Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

mojreczka jak dla mnie jest ok!! a nawet bardzo ok!! ja skopiowalam wczesniej bo dzis my tez po szczepieniu i wazeniu. heh Hubi \"zywe srebro\" nie chcial dac sie zbadac...bo sam musial wszystko raczkami \"zbadac\".no a jak juz byl rozebrany to mial pelen raj!!! tyle nowego !! p doktor Go na plecki a On myk i juz na brzusiu i dupcie dzwiga ,i wedruje....skonczylo sie na tym ,ze cale badanie i szczepionke musialam Go trzymac na kolanach... dobranocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piąteczek:) weekand przed nami i więcej czasu dla Maksia:D jedno tylko co mnie troszkę smuci to wyjazd S. dziś na dwa dni... nie lubię jak wyjeżdża w weekandy:( akurat wtedy mamy czas dla rodzinki, a tutaj taki psikus. Jeszcze na dodatek jedzie daleko (Siedlce), więc wróci późno, a tam znów dziś wieczorem mają imprezę... chyba nie muszę tłumaczyć co będzie się tam działo;) i boję się przez to o powrót do domu samochodem... ech, te kobiece zmartwienia. Kiedyś jeździliśmy czasem na takie imprezy służbowe razem - teraz to odpada z wiadomych powodów;) Jutro za to JA idę na imprezkę, wprawdzie sama, ale i tak się cieszę. Trochę się rozerwę i poczuję znów \"wiatr we włosach\";) hi hi hi bumpy - jak tam po szczepieniu? Nie wiem jaką szczepisz, ale u nas po skojarzonych nie było żadnych problemów. mojreczka - ja jak daję Maksa na podłogę to rozkładam najpierw nasz koc taki gruby, na to polarkowy kocyk Maksia (żeby buzią nie leżał na naszym) i tak się bawi. Zaciekawiłaś mnie tymi ćwiczeniami do raczkowania. Maks kula się na wszystkie sposoby jak szalony, a kiedy leży na brzuszku to nie raz uda mu się przybrać podobną pozę jak do raczkowania, ale nie skapił się co trzeba dalej robić. Czy to oznacza w takim razie, że przygotowuje się do raczkowania? ana - nieźle mieliście z tym badaniem - musiało być wesoło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa tabelka jest dużo fajniesza:) ponieważ na stronie są juz trzy , to pozwólcie, że nie będę jej znowu kopiowała. Jak ktos bedzie uaktualniał wagę, to pliiissss, dopiszcie mój adres z bobasów- jest w stopce:) Dzięki:D dołozylam kilka fotek asiek- dzięki za troske:) nie jest źle po szczepieniu, choć wczoraj bolała ją rączkas i była troche marudna. Pod wieczór miała lekką temperaturę, ale dałam jej efferalgan w czopku i spadła. W nocy za to sie budziła 4 razy:( ale myślę, ze to przez kaszel. Cały czas ja męczy kaszelek a osłuchowo jest czysta. I nie wiem za bardzo co z tym robić. Daję jej dolicoccil i syrop prawoślazowy. Albo opanujemy to, albo przejdzie w jakąś silniejszą infekcję. My tez szczepimy skojarzonymi, no ale po poprzednim szczepieniu było koszmarnie:( 2 dni temperatury 40 stopni:( powiem szczerze, że byłam wtedy przerażona, bo leki zbijały gorączke na max 2 godziny. A przecież nie można ich podawac bez końca. Więc ją też schładzałam ale płakała przy tym niemożebnie... dzis czekamy na koleżankę :) co ma 1,5 miesiąca:) Tosia urodziła się w Mikołaja i dzis wpadnie do nas na kawkę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bumpy- przepraszam ze cie pominelam .... ale ta sie skupilam na kopiowaniu i wklejaniu ..z.e tak wyszlo:( juz cie wklejam :) ciesze sie ze wam sie podoba. tamta tez byla ok ale okropnie dluga:) uzupelnilam tez gosiaczka i ane bo zrobil sie balagan. teraz lece zajac cie brzdacem. spal super. od 21 do 5.30 papu i do 9.00:)a wczoraj od 22.do 7.30:D nie moge narzekac i wspolczyje mamusiom ktore musza czesciej wstawac. chociaz tak dla pocieszenia powiem ze i nam sie zdarza wstawac co chwilka. np po zjedzeniu czegos co dla tymusia nie jest jeszcze odpowiednie( gruszki williamsa:() *+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+* madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....7225g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7820g.......77cm..... www.wiki.bobasy.pl Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm ... www.wiktorka.bobasy.pl .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm... www.maks.bobasy.pl elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm... www.majai.bobasy.pl sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....8000g.......68cm... www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm... www.gumecka.bobasy.pl renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm... www.oliwka26.bobasy.pl kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......9000g.......75cm... www.wiktory.bobasy.pl evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm... www.evka81.bobasy.pl agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm... www.agulek.bobasy.pl edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm... www.karolek0707.bobasy.pl bumpy.........Lenka...........13 lipca...........7900g.......68cm... www.agawg.bobasy.pl Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm... www.kamelia.bobasy.pl alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm... www.alicja78.bobasy.pl Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm... www.kubulek.bobasy.pl .................Tusia......................................................... www.tusiecina.bobasy.pl Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm... www.piotrfryderyk.bobasy.pl JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm... www.hepcia.bobasy.pl Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm... www.kmrozik.bobasy.pl mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8200g ......71cm... www.hubus.bobasy.pl Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7900g........68cm... www.tymoteuszek.bobasy.pl Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............8000g........70cm?.. www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm... www.dora777.bobasy.pl Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm... www.iwka26.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl *+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tabelka jest ok!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo się cieszę bo impreza będzie, także sobie poskaczę... :) Tak to bez zmian. Ząbka jeszcze nie mamy, nie siedzimy dobrze-chyba jakiś wiaterek powiewa bo się chwiejemy... Za to plujemy no i coraz więcej gadamy i krzyczymy. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa rewolucja, jak Bozię kocham! No, może nie na skalę Ukrainy, ale wiecie co? Odkąd zamiast niekończących się życzeń pojawiły się wpisy daaaawno nie widzianych dziewczyn, zrobiło się tutaj naprawdę przytulnie. Bardzo pobieżnie nadrobiłam zaległości i tak: Edit - nikt się tu czarów nie boi, temat zabobonny to zwykła podpucha była ;) W sumie zewoluowało w pozytywnym kierunku, no nie? asiek - problemy ze spaniem są u nas obecne właściwie od zawsze. Pzrerobiłam już stosy literatury. Głównymi podejrzanymi - identycznie jak u Ciebie - są ząbki, brzuszek i głód. 1. Ząbki jeszcze nie wyrosły, chociaż lekarka wieszczy nam ich nadejście odkąd Dadaś skończył 3 miesiąc. 2. Dadaś - mniej lub bardziej - zawsze z brzuszkiem miał problemy. Najpierw kolk, cuda wianki, cały arsenał leków p/kolkowych, potem, po wprowadzeniu stałych pokarmów, z kolei pojawiły się twarde stolce. Więc brzuszek ma prawo boleć. Nawet, jeśli zrobi kupę, nie gwarantuje to spokojnej nocy. 3. Potrzeby żywieniowe się zwiększają, tymczasem Dadaś w ogóle nie radzi sobie z butelką, ma w głeokim poważaniu wszystkie wynalazki smoczkowo-butelkowo-niekapkowe. Uznaje wyłącznie cyca i łyżeczkę. Podawanie mu czegokolwiek w nocy nie ma zatem sensu. Wieczorem próbowałam wcisnąć mu kaszkę, ale nic to nie dało. Z innych pomysłów, to zmiana temperatury, wietrzenie pokoju, śpiworek - zamiast kołderki... zero zmian. Ale wiesz, co mi pzrychodzi na myśl? Może to kwestia alergii?? Wtedy wszystko to byłoby uzasadnione... Muszę to jeszcze przemyśleć. Ojjj.. obudził się mój Dadaś i muszę kończyć. Mam jeszcze wiele innych uwag, więc ja tu jeszcze wrócę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Dzięki za wsparcie. Staram się wierzyć, że wszystko będzie dobrze. To częste budzenie się maluszków jest faktycznie wykańczające. Ja zisiaj zdjęłam z łóżeczka ochraniacz. Może jak Wiktor po przebudzeniu zobaczy , że jesteśmy obokzaśnie bez niczego. Sama nie wiem. Coś nie mogę zabrdzo uwierzyć w to, żeto głód, bo jak kiedyś podałam mu herbatkę, to wypił zaledwie 15 ml i zasnął ponownie. Innym raem nie dało się go oszukać herbatką, nie chciał jej wogle pić. Skończyło ię na cycu. Elfia_mamo - mój synek też nie przepada za butlą, wypróbowałam już przeróżne smoczki i niekapki. Dzisiaj soczek dawałam mu łyżeczką, bo inaczej nie chciał. mojreczka- słodziudki jest Twój synek. Nowa forma tabelki bardzo mi odpowiada. Ile razy wasze dzieci śpią w ciągu dnia i po ile? Mój Wikotr ostatnio ogranicza się do 2 spań, maksymalnie godzinnnych. Czasami , jeśli wypadnie zbyt długa przerwa do spania nocnego to usypiam go trochę na siłę, np. w wózku, bo zdarzało się, że zasypiał mi po 18:00, a potem był problem bo ostatecznie szedł spać ok 22:00 - 23:00. Zwykle kładziemy go ok. 20:00. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+* madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....7225g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7820g.......77cm..... www.wiki.bobasy.pl Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm ... www.wiktorka.bobasy.pl .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm... www.maks.bobasy.pl elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm... www.majai.bobasy.pl sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....8000g.......68cm... www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm... www.gumecka.bobasy.pl renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm... www.oliwka26.bobasy.pl kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......9000g.......75cm... www.wiktory.bobasy.pl evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm... www.evka81.bobasy.pl agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm... www.agulek.bobasy.pl edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm... www.karolek0707.bobasy.pl bumpy.........Lenka...........13 lipca...........7900g.......68cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm... www.kamelia.bobasy.pl alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm... www.alicja78.bobasy.pl Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm... www.kubulek.bobasy.pl .................Tusia......................................................... www.tusiecina.bobasy.pl Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm... www.piotrfryderyk.bobasy.pl JaMama.......Ryś..............15 lipca............7600g.......70cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm... www.hepcia.bobasy.pl Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm... www.kmrozik.bobasy.pl mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8000g ......70cm... www.hubus.bobasy.pl Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7900g........68cm... www.tymoteuszek.bobasy.pl Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm... www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm... www.dora777.bobasy.pl Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm... www.iwka26.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl *+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+* witamy, jestesmy po szczepieniu we wtorek - ostatnia szczepionka przed odczytem blizny po tej na gruzlice; od srody wczesnego rana Rys ma biegunke, okropne prawie zielone, wodniste kupy {przepraszam za szczegoly ;) } cokolwiek wypije, leci z niego :( :( slyszalyscie o takich skutkach ubocznych po szczepionce?? nie wiem jak mu pomoc; pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja si witam. Tabelka bardzo ladna :-) Dziewczyny co do zasypiania to polecam pieluszke, dac dziecku jak sie go polozy do lozeczka-pobawi sie i zasnie z nia-dziala u wielu. U nas katarek ale mysle ze to przez zabki ten katarek bo rozne rzeczy robie ale nadal jest a mal nie ma goraczki. Dziaisj bylysmy polazic po ogrodku i malej sie podoabalo. Macie jakies rady jak dziecko zachecic do raczkowania? Moja owszem robi poze jakby chiala raczkowac ale za chwilek robi myk na plecki i dupa zbita ryk i wez mnie na rece.Nie mam juz pomyslow. O i witam mamusie ktore dawno nie pisaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do slubu to my tylko tak na szybko bez gosci tylko swiadkowie i my. Nie mamy kasy zeby zrobic impreze na calego a to tylko po to zeby sie nas nie czepiamli w kosciele ciagle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znów ja. evka - sterydy chyba mają wpływ na wątrobę. Dłuższe smarowanie maścią sterydową powoduje powstawanie tzw trądziku sterydowego, który jest trudny w leczeniu,gdyż smarując go sterydami uzyskuje sie chwilową poprawę, po czym następuje zaognienie zmian skórnych. Brzmi to strasznie, ale tak naprawdę - nie pamietam dokładnie teorii, takie informacje mi się telepią po łepetynie jeszcze z czasów młodzieńczych (trądzików i innych takich). Tak więc może zapytak lekarza o wyjaśnienie? Ja też słyszałam, żeby sterydy stosować jak najkrócej (od różnych lekarzy). Sorry za przydługi wywód. Jak doszłaś do tego, że Oli ma alergię? Byłaś u specjalisty, czy pediatra stwierdził? gumecka - Karolcia ma jeszcze czas na raczkowanie - znowu ten francowaty internet sprawia, że czytasz, iz młodsze dzieci raczkują i niepotrzebnie się przejmujesz. To jest genetycznie uwarunkowane, kiedy dziecko ssiedzi, wstanie, zacznie raczkować, czy wyrosną mu zęby. Jeśli juz chcesz pomóc małej, to jak najwięcej kładź ją na podłodze - sama załapie o co chodzi. Dobrze jest też dać w pewnej - niezbyt dużej, żeby nie zniechecić dziecka - odległości zabawkę, albo plastikową butelkę, żeby zachęcić do podążania za nią. Zwłaszcza butelka jest ok, bo \"ucieka\" przed maluchem, gdy ten wyciągnie łapkę. ps. gratuluję bliskiego ślubu! To nic, że bez fety - w końcu to dla was, no nie? gosiaczkowi oczywiście też.. Kasmo - współczuję utraty pracy. Co za paskudny kraj!!! Chciałoby się umieścić ogłoszenie w prasie: \"Zamienię pięknie położoną szerokość geograficzną na dowolną, bardziej nadającą się do życia\" ana33- jestem pewna, że ZUS-owi chodzi o jakąś deklarację, której nie złożyłaś. MAsz już decyzję w tej sprawie. Jak tak, to się odwołuj. Jak nie, to tez walcz, na pewno da sie to odkręcić! anulka - zaskakujące jest to, co piszesz o Tusi, tzn o cycusiu i Tusi. Myślisz, że to regres, charakterystyczny dla starszego rodzeństwa w przypadku pojawienia się niemowlęcia w rodzinie? Moja córka przez pewien czas piła soczki z Dadasiowych butelek, a ma... 12 lat! No, ale przeszło jej. W każdym bądź razie uśmiałam się, że dzidziuś Tus nic nie zostawił ;) Ona jest słodka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bumpy... biedaczka... Ciebie mojreczka wycięłą z tableki, mnie wrzuciła nanowo, chociaż z niej się wypisałam ;) Obiecuję ze teraz to już ostatni wpis (dzisiaj). U mnie niewesoło. Starsza córa wyjeżdża na miesiąc (!) do sanatorium, A. w szpitalu. Przeszedł bardzo skomplikowaną operację, jest unieruchomiony :(. Dadaś od początku grudnia chorował: uszy-gardło-katarek. Od półtora meisiąca siedzimy w domu. Lekarka twierdzi, że to niemożliwe, żeby katar trwał tak długo (leczony, czy nie - mija po tygodniu). Podejrzewa, że to alergia. A zalegający katar zajmuje gardło, uszy itd. W kółko to samo. Dziś byliśmy na kontroli - jest ok, ciekawe na jak długo. Od poniedziałku jestem sama w domu. U starszej córki stwierdziłam niedosłuch. Tzn nie ja stwierdziłam, tylko aparat audio-cośtam. Jak była mała, to nie było przesiewowych badań słuchu. Swego czasu ona przewlekle chorowała na anginy, praktycznie do 6 roku życia. Wtedy wycięli jej 3 migdał i od tego czasu jest spokój. Możliwe, że ten niedosłuch to powikłanie po tych cholernych anginach. Uważajcie, laski, na anginy! Ja w każdym bądź razie jestem tym wszystkim \"lekko\" podłamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcza miłej zabawy życze :) Mojreczka-Tymuś jest fajniutkim chłopczykiem Noooo widze Elfia mamo ,że się stęskniłaś za nami i strasznie dużo się wpisów nazbierało do nadrobienia?Ale to dobrze :) cieszę sie,że znowu jesteś z nami ;) Pani doktor kazała nam smarować tą maścią sterydową nie więcej niż 5 dni,a po 3 jak znikną te szorstkie plamki to też mogę przestać.Tak więc dziś ostatni raz smarujemy :D a dalej mamy jakąś maść witaminową robioną.Pediatra nam powiedziała,że to alergia--tylko jak ja jej mówiłam wcześniej,że podejrzewam alergie to powiedziała,że raczej nie i zeby sie nie przejmować a teraz sama to stwierdziła--głupia baba nie mogła powiedzieć jakiejś dobrej wiadomości?Sorki,że tak pisze ale strasznie mi szkoda Oliego,a wogóle wszystkie dzieci,które mają alergie są biedne :( Aaaa i jak pytałam o jakieś szczególowe badania na alergie,żeby stwierdzić czy napewno jest alergikiem to powiedziała,że to za wcześnie. Ja mama-- ja nie jestem pewna ale prawdopodobnie szczepienie może być przyczyną tej biegunki Muszę sie pochwalić Oli wczoraj usnął o 22 i przebudził się na papu o 5.30 i spał dalej do 8 rano :D :D A teraz pozdrawiam wszystkie mamusie i lecę spać bo rano trzeba wstać :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaMAmo - no, to może byc po szczepieniu. A na biegunkę: dieta: ugotowana marchewka z kaszką ryżową oraz smecta (do kupienia bez recpty). Nie podawaj jabłka, które ma właściwości rozwalniające. evka - no rzeczywiście, brdzo konkretna pani doktor. Może człowiak szlag trafić od tej niepewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i pozdrawiam! elfinko- to nie ja wycielam bumpy z ostatniej tabelki;) a ciebie wstawilam celowo, bo mialam nadzieje ze jednak do nas wrocisz po pomaranczowej rewolucji. poprawiam jednak tabelke, bo ta ostatnia to malo aktualna. kopiujcie zawsze ta ostatnia! madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....7225g.......70cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7820g.......77cm..... www.wiki.bobasy.pl Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm ... www.wiktorka.bobasy.pl .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....9000g.......71cm... www.maks.bobasy.pl elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm... www.majai.bobasy.pl sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....8000g.......68cm... www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....7200g.......78cm... www.gumecka.bobasy.pl renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm... www.oliwka26.bobasy.pl kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......9000g.......75cm... www.wiktory.bobasy.pl evka81........Olivier..........02 lipca...........9000g.......77cm... www.evka81.bobasy.pl agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm... www.agulek.bobasy.pl edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm... www.karolek0707.bobasy.pl bumpy.........Lenka...........13 lipca...........7900g.......68cm... www.agawg.bobasy.pl Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm... www.kamelia.bobasy.pl alcza..........Dawidek.........13 lipca...........8350g ......70cm... www.alicja78.bobasy.pl Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7600g.......67cm... www.kubulek.bobasy.pl .................Tusia......................................................... www.tusiecina.bobasy.pl Optymka......Piotrus.........15 lipca............8000g.......67cm... www.piotrfryderyk.bobasy.pl JaMama.......Ryś..............15 lipca............7600g.......70cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm... www.hepcia.bobasy.pl Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............6000g......66cm... www.kmrozik.bobasy.pl mamuska1507.Krystian......21 lipca............8100g.......72cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............8200g ......71cm... www.hubus.bobasy.pl Janina..........Kamilek.........25 lipca...........8400g........79cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca...........7900g........68cm... www.tymoteuszek.bobasy.pl Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............8000g........70cm?.. www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm... www.dora777.bobasy.pl Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............7400........75cm... www.iwka26.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl *+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+*+* wiecie co odkrylam. po kapieli jak karmie tymonka to on nie idzie jeszce spac tylko bawi sie tak przez 1h lub2h. ale nawet jak jest bardzo juz zmeczony i chce isc spac a dostanie prawie na spiaco butle z mlekiem to przesypia cala noc! nawet jesli zje tylko 50 ml przed snem. bo to akurat roznie. czasem zje wiecej czasem mniej. a jesli np nie dam mu nic do jedzonka bo padnie i nie zdaze mu nawet przygotowac to mam w nocy 1 lub 2 pobodki. jesli chodzi o zabki to u nas brak mam wielka nadzieje ze pojawia sie baaardzo pozno, bo im pozniej zabki sie pojawiaja tym sa podobno zdrowsze. tymka nie zmuszam do niczgo. jest leniuszkiem pod pewnymi wzgledami ale widze ze odkad lezy na ziemi(czytaj-na kocu na ziemi)to sa postepy...siadac maly chce bardzo i czasem "siedzi" jak go podrzymuje przez minutke, ale wiem ze dziecko jest gotowe do samodzielnego siedzenia gdy pojawia sie u niego odruch wystawiania raczki w ta strone co sie przechyla. pojawia sie on samoistnie i nie trzeba go cwiczyc. tak ze czekam cierpliwie i tylko sprawdzam czy to juz czy jeszcze nie:D! buziaki dla was i dla pociech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfia mamo-- dzieki za porady, wiem ze kazde dziecko inne jest ale jakos tak sie nasluchalam i widze ze moja to jakos tak pozno cos robi te rzeczy,chociaz siedziala pierwsza z tych dzieci co z czerwca na babyboomie hehehe. Duzo rzeczy potrafi np intelektualnych. A co do slubu to wlasnie jest dla nas a nie dla gosci co sie najedza i pojda w cholere no nie. Okilec sprzatac. A wlasnie a co do kataru to moja tez ma juz ponad tydzien i za cholre jej nie przechodzi i mysle ze to moze od zabkowania albo jeszcze co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziś byłam na zakupach, ale się nie udały. Chciałam sobie coś sprawić na ten bal karnawałowy na który idę za tydzień. Niby w tych sklepach jest wszystkiego pełno, ale jak coś chce się kupić to lipa, albo kolor nie ten, albo fason a najczęściej to nie ta cena. Dawidek był z babcią, a jak wróciliśmy to tak się cieszył że trzeba było go od razu wziąść na ręce bo był krzyk. Pisałyście coś o maści Elocom, otóż nam pani doktor przepisała ją na ciemieniuchę. Dopiero 2 razy smarowałam, bo ta ciemieniucha raz jest raz jej niema. Podobno może ona być na tle alergicznym, tak nam powiedziała. Tak to wszystko ok, już kaszelku nie ma z czego bardzo się cieszymy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczesniej nie wiem jakim cudem zezarlo mi pol wpisu... no to jescze raz pisze. z siedzeniem u nas jest tak ze ja tymunia do niczego nie zmuszam. widze ze chlopak chce siadac i to bardzo. czasem jak go zlapie za raczki i sie podciagnie to sprawdzam czy jest juz gotowy do siedzenia. u dziecka pojawia sie taki odruch, ze wystawia raczke w ta strone w ktora sie przechyla i musi samo sie podeprzec . jesli tego nie robi to oznacza ze nie jest gotowe. ten odruch pojawia sie samoistnie i nie ma potrzeby go cwiczyc. poza tym jesli dziecko nie jest gotowe do siedzenia i za bardoz pochyla sie do przodu i lata na boki to istnieje mozliwosc ze zebra sie rozejda, bo ma kosci zbyt jeszcze slabe. tak ze dziewczyny nie przejmujcie sie jesli dzieciaczek jescze nie siedzi. ja tez sie nie moge doczekac kiedy to nastapi. tym bardziej ze to moje pierwsze dziecko i jestem niecierpliwa.czaem jak posadze tymka i siedzi nie chwieja sie to lapie szybko za aparat i robie fotke ale zaraz klade go zeby odpocza. a z nowosci u nas to to ze tymonek na calego gada bb ba ba ba ba..i ła łała ła ła... jakos statnio tak sie rozgadal maksymalnie:D no to milego sobotniego wieczoru !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bumpy Hubi tez ma kaszelek i tez osluchowo jest czysty poniewaz nie ma goraczki ,nie jest marudny doszlam do wniosku ,ze moze przycztna jest suche powietrze w mieszkaniu( babatki i soczki trabi jak smok) gumecka -elfia ma racje. nie sugeruj sie ,ze pisza (ja tez :o ) ,ze dzidzi siedzi,raczkuje...ja tez podpisuje sie pod tym ,ze to ganetyka (ja chodzilam jak mialam 7,5 mc a N 9-wiec szybko.i Hubi ma ta sile po nas). ale wiem tez ,ze niektore dzieci pomijaja raczkowanie i biora sie od razu do wstawanie i chodzenia-przykladem corcia mojej przyjaciolki!! za to moj synalek nie chce skladac sylab...buuu kasmo .dzis HUbi spal 2 razy po 10 min w dzien :o ... elfia,bumpy...zus mi przyslal bardzo ladnie wyliczone zadluzenie (z odjeciem skladki zdrowotnej)...o maciezynskim poinformowani zostali...przez tel uslyszalam ,ze zadnej pomylki nie ma :( ...w poniedzialek jak usyszycie w wiadomosciach ,ze ktos podpalil zus w lodzi....to mnie nie wydawajcie :D evka jak tak czytam to chyba podobna sytuacje mamy z alergia.jak bylo tylko na buzce tez dostalam masc sterydowa...pomogla na krotko...teraz maly jest wysypany calusienki :( .smarowalam Go najpierw vioseptem (2 tyg) a teraz mamy masc elidel i robiona w aptece masc do nawilzania.najgorsze jest to ,ze nie wiem od czego.nie moge wysledzic od czego jest ta alergia.trwa to juz baardzo dlugo. i niestety w jednym ta \"glupia baba\" ma racje...u takich maluszkow nie ma co robic badan bo za wczesnie...byla z Hubim po porade u takigo Pana Doktora(100 zl za wizyte😭) ktory jest alergologiem i kazal mi uzbroic sie w cierpliwosc...dzieciom w tym wieku to zazwyczaj przechodzi(o ile nie ma w rodzinie alergii)...cale szczescie ,ze Go to nie swedzi ani w rzaden inny widoczny sposob nie przeszkadza.a ja juz nie moge patrzec na grachamki,indyka w roznych postaciach,warzywa.... no ale wcinam to o juz tylko to byleby Malemu sie ta wysypka skonczyla!!! no i nam odpadlo tez \"kilka ladnych\" zloty mc :( :( ... wynajmowalismy sprzet \"grajaco -swiecacy\" do pubu i facetowi wymowiono lokal...i nie zapalcil za caly mc...bo nie mial z czego...😭 od tej strony niemilo sie rok zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfia,kasmo MUSI BYC DOBRZE !!! NIE MA INNEJ OPCJI!!! i takiego myslenia sie trzeba trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten niedzielny poranek Od 3 dni Dawidek budzi się w nocy, dziś pobudka była o 4. Dostał 100ml herbatki trochę go ponosiłam i zasnął na rękach, jak tylko go włożyłam do łóżeczka to od razu wielkie oczy i płacz. No i znowu na ręce ale nie chciał się uspokoić, R namówił mnie żebym mu dała mleka - nie chciałam bo boję się że się przyzwyczai i będzie się budził w nocy na papu ale jednak zrobiłam 110ml i zasnął. Po włożeniu go dom łóżeczka trochę się kręcił ale na szczęście zasnął. Nie wiem czemu tak się dzieje, chyba za bardzo go pochwaliłam, a tak ładnie przesypiał noc do 7 czasami 8. Może to chwilowe i mu przejdzie, oby bo się nie wyspałam :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapalmy o 17.15 świece w intencji ofiar w katowicach. Kochajmy ludzi bo tak szybko odchodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, jestem, melduję się... Jestem załamana tym, co się stało w Chorzowie :(((( Włos mi się jeży na głowie, jak pomyślę, że Gaja z klasą miała na wiosnę zaplanowaną wycieczkę do tej hali. Masakra! W tej chwili boję się wejść do większego obiektu typu multipleks, hipermarket itp. Boję się o swoje i bliskich bezpieczeństwo. W tym kraju łapówkarzy i fuszerów wszystko jest możliwe :((( Możliwe, że ktoś podpisze odbiór budowli i przymknie oko na takie czy inne nieprawodłowości za okrągłą sumkę. Możliwe, że właściciel firmy zaoszczędzi na firmie odśnieżającej dach i tragedia gotowa. To okropne, co się u nas stało :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam Wam ostatnio, że mam tyle do opowiedzenia. Od czwartku padam na pysk, ledwo zyję, moja córka daje mi do wiwatu, teraz mogę trochę Wam napisać bo starsza się nią zajmuje i bawi się z nią. Obudziłą się w sobotę o 6 i już spać nie miała zamiaru, okropnie byłam zmęczona już o 13.00, na szczęście zasnęła, ale tylko na godzinę. Przypuszczam ze to ten okropny ból przy ząbkowaniu tak jej przeszkadza. Pisałam kiedyś dawno temu, ze mała nadal bardzo ulewa, lekarka kazała jej podawać bebiko omneo, jak już przeszło to kaząła przejść na zwykłe i znów się zaczęło. To mleko kosztuje makabrycznie dużo bo 20 zł a starcza mi to na 3, 4 dni. Może Wy macie podobne problemy, napiszcie jak pomóc dziecku. I jeszcze jedno od 4 dni u małej na twarzy pokazały się czerwone plamy i delikatne krosteczki i zastanawiam się czy to czasami nie skaza białkowa. Czytałąm tutaj an forum ze któraś z was ma taki problem, jakie mleko podajecie dziecku, co mozna jeść takiej kruszynce co ma skazę????? RATUJCIE!!!!!!!!! Może znacie jakąś stronę internetową z radami dla skazańców.. Zapaliłam świeczkę w oknie przyłączam się z wyrazami współczucia, dla wszystkich rodzin ofiar. Elfia całe szczęście że opatrzność trzyma rękę nad Wami!!! Strach pomyśleć co przeżywałaś jak się dowiedziałaś o tragedii. Pozdrawiam Waszystkie kobity!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×