Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Gość koniczyna
w zasaadzie oprocz dentysty na bolacego zeba nie znam zadnych innych :-( ale podobno zimne oklady przynosza ulge to termoforu naklasc lodu i owinac w recznik i tak przykladac do policzka a jak nie masz termoforu to po prostu z szmatke zawinac i w recznik trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
Ja tez ostatnio bylam u dentysty. Lecze zeba kanalowo i dal mi lekarstwo. Mowil, ze moze bolec i jak bardzo bedzie bolec to mam wydlubac sobie wykalaczka, albo przyjsc do gabinetu. Moze powinnas pojsc jeszcze raz do dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Dziękuję dziewczyny. Okłady troszkę pomogły, ale ząb wciąż boli. Zadzwoniłam do dentysty i umówiłam się dzisiaj na wizytę. Z bólem to nie musze czekać. To chyba najlepsze wyjście, po co się męczyć. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewe-li-na
Dziewczyny! czy wy tez macie obecnie smutne nastroje? Ostatni jest mi caly czas smutno i mam podly nastroj. Maz mnie wspera, ale nie wiem co sie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
Ja mam takie humory, że sama ze sobą nie mogę wytrzymać. Nastrój mam zmienny jak pogoda. Mogę się śmiać do łez a zaraz potem mam tak podły humor, ze tylko mnie do piwnicy zamknąć. Dzięki Bogu mam wyrozumiałych ludzi wokół siebie i w pracy i w domu. Mają Anielska Cierpliwość....::))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Co za ulga. Ząb wkońcu przestał boleć. Byłam u dentysty i zatruła mi go jeszcze raz. Co do zmiennych nastrojów to u mnie nic takiego nie zauważyłam. Ale chyba zwiększył się u mnie instynkt macieżyński. Mojego synka (4,5 latek) mogłabym przytulać i całować przez cały dzień. Co nie znaczy, że nie robiłam tego wcześniej. Mąż mówi że przesadzam i że powinnam mu dać trochę spokoju, nawet mój syn mówi często, żebym przestała a ja się nie mogę opanować. Macie też coś takiego? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
Czy to możliwe żebym na początku 15 tyg przy pierwszej ciązy poczuła ruchy dziecka? Nie jestem pewna czy to akurat to....ale TO co czułam nie było podobne do niczego innego co dotychczas działo sie u mnie w brzuchu. To było bardzo słabe ale....niesamowite uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa
Hej dziewczyny.Ja mam termin na czerwiec dopiero.Wydaje mi sie to tak dlugo jeszcze.Mam pytanko czy wy rowniez na poczatku ciazy czulyscie takie zmeczenie ogromne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Nadia_25 Zapamiętaj datę kiedy poczułaś pierwsze ruchy, poczekaj jeszcze 2-3 dni aby się upewnić. Jeśli to co czujesz będzie się powtarzało to faktycznie mogą to być ruchy dziecka, obserwuj to dokładnie. Może okazać się że wcale nie jesteś w 15 tyg. tylko troszkę dalej, ale koniecznie powiedz o tym swojemu lekarzowi on bedzie wiedział lepiej. Przy pierwszej ciąży jest tak, że od daty pierwszych ruchów dodajesz 5 miesięcy i wychodzi ci data porodu. Ale poczekaj jeszcze parę dni a jak się upewnisz to skontaktuj się z lekarzem. No i daj znać co powiedział i co z ruchami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
ADA28...wiesz co..... to by sie zgadzało.... ja znam dokładny termin ostatniej miesiączki i dokładny termin zapłodnienia.....ruchy poczułam 22.11.......a termin mam na 20.05.2004. To tylko dwa dni różnicy. :););):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie od jakiegos czasu boli jakby w bokach i z tylu plecy na dole,nie wiem co to moze byc.Czy to nerki czy od tego ze mi brzuch rosnie? Troche mnie to martwi,bo nie wiem co to moze byc,to taki rwacy bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
do mamuskaaa oj ja sie czulam wypompowana, spalam duzo wiecej i nie moglam ani sprzatac bo mi sie nie chcialo i nie mialam sily ani nie moglam gotowac ze wzgledu na zapachy ale to nie trwalo dlugo, juz mi przeszlo, nadal spie wiecej ale juz mam mnostwo energii i weny tworczej do zycia :-)) co do ruchow to czytal;am ze dziecko to sie rusza juz od dawna (cwiczy sie zeby dobrze machac raczkami i nozkami natychmiast po porodzie ;-) ) tylko ze my tego nie czujemy az do pewnego momentu ze te ruchy osiagaja pewna sile i wtedy je czujemy czekam i czekam mam nadzieje ze jak sie tak dobrze skupie - to poczuje... narazie nic Ewelina, to te hormony i do tego jesien i mniej swiatla, staraj sie uzywac jasnych zarowek z domu to przeciwdziala depresji, i rob sobie same przyjemne rzeczy, nie ogladaj smutnych filmow, wyjmij sobie na wierzch jakies sloneczne zdjecie z lata z przyjemnymi skojarzeniami, sluchaj instrumentalelnej muzyki no i pomysl ze to taki okres, mi tez czasami smutno ale najgorzej bylo w pierwszym miesiacu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
Nadia, wiesz co ale miedzy listopadem a majem jest 6 miesiecy czyli wg tej reguly ruchy + 5miesiecy bedziesz mogla poczuc je dopiero kolo 20 grudnia, czy ja to dobrze zrozumialam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bierzecie jeszcze kwas foliowy? Mi ginekolog powiedziala ze do 15-go tygodnia a pozniej juz nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
ojeeejjj...faktycznie...:( chyba byłam tak podekscytowana...i umysł spłatał mi figla.......:( tak bardzo chciałam by to co czułam...to było własnie TO.... no cóż....zobaczymy........... czas pokaże...... ja biorę witaminy ....w tórych międzi innymi jest i kwas foliowy.... feminatal ablo materne......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Trochę mnie tu nie było- problemy z kartą sieciową .Na razie mam pożyczoną aby choć zajrzeć co się tu dzieje. Ale mam nadzieję ,że juz od wtorku bede mogła bywac tu częściej. Byłam na usg- i moja ciąża jest o ok 1,5 tyg strsza niż myślałam i na chwilę obecna to nie 15 tydz i 3 dni tylko 16 i 6 dni. Dzidzia miała 2 tyg temu 205g i średnica główki wynosiła 3,5 cm. Jest bardzo ruchliwa. Następna wizytę mam 15 grudnia i może uda się już poznać płeć :-). Co do bóli -normalka, naciągaja się wiązadła,trzeba coraz więcej miejsca dla powiększającej się macicy. Humorki miewam ,mam też napady czułości w stosumnku do synka tak jak ty ADA28. I UWAGA!!!!!!: NA BOLĄCE ZĄBKI POLECAM WYPRÓBOWANY W POPRZEDNIEJ CIĄŻY OLEK GOŹDZIKOWY- naprawdę skuteczny. Nadia jeśli należysz do osób szczupłych to możesz już czuć ruchy:-) . Kwas foliowy mój ginekolog kazał mi brać do 18 tygodnia. Pozdrawiam was wszystkie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny mam pytanie a mianowicie czy ma któras z Was krwawienia z nosa? Codziennie takie mam choc niewielkie i zastanawiam sie czym moze byc spowodowane.Termin porodu przesunieto mi na 24 maja, i rowniez nie moge sie doczekac kiedy poczuje pierwsze ruchy.Ostatnio na wizycie na przelomie 14/15 tyg.piguła juz sie mnie pytała czy je czuje.No ale niestety nie.Napiszcie jak wychodza Wasze comiesieczne wyniki z krwi i moczu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................6.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................?......................................? SZAFIRKA..........13 MAJ.................?.....................................? MADI30............16 MAJ.................?......................................? RUBINA............17 MAJ.................?......................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............2......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................2.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................?......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyniki krwi i moczu mam narazie dobre.Wczoraj sie wazylam i przytylam 1 kg.:) niestety nie wiem jak wpisac w tabele.Ja juz mam jedna corke i w pierwszej ciazy przytylam tylko 6 kg. a corcia wazyla 3,5 kg.Przytylam dopiero kg a juz widze na brzuchu rozstepy,ciekawe co bedzie pozniej,a przeciez smaruje sie oliwka bambino i penatenem,w pierwszej ciazy mialam tylko na pepku,za to taki porzadny. Mi sie wydaje ,ze ruchy czulam juz na poczatku 14 tygodnia,w jeden dzien takie mialam dziwne uczucie w brzuchu,az sie musialam polozyc,mysle ze to bylo to,a pozniej tak nieraz cos czuje,przewaznie rano,jak jeszcze leze,albo czuje jak mi sie brzuch \"rusza\".Maz i corka nie moga sie doczekac,kiedy oni tez cos poczuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyniki krwi i moczu mam narazie dobre.Wczoraj sie wazylam i przytylam 1 kg.:) niestety nie wiem jak wpisac w tabele.Ja juz mam jedna corke i w pierwszej ciazy przytylam tylko 6 kg. a corcia wazyla 3,5 kg.Przytylam dopiero kg a juz widze na brzuchu rozstepy,ciekawe co bedzie pozniej,a przeciez smaruje sie oliwka bambino i penatenem,w pierwszej ciazy mialam tylko na pepku,za to taki porzadny. Mi sie wydaje ,ze ruchy czulam juz na poczatku 14 tygodnia,w jeden dzien takie mialam dziwne uczucie w brzuchu,az sie musialam polozyc,mysle ze to bylo to,a pozniej tak nieraz cos czuje,przewaznie rano,jak jeszcze leze,albo czuje jak mi sie brzuch \"rusza\".Maz i corka nie moga sie doczekac,kiedy oni tez cos poczuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyniki krwi i moczu mam narazie dobre.Wczoraj sie wazylam i przytylam 1 kg.:) niestety nie wiem jak wpisac w tabele.Ja juz mam jedna corke i w pierwszej ciazy przytylam tylko 6 kg. a corcia wazyla 3,5 kg.Przytylam dopiero kg a juz widze na brzuchu rozstepy,ciekawe co bedzie pozniej,a przeciez smaruje sie oliwka bambino i penatenem,w pierwszej ciazy mialam tylko na pepku,za to taki porzadny. Mi sie wydaje ,ze ruchy czulam juz na poczatku 14 tygodnia,w jeden dzien takie mialam dziwne uczucie w brzuchu,az sie musialam polozyc,mysle ze to bylo to,a pozniej tak nieraz cos czuje,przewaznie rano,jak jeszcze leze,albo czuje jak mi sie brzuch \"rusza\".Maz i corka nie moga sie doczekac,kiedy oni tez cos poczuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
MUSKAT............26 KWIECIEN........?......................................? ADA28..............4 MAJ.................6.....................................? EWE-LI-NA.........6 MAJ.................?......................................? SZAFIRKA..........13 MAJ.................1.....................................? MADI30............16 MAJ.................?......................................? RUBINA............17 MAJ.................?......................................? ANDA...............19 MAJ................2......................................? NADIA 25...........20 MAJ...............2......................................? KONICZYNA.......24 MAJ................2.....................................? MAL-GOSIA........24 MAJ................?......................................? JUNIE..............27.MAJ................?......................................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
Krew z nosa leci mi codziennie, czasami nawet parę razy dziennie i to bardzo.Ale może jest to spowodowane tym ze jestem trochę przeziębiona i mam katar. No właśnie.....przeziębienie.....:( miałam nawet podwyższoną temperaturę do 37st. ale nie poszłam do lekarza. Postanowiłam leczyć sie domowymi sposobami...mleko, miód, czosnek...nie chciałam brac wi ęcej tabletek niż musze....ale teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo mnie nastraszyli że nawet takie najmniejsze moje przeziębienie może mieć zły wpływ na dziecko. Badania krwi i moczu miałam tylko w 9 tyg. i jak narazie lekarz nie kazał mi więcej robić wyników. Wszystko miałam w najlepszym porządku, ale przyznam że niepokoi mnie trochę to że mimo że lekarz stwierdził że jestem blada to nie skierował mnie do labolatorium. Następną wizytę mam 3 grudnia i jak wtedy nie każe mi zrobić badań to się chyba zastanowię nad zmianą lekarza...:( Ogólnie czuję sie dobrze.....bóle brzucha ustąpiły prawie całkowicie, humory mam jak każda rasowa ciężarna...a co do instynktów macierzyńskich...to mój mąż czuje sie jak w niebie........tak go cacam...niuniam...i pieszczę.....:)...:)...:) Właśnie rozpoczął mi sie 16 tydzień...i wiecie co........to co czuję to chyba jest MOJE DZIECKO......wiem że to bardzo wcześnie jeszcze.....no ale nigdy nie miałam jeszcze takiego dziwnego uczucia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
A co myślicie o szkołach rodzenia?...kiedy najlepiej zapisać sie do takiej szkoły....? Zastanawiałam sie jeszcze nad basenem ale nie wiem gdzie u nas we Wrocławiu prowadzone sa takie zajęcia dla ciężarnych. Wiem gdzie są tylko "lądowe" ;) ćwiczenia...ale ja bym bardziej chciała na basen....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo Widzę ,że nie tylko ja jestem tutaj z Wrocławia:)Nadia moge spytac do jakiego lekarza ty chodzisz bo jakos troche dziwnie robi nie kierujac Cie przynajmniej co 4 tyg.na badania do laboratorium. Przeciez krew i mocz to podstawowe badania ,poprzez ktore najszybciej mozna wykryc jakies nieprawidlowosci typu niedokrwistosc czy bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
Chodzę do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej na Bulwar Ikara. Lekasz przyjmuje i prywatnie i na kasę chorych.... jejkuu.......:(....nie straszcie mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
ESKULAP sie nazywa.........ta klinika cholerka......to sie teraz wkurzyłam......... chyba w poniedzuałek pójde do labolatorium i sama zrobie sobie te badania....a wynikami wytrę lekarzoni nos :>..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia nie denerwuj sie moze ten Twoj lekarz poprostu ma takie a nie inne metody prowadzenia ciaży.Chociaz przyznam szczerze ze pierwszy raz sie spotkalam z tym aby tak rzadko robic badania.Moze przy nastepnej wizycie spytaj czy nie moglby cie skierowac do laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mal-Gosiu,Nadia do 2001 roku mieszkałam we Wrocławiu. Tam urodziłam mojego synka(na Kamieńskiego). Ja chodziłam wtedy do DLMEDU do doktora Ciaputy ,badania miałam często ,ale raczej go nie polecam. Pod koniec ciąży miałam złe wyniki moczu,przepisał leki nie zlecił kontroli. Źle wyliczył mi termin porodu.NIe poinformował ,że refundowane są trzy usg w ciaży i wykorzystał je na samym początku,w wyniku czego za trzecie w 29 tyg musiałm zaplacić. I jeszcze kilka \'ale\' bym znalazła... Teraz chodzę prywatnie ,wyniki miałam robione dopiero raz i wszystkie były rewelacyjne więc mój lekarz nie widzi powodu aby tak czesto je powtarzać.Mam wizytę 15 grudnia więc wtedy pewnie zleci je ponownie. Bardzo wyczerpujaco mnie informuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tabeli
tabela wkleilas sie a bledem prosze wklejac ostatnia widoczna a nie ktoras tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×