Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Jano- jak myślisz, dlaczego ten obiektywny raport, o którym wspominasz, został zignorowany? Medialnie nieatrakcyjny- nie spełniał kryterium sensacyjności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Leptirku! Martwiłam się, ze już na dobre odleciałaś.:-) Pozdravljam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao vatra:) To tylko chwilowa przerwa, bo mialam male problemy z kompem...LAKU NOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobar dan :-) Miłego dnia wszystkim pada kiša napolju kaplje mi po prozoru a ja sama kod kuce sjedim, placem, tugujem ne znam šta cu od sebe bježi kišo s prozora da te nije sad bi\' ja svoga dragog ljubila...:-) :-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jano
Zdravo Dlaczego raport Mazowieckiego został zignorowany?. Na to pytanie odpowiem artykułem jaki ukazał się tuż przed uderzeniem NATO na Serbię w czasopiśmie CZAS. http://free.polbox.pl/j/janbacz/42p.htm I pytanie. Dlaczego ci co mogli pomóc odwrócili się plecami ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Jano. Prośba- więcej linków. Może i ja uniknę w ten sposób grzechu uproszczeń.Hvala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ciekawostka\" http://sforbosnia.webpark.pl/ Strona o wydarzeniach w Bosni i Hercegowinie - autor wykorzystuje informacje z reportazy J.Piekło- tylko \"zapomniał\" podac źródła, z którego korzystał... Przynajmniej ja nie znalazłam :-( Nie lubię tego. Pozdravljam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Nikolic
Zdravo! Widzę,że pusto tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo! Nie zagladałam tu przez kilka chwil, lecz widzę,że i Wy nie...:-( Właśnie ogladam zdjęcia z Macedonii. Nostalgija. Jeden z piękniejszych widoków- pogled na jezioro ohrydzkie ze skarpy, na której stoi absolutnie najpiekniejsza tam (IMHO) cerkiew sv. Jovana...Dołem przepływające kajcze...Wrocę tam. :-) Piszcie, zanim stworzę \"Epitafium dla topiku...\" :-) ;-) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jano
Zdravo Czy ktoś ma w planie wyjazd do b Jugo. Mnie w przyszłym roku szukuje się wyjazd służbowy do Słoweni. Ponoć z relacji kolegów jest tam cudownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balkanika
Cao:) Wlasnie wrocilam z malej imprezki integracyjnej zorganizowanej dla studentow 1 roku mojej slawistyki. Balkanska muzyka, ludzie czujacy ten klimat. Bilo je bas fino. Jesli chodzi o wyjazdy to mnie sie szykuje, a wlasciwie sam go sobie szykuje;) i juz sie nie moge doczekac. Na dobra sprawe jak moglabym jutro nawet wyjechac. Z tym ze ja jade do Serbii,odnosno do Belgradu. Jesli chodzi o Słowenie to nigdy tam nie bylam ale znam opinie ludzi ktorzy tam spedzili sporo czasu i powiem tyle ze to podobno dosc specyficzny kraj i dosc specyficzna mentalnosc ludzi. A sa to opinie osob ktore rowniez w Serbii bywaja i mowia ze Słowenia to juz zupelnie inny klimat. ale jak [pojedziesz to zobaczysz jak tam jest i sam wydasz opinie. mam nadzieje ze sie nia z nami podzielisz. Tez tu nie zagladalam pare dni i napisze jedno...TOpiku nie umieraj. Rzadko zdaza mi sie spotkac ludzi (spoza slawistyki), ktorzy podzielaja moja pasje. A wiec wielbiciele Bałkanow lączmy sie:) Pozdrav svima Cuvajte se:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAGAN
Topik jest bardzo sympatyczny,i vidaje my sie ze wymiana pogladu politicznich ko tam ma wiecej racje jest nie na miejscu.Wiecej mi sie podoba wymiana pogladu kulturalnich,kulinarnich i ogulnie o tam tych terenach .Jak zaczneme sie wymieniac pogladamy politicznymi to za chwyle sie pokucime.Piekny sa ti linki o foto-Belgrad i podobne.Prosze o wiecej i zostan me przy tych rzeczach. pozdrowienia dla wszystkich ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAGAN
Balada o GSP-u (Gospode Spasi Putnike) Boze mili cuda velikoga, Ili grmi il' se zemlja trese, Il' udara more o bregove? Niti grmi nit' se zemlja trese Nit' udara more o bregove. Vec to tramvaj ide Nemanjinom, Kako ide vesela mu majka Po tri trole u daljinu skace Po tri u dalj', po dve u sirinu, A po jednu sad gore sad dole, Na stanici svakoj bitka slavna Ko ce prvi uci u tramvaje. A kad covek u taj tramvaj udje Na ulazu kondukter devojka Na glavi joj kapa umazana Ispod kape kose necesljane Te izdaje karte natenane. Po dve karte na minut izdaje, Svaki drugi minut se odmara. U tramvaju guzva pregolema. Da je kome stati pa gledati, Imao bi zasto da se cudi, Mesta ima za sezdeset ljudi, A unutra tri stotine dusa. Izmesa se i staro i mlado, Izukrsta i noge i ruke, Dzeparosi rade na sve cetir' strane Pod klupama sitna deca sede Na klupama po petoro ljudi A ostali na noge lagane, Jedno drugom gaze na zuljeve I pod rebra laktove guraju. Tu se jedan junak zadesio: Desnom nogom na prednjoj platformi, Leva mu se jos po zadnjoj vuce, Drugi gurnu noge kroz pendzere, Treci junak i noge i ruke. Jednom samo glava u tramvaju, Telo mu se po vazduhu klati, A cetvrti sve je nadmasio, Zubima se za migavac drzi. U tramvaju cika, plac i vika. Svi putnici oci izbecili, Mislis, sudnji dan im odzvonio. U tramvaju, stari ljudi pamte, Behu nekad sipke za drzanje, Ali sada od silnijeh sipki Samo jedna zdrava ostanula. Drzi sipku sto pedeset ljudi. Tramvaj skripi, trza, cima, trese, Pa nastaje zveka i zvonjava. To putnici gube ravnotezu, Junackim se glavam' sudaraju, A kad stigne poslednja stanica Tuzno ti je okom pogledati; Kad izlaze ljudi iz tramvaja Nekom nema na cipeli djona, Jednom fali leva nogavica, A drugome i oba rukava Jedan udje u novom odelu, A izadje u gace kupace. Ostala mu od celog odela, Dva, tri konca tanka, duga bela, to tako biva svakog dana, Sve do mraka, a od jutra rana. __________________ Smrt fasizmu, fabrike narodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo svima! Dragane- hvala lepo-hi hi -brzuch mnie już boli :-) Miłego dnia. Aha - i jeszcze - nikt na tym topiku, jako żywo, dyskusji polit. nie prowadził.Pozdravljam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jano
Zdravo svima. Czy widzieliście, zaręczyny, ślub, wesele na bałkanach, ale takie swojskie wiejskie ? Pozdravljam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobar dan! Jano - nie widziałam, nie uczestniczyłam, ale znam z opowieści i baaardzo chciałabym wziąć w tym udział...Jeśli ktoś z Was uczestniczył- molim takze -opiszcie! Pozdravljam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdravo svima zapracowanym...:-) czy w związku ze zbliżającymi się świętami mógłby ktoś z Was opisać- szczegółowo-jak wygląda prawosławny Bozic? Obawiam się,że moje wiadości na ten temat są dosyć skąpe... Pozdravljam wszystkich ciepło - nie dajcie się zamieci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IMI
hajdemo u planine jer tamo nema zime oj dada ojda ojda ojda ojda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikom nije ljepse neg je nam, samo da je \'vako svaki dan, da, da, da Nikom nije ljepse neg je nam, samo da je \'vako svaki dan Aj\'mo curice, aj\'mo djecaci studenti i djaci, milicajci da, da, da, da, da, da, da ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZISZMISZ
he he zamiast sziszmisz wyszlam imi!nie wszystkie literki sie wyswietlaja niestety...nie uwazacie ze czyt.sziszmisz to najsmieszniejsze slowo serbskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZISZMISZ
a co do slubu to widzialam jeden w Dubrovniku i od tamtego dnia marze o takim samym.mam nawet 1 zdjątko.kiedy panstwo mlodzi wychodzili z kosciola wszyscy goscie odpalili czerwone race i atmosferka przypominala raczej klimat ze stadionu pilkarskiego niz slub.ta muzyczka balkanska do tego!wszyscy spiewali a potem cala ekipa przez miasto szli wymachujac flagami.robili tyle halasu i to bylo tak niesamowite! wielki pochod weselnikow. to zrobilo na mnie takie wrazenie..ahhhh sama chce taki slub i to w tym miejscu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nema male srece i male bolesti. Nema male kradje i male smrti. Nema malog rata i malog postenja. Nema maloga prijatelja i male tajne. Nema maloga coveka i male ljubavi.... :-) :-) 🌻 Topli pozdravi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę poznałam Wasze zwyczaje. A jak u Was ze swietami? Wszak sie zbliżaja! Jak je spędzacie?? Jestem żywo zainteresowana--- opowiadajcie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po baaaaaardzo dlugiej przerwie :) Widze, ze troszke ucichlo. Czyzbyscie stracili ochote? Czy ktos z Was ma moze jakies informacje na temat kampanii wyborczych w krajach bylej Jugoslawii? Chodzi mi o materialy typu reklamowki wyborcze itd. Pozdrawiam Wszytskich cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po baaaaaardzo dlugiej przerwie :) Widze, ze troszke ucichlo. Czyzbyscie stracili ochote? Czy ktos z Was ma moze jakies informacje na temat kampanii wyborczych w krajach bylej Jugoslawii? Chodzi mi o materialy typu reklamowki wyborcze itd. Pozdrawiam Wszytskich cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAGAN
Vaqtra napisała: nie widziałam, nie uczestniczyłam, ale znam z opowieści i baaardzo chciałabym wziąć w tym udział...... Prosie powiedzyc w jakim charakterze?Poszukac dla pani jakiego narzeczonego ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co? Nikt nie opisze świąt w b. Jugosławi? Topik zamiera i chociaż jestem tylko obserwatorem to szkoda. Dragan--- a to przecież nie topik matrymonialny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×