Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Hej laski dzięki za rady i pocieszenie!🌻 Herbatkę piję już od samego porodu, mam nadzieję że będzie lepiej z tym pokarmem! Jestem strasznie szczęśliwa bo wczoraj miła pani Magda pozwoliłam mi nakarmić laski piersią:-)Trwało to chwilkę ale nigdy tego nie zapomnę a druga dobra wiadomośc to Zuzia dzisiaj wychodzi z inkubatora:-)Zaraz jade z mleczkiem i ubrankami;-) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak na szybko bo duzo pracy mam. Bylam na wizycie wczoraj i juz mam skierowanie do szpitala, jade na 20czerwca a porod 21czerwca o godzinie 9 bo mala nadal glowka do gory i ani mysli sie obracac. Wszystko z nia ok. Pozdrawiam was wszystkie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołku, nic nie płacę za zzo, kasa refunduje ale to tylko dlatego że mam lekka astmę oskrzelową...niby, bo już w ciąży nie mam żadnych objawów, badania dobre i leków wdechowych nie muszę stosowac, ale gin powiedział że można to podpiąć i kasa zapłaci, a kosztowało by to 300 bez moich oddechowych problemów, które całe szcześci znikają sobie powoli :) cieszę się że to zaproponował, rodzę w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA SZCZĘŚLIWE MAMY madziam27.................27.04........Wiktoria.2020g,49cm..........Weronika2300g,53cm Domi25......................22.05........Zuzanna.1670g.42cm..........Wiktoria.1600g.42cm czerwiec NICK.......................... MIASTO.............TERMIN............. KG NABYTE........ PŁEĆ 1.asiek78.................Czechowice-Dz.....09 czerwca...............13kg..............Maks 2.kasmo.......................Wrocław........14 czerwca...............14kg..........Wiktor 3.renia1.......................Tychy............25 czerwca..............11kg..........Oliwia na 90% 4.gumecka....................Zabrze...........21 czerwca..............14,8kg.......... Karolinka 5.elfia_mama................Bytom...........27 czerwca...............11kg.............Adam 6.madala33.................Piaseczno.........29 czerwca...............11kg............Kubuś LIPIEC NICK.......................... MIASTO.............TERMIN............. KG NABYTE....... PŁEĆ 1.dziewcz. od gaf...........S-ce Śl...............1 lipca...........14 kg.............Igor 2.evka81...........Ostrowiec Świętokrzyski ....2 lipca............14 kg.........chłopczyk 3.Anulka_krak...............Kraków..............8 lipca............8 kg...........ogonek 4.bumpy..................Rumia-Janowo..........8 lipca............11kg..........dziewczynka 5.sliwkarobaczywka........ Działdowo...........9 lipca..........13kg......Alicja..... 6.Lila 26........................Kalisz...............9 lipca...........15 kg.......dziewczynka? 7.Kamelia...................Sosnowiec...........15 lipiec............17kg......Zosieńka 8.Gosia25.....................Szczecin...........17 lipca............10kg.........Wiktoria 9.Kędziorek.................Warszawa...........19 lipca.............13........niespodzianka ? 10.mojreczka.................W-awa.............20 lipca.............11 kg......Mateuszek 11.ana33.......................Łódź...............21 lipca.............22kg(!)....chłopczyk 12. optymka........................................22 lipca.............7kg........Piotrus (??) 13. Mała Czarna 14.Janina.....................Bytom...............22 lipca............15kg......dziewczynka 15.Teska78...................Ostrów..............27 lipca............10,7 kg.......synek Ja po wczorajszym badaniu to mysl;alam ze urodze w nocy tak mnie jakos podbrzusze bolalo, a teraz meczona jestem okropnie :-( A tu trzeba robic salatki dla gosci ech, dobrze ze mala zdrowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumecka- fajnie, że już znasz termin. Ja akurat w dzień Twojej cesarki mam się zgłosić do szpitala, jeśli się nic do tego czasu nie zacznie Wczoraj z mężem pozbyliśmy się komputera i biurka z pokoju. W miejscu biurka stanęło łóżeczko. Niestety ściana za biurkiem nie wygląda najciekawiej więc chcę dzisiaj porozglądać się za czymś by zakryć większość mazajów. Może jakaś fototapeta? Sama nie wiem. To jest w sumie rozwiązanie na jakieś 3-4 miesiące, bo potem się wyprowadzamy. Ale nie chcę by ściana nad dzieciątkiem była taka paskudna... No nic, uciekam w poszukiwaniu pomysłów. Asiek, nie martw się. Z nas wszystkich i tak najszybciej urodzisz. Już niedługo. Buziaki dla wszystkich! [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050614/1/0/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia - ja pierwszy raz słyszę, żeby kazano zabierać ze sobą do szpitala takie podkłady na łóżka. Myślę, że nie potrzeba. W szpiatalach podobno dostaje się stertę ligniny, więc jak ktoś bardzo przecieka, to tym może zabezpieczyć materac. Tak mi się wydaje... A jak się poplami, to trudno. Będą musieli zmienić pościel i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie podklady, kupilam 4 za 1.80jeden, zawsze sie przydadza, to sa takie podklady dla dzieci zeby wziac w podroz i miec na czym malenstwo przewinac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć.Opowiem jak to pokrótce wszystko wyglądało:jak wiecie poszłam z tym odwodnieniem do szpitala,przedstawiłam im leki ,które przepisał mi mój lekarz prowadzący,zrobili mi wszystkie badania i stwierdzili,że mam malutka nadżerkę (dodam,że w poniedziałek siedziałam na fotelu u swojego gina i nic mi o tym nie wspomniał), i że zostawią mnie na obserwacji ze względu na moje domniemane nadciśnienie,w momencie przyjęcia mnie do szpitala miałam 150/60,a rano 110/60.No i o 21 wylądowałam na oddziale patologii.Poleżałam 2 dni i tyle sie napatrzyłam,że już niczego się nie boję:):):).Okazało się,że ciśnienie mam książkowe,czyli 120/80 bez żadnych leków,którymi faszerowałam się dzięki mojemu lekarzowi od 21 tygodnia ciąży,a na pytanie kto mi przepisał Tialorid kążdy chciał poznać nazwisko mojego lekarza prowadzącego.Także jednym słowem mój lekarz okazał się tak do bani jak tylko mógł i w 34 tygodniu zmieniłam Go na innego.Dobrze,że nie zrobił krzywdy Wiktorii tymi lekami,bo chyba bym Go zabiła.Mała jak już pisałam waży 2200,przepływy są okay,tylko wody płodowe mam w dolnej granicy,ale powiedzieli,ze na 6 tygodni wystarczy:).No,a szyjka skróciła mi się do 1,5 cm i mam 0,5 rozwarcia,ale wg.usg poród przesunął mi się na 21 lipca.Jakby nie patrzeć tak czy inaczej za kilka tygodni odwiedzę ten szpital powtórnie:):):).A teraz pozdrawiam Was gorąćo i przesyłam buziaki 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu - całe szczęście w nieszczęściu, że udało Ci się na ostatnią chwilę zmienić lekarza. Gumecka - matko, jak Ci zazdroszczę tego dokładnego terminu. Boli mnie szyjka, a może to pęcherz? Dziś otworzyłam torebkę ryżu tak, że jego zawartość rozsypała się po całej kuchni. Komp nadal szaleje, przydałby się mu jakiś solidny antywir. Na tego, co miałam, skończyła mi się licencja. Trzymajcie się, kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfia_mamo - wejdź na stronę www.mks.com.pl i przeskanuj sobie komputer w poszukiwaniu wirów. Kliknij na skaner on - line i przeskanuj sobie dysk. Ten skaner jest darmowy i całkiem skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumecka super znać termin, przynajmniej wiadomo na jaką datę czekać;) Ja od dwóch \"badań wstecz\" odczuwam bóle podbrzusza, a nawet mam lekkie plamienie, ale to nic groźnego. Mój gin robi to specjalnie żeby mi pobudzić szyjkę, bo na mnie już czas:) kasmo oby twoje słowa się sprawdziły o najszybszym urodzeniu... średnio mi się podoba przenoszenie;) Ty mnie możesz jeszcze przegonić :D Mi podkłady też mówiono żeby kupić. Zobaczymy czy się przydadzą. gosiu ten twój lekarz rzeczywiście jeszcze by cię wycieńczył całkowicie. Dobrze, że już nie będziesz pod jego opieką i trzymaj się dzielnie:) elfia mamo ja też używam tego mks.vir i spisuje się dobrze. Mój kalendarz na najbliższe dni: - jutro ktg - w zależności jak wyjdzie zostawią mnie w szpitalu lub puszczą do domu, - 13.06 wizyta ostania u mojego gina - jeżeli mnie puszczą do domu, a poród się nie zacznie, -15.06. - zgłoszenie się do szpitala, jeżeli wszystko wcześniej \"nie wypali\";) i wywołanie porodu... Coś mam złe przeczucia, że dotrwam do tego 15-tego, a tak bardzo chcę uniknąć wywoływania porodu :( Od paru dni mam dziwne napady głodu (nie wiem czy wam pisałam) np. jestem głodna przed snem mimo iż zjadłam kolację, albo budzi mnie ssanie w żołądku nad ranem, że nie mogę spać. Opisałam to przyjaciółce, która rodziła w zeszłym roku. Stwierdziła, że też coś takiego miała kilka dni przed porodem i chodzi o to iż organizm (niektórych kobiet) gromadzi zapasy energii na poród! Super jakby to była prawda... choć chyba czepiam się każdej informacji mogącej świadczyć o rychłym porodzie jak tonący brzytywy. Właśnie zjadłam chyba z pół kg truskawek i prawie tyle samo czereśni:D:D:D mniam pyszne było. I to wszystko tuż po obiedzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobiety.... Wiecie co zrobię test na Was, nie gniewajcie sie... Mam pytanie...która wypowiedź jest lepsza: \"Cześć kobiety z brzuchami, jak tam wasze dzieci w brzuchach. Czy dobrze się czujecie Wy i Wasze dzieci?\" czy może : \"Cześć brzuchatki i Maluszki, jak tam Wasze dzidzie w brzuszkach. Jak się czujecie mamusie i dzidziusie?\". Ja proszę o jakieś odpowiedzi, bo chyba zwariowałam...albo jestem nienormalna... AAA u mnie doły i koszmarne psychiczne nastawienie do wszystkiego, więc czytam ale się mało odzywam...bo szkoda truć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulko - mi tez to drugie bardziej sie podoba ! A co wczytałas sie w ten topik o kobietach które nie lubia zdrobnień i takich umileń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka ja też zdecydowanie wole wersje nr 2 zdrobnienie sa super! zycze lepszego nastroju pozdrawiam Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki serdeczne za dotychczasowe wypowiedzi.... Janinko mało ,że się wczytałam, to postanowiłam podyskutować, ale chyba nie ma o czym.... Mam nadzieję,że powoli wychodzę z dołka...W każdym razie jestem, nawet jeśli nie piszę, to czytam....Może teraz mnie przełamie do pisania..wreszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulku - znasz moje zdanie w tej kwestii. Wychodzisz z serduszkiem na tacy i dajesz się im pożreć - niepotrzebnie, Aniu... Twoje ciepło i nastawienie na drugiego człowieka to cecha, którą bardzo w Tobie cenię. Głowa do góry. Ja wiem jedno: tam gdzie Ty jesteś, tam jest ciepło i miła atmosfera. Ja bym Twojego towarzystwa nie zamieniła na tamto - za żadne skarby swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany Elfinko, łezy mi kapią....kochana....to wielkie słowa...a łezy jak krokodyle grochy....Ściskam... no teraz to już nic nie napiszę...bo nic nie widzę ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulku, trzymaj się cieplutko, jestem z Tobą cały czas!!!! Dzieciom czasami dopisuje poczucie humoru: wczoraj zniknęła mi wycieraczka sprzed drzwi. Jak się okazało, nie tylko mi, połówa sąsiadów też ucierpiała. Dzisiaj popołudniu w windzie znalazłam cały stos wycieraczek. Jeździły sobie w górę i w dół. Mojej oczywiście już nie było, znalazła się b.podobna, tylko bardziej zniszczona. Dzisiaj prawie cały dzień przespałam. A gdy nie spałam, to jadłam truskawki z michałkami. Janinko - czy ten remont elewacji też u Was robi Izopol? Trzeba uważać, jak będą kłaść tynk akrylowy i malują balkony olejną. Chlapią na lewo i prawo wcale nie zważając na okna, a potem za żadne skarby nie da się tego syfu usunąć z szyb. Jak pochlapią Ci szyby od razu zgłoś to w admministracji. Przyjdą i zrobią po sobie porządek (mają specjalne płyny do usuwania zabrudzeń akrylowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, Elfinka (elfia mamo jeśli moge?) napisala tak pieknie ze nic dodac, ale weź zbierz sie w sobie otrzyj łzy i napisz cos bo jak juz Ci pisalam kiedys pieknie piszesz i bez Ciebie jakos tak cicho na forum 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulek druga wypowiedz ladniejsza i milsza i lepek do gory nie stresowuj sie ,bez Ciebie smutno i mniej cieplutko poza tym to ja czytajaca i nieuzalajaca sie jestem wiec nie zajmuj mojego miejsca bo ja nie potrafie tak podniesc wszystkim nastroju i dac takiego ciepelka zeby sie miejscami zamienic z Toba...._) w lodzi truskawy po 6-7 zl,czeresnie 20-25zl(tez nie umialam sobie odmowic i kupilam troszke i sie zajadalam) Gosik ufff ten Twoj lekarz...moze trzeba bylo podac wszystkim zainteresowanym nazwisko zeby troszke go napietnowac... Domi powtorze po dziewczynach -laska jestes,jak to robisz?tak szybciutko tak pieknie wygladasz!!!! no i Twoje i Madziam skarbki!!! slodziutkie .... i pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
hej, hej :) Mam 5 minut na internet:) Tak czytam co napisalyscie dzisiaj i ... anulka ja tez zdecydowanie wole wersje 2:) Twoim doleczkom zdecydowanie wszystkie machamy na pozegnanie, nie daj sie im. MOze pomoze duza porcja lodow z truskawkami??:) Jak patrze na zdjecie domi to sie zastanawiam jak to mozliwe ze rodzilas zaledwie dwa tygodnie temu?? Nie widac nic a nic, wygladasz domi slicznie:) Kamelio ja tez rodze w Katowicach, termin mamy bardzo blisko... kto wie? MOze sie spotkamy?:) Oczywiscie przylaczam sie do was wszystkich objadajacych sie truskawkami:) Zapycham sie doslownie kilogramami:) Mam jeszcze do was pytanie - czy tez ciagle macie stawianie brzuszka? Czy moze mamusie bardziej zaawansowane juz macie to za soba? Ja zaraz zaczynam 34 tydzien i wlasciwie jedyna rzecz na ktora moge narzekac (tfu, tfu!) to te napinania (choc niebolesne) brzucha... Jezeli ktoras z was ma podobnie to jak czesto, czy szybciutko mijaja i czy bierzecie jeszcze jakies leki? Sorki za stosik pytan ale tylko z wami moge sobie tak pogadac jak kobietka z kobietka:) Buziaczki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulko 🌼 🌼 🌼 ❤️ ❤️ ❤️ - głowa do góry i uśmiech !!!! Elfia-mamo nie mam pojęcia, łażą w byle czym nie w tych firmowych sprawdze to jutro, bo faktycznie teraz juz pora na akryl ... dzięki za rade. Ja dzisiaj całe popołudnie przespałam CUD jak na początku ciązy, brzusio miękki, mała sie rusza, no miodzio !!! Pewno niedługo tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Wam powim to Wam powim ..ale Wam powim,żeście są świetne kobietki.... Kochane rozgdakane , ciepłe....po prostu podnosicie człowiekowi nastrój...Wspaniałe kobiety.... Kamelia ...heheh kochana no dałaś popalić...takiej to ja Ciebie jeszcze nie ...czytałam...buchacha...ubawiłam się do łez.... Zagladne jeszcze ... i jeszcze raz za wszyćko dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwileczkę bo jestem wykończona dzisiejszym dzionkiem,mam remont w domciu i już doprowadza mnie do szału:( Piszecie,że wiecie ile Wasze maleństwa ważą,albo szczegółowe badania jakieś Wam robią,a ja nic nie wiem,mój lekarz też zaczyna mnie porządnie wkurzać!:( Chyba mam doła bo zaczynam się martwić,że coś jest nie tak.Od wczoraj mam wrażenie,że mój bobuś jest mniej aktywny i mało się rusza w brzuszku:( :( :(....a jak się poruszy to jakoś tak delikatnie nie tak jak wcześniej:( Boli mnie momentami cewka moczowa,górna caęść brzuszka i przy okazji jest co jakiś czas twardy. Co ja mam zrobić?Wizyte mam jutro po południu....jestem już strasznie zmęczona :( Będę płakać buuuuuu :( Anulko-mnie też bardziej podoba się drugie zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka zdecydowanie wersja druga zdania:D A wcześniej nie czytałam tamtego topiku (właśnie jestem w trakcie), ale od razu przypadło mi drugie do gustu. Ja powiem tylko, że to zdrobnienie np. brzusio kiedy używam to nie mam na myśli dosłownie swojego brzucha tylko jakoś automatycznie myślę o malutkim dziecku, które w nim noszę. Stąd u mnie takie zdrobnienia i uważam je za OK:) Jedynie nie popieram tzw. seplenienia np. bziusiek, cio, ciemu, itp. używane w stosunku do jeszcze dzieci w brzuszku lub już narodzonych. Czytałam, że stąd najczęściej bierze się u dzieci niepoprawna wymowa, ale jak mówię \"słoneczko\" to jest po prostu ładnie:) Nie przejmuj się opiniami niektórych osób, ja dlatego najczęściej nie wypowiadam się na negatywnych dla mnie topikach, bo i tak cokolwiek się nie napisze to ludzie cię skrytykują. Rzeczywiście jesteś bardzo ciepłą i serdeczną osobą, która próbuje przedstwić pewne sposoby myślenia w bardzo miły sposób jednak nie wszyscy to rozumieją:) głowa do góry nie przejmuj się 👄🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno: pytała mnie któraś o czereśnie. Ja kupuję u nas na targu albo przy drodze w sąsiedniej wsi gdzie są plantacje. Za kilogram czereśni zapłaciłam 5 zł, a za truskawek 6 zł - choć zdarzają się tańsze. W Łodzi okopnie drogie macie te czereśnie... normalnie szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę czyżbym ja miała dziś zaszczyt być ostatnia?? Hihih jak znam życie pewnie Kamelia jeszcze tu zaglądnie :);) Asiek...a Ty się jutro trzymaj, jeśli wrócisz do domku, to się odezwij szybciutko... Dziś dostałam piękny prezent od Tusięcinki....Sama sobie otworzyła program z rysowaniem i usłyszałam \"mamusiaaa nalysiowałam dla ciebie sićne, ziółte sionećko\"...Wiecie, ona miała ogromne kłopoty z rysowaniem, jedyne co potrafiła to namalować balonik....Wycałowałam i wyściskałam moje małe skarbiątko, bo to słoneczko miało wszystko - było żółte , miało promyczki....cudowny rysunek a jeszcze piękniejsze, że dla mnie ❤️. pozdrawiam Was jak zawsze uśmiechowo i cieplutko, dobrej nocki i do juterka :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×