Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość myszor75
Waska28 Hej. testy te sa w aptekach. Maja jedna wade sa dosc drogie. Ja za siedem sztuk w opakowaniu placilam 25 euro. Moze to starczyc na dwa cykle. Za pierwszym razem wykorzystalam az osiem bo spadlo mi tsh i moj cykl sie troche wydluzyl natomiast w tym juz w trzecim dniu wyszedl pozytywny. Test sklada sie z plastikowego testera z wyswietlaczem i siedem albo wiecej patyczkow. Patyczek umieszczasz w testerze i trzymasz 15 sekund w pojemniczku z moczem. Po paru sekundach na wyswietlaczu zaczyna migac symbol testu to znaczy, ze test dziala i za trzy minuty mozna odczytac wynik. Jesli nie ma skoku LH wyswietla sie kuleczko jesli jest usmiechnieta buzka swiadczy o owulacji ktora pojawi sie za 24-36 godzin. Na tym konczymy testowanie. Wtedy sie staramy. Ja osobiscie je polecam natomiast cena moglaby byc troszke nizsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waśka 28
wiesz co ja już byłam u nas w aptekach i nigdzie nie dostałam tego testu nawet na zamówienie nie dało rady zobaczę w necie może uda mi sie zamówić patrzyłam też na testery te na ślinę ale ich też u nas nie ma co za dziurajewo zobaczę ze zwykłymi testami jak sie uda to super a jak nie to na następny cykl zamówię sobie tamten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
Witam Was dziewczyny.Od wrzesnia lekarz dal nam zielone swiatelo:)we wrzesniu sie nie udalo,ale nie poddawalismy sie:)i w pazdzierniku tez sie staralismy i mam nadzieje,ze sie udalo.Nie chce sie nakrecac,ale od wczoraj pobolewaja mnie piersi,sa lekko wrazliwe i temperatura mierzy 37.1(mierzylam ja w pochwie,bo podobno tam jest najwiarygodniejsza).Bede obserwowac ja przez kilka dni zaluje ze nie zaczelam wczesniej,ale...dzis zrobilam test,ale jest jedna kreska(mysle,ze za wczesniej na test).ostatnio jak bylam w ciazy to robilam prawie w 6 tyg i tez pokazala mi sie ejdna kreska,wiec czekam do miesiaczki czyli jeszcze kilka dni.mam nadzieje ze zobacze 2 kreseczki:). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waśka28
marusiatusia trzymam kciuki może ci się udało :) ja nie moge sie doczekać kiedy sie skończy miesiączka i też będziemy działać może tym razem się uda kurcze jak się czegoś nie można doczekać to strasznie sie dłuży jakby czas wolniej leciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
waśka28 Tak masz racje wszystko sie dluzy jak nie wiem,mi tez ale coz tak musi byc wszystko po kolei:) musi byc. Ja mam do ciebie pytanka...jak mierzylas sobie temperature w pochwie czy normalnie?Moze wiesz ile razy sie mierzy ta temperature rano i wieczorem czy jakos inaczej?Nie moge tego nigdzie znalesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waśka28
tą temperaturę mierzy się rano zaraz po przebudzeniu nie dłużej niż 5 minut i bez wstawanie z łóżka ja zawsze mam term obok żeby już go nie szukać wystarczy jak raz dziennie będziesz mierzyła i najlepiej o tej samej porze ja mierzę ją normalnie pod pachą ale to od ciebie zależy gdzie to chcesz robić podobno w pochwie jest najdokładniejsza ale ja tam nie widze różnicy skok tem i tak widać ja zawsze mam 36.4 a po owulacji wzrasta do 36,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
Wlasnie wrocilam z wynikow.Bylam sobie zrobic wyniki na tarczyce to i odrazu bete zrobilam.O 14 bedzie wiadomo co i jak.Boze jak ja sie denerwuje,maskara jakas.Miesiaczka ma byc za tydzien dobpiero a ja bym nie wytrzymala caly tydzien w stresie czy uidalo sie czy nie,wiec z moich obliczen byl by to 4 tydzien(w sumie konciec 4 tyg)i juz beta powinna pokazac.Trzymajcie kciuci kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
Wyniki odebrane i oczywiscie jest niskie hcg;(nie wiem co mam teraz myslec,ale pewnie sie nie udalo:(.poczekamy do nastepnego tygodnia na miesiaczke i sie wszytsko okaze,bo to roznie bywa. A co wy o tym mylicie kobitki,moze byc tak ze jeszcze stanie sie cod? Kto sie orientuje moje TSH wynosi 0.13 czy to nie jest wynik za niski bo norma jest od 0.20-4.2.Prosze o napisanie,bo nie wiem co myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszor75
martusiatusia TSH masz za niskie wyglada na nadczynnosc tarczycy. Bierzesz jakies tabletki na to? Ja mam niedoczynnosc tarczycy i biore l-thyrox jod 50. Miesiac temu cos mi sie pokickalo i moje tsh spadlo do 0,1. Moj cykl wydluzyl sie wtedy o piec dni. Zmniejszylam dawke hormonu i po dwoch tygodniach mialam juz 0,6 czyli norma a po nastepnych dwoch tygodniach juz 3,4. Wiec znowu zmienilam dawke i dzisiaj moj wynik jest 1,71 czyli jest dobrze. Pamietaj, ze dla starajacych sie TSH nie powinno przekraczac 2,5 choc norma jest 0,27- 4,20. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
myszor75 Jak poronilam to odkryli u mnie niedoczynnosc tarczycy mialam za wysoki tsh.od czerwca jestem na euthyroxie wpierw mialam 50 ale byla za mala dawka wiec po mieisacu przerszlam na 100 i tak jestem na niej.kazal teraz mi przyjsc w grudniu chyba ze zajde w ciaze.dla sparwdzenia zrobilam sobie te ysh i ooo za niskie wiec teraz musze isc do lekarza tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszor75
martusiatusia Musisz isc do lekarza. Bardzo latwo jest wpasc z niedoczynnosci w nadczynnosc. Ja chyba osiem miesiecy nie moglam uregulowac tsh. Raz mialam dwa razy wieksza niedoczynnosc niz przed leczeniem a po miesiacu nadczynnosc przy ktorej strasznie schudlam w szybkim czasie i serce mnie strasznie bolalo. Jak sie unormowalo to od razu zaszlam w ciaze choc nie skonczylo sie to dobrze. Postaraj sie kontrolowac tsh czesciej. Ja zawsze robilam to co cztery tygodnie ale ostatnio jak mi tak spadlo zmuszona bylam co dwa.Tez jestem w trakcie staran. Pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waśka28
dziewczyny nie wiem co mam myśleć o tej mojej tem 16,10 - 36,3 1 dzień @ 17,10 - 36,4 2 dzień @ 18,10 - 36,4 3 dzień @ 19,10 - 36,4 4 dzień @ 20,10 - 36,4 5 dzień @ końcówka 21,10 - 36,2 22,10 - 36,6 zastanawiam się dlaczego najpierw tem spadła a następnego dnia podniosła się przecież to nie czas na owulację a nigdy takich skoków nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
myszor75 DZIEKUJE ZA NAPISANIE:).Napisze Ci jedna kwestie.We wrzesniu bylam rowniez na badanicah i tsh wyszlo mi 0.67 i bylam u lekarza i powiedzial ze jest okey i kazal mi przyjsc dopiero w grudniu,ale teraz znow mi spadlo wiesz koniecznie w poniedzialek musze isc do lekarza mam nadzieje,ze mnie przyjmie bo pewnie juz miejsc nie ma. Waska Ja codziennie rano mam 37.00(temperatura mierzona w pochwie)i tez mysllam ze jestem w ciazy a tu hcg cos innego pokazalo,chyba ze jeszcze jest za wczesnie,ale nie bo juz powinno pokazac inne sumy.Najlpeiej idz do lekarza,albo zrob hcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszor75
martusiatusia We wrzesniu wynik mialas dobry. Ja np: nie moge brac stalej dawki hormonu dluzszy czas bo tsh albo spadnie za bardzo albo znow bedzie za wysokie. Musze zmniejszac lub zwiekszac dawke w zaleznosci od wyniku. Dlatego jestem skazana na bardzo czeste oddawanie krwi. Natomiast z lekarzem widuje sie rzadko tylko wtedy gdy wynik jest poza norma bo panie w recepcji nie moga mi go podac dlatego musze sie z nim spotkac. Nigdy nie robie terminu bo musialabym czekac dwa tygodnie co w moim przypadku jest nie wskazane. Ide i mowie, ze musze do doktora, ze mam zle wyniki i nie ma problemu. Tyle, ze ja chodze do lekarza domowego. Tutaj to On zajmuje sie tarczyca. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
myszor75 To mozliwe ze ja mam tez takie cos ze nie moge brac stalej dawki.Pojde w poniedzialek i powiem ze mam zle wyniki i juz.DZIEKUJE CI BARDZO.BARDZO MI POMOGLAS. A ty tez poronilas przez tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszor75 daj znac co z twoimi wynikami, wiem ze jeszcze nie minely 3 tyg. ale moze juz cos wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszor75
martusiatusia Ja zanim zaszlam w ciaze mialam uregulowana tarczyce i o dziwo tylko w tym okresie tsh bylo na stalym poziomie. Mysle, ze to nie byl powod poronienia. Poronilam dwa razy w odstepie dwoch miesiecy. olina83 Nie mam jeszcze wynikow. Ludze sie, ze moze beda wczesniej. Biore Aspiryne 100 mg. Strasznie sie po niej czuje. Prawie wszystkie noce odkad ja zaczelam brac mam nieprzespane. Musze leciec w nocy do toalety tak mi zle. Dzisiaj polecialam do apteki i kupilam inne powlekane ktore rozpuszczaja sie w jelitach nie w zoladku. Mam nadzieje, ze wreszcie sie wyspie. Jak bedzie to samo mam je odstawic. Cos dziwnego stalo sie w tym cyklu. Test owulacyjny wyszedl pozytywny w 13 dc ale pierwszy raz nie czulam bolu a jest on zawsze silny. Myslisz, ze to moze byc po tej aspirynie? W sumie nie dziala przeciwbolowo taka niska dawka ale nie wiem o co chodzi. A jak sie czujesz Ty i dzidzius? Wszystko jest ok. ? Pozdrawiam wszystkie kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja bylam w piątek na wzycie kontrolnej. Z maluszkiem wszystko wporzadku, rośnie rozrabia, a serduszko coraz glośniej słychać. Jest tylko jedno ale mam nisko osadzone łożysko i nic mi nie wolno robić. Zero wysiłku, zero współżycia tylko odpoczynek mi zostal. Ola co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pijanowska24 U mnie wszystko ok. Oprócz tego, że bardzo boli mnie kręgosłup. Byłam w piątek na USG genetycznym i z dzidzią wszystko ok. Będzie na 1000 % dziewczynka!!!!!!!! Czyli będę miała parkę. Waży 440 g. A 11.10 ważyła 340 g, więc szybciutko rośnie i robi się coraz cięższa :) Pozdrawiam. Klaudia a co u Ciebie i Malutkiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oolllaa1981 Fajnie że będzie parka tylko pozazrdościć u nas wszystko dobrze mała rośnie jak szalona i ma już 2 miesiące :) Trzymam kciuki za szybki i niebolesny poród!!! Na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia_p Pierwszy termin miałam na 29.02 teraz już na 27.02. Zobaczymy kiedy Mała będzie chciała wyjść na świat. Mam nadzieję, że nie tak szybko jak mój syn w 35 tyg. Ale zobaczymy. Już nie mogę się doczekać kiedy będzie już z Nami. Mój syn już nie może się doczekać, już chce kupować wózek, eh, a najbardziej żałuje, że jeszcze Mała nie kopie tak żeby on widział i to wtedy kiedy On chce. Ty urodziłaś wcześniej? Starsza nie jest zazdrosna?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jest małą różnica wieku więc nie ma zazdrości między nimi różnica to 18 miesięcy, starsza mi pomaga przy małęj, przynosi papmersy buja w foteliku i cały czas całuje :) Zobacymy pózniej co to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszor75 moze ten przestawiony cykl to rzeczywiscie wina tej aspiryny a w sumie to dlaczego musisz ja brac? moja mała coraz silniej daje o sobie znac juz powoli robi mi sie ciezko poniewaz bylam bardzo szczupla a juz 12 kg do przodu i jeszcze tyllle czasu do konca, 3.01. wizyta, juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszor75
olina83 Hej. Aspiryne biore profilaktycznie na rozrzedzenie krwi dopoki nie zajde w ciaze. Jak cos wyjdzie nie tak w badaniach to dostane heparyne w zastrzykach jak bede w ciazy. Wtedy bede musiala jeszcze pojechac raz do hematologa i sprawdza mi przeciwciala ktore mogo sie ujawnic. A z ta aspiryna to nie wiem. Moze ona tez troszke dziala przeciwbolowo albo moze, ze ta krew teraz jest rzadsza nie mialam silnego bolu owulacyjnego. Gdzies czytalam, ze to skrzepnieta krew ktora wydostala sie z peknietego pecherzyka moze powodowac bol. Test wyszedl pozytywny wiec owulacja chyba byla. Jeszcze sie nie zdarzylo zebym nie miala. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pech :-)
Wczoraj byłam na usg, które trzeba zrobić w 30 tygodniu, miało być ostatnie, ale... Okazało się, że mały jest ułożony poprzecznie, główkę ma z prawej strony, a nóżki z lewej strony brzucha, kręgosłupem opiera się o brzuch. No i trzeba monitorować jego ułożenie, jeśli się nie odwróci czeka mnie cesarka, ale tym się jakoś nie przejmuję, ważne, że wszystko jest w porządku. Synuś waży już około 1800g, serduszko prawidłowe i wszystkie organy również, :-) Ma jeszcze trochę czasu, może wykona jakieś salto, lub coś w tym stylu. Z tym ułożeniem, to ja podejrzewałam, że jest coś inaczej, niż przy wcześniejszych ciążach, bo czułam ruchy w środku, jak mnie szturcha po wnętrznościach, no i się okazało, że mam rację. Rosnę do przodu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama 123
Cesarką się nie przejmuj - ważne, żeby tylko maleństwo zdrowe i bez problemów wyszło na świat:))) Co prawda po cesarce dłużej się dochodzi do siebie ale na pewno dasz radę. U mnie minie 4 tydzień w sobote i czasami wieczorem jeszcze mnie pobolewa - ale z każdym dniem jest lepiej; a widok mojego małego synka jest najlepszym przeciwbólowym :)))))) Pozdrawiam i trzymam kciuki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaania684
Dziewczyny, mam pytanie. Musiałam usunąć martwą ciążę w lipcu br. Teraz najprawdopodobniej już jestem w ciąży (wg moich obliczeń 20 dzień) Kiedy mogę iść na usg,żeby posłuchać serduszka i upewnić się,że wszystko jest dobrze?? Bardzo się boję,że znowu będzie to samo, a maże o córeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaania684 najwcześniej bicie serduszka na USG zobaczysz pod koniec 5tc więc musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość, póki co możesz zrobić badanie krwi żeby potwierdzić mniej więcej wiek ciąży Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny co u Was słychać. trochę tu cicho ostatnio. u mnie nadzieja jest. dzisiaj mam 29 dc i nie ma @ robiłam rano test ale druga kreska pojawiła się bardzo słaba i po dość długim czasie. poczekam ze 2 dni jak sie nie pojawi @ to test zrobie ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×