Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość zancia 29
dziewczyny powiedzcie mi ile dni sie krwawi po wycinkach....ja zaczełam krwawic tak 7 dnia po i dzis jest juz 3 dzien czy to normalne??????czuje sie jakbym miała okres.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zancia 29
nie po wycinkach tylko p[o konizacji przejezyczyłam sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zancia 29
nie po wycinkach tylko po konizacji przejezyczyłam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RITA 1
LOLOINKA powiedz mi jak wygląda wymrażanie czy to coś boli . Pozdrawiam wszystkie dziwczyny , miłego wieczoru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takatamss
A może ją bolało, bo nie znieczulili. Gdzieś /tu na forum/ czytałam,że prywatnie z dobrym znieczuleniem to kosztuje ok. tys. zł!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To by było dziwne gdyby znieczulali do kolposkopii. Chyba się tego nie praktykuje... A jeśli chodzi o cenę, to ja za usunięcie polipa z szyjki macicy (w pełnej narkozie) w prywatnym szpitalu zapłaciłam 2 lata temu 1.200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Mam pytanie. Jestem w 13 t. ciąży. Lekarze \"znaleźli\" u mnie polipa na szyjce macicy. Miałam robioną cytologię - nie określono mi grupy, ale mam napisane, że występują pojedyńcze skupiska ASCUS i AGUS i że konieczna jest dalsza obserwacja cytologiczna. Mam za sobą już 1 poronienie i bardzo się boję. Czy umiecie mi wyjaśnić, czy te ASCUSy i AGUSy są groźne i co to w ogóle jest? Czytałam, że występuje bardzo dużo poronień u kobiet, które mają te polipy. Bardzo się martwię, a kolposkopię mam mieć robiona dopiero za jakies 2 tygodnie. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda4703
mniejsza o to,nie będziemy się sprzeczać czy bolało czy nie,Ja na początku miałam cin 3 potem już CIS. Jestem po operacji meigsa,czyli mam wycięte wszystko,nie miałam zamrażania ani innych zabiegów wiec nie wiem jak to jest,a operacje miałam w ten sam dzień co cesarke,myślałam że nie dojde do siebie,koszmar,ale mam to za sobą.Teraz jezdże do gliwic na kontrole co 3 miesiące,TRZYMAM ZA WAS WSZYSTKIE KCIUKI!!! GŁOWY DO GÓRY.JEŚLI CHOROBA JEST WYKRYTA JESZCZE JAKO CIN ,JEST W 100 PROCENTACH WYLECZALNA!!!ja po 6 miesiącu ciąży miałam duże nasilenie choroby,lekarze chcieli mi usunąć ciąże bo uznawali że istnieje zagrożenie dla mnie i dziecka,ale nie zgodziłam się w życiu bym tego nie zrobiła!i na szcęście, urodziłam zdrową córunie,a przy operacji okazało sie że nie ma przerzutów.Nadal troche sie boje że może tam coś gdzieś zostało,zawsze będzie strach,ale najważniejsze żeby sie nie poddawać!!!i miec wsparcie bliskich osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doda4703 - Oj to przeszłas koszmar !!!! dobrze ze juz jest wszystko ok :) Ile masz lat ? czy oszczędzono Ci jajniki ? Miałas formę przedinwazyjną czy było gorzej ? Jak kontrolujesz teraz swoje zdrowie , bo cytologi chyba nie robisz ? Soory ze tak wypytuję ale tez jestem swierzo po raku (in situ )mam amputowaną tylko szyjkę ...... jest ok ! Ale strach i obawa pozostaną we mnie chyba do konca ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rita, wymrazanie nie boli. nie jest jakies super mile, ale nie boli. wziernik jest wiekszy niz przy normalnym badaniu i czuje sie go, ale to nie boli, samo wymrazanie powoduje skurcze, dokladnie takie jak przy okresie, wiec da sie wytrzymac, i wiecej nie boli nic. po troche zakrecilo mi sie w glowie, ale usiadlam, napilam sie wody i wrocilam samochodem do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka_s ASCUS - ang. atypical squamous cells of undetermined significance - atypowe komórki nabłonka płaskiego szyjki macicy o nieokreślonym znaczeniu - wynik badania cytologicznego według systemu Bethesda, świadczący o tym, że w rozmazie znaleziono nietypowe komórki nabłonka płaskiego, których cechy są na tyle słabo wyrażone, że nie można ich zakwalifikować do grupy dysplazji (patrz dysplazja - CIN), wymagają jednak ponownej oceny kolejnego rozmazu cytologicznego, pobranego najczęściej po 3-6 miesiącach. A zresztą poczytaj ten link tam są wytłumaczone wszystkie oznaczenia cytologiczne :) http://www.hpv.pl/rak/archiwum/2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iloneczka876
witam. mam pytanie dostalam niedawno wyniki ze mam grupe tzrecia i duze zmiany. napiszcie co mnie czeka bo czytam troche i wiem ze macie juz no tym duze pojecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iloneczka876 przy IIIgr z duzymi zmianami , napewno czeka Cię kolposkopia od wyników kolposkopi zalezy dalsze postępowanie czyli wycinki i konizacja :) To tak w skrócie :) A co dokładnie jest napisane przy tej Twojej 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda4703
MAŁA OO,miałam mikroinwazje i naciekanie na pół centymetra , operacje miałam w lipcu 2-go. byłam już w gliwicach ale ta pierwsza kontrola polegała tylko na zbadaniu jak sie goi wszystko,nie mam pojęcia jak będzi wyglądała następna wizyta(7 listopad) mam nadzieje że jakies badania będę miała czy coś ,nie wiem.a jajniki mam zostawione bo w sumie miały być usuwane ale w trakcie operacji zdecydowali że są zdrowe wiec zostawili.Mam je gdzieś do sciany brzucha przyszyte.jutro zeskanuje i wkleje moje ostatnie wyniki przed operacją, to sobie zobaczysz jak to wyglądało.A z tobą jak teraz jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda4703
a i mam 31 latek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doda4703 - ja miałam duzo szczęscia cytologię robiłam regularnie od 4 lat zawsze wszystko było ok ! W tamtym roku wyszła mi III zostałam przeleczona albothylem i ponowna cyto po leczeniu II i tak minął rok .....a teraz w czerwcu wyszła mi IV (lekarz był w szoku ja tym bardziej ) natychmiastowo pobrane wycinki wykazały komórki nowotworowe (CIN III HGSIL CARCINOMA IN SITU ) wzwiązku z tym ze mam juz 2 dzieci lekarze woleli dmuchac nazimne więc usunięto mi szyjkę w całosci .....wynik histo-pat po operacji wykazał ze linia cięcia jest czysta z limitem chirurgicznym zdrowej tkanki 1 cm ...... Powiedziano mi ze juz jest po wszystkim ze jestem zdrowa , kontrola cytologiczna co pół roku i tyle ...... za miesiąc mam robic pierwszą cyto po tym wszystkim i juz panikuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iloneczka 876 teraz prawdopodobnie będziesz musiała miec zrobione dokładniejsze badanie tych zmian , czyli kolposkopie - oglądanie zmian pod mikroskopem , lub pobranie wycinków , które oddają do badania i po ok 10 dniach przychodzi wynik Wtedy już wiadomo co jest naprawdę , czy zmiany dysplastyczne , czy tylko duży stan zapalny I dopiero po takim wyniku lekarz decyduje co robic dalej U mnie np wyszła zmiana CIN 1 , czyli małego stopnia i to zazwyczaj traktują jako stan odwracalny , który może ustąpic samoistnie , ale w moim przypadku lekarz zadecydował inaczej i będę miała konizację , czyli usunięcie zmienionych zmian chorobowych , inaczej czeka mnie skrócenie szyjki macicy Nie martw się , bo ja miałam dopisane przy cytologii \" Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ASC - nie można wykluczyc HASIL , czyli zmian dużego stopnia CIN 3 \" Natomiast po wycinkach okazało się , że to CIN 1 , więc głowa do góry Zmiany takie są do wyleczenia i nawet gorsze takie jak miała MALA OO są do wyleczenia , także nie ma co się martwic Wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczesne lato
tosia,czy ten wynik,to materiał z szyjki?napisz skąd;skrzepy krwi,z fragmentami nabłonka płaskiego warstwy powierzchownej,sluzowka szyjki macicy.Tylko tak napisałas,ze nie wiem skad ten nabłonek plaski.W kanale szyjki raczej nie powinno go byc.pozdrawiam.Majka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka25
doda4703 tak mialam robiona prywatnie moze dlatego sie mna dobrze zajeli i nic niebolala sekunde zaledwie szczypało ale tak to nic nieczułam moze dlatego ze bylam rozluzniona i niemyslałam o tym co mi robią naprawde niebolało chyba trzeba dobrze trafić na odpowiednieko lekarza ja bylam u kobiety pozdrawiam A tak z innej beczki wlasnie ogladalam aborcje i sie rozryczalam jak mozna taka krzywde robic juz dziecku bo zarodek to juz zycie okropnosc rozumiem z gwaltu ale te mlode dziewuchy?? to dla mnie nie madre i pozatym dlaczego wystawily pupe jak niechca dziecka nigdy ich niezrozumiem buzka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczesne lato
CzeSC dziewczyny,witam malutka.Gdzie Tosia,????Tosia 100 natycmiast do ginekologa.W kanale szyjki nie powinno byc nabłonka plaskiego.Całuje Majka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczesne lato - buziaczki :D:D TOSKA będzie przerazona , napisz dokładnie co to znaczy ze w kanale szyjki jest nabłonek płaski ... Jesli masz chwilkę to napisz ...plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczesne lato
jezu,nie napiszę,ale wiem ,ze nie powinien tam byc,chyba ,ze pomagajacym się preparaty wymieszałyW kanale szyjki jest nabłonek walcowaty,ktory nie powinien pokrywac sie nabłonkem płaskim.Jesli tam jest,to zaczęło sie cos -sory -pieprzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×