Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

witam mamusie wracam po baaaaardzo dlugiej nieobecnosci pamieta mnie jeszcze ktoras mamuska??? w duzym skrocie co u nas: tymus mmial operacje na przepuklinke jak mial 6,5 tygodnia, ale chyba o tym juz wam kiedys pisalam, potem zdazylo nam sie cos strasznego...zaraz po operacji....zadlawil sie takim cholerstwem na kolke i gdyby nie ktos kto mi pomogl to wole nawet nie myslec co by bylo....potem dochodzilam bardzo dlugo do siebie. nabieralam pewnosci siebie w opiece nad synkiem. teraz z cala pewnoscia stwierdzam ze jestem nadopiekuncza mamai nie opuszczam tymunia na krok. stres zwiazany z operazja, tym wypadkiem i moja mama ktora przyjechala mi pomoc( byla to srednia pomoc)doprowadzily do tego ze zaczlam tracic mleko i tymek zle przybieral na wadze...kolejny stres...od połtora miesiaca jestesmy na mieszance. karmie ciagle synka piersia w nocy, chociaz mleka z kazdym dniem coraz mniej a z niego zarlok okropny. waga wrocila do normy odkad karmie go butelka. uzywamy bebilonu i jestem z niego bardzo zadowolona, bo tymus nie ma zaparc. 22 grudnia czeka nas badanie sluchu. zaraz po porodzie tymek nie dal sobie zbadac lewego uszka, w listopadzie bylismy na badaniu i niestety zle wyszlo wiec jedziemy tym razem na badanie specjalistyczne. koncze teraz. pozdrawiam was wszyskie. postaram sie poczytac was w najblizszym czasie kilka stron wstecz ale jesli mi sie nie uda to sie nie gniewajcie. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z Was może mi powiedzieć jakie są oznaki że zęby będą wychodziły. Bo ja już nie wiem co się dzieje z maleństwem, jest taki marudny, nawet na rękach płacze, gorączki nie ma, może dziąsła go bolą i biedaczek płacze. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, jestem i nadganiam... Kochane chyba wreszcie pokonalismy Piotrusiowe problemy brzuszkowe, wysypki, a co za tym idzie marudzenie i placzliwosc... Jak wiecie odstawilam caly nabial i naprawde uwazalam na to co jadlam a maluszkowi nic nie przechodzilo... poszlismy wiec do alergologa i zrobilismy testy skorne... okazalo sie ze Piotrus nie jest uczulony na mleko a na jaja i kukurydze!! Nie wpadlabym na to... od kilku dni jest duuuuzo lepiej:):) Nareszcie!!:) Przepraszam, ze tak od wstepu rozpisalam sie o nas ale naprawde bylam ta cala sytuacja strasznie zestresowana. Teraz tylko zaluje ze nie zrobilam tych testow duzo wczesniej - naprawde je polecam przy problemach brzuszkowych. Kolorcia ja na temat tesciowej w ogole lepiej nie bede pisac... wystarczy ze poogladacie dziewczyny serial brazylijski 9nooo, moze tylko za wyjatkiem uzycia broni!!), pomnozcie to razy dwa i... moja tesciowa... Kiedys przezywalam, chorowalam... od kiedy jest Piotrus jest mi latwiej, on dal mi sile... Asiek z zaciekawieniem przeczytalam co napisalas o jedzeniu maluszkow... Piotrus od jakis 2 -3 tygodni potrafi jesc w nocy nawet co godzine!! Moze naprawde moje mleko mu juz nie wystarcza? Zwlaszcza ze jest raczej cieniutkie po tej mojej diecie... tak czy inaczej od jutra planuje wprowadzac zupki, bo konczymy 6 miesiac:) Sciskam was wszystkie i pedze nakarmic mojego glodomorka... mysle, ze teraz uda mi sie pisac czesciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malym (WIELKIM) jubilatom duuuzo wirualnych caluskow!!! Mojreczka witaj znowu...oj to przezylas kobialko kochana .trzymam kciuki zeby juz teraz bylo OK OK OK !!! Asiek nie ma nic cudniejszego niz glosny smiech dziecka!!nasze nocki wygladaja tak codziennie (conocnie) Alcza ja tez podpisuje sie pod oczekujaca na \"liste zabawek na 12 mc\" :) no i mialy byc przeciwciala bo karmie piersia :( a Hubi biedaczek chory troszke :( ...ma stany podgoraczkowe,katarek...biedny jest taki...nie gawozy .posmieje sie troszke raz dziennie i marudkuje ,marudkuje.albo wybucha okropnym placzem .krzykiem prawie :( i ma takie smutne szklane oczka :( oj co ja stara glupia narobilam...nosilam ciepla czapeczke ,kurteczke i buciki...i i tak mnie przewialo!!! Anulka :) Hubi raczkuje ..do tylu i jest zdziwiony a czasami wsciekly ,ze oddala sie od zabawki.czasami jak Go przebieram rano pozwalam Mu na naguska pobrykac po lozku (jak byl zdrowy).szybciutko przewraca sie na brzuszek i wykonuje takie smieszne \"skoki\"...no i wtedy jest do przodu!! dobranocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja jeszcze na chwilke bo Piotrus zasnal:) Mojreczko, lila milo was czytac po takim czasie... w ogole strasznie milo was czytac kobietki:) Wiecie co? tak sobie pomyslalam, ze fajnie byloby ktoregos dnia zorgnizowac taki wspolny wypadzik, prawda? Moze gorki, moze morze... ale wspolnie, z dzieciaczkami:):) Jestem pewna, ze nie moglybysmy sie nagadac:):) Co wy na to? :) Odnosnie prezentow - ja widzialam w fisher-price takiego swietnego dinozaura do ktorego wrzuca sie kulki... droga zabawka ale mydle sobie ze bylaby na dluzej. Jak na razie nie kupujemy nic nowego bo zauwazylam, ze Piotrus i tak ma dwie - trzy ulubione (kolorowy motyl, ktory szelesci i piszczy, grzechotki i gryzak). No i oczywiscie niestandartowe zabawki tez ma - butelka po wodzie mineralnej, pilot telewizora...;):) Dla meza kupilam skorzana kosmetyczke, taka na wyjazdy, mysle jeszcze o filtrze do aparatu i (asiek macham ci:)) spinkach do koszuli:) Jak jeszcze na cos wpadne to dam znac:) Agulek ja jeszcze okresu nie mam wiec nic ci nie napisze... dosc dlugo, prawda? Moze dlatego ze bardzo czesto karmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po baaaaaaaaaardzo długiej nieobecności! Pierwsza sprawa którą chciałam poruszyć to sprawa Agapiszona-małpiszona :p od początku jej nie polubiłam,za to bardzo nisko chyle czoła przed Anulką_Kraków-bardzo podobało mi się to jak i co napisałaś na ten temat.Jeszcze raz chyle czoła :) Składam największe życzenia dzisiejszym solenizantom i ich mamusiom 🌻 Przy okazji pochwale się,że wczoraj miałam urodzinki,kończyłam 24 latka. Od miesiąca siedziałam i czytałam to co napisałyście od ostatniego mojego wpisu-chciałam być na bieżąco. Olivierek jeszcze nie chce się przekręcać z brzuszka na plecki(zrobnił to może ze dwa razy)już nie mówie tu o przekręcaniu z pleców na brzuch bo nawet na boczki rzadko się przekręca.Jak był mniejszy to częściej to robił.Nóżki wpycha sobie do buzi(śmiejemy się z M,że obgryza sobie paznokcie u nóg :p ) Leżąc na brzuszku podnosi pupe do góry,a rączki układa tak jak samolocik--super to wygląda :D . Weszliśmy w 6 miesiąc i jeszcze nie jemy żadnych kaszek ani deserków,jesteśmy tylko na cycusiu i na razie nam to wystarcza. Podałam mu dwa razy jabłuszko ze słoiczka ale niestety pluł nim dalej niż widział i otrzepywało go ,że nie miałam sumienia dalej mu go dawać. Prezent dla małego pod choinkę to myślimy o czymś takim: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74824366#photo A ijeszcze zapomniałabym... :p jak Olivier coś chce np. jeść lub spać to daje nam o tym znać piszcząco :p :D :D :D Na razie uciekam spać odezwe się później Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja-aktualizuję tabelkę :) Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8200g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Teraz już uciekam spać na serio Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba sie wsciekne napisalam calego posta i komp mi padl i zginelo wszystko wrrrr Najserdeczniejsze zyczonka samego wielkiego usmiechu bez ani jednej smutnej lezki dla wielkich jubilatow dnia wczorajszego i jutrzejszego oraz oczywiscie dla starszej jubilatki, fajnie jest miec 24 latka prawda:):){kwiatek]🌼🌼 u mnie okresik sie wreszcie pojawil z czego niezmiernie sie ciesze:):) bo juz mialam niezly stresik my karmimy jeszcze nocami choc jak ktoras z dziewczyn pisala tego pokarmu z dnia na dzien jest coraz mniej ale tak trudno rozstac sie z dzieckiem i tym najmilszym akcentem doby na szczescie butelka zostala zaakceptowana i pije juz zniej ladnie poza kaszka bo tej niestety nie toleruje w zadnej konsystencji ani plynnej ani polplynnej ani gestej:( jesli chodzi o zupki to zajada sie nimi ale tylko tymi ktore ja mu ugiotuje bo kupnych niestety nie lubi, a liczylam ze chociaz te z mieskiem na poczatek bede mu kupowac bo trudno jest ugotowac taka odrobine mieska a u mnie nie jada sie prawie gotowanego miesa wiec mam maly problem:( Alcza co do zabkow to nic nie wiem bo sama chcialabym wiedziec kiedy one wyjda Rafalek slini sie juz ze 4 miesiace mial moment ze mial wysoka temperature a zabkow jak nie bylo tak nie ma optymko mimo wszystko fajnie ze to nie skaza bo latwiej wyeliminowac te dwa produkty niz mleko. pozdrawiam wszystkie mamy i zycze milego dzionka i uciekam do pracy bo jak mnie dyrektor wychaczy to uuuuu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ana Anulka.....co te wasze dzieci takie rozwiniete???:):):) już do raczkowania sie zabierają???ho ho ho...a co to bedzie za chwilkę....:) miło patrzeć na kolejne etapy rozwojowe naszych dzieciaczków...:) zosia zajada zupki (asiek miałaś rację) smakuja jej wszystkie i mam nadziejęże waga podskoczy....tak jak objętość kupek :):):) hi hi hi evka zabawka placyć świetna, spodobała mi się...pomyślimy też nad czymś takim, a ile trwa wysyłka? z alegro? evka zgubiłaś mnie gdzieś z tabelki z bobasów wiec ponawiam Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8200g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to tak ucieło... Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8200g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie po długiej przerwie🌻:D fajnie, że znów jesteście;) miło mi również, że moje rady na coś się przydały:) Anulko - jestem pod wrażeniem postępów Kubusia:) Maks ma chyba za ciężki tyłek ;) alcza - dzięki za info o macie (chodzi o taką z pianki czy tą z pałąkami i różnymi atrakcjami? bo nie jestem pewna). Sama myślałam ostatnio o tej piankowej. Co do wychodzenia ząbków to u nas pierwsze dwa wyszły jakby po cichu i nic tego nie zapowiadało. Poza ślinieniem, które jest od 2 miesiąca. Teraz strasznie wszystko gryzie, a kolejnych ząbków na razie nie widać. mojreczko - co przeżyłaś to twoje, dobrze, że w końcu już jest OK i mamy nadzieję na częstsze odwiedziny, choć sama wiem jak ciężko z czasem - szczególnie od powrotu do pracy. Nam przepuklina pępkowa sama się wchłonęła z czego się bardzo cieszę:) optymko - zastanowiłaś mnie z tymi testami alergicznymi. Zapytam lekarki na następnej wizycie co o tym myśli. Choć u nas jest już naprawdę dobrze tylko w nocy Maks się denerwuje jak mu \"jeździ\" po brzuszku. W dzień już wogóle nie płacze z tego powodu. Z tym jedzeniem w nocy już się pogodziłam i poczekam co będzie dalej - może z tego wyrośnie. Kosmetyczka też dobry pomysł:) evka - super, że jeszcze Olivierkowi wystarcza samo mleko i ma naprawdę ładną wagę. Kamelia - faktycznie kupki to teraz mamy znaczne i zapach też zdecydowanie silniejszy;) cieszę się, że zupki smakują - oby tak dalej:) Mnie nadal męczy suchy kaszel z krtani - najgorzej jest przy zasypianiu, bo wtedy mnie najbardziej męczy. Przez to ja nie mogę zasnąć, a Maks się przebudza:( dziś wydaje mi się ciut lepiej...oby. Boję się tylko, żeby bąbla nie zarazić, bo niby dużo karmię, więc jest odporny, ale coś wczoraj parę razy zakaszlał. Nie wiem tylko czy przez ślinkę (czasem się troszkę zakrztusi nią) czy to jakieś zarazki. Jak nie przejdzie to pójdę do lekarza. Koniecznie też przed świętami muszę kupić krzesełko do karmienia, bo Maks już nie chce jeść siedząc w kołysce samochodowej. Poza tym fajnie będzie przy wigilii posadzić go przy stole:) Miałam od brata, ale okazało się, że brakuje do niego śrubek (było rozkręcone), a to są takie specjalne i nie możemy ich dostać. Dlatego znów prośba do Was. Jeśli już jakieś sprawdzone macie w domu lub upatrzone gdzieś na internecie to proszę o informacje: jakiej firmy, koszt, przesyłka itp. Z góry dzięki:) aaaa i dzień przed wigilią chciałam urlop i szefowa się mi nie zgodziła😠 jak zwykle pokazała kto tu rządzi:P na razie wracam do pracy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedną prośbę zagubiłam sobie adres strony przez którą wklejmy fotki, tą z \"żabą\" - proszę podajcie mi adres:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymko, nasze dzieciaki koncza 5 miesiac a nie 6 ! :) czy to mnie sie pokrecilo? ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry :) Przepitraszam za pomiąchanie tabelki ale kopiowałam ją z ostatniej więc myślałam,że jest wszystko oki. Agulek dzięki za życzonka... Okresu jeszcze nie mam i mam nadzieje,że szybko mi się nie zacznie(udręka) 😭 :p Kamelia przesyłka z Allegro trwa niedłużej niż 48 h Asiek życzę szybkiego powrotu do zdrówka 🌻 http://www.imageshack.us/ stronka z \'żabą\' Oli też czsto budził się w nocy więc zrobiłam eksperyment : w dzień dawałam mu jeść co 3 godzinki i w nocy budził się nadrobić straty więc postanowiłam w dzień podawać mu cycy co 2 h i w nocy spał spokojnie.Nie wiem może to tylko zbieg okoliczności :p Poproszę o książeczki jak któraś ma please please please :D z góry dziękuję i podaje swój adres evka81@poczta.fm Na razie kończe bo jedziemy zaprosić gości na chrzciny,które odbędą się 28.12.2005 całkiem nietypowo bo na tygodniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po długiej przerwie.ja sie wyniosłam do rodziców bo tez mam problem ze swoim chłopem.pewnie wróce za tydzien ale musze go troche postraszyc.ja sobie niepozwole na obraze.za 3 dni chrzciny.nie bede mogła nawet przyjąc komuni bo zyjemy na kocią łape i dwa razy sie spowiadałam i nie dostałam rozgrzeszenia .same problemy.karolek ma chorą krtan bieze antybiotyk,ale musze sie pochwalic ze sie zmienił.jest grzeczny.spi długo i wstaje raz w nocy zje i znów spi do 7 rano.od 7 wieczór.on je mleko tylko 2 razy na dobe ale ok 220 na raz.ma dobrą wage bo 8500 wiec lekarz powiedział ze nie ma problemu.zypy tez je duzo ok 200ml.na raz tyle ze on pije.a tak przez caly dzien tylko pije soki i herbaty ponad 600ml na dobe. Pozdrawiamy wczorajszych i jutrzejszych solenizantów bo do przyszłego tygodnia nas tu nie bedzie.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowka dla chorych dzieci. U nas brak czasu a jutro szczepienie i znowu 125 nie nasze :-( ale to juz ostatnie hehe a potem juz chyba nastepne troche dalej. O i witam zagubione mamusie.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Zmieniliśmuy mleko na bebilon ar, już trzy posiłki zjadł no i dziś trochę mu się ulało, nie wiem czy to jeszcze za wcześnie za krótko pije to mleko i nie działa, cxzy mój synek ma taką urodę i już będzie tak ulewał. Jeśli któraś z Was podaje takie mleko to napiszcie jak to było u Was na początku. Asiek78, co do maty to jest ona z pałąkami. A krzesełko-właśnie babcia kupiła już małemu na gwiazdkę, takie najprostrze drewniane z możliwością zrobienia z niego stolika i krzesełka, jak podrośnie to będzie sam urzędował przy własnym stoliku. Cena 99,90zł kupione było w Smyku, a firma Kijewski (krzesełko kombi \"Gucio\"). Na chwilkę już sadzałam małego, może jeszcze trochę i sam będzie siedział to już na dłużej posiedzi w krzesełku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - no wlasnie, Optymka zakręcona chyba jest :D Alcza, no to trafilas na krzeseleczko full wypas ;) , mozna przemontowac, wiec posluzy dziecku dluzej, no i za te pieniadze... naprawde fajnie. Jak slysze takie historie, jak opisuje Edi, ze nie dostala rozgrzeszenia, bo zyje z facetem bez slubu, to cholera mnie bierze! Co to, zabila kogos czy jak, ze nie daje sie jej prawa do przyjecia komunii??!! Przegiecie... 😡 Ja tez jeszcze bez okresu, i wcale nie tesknie, zawsze przechodzilam katusze; karmie non stop wiec moze jeszcze sie nie pojawi. Powiedzcie mi, co zrobic, zeby dziecko polubilo smak mleka modyf. ? Probuje wprowadzac powolutku butelke, ale za kazdym razem wylewam cala butle do zlewu, bo Rysko sie krzywi, pluje i prawie wymiotuje. Czy kazde mleko ma taki sam smak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mama to niestety jest wada dlugiego karmienia piersia bo jest sie bardzo szczeslkiwym jesli dziecko ladnie ssie piers tylko co potem jak maluszek za zadne skarby nie chcew butelki jesli poczytalabys posty z wrzesnia i pazdziernika to zobaczylabys jak ja sie meczylam zeby nauczyc do sztucznego mleka i butelki ale jest nadzieja bo nam sie to udalo choc kosztowalo nas oboje nie malo stresu i cierpliwosci, mleka maja rozne smaki ale dosc podobne ja zaczynalam od nutramidenu bo byla nietolerancja mleka a teraz podaje enfamil 2 i jak na razie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulku, przewertuje jeszcze raz wrzesien i pazdzier. jak mowisz. Ja probowalam Enfamil, nan, bebiko i nic 😭, nawet pysznej kaszki ryzowej z owocami do picia nie chcial. Pewnie trzeba bedzie ogroomnie duzo cierpliwosci. Uciekam spac do synka, bo zapewne zaraz sie obudzi szukajac dydusia :P dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Edi - jak masz faknie, że Karoplek pije soki i herbaty. Marta nie chce nic poza mlakiem a dostaje zagęszczone więc powinna dużo pić. Alcza- na początku przyjmowania Bebilonu Ar Marta również ulewała. Teraz czasem też tak jest. Przyjęliśmy zasadę, że przez godzinę po karmieniu obchodzimy się z nią jak z jajkiem i staramy się być bardzo delikatni. Zadnych podrzucań, gwałtownych ruchów i raczej pionowanie no chyba że spi, ale mamy skośną poduszkę. Ja Mama- a może spróbujesz mieszać to mleko ze swoim stopniowo z coraz większą przewagą sztucznego? Asiek - tylko pogratulować nowych zdolności MAksia Anulka - ale akrobata z Twojego Kubusia Mojreczko - trzymam kciuki za badanie słuchu Ana - usciski dla Hubiego Gumecka - twoja KArolinka już siedzi a moja MArta nawe na boki się jeszcze nie przewraca. Opcja brzuch - plecy i odwrotnie też jeszcze nie beeeee Nie wiem czy jutro zajrzę więc całuski dla maksa, Adama, Kubusia, Piotrusia i Rysia. Byliśmy dziś na wizycie kontrolenj u pediatry. MArta waży już 8700. Prze 3 tyg przybrała 600gr. Kamelio może odstąpimy Wam troszkę z naszej wagi bo nasza mnie przeraża? Jakiś czas temu pytałam Was czy Wasze dzieciatka krzyczą i wiją się z bólu podczas jedzenia. Nikt nie zareagował, więc zakładam że u nikogo nie ma to miejsca. Rozmawialiśmy dziś o tym z pediatrą i dostaliśmy skierowanie na USG jamy brzusznej. Ponadto pediatra wróciła do sprawy skierowania MArty do szpitala na specjalistyczne badania. Jeśliu nadal podczas karmień bedzie tak krzyczała to chyba się zdecyduję bo to jest straszne patrzeć jak ona chce jeść i jak przy tym cierpi. Początkowo myśleliśmy że dzieje się tak gdy je zbyt łapczywie ale zdarza się to także gdy je spokojnie. Perspektywa szpitala trochę mnie zdołowała ale jeśli miałoby to coś wyjaśniec i pomóc........ Niestety musimy czekać na usg na 28 grudia więc szpital może wchodzić w grę dopiero w styczniu a wtedy ja wracam do pracy. Nieźle zacznę - od nieobecności w pracy , ale Marta teraz jest najważniejsza. Mam nadzieję że jej przejdzie i szpital nie będzie konieczny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NA POCZĄTKU SERDECZNE ŻYCZENIA DLA:MAKSIA,ADAMA,KUBUSIA,RYSIA I PIOTRUSIA:STO LAT ŻYCIA:):):) I BUZIAKI OD WIKI I GOSI. Hepciu biedulko mam nadzieję,że szpitala nie będzie.I te stresy w Nowym 2006 roku nas ominą:). U mnie po staremu,jutro planuję dostać się na szczepienie,które miało być wykonane 29.11 jednak ze względu na oczka nie mogło:(.Mam nadzieję,ze te wstrętne baby z rejestracji nas wpiszą. Nie mam za bardzo o czym pisac ale codziennie sumiennie Was czytuję i przyznam że bardzo spodobał mi sie pomysł na prezent świąteczny chodzi mi o ten dmuchany plac zabaw.Szkoda tylko,że jak to zobaczyłam to aukcja zdążyła się zakończyć.My w piatek idziemy do nowonarodzonego Oliego mojej koleżanki,cieszę się jak Wika(czyt.niemowlę):):).Kupiłam mu kurteczkę na wiosnę i pidżamkę do spania,no i parę innych bibelotów. No i przypomniało mi się jak Wika była taka mała:):):).No a teraz ide spać. Aha,Alcza z tego co wiem to nie można sobie tak zmieniać mleka modyfikowanego u dzieci,nie wiem gdzie to czytałam,ale czytałam,że tylko w porozumieniu z pediatrą.Pozdrawiam Was gorąco.Gosia. Ps.Alcza napisz mi na GG numer domowy do Twojej mamy to sie może umówimy na przyszły tydzień:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlebsze zyczonka dla solenizantów Adama, Kubusia, Piotrusia i Rysia!!!! ja na chwilke z Ala na kolanach:)...tez jej sie poprzestawiało spała wczesniej do 8 a od 3 dni pobudka o 6... odezwe sie wieczorem jade dzis na testy alergiczne starsza corka miała reakcje uczuleniowa na antybiotyk (mega wysypka,cała spuchnieta była) było to ze 3 miesiace temu....ale niestety takie kolejki do alergologa ... cała wyprawa bo musimy jechac na te testy do Olsztyna z 70 km...meza nie ma jeszcze...wiec to ja musze pojechac mam nadzieje ,ze nie zwarjuje...Ali nie zawsze podoba sie jazda samochodem;) co do prezentow mam mały dylemat....dzieci nie mam pomysłu dziadkowie sie zajeli prezentami ...Ala dostanie mate edukacyjna, ubranka ,mysle ,ze my ewentualnie kupimy grzechotka widziałam fajne z ,,TOLO,, Ola hmm....ma 22 urodziny wiec prezenty praktycznie podwójnie dostanie farby do malowania na szkle (windowcolor)..co jeszcze zobaczymy... dla męża i siebie;) chciałam ....chciałam zamówić obrączki srebrne gładkie w środku wygrawerowac napis :D ale niestety...1 nie było takich samych obraczek u jubilera tz męskiej i mniejszej dla mnie wrrr 2 że nie znałam rozmiaru meża ..,ale to nic na oko chciałam zawsze mozna zmniejszyc ....nie wypaliło niechciałam byle jakiej a takie jak sie podobały to nie było rozmiarów.....eh no i teraz nie wiem! mysle ,że może Bokserki... dla dziadkow kalendarz z zdieciami rodzinki;) 12 zdiec na kazdy miesiac ktoś inny... https://asp01.photoprintit.de/microsite/2836/ na allegro tez widziałam kubki za 9,90zł bardzo fajne ze zdieciami np. dla meza ze zdieciem dziecka i napis smacznego tatusiu! wszystko zalezy co kto chce ...ale nie moge linka znalesc... Anulko niezły ten Twoj Kubus:) .jestem pod wrazeniem Ala zaczyna sama siedziec... mojreczka witamy ciesze sie ze juz wszystko w porządku trzymam kciuki za badanie słuchu alcza z tymi zębami to tak dziwnie czasami nic na to nie wskazuje...ale ogolnie dziecko sie slini ma rozpulchnione dziasła czasami goraczka.... ja juz od prawie 2 miesiecy zel (Dentinox-Gel N) pod reka a zębow jak nie widac tak .... wiec trudno powiedziec.... wspołczuje mamom dzieciz problemami brzuszkowymi...jak sobie przypomne jak Ala cierpiała z powodu kolki..to az mnie ciarki przechodza wrrr pozdrawiam wszystkie mamy i ich dzieci:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia🌻 👄 :D Nie mogę wprost uwierzyć, że to już pół roczku, a dopiero co się urodził i wyobrażałam sobie jak fajnie będzie na święta, że już będzie siedział itd - nie mogę wprost uwierzyć:) Maks znów dziś ciut gorzej spał (oczywiście bez zmian się budzi, ale raz mniej, a raz więcej) - rano zapomniałam mu zaśpiewać sto lat;) Jeśli chodzi o to krzesełko do karmienia to właśnie mam dylemat czy kupić to tańsze drewniane + stoliczek, czy też z tych nowszych z tacami i na kółkach. Drugi powód, że nie jestem przekonana do drewnianego to ten iż mamy takie w domu używane po dzieciach brata tylko trzeba poszukać gdzieś śrub, więc na przyszłość krzesełko i stoliczek też będą. No i to drwniane nie ma regulowanej wysokości, a my mamy inną przy stole w jadalni i inną w kuchni przy "wyspie". Rozpiętość cenowa dość znaczna, ale będzie też dla następnego dziecka, więc waham się, np takie chodzi mi po głowie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77287494 (jeśli link jest nie aktywny to skopujcie do paska na górze) Piszecie o tych problemach z karmieniem modyfikowanym mlekiem, a ja się zastanawiam czy właśnie na noc nie spróbować Maksiowi podać takiego mleka - może dłużej by wytrzymał bez budzenia się. Mam w domu bebilon z prebiotykami - kupione na wszelki wypadek, dwa razy Maks go już pił (jak byłam wieczorem poza domem) i mu smakowało. Nie było też żadnych skutków ubocznych. Pomyślę jeszcze nad tym albo poczekam do szczepienia 11 stycznia i zapytam lekarki. Dziś w pracy do 16-stej😭 nie lubię czwartów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 🖐️ nie było mnie kilka dni więc najpierw: 🌻 dla Lenki i Bumpy ;-) 🌻 dla Zosi i Kamelii ;-) 🌻 dla Dawidka i Alczy ;-) no i oczywiście : 🌻 dla Maksia i Aśka ;-) 🌻 dla Adasia i Elfiej mamy;-) 🌻 dla Kubusia i Anulki ;-) 🌻 dla Piotrusia i Optymki ;-) 🌻 dla Rysia i Ja mamy;-) dużo 👄 buziaków Wam przesyłam... ...nadrobiłam zaległości :classic_cool: w następnym poście dokończę....(bo mi znowu utnie 😠 ).....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze zyczenia dla naszych słodkich solenizantów, rosnijcieszybko i zdrowo 🌻 🌻 🌻 hepcia...faktycznie oddaj z 1 kg, dla Zosieńki, to sie wyrówna :) a ja dzisiaj miałam jakas schize bo od rana miałam wrazenie ze zosia nie wydaje zadnych dzwieków, nie gruchała, nie jęczała, nie śmiała się tylko robiła miny i bawiła sie bezdzwięcznie zabawką....obserwowałam ją jak nigdy, i zagadywałam a ona nic.....myślałam ze zwariuję....aż wreszcie po 2 godz, wydała z siebie odgłosy!!!!!! można oszaleć, jakieś za spokojne to dziecko..nie płaczące aż strach!!!!! albo już ze mną coś siedzieje i przypomniało mi sięjak w ciaży mnie straszyła i przestawała się ruszac.....hmmm jakaś przewrażliwiona jestem...ale autentycznie jeszcze niedawni było abbbuuu..maaaammmaaaa.....a teraz jakaś skupiona obserwuje ....przygląda się , tak jakby zapomniała jak to pięknie z mamą \"rozmawiała\".....może jej to wróci........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Na wstępie moc serdecznych życzeń dużo zdrówka i uśmiechu dla solenizantów: Kubusia, Piotrusia i Rysia, a dla ich mam pociechy z dzieci. Dziś od rana padało, nawet grad ale po mału się przejaśnia więc chyba wyjdziemy na spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×