Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tamiła

Ludzie, dlaczego nazywacie ZWIERZĘTA imionami LUUDZKIMI ?

Polecane posty

Ludzie, dlaczego nazywacie ZWIERZĘTA imionami LUDZKIMI ? Kurcze, no ja tego nie potrafię zrozumieć.... Np o zawsze podobało mi się imię Jakub. No i masz, zaszłam w ciażę, jak sie okazało, ze będzie syn zaraz powiedziałam, ze będzie Jakub. Aż tu nagle widzę sąsiad ma nowego pieska i woła go .... KUBUŚ. No i już mój syn to nie Jakub :) Znam też psy o imieniu Sonia, Aga, Emi, Edek, Jasiek, Maciek, a pewnie i inne imiona też chętnie służą nadawaniu ich zwierzętom... Sama mam dwa psy, ale nazywają się normalnie jak na zwierzęta przystało. Przecież jest tyle ładnych imion zwierzęcych, śmiesznych, poważnych, no różnych... wytłumaczcie mi to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę cię martwić ale to
zwierzę też człowiek 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam absolutnie nic do zwierząt, wręcz przeciwnie, bez nich życia sobie nie wyobrażam, ale kurcze żeby je nazywać tak jak ludzi to ja nie wiem... Ja mimo wszystko nie chciałabym się nazywać jak pies sąsiada, nawet jakby ten pies był przesympatyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego by nie? kto powiedził że nie mogę dać psu imienia Kuba jeśli mi sie takie podoba. zresztą akurat Kuba to bardzo popularne imię dla psa. Poza tym, napewno nie przejmowałabym się tym faktem szukając imienia dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filozofując twierdze, że niektórzy ludzie sa bardziej dzicy od zwierząt a zwierzeta bardziej ludzkie od niektórych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie powiedział, że masz tak nie nazywać psa. Twoja wola oczywiście..... ja sie tylko zastanawiam, dlaczego ludzie muszą nazywać zwierzęta ludzkimi imionami, skoro są przecież inne, zwierzęce a też ładne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzależniasz decyzję o imieniu dla dziecka od imienia psa sąsiada ? a jak pies - nie życzę mu taego - wpadnie pod samochód , a ty nadasz dziecku imię Maciek i sąsaid nowego maćka sobie sprawi - to jak bedizesz na dziecko wołać ? po nazwisku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edmunt Pipa
i słusznie to dla ludzi nobilitacja , że ich imieni8em można nazwać zwierzęta , zresztą polaczki to też ... bo to goji z hebrajskiego zwierzęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mój piesio wabi się Benio :P
Świniak Kubuś a i kot Tania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boratka
Niech nazywają jak chcą. Najważniejsze, że kochają te zwierzaki. Moje zawsze miały i mają fajne nieludzkie imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę cię martwić ale to
człowiek jest zwierzęciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety, ale jakoś nie chciałam, żeby mój syn nazywał się tak jak pies..... Na szczęście imię mojego syna jest takie, że raczej dla zwierzaka odpada :) Przynajmniej nie słyszałam, zeby jakieś zwierzę się tak nazywało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghtrje5
ja mam na drugie imie sonia- tak, jak trzy psy w okolicy... przez cale dziecinstwo wstydzilam sie komukolwiek mowic, jak mam na drugie imie bo wszyscy sie ze mnie smiali;) jest tyle fajnych imion dla zwierzat a ludziska musza im dawac te ludzkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba najprostrzym wyjaśnieniem jest to że podoba się komuś jakieś imię i tak nazywa swojego pupila. ja mojej suni dałam na imie Lady - ale niech mnie nikt nie pyta dlaczego, po prostu takie imię do niej idealnie pasowało. Koty mam dwa: Pieszczocha - wiadomo czemu, i Pysię, samo też wyszło. Miałam też kota Perszinga -- bo jak był malutki to biegał non stop, nie mógł ani chwili wysiedzieć spokojnie na miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie, ja też uważam, ze dziecko nie było by zadowolone z faktu, iż nazywa się tak jak zwierzak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To i ja poproszę
ja mam 3 psy - Kubusia, Maćka i Czesia :) miałam kiedyś kota Krzysia i żółwia wodnego Zenka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zauwaz jednak,ze ludzie raczej
nie nazywaja zwierzat pelnymi imiponami, np Stanisław czy Kazimierz, ale zdrobnieniami Np Mikus, Mis, MIki( nie Mikołaj),Roxy ( nie Roksana), a zdrobienia i oficjalne imiona to troszke co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę cię martwić ale to
tamiła a co mnie obchodzi opinia jakiegoś bachora? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvvbbbvbbvcbvcbvbv
Mój pies ma ludzkie imię ale wyszło to zupełnie przez przypadek. Dałam mu "eleganckie" imię ale nie wiem kiedy zaczęłam na niego wołać Aluś, bo to mały piesek i bardziej pasowało (w oryginale nazwałam go Allure ;) ) i tak zostało. Nie nazwałabym psa Kasia, Ania, Wojtek czy Jakub, ale są ludzkie imiona, które według mnie pasują psom. Np Sonia (nie lubię tego imienia) od razu kojarzy mi się z psem (z jamnikiem sąsiadki :P). Śmieszą mnie (w pozytywnym znaczeniu) imiona typu Teodor, Baltazar czy Gustaw :D Albo amerykańskie, np Jackie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę cię martwić ale to
ja nazywałam swoje zwierzęta nazwami innych zwierząt, np. Panda, Niedźwiadek, Czarnuch :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle, ze jeżeli to będzie Twój bachor to będzie Cię obchodziła jego opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałaś, że teraz jest moda na robienie z psa dziecka ? Są ubranka, majteczki na cieczke i inne dziwactwa :) Stąd pewnie też imiona. Co ciebie to obchodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvvbbbvbbvcbvcbvbv
Dodam tylko, że nie uważam za nic niestosownego nazywania psa, kota czy żółwia ludzkim imieniem. Widze, że wiele osób tutaj jest zbulwersowanych faktem, że ma takie imię jak jakiś pies :D Macie ze sobą problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę cię martwić ale to
ja nie będę miała bachora, ja będę miała dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROSALINDA PACZEKO - obchodzi, a co, nie moze ? O ile ubieranie psów itp mam gdzieś o tyle chore jest dla mnie nazywanie je imionami ludzkimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wam z tego dobrobytu
tam imiona to jeszcze nic,moja sąsiadka ubiera kota w takie ciuszki co mu na szydełku wydziergała,wkłada do koszyka i jeździ z nim na rowerze mówiąc że Wacław miał ochotę na przejażdżkę:D:D:D:D byłam też świadkiem jak się z Wacławem pokłóciła:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego nie nazywacie dzieci imionami typowo dla zwierząt? Przecież to bez różnicy czy Sonia nazywa się dziecko czy pies. To dlaczego nie moze być odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×