babeczki!!! Surfitka ja tez niestety mam problem z wlosami na twarzy,a tych grubasow to juz nawet bym policzyc nieumiala. No ale do rzeczy,jesli ten krem cie nieuczula to morzesz go stosowac,poniewa´z jest to cos podobnego do depilacji,te kremy poprostu wypalaja wloski.A z tymi grubszymi wlosami to jedyna rada na pozbycie sie ich to EPILACJA, tylko pamietaj kosmetyczka ktora ma ja wykonywac musi miec doswiadczenie w tym.Bo inaczej moze zle wykonac zabiec i wlosy beda dalej odrastac.Acha, i polecam ci abys sie zaopatrzyla w zel po depilacji woskiem,to moze tez pomoc przy zapaleniu mieszkow wlosowych. pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
kitka łuske kakaową kiedyś można było w każdym sklepie spożywczym dostac teraz jest z tym problem ale ja znalazłam w sklepie z ziołami "Herbapol" mam nadzieje ze znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
dziewczyny torbiel jest kilkucentymetrowa (śr 3 cm) a wewnątrz zamiast śluzu jest krew niestety martwi mnie to, bo mialam to samo na prawym jajniku tez przed laparo czyli - nie wiem czy cięcie mialo sens hmmm? teraz czekam na @ i Diana35 przez 2 m-c i zaraz po odstawieniu mamy sie bardzo starac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki no i nawet nie zdążyłam pójść ani na betę ani do gina ta małpa @ znowu jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! znowu klops :((((( ale to nic, w tym cyklu będę miała w takim razie hsg, no i potem zobaczymy ;) buziale dla wszystkich babeczek 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki!!!! MikiO ja też miała torbiel po operacji, tylko że na albo w jajowodzie, miała 6 cm. Moja gin. się obawiała, że to komplikacja pooperacyjna i że będą musieli mnie znowu operować, ale dostałam hormony (progesteron) i torbiel zaczęła się wchłaniać, po tygodniu brania hormonów jest już 11/16mm..... Tak więc mam nadzieję, że Twoja też się wchłonie :) A powiedz mi, lekarz, który Ci robił laparoskopię, jest dobrym specjalistą??? a ta torbiel to na tym samym jajniku, czy na drugim???? Kitka, mam nadzieję, że pokarmu będzie coraz więcej, ja słyszałam o Karmi, podobno lekarze zalecają przy problemach z laktacją raz na jakiś czas szklaneczkę, alkoholu to chyba nie ma, ale nie wiem, specjalistką nie jestem:) chociaż piwo lubię :) Repetytorium, to jak decydujesz sie na ziółka?? Po dwóch dniach już dają się pić :) Basiamm, jak samopoczucie przed laparo?? Surfitka, Ola, Ja biedna, Choineczka, Agagreg, Agnieszka,Mama Samiego, Sarah28 i Wszystkie Laseczki :) Buziole dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×