Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Vatra nie podam Ci przepisu, bo jest u mamy, ale obiecuje, ze jak juz zrobie gibanice, to i kopie przepisu tez zabiore :) Pytasz jakim cudem mozemy robic gibanice...hm....no potrzebne sa kore, ktore z tego co wiem trzeba nabywac w zrodla [co nam sie wlasnie na dniach ziscilo :) ]. U nas jeszcze w zyciu tego nie widzialam. No i przydalby sie prawdziwy ser owczy, ale o to tez trudno ;/ ale nie zniechecaj sie! obiecuje przepis za kilka dni. cierpliwosci :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jano
Słuchajcie dlaczego jak włączę Vatrę ? cały czas lecą wiadomości a nie ma muzyki. W tym roku na zamku Kaźmierzowskim w Przemyślu, byłem na występie ?Przemyskiej kapeli bałkańskiej? ? występ fantastyczny, zapiera dech w piersiach. Tylko nie wiem jak złapać kontakt z tą grupą. Pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Jano! Miałeś na mysli Veselinę? ;-) Próbuj- w końcu to radio...:-) Pozdravjlam napisz coś więcej o tej kapeli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mój ulubiony topik! Co prawda, jestem tylko wiernym kibicem, ale dzis też zabiorę \"głos\". Wczoraj u znajomych zostałam poczęstowana prawdziwym bułgarskim winem, takim w zielonej, okrągłej, plastykowej butelce! Syn znajomej przywiózł z Bułgarii- było pyszne, niestety nazwy nie znam. A to co mnie naprawdę wprawiło w niebiański zachwyt to miód z róży- pycha!! Czy to miód typowy dla Bułgari? Pozdrawiam Wszystkich serdecznie- jovanka🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mój ulubiony topik! Co prawda, jestem tylko wiernym kibicem, ale dzis też zabiorę \"głos\". Wczoraj u znajomych zostałam poczęstowana prawdziwym bułgarskim winem, takim w zielonej, okrągłej, plastykowej butelce! Syn znajomej przywiózł z Bułgarii- było pyszne, niestety nazwy nie znam. A to co mnie naprawdę wprawiło w niebiański zachwyt to miód z róży- pycha!! Czy to miód typowy dla Bułgari? Pozdrawiam Wszystkich serdecznie- jovanka🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jano
Zdravo Vatra !. Veseline słucham na bieżąco bez problemów. A wracająć do kapeli bałkańskiej. Jest to zespół profesjonalny grający głównie z nut (koncert trwał 1,5 godz) + wokal. Wykonawcy są w wieku 35-45 lat. Skład 4 osobowy : kobieta +3 mężczyzn grający na instrumentach : skrzypce, akordeon lub instrument mandolino-podony, kontrabas, bębenek-tamburyn. W repertuarze pieśni bułgarskie, serbskie, greckie.Spiewająca solistka miała piękny naturalny głos podobny do wokalistki z Eleni. Pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao svima :-) kisa pada brrr... Pozdravljam toplo(e) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, wygląda na to,że sama ze sobą będę niedługo rozmawiać...;-) Zyczę wszystkim udanego wieczoru (Ami już pewnie zajada gibanicę ;-) Pozdraviam wszystkich( nucąc...\"pa dobro, gde si ti...\" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, wygląda na to,że sama ze sobą będę niedługo rozmawiać...;-) Zyczę wszystkim udanego wieczoru (Ami już pewnie zajada gibanicę ;-) Pozdraviam wszystkich( nucąc...\"pa dobro, gde si ti...\" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zikica
Bas je super naci web stranu poljsko-srpsku. Smatram da je pita sa mesom najbolja, burek je na drugom mestu. Pozdrav svima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jano
Zdravo Za komuny miałem możliwość popracować kilka miesięcy w Bułgarii. Dla przeciętnego terysty Bułgaria zawsze kojarzy się z odpoczynkiem nad morzem czarnym. Ale to jest bardzo ciekawy kraj zwłaszcza ich historia, obyczaje, kultura i sympatyczni ludzie. Wracając do tego miodu z róży. Podobnie jak my uprawiamy rzepak i poppularny jest miód rzepakowy, tak w bułgarii uprawiana jest róża. A produkty z róży takie jak olejek różany, miód, wino z róży jest tam bardzo popularne. Ja do dzisiaj nie mogę zapomnieć smaku chleba bułgarskiego. Próbowałem nawet upiec w warunkach domowych, ale nie ma on tego smaku który komponuje się z zpotrawami bułgarskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Zikica, zdravo Jano! Mene se mnogu svida burek sa jabuka ;-) Jano- bardzom ciekawa tego chleba- to jest jeden z głównych produktów, których próbuje bedąc gdzieś...Ale bułgarskiego nie skosztowałam..:-( Pamiętam np. że macedonski chleb był bardzo smaczny- właściwie przypominał bułkę pszenną... Pozdravljam sve :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jano
Zdravo Opiszccie swoje wrażenia z podróży do krajów bałkańskich. Co was fascynuje w ich kulturze na + i na -. Jakie mieliście przygody ? . A wracając do pieczywa na bałkanach - jego odmienny smak polega na tym że zamiast mąki żytniej jak u nas do pieczywa dodają mąkę kukurydzianą olej i coś jeszcze- tylko co? . Pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balkanika
Widze ze pomimo wszystko topik sie rozwija. Ba super;) Zeszliscie z powrotem na temat kulinariow. Mnie osobiscie chleb w serbii tak bardzo ni smakuje ale za te inne tego typu wyroby sa super. Uwielbiam kifle, takie male buleczki czy chlebki zwane pita, croasany np sa cokoladom mhhhh ale sie rozmazylam. Niemalze poczulam zapach pekary. Bo to jest jedna z rzeczy ktora zapamietalam i ktora zawsze mi sie bedzie kojarzyc z Balkanami. Ten zapach i to ze tam o kazdej porze dnia (a czesto takze nocy) mozna kupic swierze, pachnace czesto jescze cieple wyroby piekarnicze. Mialam okazje probowac takze bulgarski chleb taki ktory sie piecze na rozne swita i je maczany w specjalnych ziolach, mhhh pychotka. O wrazeniach z podrozy o ktore pytal Jano bedzie pozniej bo od tego pisania o jedzonku zglodnialam wiec ide cos wszamac;) Pozdrav svima. Budite ok.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cao svima :) Vatra, podaje przepis: 1 opakowanie kore + 2 kostki twarogu poltlustego (dobrze, jak jest tez ser owczy - smak jest bardziej wyrazisty) + filizanka oleju (filizanka od kawy, w zaleznosci od wielkosci, albo 2 malutkie, albo 1 troche wieksza) + filizanka wody mineralnej gazowanej (ta sama. ktora od oleju) + 4 jajka + sol = gibanica To chyba wszystkie skladniki :) A teraz krok po kroku: 1) rozdrabniamy twarog, dodajemy do niego jajka, olej, wode, sol, wszystko razem musi miec w miare jednolita konsystencje 2) na spód kladziemy jeden caly cuchy listek kore 3) bierzemy kazda warstwe kory oddzielnie i maczamy w przygotowanej masie serowej, wykladamy na blaszke do pieczenia 4) ostatnia kore kladziemy sucha na wierzchu 5) wstawiamy do piekarnika, ale nie powiem na jak dlugo, bo to zalezy od piekarnika ;> u mnie wyszlo okolo 45 min. W kazdym razie, ma sie ladnie podpiec i zrumienic na wierzchu :) w trakcie pieczenia mozna wierzch posmarowac odrobina oliwy 6) wyjmujemy z piekarnika i w zasadzie juz sie gotowe do zjedzenia :) SMACZNEGO :) Leptir: jesli cos pomylilam, to mnie popraw :) pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ami- hvala lepa!! Długi weekend przed nami- będę robic!! Kore będę musiała zrobić sama, nie mam gotowej, ale myślę,że się uda- przepis mam.Pozdravljam sve!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao svima! :-) Kako ste? Zimno za oknami, buro i nieprzyjemnie, ale krzeszę w duszy słowiańskie iskry i ciało rozgrzewam herbatą z rumem. :-) Serbowie piją herbatę tylko wtedy, kiedy są naprawdę chorzy - a i to w wersji \"zbójnickiej\" (caj + rakija w stos.1:2 :-) Czekam wciąż na Wasze wrażenia z podróży na Bałkany...Przy okazji podzielę się swoimi ;-) Pozdravljam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao svima! :-) Kako ste? Zimno za oknami, buro i nieprzyjemnie, ale krzeszę w duszy słowiańskie iskry i ciało rozgrzewam herbatą z rumem. :-) Serbowie piją herbatę tylko wtedy, kiedy są naprawdę chorzy - a i to w wersji \"zbójnickiej\" (caj + rakija w stos.1:2 :-) Czekam wciąż na Wasze wrażenia z podróży na Bałkany...Przy okazji podzielę się swoimi ;-) Pozdravljam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beogradjanka
Ćao, veoma mi je drago sto sam nasla ovo forum.:-))) Kocham Serbię i Czarnogórę, ale sentyment mam również do innych republik byłej Jugosławii. Ciesze się, że są ludzie, którzy mysla o TAMTyCH STRONACH, tak, jak ja...czyli bardzo ciepło. Jak przeczytałam, ze ktoś zna piosenki Hara Mata Hari i Lepy Breny, to az mi się łezka w oku zakręciła...Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao Beogradjanka:-) Fajnie,że topik zyskuje nowych sympatyków :-) Pisz o swoich fascynacjach i dziel się refleksjami :-) Pozdravljam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beogradjanka
Kiedy byłam dzieckiem jezdziłam na kazde wakacje do Belgradu, a nawet przez rok tam mieszkałam (konkretnie 1991-92), dziś myslę, że były to moje najpiękniejsze chwile w zyciu.Mój tata był Serbem, piszę był, bo zabrała mi go ta wstretna wojna.Zabrała mi równiez mozliwość pozostania w Jugosławii na zawsze i rozdzieliła z moim ukochanym...(ach, to była miłość :-)))Mój pierwszy chłopak, był z Czarnogóry, wiec nawet jak mieszkałam w Belgradzie, to widywaliśmy sie tylko w dni wolne od szkoły, jego siostra była naszą sąsiadka...Uwielbiałam kiedy mi spiewał piosenki o miłości, szczególnie pamietam Voz - Bajagi, to były piękne czasy...nie ma juz niestety ani tamtej miłości, ani tamtych ludzi i kraju, wszystko się poplatało...tylko w moim sercu wciąż jest takie samo.Nikada neću zaboraviti!!! Pozdravljam . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beogradjanka
Nie martw się Vatra...zycie dość fajnie mi się ułozyło, przynajmniej mam co wspominać:-).Moim marzeniem jest studiowac filologię serbską ale nigdzie tego nie ma w trybie zaocznym, sa tylko studia dzienne, na które juz nie moge sobie teraz pozwolic.Póki co, studiuję zaocznie pedagogikę. Obiecałam sobie, ze moje dzieci będą mówiły po serbsku, ale nie wyszło...ja tez juz zapominam...:-(( ale serpskie nazwisko sobie zostawiłam, i teraz mam podwójne, mąż sie troche dąsał, ale mnie rozumie.Svi pitaju, odakle si ti, bas ti je cudno prezime...? A ja odgovaram - ja sam pola poljakinje, pola srpkinje :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beo, więc jest nas dwie :-) równiez sledzę propozycje uczelni, choć filol.polską mam już za sobą. Uniwersytet w Toruniu w roku akademickim 2006/2007 ma w planie nabór na filologię słowiańską- język serbski. Być może do tego czasu zaproponują i tryb zaoczny... Ech....życie się plecie inaczej, niż nam się czasem pragnie...Ale myślę,że nawet jeśli pewne rzeczy zostaną jedynie w sferze marzeń- chyba warto i tak ich pragnać. Z takich \"nemiri\" i ten topik...:-) ja sam poljakinie, ali dusu imam - ispod Dunava :-) Pozdravljam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzius
heheheheh - mam swietne wspomnienia z tego regioniku :) w tym roku bylam na wakacjach - odjechanych w bulgarii :) ej bylo mego wypas :)zlote piaski , balety , smazenie sie na 40 stopniowym upale i noce na calkowitym zajebunku:) nie pamietam ... widoczki tez fajne ale nie po to tam pojechalam .. hehehhe ktos bylo moze w zlotych paskach , maja tam fajnisi balet - malibu pozdro fo all :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beogradjanka
Vatra, ja tez mam" baczenie" na UMK, mieszkam niedaleko...zanim poszłam na pedagogikę, myslałam rowniaż o filologii polskiej.Wyglada na to, że mamy baaaardzo podobne zainteresowania :-))) Nie jestem pewna, czy serbistyka na tyle zainteresuje młodych ludzi, zeby warto było przeprowadzac nabór na zaoczne...może kiedys cos sie zmieni, sytuacja na Bałkanach sie uspokoi i serbski bedzie bardziej popularny. Pa to je, bre, divan jezik !! Laku noć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imam nadu...:-) Specjalność serbskochorw. na fil.pol. cieszyła się duzym zainteresowaniem...Kto wie... Laku noć :-) Mesec tinja nad vrbakom, srebri nebo, zveda roj, i kapi vode kao biseri...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×