Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Anulka - buachacha:D no jasne że wiem ile roboty:p ale ja sobie dodatkowej nie wynajduje:P:P:P tylko siadam na necik i czytam co tam nabazgrałaś:P bo sie stęskniłam:) i ty sobie tez nie wynajduj tylko rób to co musisz:) Madala - wg mniepowinnaś póki co częściej przystawaić małego. I rób tak, że najpierw jego do piersi , najlepiej obu i dopiero po piersiach daj mu mleko modyfikowane. Polecam gorąco herbatkę hipp dla kobiet karmiących - początkowo powinnaś pic ja 3 razy dziennie az do pojawienia się pokarmu, potem wystarczy raz dziennie. Mlekopędnie działa tez melisa. Po prostu musisz pobudzac piersi - jak nie małym to laktatorem i przede wszystkim mysleć pozytywnie:) Aha! i nie przejmuj sie początkowo, że mały ssie a się nie najada bo samym ssaniem pobudza laktacje. Głowa do góry:D trzymam kciuki:) Karmiąca Matka Polka :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki! gratuluje nowym mamusiom i pozdrawiam te \"stare\":):) u nas narazie wszystko jest OK poza nasza skaza, ale mam pytanie czy winogrono tez jest owocem uczulajacym?? moj syneczek jest na tyle grzeczny ze podobnie jak Anulka wynalazlam sobie dodatkowa robote tzn klade ogorki w sloiki:( zrobilam juz z curry i z musztarda i tak mnie ciekawi moze wy macie jakis wyprobowany przepis?? chetnie bym poeksperymentowala... Gumecka nie wiem czy to pomoze i czy zastosujesz moja rade ale ja przy moim pierwszym syneczku gdy dostal plesniawki to wycieralam je jego posiusiana pieluszka, wiem ze to moze brzmi dziwnie ale to naprawde dziala....a jesli nie to jest taki lek jak Nestatyna smaruja nim plesniawki w szpitalach ale to jest antybiotyk wiec wybor nalezy do ciebie... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaZuzki
Gumecka to prawda co pisze agnieszka sz. Moja mała też dostała pleśniawki. Pobiegłam do lekarza i zapisał Nystatynę. Ale wszyscy naokoło radzą posiusianą pieluszką. Najlepiej położyć na tertową malucha niech się zsiusia i jazda do bużi. Może to mało przyjemne ale skuteczniejsze niż te antybiotyki. Ja miałam opory ale moja mama zrobiła to jak nie widziałam. Nystatyną leczyłam 3 dni a tu po drugim smarowaniu zeszło. I jak będzie jeszcze kiedyś miała to już nie będę miała oporów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Na początek gratulacje serdeczne nowym mamusiom🌻 ale nas jest dużo;) Ja jestem od 3 dni uziemiona przy Maksie. Przechodzi ostatnio kryzys pokarmowy, chce znów tak często jeść jak na samym początku, czyli czasem nawet co godzinę (w między czasie odbicie, więc niewiele czasu mi zostaje). Po prostu jest częściej głodny. Najpierw się martwiłam, a potem przypomniałam sobie, że czytałam o tym w gazecie. Otóż między 6 a 8 tygodniem dzieci mogą być znów takie głodne często, ponieważ następuje skok rozwojowy, przez to potrzebują więcej pokarmu i o innym składzie. Może potrwać to do tygodnia zanim piersi się \"przestawią\". Na razie pozostaje częstsze karmienie:) Przez to wszystko jest bardziej niespokojny, ale chyba jest coraz lepiej. Miałam już kryzys i kupiłam mleko modyfikowane z zamiarem podania (dla świętego spokoju), ale powstrzymałam się i postanowiliśmy poczekać jeszcze trochę. Jeśli nie przejdzie wtedy spróbujemy...ufff zaciskam zęby i trzeba to przetrwać. Poza tym Maks jest coraz bardziej świadom otoczenia: dużo się śmieje, głurzy z nami (lubimy te rozmowy;) ), rozgląda się z zaciekawieniem, wodzi za nami wzrokiem i odwraca główkę w naszą stronę jak usłyszy głos. Wszystko to bardzo cieszy:D My też stosujemy smoczek, bo robił sobie go z piersi. Teraz zmykam coś poprasować, bo ostatnio nie mam na to czasu:( zresztą jak na wiele rzeczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze mam pytanko, tak na wszelki wypadek;) Jeśli któraś z was karmi w sposób mieszny (tzn. pierś + mieszanka) to jak sobie to rozwiązujecie? Wolałabym więcej karmić piersią, a tylko czasem dokarmić i nie wiem kiedy najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Poczytałam dzisiaj dale topik ( bo powoli czytam go od początku ) i zastrzegłam swój nick. Powinnam być czarna ;) Zobaczymy zaraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu A.Dora urodziła chłopaka 4.05kg bedzie miał na imię Łukasz ale tez chce aby był Filip...niestety w szpitalu zaraził sie gronkowcem i dostaje antybiotyki urodzony 27 lipca po 6 godzin.pobytu w szpitalu,jeszcze kilka dni tam zostanie ...pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu tabelka
Tabelka: madziam...................27.04........Wiktoria.2020g,49cm.Weronika2300g,53cm Domi25....................22.05........Zuzanna.1670g.42cmWiktoria.1600g.42cm mamaZuzki...............09.06.......Zuzanna ..............3180g.......53 cm asiek78......................15.06........Maksymilian...... 3200g..... 57 cm Elfia_mama...............15.06........Adam..................3540g......56cm Lila26........................16.06.........Maja....................3730g........55cm śliwkarobaczywka..........18.06........Alicja...................2670g......52cm Duda.........................20.06.........Tymon................4300g........?....... gumecka....................21.06. ......Karolina...............2800g.....55 cm dziewcz. od gaf..........24.06........Igor......................3540g......58cm kasmo........................28.06........Wiktor..................4000g......56cm asiek 0307..................29.06........Wiktoria...............3250g......53cm evka 81......................02.07.........Olivier.................3650g......54cm agnieszka sz..............06.07........Rafałek.................3813g......59cm Kas28.......................12.07.........Tosia.....................3500g......53cm bumpy.......................13.07.........Lena ....................3180g.......49cm. Kamelia.....................13.07.........Zosia ...................2820.g......51cm Anulka_krak..............15.07.........Kubuś...................3240g......53cm Optymka ...................15.07........Piotruś ..................????.........??? JaMama.....................15.07.........Fryderyk..............3480........56cm Hepcia ......................16.07.........Marta.....................3600g......57cm kędziorek...................16.07.........Szymon.................3750.........56 cm Kolorcia.....................19.07.........Amelia...................2950g.......50cm Teska78.....................19.07.........Nikodem................3450g.......52cm madala33....................20.07..........Kubuś....................3930..........59cm mamuśka 1507..............21.07.........Krystian................4100g.......58cm mamuśka.....................21.07..........?...................................?..............? ana33..........................22.07..........?..............................3350.......56cm Mojreczka..................25.07........Tymuś....................3600g.........53cm Aniołek Czarny.............?????..........Bartuś....................3250g.......?? cm Gosia25......................26.07.........Wiktoria.................3235g........56cm Dora 77......................27.07..............Łukasz/Filip...........4050g............. IWKA26.....................30.07.........Adrianek..................3760g.......57cm NICK.................... MIASTO...........TERMIN......... KG NABYTE........ PŁEĆ MałaCzarna 1.renia1......................Tychy............25 czerwca...........11kg.......Oliwia na 90% 2.Janina.....................Bytom...............22 lipca............15kg.............Patrycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość próba wyrównania
Tabelka: madziam.................27.04........Wiktoria.2020g,49cm.Weronika2300g,53cm Domi25..................22.05........Zuzanna.1670g.42cmWiktoria.1600g.42cm mamaZuzki..............09.06........Zuzanna ..........3180g.......53 cm asiek78..................15.06........Maksymilian...... 3200g...... 57 cm Elfia_mama..............15.06........Adam..............3540g.......56 cm Lila26....................16.06........Maja..............3730g.......55 cm śliwkarobaczywka........18.06........Alicja............2670g.......52 cm Duda....................20.06........Tymon.............4300g............ gumecka.................21.06........Karolina..........2800g.......55 cm dziewcz.od gaf..........24.06........Igor..............3540g.......58 cm kasmo...................28.06........Wiktor............4000g.......56 cm asiek 0307..............29.06........Wiktoria..........3250g.......53 cm evka 81.................02.07........Olivier...........3650g.......54 cm agnieszka sz............06.07........Rafałek...........3813g.......59 cm Kas28...................12.07........Tosia.............3500g.......53 cm bumpy...................13.07........Lena .............3180g.......49 cm Kamelia.................13.07........Zosia ............2820g.......51 cm Anulka_krak.............15.07........Kubuś.............3240g.......53 cm Optymka ................15.07........Piotruś ............................ JaMama..................15.07........Fryderyk..........3480g.......56 cm Hepcia .................16.07........Marta.............3600g.......57 cm kędziorek...............16.07........Szymon............3750g.......56 cm Kolorcia................19.07........Amelia............2950g.......50 cm Teska78.................19.07........Nikodem...........3450g.......52 cm madala33................20.07........Kubuś.............3930g.......59 cm mamuśka 1507............21.07........Krystian..........4100g.......58 cm mamuśka.................21.07............................................ ana33...................22.07..........?...............3350g.......56 cm Mojreczka...............25.07........Tymuś.............3600g.......53 cm Aniołek Czarny..........?????........Bartuś............3250g.......?? cm Gosia25.................26.07........Wiktoria..........3235g.......56 cm Dora 77.................27.07........Łukasz/Filip......4050g............. IWKA26..................30.07........Adrianek..........3760g.......57 cm NICK.............. MIASTO.........TERMIN........KG NABYTE.......IMIĘ MałaCzarna 1.renia1...........Tychy..........25czerwca....11kg......Oliwia na 90% 2.Janin............Bytom..........22lipca..........15kg......Patrycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora wielkie gratulacje i bukiet 🌻 dla Was :D:D:D No no Janinko...halllooooo!!!! kochana odezwij się, bo zdaje się,ze już tylko na Ciebie czekamy, bo renia1 się już od dawna nie odzywa... Osobne podziękowania dla \"tabelki\" hihihi, chyba żadna z nas już czasu nie ma na uzupełnianie i zmiany ;), a może tabelko się ujawnisz i coś napiszesz...zapraszamy serdecznie na pogaduszki :):) Wiecie...tak sobie pomyślałam,że jak już Janina się odezwie, i wszystkie będziemy miały zdjęcia naszych cudeniek, to może zrobiłybyśmy sobie stronkę www...ze zdjęciami naszych kruszynek, może i naszą galerią...Co wy na to lipcóweczko-czerwcóweczki???? Ojeju...bumpy..u mnie to chyba przedłużony instynkt gniazda...hihihi...szalałam w ciąży i tak mi zostało...ech..żartuję-zawsze szalałam roboczo ;) Domi- odezwij się co tam uWas, dziewczyno od gaf...Lila...Kędziorek, śliwka,evka, Teska,Aniołku...dziewczyny piszcie jak tam Wasze Maluszki i jak Wy się czujecie... No odpalam zelówy...czas zabrać się za coś poza otwieraniem baru mlecznego ;) A i kupili nam ten dom, ale jest jakiś inny ...hmmm...zobaczymy.Najgorsze to,że M mówi,że tam nie ma podciągniętego netu...no to lipa, zagroziłam,że nigdzie w takim razie się nie przeprowadzam...albo szukamy wioski, gdzie jest necik ;) :D:D:D:D Buziaki dla Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny, he no slyszlaam o tym ze moczem sie przemywa, jak moja mama wroci z pracy to jej powiem moze ona to zrobi bo jakos nie umiem :-) Dora-- gratulacje wielkie.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ale tu cisza dzisiaj. Ja na razie wpadłam na momencik żeby się przywitać. Czekam teraz na gości. Delegacja z pracy przybywa w odwiedziny do Zuzi. Jasny gwint :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka
cześć mamusie! Ja tyko się przyszłam przywitać :) Od ok. 2 miesięcy was czytam po cichutku i kibicuję (wam i dzieciaczkom) :) Pozdrowienia z mokrego i zimnego :| Krakowa, Tabelka ;) PS. A tabelkę poprawiłam, ponieważ lubię jak wszystko jest równiutko... tak wiem - takie moje male zboczenie to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to witam Cię krakowska tabelko...hihih..i przesyłam równie ciepłe pozdrowionka z ...zimnego Kraka... Mamo Zuzki, to będziesz mieć ubaw w ciapki z delegacją...hoihihihi A u nas kap kap kap, a kiedy pada deszcz...wtedy ...dzieci się baaardzo nudzą...Tusia roznosi z nudów dom, a Kubuś wypiął się na wszystkich malutką pupencją i śpi i je i śpi i je...Hmmm...Ciiii...niech sobie dziecko śpi, ja mogę chwilę odpocząć... No to spylam teraz, może uda mi się zaglądnąć jeszcze w nocy hihihih...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka
Tabelka: madziam................27.04........Wiktoria.2020g,49cm.Weronika2300g,53cm Domi25..................22.05........Zuzanna.1670g.42cmWiktoria.1600g.42cm mamaZuzki.............09.06........Zuzanna .........3180g.......53 cm asiek78.................15.06........Maksymilian..... 3200g...... 57 cm Elfia_mama.............15.06........Adam..............3540g... ...56 cm Lila26....................16.06..... ..Maja..............3730g.......55 cm śliwkarobaczywka.. ..18.06.......Alicja............ 2670g.......52 cm Duda................... .20.06.......Tymon............4300g............ gumecka........... .....21.06.......Karolina..........2800g.......55 cm dziewcz.od gaf.........24.06.......Igor..............3540g.......58 cm kasmo................ ...28.06.......Wiktor...... ....4000g.......56 cm asiek 0307......... .....29.06.......Wiktoria.........3250g.......53 cm evka 81.............. ...02.07.......Olivier...........3650g...... .54 cm agnieszka sz............06.07.......Rafałek...........3813g.......59 cm Kas28.............. .....12.07.......Tosia........... ..3500g.......53 cm bumpy............ .......13.07.......Lena ........... ..3180g.......49 cm Kamelia............ .....13.07.......Zosia ........ ....2820g.......51 cm Anulka_krak.............15.07.......Kubuś.............3240g.......53 cm Optymka ................15.07.......Piotruś ............................ JaMama..................15.07.......Fryderyk.........3480g.......56 cm Hepcia ............ .....16.07.......Marta.............3600g.......57 cm kędziorek...............16.07.......Szymon............3750g.......56 cm Kolorcia............ ....19.07.......Amelia......... ...2950g.......50 cm Teska78........... ......19.07.......Nikodem..........3450g.......52 cm madala33.......... ......20.07.......Kubuś.............3930g.......59 cm mamuśka 1507..........21.07.......Krystian..........4100g.......58 cm mamuśka.................21.07............................................ ana33................ ...22.07..........?............. ..3350g.......56 cm Mojreczka...............25.07.......Tymuś.............3600g.......53 cm Aniołek Czarny..........?????....... .Bartuś............3250g..... ..?? cm Gosia25............. ....26.07.......Wiktoria..........3235g.......56 cm Dora 77............. ....27.07.......Łukasz/Filip......4050g............. IWKA26............ ......30.07........Adrianek.........3760g.......57 cm NICK.............. MIASTO.........TERMIN........KG NABYTE.......IMIĘ MałaCzarna 1.renia1...........Tychy..........25czerwca....11kg......Oliwia na 90% 2.Janin.......... ..Bytom..... ....22lipca.........15kg......Patrycja No teraz to juz chyba bedzie rowno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moje drogie wpadam na sekundę pomachać do was łapką Anulka pozdrowionka nie ma czasu zjeść cokolwiek kupka, ulewanko, cyc, noszenie, płacz, kupka, ulewanko, cyc...itd. dziewczyny co jecie? bo ja już wiem co jeść żeby było dobrze...... jakoś boję się normalnie i jadam jakieś jałowości i sama nie wiem... czujęze Zosia już nas sterroryzowała ...płacz...noszenie na rękach..nie daję rady..a jak u was??? zaglądnę później. może uda mi się coś zjeść>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelko--- ja jem wszystko ale karmie butla, jak karmilam cycem to mialam ten sam problem, jadlam glownie sery. Ja mam pytanko do was, czy nadal macie ta brazowa linie na brzuchu bo ja 6 tyg po porodzie i dalej ja mam, kiedy zniknie w koncu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi kamelia.. skąd my to znamy:P:P:P? ano takie małe bąki to często terrorysci:) co do jedzonka - to ja staram się jeść wszystko oprócz typowo wzdymających rzeczy ( czyli kapuchy, fasoli i takich tam). Z Maksem nie jadłam prawie nic bo na wszystko reagował a mała jest duzo lepsza pod tym względem. Zjadam cos na zasdzie \"podjęcia ryzyka\" i obserwuje. Ale jak na razie to mała świetnie sie spisuje. :D Jadłam juz kotleta smażonego, barszcz czerwony (doprawiony konkretnie), chipsy :P, frytki:P, piłam piwo niskoalkoholowe, zajadam się arbuzem... Z takich codziennych to jem pomidory (zdejmuje skóre), czekoladę itp. I jak na razie SUPER:) ale nie chcę zapeszać:P Myslę, że to zależy tylko i wyłącznie od dziecka i od jego wrażliwości. Przy jednym można jeść wszystko a przy drugim nic:) Asiek - jeśli chcesz dokarmiać to najlepiej po opróżnieniu piersi. Tylko tak. Podaj pierś, jak maluch chce to drugą i jeśli jest głodny to dopiero dokarmić. Ale obie piersi muszą byc puste:). Moja malutka też czasem potrzebuje jednak dojeść. Jak popołudniu albo wieczorem mam więcej pokarmu to ściągam i zostawiam na rano, kiedy zwykle mam jakis kryzys laktacyjny. I kiedy widzę, że ona po oróżnieniu 2 piersi nadal ssie piąstki to jej podaję z butelki. I zwykle \"wciąga nosem\" :P Nie wiem czy naprawde jest głodna czy po prostu jest małym chytruskiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka rzeczywiście był ubaw hihihi. Ale już po ufffff Przyszło 5 osób. Cały dział kurka wodna. Modliłam się żeby tylko nie przynieśli w podarku dla małej żadnej maskotki kolosa....bo gdzie to potem upchnać. I wiecie co? Przynieśli tak wielkiego pluszowego psiaka....że nie mieści się nigdzie! Nawet na szafie. Nie ma szans. Haha i mam teraz dylemat kto śpi na łóżku, ja czy pies. Bo razem sie nie zmieścimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry!!!!!!! pozrawiam was wszyskie te bardziej i mniej zapracowane. widze ze jak zwykle Anulka ma na wszystko czas. podziwiam :-))))) a u mnie , nie zapeszjac spokoj, tzn. przesypiam nocki z przerwami na jedzonko maluszka, a w dzien dużo uśmieszków, przerwa na jedzonko, spanko. spanko, jedzonko, troszeczke pooglada świat i powtórka. nie moge narzekac naprawde mam spokój. Mam nadzieje ze nie zapesze. pozdrawiam i zycze wszystkim mamusiom wytrwalości. a mam pytanko - wszystkie sie juz rozdwoiłyśmy???? ana 33- co tam u ciebie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Gratulacje dla nowych mam! ja znów przed południem przerobiłam koleczkę od 6,00 do 13,00. Jejku jak mi jest jej szkoda. Wolałabym żeby to mnie bolało zamiast niej. Ponadto marta ma straszne problemy z robeineim kupki, choć kupki są prawidłowe. Mała męczy się nawet 45 minut zanim wydusi z siebie kupokę. Pediatra zaleciłą mi kupić czopki glicerynowe dla niemowląt i aplikowac jej jak się będzie męczyć - nawet przy każdej kupce (1-2 dziennie). Ja jej pomagam jak mogę ale czy nie zaszkodzi jej ciągłe aplikowanie czopków? Dziewczyny czy dziecię któejś z Was też tak walczy przy wypróżnianiu? DZiewczyny udało mi się kupić wodę koperkową ale ją można stowsowac dopiero powyżej miesiąca beeeeee. A może którejś z Was pediatra pozwolił stosowac szybciej tak jak mi infacol.... W sumie nie jest mi ona aż tak potrzebna bo kupiłam plantex któy można stosować już w pierwszym miesiącu. Asiek -najlepiej będzie jak uda ci się nie podawać sztucznego mleka, ale jeśli nastąpi taka konieczność sama jednak musisz wybrać kiedy wolisz podać sztuczne mleko. Ja sama muszę 2-3 razy dziennie podać sztuczne mleko. Pamiętaj jednak, że sztuczne mleko jest trudniej przyswajalne przez maluszka dlatego pozornie wydaje się że po sztucznym mleku dzieci lepiej śpią i sa spokojniejsze. Tak to tylko wygląda a tak naprawdę Maluszki muszą więcej energii zużyć na strawienie mleka modyfikowanego dlatego dłużej śpi. Kamelio - dzięki za wykjaśnienie. ja robiłam dokładnie tak somo. Już po drodze do domu ze szpitala kupiłam elektryczny laktator i lekko ściągałam pokarm tak, żeby przygotował brodawki a następnie próbowałam Martę karmić. Niestety nawet tak przygotyowane piersi nie odpowiadają mojej malutkiej. Być może wynika to z faktu że jest ona bardzo niecierpliwa i szybko się wkurza. myślaąłm że to się zmieni gdy będę miała dużo pokarmu - tak żeby mleko samo leciało. no i mleczko leci za dotknięciem piersi a Martusi to i tak nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) i podziwiam was, że niektóre macie tyle czasu, ja ostatnio mam go niewiele. Jak jest chwilka spokoju to coś do zrobienia w domu, ale bez żadnych szaleństw, a dla siebie już nie mam kiedy coś wyskrobać. załatwiliśmy chrzest - odbędzie się indywidualnie 13-tego w sobotę po mszy, a w niedzielę imprezka. Anulka ty to zdolna jesteś, a czas to nie wiem skąd wyskrobiesz na to wszystko... czyżby tylko mój Maks był taki zajmujący?;) dora - gratulacje:D🌻 tabelko - wiatamy i dzięki, zaglądaj kiedy chcesz, a może nawet coś skrobniesz?:) mamo Zuzki - nieźle z tą delegacją z pracy hi hi hi, u mnie zapowiedzieli się dopiero na wrzesień, bo teraz czas urlopów i mało osób jest. Ja mam o tyle gorzej, że jakby zwalili się wszyscy to będzie 21 osób!!! mam nadzieję, że przybędzie tylko część, ale i tak zawsze to co najmniej 10 osób:( co do prezentów to raczej dotąd pytali co potrzeba. Zobaczymy jak to będzie:) Kamelio - ja teraz też jem praktycznie normalnie poza pokarmami wzdymającymi, ostrymi oraz nabiałem (z nabiału tylko ser żółty). Na nabiał mam dlatego szlaban, bo w mleku krowim jest jakiś składnik (zapomniałam nazwy), który często jest ciężko strawny dla małych dzieci. Maks miał mocne bóle brzuszka, więc lekarka doradziła odstawienie go. Wydaje mi się, że pomogło. bumpy - dzięki za info:) jednak na razie się zawzięłam i postanowiłam wytrzymać ten mały kryzys. Za to przystawiam małego co chwilkę. Poczekam jeszcze parę dni, jeśli nic się nie poprawi dopiero wtedy pomyślę o dokarmieniu. Na razie zaciskam zęby:) jakoś mi żal i szkoda nie karmić piersią;) Hepcia - Maks też robi kupki z pewną trudnością, bardzo się przy tym denerwuje i pręży, a czasem zdarza się płacz, ale nie jest tak źle. Wodę koperkową jeden znajomy stosował u swojej córki od trzeciego tygodnia i było OK. Ja podaję od 1 m-ca. sorki, że znów tak długo, ale jak się czasem uda dorwać do kompa to trzeba to wykorzystać hi hi hi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :D:D:D:D Dziewczyny...hihih ...co do czasu, to mówiąc szczerze łapię go...żeby mi tak nie uciekał...hihihih...Staram się zorganizować życie tak,żeby jakoś to wszystko szło do przodu... Co do jedzenia- jem wszytsko...poza wzymającymi, ale hihih bumpy przebiłaś mnie - na piwo się nie odważyłam...ale za to kawusia poranna musi być...No...to tak to u mnie wygląda. Dziewczyny ale macie ubaw z delegacjami z pracy...hihihi....Mamo Zuzki, skąd ja znam te wielkie maskoty ;) U mnie 26 m kwadratowych i kumpel rok temu przyniósł Tusi dinozaura wielkości...samej Tusi...zajmuje to to 3/4 łóżka...i wylądowało na fotelu bujanym...w zasadzie to powinnam wymeldować albo dina albo fotel...ale nie mogę, bo Tusia jest fanką i jednego i drugiego przedmiotu ;) No i to tyle mojego wolnego...bo malutki facecik daje \"sygnały dymne\" ,że właśnie się buddzi i czas bar mleczny uruchomić. Zaglądne potem...buziaczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry i kolejny dzien przed nami. życze wszystkim duzooooo wytrwałości i spokojnych dzieciaszkow!!! pozdrawiam mamuśka 1507 ana 33-jak tam twoje malenstwo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulko, muszę stanąć w obronie bumpy - jeśli to karmi, to ma ono 0,5% alkoholu, czyli musiałaby ona wypić 10 butelek, żeby dorównać zwykłemu jedenemu browarkowi. Poza tym, jak wieść gmienna niesie, karmi pomaga na laktację, więc Bumpy jest w pełni rozgrzeszona. Ja z kolei boję się wypić kawę, cierpię srodze, szczególnie, jak dobiegne mnie zapach świeżej kawusi.. och.... Wracając do tematu pleśniawek, to nikt nie pisał o aphtinie, a jest to stary środek na pelśniawy. W aptece jest bez recepty i kosztuje 1,5zł. Z uwagą czytałam o smarowaniu pieluszką i.. kurde, nie umiem się przełamać :( Czy to naprawdę jest skuteczne, czy może sa to kolejne rewelacje niesprawdzone, a przekazywane od pokoleń? Adaś pięknie śpi. Wczoraj zasnąl o 19ej i tak słodko kimał, że go nie wykąpałam w końcu. Potem pobudka o północy, papu, kimanie do 4ej, papu i ostateczna pobudka o 7ej rano. Pięknie, ciekawe, czy się jeszcze powtórzy? Jeśli chodzi o odwiedziny, to wszyscy przynoszą Adasiowi ubranka, czasem dostaje też gryzaczki, których jeszcze nie używa. Mam pytanie do mam, które dokarmiają sporadycznie sztucznym mlekiem pociechy: dokarmiacie butelką, czy innymi technikami? Pozdrawiam z pochmurnego i tak już szarego Bytomia. Ps. Janeczko, ziomalko moja kochana, co u CIebie? Żyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ! Noooo to ja mam już komplet wrażeń. Wczoraj mnie zakratowali. Tzn panowie budowlańcy postawili rusztowanie nad moim oknem i balkonem! Od 15 maja robią jedną ścianę mojego bloku ( ocieplają i tynkują ) i wczoraj właśnie udało im się dotrzeć do mojego kawałka ( nooo chłopaki zuchy mają już 3/4 jednej ściany ). A dzisiaj....tak się sprawnie zabrali za pracę że przy skuwaniu balkonu wykuła im się dziura pod progiem drzwi balkonowych!!! szok. Ale to jeszcze nie wszystko. Pan dzieki któremu mam ową wentylację pokrzyczał do kolegów czy mają piankę, ponieważ nie mają szanowny pan zapukał w okienko i zapytał: \"pani śliczna da pani trochę styropianu\"!!! Myślałam że padnę! skąd u mnie styropian???? Grzecznie mu powiedziałam, że dać to ja mu mogę parę pampersów. Przydadzą się jemu jak się posika kiedy go zrzucę z tego rusztowania. Po mojej odpowiedzi zniknął....a dziura jest! Myślicie że poleciał po karton????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hepcia- ja stosowalam na kolki debridat i pomogl bardzo, ciech ci lekarz przepisze-ja juz dawalam od 2 tyg zycia malej.A co do kupek to tez tak czasem ma i ja jej pomagam termometrem jak juz bardzo placze. Elfia mamo- aftin czy jak to sie nazywa jest do niczego bo sosowalam i nic nie pomogl, ja tam dzisiaj zrobilam peiluszka z moczem i zobaczymy a ta nestatyne nie chce podawac bo to antybiotyk. A to moja malutka, ma juz 1 miesiac 2 tyg i 1 dzien :-) ❤️ http://img297.imageshack.us/img297/3495/hej6oa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfinko, ja nie miałam na myśli nic złego, pisząc ,że na piwko się nie odważyłam...bardziej chodziło mi o tęsknotę za nim, bo chce mi się browarka okrutnie, ale M stoi nade mną jak kat i \"no wiesz co żono...chcesz spić dzidziora???\" i robi przy tym taką minę ,że odechciewa mi się wszystkich piw świata..a o mojej porannej kawusi M nic nie wie, tzn. hihi wie, ale jest przekonany,że to bezkofeinowa ;) No i wytłumacz facetowi,że wieść gminna niesie...niestety ja sobie mówię, a on i tak swoje...Ech faceci ;) Mamo Zuzki...hmmm nie sądzę żeby ten zuch pogalopował po karton...prędzej pod budkę z piwkiem ;) albo na obiadek...hihihi No tak apropos delegacji z pracy, u mnie dopiero dziś się dowiedzieli,że ja 15 urodziłam...buachacha...ale mają zapłon, zwłaszcza,że ostatnio była u nich moja przyjaciółka i mówiła...hehehe...Oj ludzie ludzie...Mam jednak nadzieję,że ominie mnie delegacja, bo chyba zwariuję z tym wszystkim... No...to będę odlatywać, bo zdaje się ,że Kubuś już kończy swoją setną dziś kupencję...;) Buziaki dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia 1 mąż
Witam - jestem mężem reni1 i na samym początku przepraszam. Przyznam się, że czytam czasami Was w pracy, internetu juz w domku nie mamy od kilku miesięcy (renia1 - trudno było jej sie z tym pogodzić - "cięcia budżetowe"). Aby tabelkę mozna było zamknąć pozwoliłem sobie na ujawnienie( jeszcze Janin). Renia urodziła 1 dzień po terminie, jak na pierwszy poród jest zadowolona. Przez 4 tygodnie walczyliśmy z płaczącą córeczką (aż sie zanosiła). Kupki były O.K., CYCA ciągła, noce przesypiała, a w dzień "karuzela płaczu". Lekarze nam mówili takie dziecko, nosić trzeba, a w sumie wystarczyło odstawić zalecaną przez lekarza szklankę mleka dziennie i córka się zmieniła .... okazało się, że jest aniołkiem uczulonym na cukier z mleka krowiego. Pozdrawiam Wszystkich. Tabelka: madziam............27.04........Wiktoria.2020g,49cm.Weronika2300g,53cm Domi25..................22.05........Zuzanna.1670g.42cmWiktoria.1600g.42cm mamaZuzki.............09.06........Zuzanna .........3180g.......53 cm asiek78.................15.06........Maksymilian..... 3200g...... 57 cm Elfia_mama.............15.06........Adam..............3540g... ...56 cm Lila26....................16.06..... ..Maja..............3730g.......55 cm śliwkarobaczywka.. ..18.06.......Alicja............ 2670g.......52 cm Duda................... .20.06.......Tymon............4300g............ gumecka........... .....21.06.......Karolina..........2800g.......55 cm dziewcz.od gaf.........24.06.......Igor..............3540g.......58 cm renia1....................26.06........Oliwia ...........3250g.......56cm kasmo................ ...28.06.......Wiktor...... ....4000g.......56 cm asiek 0307......... .....29.06.......Wiktoria.........3250g.......53 cm evka 81.............. ...02.07.......Olivier...........3650g...... .54 cm agnieszka sz............06.07.......Rafałek...........3813g.......59 cm Kas28.............. .....12.07.......Tosia........... ..3500g.......53 cm bumpy............ .......13.07.......Lena ........... ..3180g.......49 cm Kamelia............ .....13.07.......Zosia ........ ....2820g.......51 cm Anulka_krak.............15.07.......Kubuś.............3240g.......53 cm Optymka ................15.07.......Piotruś ............................ JaMama..................15.07.......Fryderyk.........3480g.......56 cm Hepcia ............ .....16.07.......Marta.............3600g.......57 cm kędziorek...............16.07.......Szymon............3750g.......56 cm Kolorcia............ ....19.07.......Amelia......... ...2950g.......50 cm Teska78........... ......19.07.......Nikodem..........3450g.......52 cm madala33.......... ......20.07.......Kubuś.............3930g.......59 cm mamuśka 1507..........21.07.......Krystian..........4100g.......58 cm mamuśka.................21.07............................................ ana33................ ...22.07..........?............. ..3350g.......56 cm Mojreczka...............25.07.......Tymuś.............3600g.......53 cm Aniołek Czarny..........?????....... .Bartuś............3250g..... ..?? cm Gosia25............. ....26.07.......Wiktoria..........3235g.......56 cm Dora 77............. ....27.07.......Łukasz/Filip......4050g............. IWKA26............ ......30.07........Adrianek.........3760g.......57 cm NICK.............. MIASTO.........TERMIN........KG NABYTE.......IMIĘ MałaCzarna 2.Janin.......... ..Bytom..... ....22lipca.........15kg......Patrycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×