Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Gość jasmine21
Dzis poczulam pierwsze ruchy mojego dziecka :) niesamowite to! jakby takie babelkowanie od srodka:) POZDrawiam... WESOLYCH SWIAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
ostatni dzień 19 tygodnia..::) Wiatam wszystkie mamusie... właśnie zainstalowali mi neta w domku więc bedę mogła częściej zagladać. ostatnie 2 tyg spędziłą w domu. w zasadzie czuję sie dobrze ale wolałam nie narażać ludzi z pracy na moje zmienne nastroje. równo tydzień temu poczułam ruchy dzidzi. to niesamowite uczucie.... teraz juz jestem spokojniejsza jak czuję "dotyk motylka" zauwazyłam tez ze nie chce mi sie juz tyle jesc co przed tem. wciągam banany i mandarynki, przetworów mlecznych mało....i czasami czekolade. Lekarka kazała mi brac wit C i jeść duzo kwasnych rzeczy bo mój mocz ma odczyn zasadowy a to sprzyja infekcjom. Wyniki mam dobre ale biore Feminatal. Juz sie nie mogę doczekac kiedy będę mogła poznać płeć dzecka....:) Serdecznie pozdrawiam wszystkie mamuki, prawiemamuski i ich rodziny. Wszystkiego dobrego na święta, spełnienia marzeń, zdrowia dla was i nienarodzonych dzidzi i niech Wam zawsze gwiazdka świeci.... Buziaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
Zdrowych Wesołych Swiąt!!!! mnostwa pieknych prezentow zdrowia szczescia i usmiechu dla Was i Waszych rodzin radosnego przebiegu do końca i szybkiego pomyślnego rozwiązania ......cicha noc, swięta noc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
CZeść Mamuśki..... Zauważyłam coś niezwykłego. Czasami gdy juz lezę dzidzi ułoży sie tak że na moim brzuchu tworzy sie mała twarda górka...:) a jak pomasuje te górkę to zazwyczaj dostaję kopniaczka i wiem juz wtedy gdzie sa nózki a gdzie główka. Ostatnio maleństwo tak mi sie "wbiło" w brzuch że aż bolało i sie troche przestraszyłam, ale głaskanie pomogło......... A jak tam Święta....... ja wcinam same ciasta......szczególnie wafel mi posmakował.....:) pozdrawiam i zycze miłego wypoczynku......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymiotło wszystkie kobitki
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta, święta i juz po. Trochę mnie męczyło biesiadowanie i musiałam sobie troche polegiwać;) Na szczęście dzisiaj mam wolne i sobie odpoczywam. Dostałam książke Gretkowaskiej \"Polka\" -jej pamiętnik z okresu ciąży. Czytam i odnajduje wiele moich przezyć, szczególnie z początku ciązy. Bardzo ciepła książka. Moje maleństwo fika sobie nieźle. Najbardziej mnie \"bawią\" czkawki dzieciątka- odczuwam wtedy lekkie wstrząsy w brzuchu;) Pozdrawiam wszystkie zapracowane brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta, święta i juz po. Trochę mnie męczyło biesiadowanie i musiałam sobie troche polegiwać;) Na szczęście dzisiaj mam wolne i sobie odpoczywam. Dostałam książke Gretkowaskiej \"Polka\" -jej pamiętnik z okresu ciąży. Czytam i odnajduje wiele moich przezyć, szczególnie z początku ciązy. Bardzo ciepła książka. Moje maleństwo fika sobie nieźle. Najbardziej mnie \"bawią\" czkawki dzieciątka- odczuwam wtedy lekkie wstrząsy w brzuchu;) Pozdrawiam wszystkie zapracowane brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta, święta i juz po. Trochę mnie męczyło biesiadowanie i musiałam sobie troche polegiwać;) Na szczęście dzisiaj mam wolne i sobie odpoczywam. Dostałam książke Gretkowaskiej \"Polka\" -jej pamiętnik z okresu ciąży. Czytam i odnajduje wiele moich przezyć, szczególnie z początku ciązy. Bardzo ciepła książka. Moje maleństwo fika sobie nieźle. Najbardziej mnie \"bawią\" czkawki dzieciątka- odczuwam wtedy lekkie wstrząsy w brzuchu;) Pozdrawiam wszystkie zapracowane brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta, święta i juz po. Trochę mnie męczyło biesiadowanie i musiałam sobie troche polegiwać;) Na szczęście dzisiaj mam wolne i sobie odpoczywam. Dostałam książke Gretkowaskiej \"Polka\" -jej pamiętnik z okresu ciąży. Czytam i odnajduje wiele moich przezyć, szczególnie z początku ciązy. Bardzo ciepła książka. Moje maleństwo fika sobie nieźle. Najbardziej mnie \"bawią\" czkawki dzieciątka- odczuwam wtedy lekkie wstrząsy w brzuchu;) Pozdrawiam wszystkie zapracowane brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta, święta i juz po. Trochę mnie męczyło biesiadowanie i musiałam sobie troche polegiwać;) Na szczęście dzisiaj mam wolne i sobie odpoczywam. Dostałam książke Gretkowaskiej \"Polka\" -jej pamiętnik z okresu ciąży. Czytam i odnajduje wiele moich przezyć, szczególnie z początku ciązy. Bardzo ciepła książka. Moje maleństwo fika sobie nieźle. Najbardziej mnie \"bawią\" czkawki dzieciątka- odczuwam wtedy lekkie wstrząsy w brzuchu;) Pozdrawiam wszystkie zapracowane brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po kolejnej wizycie i troche sie niepokoję bo położna nie mogła znalezć tetna płodu.Niby mi powiedziała ,że można jeszcze nie usłyszeć tym bardziej ,że mam troszke grubiutki brzuszek ale jakoś wcale mnie to nie pocieszyło.Przybyło mi 3 kg ,także prosiłabym o wpisanie do tabelki.Wydaje mi się ,że czasami czuje już maleństwo z tym ,że nie są to jakieś specjalne kopniaczki czy uderzenia.Sampoczucie mam narazie bardzo dobre i nawet zgaga i wdecia przestaly mnie tak meczyc. Pozdrawiam wszystkie majówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................6.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................3...................chłopiec........ SZAFIRKA..........13 MAJ.................2.....................................? MADI30............16 MAJ.................-1....................................? MARANA............16 MAJ................5.................................... RUBINA............17 MAJ.................?......................................? JASMIN21..........18 MAJ.................?...................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............3....................................? MAŁA MOCCA ....20 MAJA..............4......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................4.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................3......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MELANIA..........18 CZERWIEC........2......................................? Małgosiu rozumiem Twój niepokój, bo gdy jeszcze nie czułam swojego maleństa to często wpadałam w przygnębienie. A teraz nawet gdy trapią mnie okropne smutki to gdy poczuje kopniaczka to aż mi serce skacze z radości. Tak samo z tętnem płodu.....często słuchałam swojego brzuszka przez stetoskop lekarski i był tak czas ze nie mogłam nic wyczuć....wtedy wpadałam w panikę. Teraz bedę robiła badania na toksoplazmozę. Następną wizytę mam w drugim tygodniu stycznia. Pozdrawiam wszystkie mamusie...........:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiva77
Hej. Ja właśnie jestem świeżo po USG. Narazie wszystko gra tylko łożysko mam jakieś nietypowe...Dzieciaczek zachowywał się na badaniu b. nieładnie ciągle odwracał się do nas tyłem - przez pół godziny lekarz usiłował go "sprawdzić". W końcu stwierdził, że to chyba facet ale ręki sobie uciąć nie da. W sumie to i tak nigdy nie wiadomo na pewno...Dziewczynki szybciej zaczynają mówić i nie mają takich potwornych kolek, poza tym są spokojniejsze....i można je ładniej ubrać(hehehe)... Ja już razem przytyłam...10 kilogramów zgroza...te święta mnie pogrążyły. Pozdrawiam wszystkie grubaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
cześć wszystkim, troszkę szkoda,że już po świętach ale z drugiej strony to się cieszę bo mam dość tego objadania się, tyle smakołyków że aż trudno było się powstrzymać. No i już 10 kg więcej, jak tak dalej pójdzie to dojdę do 20-tki. Ciekawe jak ja to później zgubię. U mnie na USG też nie było nic widać, tzn. czy to chłopiec czy dziewczynka. Ale jakoś zaczynam coraz bardziej przeczuwać że będzie to chłopak. Mam teraz do zrobienia całą listę badań, chyba zapłacę fortunę, ale jak mus to mus. Jutro zaczynam powoli przygotowania do sylwestra: bigosik, galareta i pieczony boczuś z czosnkiem, pycha. Miłego odpoczywania po świętach. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
eee, a ja bylam na usg niedawno tzn na wizycie u lekarza to juz drugi i tez niejestem zbyt zadowolona jeszcze zaden mnienie zwazyl (ten drugi sie spytal mnie ile tak okolo waze) i zaden nie zmierzyl cisnienia a niestety z tym mialam problemy przed ciaza wiec jak oni chca potem kontrolowac wage i cisnienie jesli nie maja z czym porownac???? poza tym na ekranie nie widzialam zbyt wiele pan powiedzial ze mam za gruby brzuch i to dlatego a czy ktos ma pojecie czy echografia to to samo co usg? bo potem doczytalam na rachunku ze on mi robil echografie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tab
MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................10.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................3...................chłopiec........ SZAFIRKA..........13 MAJ.................2.....................................? MADI30............16 MAJ.................-1....................................? MARANA............16 MAJ................5.................................... RUBINA............17 MAJ.................?......................................? JASMIN21..........18 MAJ.................?...................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............3....................................? MAŁA MOCCA ....20 MAJA..............4......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................4.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................3......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MELANIA..........18 CZERWIEC........2......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
a mam pytanie czy wam robiono miedzy 12 a 14 tygodniem jakis potrojny test w tym test zeby sprawdzic czy aby dziecko nie rozwija sie z zespolem downa? ja kiedy bylam pierwszy raz u gina powiedzial ze wszystkie testy krwi beda robione w w piatym miesiacu, wiec pzowololam sobie sobie w listopadzie bedac w Polsce isc do ginekologa. Lekarka z Matki Polki w ogole nie robila zadnych testow 12 tydzienm sama sobie zrobilam podstawowe badania krwi. A teraz ten lekarz stwoerdzil ze pominelam bardzo wane badanie i spytal uszczypliwie czy w Polsce sie nie robi badan (on to nazwal potrojnym testem) nie wiem czy sie robi ale ten obecny lekarz powiedzial ze wszystkie problemy w ciazy zaczynaja sie po 6 miesiacu i tez zaczekamy z badaniami krwi i mierzeniem cisnienia do tego czasu, na pocieszenie dodal widzac moj niepokoj ze to on jest lekarzem z nas dwojga i zna sie lepiej i bedzie dbal o to zeby wszystko bylo dobrze. rozstroilam sie bardzo i z tego wszystkiego zaczelam sie modlic bo to mnie bardziej uspakaja niz wuzyty na ktorych nic sie nie dzieje juz nie wiem czy przesadzam z tymi obawami czy trafiam na nieodpowiednich lekarzy w koncu ciaza to nie choroba tylko stan fizjologiczny ale mam wrazenie ze tak naprawde to im zwisam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniczyna- nie wiem jakie są normy, ale ja mam badana krew od początku ciązy i ogólne moczu tez. Czasem nie robie morfologii tylko sam mocz.I to bez względu na to, że wyniki mam super. Na każdej wizycie obowiązkowo-ważenie, mierzenie ciśnienia, ocena wyników z odpowiedziami na wszystkie pytania czy ten wskaznik nie za niski albo nie za wysoki oraz ogólna rozmowa jak sie czuje itp. Mój lekarz sie nie spieszy, na wszystko ma czas i cierpiliwie tłumaczy-w koncu od tego jest. Ale w sumie myślę, ze duzo tutaj zależy od lekarza jako człowieka po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
Mała Mocca ma racje, wszystko zalezy od lekarza. Ja nie byłam zadowolona ze swojego od 18 tc chodze na wizyty do innej babki. Myśle Koniczyno ze nie powinnaś tak sie zamartwiać, to nic nie da a Twój zły nastrój tym bardziej może zaszkodzić dzidziusiowi. Wiem, że nie jest łatwo nie martwić sie. Sama do niedawna miałam podły nastrój. To sie zmieniło odkąd zmieniłam lekarza i odkąd czuję ruchy dziecka. Teraz choćby nie wiem jakie wielkie smutki mnie trapiły to gdy poczuję kopniaka to odrazu mi lepiej. Teraz będę robiła badania na toksoplazmoze mo i oczywiście morfologia i mocz. Lekarka zaleciła mi dużo kwaśnych potraw i dodatkowo zazywanie wit C bo lepiej gdy odczyn moczu jest kwaśny a nie zasadowy (mniejsze ryzyko infekcji) Nie miałam robionych dodatkowych badań na zespół Downa, bo w mojej rodzinie nie było przypadków tej choroby, a i mój wiek nie stanowi zagrożenia dla dziecka, ale podczas USG gina pokazała mi kość w czaszce dzidziusia która nie rozwija sie u dzieci z zespołem Downa. Paluszki wszystkie, serducho bije 160 razy na min, kręgosłup cały, wyniki bardzo dobre i ciągle czuję kopniaczki...... cudowne uczucie.....tak więc jestem spokojna. Koniczynko......Twoje samopoczucie jest jaważniejsze.....zrób dodatkowe badania jeżeli to Cie uspokoi.....idź na konsultacje do innego lekarza...(choć warto by zajął sie Tobą jeden ale porządnie). Czytaj o rozwoju dzidzi, i o pielęgnajcji.....pomiń te rozdziały o chorobach i powikłaniach....warto znać zagrożenia...ale nie mozna sie tym dobijać. No i sie módl......... Bóg czuwa..... Musisz mieć wiarę, że On nie da skrzywdzić Twojego maleństwa.... Trzymaj sie ciepło....i Wy wszystkie ciężarówki...::)) uważajcie na siebie i na swoje Skarby......... Cudowne uczucie gdy kładziesz dłoń na brzuchu i wyczuwasz twardy wzgórek........TWOJE DZIECKO..... acha.....miałam niezwykły sen.........urodziłam .....sama w domu...synka.........bez bólu....bez strachu..........nie było kłopotów z karmieniem i przeijaniem.........tylko zapomniałam kupić pampersy...;)........ papaa........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin21
he he Nadia fajne sny miewasz , mnie wrecz odwrotnie snią sie same koszmary. Co do badan w ciazy to zalezy od lekarza ale powinien wczesniej niz od polowy ciazy dawac na wyniki.Umnie mniej wiecej daje na zmiane raz morfologia i mocz a raz sama morfologia niezaleznie czy wyniki sa dobre czy zle, waze sie tez przy kazdej wizycie i staram sie pytac o wszystko tylko gdy ujestem z nia sam na sam to mi z glowy wsio wypada:) i nadal zostaje niepewnosc. Najgorzej gryze sie tym ze juz ponad polowa a ja jeszcze musze zazywac folik gdyz z tego co wiem wiekszosc z was zazywa jakies witaminki..... Ostatnio kupilam kilka ciuszkow malenkich wielką frajde mam z tego:) pozdrawiam wszystkie przysze mamy i nietylko SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
Jasmin 21- kwas foliowy bierze sie przez I trymestr, ja bralam do konca czwartego mc. Wczoraj bylam u lekarza, przybylo mi 4 kg, tetno i wyniki mam dobre. Mi takze lekarz prawie co wizyte zleca badania- na poczatku rozyczka, tokso, mocz, morfologi i wr, za 3 tyg tez ide na wizyte, ale tym razem niczego mam nie robic. Pytalam o test obciazenia glukoza- robi sie go przed 30 tc, a wiec jeszcze jest czas. Moj lekarz zawsze mnie bada ginekologicznie, robi usg, mierzy cisnienie, waze sie przed wejsciem do gabinetu, bo tam stoi waga, ale nie jest zbyt rozmowny- choc jak sie go zapytam to odpowiada na moje pytania. Z ciaza, dzidziusiem wszystko w porzadku, wyniki tez mam ok. W sumie moj lekarz nie jest idealny, ale nie mam tez wieksszych powodow do narzekan na niego. ---> Mal-Gosia przybylo ci 3 kg, tak ? Pozwole sobie zmienic dane w tabelce. Wszystkim przyszlym mamom zycze szczesliwego Nowego Roku, pomyslnego rozwiazania, spelnienia marzen i wspanialych dzidziusiow!! MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................6.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................7...................chłopiec........ SZAFIRKA..........13 MAJ.................2.....................................? MADI30............16 MAJ.................-1....................................? MARANA............16 MAJ................5.................................... RUBINA............17 MAJ.................?......................................? JASMIN21..........18 MAJ.................?...................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............3....................................? MAŁA MOCCA ....20 MAJA..............4......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................4.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................6......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MELANIA..........18 CZERWIEC........2......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie mój lekarz co wizytę czyli średnio co 4 tygodnie kieruje na mocz,morfologie (bad.ogólne),poprzednio dodatkowo WR,a pod koniec stycznia dodatkowo płytki krwi.Co wizytę kontrola ciśnienia i wagi jak również pytania o stan ogólny ,czy pojawiła sie wydzielina z piersi,czy mam bóle brzucha ,opuchlizna stóp lub żylaki itp. Prośba do \"ewe-li-na \"o poprawe w Tabelce dot.mojej wagi.tzn. o zamiane 6 kg. na 3 kg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie zastanawiam-skoro lekarze nie zlecają żadnych badań-to jak oni prowadzą Kartę Ciąży? Pusta bedzie? Przecież to ważny dokument przy porodzie, bo tam powinno byc wszystko- data ostatniej miesiaczki,zlecane badania, wyniki, brane leki. Na mojego lekarza nie powiem złego słowa. Ostatnio, gdy byłam przeziębiona zadzwonił nawet z pytaniem o zdrowie;) A co ciężarówki robia w sylwestra? My w tym roku z racji na mój stan i bycie zwolenniekiem raczej lezakowania lub chociaz siedzenia w wygodnym fotelu-idziemy na imprezke do zanjomych. Swoje grono:) Dobrej zabawy!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
Mal-gosia zle chyba przeczytalam, przepraszam ze cie pogrubila, juz poprawiam:) MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................6.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................7...................chłopiec........ SZAFIRKA..........13 MAJ.................2.....................................? MADI30............16 MAJ.................-1....................................? MARANA............16 MAJ................5.................................... RUBINA............17 MAJ.................?......................................? JASMIN21..........18 MAJ.................?...................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............3....................................? MAŁA MOCCA ....20 MAJA..............4......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................4.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................3......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MELANIA..........18 CZERWIEC........2......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
20 tydzien Nadia, dzieki za cieple slowo juz sie namyslilam jak pojde nastepny raz to sobie wszystko spisze na kartce i poprosze zeby jedank zrobil mi te badania krwi bo to chyba nie jest zabronione nawet jesli on uwaza je za bezcelowe i tyle czuje sie dobrze przybylo mi jeszcze dwa kilo czyli razem 6 pozdrawiam i zycze Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2005 roku (juz dzis bo moze jetro sie nie uda) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................6.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................7...................chłopiec........ SZAFIRKA..........13 MAJ.................2.....................................? MADI30............16 MAJ.................-1....................................? MARANA............16 MAJ................5.................................... RUBINA............17 MAJ.................?......................................? JASMIN21..........18 MAJ.................?...................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............3....................................? MAŁA MOCCA ....20 MAJA..............4......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................6.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................3......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MELANIA..........18 CZERWIEC........2......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
NAJLEPSZE ŻYCZENIA NOWOROCZNE, SZCZĘŚLIWEGO ROZWIĄZANIA, WSPANIAŁAYCH I ZDROWYCH DZIDZIUSIÓW, SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY, WSZYSTKIEGO NAJ, NAJ, NAJ W NOWYM 2005 ROKU. POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUŚKI, PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................6.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................7...................chłopiec........ SZAFIRKA..........13 MAJ.................2.....................................? MADI30............16 MAJ.................1....................................? MARANA............16 MAJ................5.................................... RUBINA............17 MAJ.................?......................................? JASMIN21..........18 MAJ.................?...................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............3....................................? MAŁA MOCCA ....20 MAJA..............4......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................6.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................3......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................? MELANIA..........18 CZERWIEC........2......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×