Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Cao vatra:) Bardzo fajnie, ze interesujesz sie jezykiem jugoslowianskim i ze probujesz sama pznawac jego tajniki:) Jezeli bedziesz miala jakies problemy, to chetnie pomoge. Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangup
do Leptirice: samo se zezam, imam puno lepih uspomena, bio sam u Jugovini u najlepse vreme (sedamdesete) prva lubav, prve zurke, ploce sa rok muzikom koih nije bilu u Poljskoj ... sad mi je ostala samo nostalgija, nema vise moje Jugoslavije :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangup
do Leptirice: samo se zezam, imam puno lepih uspomena, bio sam u Jugovini u najlepse vreme (sedamdesete) prva lubav, prve zurke, ploce sa rok muzikom koih nije bilu u Polskoj ... sad mi je ostala samo nostalgija nema vise moje Jugoslavije :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangup
do Varty: ja się nauczylem biegle serbskiego po 3 miesiacach pobytu w Belgradzie, ten jezyk jest prosty jak konstrukcja cepa, (w odróżnieniu od naszego totalnie pokręconego) pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao mangupe:) Bas me raduje da ti se svidela Jugoslaviaja i da imas dosta dobre uspomene:) Pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao mangupe:) Bas me raduje da ti se svidela Jugoslaviaja i da imas dosta dobre uspomene:) Pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao mangupe:) Bas me raduje da ti se svidela Jugoslaviaja i da imas dosta dobre uspomene:) Pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balkanika
W porównaniu do polskiego faktycznie jest prosty. Ale czy az tak?? Ja ucim srpski vec petu godinu. Bila sam tamo nekoliko puta (medjutim provela sam tamo 4 meseca). Imam stalno kontakt sa ovim jezikom ali jos ne znam ga perfektno. Nemam problema sa pricom ali desava se jos da gresim. Tako da mozda probaćemo vezbati na ovom forumu. Kakve jos imate utiske kada je prica o bivsoj Jugoslaviji? Meni se tamo jako svidja. Ljudi tamo imaju malo drugaciji nego mi mentalitet. Meni se svidja da ljudi iz Srbije znaju da se opuste i da se smeju mada imaju puno problema. Da svi su toliko srdacni i gostoljubivi. A sta vi mislite???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangup
jak masz Balkaniko satelitę to tam można bez problemu znaleść tv Srbija i posłuchać i popatrzeć, to najlepszy sposób na nauke języka i najbardziej naturalny, ja sie żadnego języka nie uczyłem z książek tylko przez "kontakt bezpośredni" a tak na marginesie to sie zastanawiam po co komu w Polsce taki język?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangup
a co ty Leptirko robisz w Polsce? z tego co zauwazyłem to raczej Polki wyjeżdzały za mężami Jugolami czyzbyś ty była wyjątkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo svima! Cisza tu- pewnie wszyscy zabiegani... Przy okazji zapytam - bamije - co to za roślina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao mangupe:) A wlasnie ja jestem wyjatkiem...otoz urodzilam sie w Jugoslawii i przyjechalam do Polski w bardo mlodym wieku i do dzis tutaj mieszkam. Pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami
czesc Motylku :) dlugo nie zagladalam, ale bylam w kiepskim stanie. to chyba przez pogode :( jak sie masz? przesluchalas plyty? cudne prawda? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangup
koje su to pesme? mozda nesto od Bijelo Dugme ili Korni Grupe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangup
secas li se leptiru? Ulicna svetiljka,baca svetlost u krug, dok crni leptiri lete pravo na nju, ali ne znaju da tu je kraj , da ih ubija njene svetlost sjaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobar dan sve! Ako volis Bijelo Dugme, Mangup, pozdravim te tako: Nikad se necu vratit u svoj rodni grad Tamo me ne ceka niko Vec odavno su izblijedila sva lica I vec odavno imena im neznam Samo ponekad zimi Dok vjetrovi oplakuju dane.... Lubię ten kawałek... Pozdrav.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leptirku- ponawiam pytanie- co nazywaja na jugu :bamja. Znam,da to dodają do dziuwecza, ale nie wiem, jak wygląda. Ty z pewnością wiesz :-) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao vatra. Zupelnie tego nie znam...ale moj tata mwi, ze to jest taka roslinka, ktora wygladem i smakiem przypomina cos pomiedzy nasza fasolka szparagowa, a sparagami. Pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cao mangupe:) Slusam i pesme bjijelo ugme na primer \"ima neka tajna veza\", \"lose vino\", \'sanjao sam nosas\', \'ne gledaj me tako i ne..\', \'ruzica si bila\'- koju je goran bregovic sa kajom pevao na poljski:( . Mam ich jeszcze troche wiecej, ale zapchalabym cale forum tymi tytulami;) Mam tez piosenki hari mata hari, crvena jabuka, parni valjak, itd Do wyboru do koloru, ale w wieksosci stare utworki...te najlepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao:) Umowmy sie kiedys na konkretna godzine... Ja bede wieczorkiem okolo 21:00 Do zobaczenia:) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.i.r.
co to znaczy ? : "srecan rodjendan rain" jesli ktoś z was ma ochote posłuchać serbskiej muzyki, nowych i ciekawych wykonawców słuze pomocą :) dysponuje dwoma albumami: Kristali i Darkwood dub - całkiem fajne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.i.r.
vatra :D ale ja własnie tego nie rozumiem, nie znam tego języka ;) jesli mozesz to przetłumacz mi te 3 słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęsliwych urodzin...ale rain? nie znam tego w słown.serbskim Wygląda jak wtręt z angielskiego. Ale mogę się mylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×