Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Gość pierożek
FUSS Efekty zauważysz dopiero po 4 opakowniu ewentualnie po 3..Ja też miałam nudności i było mi niedobrze ale znalazłam na to sposób poprostu brałam DIANKI wieczorem tuż przed pójściem spać działają tak samo a rano nic już nie odczuwasz...Także musisz uzbroić się w cierpliwość..pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia-18
czesc, ja biore diane 35 ok. 6 miesiecy. Przepisal mi je ginekolog. Stosuje je w celach leczniczych i antykoncepcyjnych. Nie mam zadnych skutkow ubocznych: bole glowy, obrzeki nog, krwawienia, nasilenie tradziku itd- nic z tych rzeczy... Nie wiem dlaczego wy tak macie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi samo pzreszło gdy .........
ja wiem jedno moja kolezanka stosowala diane przez 6 lat i potem niemogla miec dzieci lekaz powiedzial w prost ze to wlasnie przez diane to niejest bezpieczny srodek anty mozna go stosowac max 1 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrospaczona1
Dziewczyny,ja bralam diane 1,5 roku! Ucieszylam sie bo po trzech miesiacach cera mi sie poprawila,przestala przetluszczac,czulam sie bardzo dobrze. Agusia mi tez nic nie bylo...postanowilam odstawic bo chce zajsc w ciaze,po dwoch miesiacach od odstawienia zaczal sie wysyyp pryszczy,poprostu powrocilo wszystko,szybko poszlam do dermatologa i na szczescie teraz z moja twarza jest lepiej.Niestety strasznie wypadaja mi wlosy i sie przetluszczaja wiem ze to efekt odstawienia tabletek,bo nigdy nie mialam problemu z wlosami! A co najgorsze wlasnie nie moge zajsc w ciaze.Tak bardzo zaluje ze bralam te tabsy,gdybym mogla cofnac czas nie wziela bym ich do ust a jak ma sie problem z cera to lepiej wybrac sie do dermatologa... Rozpisalam sie ale chcialam wam opisac co teraz przezywam po tych tabletkach,ginekolog mnie nie poinformowal ze tak bedzie,Jak nie zajde w ciaze to nigdy sobie nie wybacze ze bralam te pigulki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GARDZIOŁKA
ZROZPACZONA!!! Dziewczyno nie wpadaj w panikę, ja DIANE brałam z przerwami kilka lat. Przerwy robiłam właśnie na zajście w ciąże i karmienie. Urodziłam dwoje zdrowych i aż za bardzo żwawych dzieciaczków. Moja córka ma właśnie 7,5 roku i była planowana po pierwszej kuracji , a syn po 3 kuracji tabletkami i w tej chwili ma 2,5 roku.Dla mnie DIANA na problemy z cerą była rewelacyjna.PŁODNOŚĆ WRACAŁA MI 6 CYKLI. I zrówno w pierwszą jak i drugą ciążę zaszłam w 6 cyklu po odstawieniu tabletek.Tak że głowa do góry i moja rada-zainteresuj się teraz naturalnymi metodami i zacznij mierzyć temperaturę nie dla antykoncepcji, ale właśnie po to aby zaplanować dzidziusia (nawet co do płci-mi się udało) Sprawdzisz jakie masz cykle i kiedy zaczyna się owulacja.Niekiedy jest tak, że jest owulacja,może nawet dojść do zapłodnienia, ale występuje samoistne poronienie ponieważ MATKA NATURA WIE LEPIEJ. Zdarzyło mi się to przed zajściem w ciąże z synem, ale uznałam, że to zapłodnione jajo nie było wystarczająco mocne żeby przetrwać .Ciesz się życiem i sexem, a napewno zostaniesz mamą, a jak już ci się uda TO DAJ MI ZNAĆ.TRZYMAM KCIUKI I POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fusss----> Mnie również dermatolog przepisał Diane35. Z trądzikiem męczyłam się 1,5 roku, nic na mnie nie działało, żadne maści, płyny, antybiotyki. W końcu zapytałam dermatologa o te tabletki i uznał, że powinnam spróbować. Skutki uboczne: plamiłam przez 2 tygodnie, pierwszego dnia miałam mdłości, nie chciało mi się jeść, wymiotowałam, potem wszystko się unormowało. Brałam Dianę tylko kilka m-cy, odstawiłam, bo cerę miałam ładną, teraz wracam do Diany, za każdym razem, kiedy mam nawrót trądziku, bo nawroty niestety są, ale już nie tak nasilone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka_88_17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka_88_17
hmm... a ja mam pytanie tego typu... Biore diane od 7 m-cy (na cere) i chce teraz zmienic je na inne, ale bohje sie ze mi znowu tradzik wroci... jakie proszki tez sa dobre na tradzik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wiemm ze
zapytaj lekarza ja wiem ze yasmin ma dzialanie antyseptyczne podobnie jak diana tyle ze jest bezpieczniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azubi
mam dość duży problem. lekarz przepisał mi diane, ponieważ chcę przesunąć sobie okres, żeby nie dostać na ważny wyjazd. mam je brać tylko przez miesiąc, potem odstawić. czy w ciągu tego miesiąca mogą już pojawić się jakieś akcje typu: przytycie, wysyp pryszczy itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18-nastka
Mam do was bardziej pytanie,biore diane 35 około 2 lat i nie robiłam sobie jeszcze przerwy,wiem że sa tam jakies skutki uboczne.Ale chciałam się zapytać czy może się po nich mi coś stać??? a nie przerywam bo boje się ze mnie wysyfi.doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrospaczona1
Gardziolka...dziekuje za pocieszenie. Ciesze sie ze tobie udalo sie zajsc w ciaze,ale ja nie mam tego szczescia.Jestem juz 8 miesiecy po odstawieniu,od czterech mierze temperature i moj cykl jest jednofazowy,czyli nie mam owulacji! Bylam u gin i zrobilam badania,wyniki wyszly raczej zle.Fsh-7 mIU,LH-22 czyli wskazuje na PCO! Dlaczego mi sie to przydarzylo po tabletkach:( Ktos by powiedzial ze moze ja bylam na to chora a teraz zwalam wine na tabsy.Otoz nie zanim zaczelam brac diane mialam owulacje,zauwazalam to po sluzie plodnym i po tempce.To wszystko stalo sie po odstawieniu,wlosy tak okropnie wypadaja i sie przetluszczaja.Poprostu mialam pecha:(:(:( Gardziolko-pozdrawiam cie serdecznie i gratuluje zdrowych dzieciaczkow.Napewno sie odezwe jak mnie sie cos zmieni.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka_88_17
a ja mam pytanie, które proszki są jednocześnie na trądzik i na przytycie?? (oprocz diane35 ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam Dianę35 pół roku i ... już nigdy więcej nie wezmę!!! Pomimo zapewnień mojego lekarza przytyłam 7 kilogramów i bardzo ciężko jest wrócić mi do mojej normalnej wagi.OKROPNOŚĆ!!! Prawdą jest fakt, że każde ciało reaguje na swój sposób i nie można kierować się tym, że jeśli moja koleżanka nie przytyła to ja też nie przybiorę na wadze. Znam dziewczyny, które nie mają żadnych problemów biorąc Dianę ( zero trądziku i zbędnych kilogramów)...swoją drogą szczęściary:-) I znam takie które przeklinają te tabletki (sama jestem tego przykładem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :)) Ja mam do Was małe pytanko... Zaczełam brac Diane wraz z pierwyszm dniem okresu, bo wczesniej nie brałam nigdy zadnych tabletek. Fakt czuje sie rewelacyjnie, moge skakac, biegac, nic mnie nie boli a zazwyczaj to sie nie mogłam z miejsca ruszać. No ale problem polega na tym, ze moj okres trwa już 9 dni... Dosłownie, nie bede przez cały miesiac latać z tamponami :( I to wcale nie sa małe plamienia...:( Czy ktoras z Was miała podobny problem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka17
Bylam dzisiaj u ginekologa i mam brac te tabletki na regulacje choromono az do czasu kiedy zdecyduje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OoO LOLA
A dla mnie te tabletki sa rewelacyjne wcale nie tyje i nie mam zadnych krostek .rewelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miiissssiiaaaa
A dla mnie te tabletki sa do kitu, bralam je zaledwie 2 tygodnie i tak mi rozlegulowały system hormonalny, ze teraz dostałam cała apteczkę leków, zeby to z powrotem uregulować.... Dla mnie sa za silne, poza miesiaczka wystepowało silne krwawienie i bardzo bolały mnie jajniki ;/ Masakra....teraz nie zamierzam juz lukac zadnych hormonów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołeczek88
Witam :) Mam pytanie do Miiisssiii Co pyło powodem brania diane??czy mialas jakies problemy z hirsutyzmem albo trądzikiem??czy bralas go jako lek antykoncepcyjny?? Ja np; mam za duzo prolaktyny i bardzo bolesne miesiaczki no i hirsutyzm :( a diane podobno obnizaja prolaktyne i to sporo :) no i wlosy tak nie rosną :) dlatego lekarz mi je przepisał ale po waszych wypowiedziach boje sie brac te tapsy :/ nie chce przytyc a podobno dieta i cwiczenia nic nie daja?? załamka czy w ogole sa jakies tapsy ktore nie powoduja tycia?? pozdrawiam i proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bralam diane ok 9 miesiecy po odstawieniu czyli kiedy nastapila przerwa 7 dni mialam okres i pozniej organizm nie dostal wiecej tych tabletek - odstawilam je. po miesiacu okres spoznil mi sie 3 dni teraz minal kolejny miesiac i nic nie ma okres spoznia mi sie juz 4 dni i cisza czy ktoras z was miala takie objawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diane powinno stosowac maxymalnie 6 miesiecy bo może zaburzac gospodarkę hormonalną organizum i są różne skutki uboczne wiem to bo mi lekarz mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaPaula
czesc kobity stosuje diane jako srodek leczniczy i rowniez antykoncepcje. chcialam sie z Wami podzielic na forum opinia. pierwszy tydzien zazywania D.35 byl dla mnie okropny. -nudnosi, bole glowy silne, bole sutkow, podbrzusza, wypryski, nadwrazliwosc, mala ochota na sex i wieczny apetyt!!!..:( powoli...powoli...mija.. ale nie wiem, czy jak dla mnie to dobry srodek na cokolwiek. caluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewciaaaa
Diane zażywałam ponad 2.5 roku. Można ją brać najwyżej 3 lata podobno. Ja chciałam przestać brać, bo zaczęłam się bać - co było, jak się okazało, całkiem uzasadnione. Nie miałam żadnych efektów ubocznych, cera zaczęła się poprawiać po 4, może 5 miesiącach, jednak nigdy nie stała się idealna - ile razy zjadłam jakiś syf, miałam wysyp. Byłam jednak zadowolona, zawsze to bezpieczeństwo, i jednak wyglądałam znacznie ładniej. Regularne cykle to też wielki plus. Przestałam brać na początku roku, w połowie stycznia miałam normlany okres, i to był mój ostatni.. teraz więc mam już mniej więcej 60 dzień cyklu. Okazało się że mam zbyt niski progesteron, biorę luteinę (progesteron). Nie jest jednak wcale powiedziane kiedy to wszystko dojdzie do normy, może się jeszcze ciągnąć miesiącami i zapewne będę kiedyś miała problemy z zajściem w ciążę. I tak dobrze się stało, że prolaktynę mam w normie - z nią o wiele trudniej dojść do ładu. I jej nieprawidłowy poziom jest chyba znacznie gorszy.. Wiadomo, wszystko zależy od organizmu, jednak ryzyko zaburzeń po odstawieniu jest duże. Cera również, nawet jeśli się poprawi, to i tak później często wraca do "normy". Więc zastanówcie się dobrze czy jest sens się truć. Nie oszukujmy się też, że wątroba się od tego nie pieprzy. Naprawdę, szkoda Waszego zdrowia. Pewnie i tak będziecie to brały, jednak proszę poczytajcie coś choćby na tym forum o rzucaniu tabletek, prolaktynie itd, bo to może i Was w przyszłości dotyczyć; bądzcie świadome ryzyka. Teraz się cieszymy że nie będziemy w ciąży, a potem będziemy się truć innymi tabletami, aby było to możliwe. Jeszcze jedno - wielkiej ilości biorących tablety zmniejsza się po jakim czasie libido, czasem już podobno nigdy nie wraca do dawnego stanu. Choć to też, wiadomo, sprawa indywidualna. Ja narazie o tym nie myślę, żyję w koszmarnym stresie przez ten zanik okresu To trochę idiotyczne - nie pali się papierosów bo palenie zabija i wielu wielu rzeczy się unika aby nie ryzykować utraty zdrowia, a jakoś o niszczycielskim dzaiłaniu tabletek się nie mówi.. Życzę Wam dziewczyny, aby Was te czy inne tabletki nie skrzywdziły. A mi głowa pęka od luteiny, cóż - zasłużyłam sobie :/ życzcie mi progesteronu, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka 70
Hej! Jutro zaczynam brać Diane. Trochę mnie przerażają Wasze wypowiedzi ale mam już 37 lat i dzieci nie planuję ( mam dwoje). Brałam wcześniej Mercilon i był o.k. To przepisał mi lekarz z powodu zbyt obfitych mieciączek. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .czekając na.
ja brałam parę lat temu, miały wtedy pomóc mi w leczeniu trądzika. nie pomogły, a utyłam 8 kg. więcej dolegliwości nie pamiętam bo ta była wówczas najbardziej dotkliwa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzenka26
Witam ! Już od kilku ładnych lat prowadzę nierówną walkę z moim trądzikiem i łobuz niestety cały czas wygrywa:( . 3 lata tamu lekarz przepisał mi Diane 35 właśnie na polepszenie cery, po 4 opakowaniach moja skóra na ciele i oczywiście cera ,uległa znacznej poprawie. Wreszcie mogłam nosić bluzeczki bez rękawków ( wolne od krost ramiona i plecy ). Brałam Dianę przez ponad rok i postanowiłam zrobić sobie przerwę ( muszę dodać iż nie miałam większych skutków ubocznych - no może huśtawkę emocjonalną ).Podczas niebrania wróciły krosty i tłusta cera.Przerwa trwała rok i rozpoczęlam kolejny cykl również na rok i również wszystko się powtórzyło. Teraz nie biorę Diany już 7 miesięcy i już zaczyna mnie wysypywać. Szczerze mówiąc waham się czy wrócić do Diany, w moim przypadku to tylko krótka chwila szczęścia..Myślałam,że 2 lata zażywania D. z przerwą pomogą a niestety, efekt okazał się krótkotrwały. Pozdrawiam wszystkie panie mające problemy z trądzikiem i życzę wygrania w walce z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia78
Hej dziewczyny :)) Dla mnie ten lek ma zarówno pozytywny jak i negatywy zaczne może od zalet :)) Po pierwsze to ustąpiły mi bardzo bolesne miesiączki, czułam się super i wogole nie musiałam ograniczać swojej aktywności fizycznej, bo czynnie uprawiam sport. Krwawienie i długość okresu , równiez sie skróciło. Cera sie poprawiła, piersi się stały bardziej jędrne. A teraz wady. Wystąpiło zabrzurzenie krwawienia, ciągle plamienia. Zatrzymanie wody w organizmie i brzuch jakby była w 3 miesiacu ciązy. Złe samopoczucie, nastrój fatalny. Spadek libido. Ogólnie nie polecam, bo nawet jesli cos mi sie poprawiło to i tak po odstawieniu tabletek wrociło do normy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nitka667
hej dziewczyny powiedzcie czy jak ma się guzki w piersiach to mozna stosowac diane35?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandra2104
Biore Te tabletki 8 dzien. Jednak juz widze skutki uboczne. Z rana jak sie budze to mam strasznie zaspane oczy i ogolnie czuje sie jakby mi glowa puchla jest strasznie ciezka. Biore tabletki o 17 ale slyszalam ze lepiej na wieczor przed snem. poza tym mam jakies jazdy... najpierw wielka euforia i chec dzialania... a po chwili beznadziejny humor. martwie sie tym bo jak tak ma byc ciagle to szczerze dziekuje. dostalam tabletki na dwa miesiace ale nie wiem czy je wezme do konca. chcialabym ale jesli mam byc senna i ozdrazniona zaraz po wzieciu tak godzine dwie to nie ma sensu sie meczyc. DLATEGO MAM PYTANIE : Czy jak bede brala na wieczor nie bede tak tego odczuwala. bo gorszy humor i Baknienie pojawia mi sie z dwie godziny po wzieciu tabletki. a na nastepny dzien do wziecia tabletki jest w miare ok. Czekam na odpowiedz. Dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brałam i żałuje
Hej! Brałam diane 12 miesiecy czyli rok. Co prawda nic po nich nie było i libido tez mi nie zmalało ale ja jestem twardka kobitka i taka końska dawka hormonów nie powali mnie z nóg:) Szczerze to jak ktoś nie musi z powodów zdrowotnych brac tych tabletek to niech się ich wystrzega jak ognia, bo one najnormalniej niszczą wątrobe i z czasem można nie móc brac żadnych tabsów, bo nie bedziecie miały wątroby. I niech was nie kusi niska cena, bo przyjdzie Wam tak jak mi teraz płacić za tabletki trzy albo i cztery razy więcej. Mó pierwszy ginekolog powiedział ze są to tabletki takie jak wszystkie, ale gdy byłam na badaniu kontrolnym i była pani doktor mówiła coś całkiem innego. Wiem tylko jedno gdybym mogła cofnąć czas drugi raz bym tych tabletek nie brała. Pozdrawiam i życze mądrych decyzji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×