Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

jeśli chodzi o badania hormonalne to ja mimo, iż dostawałam skierowanie od lekarza gin NFZ to i tak za nie płaciłam - nie wiem co trzeba zrobić, jak porozmawiać z lekarzem by wysłał pacjentkę do szpitala na bezpłatne badania. markotko, jak zwykle są 2 wyjścia:rosnąca temperatura wskazuje bejbi :-D albo zaraz spadnie (u mnie mniej więcej w dniu @) i będzie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
hej dziewczyny! czy mąż/partner której z Was miał podwyższony poziom testosteronu? Odebrałam dzisiaj wyniki badań krwi Męża i ma bardzo podwyższony testosteron. Oczywiście zdążyłam sie już naczytać w necie, że to może świadczyć o guzie jąder i włos mi się zjezył na głowie :-( Słyszałyście coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopalagus, ja dostalam skierowanie do szpitala na wszystkie badania hormonalne od lekarza, do ktorego chodze prywatnie. Wiem jednak, ze kiedys, jakies 3 lata temu, byl taki okres, ze mimo skierowania, trzeba bylo placic za te badania. Jednak teraz juz nie sa odplatne, trzeba miec tylko skierowanie. Moja lekarka sama mi zaproponowala te badania. Dziewczyny, przeciez nie robimy sobie tych badania tak sobie ot, my musimy miec robione te badania. Z jakiej raci mamy za nie placic? Popros lekarza o skierowanie. Powinien Ci dac, a jak nie da, zmien lekarza. Badania hormonow sa bardzo drogie nie kazdego stac, zeby wydac tyle pieniedzy i jeszcze prywatnie chodzic do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana27
Ja też dostałam skierowanie do szpitala na badania od lekarza do którego chodzę prywatnie, sam powiedział ,że nie będę musiała wtedy za nie płacić bo ponoć będzie ich sporo i mogę poleżeć nawet do 4 dni, ciekawe jak to będzie bo mam skierowanie a tu sie strajki zaczynają, więc mam świadomość tego, że może sie to przesunąć Kami 32 nie czytaj za dużo wiadomość z netu bo się załamiesz, wprawdzie nie wiem co oznacza za wysoki testosteron u mężczyzn ale ja jako kobieta;) mam też bardzo wysoki testosteron i naczytałam się o guzach nadnerczy zanim poszłam do lekarza i potem miałam takiego doła, że szok, potem się dowiedziałam, że guza to raczej nie mam ale może jakiś przerost ale nie wiem z czym się to wiąże może coś się po tym pobycie w szpitalu wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
let, to nie jest tak prosto z tymi badaniami; ja robiłam je wciągu poprzedniego roku, lekarz NFZ dał mi skierowanie, badania robiłam w przychodni i mimo wszystko płaciłam za nie. Pewnie jak robi sie badania w szpitalu jest inaczej, ale wtedy trzeba zdobyć skierowanie do szpitala na badania, a sama wiesz jak chętni do dawania skierowań są lekarze :-( Zgodzę się z Tobą, że tak naprawdę to jest nie sprawiedliwe. .... mam też czasami wrażenie że lekarze na nas poprostu żerują (oczywiście nie wszyscy i nie chcę tu uogólniać) - ja mimo płatnych badań tak naprawde nie trafiłam i mam nadzieję, że nie natrafię na prawdziwych \"konowałów\" z czego zresztię cieszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jakiś dziwny ten mój wykres, dzisiaj spadła mi temperatura a śluz jest tak naprawdę dziś typowo płodny..... wogóle nie wiem co mam o tym myśleć. zerknijcie na mój wykres, może któraś z Was wie co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snopalagus
Let -dzięki bardzo za info.Mam jednak świadomość tego,że wszystko zależy od lekarza.W czwartek idę na pierwszą wizytę i już układam sobie w głowie co mu powiem.Idę do dr.Każmierczak z Sanitasu w Bydgoszczy.Może ktoś zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkaanna
Cześć! Foczi ten twój cykl wygląda całkiem ładnie, jeżeli masz teraz płodny śluz to prawdopodobnie wkrótce wzrośnie temperaturka. Oczywiście śluz jest wskaźnikiem zbliżającej się lub trwającej owulacji - jednak trzeba pamiętać że w naszym przypadku jak nie jest stymulowane jajeczkowanie to wszystko się może jeszcze zatrzymać. Zalecam ci zwolnić na kilka dni - bo częstą przyczyną zaburzenia owulacji jest stres który powoduje wzrost adrenaliny we krwi:) czyli jak zwykle testosteronik. Ale to tylko moje skromne zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopalagus, moja rada: jesli lekarz nie bedzie nic mowil o badaniach i skierowaniu, to delikatnie to zasugeruj. A tak na marginesie, dziewczyny, czy stosujecie jakies diety? Ja wprawdzie nie mam problemow z nadwaga, ale czytalam tutaj, ze przy PCO trzeba miec diete. Czy to dziala? Dieta porawia wyniki hormonów? Jak to jest? lata temu, gdy wykryto u mnie pco wazylam 61 kg przy wzroscie 170, przy badaniu testosteron 1,27. Obecnie bylam na badaniach, waze 63 kg (czyli wiecej) i testo mam 0,9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta 86
mam 21 lat w końcu odstawiam tabsy zacznę się leczyć za 2 lata dziecko czy myslicie,że mi się uda normalnie zajść w ciążę bez inseminacji czy laparoskopii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berto, jestes mlodziutka wiec glowa do gory. Przy pco wiek ma duze znaczenie, im mniej wiosenek tym wieksza szansa :) czy zajdziesz naturalnie w ciaze tego nie widomo, przede wszytkim zrob wszystkie badania, zeby wiedziec co i jak. foczi, masz piekny wykresik, temp zawsze przed skokiem spada wiec najprawdopodobniej jest owulka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko no u mnie jest właśnie tak dziwnie, że dopiero w dniu @ spada i właśnie dzisiaj spadła (28 dc) a @ nie ma i nie wiem co jest grane??? snopalagus ja chodzę prywatnie a za badania nie płaciłam, dostała skierowanie do szpitala na 3 dni i tam zrobili mi chyba wszystkie możliwe hormony. berto jeżeli tylko teraz trafisz na dobrego lekarza i zaczniesz się pożądnie leczyć to na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta 86
markotko co masz na myśli mówiąć porządnie leczyć?jak mam się leczyć,żeby za 2 lata zajść normalnie w ciażę/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta 86
czy któraś z was się leczyła u szamatowicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snopalagus
Mam jeszcze jedną wątpliwość.Czy jeżeli nie planuje na razie dzidziusia-mam ślicznego trzylatka-(mam 25 lat) ,ale chciałabym regularnie miesiączkować to jak powinnam się leczyć?Nie chcę przede wszystkim brać pigułek anty.Poradżcie bo strasznie się denerwuje tą wizytą u nowego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a dzisiaj znowu spadek, kurcze co jest? niestety zaleceń o \"przystopowaniu\" nie mogę zastosować - właśnie jak na złość mam strasznie stresujący okres, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze a mianowicie o pracę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snopalagus
Berto-chciałam zapytać jak ty się leczyłaś do tej pory,jakie brałaś tabsy i jakie były rezultaty?(ja też planuje dzidzie za jakieś 2,3 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopalagus-myslę, że leczyć się powinnaś już teraz mimo, że nie koniecznie teraz chcesz zajść w ciążę. Leczenie trzeba rozpocząć teraz, by później nie było problemu z zajściem w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berto, pożądnie, czyli tak, żeby przywrócić naturalny cykl i owulację. snopalagus masz już dzieciątko, nie miałaś problemów z zajściem w ciążę? Skąd teraz problemy? A ja już nic nie wiem :/ Dzisiaj tempka wzrosła a mam 29dc, @ powinna być wczoraj a nadal nie ma, nie wiem co o tym myśleć? Staram się nie nastawiać, ale te myśli jakoś same mi po głowie chodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
snopalagus brałam diane 35,wyniki-miesiączka z odstawienia.radzę ci naprawdę nie brać tabsów bo one nic nie dają jedynie inne leczenie nam pomoze.byłam uszamotowicz radził zrzucic wage.dziewczyny pomóżcie mi-powiedzcie ile macie wzrostu i ile wazycie?szamotowicz powiedział mi,że po utracie wagi bedę miała normalne okresy,ajak to nie pomoże to zgłosic się do niego.zapierwszą wizytę nic nie zapłaciłam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berta a lekarz podpowiedział Ci może jakiś sposób na schudnięcie? ci Ci jeszcze ciekawego powiedział na temat pco? markotko, ja trzymam kciuki, żeby wiesz....były te 2 kreseczki na teście-jeśli na to czekasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
mam iść do diabetologa i,żeby mi zrobiła menu i co mogę jeść a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foczi tak w sumie to z jednej strony bym chciała, ale z drugiej wiem, że nie jest to jeszcze najlepszy moment, troszkę by to teraz skomplikowało sytuację, ale oczywiście cieszyłabym się i to bardzo, mój narzeczony też :) Nie nakręcam się, bo boli mnie trochę bodbrzusze jak zawsze na @ i mam zachcianki jedzeniowe jak zawsze na @ Poczekam jeszcze parę dni i zobaczę co się będzie działo :) A jak się sprawy u Ciebie mają? berto ja nie mam problemu z nadwagą, jestem szczupła, to jedyne co mnie oszczędziło z tego całego cholernego pco, bo poza tym mam: nadmierne owłosienie, lekki trądzik, tłustą cerę, przetłuszczające się włosy i wiele, wiele innych.... Poczytaj co pisały inne dziewczyny o diecie, na pewno trzeba zrezygnować ze słodyczy i białego pieczywa. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
markotka to ty nie masz pco?więc mozesz miec normalnie dziecko/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migella
a ja mialam stwierdzone PCO leczyłam sie Androcurem,diane ,brak okresu,trądzik ,hirsutyzm,przekroczona norma DHEA,testosteron.Miałam,dość leczenia...przestałam sie przejmować i bralam tylko Jeanine,żeby mieć okres z odstawienia.Teraz jestem w 2 m-cu ciąży.Nie traćcie nadziei na dzidzie ....sama jestem przykladem tego ,że mimo tego co mówili lekarze- są dwie kreski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berto, markotka własnie pisze że ma PCO, wyliczyła swoje objawy i napisała że jedyne co ją minęło to nadwaga markotko, ja mam wizyte dopiero w przyszłym tygodniu; obecny cykl jest trochę dziwny, zerknij zresztą na moją stopkę, dziś mam 13 dc a temperatura cały czas spada, mam nadzieję że już wkrótce pojdzie w górę. Jak to często u mnie bywa, z tym moim słomianym zapałem, kupiłam dziś 2 gazety dotyczące odchudzania..... pewnie jak zwykle zakończy się na czytaniu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snopalagus
Markotko-tak mam już ślicznego zdrowego chłopczyka,ale nie mam jeszcze stwierdzonego PCO(jutro idę do lekarza)chociaż mam wiele objawów o których tu mówicie.Wcześniej też miałam nieregularne@ ale ostatnie 2 lata brałam piguły,dopiero po odstawieniu zaczęły się problemy.Jakieś 6 lat temu(jeszcze przed ciążą) miałam torbiel na jajniku-skończyło się laparoskopią.Ale miałam też problemy ponieważ pierwszego dzidziusia straciłam,niestety.Może już wtedy PCO dało o sobie znać.Szybko jednak zaszłam w drugą ciąże czego i tobie z całego serducha życzę.Może też po prostu przestań o tym myśleć(ale nie leczyć),a samo przyjdzie...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snopalagus
Markotko-tak mam już ślicznego zdrowego chłopczyka,ale nie mam jeszcze stwierdzonego PCO(jutro idę do lekarza)chociaż mam wiele objawów o których tu mówicie.Wcześniej też miałam nieregularne@ ale ostatnie 2 lata brałam piguły,dopiero po odstawieniu zaczęły się problemy.Jakieś 6 lat temu(jeszcze przed ciążą) miałam torbiel na jajniku-skończyło się laparoskopią.Ale miałam też problemy ponieważ pierwszego dzidziusia straciłam,niestety.Może już wtedy PCO dało o sobie znać.Szybko jednak zaszłam w drugą ciąże czego i tobie z całego serducha życzę.Może też po prostu przestań o tym myśleć(ale nie leczyć),a samo przyjdzie...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snopalgaus - gratuluję. Miło słyszec że jednak się da. To wzbudza nadzieję że i mi się w końcu uda. Foczi, jak dla mnie to piękny wykres który sie teraz rysuje. wszystko wskazuje na zbliżającą się owulację. Często się zdarza, choć to nie reguła, że tempka przed owulka spada. jeżeli zaobserwujesz wzrost o co najmniej trzy - cztery kreski i utrzyma sie przez trzy dni to owulka na 99% :D. Tylko nie panikuj , proszę :D a tymczasem szybciutko do męza się przytulać bo to najlepszy czas. Pozdrawiam was gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×