Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobietka**

skutki uboczne diane 35

Polecane posty

Gość IWONKA27
Witajcie pisałam to na innych forach -tu również powtórzę moje wskazówki gdyż są cenne dla was: Drogie dziewczyny historia z hormonami dla większości z nas rozpoczyna się od końca Lekarze -gin-przepisują nam różne tabletki jeśli jeden rodzaj nie działa to przepisują następne. Każda z nas udaje się po hormany z innego powodu - pryszcze, wypadajęce włosy, bóle miesiączkowe , zabezpieczenie . Wiecie dlaczego one działają niewłaściwie i dlaczego ta historia rozpoczyna się od końca: MIANOWICIE -GINEKOLOG MA OBOWIĄZEK SKIEROWAĆ NAS NA BADANIA POZIMU HORMONU W ORGANIŹMIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DO PORADNI ENDOKRYNOLOGICZNEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! TU ZOSTAJA USTALONE WSZELKIE WAHANIA RÓŻNYCH HORMONÓW W NASZYM OGRANIŹMIE . WYOBRAŹCIE SOBIE ŻE DOPIERO PO TAKIEJ ANALIZIE DIADNOZA MOŻE BYĆ TRAFNA ---- WÓWCZAS ZOSTAJE PRZEPISANY ODPOWIEDNI HORMON. W Poznaniu gdzie mieszkam czas oczekiwania na badania pozimu hormonów w poradniach endokrynologicznych państwowych wynosi do roku - nie we wszystkich -ale w tych renomowanych tak! Niestety - a tylko te badania pozwalają zaaplikować nam właściwy hormon. Ginekolodzy natomiast nie chcą tracić klientek - przepisują hormony na hybił trafił !!!!!!!!!!!! Podobnie jest z dermatologami -oni również usiłują zgadnąć - testując na pacjentach działanie leków a niestety tu również może pomóc ENDOKRYNOLOG!!!! Przekonałam się na własnej skórze ! Pozdrawiam was wszystkie i polecam te badania przed udaniem się do Ginekologa bądź Dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaplutka
Biorę Diane 35 już 2 raz w moim życiu. Pierwszy raz brałam krótko w ogólniaku, bo chodziło mi o cerę, a jak tylko się poprawiłą, to mama chciała, żebym odstawiła, bo to hormony, bo skutki uboczne - a mi nic nie było. Tyle, że skóra się poprawiła. Teraz kończąc studia zaczęłam brać antykoncepty i zaczęłam od Regulonu. Niestety zaczęły się okropne bóle migrenowe i po 3 opakowaniach musiałam zmienić. Moja ginekolog przepisała mi znów Diane 35. Przytyłam 3 kilo, ale nie ma migren i w ogóle czuję się dobrze. Pamiętajcie jednak - wszystko zależy od organizmu, a ten każda z nas ma inny. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpt.Lenka
VETO! dziewczyny, ktore mają problemy zdrowotne po Diane35 - przestańcie pisać innym "nie bierzcie tego świnstwa" "bierzcie to, lub tamto" - bo wypisujecie bzdury! Kazde tabletki hormonalne - bez wzgledu na minimalizm dawki to ingerencja w naturalną biochemię organizmu, ale tak samo jest w przypadku zażywania witaminy C lub paracetamolu! Też jednym osobom służy APAP a innym CODIPAR (przepraszam za kryptoreklame, ale inaczej nie mogłabym tego napisać). Po prostu - jeden organizm zaakceptuje Diane35, co za tym idzie lek osiągnie wszystkie cele farmakologiczne, inny organizm nie zaakceptuje - i bedzie trzeba sięgnąć po inny lek. JAK W PRZYPADKU KAZDEGO LEKU JEGO DZIAŁANIE ZALEŻY OD SWOISTOŚCI ORGANIZMU! ile razy można to powtarzac? fakt, jak napisała IWONKA27 - warto robić badania - bo to najkrótsza i najbezpieczniejsza droga do sukcesu z lekami hormonalnymi, ale ja zauważyłam, że większość z Was nie sugeruje się zaleceniami lekarzy i tym jakie badania powinno się wykonać, tylko tym co inne dziewczyny napisały na forum - a z całym szacunkiem dla Was moje kochane LEKARZE SĄ OD STAWIANIA DIAGNOZ (chyba, że ktoraś z Was jest lekarzem, ale wtedy wie, ze mam racje w tym co napisałam) pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaaraaaaaaaaaaa
do czaplutka -> a ile dokladnie bralas diane i czy wystapilo potem nasilenie zmian skornych. wszyscy pisza ze ta diana jest tak straszna, ale to pisza osoby ktore uzaleznily swoj organizm od leku , bo biora go nawet 2 lata!!! i chcialabym sie wlasnie zaapytac czy nawet jak bede brala 5 miesiecy gora to bede zalowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiuniaf
Bardzo podobalo mi sie diane ale lekarz kazal mi je odstawic,nie bardzo wiem czemu.Skore mialam idealna,nie to co teraz... Nie mialam zadnych skodkow ubocznych,nawet plamienia itp.Szkoda,ze nie moge juz ich brac bo byly w przystepnej cenie i dzialaly bez zarzutow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaaraaaaaaaaaaa
no tak jak sie bierze jest cera w porzadku ale co potem....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek18k
Ja te tabletki biore od listopada tamtego roku....i co do sexu to nie jest tak jak piszecie...jak mozna po nich nie miec ochoty....Co do cery to fakt moja jest gładka ani jednego trądzika.....Wogole ja jestem zadwolona z tych tabletek i bede je brała tak długo az nie pomysle o dzidzi :):):..Warto je brać naparwde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta17l
witam, IWONKO również jestem z Poznania, mogłabys polecic mi dobrego dermatologa? btw biorę dianę od 5 miesięcy- zero skutków ubocznych, ale cera też mi sie jakoś zadziwiająco nie poprawiła. ginekolog w ogóle mnie nie badał, czy jest sens zrobic ten poziom hormonów skoro juz biore diane? zrobic to w przerwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sana
ja biore diane 35 juz kmiesiac powiem wam ze schudlam po nich 2 kilo ale za tto biust mi urosl:) cere mam czysta nie wystepuje tradzik .. dniane 35 uzywam jako srodek antykoncepcyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpt.Lenka
do Marta17l - niestety Diane35 nie jest "magiczną rozdzką" i zmiany chorobowe skórne nie schodza błyskawicznie, skoro piszesz, ze jestes po 5 miesiacach, to efekty powinny nadejsc w bardzo krotkim juz czasie. Informacja o czasie w jakim u wiekszosci pacjentek zaczyna dzialac Diane znajduje się w ulotce (3-6 cykli). Co prawda nie jestem Iwonką27, ale też jestem z Poznania i ze swojej strony mogę polecić dermatologa Przemysława Trzeciaka - facet uratował moją twarz i psychikę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę dniane już 3 opakowanie i na razie przytyłam 1kg (na szczęście tego nie widać) i urósł mi biust o 2 cm... Może to ten kg ;) Ogólnie nie narzekam. Cera troszkę lepsza, ale na razie bez rewelacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
A ja mam moje drogie takie pytanie: Własnie dzisiaj zjadłam ostatnia tabletke Regulonu, musiałam odstawic bo w pol roku przytylam 12 kg (!), lekarz zaproponowal mi własnie Diane, tylko zapomnialam zapytac kiedy w momencie zmian musze wziąść pierwszą tabletkę... Po normalnej 7-dmio dniowej przerwie czy jakoś wcześniej?? Pomożcie!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpt.Lenka
do Ewuśka - normalnie, 7 dni odstawki i bierzesz Diane - standardowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuśka
Dziękuję Ci bardzo:) I działanie swoje zaczynają od pierwszej tabletki?? Boje sie ich troche.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Diane od 3 miesięcy. Po 1 opakowaniu wyskoczyło mi na twarzy parę syfków ale teraz mam tak gładką twarz jak nigdy przedtem. Co do skutków ubocznych to nie mam ani obrzmiałych piersi, a ni plamień. Jedyne co zauważyłam to trochę przytyłyam ;) ale to dla mnie na plus bo teraz mam ładne C ;) no i co zauważył mój chłopak...podczas seksu jestem wilgotniejsza niż przd braniem Diane, pozatym ochotę na seks mam taką samą jak przed braniem tabletek. Dla mnie Diane jest ok ale nie napiszę byście też je brały bo każdy organizm inaczej reaguje. To co na mnie działa dobrze innej dzieczynie może totalnie nie pasować dlatego warto porozmawiać szczerze z ginekologiem który napewno dobierze odpowiednie tabletki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajkaaa
hmmm chyba nie powinny takie fora w ogóle istnieć... bo takie wypowiedzi jakie tutaj są (w 80%) tylko zniechęcają kolejne dziewczyny do brania takich, a nie innych tabletek. Weszłam tu z ciekawości, bo wrocilam od ginekologa i przepisal mi wlasnie Diane 35, a zawsze bralam Harmonet, ktory był cudowny. Ale czytając te posty chyba żałuję, ze tu trafilam, bo zaczełam miec watpliwosci mimo tego, że wiem doskonale, że kazdy organizm reaguje inaczej.... pozdrawiam wszystkie kobietki, ktore wypowiadały się obiektywnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy miałyście może po
Diane takie skutki uboczne jak mdłości, zaparcia, senność, wzmożony apetyt? Ja już tego nie ogarniam, czuję się iście ciążowo :( Ją chyba najlepiej brać na wieczór aby przespać wszystkie nieciekawe objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi85
Słyszałam niepochlebne opinie o Diane35: ze trądzik ze niedobra dla watroby itp itd Ja zaczęłam brać Diane35 ok. 2 lata temu. Głównie ze względu na trądzik choć chodziło mi też o zabezpieczenie. ++++++ odstawiłam teraz dianę i nie mam problemów z trądzikiem! A był to mój odwieczny problem. Podobno Diana przynosi efekty po 24 miesiącach zazywania. U mnie w 100% zdało egzamin ----niestety Diane niekorzystnie wpływała na mój popęd :( Na początku nie odczuwałam tego, gdyż jestem aktywną osobą. jednak już po roku nie było jak przed.. Dopiero gdy odstawiłam tabletki- odżyłam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna0001
witam:) Biorę Diane 35 już 2 opakowanie. Przy pierwszym było Ok wszystko, tylko trochę osłabiona byłam i bolały mnie nogi. Nie pominęlam żadnej tabletki. Ale na początku 2 opakowania przy 1 tabletce miałam biegunkę. Nie robiłam nic tylko na 2 dzień normalnie wzięlam 2 tabletkę. Czy źle zrobiłam? Działanie anty zachowane jest? Odp proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
To bardzo źle mialas wziąśc następną odrazu no chyba ze minelo od czasu wziecia do biegunki tak 5 godzin to wtedy jest zachowana skutecznosc , a jesli nie to Ci pisze w ulotce co jak pominelas w 1 tygodniu a co jak w drugim , ale w pierwszym to trzeba sie dodatkowo zabezpieczac jakos przez tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia0001
Hejka:) Mam pytanie do Was. To było tak: biore Diane 35 regularnie o 22.00 albo z malymi spóźnieniami. Ale ostatnio mialam biegunkę ( jak wzięłam tabletkę o 22.00 to mialam po południu na 2 dzien biegunkę ) . Nie robiłam nic tylko wziełam normalnie kolejna następnego dnia. Czy źle zrobiłam? Powinnam wziac 2 tego samego dnia jak pisza w ulotce?? Odp proszę:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
tak top nie pisalam Ci ,ze jakbys miala odrazu po wzieciu tabletki o co Ty sie martwisz, przeciez pisze w ulotce dokladnie! Przeczytaj dokladnie jeszcze raz sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna0001
Aha, nie brałam wcześniej pigułek i nie wiem zabardzo jak postępowac czasem:/ Możesz mi napisać jak postąpić dokładnie w przypadkach biegunki lub wymiotów?? byłabym wdzięczna Ci bardzo:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
Jesli wzielas tabletke przypusmy o 12 a biegunka wystapi o 13 albo wymioty o 13 lub do 5 godzin po zanim sie wchonie tabletka to nalezy wiasc kolejna odrazu po , a nastepna normalnie jak zwykle, a jesli minelo wiecej godzin to nietrzeba dodatkowej tabletki brac. i Tyle :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna0001
Od razu po wzięciu tabletki nie miałam. Czyli jest Ok?? Wczoraj wzięłam 1 tabletkę z 2 opakowanie i jest mi strasznie niedobrze ehh:/ Czyli jak wezmę tabletkę o 22.00 a np wymioty wystąpiłyby na drugi dzień po południu to nic nie szkodzi? Czy jak? Czy musze brać dodatkowo kolejnę pigułkę w 1 dniu dwie?? nie rozumiem tego, przepraszam ale nie znam się na tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna0001
Rozumiem juz, dzieki za informacje:) A ty długo bierzesz juz Diane 35 ?? Diała anty?? Bo znam 1 osobę co brała regularnie i zaszla w ciązę:/ Przeklinala te tabletki, że nie działają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
A czy na 2 dzien to jest mniej niź 5 godzin?? polic zile to godzin !! jak wiecej niź 5 to NIE NIEMUSISZ BRAC , bieresz tak jak zwykle o 22 jedna kolejna, gdybys miala o 23 to musisz , ale tabletka dawno sie wchonela nawet 2 razy by sie zdarzyla wchlonac , wiec niepanikuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna0001
Rozumiem. A mam jeszcze takie pytanie: Czy np jesli byloby mniej niż 5 godzin od wymiotów, wzięłabym tabletkę po tym od razu. To zostałoby mi branie 20 a nie 21 co jest. Byłoby o jedną mniej. To nalezy wziąć jedna z 2 opakowania i potem przerwa 7 dniowa?? jak z tym jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna0001
A np jesli wystąpia wymioty ale nie weźmie się 2 tabletki a zabezpiecza prezerwatywa jeszcze to może tak być?? czy trzeba koniecznie wziąć tą 2 tabletkę nawet jesli oznacza to przyjęcie 2 tego samego dnia?? hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×