Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość gość
sylwiatko25 zrob jeszcze raz bhcg i daj znać jak wyszło. najlepiej w poniedziałek, żebyś się tyle nie martwiła. Szkoda, że jest weekend, ale spróbuj się wyluzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Sylwiątko trzymam kciuki z całych sił, i modlę się żeby wszystko było dobrze- ale pogratuluję Ci później-żeby nie zapeszyć!!!:) dawaj znak cokolwiek by nie było!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, serdecznie gratuluję tym które już są po porodznie, tak bardzo wam zazdroszczę:) Dziękuję Wam że piszecie o szczęsliwych zakończeniach, fakt że tu jesteście świadczy o tym że też miałyście w swoim życiu straty, jak ja a jednak udało się. Dajecie nam naddzieję za co bardzo bardzo dziękuję. U mnie wczoraj minąłby 41 tydzień:( na mszy 2 chrzty, byłam tak rozgoryczona, rozżalona że wyszłam w trakcie:( łzy same napływały do oczu. Nadal nie mogę tego zrozumieć, dalczego tak się stało i dalczego tak długo, mimo starań nie udało się zajść w ciąże ponownie do tej pory. Obecnie biorę novywnette (antykoncepcyjne), już 9ty dzień i cały czas krwawię, malutko, ale tak że podpaskę muszę mieć, wkładka nie wystarczy. Krew żywo czerwona, bordo. Dziwne, z reguły @ miałam 5 dniowe max,a teraz tak dziwnie. Zaczynam się trochę martwić, do tego bardzo bolą mnie piersi. Mam być 2 cykle na antykoncepc. żeby potem uderzyć w owu ze zwiększoną siłą. Może ponowie moje pytanie, czy któraś z Was, miała po poronieniu kurację antykoncepcyjną by zwiększyć szanse zapłodnienia po tabl.antykoncepcyjnych? Będę Wam bardzo bardzo wdzięczna za pomoc, odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle martwiaca dziekuje za modlitwe i nadzieje ktora mnie podbudowujesz :-* Jutro albo we wtorek zrobie ponownie bete. A Ile prawidlowo powinna przyrastac? Niby objawy sa: piersi twardsze i bola w dotyku, w dole brzucha a to zakluje a to zaboli i czasem rozpiera jakby brzuch mial zaraz eksplodowac i wczoraj mialam lekkie mdlosci przez caly dzien ktore powracaly i znikaly. I brzuch mnie tez czasem poboluje jak na @ i ja juz panikuje bo ostatnim razem tez tak bolal tylko troszke mocniej i zaczelam krwawic... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
sylwiatko25 ja w dniu @ miałam takie bóle brzucha i kręgosłupa że ledwo autem jechałam i tylko czekałam kiedy poleci ze mnie rzeka, nie doczekałam się jednak @. w pierwszej ciąży nic mnie nie bolało tylko mnie raz zemdliło. a teraz co chwilę brzuch mnie boli ale to raczej dobry objaw bo znaczy że wszystko się rozciąga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga19831
Sylwiatko25 Bbeta-hCG w ciagu 48H powinno wzrosnąć o około 66%, Im ciąża późniejsza, tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje badanie USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiatko25 u mnie w dniu okresu lub dzien po bylo 486 a 3 dni pozniej miala byc 114% nie mniej .. wyszlo 1890 wiec uff . mnie natomiast dzis dziwi jakis dziwny sluz . kazdego dnia modle sie o dzidzi i zastawiam sie czy wszystko dobrze .. i pomyslec ze bede sie tak martwic jeszcze 31 tygodni a pozniej cale zycie dbac o łobuza :) dzis bylissmy gdzies tam na sklepach i widzialam te male ubranka ojej jakie to slodkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle martwiąca
Hej dziewczęta u mnie klęczenie przed kiblem ciąg dalszy;( mimo leków przepisanych od wtorku;((..... chyba mnie nie ominie ten szpital:(( w dodatku przeglądałam zęby i widzę że na jednym zaczyna mi się coś dziać (próchnica) a leczyłam zęby przed ciażą;/ nie wiem czy już padało pytanie o wizyty u dentysty ale czy któraś z Was leczyła zęby w II trymestrze?czy to bezpieczne dla dzidziusia?mnie zawsze tak boli borowanie;( i czy dzidziuś też nie odbierze mojego bólu jak coś przykrego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, bardzo proszę o opinię, wasze zdanie.. Co sądzicie o tabletkach antykoncepcyjnych przed ciążą/po poronieniu? Obecność nas wszystkich na tym forum, świadczy o tym że przeszłyśmy ten sam przykry epizod w naszym życiu jakim było poronienie. Części już udało się ponownie być w ciąży, część jest już szczęśliwymi mamami. Czy któraś z Was lecząc się po poronieniu stosowała antykoncepcję by potem szybciej zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
ciągle martwiąca jak byś od razu poszła do szpitala już byś miała to za sobą a tak dalej się męczysz ;/ nie czekaj dłużej tylko jutro do lekarza idź i niech Cię kieruje do szpitala, a zęby też mogą się zacząć psuć od tego że wymiotujesz niestety ale kwasy robią swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Akinom28/1 Jakoś nie mogę się znów zalogować.Mój tel.nic się mnie nie słucha. " Sylwiatko zrób jeszcze raz betę ale z pewnością jest dobry przyrost.Ja nie robiłam nigdy bety i polegałam na testach tylko trzeba pamiętać,że są one różnej czułości i niekiedy mogą nic nie wykazać.U ciebie były dwie krechy,druga słaba ale ważne,że jest..Ja też miałam słabą i teraz moja kreseczka daje o sobie znać.:) Ja w środę idę na scan.Może Maluszek ułoży się odpowiednio i będzie chciało bardziej współpracować i upewnimy się co do płci.Trzymajcie kciuki! " Ciągle martwiąca Nie czekaj tylko idź do szpitala.Dadzą ci leki,płyny bo wkońcu się odwodnisz.Po co Ci to?Teraz ważne jest Twoje zdrowie i Maluszka.Ja też strasznie wymiotowałam,schudłam 5kg i nie doprosiłam się kroplówki.Posłuchaj rad lekarza i osób martwiących się o ciebie i kładź się na oddział. " Ja mam w środę scan(to będzie 22tc).Trochę się martwię-tak już chyba mam.Mówią,że jest wszystko tak jak powinno tylko Dzidziuś był tak ułożony,że nie można było spojrzeć między nogi.W Pl lekarz podejrzewał dziewczynkę ale pewności nie ma.Nie mam parcia na płeć tylko boję się,że coś będzie nie tak.Chyba mi odwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga19831
Dziewczyny a ja tam sobie siedzę i się zastanawiam czysto teoretycznie. Bo muszę jeszcze czekać 2 miesiące ze staraniami, ale jeśli udałoby się dość szybko to byłby okres zimowy a ja pracuję w przedszkolu, gdzie mam często do czynienia z kichaniem, smarkaniem, bakteriami, wirusami itp. W tym roku miałam kilka razy różne zapalenia, grypę i 3 razy wirusowe zapalenie oczu. I tak naprawdę nie wiem czy w takim wypadku wybierać się na zwolnienie czy siedzieć cicho i nikomu nie mówić przez 3 miesiące. Wiem, że koleżanka z którą jestem na grupie od razu mi powiedziała że gdyby drugi raz to najlepiej żebym szła na zwolnienie długotrwałe żeby ktoś przyszedł na zastępstwo, bo ona drugi raz tego nie zniesie. Była za mnie miesiąc jak leżałam w szpitalu,no ale to przecież nie moja wina że miałam zagrożoną ciąże, a potem zabieg.....Także powiem wam, że z jednej strony bardzo bym chciała dziecka, a z drugiej boje się reakcji otoczenia, że "stale biegam na zwolnienia". Oczywiście wiem, że powinnam się martwić dopiero jak zajdę, ale ja już taka jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga... ja nie zastanawiałabym się, szłabym na zwolnienie odrazu, choćby od psychiatry. To tylko praca, TYLKO!!! nie ta, znajdziesz inna, nie ma wyjscia, z ciążą to już tak poweidzieć nie można, nie sądzisz? Nie masz nad czym się zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu Akinom Przepraszam ale bez sensu napisałam o sobie dwa razy.Chyba psychiatra się mi kłania. " Aga wiem,że są takie czasy a nie inne,boisz aię reakcji otoczenia na częste zwolnienia ale pamiętaj w momencie problemów,tragedii nie ma koleżanek,które ci pomogą,zdejmą ten ciężar.One na Twoim miejscu by się nie zastanawiały.Musisz postąpić tak aby stworzyć jak najlepsze warunki na dobry rozwôj Twojego Szczęścia.Zapewniam Cię,że Twoja koleżanka na Twoim miejscu nawet nie obejrzałaby się za tobą tylko pędziła na zwolnienie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati1985
juz mama moja lekarka powiedziała mi ze możemy bez przeszkód próbować za pól roku, od czego to zależy? Gin powiedziała mi, że trzeba przeżyć żałobę. W piątek 30.08, ide na pierwsze badania po poronieniu , jak myślisz czy wcześniejsze starania mogą mieć wpływ na pozytywny "wynik" zakończania kolejnej ciąży czy raczej poczekać ze staraniami te pól roku żeby tragedia się nie powtórzyła? Czy po stracie robiłaś może jakieś badania, żeby wykluczyć jakieś ewentualne przeszkody w kolejnej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwiątko, na pewno jesteś w ciąży, tak że możesz się cieszyć. Beta na to wskazuje. Sprawdzajsobie tylko przyrost co 2-3 dni. Ja w dniu @ miałam tak słabą kreskę, że mój mąż nawet jej nie zauważył. Dopiero jak mu palcem pokazałam, to stwierdził, że faktycznie coś jest. No i beta potwierdziła. Będzie dobrze, zobaczysz :) x Akinom, trzymam kciuki, aby maleństwo wreszcie ujawniło kim jest :) ja bym juz też chciala wiedzieć. Kupowałam ostatnio ciuszek dla koleżanki i tak mi sie podobały takie maleńkie, że gdybym tylko wiedziała czy dziewczynka, czy chłopak to na pewno bym dla nas kupiła :) x Ciągle martwiąca, może faktycznie powinnaś iść do szpitala skoro te mdłości tak długo trwają. Wykończysz się... x Aga, ja też miałam takie dylematy z pracą, a teraz już ich nie mam. Bałam się jak to powiem szefowi, że głupio tak na zwolnienie itd. Pracuję wśród chorych, więc moja gin. od razu chciała mnie wysłać na l4, bo zwłaszcza od dzieci można różne ,,świństwa" złapać. Tak więc, nie zastanawiaj się za dużo nad tym. Starajcie się, a jak wyjdzie, to na l4. x Sosi9, tak, jak już wczesniej pisałam, nie jestem za takim rozwiązaniem z tabletkami. No, ale nie jestem ginekologiem. Szkoda by mi było tych 2 miesięcy. A nigdy nie wiadomo, czy póżniej @ się nie rozreguluje i miną kolejne miesiące. Osobiście wolałabym się starć w tym czasie, a nie brać tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati1985
ciągle martwiąca z tego co mówiła moja gin od ll trymestru ząbki można robić u dentysty, razem ze znieczuleniem. Sama miałam poczekać i iść z 8-ka do chirurga stomatologa , ale cóż niestety nie doczekałam ll trymestru... Także skonsultuj to jeszcze z twoim lekarzem, ale jak pisze z tego co wiem potem można ząbki robić:) chyba że będziesz miała jakieś przeciwwskazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, wiem pamiętam Twoją wypowiedz, bardzo dziękuję Ci za opinię-byłaś jedyna na forum, która w ogóle zauważyła moje prośby i pytania, reszta totalnie olała.. Nie wiem czemu, ale troche we mnie żalu o to. Trudno, nie zaklimatyzowałam się na tym forum widać. Tracę nadzieję, że coś się w ogóle ruszy, nie wiem czy to przez te tabletki, mam obniżone samopoczucie? Jeśli się to nie skończy, zakonczę na pierwszym opakowaniu, wiem że takie skutki uboczne mogą być po antykoncepcyjnych. Mnie do anty przekonuje troszkę fakt, że za pierwsszym razem zaszlam, praktycznie od razu.. Może tak i tym razem podziałają na mnie tabletki? Tyle jest niewiadomych w ginekologii, naszym ciele....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty Akinom Sosi Szczerze to trochę ciężko doradzać czy podważać opinię lekarza.Według mnie i tego co wyczytałam to lekarze różnie radzą po poronieniu.Opinie są(jak sama zauważyłaś)różne.Jednym radzą odczekać innym nie. Ja po poronieniu walczyłam trochę ze stanem zapalnym.Przed drugą@miałam scan(miałam bóle brzucha i takie tam) i lekarka stwierdziła,że nie ma przeciwskazań by działać.Do niczego nie namawiam ale ja nie czekałam.Może ktoś osądzi,że jestem nieodpowiedzialna ale mam to gdzieś.Żaden lekarz nie da nam pewności,że po odczekaniu2,3,6,12mies wszystko będzie ok. Jeśli lekarz któremu ufasz zalecił taką kurację to zastanów się może warto czekać. Napisz czy lekarz przepisując tabletki badał ci poziom hormonów,czy tak ślepo ci je przepisał?Zlecił może jakiekolwiek badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga dziekuje za wyczerpujaca odp na temat przyrostu bety. Ja stwierdzilam ze nie bede na wlasna reke robic kolejnej bety tylko powiedzmy na koniec tyg pojde do gina, juz na sama mysl trzese sie jak galareta poniewaz boje sie tego co usłysze ... ciagle martwiąca wiem ze szpital to nic milego ale ja na Twoim miejscu poszłabym ze wgledu na bobasa, jego zdrowie jest najwazniejsze. Przeciez mozesz sie odwodnic. Idz, pobedziesz moze dzien dwa, oni teraz dlugo w szpitalach nie trzymaja. A wlasnie ja tez mam pytanie odnosnie leczenia zębow poniewaz mnie tez przydalaby sie wizyta u dentysty i ten ból ehh... czy znieczulenie i ten bol beda mialy jakis wplyw na dziecko w tak wczesnej ciazy? ... sista z tym dziwnym sluzem wybralabym sie do gina, moze po prostu zlapalas jakies zapalenie. Ja tez jak widze takie malutkie ciuszki to serce zaraz mi mięknie... zreszta ja w pracy tez mam do czynienia z tak malymi ciuszkami od 50 rozmiar, po prosu cudo!!! ;-) ... Sosi9 ja niestey nie wypowiem sie na temat tej kuracji dlatego ze nawet nigdy o niej nie slyszalam ... Anikom Lobuziak z tego Twojego bobaska ;-) z pewnoscia chce potrzymac w niepewnosci mamusie i tatusia i potem zrobic niespodzianke ;-) ... Dziewczyny a teraz pytanie z innej beczki. Jestem aktualnie na dlugim urlopie, jeszcze ten tydz i koniec ale jesli gin potwierdzi ciaze to nie moge wrocic poniewaz u mnie w pracy normy bhp nie pozwalaja na prace kobietom w ciazy wiec moje pytanie brzmi: czy moge w srodku tyg juz poprosic gina o L4 mimo ze mam jeszcze urlop? Chcialam troche zaoszczedzic urlopu "wrazie co" . Czy ZUS wtedy nie doczepi sie o to? Ani zaklad pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiatko25 co do mego sluzu dzis juz jest ok tro takie chwilowe chyba bylo . co do dentysty ja bylam w 6 tygodniu i mialam znieczulenie takie dla kobiet w ciazy specjalne i bez bolu zabka mi zrobili - slyszalam gdzies ze gorsze jest dla dzidzi stres mamy przez 1 h na fotelu . kolejnego zeba pojde robic za ok miesiac moze . moja gin i dwie inne powiedziely mi ze mozna sie znieczulac w ciazy ale dentysta dobiera znieczulenie . kiedy masz wizyte ? ja mam 6.09 i juz sie nie moge znow doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mama
nati1985 Wg mnie dlugosc oczekiwania zalezy od tego, czy kobieta miala zabieg i w ktorym tyg byla. Poniewaz ty poronilas samoistnie stosunkowo wczesnie, pol roku wydaje mi sie za dlugo. Kilka razy trafialam na info, ze im predzej po poronieniu sie zaczyna starac, tym latwiej zajsc. Nie wiem, ile w tym jest prawdy. Ja za kazdym razem zachodzilam w ciaze za pierwszym razem :) Co do badan to nic nie robilam poza wizyta u gina z usg dopochwowym 2 miesiace po poronieniu. Wszystkie badania krwi mialam akurat robione 2tyg przed poronieniem, wszystko bylo ok. Co jeszcze moze byc wazne, to nie kochalismy sie do pierwszej miesiaczki, nie chcialam dostac infekcji, ktora by przedluzyla czas oczekiwania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sosi nie mow ze wszyscy olali twoja probe o rade w sprawie tych tabletek i wogole bo ja ci odpowiedziałam pare stron wczesniej tyle ze ty ominelas moja odpowiedz. cytuje jeszcze raz moja odpowiedz "Te tabletki naprawde mogą pomóc - to tylko dwa regularne 28 dniowe cykle, podczas których wyluzujesz, odstresujesz a potem jak uderzycie w owulacje to duże szanse że bliźniaki utraficie, he he Trzymaj sie!" jesli chodzi o przerwanie po jednym opakowaniu - to bez sensu. jak juz zaczelas kuracje to ja bym ja dokonczyla. A z czym u was jest problem ? brak owulacji, nie pękają pecherzyki, nie trafiacie w odpowiednie dni? Mialas monitoring cyklu? xxxxxxxxxxxxxx sylwiatko25: bez najmniejszego problemu mozesz w trakcie urlopu wziąć zwolnienie lekarskie. kadrowa wtedy anuluje te dni urlopu ktore pokrywają sie z ZUS ZLA. Zus nie ma nic do tego bo zaklad pracy nigdy nie informuje go o twoim urlopie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sista i Myszka dziekuje za odpowiedzi na moje pytania ;-) ... Sista jesli chodzi o wizyte u gina to planuje sie umowic w tym tyg, Moze środa? Tylko boje sie ze to jeszcze za wczesnie zeby cokolwiek widziec na usg. Jak myslisz od ktorego tyg ciazy widac ciaze, zarodek no i najwazniejsze w moim przypadku :serduszko? Przypominam ze ostatnim razem mialam puste jajo plodowe :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja bylam w 6 tc i malo bylo widac. Serduszko pojawilo sie po koniec 7 tc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiatko25 ja bylam w 6 tym tygodniu i bylo widac struktury plodu ale nie za duzo wiecej . i teraz bylam w 8 tygodniu i bylo juz wszystko dobrze ; serduszko i dzidzi :) takze idz uspokoj sie ze w ogole jest dzidzi a kolejna zrob sobie dwa tyg pozniej . no i ja bym sprawdzila przyrost tej bety mysle ze lekarz sie ucieszy jak zobaczy ze masz dwie - obrazowo juz jest wtedy . ja tez mialam puste jajo i najwazniejsze bylo zdanie pani doktor na pierwszej wizycie : sa struktury plodu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
ja byłam w 8tc i 5 dniu ciąży i tylko widziałam płód nie dali mi posłuchać serca dopiero w środę idę na 2 wizytę i mam się dowiedzieć coś więcej i usłyszę serduszko. Mam takiego stresa że masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała29
Hej dziewczyny wczoraj doznałam szoku.... wybraliśmy się na weekend do moiej dalszej rodzinki rzadko się widzimy ale postanowiliśmy wreszcie się wybrać... okazało się że moja siostra cioteczna też poroniła mojego brata ciotecznego żona też tylko jej dzidzi przestało bić serduszko była w piątym miesiącu urodziła normalnie i kazała mężowi zrobić zdjęcie i pokazała mi SZOK maleństwo miało już rączki nogi tylko główka jeszcze niezbyt wykształtowana ..... dziewczyny to jest dopiero ból widzieć to dziecko ... Ja nadal się staram i nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×