Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katrin6

Zatrucie ciążowe !!!

Polecane posty

Proszę o pomoc w sprawie zatrucia ciążowego!Jakie są jego objawy i jak je mogę sama rozpoznać???Jestem już w ostatnim trymestrze i bardzo się boję,że może mam to zatrucie :( Proszę o pomoc w tej sprawie!!!Pozdrawiam,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga77
Wpisz w "wyszukiwanie" na stronie głównej ZATRUCIE CIĄŻOWE i wszystkiego sie dowiesz !!! Powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrin6 miałam to zatrucie w ostatnim trymestrze. Miałam tzw. EPH- gestozę czyli z wszystkimi objawani- dużym ciśnieniem, białkomoczem i obrzękami. Zaczęło się to w 8 miesiącu ciązy od lekko podwyższonego ciśnienia i niewielkich obrzęków nóg. W ciągu całego 1 miesiąca obrzęki się zrobiły ogromne do tego stopnia że w jednym misiącu przybyłam aż 13 kg!!! (tyle co niektóre panie w całej ciązy). Ledwo chodziłam i pożyczałam buty od męża bo do swoich nie wlazłam (normalnie miałam numer 36 a mąż 41). Potem pojawiło mi się białko w moczu od 0,3 na początku do 3,6. Ciśnienie miałam wysokie powyżej 140/90. Prowokowali mi poród bo mój stan był z dnia na dzień coraz gorszy i urodziłam 10 dni przed terminem. Napisz mi jakie masz objawy. Może będę mogła ci coś doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku gestozy opuchnięcia nie schodzą nawet po przespanej nocy. Utrzymują się cały czas nawet jak dasz nogi do góry. Myślę, że nie masz gestozy (z objawów które mi napiosałaś) i nie martw się tym wszystkim. Kontroluj ciśnienie a jak masz popuchnięte nóżki to kładź je np. na krześle i tak odpoczywaj. A te skurcze to chyba przepoiwadające (nieszkodliwe). Jak bedziesz na następnej wizycie to opowiedz o nich lekarzowi. Byle do rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję,troszkę mnie uspokoiłaś.Na wizytę idę jutro więc wszystko zobaczymy :) Posłucham znowu serduszka mojego maleństwa :) Pozdrawiam,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po przejsciach
moj "wspanialy" lekarz nie rozpoznal u mnie zatrucia ciazowego Dowiedzialam sie o tym na porodowce jak zobaczyli moje wyniki. W 9 miesiacu przytylam 10kg, bylam tak spuchnieta ze juz nie moglam na siebie w lustrze patrzyc. Nogi jak balony w adidasy nawet wejsc nie chcialy wiec rozcielam stare pulbuty i mialam takie odstajace klapki od gory :/ Malo tego obraczki meza nie moglam nawet zalozyc, musialam sobie kiecke uszyc na 9 miesiac bo nie mialabym w czym na porodowke jechac!!!!! Puchly mi rece nogi twarz... a lekarz zignorowal wyniki z moczu i wysokie cisnienie uwazajac ze to na skutek lekow tak sie dzieje... palant dlatego kobiuetki same sie pytajcie jak was cos niepokoi, a jak opinia waszego lekarza wam nie pasuje lub nie jestescie czegos pewne to biegiem do innego specjalisty na konsultacje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jednak chyba zatrucie :( we wtorek idę na badania i wtedy wszystko się wyjaśni :) Pozdrawiam,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hurrra !!! To nie zatrucie,wszystko jest w pożądku a maleństwo bardzo silne. Pozdrawiam,pa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hurrra !!! To nie zatrucie,wszystko jest w pożądku a maleństwo bardzo silne. Pozdrawiam,pa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia
Cześć jestem w 33 tygodniu ciąży i lekarz powiedzaił mi , że moge a nie musze miec zatrucia ciążowego .Zalecił mi podawanie magnezu i się nie denerwowac ( bo mam problemy i to duże !!!!!!! ) . Jestem osóbką o niskim ciśnieniu a tu naraz takie skoki ciśnienia .Poradzcie mi co mam robic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwyższone ciśnienie czy skoki ciśnienia jeszcze nie świadczą o zatruciu ciążowym, bez paniki!!!!! Lekarz dobrze mówi, żebyś się nie denerwowała bo być może z tego to ciśnienie. Zatrucie ciążowe jest poważną chorobą ale nie jest tak popularna jak się może wydawać. Dla przykładu Ci powiem taką rzecz: leżałam w szpitalu, na patologii ciąży przez blisko 5 miesięcy i przez cały ten okres zatrucie ciążowe miała tylko jeszcze 1 dziewczyna na bardzo wiele innych jakie się \"przewinęły\". Podwyższone ciśnienie i obrzęki wcale nie muszą być objawem zatrucia c. choć oczywiście mogą. Puchnięcie nóżek bardzo często zdarza się przyszłym mamusiom i to nie jest choroba. Podwyższone ciśnienie również (w końcu w ciąży przybywa Ci krwi). Oczywiście wszystko musi być pod kontrolą i obserwacją. Przeczytaj sobie powyższą wypowiedź Katrin6. !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwyższone ciśnienie czy skoki ciśnienia jeszcze nie świadczą o zatruciu ciążowym, bez paniki!!!!! Lekarz dobrze mówi, żebyś się nie denerwowała bo być może z tego to ciśnienie. Zatrucie ciążowe jest poważną chorobą ale nie jest tak popularna jak się może wydawać. Dla przykładu Ci powiem taką rzecz: leżałam w szpitalu, na patologii ciąży przez blisko 5 miesięcy i przez cały ten okres zatrucie ciążowe miała tylko jeszcze 1 dziewczyna na bardzo wiele innych jakie się \"przewinęły\". Podwyższone ciśnienie i obrzęki wcale nie muszą być objawem zatrucia c. choć oczywiście mogą. Puchnięcie nóżek bardzo często zdarza się przyszłym mamusiom i to nie jest choroba. Podwyższone ciśnienie również (w końcu w ciąży przybywa Ci krwi). Oczywiście wszystko musi być pod kontrolą i obserwacją. Przeczytaj sobie powyższą wypowiedź Katrin6. !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donia18
jakie sa obiawy zatrucia ciazowego prosze odpowiedzicie mi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika23
czesc mam 23 lata i to moja 1 ciąza dziś byłam u lekarza a on mi powiedział że mam objawy zatrucia ciążowego gdzieś wyczytałam że w takich wypadkach kierują na badania do szpitala a ona zaleciła tylko badanie krwi moczu i jeszcze takie jedno ale niewiem jak sie nazywa bo nieczytelnie napisane a wizyte ustaliła za 2 tygodnie czy to normalne ,mam nadciśnienie tętnicze od lat a mimo podawania lekarstw utrzymuje się w granicach od 130/80 do155/80 dziś stwierdziła obrzeki i białko w moczu i tyle ide jeszcze prywatnie dziś na konsultacje bo swojej lekarki mam już dość.mam nadzieje że się pomyliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika23
a i w ostatnich 3 tygodniach przytyłam ponad 5 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewreer
zeby stwiedzic zatrucie musisz miec pobrany mocz, tylko na podstawie jego mozna stwierdzic zatrucie ja mialam obrzek i bardzo bylam spuchnieta, ale zatrucia nie mialam wiec nie panikuj tak, jak masz wyniki ok, to jak mozesz miec zatrucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo80
Witam!!! Sama się obawiam czy nie mam zatrucia ciążowego. Ponieważ ostatnio z żadnej przyczyny zaczęłam mieć zaburzenia wzroku (mroczki). Trwało to jakieś 15 minut, po czym zaczęła mi drętwieć ręka i to drętwienie przenosiło się aż do twarzy, po czym zdretwiała mi jedna strona twarzy i jezyk i po chwili to ustapiło. Jestem w 35 tygodniu ciazy i przytrafiło mi sie to drugi raz, dlatego obawiam się strasznie o swoje maleństwo. Dzisiaj połozna na szkole rodzenia powiedziała mi ze nastepnym razem mam przyjechać szybko do szpitala.Biorę Isoptin i Fenoterol ale to raczej nie powinno mieć wpływu. Doradźcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honorataclare
ja również miałam zatrucie ciążowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honorataclare
nie bagatelizujcie ciśnienia i obrzęków. U mnie zaczęło się od ciśnienia 140/100. Wtedy trafiłam na patologię ciązy. W szpitalu ciśnienie podskoczyło mi do 155/115 - ogromny ból głowy, tętno dziecka było zawężone. Mimo że miałam jeszcze dwa tygodnie do porodu lekarze zadecydowali o szybkim wywołaniu porodu. Wszystko zakończyło się dobrze. Obrzęki momentalnie zeszły, ciśnienie wróciło do normy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez miałam zatrucie ciążowe ale moje lekarka w pore się zorientowała i nastepnego dnia byłam juz w szpitalu.W ciagu ostatniego mc przytyłam 10kg.W szpitalu robili badania dostałam jakies leki co kilka godzin mierzyli mi cisnienie.U mnie nic nie wywoływali bo nie bylo potrzeby nie bylo az tak grożnie :) po tygodniowym pobycie w szpitalu urodziłam zdrowa córe:) Dziewczyny jesli cos Was niepokoi to nie czekajcie na nastepna umówiona wizyte tylko idzcie do lekarz tu chodzi o zdrowie Wasze i Waszego maleństwa🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumecka-jak zakończyła sie sprawa z Twoją kolezanką?jesli mozna wiedziec i co dziedziusiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dianak
Witajcie!!! Prosze o pomoc, bo nie wiem co robic, w 2004 roku urodzilam dziecko, ciaza przebiegala z zatruciem ciazowym, przy czym puchlam juz od pierwczego miesiaca, jezeli chodzi o wage to uzbieram prawie 30 kg. Nie mialam bialkomoczu. Porod zostal wywolany w 40 tyg bo wyniki strasznie mi sie pogorszyly. Teraz zaczynam myslec o drugim malenstwie, ale strasznie sie boje, bo moj synek urodzil sie z objawami niedotlenienia. Byl rehabilitowany i mial szereg problemow zdrowotnych. Czy mozecie mi poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanko bo ja na ogol duzo leze i wtedy mam cisnienie w granicach 115/78 ale jak tylko wejde po schodach czy cos robie to skacze mi do 130/81 czy to moze byc cos zlego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno powiedziec, mowi sie ze zatrucie pojawia sie w momenie gdy osiaga sie cisnienie od 140/90. Do tego dochodza obrzeki i bialkomocz. Na twoim miejscu zglosilabym sie do lekarza i powiedziala o tych skokach cisnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Airin
Bardzo sie wystraszylam, bo z tego co przeczytalam od Was, istnieje prawdopodobienstwo, ze mam zatrucie ciazowe. Wystepuja u mnie obrzeki nog, ale czasem rowniez ogolne, choc wydaje mi sie, ze z rana jest o wiele lepiej. Najbardziej jednak niepokoi mnie cisnienie, bo jest bardzo zroznicowane. Podczas jednego z badan mialam 154/76, ale na prawej rece, po zmierzeniu cisnienia w lewej rece mialam 124/75. Podczas kolejnych badan mialam 120/80, potem 140/70. Czy takie cisnienie jest normalne? Co prawda lekarz nie zauwazyl zadnego zagrozenia, ale teraz wtedy jeszcze nie mialam takich obrzekow, jakie czasem mam teraz. Ale jednego dnia mam obrzeki tylko stop, drugiego calego ciala. Nastepna wizyte mam juz za kilka dni i musze powiedziec o swoich dolegliwosciach i watpliwosciach, bo jak sie dzieki Wam dowiedzialam, jest to bardzo niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika23
no ja już urodziłam ale jak się okazało miałam zatrucie ciążowe i wylondowałam w szpitalu, poszłam do innego lekarza i on mnie od razu skierował do szpitala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verbea
cześć dziewczyny. jestem w 26 tyg. i ostatnio wykryto u mnie białko w moczu. po tym co przeczytałam mam ogromne obawy ale z drugiej strony brak innych objawów tj. wysokie cisnienie, opuchnięcia itd. Moja gin. powiedziała, że białko w moczu może byc spowodowane infekcją bakteryjną układu moczowego bądź rodnego więc biorę teraz Urosept i jakieś globulki dopochwowe aby zlikwidować wszelkie możliwe miejsca zapalne. za tyzien robie kolejne badania kontrolne moczu. mam nadzieje ze wszystko w porządku. Trzymajcie się dziewczyny i do szczęśliwego porodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×