Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Biorę Dianę od właściwie 2 lat. Pierwotną przyczyną był brak miesiączki i podejrzenie o Policystyczne Jajniki. Między czasie była jedna próba odstawienia Diany, by zobaczyć czy dostanę okres, ale nic z tego... Mój ginekolog dalej zalecił mi Diane, a na moje sugestie typu - czy w ogóle wróci mi płodność po odstawieniu kiedyś w przyszłości - mówi: \\\"Im dłużej będzie trwało leczenie, tym skuteczniesze będzie\\\". Nie wiem, co mam robić, jestem w ogromnej rozterce... Powiem szczerze, że ani problemów z trądzikiem nie miałam, ani nie jest potrzebny mi jak na razie środek anty-. A w przyszłości chciałabym mieć dzieci:( Prosze, powiedźcie co mam robić. Dodam jeszcze że hormonalne badania zawsze wychodziły mi w normach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bralam i żałuje
Według mnie powinnaś zmienić lekarza i zabaczyć co on na to powie. Lepiej nie zażywać za długo diane, bo na dłuższą metę możesz miec straszne powikłania. Lepiej zapytac sie jakiegoś innego lekarza. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcacawiedziec
ja biare diane od niecalego miesiaca na trądzik ale nic narazie nie pomaga odstawilam tetracyklinę bo juz moj organizm jej nie tolerowal choc podobno tak szybko diane nie zadziala mam brac 3 miesiace narazie nie mam zadnych skutków ubocznych tj bol piersi czy nudnosci czy zle samopoczucie ale nie wiadomo co bedzie dalej i czy pomoze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda20*
No hej. Wlasnie przerwalam moje pierwsze opakowanie poniewaz moja mieisaczka trwa juz 11 dzien:(:(:( jestem tym przerazona bo nigdy tak nie bylo:( Nawet po yasmin nie mialam takich dziwow czy wy tez mialyscie taki objaw bo chyba zwariuje:(((((:(:(:(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda20*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babka00
To nie Diane psuje wątrobę tylko osobiste predyspozycje.Brałam diane35 przez 8 lat , w międzyczasie urodziłam córeczkę.Obecnie biorę Cilest i wątrobę mam w bardzo dobrym stanie (co roku robię próby wątrobowe i usg wątroby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulka-s-rz
ja biore diane od wakacji, powiem szczerze cera mi się poprawiła nic mnienie wysyouje jak pisze tu jedna z was, cylk mi się uregulował, ale faktem jest to iż bolą piersi i jest się sennym , no i z deka przytyłam , ale dziś zmieniłam na Yasmin, ciekawa jestm jak będzie po tych podobno można nie przytyć ba aa a nawet schudnąć:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolololo
dziewczyny a to prawda ze jak sie bieze diane to rosna piersi weieksze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapewne
podobno po dłuzyszm braniu są bo sa obzekniete hehe wiec dlatego zapewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja19
ja biore Diane 35 od 6 miesięcy i nie przytyłam ani grama...choć bardzo bym chciała...ocota ne sex nieustana bez żadnych zaburzeń....widocznie na każdeo inaczej działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore diane od pol roku. na poczatku bol piersi byl nie do wytrzymania, byly tak drazliwe, ze nawet przy bieganiu strasznie bolaly. Piersi urosly mi z rozmiaru 75A do 80B i rosna nadal :) wiec jest duzy pozytyw. przytyc nie przytylam, waga ta sama, co przed braniem diane. jedynym minusem jak dla mnie jest calkowity brak ochoty na seks...mam jednak nadzieje, ze to minie. jesli chodzi o tradzuik to nadal wyskakuje mi pojedynczy przed okresem ale to moze dlatego, ze odpukac nigdy nie mialam problemow z tradzikiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek88
czy to prawda ze jesli bede brala diane przed pojsciem spac to nie przytyje?? czy ktoras z was tak probowala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniolek88: mi gin-endokrynolog powiedzial, zeby brac diane wieczorem, moze cos w tym jest... wczoraj mialam 1 tabl. troche sie boje, ze jak skoncze brac tabletki, to bede miala wieksze klopoty niz przed ich zaczeciem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynya czy
lekarze przeprowadzaja wam badania zanim przepisza tabletki? bo mnie w wcale,tylko pytaja jakie tabletki..! obecnie na tej samej zasadzie przyjmuje (od niedawna ) yasmine,czy moga mi zaszkodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja baralam diane przez niecale 3 opakowania... przy piatej tabetce przerwalam, nie moglam juz zniesc skutkow ubocznyc (ktore podejrzewam ze sa wlasnie od tych tabletek). boli mnie ciagle zoladek (watroba nie wiem) co zjem albo i nie zjem. ale to da sie wytrzymac. po kilku tabletkach pierwszego opakowania pojawilo mi sie na ciele uczulenie, taka sucha stupkowata skora, mialam nadzieje ze za jakis czas zniknie i bralam tabletki dalej, przy trzecim opakowaniu zaczelo mi wyskakiwac na lydkach.. wkurzylam sie i przestalam brac, teraz mam to na ramionach, lydkach i posladkach... cholernie szczypie jaks iedze :o czy ktoras z was wie ile moze trwac to \"uczulenie\"? czy musze biegnac do dermatologa czy czekac az organizm sie \"odtruje\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepa: nie wiem jak dlugo Ci to moze pozostac na skorze, ale osobiscie radzilabym Ci przeczekac troche z pojsciem do dermatologa, bo mozesz sobie zaszkodzic braniem innych lekow czy masci. Jesli wysypka nie zacznie schodzic sama moze dopiero wtedy warto do niego isc. Poza tym chyba nie powinnas kontynuowac brania tabl. jak widzialas tyle skutkow ubocznych na sobie... powinnas wczesniej z nich zrezygnowac, po prostu Ci nie sluzyly od poczatku pozdrawiam i powodzenia w walce z uczuleniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam pytanie: czy jak urosly wam piersi podczas brania Diane, to zostaly one takie same kiedy przerwalyscie ich branie czy wrocily do pierwotnego rozmiaru? Macie jakies doswiadczenia w tym temacie? :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agijka wczesniej nie szkodzily, teraz diane, ale zniechecila mnie juz do wszystkich tabletek :o o i czy nie wiecie czy skoro przerwalam brac w polowie cyklu to mam sie spodziewac teraz okresu? albo plamienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonne
Właśnie zaczęłam brać diane o nowej już nazwie-cyprest, ale po tym co tu przeczytałam to trochę się boję.Kiedyś już je stosowałam ale wraz z innym lekiem..., który sprawił ,że cerę miałam idealną. Lek bardzo drogi ale 100% skuteczny.Niestety trądzik lubi wracać więc poprosiłam gina o tabletki , które dobrze działają na cerę i dostałam cilest. Niestety po 2 opakowaniach miałam na buzi pełno podskórnych, okropnych krostek więc lekarz zalecił mi cyprest. Mam 3 opakowania narazie, ale boję się ,że jak je odstawie ta kasza znowu mnie oszpeci i to na wakacje. Mam pytanie czy po 3 miesiącach brania cyprestu i odstawienia go trądzik mnie dopadnie ? Czy może lepiej brać pół roku bo nie chce tego cholerstwa oglądać w lustrze . Nie wiem co robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek88
a ja mam takie pytanie czy jest tu ktos kto bral diane i mial problemy z hormonami(hirsutyzm)hiperprolaktynemia, i czy bylyscie mniej nerwowe po tych pigulach?ja jestem bardzo nerwowa i mam nadzieje ze te tapsy spowoduja ze wszysko sie unormuje i bede spokojniejsza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Effie1
chcialabym sie dowiedziec cos o diane 35... w sumie niedlugo zaczne je brac i chce sie dowiedziec cos wiecej na ich temat... tez boje sie przyctyc bo mam173cm wzrostu i waze 64 kg... niech mi ktos pomoze czekam na wasze odpowiedzi mailem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa3211
A ja mam male pytanko Dianke biore pierwszy miesiac Caly miesiac brałam ją o godz 23 Teraz chcialabym ja brac o 21 to godzine moge zmienic od nastepnego opakowania po 7-dniowej przerwie? Wtedy bede zabezpieczona i wszystko bedzie ok? Prosze o pomoc Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Effie1
yy a co do tej 7dniowej przerwy to mam pytanie... jak to z nia jest? bo na ulotce pisze ze po przerwie nalezy wziac tabletke tego samego dnia w ktorym sie zaczelo opakowanie to nijak nie wychodzi 7 dni przerwy niech mi to ktos wytlumaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brałam i żaluje
Ja mam 174 cm i waże 62 kilo a tabletki brałam rok czasu nie przytyłam. Wydaje mi się, że sprawa wagi jest indywidualna dla kazdej kobiety. Także nie możesz byc pewna czy sama nie przytyjesz, bo nie wiesz jak będzie reagowal Twoj organizm. Jeżeli chodzi o tą siedmiodniową przerwe to jest tak: np. kończysz brać w czwartek to po 7 dniach nastepne opakowanie zaczynasz w piątek. W ulotce chodziło o to, że zaczynasz w ten dzień w który wzięlaś pierwszą swoja tabletke czyli w powyższym przykładzie chodzi o piątek. Mam nadzieje, że teraz rozumiesz już co i jak:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga22
no wiec moze juz sie wypoiadałam na ten temat ale napisze jeszcze raz silne bóle migrenowe ,opuchnieta strasznie bylam czasem dziwne nastroje...to tyle zazywałam je 10 miech i nie dłuzej zmieniałam na janine a teraz zazywam yasmin i jestem z nich narazie zadowolona polcecam ....dodam ze tez ginek mi je przepisał bo były tanie i refundowane ale teraz juz wiem ze to co tanie to nie zawsze do0bre dla zdrowia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa3211
Konczy mi sie siedmiodniowa przerwa i chce sobie przesunac godzinke brania pigulek o 2 godziny do tylu Czy moge to zrobic jak zaczne brac pigulki po tej 7 dniowej przerwie? Dziewczyny pomozcie bo biore tabletki pierwszy raz i troszke sie tego obawiam czy bede zabezpieczona i czy wszystko bedzie okPozdrawiam wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Effie1
dzieki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Effie1
dzieki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszko555
J aich wogóle nie mam , a co więcej te problemy , które miałam czyli trądzik i jakieś dziwne włosy w dziwnych miejscach rozpłynęły soę!!!Jak dla mnie suuuper. A i ochota na sex jest i to ogrrromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie... czy któraś z was paliła papierosy podczas zażywania diane 35? Bo w ulotce jest napisane, ze niby osoby z nałogiem powinny to zgłosić lekarzowi (ma to zwiazek z zakrzepami). Ja palę, ale mój lekarz nic o tym nie wie. Dopiero zaczęłam brać te tabletki i nie wiem co robić. Chcę rzucić palenie jak najszybciej, ciekawa jednajk jestem, czy coś mi grozi poważnego, jeśli palę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×