Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość pcos2
ja tez lezalam na Ligocie calkiem niedawno :) i slyszalam tam jak dziewczyny mowily o nim ze jest dobry ale ja sie tym nie zainteresowalam gdzie przyjmuje ale juz niedlugo bede miala kontak t z dziewczyna co do niego chodzi wiec odwiedzaj topik to napisze jak bede wiedziec. ja tez staram sie o dziecko bylam na badaniach hormonow konsultacje mam w lipcu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco
PCO2 BARDZO DZIEKUJE...A GDZIE MASZ KONSULTACJE- W LIGOCIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco
PCO2 bardzo cie prosze dowiedz sie gdzie przyjmuje i mi napisz....z góry dziekuje i pozdrawiam ( to ty dopiero masz konsultacje po badaniach-i wtedy powiedza co i jak-mnie własnie wtedy powiedzieli ze mam pco.szok) trzymam kciuki-bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcos2
dowiem sie to napisze na forum chyba ze masz gg 1081782 to moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina_stg
hej wszystkim ja rowniez mam zespol policystycznych jajnikow(niestety) dowiedzialam sie o tym we wrzesniu 2005 roku!!! byl to dla mnie ogromny szok poniewaz wlasnie przygotowywalam sie do slubu i oczywiscie co za tym idzie do planowania rodziny!!! moja lekarka wtedy bardzo mnie pocieszyla - NIESTETY PRZYKRO MI ALE NIE BEDZIE PANI MOGLA MIEC DZIECI!!! nie zycze tej choroby zadnej kobiecie a juz tym bardziej zeby dowiadywala sie w taki sam sposob jak ja i to miesiac przed slubem:(:(:( jak narazie jestem pod stala opieka endokrynologa-ginekologa i sa (tak mi sie przynajmniej wydaje) jakies postepy - wyregulowal mi miesiaczke. ale niestety jezeli chodzi o zakladanie rodziny to nie widze zadnej poprawy:(:(:( a po prawie dwuletnim staraniu sie o dziecko NADZIEJA na zajscie w ciaze jest naprawde bardzo ale to bardzo malenka!!! trzymajcie sie dziewczyny pozdrawiam buziaki pa pa i powodzenia wam wszystkim jezeli chcecie pogadac piszcie karolina_stg@onet.eu gg.372512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco
znalazłam.jakby ktoś chciał.... Podaję namiary: Skałba Piotr prof. dr nauk med. (brzmi nieźle, co nie? Ale tytułu, to nie wszystko) Zabrze, ul. Gen. De Gaulle'a 67/2 Tel. 2716681 ja juz sie zapisałam na piatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
kupiłam test zrobię go w sobote jakl przyjedzie moj misio i kolejna wiadomość..SCHUDłAM 2 KILO W 6 DNI!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berta, gratulacje :-) karolina - to nie jest prawda że nie można mieć dzieci; wiele miałyśmy już przypadków dziewczyn, które mają dzieciaczki :-) A swoją drogą ta pani doktor to trochę dziwnie podchodzi do swoich pacjentek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanko trzymam bardzo mocno kciuki! Nie mam wykresu na stronie, prowadzę w formie papierowej. foczi to zrób sobie może betę jak nie możesz wytrzymać? karolina ja nie wiem co to za lekarz, który mówi pacjentce to co Ty usłyszałaś od swojego lekarza! Jestem po prostu w szoku! Chodziłam do naprawdę różnych partaczy, ale żaden, żaden mi nigdy czegoś takiego nie powiedział! Nie martw się tym dwuletnim okresem oczekiwania, może po prostu nie masz odpowiedniego leczenia. Robiłaś badania? Jakie leki bierzesz? Obserwujesz cykl, miałaś monitoring? berto gratuluję, oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
dziekuję dziewczyny,boję się tylko testu a jeśli będą 2 kreski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
nie chcę was obrazić,ale ja nie mam wykształcenia i dlatego boję się jak zareagują rodzice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berta86 co z tego ze nie masz wykształcenia, wierz mi to nie jest w życiu najważniejsze. Ważna jest, żeby mieć przy sobie ukochane osoby, żeby być zdrowym, żeby mieć dla kogo żyć. Ja jestem nauczycielką z kilkuletnim stażem, nie moge nigdzie znaleźć pracy na stałe, i zawsze dostaje umowy najwyżej na rok i czasami tak sie zastanawiam, czy dobrze robimy, że chcemy mieć dzidzi, ale potem sobie myśle, że jak Bozia da dziecko, to wszystko inne jakoś się ułoży.Pamiętaj są rzeczy ważne i ważniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
berto juswita ma racje, wszystko sie jakos ulozy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
dzięki dziewczyny postanowiłam zrobić test jutro bo podobno stęzęnie hormonu ciązowego spada po 1 trymestrze od razu dowiecie się o wyniku jako pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berta trzymam kciuki z całej siły:) aż mnie paluchy bolą. Ja tym czasem wróciłam z wieczornego joggingu, próbuję wypocić te krągłości, które mi przybyły po lekach, ale kondycji nie mam za dobrej troche sie jakas taka opuchnięta czuję, mam nadzieję, że jeżeli uda mi się zajść w ciążę a potem szczęśliwie urodzić, to zniknie mi ta oponka na brzuchu i piersi trochę zmaleją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juswitko - ta oponka to już chyba nasza przypadłość :) Berto - nie martw się. Jakbys była w ciązy to sie tylko ciesz - ja juz czekam 5 lat i póki co cisza.... A te kilogramy to chyba mi oddałaś, bo odkąd odstawiłam spironolactone i zaczęłam brać progetseron co jak wiemy zatrzymuje wodę w organiżmie, a nie ma jej teraz co usuwać chodzę jak balon, co widac na wadze +1,5 kg !!! mam nadzieję że po @ waga spadnie, a wręcz pasowałoby żeby spadła więcej niż 1,5 kg.... Jeszcze 4 dni z progesteronem i czekam na @. A potem cała seria dalszych badań lącznie hsg i do dzieła. Foczi, ładny ten wykres...ale markotko nawet na betę zdecydowanie za wcześnie. Dopiero 3 dni po owulacji....Foczi odpręż się, zrelaksuj i nie myśl o tym. Jeśli będzie fasolka niech się dobrze zagnieździ. :) W stresie wzrasta nam za bardzo prolaktyna, co jest nie za dobre... Karolina, ten lekarz co ci tak powiedzał to ....nie mam słów. Mi ostatnio w klinice lekarz wręcz powiedział coś totalnie odwrotnego, czyli że napewno będę mieć dziecko. Może będzie potrzebne do tego in-vitro i stymulacja zastrzykami, ale w końcu się uda. Jeśli tylko jestem zdrowa fizycznie. Chodzi mi o budowę macicy. A to się niedługo wyjaśni. Tak więc Karolinko, na twoim miejscu w pierwszej kolejności zmiana lekarza - najlepiej na endokrynologa w klinice niepłodności. I tam się za ciebie wezmą. A z pco można mieć dzieci, mnóstwo kobiet wygrywa walkę z ta chorobą, dlaczego my miałybyśmy nie wygrać? Pozdrawiam was gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufitko, mam nadzieję że będzie fasolka :-) właśnie skończyłam przesadzanie kwiatków na balkonie :-) jestem typem sowy, lubię długo siedzieć, gdybym mogla to odkurzałabym itd właśnie w nocy..... zresztą czasem zdarza mi się koło 24:00 sprzątać np w szafce z ręcznikami (no tak żeby było ciszej), wieczorem to mnie normalnie roznosi energia mój mąż strasznie się wścieka na mnie za to długie siedzenie, mówi nawet, że to wpływa negatywnie na moją figurę :-) całkiem miły dzień dziś miałam, dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
cholera jasna 1 kreska:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
berta, a chciałaś zobaczyć 2 kreski? Wydawało mi się z Twoich wypowiedzi, że raczej nie... Chyba, że cos źle zrozumiałam... Jeśli tak - to sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kami, jak Twoje samopoczucie? Kiedy wybieracie się do kliniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
foczi, samopoczucie...? hmmm, średnio, choć już chyba przywykłam do myśli, że łatwo nam nie pójdzie. PCO, nasionka, hiperprolaktynemia... Szkoda gadać :-( Do kliniki jedziemy w przyszłym cyklu - między 1 a 3 dniem - zobaczymy co nam powiedzą. Na razie skupiłam się na pracy i na mojej ekstremalnej metamorfozie ;-) Mam już 6 kg mniej :-) Trzymam kciuki za Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
a jak zgubiłas te 6 kilo i w ile dni?na początku nie chciałam mieć ale wy tak mnie wspierałyscie,że pomyślałam,że fajnie było by mieć dzidzię i wkonću pokazać tej chorobie,że jednak mozna ją pokonac a tak?nie wiem czy będę mogła miec bobaska:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
berta, już kiedyś pisałam na formu - biorę Meridię i zrzuciłam te 6 kg w 5 tygodni :-) Jeszcze "tylko" 15 kg ;-) przykro mi, że zobaczyłas tylko 1 kreseczkę na teście - doskonale wiem, co przezywasz, bo ja niejednokrotnie też tak się czułam :-( Chyba większość z nas zna to uczucie... co do "miecia" ;-) bobaska - to spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano. To nie jest średniowiecze, medycyna naprawdę może nam pomóc. Jeśli z partnerem wszystko jest ok - to stymulacja owulacji lekami czy zastrzykami - to naprawde pikuś... A w razie czego - jest kilka metod rozrodu wspomaganego (inseminacje, in vitro, itp.) Głowa do góry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_psik
czesc dziewczynki:) berta tak mi przykro znam to uczucie :( bedzie dobrze zobaczysz kami32 Tibie lekarz przepisal meridie, dobrze sie czujesz po niej?????? ile masz nadwagi bo ja 25 kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
A_psik, wiem, że zabrzmi to mało odpowiedzialnie, ale sama postanowiłam wspomóc się Meridią i kupiłam ją via internet. Czuję sie po niej dobrze - tak jak kiedyś gdy ją zazywałam. Wtedy zrzuciłam 25 kg, przybyło mi 10 kg. Teraz zrzuciłam 6 i jeszcze jakieś 15 kg zostało nadwyżki :-( teraz ważę 82,5 kg, a chcę jakieś 65 :-) Co prawda czuję suchość w gardle i miałam kłopoty ze snam, ale nie sa to aż tak uciązliwe niedogodności :-) Kiedyś w okresie swojej "świetności" wazyłam 102 kg! - przy wzroście 175 cm. A ile Ty wazysz i ile masz wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina_stg
hej dziewczyny dzieki za mile slowa otuchy:) bardzo sie czasami przydaja:) co do tego lekarki ktora mi powiedziala ze nie bede miala dzieci to lepiej nic nie mowic bo szkoda komentarza na taka osobe ale teraz jestem pod opieka naprawde sympatycznego lekarza jest endokrynologiem ginekologiem wiec mam nadzieje ze juz on odpowiednio dopasowal mi leki jak narazie chcial wyregulowac mi miesiaczke no i mu sie udalo wiec mam nadzieje ze wie co robi:D jeszcze raz dzieki za pocieszenie pozdrawiam buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Berta jestem z tobą, nie tym razem, ale może w następnym cyklu się uda- dlaczego świat jest tak niesprawiedliwie urządzony?? My tu wylewamy żale, że nie możemy zajść w ciążę, że się źle czujemy, że nam kilogramy przybywają, a w tylu rodzinach( nieraz patologicznych) przychodzą na świat dzieci, których nikt nie kocha, których nikt nie wyczekiwał miesiącami, a są dla swych matek kolejną wpadką po upojnej nocy.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_psik
Kami32 - jezeli tylko nie najgorzej znosisz meridie to dobrze. Ja nie moge jej przyjmowac ze wzgledu na nadcisnienie podobno nie wolno jej wtedy zazywac bo cisnienie moze skoczyc i mozna dostac udaru itp. a wiem ze to prawda bo kiedys zazywalam adipex a on ma podobne dzialania niepozadane i cisnienie mi wtedy tak skakalo ze po 3 tabletkach odstawilam je - balam sie. ja kochana mam 165 i waze dzis 84 a w czwratek wazylam 86 :D stpsuje diete 1000 kal i niskoweglowoadnowa bo mam cukier wysoki do tego cholernego PCO 😠 wiadomo zxe te 2 kg na minusie to woda z organizmu ale juz sie ciesze. Najgorszym moim zmartwieniem jest moj brzuch ktory jest bardzo wielki wygladam jakbym byla w 5 miesiacu ciazy :o W ciagau roku przytylam 30 kg :(. wyobrazacie sobie rok temu wchodziolam w mini rozmiar S a dzis rozmiar XXXL 😭 to jest dla mnie tragedia :( dieta obowiazkowa musze zrzucic chociaz 15 kg do sierpnia bo we wrzesniu mam 3 wesela i w czym ja pojde :D ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_psikja też brałam adipex ale jak w telewizji mówili, że ma podobne działanie do amfetaminy;) ja tam za bardzo w to nie wierze, ale odstawiłam, wtedy udało mi sie zrzucić 8 kilo w ciągu miesiąca, teraz oczywiście znów przytyłam, ale zaczełam biegać i mówie wam dziewczyny nic tak nie wyrzuci wody z organizmu jak porządny wysiłek, nie wiem czy już coś straciłam na wadze, ale czuję sie rewelacyjnie. Przy 168 cm wzrostu waże 68 kg, marzy mi się 10 kg mniej ale narazie to tylko marzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×