Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Gość Pawel
Ani popraw mnie ale Eurocrem to chyba takie cos jak Bulgarski Taragon czyli Olwki Ser Salata Oliwa z oliwek pomidory(domate). Pozdrowienia od Bulgara ajde ajde opa ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami
Moi drodzy, eurocrem to taki krem do smarowania pieczywa :) o smaku orzechowo-waniliowym (?!), ktory przewyzsza pod kazdym wzgledem wszelkie znane mi tego typu produkty! Jest o niebo lepszy i ma prawdziwy smak,a nie jakies tam chemikalia w kolorze! Taki eurocrem mozna kupic tylko w Jugoslawi, ale warto zadac sobie troche trudu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel
Ami o rany to to . Ami i tu cie mam nie tylko w Jugoslawii mozna je kupic dokladnie w Dragomanie nie daleko Kalotiny czyli Granicy Bulgarsko-Serbskiej szczerze mowiac nie probowalem ale widzialem w sklepie czyli w bulgarii tez mozna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami
W kazdym razie goraco polecam :) smak eurocremu, to jeden z niewielu smakow z dziecinstwa, jakie tam mocno utkwily mi w pamieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami
coz...luzne powiazania rodzinne...wlasciwie to wszystko...ale wystarczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangup
czy mieszkałaś może Ami w Belgradzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami
Nie mieszkalam, ale mialam okazje tam byc. Jak juz wczesniej pisalam, moj zwiazek z Jugoslawia jest raczej luzny, bylam tam moze ze trzy razy w zyciu i to jeszcze jako dziecko. Nie wiem co bym tam dzis zastala....smutno mi jak o tym pomysle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balkanika
Jak tu weszlam nie moglam uwierzyc wlasnym oczom.Az podskoczylam do gory z radosci:) Ja tez uwielbiam Bałkany,szczególnie Serbie. Ludzie, muzyka, jedzonko i wiele innych. Właściwie wszystko co sie wiaze z tym tematem. Jesli chcecie postaram sie wam przeslac linki, ktore udalo mi sie wyszukac i ktore moze was zainteresuja. A tak w ogole czy mowicie po serbsku??? Mam nadzieje ze topik nie upadnie. Pozdrav :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami
Z mowieniem u mnie krucho, choc nie tragicznie ;> Wlasciwie swietnie rozumiem, kiedy czytam lub slysze, ale do mowienia jeszcze nikt mnie nie zdolal namowic hehe Coz....jestem tak naprawde samoukiem........ali moram da probam jednog dana ;> (przepraszam za to kaleczenie jezyka;>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balkanika
Ja tez jeszcze troche kalecze. Dlatego chcialabym duzo cwiczyc a nie jest to takie proste w Polsce, bo niewielu ludzi zna ten jezyk, ktory ja po prostu uwielbiam. Zreszta u nas wlasciwie niewiele sie wie na temat tamtego regionu Europy, a opinia Polakow na temat Serbii zostala w najwiekszej mierze uksztaltowana przez tv czy prase. I wielu ludzi gdy slyszy czym sie interesuje robi wielkie oczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Balkanika- i pomyśleć, że mój topik upadał...:-) Cieszę się,że się odezwałaś. Jeśli chodzi o język- znam trochę macedoński, ale chciałabym nauczyć się serbskiego- na razie robie to słuchając piosenek :-) Pisi mi - Ke; se vidime!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel
Witam ja natomiast jestem Bulgarem ale wlasciwie Serbia i Bulgaria maja bardzo podobna muzyke z reszta Vatra to potwierdz;):). Jesli o mnie chodzi to jezdze do Bulgarii w niemalze kazde wakacje :):). O muzyce nie bede wspominal bo lubie Serbska i Bulgarska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel
Balkaniko tak zgadzam sie to ludzie sie dopytuja co to jest zeby ja sluchal Bulgarskiej czy Serbskiej muzyki a nie Polskiego Hip Hopu czy Zachodniego techno. Mysle ze jeszcze ludzie nie znaja tego regionu. Aha tak apropo tego regionu . wyczytalem w jednym z portali internetowych zeby Do Serbii i Bulgarii nie jechac bo kradna samochody gwalca kobiety i w ogole potrafia cie zabic coz bez komentarza ;(;( Dokladnie jest odwrotnie. Nie wiem jak jest w Serbii ale ja mialem ogromne oczy kiedy wysiadlem na Dworcu w Sofii poszedlem do parku odpoczac na lawce i sluchajcie nie uwierzycie. Porzadny gosc zaden zebrak (byl wieczor) zdjal marynarke i po prostu przespal sie na lawce nie samowite prawda u nas od razu by go capneli a on po prostu strzelil sobie drzemke chyba ze 3 4 godziny spal niesamowite Tak ludzie wtedy robia ogromne oczy ;) jak sie slyszy czym sie interesuje. A jeszcze co do muzyki ludzie kompletnie jej nie znaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balkanika
Jesli chodzi o gwalty i kradzieze o ktorych wspomniales to nie powiem zebym w naszym kraju czula sie bezpieczniej niz tam. zreszta spedzilam tam kilka miesiecy i nikt mi nic zlego nie zrobil. Wrecz przeciwnie. Spotkalam tam serdecznych, milych i otwartych ludzi.Wiele znajomosci przetrwalo chociaz dzieli nas duza odleglosc a ja nie moge tam jezdzic tak czesto jak bym chciala. Ale coz... Chociaz nie dziwie sie ludziom ze tak reaguja. Ja jeszcze jakis czas temu mialampodobne wyobrazenia ale teraz sie to zmienilo a ja staram sie zmieniac podejscie u innych mowiac o moich zainteresowaniach... Topli pozdrav:) Podtrzymajmy temat:) P.S. Jesli chodzi o Bulgarie to tez wiem co nieco na temat tego kraju choc nie znam bulgarskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel
Balkanika no normalnie az mi oczy wyszly wtedy gosc elegancki w krawacie no chcial sobie odpoczac i po prostu strzelil drzemke ja tez sie na d tym zastanawialem ale odpuscilem sobie no u nas to by od razu go skubneli. A Balkaniko mam pytanie domyslam sie ze jedziesz samochodem albo autobusem na balkany i powiedz jaka byla pogoda jak jechalas do Serbii i w samej serbii. Wiesz tak przegladam portale internetowe i Ludie zazwyczaj jezdzacy do Grecji chyba mysla ze tylko tam jest cieplo no wlasnie co otym myslisz jakie byly warunki jak ty jezdzilas :):)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł- byłam w Sofii tylko kilka godzin i to na odcinku lotnisko- dzworzec autobusowy :-) Ale bardzo miło wspominam -- przede wszystkim b.uczynnych taksówkarzy. Na popołudnie proponuję mój aktualnie ulubiony kawałek Balasevića Prica o Vasi Ladackom Znate l\' pricu o Vasi Ladackom? I ja sam je tek onomad cuo. Jednom devet dana nije izlazio iz birtije, kazu da je bio cudna sorta... Otac mu je bio sitni paor, \'ranio je sedam gladnih usti\'. Mati mu je bila plava, tiha, nezna, jekticava, umrla je s trideset i nesto... Imali su par jutara zemlje, malu kucu na kraju sokaka. Na astalu navek hleba, taman tol\'ko kol\'ko treba, al\' je Vasa hteo mnogo vise... Zeleo je konje vrane, po livadi razigrane, sat sa zlatnim lancem i salase... Zeleo je njive plodne, vinograde blagorodne, u karuce pregnute cilase, ali nije mog\'o da ih ima. Voleo je lepu al\' sirotu, uz\'o bi je, samo da je znao: voles jednom u zivotu, sad bogatu il\' sirotu, to ne bira pamet nego srce... Sve se nad\'o da ce ljubav proci. Zanavek je otis\'o iz sela. Nikad nije pis\'o nikom, venc\'o se sa mirazdzikom, jedinicom cerkom nekog gazde... Dobio je konje vrane, po livadi razigrane, sat sa zlatnim lancem i salase... Dobio je njive plodne, vinograde blagorodne, u karuce pregnute cilase, sve je im\'o nista im\'o nije. Propio se, nije proslo mnogo, dusu svoju Djavolu je prod\'o. Znali su ga svi birtasi, trazio je spas u casi, ali nije mog\'o da ga nadje... Mlad je, kazu, bio i kad je umro, sred birtije, od srcane kapi. Klonula mu samo glava, k\'o da drema, k\'o da spava i jos pamte sta je zadnje rek\'o... Dzaba bilo konja vranih, po livadi razigranih, dzaba bilo sata i salasa... Dzaba bilo njiva plodnih, vinograda blagorodnih, dzaba bilo karuca, cilasa... Kada nisam s onom koju volem, kada nisam s onom koju volem. Kad ja nisam s onom koju volem, E, kad nisam s onom koju volem. Znate l\' pricu o Vasi Ladackom? I ja sam je tek onomad cuo. Cak i oni slicni njemu, kada razmisle o svemu, kazu da je bio cudna sorta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel
No tak taksowkarze oni zawsze sa uczynni zwlaszcza w stounku do obcokrajowcow:):):). Apropo slyszalas ze W Nisu (poludniowo -wschodnia Serbia) i w Bulgarii ma byc ok 27 stopni ;););) juz sie nie moge doczekac wakacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taksówkarz mało,że był miły,to jeszcze śmiesznie mało zawołał ;-) Ach, jak bym chciała pojechać na jug. W tym roku pojechałam do Dalmacji- tak się akurat złożyło- myślałam, że pooddycham specyficznym, bałkańskim klimatem, kulturą... -niestety- komercja dusiła wręcz :-( Zazdroszczę Ci,że już planujesz wakacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel
A apropo muzyki Vatra juz nie chce mi sie sciagac muzyki radio mi calkowicie wystarczy ;););). Tak juz nie moge sie doczekac kiedy wreszcie zaczne sie wygrzewac nad morzem Czarnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Nikolic
Ale Wam zazdroszcze tego topiku! Nabolija!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel
Ana a ty skad jestes bo domyslam sie z Serbii ale z jakiego miasta . Ja tak jak pisalem jestem z Bulgarii wiec sasiadko skad jestes ???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel
Ana a ty skad jestes bo domyslam sie z Serbii ale z jakiego miasta . Ja tak jak pisalem jestem z Bulgarii wiec sasiadko skad jestes ???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ami - a propos kulinariów- nie masz przypadkiem przepisu na zupę rybną?? Topli pozdravi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł- Ana Nikolic to piosenkarka z Sarajeva bodajze. Ktoś tu używa jej nazwiska- i to ktoś, kto niewiele o niej wie :-) Prawda, Ana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel
Ups no to pomylka ja znam pare tylko . Neda Ukraden (nie dawno w radiu leciala). Mile Kitic , Sanja Dordevic, Saban Saulic, Dara Bubamara,Boban Zdravkovic,Lta Brena9ale to chyba pseudonim) i to tyle z Serbskich Bardziej znam Bulgarskie. aha i jeszcze Vesna Zamijanac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami
Niestety, a moze i stety ;> nie mam przepisu na zupe rybna. Mam awersje do ryby w takiej wersji ;> Coz...za to polecam golabki z kiszonej kapusty i musake, ale robiona w wersji serbskiej, czyli bez baklazanow :) poza tym uwielbiam tez gibanice....ah, az sie rozmarzylam....Moze to przez ta muzyczke, ktorej wlasnie slucham :) Uwielbiam ja.......proponuje zrobic plebiscyt na najpiekniejsza piosenke serbska......jak na razie stawiam na "Ostala si uvek ista", ale mam tez inne typy :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslij mi mailem przepis na gibanicę- molim ! Kto to spiewa? Słyszałam, to chyba w wykonaniu zesp.\"Crvena Jabuka\"... hmmm...lubię \"Ti si mi u krvi\" Colica i \"Marim ja\" Balasevića...Ach- dużo ich jest!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami
Przepis na gibanice napisze dopiero jutro, bo musze sie skonsultowac ;) a co do "Ostala si uvek ista" to spiewa to w oryginale (chyba?!) Miso Kovac, ale tez np. niejaki LEO - naprawde swietnie! :) Co powiesz na Hari Mata Hari "Ja te volim najvise na svetu", albo "Sve ljubavi su tuzne"? :) Widze, ze mozemy stworzyc niezla liste :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepa Brena- wysoka z niej babeczka, co? Ma chyba ponad 1,80. Słyszałam ze 2 jej piosenki tylko. Słucham właśnie \"Selmy\" Bijelo Dugme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×