Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Zuzanko bardzo mi przykro, ale moze poczekaj jeszcze kilka dni z tym testem i testuje jeszcze raz :) a co do luteinki to nie wiem :( Dziewczyny to co piszecie o tej prolaktynie tzn. ze po obciazeniu wzrosla przeraza mnie bardzo bo ja mam prolaktyne 12,99 ale nigdy nie robilam z obciazeniem :( a tak sie cieszylam ze chociaz to mam normalne a tu nie wiadomo - kolejna zalamka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami32
A_psik, jak ja miałam robione kilkakrotnie hormonki - to za każdym razem prolaktyne miałam super. Dopiero test z MTC wykazał hiperprolaktynemię, o której Let pisała, że powoduje niepękanie pęcherzyków - o czym szczerze mówiąc nie miałam pojęcia. Mysle, że nie masz sie co denerwować na zapas - zapytaj swojego lekarza czy jest u Ciebie konieczne to badanie czy nie, a jesli On uzna, że nie, a Ty cały czas będziesz niespokojna - to idź do laboratorium i zrób to sobie prywanie (ja płaciłam za całość 24 zł). zuzanka, kiedy miałas owulację, ile dni mogło minąć od ewenatualnego zapłodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanka szkoda kurcze, może zrób za pare dni nic jeszcze nie jest przesądzone, ale ta temperatura, taka wysoka, może jesteś przeziębiona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanka, szkoda, ale ja mysle, ze to moze byc za wczesnie jeszcze - mam pomysl - skoro ni echcesz odstawiac luteiny idz zrob bete. jak nie jestes w ciazy odstaw...beta wychodzi juz na drugi dzien po implantacji a testy czasem dopiero 2 tygodnie. :D Foczi, nie sugeruj sie tempka....daj na luz dziewczyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
no właśnie nie jestem przeziębiona , nic w tym stylu od jakiegoś tygodnia jestem zmeczona, osłabiona i zasypiam wieczorem jak dziecko, wcześniej od mojego meza a zawsze było na odwrót, a teraz ja kolo 22-ej juz zasypiam:-) no wlasnie ja niestem pewna kiedy miałam owu, i tez mi sie tak wydaje ze jest jeszcze za wczesnie bo ja moge miec zbyt krótka 2 faze cyklu i to moglo byc przyczyna tych poronien samiostnych (miedzyinnymi) a skok tempki moze byc nawet na 3 dni przed owu, i jajeczko zanim zostanie zapylone to tez moze minac 2 dni wiec musze cierpliwie czekac .... moze poczekam jeszcze przez wekend i w poniedzialek pojde na bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
kami i let ... ja miałam prolaktyne 39,9 a po obiazeniu 175 :-( i zażywam bromergon, nawet nie mialam po nim jakichs tragicznych skutkow tylko jak pierwszego dnia wzielam 1tbl na noc to rano mi sie zrobilo slabo ale to tylko raz a po 4 dniach zaczełam brac 2x1tbl i nic mi sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Kami32 - jak tylko wroce w poniedzialek z wizyty, opisze co i jak, jesli oczywiscie cokolwiek lekarz mi powie? Mysle, ze nie bedzie zle, w koncu hiperprolaktynemia czynnosciowa nie jest wywołana gruczolakiem, przynajmniej tak wyczytalam. Jednak jesli przyczyna tej choroby nie jest guz, to co ja wywoluje? Pisza, ze stres czy nie wysypianie sie moze byc przyczyna, co w moim przypadku raczej nie jest mozliwe. Moze troszke mam nerwowa prace, ale na pewno sie wysypiam. Najbardziej denerwuja mnie te zmienne nastroje i nie ukrywam, ze ogromnym problemem jest obnizone libido. Praktycznie do zera. Moj maz wczesniej mi mowil, ze chyba go juz nie kocham, bo nie mam ochoty na sex. A ja go bardzo kocham. Teraz juz wiem przynajmniej dlaczego moje libido jest takie niskie :( Zawsze myslalam, ze po prostu tak mam. Kazdy ma inny temperament. Sprubuje sie tez wywiedziec od lekarza jak to jest z hiperprolaktynemia i pco, czy jedno wywoluje drugie i ktore w takim razie leczyc? Moze wystraczy leczyc prolaktyne zeby pecherzyki pekały? Kami, moj maz tez bardzo sie wkurza, jak czytam o chorobach. Smieje sie, ze sama je sobie wymyslam. Jednak mysle, ze w naszym przypadku lepiej wiedziec wiecej niz za malo, bo przeciez wszystkie chcemy urodzic zdrowiutenkie, sliczne dzieciatka :) Bardzo wierzę, że wszystkie zostaniemy szczesliwymi mamami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Let - czy Ty wiesz ze ja mam dokladnie jak Ty z tym libido :( w ogole seks moze dla mnie nie istniec, a podobno jak sie ma wysoki testosteron to powinnam miec ochote na seks jak niejeden chlop a tak nie jest jest odwrotnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
juswitko miałam robione usg w 9dc i był pecherzyk dominnujacy ale gin mi nie mowil za ile powinien peknac :( a ja niepamietam jaki mial wymiar :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważne że w ogóle był zuzanko później jest ta tempka troche wyższa to mogła być owulacja, ale ja bym tak czy tak zrobiła za pare dni test, może faktycznie było ciut za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_psik, jesli mozesz, napisz jaki masz wyoki testosteron? Ja mam 0,9 czyli torszeczke ponad normę (norma do 0,82). Nie wiem jak to jest z libido, moze wysoka prolaktyna hamuje dzialanie testosteronu i dlatego nie mamy ochoty na sex? Nie mam problemow z nadmiernym owlosieniem, moze troszke na nozkach, ale to da sie przezyc :) nie wypadaja mi wlosy, nie mam duzych problemow z tradzikiem, czasami cos wyskoczy, ale sporadycznie... A testo 0,9 i ta nieszczesna prolaktyna po obciazeniu za wysoka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czytałam, ze pisałyście wczesniej, ze macie problemy z cera. Ogladalam niedawno program na TVN Style o zdrowiu i powiedzieli, ze aby miec piekna cere trzeba codziennie wypic szkalnke wody z cytryna. I wiecie co? TO DZIAŁA!!! Od dwóch tygodni pije i skora ma piekny kolor. Polecam :) Wyczytałam tez, ze bardzo dobrze wpływa na skore olejek do ciała HIPP. Tez kupiłam ( około 12 zł) wyprobowalam i jestem bardzo zadowolona :) Stosuje nawet do twarzy. I cera sie nie przetłuszcza. Dziwne, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
kurcze juz sama niewiem czy czekac i zrobic test wniedziele czy isc jutro na bete.... normalnie burza w mózgu ;-) ide z psem na spacer może sie wkońcu na coś zdecyduje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanko, ja też myślę że jeszcze za wcześnie na test, choć szczerze powiem jak mój wykres będzie tak wyglądał i wcześniej nie dostanę @, to też w 10dc juz spróbuję zrobić test :-) zuzanko spokojnie, ja teraz jestem w fazie \"maniakalnej\" :-D i przeglądam wykresy dziewczyn w ciąży - w wielu przypadkach najpierw mają test negatywny a później wychodzi pozytywny po kilku dniach jeśli chodzi o mnie, to też widziałam kilka wykresów gdzie 3 z wyższych temperatur spada tak jak u mnie, więc może nie wszystko stracone ??? sufitko, wiem że nie powinnam się nakręcać, że powinnam wyluzować, ale powiedz mi jak? czuję się jak na \"haju\" :-) czekam, ta nadzieja mnie strasznie nakręca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Let - moj testosteron to 145 przy normie do 82 :( tak wiec sama widzisz jakie powinnam miec libido a jest odwrotnie :( a co do prolaktyny to mam 12,99 a po obciazeniu nigdy nie robilam...... Myslalm ze moje zmeczenie seksem to np choroby tarczycy ale mam wyniki prawidlowe wiec nie wiem co sie ze mna dzieje ale to nic przyjemnego :( A jesli chodzi o cere to warto wyprobowac ta cytrynkę napweno nie zaszkodzi :), a ja od czwartku stosuje diete 1000 kal nie dosc ze schudlam juz prawie 2,5 kilo to jeszcze cere mam jak pupcia niemowlęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka_83
foczi doskonale cierozumiem, ja mam tak samo ciagle tylko ogladam inne wykresy i porownuje ze swoim;-) zdecydowałam jutro ide na bete, bo jak nie jestem w ciazy to musze odstawic luteine.... raz kozie śmierć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_psik gratuluję samozaparcia, super, że masz tyle silnej woli, żeby zjadać tylko 100 kalorii, ja to jak widze słodycze to się nie moge opanować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Juswito 1000 kal, mysle ze przy 100 juz bym wyparowała :D:D:D a co do słodyczy to ja w ogole ich nie lubie ot co lezy teraz obok mnie bombonierka z Wedla i ani jednego nie ugryzłam :D wolę hamburgerki, zawsze z moim męzusiem jak mamy na cos ochote to on do cukierni a ja do budki z hamburgerami :D:D:D nie wiem jak dlugo jeszcze wytrzymam ale narazie nie jest zle............ A i mimo nie jedzenia slodyczy i nie slodzenia herbaty o d dziecka mam podwzszony cukier 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek16
o widzę, że temat o dietę zahaczył ;) ja po wykryciu PCOS brałam przez 3 miesiące cilest i przytyłam 5kg (ale to chyba też z załamania). potem yasminelle i przeszłam na diete 1000kcal, w ciągu 3 miesiecy zrzuciłam ok 7 kg, za co dostałam mały ochrzan od swojego lekarza. teraz biore tydzien diane (bo z włoskami gorzej :( ) i mimo iż jem mniej, to na wadze przybyło koło 1kg. ale co do diet to niskokaloryczne mimo że bylam zachwycona, chyba naprawdę są złym pomysłem, bo zmniejsza się zuzycie organizmu (zawsze musi coś odkładać, bo tak juz jest) i komórki tłuszczowe dzielą się, wiec tłuszczu robi sie coraz wiecej mimo ubogiej diety. mój lekarz dla kobiet z PCOS poleca diete Montignac (ta z indeksem glikemicznym - jeść do woli tylko łączyć dobre produkty). myślę, że to też może być ciekawe ;) pozdrawiam, buzki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek16 ,usze trochę poczytać i może spróbuję tej diety, ja mam problem z zatrzymaniem wody w organiźmie, a co za tym idzie, bardziej krągłymi kształtami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i u mnie znowu spadek 😭 pewnie już teraz przyjdzie ta cholerna @ :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podziwiam Was za nadzieje jaka macie, ze podejrzewacie u siebie ciąze, ze wierzycie ze tym razem sie udało - u mnie niestety brak takich nadzeji z góry wiem ze i tak nic z tego nawet prze mysl mi nie przechodzi ze moge byc w ciązy 😭 dzis moj 18 dc i nie wierze ze sie udało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
a ja nic nawet plamienia nie mam i kolejny pęcherzyk się zagnieżdzi na jajniku:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berta ja tez się boję że pęcherzyk zamiast ładnie pęknąć to zmieni się w torbiel 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta86
ja juz mam po 10 pęcherzyków na każdym jajniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba lewy jajnik mam policystyczny, a owulację i ten duży pęcherzyk miałam z prawego; coś ciągnie mnie ten prawy jajnik i boję się że będzie powtórka z rozrywki czyli torbiel 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanka jak Twoja beta? czy na wynik się czeka czy jest od razu? trzeba być na czczo czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×