Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Dziewczynki wróciłam po długim świąteczno - majowym weekendzie :-) podczytywałam Was codziennie ale nie pisałam z braku czasu lub zasięgu w telefonie w mojej rodzinnej wsi... :-) Święta spędziliśmy rodzinnie - pochwaliliśmy się wszystkim, że będziemy mieli Maleństwo - mega zaskoczenie i radość była :-) później spędziłam kilka dni w domu rodzinnym (mężuś w pracy), byłam u fryzjera, spotkalam się z koleżankami i pojechaliśmy nad morze :-) trafiliśmy świetną pogodę, trochę się nawet opaliłam spacerując - było cudownie :-) A teraz czekam z niecierpliwością na jutrzejsze badanie połówkowe - jestem dobrej myśli, bo przecież musi być dobrze, prawda?! Maleństwo moje szaleje w brzuszku - codziennie czuję jak sobie buszuje :-) oprócz oczywistych sytuacji jak jestem głodna czy jak się najem, upodobało sobie północ na czas fikania i rozpychania się :-) i mega się złości i kopsa jak tylko bym sie skuliła siedząc, jak tylko robi się mniej miejsca - od razu mnie prostuje :-) takie małe a już z brzuszka mną rządzi :-) mam nadzieję, że na jutrzejszym badaniu też sobie będzie wariowało a nie susłowało jak na poprzednich usg... :-) ------ Sista widzę pięknie, coraz lepiej sobie radzi z Ninka... :-) I już 5 tygodni ma mała - jak ten czas leci... Tak jestem ciekawa jak wygląda i w ogóle jak wszystkie dzieciątka i Wy jak wyglądacie - Edziu jak tam Twoje działania w tym temacie? :-) ja niestety nie mam pojęcia co i jak można by zrobić więc nie pomogę Ci :-( Magdalenkamz co tam z Tobą? Idziesz do tego lekarza dziś sprawdzić co i jak? Mam nadzieję, że wszystko ok... Czekam na dziecko - widzę, że zaczyna się szał zakupowy... :-) ja czekam na potwierdzenie płci i też zacznę poszukiwania ciuszków, łóżeczka, wózka i innej drobnicy :-) co do imienia to wydawało mi się, że my dla dziewczynki mamy już ustalone ale ostatnio mąż powiedział, że jak już na 100% bedziemy wiedzieć to jeszcze pomyślimy nad imieniem... No i zbaraniałam... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprostowanie - nini skonczyla wczoraj miesiąc , zaczynamy 5 tydzień . niespokojna jest plakusia , odkładam i placze bujam i zasypia na chwilke .co do czepiania się mej osoby .. ktoś ma problem do mego zachiwania narzekan na wage w ciąży ...sorry ale nie mam sil ani czasu na dyskusje o tym - mam ważniejsze problemy ..typu czy mala nie ma wzmożonego napięcia mięśniowego . pozdrawiam wszystkie wyrozumiale i rozumiejące osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ututu123
Nika_82 - oczywiście że musi być dobrze! Niema innej opcji :) trzymam mocno kciuki :) a jak maluszek się tam wierci to radość bo czujemy że jest :) móje szczęście dziś już nie takie aktywne jak wczoraj ale jest ok :) i u Ciebie również będzie w porządku :) ___ Kornelka 2104 - gratuluję Ci z całego serduszka :) po przeczytaniu Twojego pasta aż łezka mi się zakręciła w oku ale ze szczęścia :) że wszystko się dobrze skończyło i że masz swoje szczęście w ramionach :) ja jestem pełna nadziei że również donoszę tą ciążę i będę szczęśliwą mamą :) ___ ja mam z moim ciche dni od soboty... ale nie kłócimy się tylko mijamy... a to nawet gorsze bo każde z nas tłumi żal w sobie... ja już nie wyciągam ręki... czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miała z was może ktoras taka sytuacje : karmie tylko cycem i od jakiegoś tygodnia może mala prezy się steka wygina podczas jedzenia .. później znow je grzecznie ladnie i za chwile znow ...nie wiem co jej się dzieje . obojętnie jaka pozycja jaka pora dnia ..nie jem nic dzikiego żeby miała kolki .. już sama nie wiem co robic :( niekiedy udaje mi się nakarmić ją ( z jednej piersi ) bez nakładki - tak jak dziś - ale zwykle przez nakładki je .. z butelki od 2 dni pije herbatke z hippa na trawienie po 1 miesiącu , niekiedy w ciągu dnia wygląda jakby nie mogla zrobić kupy ..robila po każdym karmieniu teraz nieco mniej ale robi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sista to zajmij sie dzieckiem a nie forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sista mi sie zdaje że to mogą być kolki - dzieci małe mają nuedojrzaly przełyk jeszcze, do tego łykają powietrze. Mozesz byc mega diecie a to i tak nic może nie dac. a może mała sie wkurza bo jej za wolno leci z cyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmyszka no wlasnie już sama nie wiem :(( nie wiecie może czy wszędzie się placi za wizyte doradcy laktacyjnego ? czy sa jacys z nfz np. ?tak jak polozne np. i można skorzystać z pomocy ? zaraz malutka nakarmię i ide spacerem do tesciow i posiedze tam sobie bo sama w domu jakos dołowato dziś na maxa ;( i jeszcze mnie martwią te jej symptomy ...ma ktoś dziś wizyte u lekarza / ? powodzenia i dużo zdrowka dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Sista Mi też wydaję się że to kolki a może zarejestruj małą do zwykłego pediatry może małej coś zapisze teraz to na wszystko trzeba mieć receptę .Ja bym tak zrobiła nie wiem czy jakiś doradca laktacyjny przyjmuje na nfz? Ten nasz forumowy ''Gośc''ma tupet po co tak głupio odpowiadać przykre to no ale cóż każdy ma prawo pisać ale robi się nie miło coraz więcej spięć jest na forum . Nika Pozdrawiam cię serdecznie i cudownie ze maleństwo buszuje sobie.Moja córcia też jest tak żywotna.Ja mam już wszystko dla maleństwa wózek łóżeczko ciuszki kosmetyki no wsio ale jeszcze cały czas mam wrażenie że czegoś brakuje albo coś mi się tak podoba że po prostu muszę to kupić:) Jakie imię planowaliście jeśli można wwiezdieć.U nas chłopiec miał być kacper do teraz mi się podoba a dziewczynka''chyba ''będzie Martynka ale już też sama nie wiem duży dylemat z tym imieniem w końcu to na całe życie trzeba podjąć dobrą decyzję no mi jeszcze zostały jakieś 2 miesiące i 16 dni o ile urodzę w terminie. Magdalenka Co tak cicho u ciebie wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Sista83 Mnie tez się wydaje tak jak xpat, ze alBo kolki albo tez zs mało leci. Mojegi kuzyna żona o ktorej kiedys pisalam, ze nnakładkami karmi miala podobnie. Po niedługim cZasie zarzuciła karmienie piersia i wszystkim to na dobre wyszło. Ale Żeby nie było, ze Cię zachecam do takigo zachowania :-) Ciekawe jak będzie u mnie bo napalam się strasznie, a moja koleżanka urodzila 6 tyg temu, tez ma 6 letnia corke i właśnie z jeh powodu przestala karmic. Bo...dziecko za długo jadlo, a ty trzeba pierwszym dzueckiem tez się zająć -no bo do przedszkola rano, obiad podac, wieczorkiem umyc itp itd, a niemowlak roznie jadl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc. Wiecie moze ile powinno wazyc dziecko w 17 tygodniu ciazy? I ile moze mierzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Sista mi Tośka pije niespokojnie i się wygina jak chce odbić w ciągu karmienia...i wtedy przerywam na chwilę Mała beknie i jemy dalej:) a u nas poznaniu porady laktacyjnej kosztują 1h-100zł u mnie była już 3 razy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelka 2104
Sista jeżeli chodzi o krakow to sprawdz szpital Żeromskiego tam jest poradnia laktacyjna i super polozne dzieki nim karmie piersia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamzhe
Hej dziewczyny nie bylam jeszxze u lekarza bo to bylo jednorazowe i juz jest ok . Moze to po jakims przytulanku tam mi sie z wierzchu cos uszkodzilo bo jak wspominalam ostatnio mnie pieklo przy robieniu siusiu i moze akurat w sobote to wylecialo . Dzis sie nie dodzwonilam do tej poloznej wiec jutro bede probowac. Dobrze ze mam w pracy 2 zmiany teraz bo nie musze nic zabardzo robic najgorsze sa wlasnie pierwsze . W przyszlym tygodniu mam w srode endokrynologa a w czwartek ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magdalenkamz - dziwna jestes, jestes we wczesnej ciąży, wylecial ci skrzep a ty na luzie ze nic sie nie stali i do lekarza nie poszlas! Przecież to moglo byc poronienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Widzę, ze nasz GOSC się rozkręca... Szkoda, ze w tą zla stronę. A ja dzuewczyny jestem troche podenerwowana bo jestes w drugiej ciąży i powinnam czuc bardziej niz Wy w pierwszej, a synus jakiś taki cichy jest...mało go czuję... Rzadko i słabo nawet w nocy. Bylam juz przecież u ginek i wszystko ok, ale ciągle się zamartwiam... ----- czekam na dziecko Ja na razie mam mało co dla dziecka, parę ciuszkow i tyle. Co prawda lozeczko czy wanienke mam, ale duuuzo brakuje jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kornelka2014 Gratulacje:) Cieszę się ogromnie,że masz córcię całą i zdrową w ramionach. Takie informacje zawsze mnie upewniają,że jest szansa i nadzieja,że po tak ciężkich przeżyciach jak poronienie wkońcu się uda.:) " Sista Kochana!Proszę nie wkręcaj sobie ,że z Malutką coś nie tak,że ma wzmżone napięcie mięśniowe.Uwież mi najgorszym ,,nakręcać się przez dr.Googla".Jak coś,dla pewności idź do pediatry i on posprawdza wszystko. Te ,,wyginania"przy karmieniu pojawiły się w jakich okolicznościach?Zakładam,że nic nie jadłaś nowego ale czy czasem nie zaczęły się jak podawałaś butlę?Piszę tak dlatego bo z cyca dziecko inaczej ciągnie(jak nie posscie to nie leci)a z butli łatwo leci. Moja położna mówiła,że często dzieci to takie leniuszki i jak poczują butlę to z cyca nie chce im się ciągnąć.Może z Niną jest podobnie i w ten nerwowy sposób reaguje na wszelkie zmiany. Co do kupek to z czasem dzieciaczki na cycu przestają robić ją non stop.Mój robił po każdym karmieniu i z czasem jelita pracują coraz sprawniej i oprużniają się rzadziej.Ja nie jem czek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten niedokończony post to mój tylko źle naciłam a amałego karmie. Ja nie jem czekolady,wzdymających rzeczy iJasiul nie robił,,złotka"dwa dni i to też się zdarza ,,cycowym maluchom"i jest jak najbardziej normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia Lekarz mówi,że z Małym jest w porządku to na pewno tak jest. Mało go czujesz to może jest tak ułożony,że jego ruchy są słabo odczuwane lub po prostu spokojny Maluszek ci się trafił. Mój też w brzuszku ,,słabo"dawał sygnały,dla mnie za mało,lekarz,położna mówili,że jest ok i tak było.Mały urodził się zdrowiutki i szczerze to lubi spać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Edzia Jutro przychodzi do mnie koleżanka jest w 21 t c nie czuje ruchów.Była w zeszła środę u lekarza z tego powodu wszystko z dzieckiem ok . Wcale tobie si nie dziwię że się niepokoisz z pewnością mały się rozkręci potrzebuje widocznie więcej czasu ,a kiedy masz wizytę kochana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Akinom No to mnie czeka niezła gratka bo moja córcia to chyba w brzuszku w ogóle nie śpi hi hi hi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Dzięki Akinom3.. Mam nadzieję, ze u mnie będzie podobnie. Jedno bardzo energiczne dziecko juz mam wiec może teraz będzie spokojniutki synus:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na dziecko - Martynkę sama bralam pod uwage gdyby dziewuszka była;) jakie byśmy imie nie wybrały dla swoich pociech zawsze bedzie ktos niezadowolony, nie stresuj sie az tak tym;) ja mam kilka body dla dziecka i 2 pary spodenek;) nic wiecej... przerazasz mnie swoim tempem;) musze sie wziąć za siebie;) ******** Nika - teraz musi być już tylko dobrze, nie stresuj sie, ciesz się każdego dnia w ciazy bo ani sie obejrzysz a maleństwo bedzie razem z Tobą, w ramionach, a potem to jzu w ogole czas leci szybciutko. Z początku pamiętam jeszcze jak kazdego dnia wiedzialam dokladnie ktory to dzien, tydzien ciazy, a teraz gubie sie na maxa, nie nadąrzam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia, czekam na dziecko - juz kiedyś pisałam, o majeranku na katar, pamiętasz? Zaparzasz przez 30 min łyżeczkę majeranku pod przykryciem i pijesz. Móżesz doslodzić miodem np, calkiem dobre jest, nie wykrzywia geby;) mi to pomoglo, albo poprostu zbieg okolicznosci z odchodzącym już i tak przeziebieniem. ********** sista - a ściągałaś pokarm żeby dawać jej z butli? Różnicowałaś swoją dietę? Kumpela nie mogla jesc nic poza gotowanymi warzywkami, marchwią, groszkiem etc bo maly znow jakies uczulenia dostawal. Ale u Nini może wlasnie w ten sposob sie objawiaja nietolerancje na niektore skladniki. Cos co nam moze wydawac sie ok do jedzenia, dziecku moze nie sluzyc;/ albo moze sprobuj porad dietetyka?? juz sama nie wiem... odnosnie laktacyjnych doradcow nie wiem nic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelka - serdecznie gratulujemy Ci córuni. Dzięki, że napisałaś do nas, takie waidomości pokrzepialy mnie wlasnie gdy sama staralam sie o dzidzie po poronieniu. To stawai na nogi, daje otuchy i NADZIEJE! wtedy jej potrzebujemy najwięcej, za to dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonziet - wiem, ze moge sporo przybrac, jakby na tabelki patrzec, ale wiem tez z e to wcale nie jest konieczne. Chodzi mi abrdziej o nawyki by one sie zbytnio nie zmienily, bo jak sobie bede odpuszczac miesiacami to potem bedzie trudno to zmienic a to niezdrowe. ****** gosciu ktory pytasz o wage i wymiary dzieciatka w 17 tyg, to uwazam ze lekarz ktory Ci je podal wie lepiej od nas czy są prawidlowe czy nie. Jesli mowi, ze jest ok, to nie zamartwiaj sie i nie szukaj powodow do zmartwien:) ***** ciagle marwiaca - dochodzisz do wprawy, uczysz sie Tośki:) ciesze sie, ze sie dogadujecie:) ****** Edziu - wiem wiem jak sie martwisz tymi slabo wyczuwalnymi ******** Ja mialam tak samo gdy rpzez kilka dni ledwo moglam przypomniec sobie czy i jesli juz to kiedy w ogole dal mi jakiegos kuksańca. Teraz jest na odwrót. Caly czas prawie czuje i zastanawiam sie czy spi. Spokoj jest jak cwicze, moze to kolysanie go usypia, ale niedlugo potem juz mnie samej brakuje fikania i tracam brzuch delikatnie coby chociaz "pione przybil":) ****** proponuję kochane dziewczęta nie reagować na co niektore nieprzyjemne wpisy:) szkoda forum i dodatkowych stron. Potem jak ktoras z nas nawet szuka jakies waznej informacji to trzeba wertowac i wertowac te stronice i czytac potem te glupoty i klotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha?Ta porada uu specjalisty laktacyjnego to trochę droga.100za poradę?Troszkę sobie liczą a tak propagowane jest karmienie piersią.U mnie jest inaczej odrobinkę.Babka od opieki nad dziećmi przychodzi do domu (za free i jak chcesz dodatkowego spotkania wystarczy zadzwonić i ustalić termin).Znajoma poprosiła o wsparcie w karmieniu to babeczka pół dnia u niej siedziała i pomagała i grosza nie wzięła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Sosi No człowiek już głupieje z tym imieniem.Przypomniałaś mi o tym majranku dzięki:)kiedyś próbowałam pomógł idę sobie sparzyć. Zdążysz małego obkupić ja to się doczekać nie mogłam no i kwestia kasy musiałam wszystko etapami rozłożyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelka 2104
Dziewczyny dziekuj***ardzo za gratulacje. Takimi wiesciami cudownie jest sie dzielic. Dziewczyny w ciazy cieszcie sie swoim stanem bo ja ciagle sie stresowalam i zaluje ze w pelni nie korzystslam z okresu ciazy. Przesylam Wam sama pozytywna energie bedzie dobrze. Dbajcie o siebie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Gosciu Nie olewam tego. Martwie sie bardzo ale raz juz poronilam i wiem jak to wyglada a teraz to bylo tylko w gidzinach rannych bylo tego bardzo malutko bo tylko na papierze zostawalo bielizna czysta i bylo brazowawe bardziej niz.czerwone. do wyplaty jeszcze spore kilka dni wiec prywatnie nie moge tetaz pojsc zeby to sprawdzic nie mam pieniedzy zycie jest okropne nietety a jak do wyplaty nic sie nie bedzie dzialo to 5 dni jeszcze pozekam bedzie 15 maj i moja wizyta i wtedy sprawdzimy teraz mi tylko zostalo sie modlic brac luteine i sie oszczedzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×