Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Gość aniolek88
biorac tablety antykon. nie mozna palic bo jest wieksze ryzyko wystapienia zakrzepow krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie, a mi też ginekolog przepisał diane, bo wspomniałam mu, ze mam problem z tradzikiem na plecach. Byłam też zapisana u dermatologa, ale ze wspomniałam gin to akurat dostałam recepte.... tylko jak sobie potem pozbierałam informacje na temat tyuch tabletek, to mnie szczerze mówiac zmroziło. Doszłam do wniosku, ze az takich kłopotów nie ma, zeby siegać az po takie metody... albo po prostu cykor jestm;P ale leczę sie teraz u dermatologa widz epoprawę, wiec mysl o diane odstawiłam. a gdybym zamierzała brać tabletki to na pewno nie te... wiem, ze to wszystko zależy od organizmu., ale myslę ze kazda z nas powinna sie porzadnie zastanowic, czy wprowadzac hormony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek88
wg mnie dermatolodzy ktorzy przepisuja diane dziewczynom cierpiocaym na tradzik to tylko bo maja z tego kase nic wiecej!!! tych tabletek nie bierze sie bez zrobienia badan hormonalnych!!! ja co do hormonow to zostalam przebadana wszerz i w zdłuż z tym ze mam problemy z hormonami :-/ nawet nie zdajecie sobie sprawy co to znaczy miec rozklekotanych polowe hormonow :-( wiec jesli cierpicie na tradzik to szukajcie innych metod niz diane bo to sa nedzne tapsy fakt ze sa skuteczne na syfy ale czesto pozniej dziewczyny latają od lekarza do lekarza bo maja zaburzoną gospodarke hormonalną !!! badz maja inne skutki uboczne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilus87
Biore dianne 8 miesiecy i na tym koniec. Po tym swinstwie przytylam 10kg, za 4 miesiace wychodze za maz i wygladam jak wieprz!! podobno powoli to ze mnie zejdzie ale czy zdazy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora303
Brałam diane35 3 lata. w czasie tego okresu czułam się normalnie, żadnych skutków ubocznych, regularne, bezbolesne miesiaczki. Jedyny minus to to, że przytyłam 10kg. Odstawiłam te tabsy pół roku temu, ale starsznie wydłużył mi sie cylk trwa nawet do 40 dni. Czy któras miała takie problemy? Po jakim czasie po odstawieniu wszystko dojdzie do normy?? Normalnie miałam 28 -dniowe cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda86lena
witam wszystkich, od jakiegos tygodnia biore diane 35, jak narzaie jest ok, tyle sie tu na ten temat naczytalam ze nie wiem jak to bedzie ze mna!!! nie wiem czy to od diane 35, czy nie ale teraz aczely wychodzic mi takie podskorne guzki (takie pryszczolki), ktore bardzo bola jak sie je dotyka. mam takie pytanko, czy one dzialaja bardzo dobrze jako srodek anty?? czy moj chlopak moze skonczyc we mnie, bo on bardzo tego chce....i ja zreszta tez!!!! odpiszcie cosik...:):):) buzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becik79
Do aniłoka88 Jeśli masz rozregulowane hormony to dobrze ze bierzesz Diane bo to Ci je ureguluje. Jeśli jeszcze nie bierzesz diane to warto isc do innego ginekologa i zrobić USG dopochwowe aby stwierdzić czy problemy hormonalne nie są spowodowane policystycznymi jajnikami (ja tak mam) wtedy Diane jest lekarstwem Brałam Diane 2,5 roku i nie miałam żadnych skutków ubocznych oprócz spadku chęci na sex, poprawiłą mi się cera i włosy. Brałam bo miałam bardzo rzadko okresy, ale nei miałą USG i nie szukano przyczyny. Później chciałam zajść w ciążę i odstawiłam bo podobno organizm się 6 miesięcy oczyszcza (BZDURA-opinia lekarza).Nie mogłam zajść a okres miałam co pół roku, teraz zmieniłam lekarza i stwierdził książkowy zespół policystycznych jajników, hormony rozregulowane przez pół roku mam brać a później stymulować ciążę (bo sama nie dam rady zajść z tą chorobą). Nieleczona powoduje raka. w razie pytań pisz na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Effie1
ja tez biore diane od tygodnia i zyje:) kazdego to sprawa indywidualna jak sie czuje itd. troche bola mnie piersi ale nie do przesady:) jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisska_88
Witam :) Ja biorę Diane 35 od miesiąca, tzn. własnie kończę pierwsze opakowanie. Lekarz przepisal mi je na trądzik, bo już nic mi nie pomagało. Na samym początku mialam wiecej pryszczy niz kiedykolwiek, ale jakoś dziwnie mi sie to wszystko uspokaja, juz jest lepiej. Poza tym...jakies 2 godziny po wzięciu tabletki zawsze mam straszne mdłości i jestem tak osłabiona, że ledwie trzymam się na nogach... :/ W ogóle cały czas jestem ospała i osłabiona... A...jeszcze coś...strasznie puchnę.. żle się z tym czuję... :( Fakt, że biust mi się powiększyl...tez spuchł :) To jedyne mnie przy tych tabletkach jeszcze trzyma (poza poprawą cery) :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SD
ja biore juz ok 2lAT I WYSTAPILO NADMIERNE OWLOSIENIE NS CALYM CIELE TO RACZEJ OD TYCH TABLETEK,POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mincia
dziwczyny odstawcie dszybko te tabletki, to bomba hormonalna brałam je przez prawie 2 lata a teraz mam same problemy:( torbiele, rozregulowane hormony czysty horror pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Effie1
ehh... tak czytam to forum.. kazdy indywidualnie reaguje na leki.. wiec komenty typu "zostawcie te tabletki" czy je rzuccie sa troche nie na miejscu bo to przeciez nie kazda z nas tak bedzie miala:) jydnym pomaga innym nie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, każdy organizm reaguje inaczej. ja jak się naczytałam, co moze mi grozić, to się przeraziłam. biorę je jednak od jakiegoś czasu (kończę pierwsze opakowanie), moze nie strasznie długo, ale jak na razie nic mi złego nie jest, mam obrzmiałe piersi, ale to raczej pozytywne, bo mi rosną. poprawiła mi się cera. hmm... może przytyłam z kilogram, ale to nic wielkiego. ogólnie jestem bardzo zadowolona i nie zamierzam ich póki co odstawiać. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda86lena
hej, mam pytanie czy diane35 sa bardzo dobrym srodkiem anty?? jak bierze sie tabletki anty, to chlopak moze konczyc w srodku...prawda...??? prosze odpiszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda86lena: diane są środkiem antykoncepcyjnym tak jak normalne tabletki i zabezpiecza przed ciążą tak jak one (czyli bardzo małe prawdopodobieństwo). Ja biore diane dopiero 4 dni, ale jak na razie jest dobrze. Biorę wieczorem i żadnych dolegliwości typu bóle czy nudności nie mam. Więc na razie nie narzekam. Lekarz przepisał akurat je na problemy z cerą... Każdy organizm reaguje inaczej, więc nie można komus powiedzieć: tego nie bierz... Ja jestem dobrej myśli, a jak nie będą pasować mi to zmienię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
biorę Diane 35 od 3 miesięcy.. na początku było źle.. nudności, zasłabnięcia a nawet nieprzespane noce.. ale teraz jest już coraz lepiej.. tylko pierwsze dni są troszke ciężkie po 7dniowe przerwie.. myśle ze nie ma co się dziwić.. to nie jest jak aspirynka.. to są leki już bardziej \\\\\\\"poważne\\\\\\\"... a co do plusów.. nie mam trądzika, stan włosów się poprawił.. no i troszkę powiększył się biust :P także... jak dla każdej z nas beda różne plusy i minusy.. pozdrwaiam:)) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja brałam diane35
pol roku! czulam sie fatalnie : ciagle bylam zmeczona, przygnebiona, slaba, mialam bole glowy i zero ochoty na seks! jeden plus to pozbylam sie calkowicie tradziku i po odstawieniu nie powrocil! jakbym miala sie cofnac w czasie to nigdy nie zaczelabym ich brac! dawka chormonow jest gigantyczna, tabletki te w innych krajach wycofano z rynku... nie warto sie trus i narazac swojego zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaaaa
Ja biore Diane 35 juz 15 miesiecy.. Moj lekarz niemowi nic o przerwie , biore je w celu antykoncepcyjnym, ale tez cera zrobila sie czysciutka nie powiem nie to co kiedys.. Ale przez te 15 miesiecy stopniowo troszeczke tylam na poczatku niebylo to zauwazalne ale przytylam kolo 4 kg no a to juz widac ;/ tym bardziej ze bylam szczupal a teraz mam pulpetowte nogi i to widac :-( Niewiem czy zmienic.. i na jakie , i nieiwem co sie stanie z moja cera po odstawieniu boje sie tego.. No i nieiwiem czy przestac alkiem bracna jakis czas zrobi sobie przerwe.. alre boje sie tez tego ze po takim czasie zażywania okres moze niepojawiac si miesocami a ja sie ebde stresowac ze jest cos nie tak :-( niewiem co robic, chce schudnac ,ale biorac je nadal nieumiem.. Czy zmiana na inne pomoze??:-( W dodatku konczy mi sie ostanie opakowanie a lekarz moze mnie przyjac dopiero za 2 tygodnie bo niema wczeszniejszych wolnych terminow.. Kolezanka chce mi dac yasmin na ten miesiac ,ale nieiwem czy moge tak bez zgody lekarza zmienic sobie..podobno yasmin sa nowszej generacji i sie po nich nie tyje, Co mamz robic??Kto mi pomoze :-(??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja brałam już harmonet (jesień średniowiecza na twarzy), microgynon (depresja), logest (całkiem całkiem, tylko słabe libido), diany (wyleczyły mi torbiele), plastry (strasznie sie stresowałam, że się odkleją), a teraz mercilon (bardzo niskie libido:(). Najbardziej odpowiadały mi właśnie diany, ale lekarz powiedział, że zadługo nie można ich stosować, a brałam je ponad rok już wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaaaa
No wlasnie Ty bralas je rok a ja je biore 15 miesiecy a moj gin nic niemowi o zmianie.. czy To niejest dziwne?? :-| :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bralam i żałuje
Diane sa bardzo skutecznym środkiem anty i można sie kochać bez zabezpieczenia juz na drugi dzień po wzieciu tabletki (i mówie tu też o kończeniu w środku) , ale zawierają duża ilość hormonów co w porównaniu do innych środków anty jest przerażające, bo po co brać taką bombe hormonalna skoro mniejsz dawka działa równie skutecznie. 15 miesięcy to długo lepiej je zmienić nawet bez propozycji lekarza. pamietajmy że przyszłośc jest najważniejsza, bo teraz chcemy ochrony przed ciążą a później bedziemy płakać że nie możemy w ta ciąże zajsc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deja_vu
cóż ja biorę diane 35 od 3 miesięcy i jak narazie nie narzekam na jakieś skutki uboczne....w moim przypadku jest to związane z trądzikiem, dodatkowo mam problemy s poziomem dhea(s)... co do trądziku cera mi sie poprawiła....a waga pokazuje nawet kilo mniej...jak ktoś wczesniej pisał, lepiej brać tableki na noc i ja tak też biorę, gdyż tabletki na obniżeniu poziomu dhea(s) musze przyjmować na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATARZYNAAA
mam problem. wlasnie skonczylam opakowanie Diane 35, w czasi brania mialam czeste bole brzuch (prawie co dzien), i jakies krwanienia, teraz wlasnie skonczylam paczke i podczas stosunku boli mnie brzuch, mam jakies krwawienia w cigu dnia i bierze mnie na wymioty, czyjest mozliwe ze to skutki Diane (sa to moje pierwsze tabletki anty). BOJE sie ze jestem w ciazy! Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noffa69
Help! biore diane na syfy no i przy okazji jest dla mnie formą zabezpieczenia ale załozenie głowne to było wyeliminowanie trądzika Jestem zdegustowana co prawda wybrałam dopiero pierwsza serie i teraz mam własnie te 7-dniowa przerwe ale masakra jestem cała w syfach nigdy nie mialam ich az tak duzo i nigdy tez nie byly takie uciazliwe mam cale policzki i czolo obsypane a wczesniej gdzieniegdzie były pojedyńcze syfki.Bola mnie piersi i cala skora na ramionach bo je tez mam zasyfione i na twarzy nawet nie moge sie usmiechac bo jak naciagam skore to boli cos ochydnego wezme jedna jeszcze serie i chyba zmienie bo bo wygladam gorzej niz wczesniej albo kupie sobie ten krem elleza czy elezza jakos tak w kazdym razie jest ze slimaka słyszalam ze na syfy rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość virtual-basic
jejku laski wy zachowujecie się jak histeryczki. te wszytskie wasze objawy ( bóle brzucha, głowy, wymioty, tycie) nie są za sparwą Diany akurat tylko widocznie tak reagujecie na hormony ( a w Diane jest ich bardzo duża dwaka - to fakt). Ale no BEZ TAKIEJ HISTERI dobór tabletek antykoncepcyjnych jest trudny i żadko się zdarza by od razy organizm je tolerował, widocznie chce innej dwaki hormonów. w przypadku Diane plamienia na pączątku brania są częste i po pewnym czasie przechodzą jak ręką odjął. Mnie nic nie boli, nie mam wymiotów, ani libido, syfki kiedyś u mnie częste obecnie zwiały gdzie pieprz rośnie, biust faktycznie urusł a miesiączki sa mniej bolesne. Kwestia dopasowania tabletek do danej osoby. A JESLI MACIE BARDZO POWAZNE PROBLEMY Z DIANE TO ZNACZY ŻE WOGÓLE NI SŁUZY WAM KURACJA TABLETKAMI I NA KAŻDE BEDZIECIE REAGOWAC W PODOBNY SPOSÓB. NA MNIEJSZE PROBLEMY PO ROSTU RADZE ZMNIENC LEK Z MNIEJSZA DWAKA HORMONOW. i juz. i nie stresowac początkujących biorących!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goodies
Witam :)! Wlasnie biore 8 tabletke z pierwszego opakowania Diane 35, dostalam je od Ginekologa z powodu tradziku oraz jako zabezpieczenie przed dzieciaczkiem :). Mam pytanie do dziewczyn, ktore stosuja ten lek juz jakis czas, czy normalne sa plamenia podczas brania pierwszego opakowania? Normalnie miesiaczka trwala u mnie ok 5-6 dni, a teraz juz 8 dzien i w sumie same plamienia, ktore sa meczace. Ile u was trwaly takie plamienia???? Prosze o odpowiedz!! Dziekuje :) i pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaaa
Ja biore diane 15 miesiecy na początku niemialam zadnych palmien a okres mam do 5 dni , normakna malo obfita, ale plamienia na poczatku sa normalne zanim organizm przywyknie do tabletek musi mina pare miesiecy a poprawa cery wystepuje po 3 ,4 a cczasem dopiero 5 opakowaniu wszytko zalezy od organizmu ...:-) ale warto czekac bo naprawde sie oplaca :)) Pozdrawiam..:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goodies
Dziekuje :). Ja nie mam jak na razie zadnych skutkow ubocznych, przed braniem pierwszej tabletki troche sie balam po tych negatywnych opiniach, ale stwierdzilam, ze kazdy organizm inaczej reaguje wiec czemu nie probowac ;] moze akurat pomoze. Jedynie to te meczace plamienia, ale mam nadzieje, ze niedlugo zanikna i bedzie spokoj ;). a cala reszta na plus! Zadnych bolow, wymiotow itp...wiec oby tak dalej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goodies
Dziekuje :). Ja nie mam jak na razie zadnych skutkow ubocznych, przed braniem pierwszej tabletki troche sie balam po tych negatywnych opiniach, ale stwierdzilam, ze kazdy organizm inaczej reaguje wiec czemu nie probowac ;] moze akurat pomoze. Jedynie to te meczace plamienia, ale mam nadzieje, ze niedlugo zanikna i bedzie spokoj ;). a cala reszta na plus! Zadnych bolow, wymiotow itp...wiec oby tak dalej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noffa69: mam ten sam problem co Ty... Biorę diane już 2 tygodnie głównie jako zabezpieczenie, ale na trądzik tez mają pomóc, bo nie za dobrze było... Ale teraz jakby się ich więcej zrobiło:( Na twarzy to jeszcze jest w miarę, ale zaczęły mi wyłazić na plecach:( Ale ja odczekam, może to tylko chwilowe, zobaczymy jak będzie po 2 opakowaniu... Jeśli się nie poprawi.. coż- zmiana tabletek... Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×