Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość mlo88
u mnie dzisiaj dramat :( rok temu straciłam dziecko na które tak długo czekałam :( siedzę i ryczę mimo że mam dziecko obok siebie ale niema dnia żebym nie myślała o tamtej ciąży :( połówek już nakrzyczał że mam się uspokoić nie płakać bo się rozchoruję a mam być silna dla naszej córeczki ale mimo wszystko to siedzi we mnie :( może jak mama zajmie się na chwilę niunią to podjadę do kapliczki zapalić świeczkę mojemu Aniołkowi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
tak wiele się słyszy o kryzysach w związkach w czasie ciąży i po urodzeniu dzie cka i powiem Wam że ja to się ciesze nawet że cały ten czas jestem sama i te takie gorsze tygodnie po porodzie mam za sobą, tak naprawdę wzmocniło mnie to, a gdyby połówek był tutaj to wydaje mi się że było by jeszcze gorzej niż było między nami. Wczoraj była u mnie koleżanka ma 8 miesięczne dziecko, od 3 miesiaca ciąży nie pracowała bo chłopak jej nie pozwolił, on wszystko opłacał itp teraz nagle ją zostawia bo jest zmęczony tym że mają dziecko i zostawia dziewczynę z małym dzieckiem bez pracy bez oszczędności bez niczego !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia Jeśli chodzi o staniki to ja trochę z musu kupuję przez internet bo ja mieszkam w takiej dziurze(ludzi full a sklepu ze stanikami nie ma).Są markety ale nie ma tam przymierzalni,nie ma porad brafitterki(czy jak tam ona się nazywa) i nie zawsze jest tam to co bym chciała. Ja w tym temacie więc piszłam na żywioł.Poczytałam w internecie jak się pomierzyć i kupiłam najpierw jeden na próbę i teraz znowu zamówiłam.Jak przyjdzie to dam znać czy tym razem się udało.W najgorszym wypadku oddam:) " Czekam na dziecko Ja sam kwas foliowy brałam do 12tc.Później komplet witamin dla ciężarnych i tam też jest kwas foliowy. Obecnie pomimo,że staram się jeść zdrowo(dużo owoców,warzyw)to dodatkowo lekarz zalecił mi jeść wit.W ich składzie też jest kwas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
hej dziewczyny... ___ mlo - to straszne... ja znam teraz właśnie podobny przypadek, ale nie wiem czy prawdziwy, mojego "koleżanka" mu się żaliła że zerwali zaręczyny, facet znalazł kogoś innego mimo że ona w połowie ciąży już, ile w tym prawdy to nie wiem... mówiła tylko że mieszkania szuka bo jeszcze razem mieszkają a poza moim nikomu nie powiedziała i nikt nie wie z rodziny że ona w ciąży bo za granicą są oboje. To se znalazła pocieszyciela w moim mężu heh... tyle że ona pracuje i najprawdopodobniej samotną matką zostanie, na to się zapowiada. Nie smutaj się kochana, pamiętasz o swoim Aniołku przecież, tego nikt ci nie odbierze i zawsze będzie w Twoim serduszku. A teraz masz jeszcze kochane szczęście już w swoich ramionach i dla niego się uśmiechaj :) mój drugi Aniołek urodził by się pod koniec maja, nie jest łatwo myśleć o tym, ale jest nadzieja że ten cud który rośnie pod moim serduszkiem już wkrótce spojrzy na mnie i będzie moim całym światem. ___ sista - cieszę się że masz tak mega pozytywne nastawienie :) i nie poddajesz się ___ Akinom3 - no ja się doczekałam tylko pomalowanej kuchni heh... a teraz nie wiem po co bo się wszystko mi rozpiep...a ;( nie wiem jaki jest sens wszystkiego i co lepsze dla dziecka, bo od USG zero rozmów, wsparcia, jakiejkolwiek bliskości, czułości, zrozumienia... no zupełnie nic... o przytulaniu juz też dawno nie ma mowy mimo że sama proponowałam... jak byśmy mu się zrobili naprawdę obojętni... nic mu nie trzeba a żeby dziecku coś kupić to ma ciągle czas, i tylko to. Po prostu nie wiem co się dzieje i pogadać też się nie da bo kończy się jednym wielkim darciem, kłótnia na maxa i to ja tracę cierpliwość. ___ magdalenkamz - do wizyty już niedługo, cierpliwości i bądź dobrej myśli, jak się nic nie dzieje to nie stresuj się nie potrzebnie bo jeszcze gorzej będziesz się z tym czuła. ___ czekam na dziecko - jeżeli chodzi o kwas foliowy to ja go biorę tylko w witaminach, tam jest 400 i tyle, taka dawka zalecana dzienna, dodatkowooprócz witamin nie biorę nic, no magnez jedną tabletkę dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na dziecko - prawda to ze folik raz zalecaja brac a raz mowia ze nie trzeba. Witaminy sa nam potrzebne i tyle, takiego jestem zdania. 400 jak pisze Ututu to dawka podwojona, a nawet nie jestem pewna czy nie poczworna. Sek w tym, ze folik przyjmowany w tabsach nei wchlania sie tak jak ten np z zielonej fasoli szparagowej, brokul itp, pewnie dlatego te syntetyczne sa na wszelki wypadek zwiekszane. To samo jest z magnezem, co z tego ze biezesz 10 razy wiecej niz potrzebujesz jak np tylko 1/50 z tego sie wchlania i gdyby nie prawidlowa dieta to i tak mialabys niedobor. Grunt to zdrowa, bogata w swierze warzywa i owoce. W takich jest najwiecej wit. Im dluzej poddajesz je obrobce termicznej tym wiecej traca witamin, wiec jesli juz gotowane, to chwila moment, blanszowac polecam na kilka min do goracej wody i tyle. a takie nawet smaczniejsze niz rozgotowane, no chyba ze mowa o ziemniakach;) to inna bajka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia -nic tylko pozazdroscic biustu;) ja taki mam tylko teraz, a wczesniej nic poza sutkami i mostkiem tam nie bylo;p haa *** mlo - kochanienka, wez sie w garsc. Z drugiej strony, moze placz z czasem pomoze Ci sie z tym uporac. *** ututu - brak mi slow na tych facetow. Kumpla zona poronila 2 razy, w koncu zaszla w ciaze, podczas ktorej on znalaz sobie kogos a jak urodzila zostawil ja. w dodatku ze sprawa w sadzie, bo gdy byla wciazy potracila czlowieka autem. Czasem czlowiek w glowe sie puka ogladajac te seriale/filmy ze takie glupie a to zycie pisze scenariusze.... **** Ja dzis cos nie w formie. Kluje mnie brzucho, tak wysoko, kolo pepka np albo niewiele ponizej. Synus rusza sie, chociaz to mnie uspokaja, ale te jego ruchy czasem wywoluja te klucia i to juz nie jest tak przyjemne jak bylo dotychczas. Nie wiem co jest grane. Na wszelki wypadek siedze i leze i jem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak na szybko : stanik kiedyś kupiłam do karmienia przez neta i za maly wiec musze sprzedać/dac komus . kwas brałam cala ciaze bo był w zestawie moich witamin i nadal biore bo jest dla karmiących tez . majtki poporodowe sobe kupialm( 3 paczki miałam ) .. za maleee ;)) i miałam takie gorsze tez bawelnianae stare i na drugi dzień zalozylam a pierwszy dzień podpaska bez majtek . co do laktacji : walcze .. ale zmeczona jestem mloda pije ponad 1h i zaraz znow chce . oby się udało . buziak ide prasowac pieluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Jestem na chwilę bo muszę core dp spania wyprawic tj umyc, dac jesc itp:-) To nie tak jak w pierwszej ciazy było ;-) W sprawie kwasu foliowego to w pierwszej ciazy bralam do końca plus witaminy. Teraz tez będę brała, a od niedawna biore witaminy. Wiem, ze kwas jest w składzie, ale ginek z ciazy z córką stwierdziła, ze ns pewno nadmiar nie zaszkodzi, a moze pomóc wiev w tej ciazy robię podobnie. Core mam bardzo inteligentną -może to zasługa tez kwasu?:-D;-):-) ---- Co do piersi to u nas rodzinne -małe tylki, duże biusty. Nie narzekam choć boje się czy nie sflaczeje bo karmieniu synka. Przy corci byłam mlodszs 6 lat i długo nie karmilam. Ale co tam, najwyżej pojde do doktora Szczyta to mi podniesie je tu i ówdzie ;-) ---- Dziś boli mnie w pachwinie, ktoras pamietam tak miala? Mam 21 tydz 0 dni. --- Sosi,utututu -bądźcie dobrej myśli -ja juz ze dwa razy wypowiadałam się na temat mojego zwiazku sprzed 3 lat. Bylo tak źle, ze rozwód wisiał na włosku. A teraz? Drugie dziecko -oby wszystko u Was tez się na dobre zmieniło :-) Moj małżonek wtedy w ogole nie miał potrzeby byc z nami, tez się męczył dzieckiem...wolał towarzystwo kolegów.. W koncu jednak cos dostrzegł -nasza wspolna znajoma powiedziała mi, ze on jej powiedział, ze musi mi te wszystkie lata wynagrodzić! W szoku bylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
Edzia - fajnie tak... ja mam nadzieję, że zmieni on do nas podejście, naprawdę, strasznie mi go brakuje ale to wygląda jednostronnie... jakby nas nie potrzebował,... o nic nie pyta, niczym nie interesuje, a od rozmowy z tą "koleżanką" to już całkiem, może ja to tak odbieram ale boje się, że zostaniemy sami bez niego. A z drugiej strony jak go widzę i tą jego obojętność to rozwala mnie to po prostu... A o bólu pachwin to na pisałam kiedyś, po wypadzie na zakupy, myślałam że nie dojdę z powrotem, teraz też często się zdarza. ale to do wytrzymania spokojnie. ___ Sosi - to chyba są takie dni bo mnie dziś jak poszłam na zakupy to jak wracałam taki mi ból w bok wszedł, jak kolka, toczyłam się powolutku do domu, siadłam i przeszło, ale kłucie niesamowite... Ale damy radę co nie? I z tymi facetami co? Tylko kurcze niech się ogarną, niech chociaż raz on wyjdzie z inicjatywą załagodzenia tej kłótni...a tu na razie u mnie się nie zapowiada :( ___ a co do foliku to dla ciężarnych dzienna dawka te 400. No tak piszą i mówią... moje witaminy np. mają tę dawkę więc nie biorę dodatkowego foliku. A czy nie zaszkodzi, skonsultowała bym z lekarzem. Bo kwas foliowy dodatkowo z żelazem jest na różnego rodzaju wyjście z niedokrwistości, bądź anemii, ja brałam duuuże ilości po poronieniu. I wiem, że kobietom po poronieniu zalecana jest niekiedy większa dawka, ale zazwyczaj jak hemoglobina spada, bo inaczej to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Utututu Jak Was czytam tj Ciebie i Sosi to jakbym o moim "dawnym " mezu właśnie czytała.. Ja tez przestalam wierzyć w zmianę, a jednak się dało! Miejmy nadzieję, ze u Was będzie podobnie. Ta dawkę kwasu konsultowałam z lekarzem, nic na własną rękę nie biore bo boje się. Na gardło teraz pomoglo mi troche tantum verde. A magnez? Słyszłyście coś o oliwie magnezowej? Ponoc sto razy lepiej wchlanialna bo przez skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sosi Na moich witaminach(podobnie chyba jak pisała Ututu)dawka kwasu jest 400 i to są najzwyklejsze,najpopularniejsze,rekomendowane przez tutejszą służbę zdrowia.Ja branie wszelkich leków,szczególnie w ciąży i jak karmie konsultuje albo z lekarzem lub położną albo z farmaceutą.Nie biorę nic na własną rękę ale teraz zastanawia mnie ta rozbieżność w podawanych wartościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia19831
Mam pytanie do dziewczyn, które zażywały wiesiołek, konkretnie oeparol. Kupiłam sobie ale już mam 11 dzień cyklu wiec nie wiem czy zaczynać teraz. Na necie piszą, że najlepiej brać do owulacji a potem przerwa do okresu. A jak wy brałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Agniesia Ja bralam właśnie tak jak przeczytalas-tylko jeden cykl bo później zaciazylam:-) Tego samego Tobie zycze:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
Edzia ja o tej oliwie nigdy nie słyszałam, szczerze. Zrobiłam sobie sałatke owocową, zaszkodzi na noc? Może nie... No tak mnie wzięło że musiałam połączyć te wszystkie owoce bo tak leżały i się przyglądały... a jeszcze spać nie idę bo ja niewiem, mam tak że po prostu nie mogę zasnąć... i nic nie pomaga, i tak siedzę, oglądam różne strony, czytam, pisze, aż mnie weźmie to spanie jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Utututu -o oliwie magnezowej napiszę pozniej bo tego duzo będzie ;-) --- Dziewczyny -dzis jestes w 21 tyg i 1 dzien- ile razy w ciagu dnia czulyscie dzidzie? Ja może dlatego, ze z corcia było inaczej to teraz panikuje trochę.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj wrocilam ze szpitala. Bylam 2 doby, dostalam jakiej silne uczulenie ale juz jest oki. Zero skurczy, zero rozwarcia, w niedziele 4 maja minąl termin porodu a ja nadal w dwupaku. W niedziele 11 maja powrot do szpitala i wywolywanie o ile nic wczesniej soie nie wydarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwiatko, to chyba Ty ten gosc? Bidulka, jak sie czujesz? Cos czuje, ze tez bede po terminie, bo w sumie nic nie czuje, jedynie wczoraj mi pekaly plecy na dole i w brzuchu cos pobolewalo, myslalam,ze moze jakies skurcze male sie zaczynaja, ale dzisiaj nic. Termin na 16go, wizyta 15go jak nic sie nie zmieni, a malemu powtarzam, ze 11ty to dobra data, bo nasz lekarz bedzie na dyzurze:P a tak naprawde, to nie znamy dnia ani godziny, jeszcze nasze maluchy nas moga zaskoczyc:) Trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosty_sierpnia
Ja bralam oeparol do 13dc przez 3 czy 4 cykle. Nic mi nie pomogl :] nie zauwazylam zadnej zmiany po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiatko monziet a potem także Edzia i inne dziewczyny : jak będziecie już tuz tuz to skmacie może moje narzekania na koniec ze już chcecie być po wszystkim i tulic dzidzi ? :) czekanie wykańcza i te boleści rozne . moja mala ma dziś kiepski dzień : tzn dalej trwa batalia cyca i cyca i wiecznie chce jesc : je co 2 h .. ale tak serio miedzy zakończeniem jednego a rozpoczęciem drugiego to niecala godzina mija .. ciagle martwica jak u ciebie to teraz wygląda ?w lozeczku prawie wogole w ciągu dnia nie jest ..narzeka drze się ..tylko bujanie i wozek i raczki ewentualnie spacer. wlasnie noga ja bujam i 2 minuty ciszy sa ,..i znow krzyk .. łobuziara :) w nocy .. od kapieli i karmienia spi w lozeczku do ok 23-24 .. 1 wnocy i potem już z nami bo wiecznie karmienie jest ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szosyty sierpnia brałam 3 cykle albo 2 nie pamiętam tez mowilam ze nie widze efektu i albo nagle udało się na nim albo to ze powiedziałam sobie w lipcu ze się nie staram bo jade na wakacje i mam wszystko gdzies i udało się nagle - także kto wie jak to jest tak serio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie mysle .. zaczynam watpic w swój pokarm :( może to przez te nakładki do karmienia : slyszalam ze hamuja laktacje ?ale czy serio czy to kit ? agnik może mi cos podpowiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia sista czy Ty moze zapomnialas,ze ja juz bylam w ciazy??? I wiem jak to jest pod koniec;-) Cos Ty sobie nagle tak przypomniala posty sprzed kilku dni?;-) Ja odnioslam sie do wypowiedzi GOSCIA,ze moze ja wkurzalo to ciagle narzekanie...zeby nie bylo-mnie nie wkurzalo;-) ...a sama kiedys Ci zapytalam ,ale o cos innego mianowicie dlaczego Ci sie tak spieszy do porodu skoro jest jeszcze miesiac-a dlatego zapytalam bo ja dopiero jak bylam moze 3 dni przed terminem to sie zastanawialam nad tym czy urodze w terminie czy tez nie. Nie przyszlo mi do glowy,zeby rodzic wczesniej. Po to sa te 40 tyg,zeby dzidzia dojrzala. Rozumiem powody dla ktorych konczy sie ciaze przed czasem,ale u Ciebie chyba nie bylo... Aaa uwierz mi,ze w poprzedniej ciazy z corka czulam sie znacznie gorzej niz teraz. Teraz to psychika mi siada,ale ogolnie jest ok. Wtedy z corcia juz od polowy ciazy cala puchlam, co tydzien!!! potem co dwa mialam robione badanie czy aby nie mam zatrucia ciazowego, bo lekarze nie wiedzieli skad sie to wzielo...potem wyladowalam w szpitalu z powodu nadcicnienie bo cala ciaze mialam straszne, gorzej niz teraz no i w dodatku zakrzepice- wiec dostawalam codziennie zastrzyki w reke, a na poczatku jeszcze dodatkowo coagle spiaca bylam...malo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edzia agnikiem nie jestem,ale odpowiem co wiem-widzac moje kolezanki WSZYSTKIE te, ktore karmily przez nakladki mialy podobne problemy jak Ty masz z coreczka. Nie wiem skad to sie bierze, co jest powodem...wiem tylko,ze wszystkie bardzo szybko rezygnowaly i przechodzily na butle. I zeby nie bylo po raz kolejny-to nie namawiam do zaprzestania karmienia. Pisze tylko jak bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
edzia szosty sierpnia-ja tez zmian jakis po wiesiolku nie zauwazylam,ale zaciazylam wlasnie w tym cyklu wiec moze jednak pomogl? Mojej kolezance w pracy tez i tez w cyklu w ktorym zaczela brac,ale jeszcze dodatkowo wtedy naszprycowala czyms meza...nie pamietam nazwy leku to cos na poprawe jakosci nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
edzia ututu ta oliwe magnezowa robi sie z chlorku magnezu plus woda. Wsmarowuje sie ja w cialo, wtedy lepiej sie wchlania do organizmu bo w 100%. Ponoc tabletki jak polykasz to w zoladku sa takie kwasy, ktore wytracaja cos tam i dlatego magnez nie przenika tak jak powinien- do organizmu. Ciezarne tez moga stosowac, zreszta pytalam ginekologa o to. Ta oliwe mozna zrobic samemu, koszt jest niewielki,a bardzo pomaga rowniez na roznego rodzaju bole stawow itp. Zebym teraz na jakas znachorke nie wyszla;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem przeszczęśliwa po wczorajszym badaniu połówkowym :-) płeć już na 100% potwierdzona - będzie CÓRECZKA!!! :-) i najważniejsze, że jest zdrowiutka!! :-) Ginka przebadała ja bardzo szczegółowo i wszystko jest Oki :-) Mała waży ok 350g a stopkę ma 3,7cm - tyle z pomiarów spamiętałam ;-) a jak nam pięknie pozowała do zdjęć hihihi :-) i lubi fikać girkami - raz siedziała po turecku, za chwilę girka była przy buźce - stąd czuję te kopniaczko-przepychanki... :-) ojjj jak się mega cieszę!! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Nika- suuuuuuper :-) No to będzie dziewczyna dla mojego Ludwiczka;-) Moj mial 390 gr, jak na "chłopa" przystało :-) Twoja to mała królewna i szaleje, a moj to leniwiec straszny...albo ja tak czuję bo na usg fikał, a ja nie czułam. Ponoć przez to ułożenie.. Ale i tak się stresuje. Chyba duzo więcej na forum jest dziewczynek, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu, Ty masz ułożenie na przedniej ścianie z tego co pamietam nie? Ponoć ma to duże znaczenie wiec sie nie stresuj! A swoja droga jak maja byc parą to lepiej, że jedno spokojne a drugie nie - będą sie uzupełniać ;-) hihihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Nika Tak, tak właśnie mam go na przedniej ścianie i wszedzie czytam, że to amortyzuje kopniaczki. Ale wybral sobie miejsce ;-) A na kiedy masz termin? Ja z okresu na 16 września ,a od kilku usg ciągle wychodzi 10 wrzesien. W którym szpitalu bedziesz rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista sprobowac moześz przez tyle czasu ile mala pije sciagnac z jednej piersi mleko wtedy bedziesz wiedziala ile go masz po drugie wlej je do butli i daj malej tylko wez wtdwy smoczek z dziurka wielkosci dziurki w nakładce daj malej jak tak dalej bedzie to problem moze tkwic w mało tresciwym pokarmie. Dodam ze ja sciagajac przez 30 minut mialam z jednego cyca max 110 mln .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×