Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość berta86
markotko a czym ci wywołali miesiączke?ja mam gorszy prolem bo miałam brać duphaston od 16 do 25 dnia cykliu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berto, @ włlaśnie sie wywołuje progesteronem takim jak luteina albo duphaston ( moim zdaniem znacznie lepszy jest duphaston). Skoro miałas go brac to dlaczego nie wzięłaś? Pewnie byś juz miała @. Możesz go spokojnie zacząć brać nawet dziś przez 10 dni. Ja juz miałam nim nie raz wywoływaną @ i to czesem bardzo późno ( nawet 70 d.c) ....Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
miałam brać duphaston od tego okresu(16-25)dzień cyklu,ale ze okresu nie ma co ja mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
Hej laski wasz temat jest ciąle na topie a ja nie wiem co to jest ten zespół policystycznych jajników , jesli możecie to opiszcie mi po krótce o co w tym chodzi . Proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to przy naszym schorzeniu wydaje mi się , że niewiele. Jak chcesz się upewnic o masz robic po prostu skontaktuj się z ginekologiem. Może ci kazać brać duphaston juz w tym cyklu na wywołanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KYTI pco czyli zespoł policystycznych jajników to schorzenie na które cierpi ok 10% kobiet na całym świecie. Najwiekszy problem to pęcherzyki na jajnikach, brak owulacji a co za tym idzie niepłodność i objawy dodatkowe, które nie występują u każdej kobiety jak nieregularne cykle, trądzik, nadwaga, owłosienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
Dzięki za odp. to macie trochę przewalone ja zresztą też bo ja mam endometrioze a to też paskudna choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
kurcze niewiem co jest z moim linkiem :-( wystarczy z adresu usunąć < br%20 /> i powinien zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
surfitko a spróbuj przepis poprostu ten adres reccnie a jak to nie zadziala to juz niewiem czemu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanko, jeżeli by wiąć pod uwagę ta tempkę którą wykluczyłaś ( niską) to wykres masz super. Wyglada na to że owulacja była i może cos z tego będzie. Temperatura rośnie wraz ze wzrostem progetseronu. Trzymam kciuki żeby się udało...:D jeszcze 6 dni o ile dobrze obliczyłam i testujemy :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
zadzwonie jutro z samego rana i umówię się na wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
zadzwonie jutro z samego rana i umówię się na wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanko, bardzo ładny wykres..... może w tym cyklu Wam się powiedzie - życzę tego z całego serca. u mnie też dziś 2 dzień wyższej temperatury.... ciekawe czy się utrzyma, albo jeszcze wzroście - bardzo tego pragnę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
najpierw zrobię test potem lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! od 3 lat mam stwierdzone jajniki policystyczne, ale kidy lekarz mnie o tym informował, to jakoś mnie to nie przerażało. Dopiero teraz kiedy kolejny raz na teście ciążowym jest tylko jedna kreska (a powtarza sie to już od 8 miesięcy) zaczynam wątpić czy w ogóle sie uda. lekarz oczywiście kontroluje moje cykle biore clostilbegyt i siofor 500, ale jakoś wątpie czy sie uda. Napiszcie czy, któraś z was brała te leki jednocześnie i z jakim skutkiem. Pozdrawiam wszystkie kobietki, które mają podobny problem. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff jak dziś gorąco, niech już spadnie jakiś deszczyk, niech już będzie chłodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
surfitko dziękuję :-) foczi twój wykresik się też dobrze zapowiada trzymam kciuki. niewiem jak wcześniej wyglądały moje wykresy bo to dopiero 1 cykl kiedy zaczęłam mierzyć tempke no i od tego cyklu zaczelam zażywać bromergon 2x1tbl i od 13dc luteine wiec to napewno przy mojej tarczycy ma jakies znaczenie. mam nadzieję ze teraz jak zrobie test to pojawia sie 2 ladne kreseczki takie widoczne i mocne a nie słabe jak ostatnio bo to u mnie źle wróży :-( w piatek zrobie test :-) ale dzisiaj upał ... uffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanko no no :) wykresik zapowiada się ładnie :) a jakie długie masz cykle? ja usunęłam wszystko do cyferki 7 i zadziałało :) berto jak chcesz to zrób test, ale nie rób sobie wielkich nadziei, bo Androcur chamuje naturalny cykl a co za tym idzie też owulację, więc na ciążę raczej nie ma szans. Te 3 dni spóźnienia to jeszcze praktycznie nie spóźnienie, dopiero po 2 tygodniach można coś zacząć robić. foczi trzymam kciuki :) A u mnie ten cykle będzie chyba bezowulacyjny, no chyba, że się wydłuży znowu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
ja mam cykle okolo 27-30 dni wiec myśle ze w piatek moge zrobić już test, a tak na marginesie to bola mnie juz piersi mam strasznie nabrzmiałe ( tak samo miałam przy tych 2 poronieniach ) wiec mam nadzieje ze tym razem bede juz szczesliwie zafasolkowana:-) markotko a jak wygląda twój wykresik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanko trzymam kciuki, za 2 kreseczki na teście zmierzyłam sobie teraz temperaturę i miałam 36, 74 - jak na mnie to dużo, zwykle w dzień mam około 36,4 czuję, że po woli się nakręcam ..... wiem, że to nie do końca dobrze ale nie mogę sobie tego tak poprostu odpuścić :-) wiecie co, ja cieszę się nawet tą wyższą temperaturą, kłującym jajnikiem ..... fajnie jest mieć nadzieję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco
mam pytanie czy ktoś wie gdzie przyjmuje dr Johemczyk-Banek i jak mozna do nie sie zapisac,i pytanie drugie gdzie przyjmuje dr Piotr Skałba.prosze napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco
mam pytanie czy ktoś wie gdzie przyjmuje dr Johemczyk-Banek i jak mozna do nie sie zapisac,i pytanie drugie gdzie przyjmuje dr Piotr Skałba.prosze napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcos2
skałaba przyjmuje chyba w katowicach , wiesz ze bierze za wizyte 200 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco
ok, niech bierze-ale słyszałam ze jest dobry-on jest ordynatorem w Ligocie-ale nie wiesz czy i gdzie przyjmuje prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco
ja robiłam u niego na oddziale badania hormonalne, ale nie wiem gdzie przyjmuje( to było w lutym 2006)mam pco i od czerwca staramy sie o dziecko, chodze do innego ginekologa, ale chce tez isc do niego-co on powie, albo do Johemczyk-ale nie wiem czy ona przyjmuje prywatnie-bo w poradni no ul. powstancóe terminy dopiero na sierpień. JAK WIECIE TO PISZCIE-PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×