Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Gość jestem nowa
Powiedzcie mi jakie preparaty zelaza łykacie i w jakich dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj latam nisko i powoli. Przeinstalowałam windows i o dziwo jeszcze działa. mam awarię za awarią, nie zdziwię się jeśli kiedyś trafi szlag tą piekielną machinę. Bardzo, ale to bardzo dużo czasu marnotrawię na internet i wyszukiwanie w nim różnych mniej lub bardziej przydatnych drobiazgów związanych z naszym błogosławionym stanem. Aż brakuje czasu na normalne życie. Moja starsza córa czasem się buntuje i ma o to dla mnie żal. JEst zazdrosna. Trochę trzeba wyluzować, no nie? MAmy jeszcze sporo czasu. Wg usg termin mi się przesunął na 30 czerwca, ale nie będę niczego zmieniać w tabeli. Jak dobrze pojdzie, to faktycznie urodzę w lipcu (jak głosi nasz topik). jestem nowa -------> zmień sobie nick, za chwilę nie będziesz nowa, a nam łatwiej porozumiewać sie z Tobą będzie, gdyż przybierzesz już jakąs konkretną \"nazwę\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie szczęśliwe mamusie, Od razu chciałam podziękowac za spis tych wszystkich rzeczy potrzebnych dla maluszków.Dużo tego, ale myślę że jak zacznę powoli zbierac to nie będzie takiego jednorazowego obciążenia finansowego. Poza tym byłam u mamy i uparła sie żebyśmy nabyły coś dla dziewczynek, więckupiłyśmy dwa śliczne różowe rożki :D i dwie malutkie białe czapeczki. Myslałam, że w związku z tym że moja mama mieszka w mniejszym mieście będzie taniej, ale przeżyłam szok jak porównałam ceny, bo okazuje się że to nieprawda. Praktycznie wszystko duzo droższe, a i wybór jakby mniejszy. Zdecydowałysmy więc z mama że zakupy będziemy robic u mnie :D Właśnie jutro mam zamiar wybrac się na rozeznanie, Biorę spis zeszyt i długopis i będę zapisywac ceny. Mam zamiar odwiedzić hurtownię dla dzieci,podobno najtańsza w trójmieście, a potem może (jeśli starczy mi sił ) uda mi się odwiedzic jeszcze jakieś sklepy. Ewentualnie jak juz coś zanotuję to podzielę się z wami moimi zapiskami dotyczącymi cen. Elfia_mamo - ja zrobiłąm już kilka zakupów ciuszków na allegro i powiem szczerze, jak do tej pory nie zawiodłam się .Trzeba tylko dokładnie czytać opisy, bo ludzie przedstawiaja faktyczny stan ubrań (raczej nie oszukują) i ja głównie kupuję od osób bez negatywów. Wtedy wszystko jest praktycznie pewne w 100%. A mozna naprawdę znaleźć niedrogo całkiem fajne rzeczy. Dziewczyno od Gaf - dziękuję za umieszczenie imion moich córeczek na liście i gratuluje ślicznego imienia dla synka. My też mielismy wybrane imie Igor, gdyby okazało sie że to chłopiec :P Ale mamy dwie cudowne królewny i juz nie wyobrażamy sobie y mogło byc inaczej :) Domi24 - gratuluję pierwszysch ruchów i daj nam szybciutko znać jak tylko sie dowiesz co tam skrywa Twój brzuszek. Poczekaj na solidne kopniaki od swoich dzieciątyek, bo najfajniej jest jak zaczynają atakować obie i wtedy nie masz szans :D Ale uczucie cudowne :) Sliwkarobaczywka - na pewno wszystko jest dobrze, ale ja tez wyznaję zasadę że lepiej sprawdzić coś dwa razy, niż potem miec wyrzuty że się czegoś nie dopilnowało. Jestem nowa - ja biorę Ferrum lek do ssania, bo mój lekrarz mówi, że nie powoduje żadnych sensacji, a poza tym można brać przed lub po jedzeniu i szybciej się wchłania :) No napisałam sie , a teraz czas w końcu zmienić piżamkę na jakieś sensowne ubranko i wybrac się na spacer. Pozdrowionka i miłej niedzieli :) http://lilypie.com/days/050626/3/15/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Właśnie na jednym z wątków dostrzegłam wpis o przebiegu porodu w szpitalu w którym najprawdopodobniej będę rodzić. Uległam lekkiej panice. Do histeryczek się nie zaliczam, ale trudno zachować zimną krew w przypadku jakichkolwiek sensacji o tak ważnych sprawach. Lila - mnie napierdzielają plecy i kość ogonowa czy raczej kość biodrowa i to dosyć ostro. Czasami jak się położę, to nie mogę się podnieść. jestem nowa - ja nie łykam żelaza. Elfia mamo - ostatnio usg mi zasugerowało, że urodzę w czerwcu ;) pewnie będzie się zmieniać jeszcze. też zostawiam na razie termin wyjściowy w tabelce. pozdrawiam niedzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem nowa-czyli jola
madziam27- piszesz o Ferrum -leku homeopatycznym? A ile dziennie tego bierzesz? Cały czas walcze z tym zelazem i wydaje mi sie moja dawka prosze piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, To jeszcze raz ja. Mam pytanko czy wiecie coś na tamat butelek NUBY???Jeśli tak to poproszę o jakies opinie DO cz Jola - to nie ten lek. Mój wygląda inaczej i dokładna jego nazwa to :\"Ferrum Lek 100 mg Fe (III) .Jak zaczęłam go brać to miałam hb na poziomie 11,2 i po tym tylko raz robiłam badanie krwi. Hb co prawda mi nie wzrosła, ale lekarz powiedział że i tak jest dobrze, że nie spada :) http://lilypie.com/days/050626/3/15/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 Nie łykam żelaza, tylko to, co jest zawarte w prenatalu. 2 Dziewczyna od gaf - odszukałam ten wątek na temat Siemianowic. Koszmarny. Dlatego w ogóle nawet nie zaglądałam do tego tematu. Swego czasu bardzo się tym interesowałam. Jest strona fundacji \"rodzić po ludzku\" i tam można przeczytać opinie o swoim szpitalu. Przeczytałam o Bytomiu, w którym mieszkam i również \"podziękowałam\" http://baza.rodzicpoludzku.pl/pl/rpl/placowki Ale o Siemianowicach nie ma ani jednej opinii. Gumecka kiedyś przysłała mi linka do takiego tematu z gazety wyborczej \"Gdzie rodzić\" dla kobiet ze śląska. Tam też sporo opinii o szputalach znalazłam, tylko teraz nie potrafię tego znaleźć, bo sformatowałam dysk wraz z ulubionymi stronami. Nie musisz rodzić w Siemianowicach, stamtąd masz w blisko do KAtowic, gdzie wybór jest już większy. Nie martw się, coś wymyślimy.... Ja doszłam do wniosku, że dobrze na ten lęk porodowy zadziała mi szkoła rodzenia. Zauważyłam, że dziewczyny, które przez nią przeszły, nie skarżą się na warunki szpitalne. Są lepiej przygotowane, wiedzą co robić, czy może lepiej się je traktuje? Często położne, które uczą w szkołach rodzenia spotkasz potem na sali porodowej. Ja w każdym bądź razie zapiszę się do szkoły rodzenia i tak nie mam nic lepszego do roboty. Zauważyłam pozytywny komentarz przy szkole rodzenia w S-cach. Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Elfia mamo - dziękuję za zainteresowanie. Link o którym piszesz od gumeckiej mam, bo oczywiście byłam tam już ze swoim pytaniem w listopadzie. A na stronie fundacji rzeczywiście żadnej opinii nie ma. No nic zobaczymy. Brałam pod uwagę Katowice, jakoś natknęłam się na na pozytywne opinie nt. Raciborskiej. Jednak miałam do czynienia na dłużej z tym szpitalem i raczej nie widzę tam siebie. Co do Siemianowic - no właśnie byłam tam raz na ginekologii przy okazji jakiś dolegliwości i wrażenia mam pozytywne. No właśnie masło maślane. Jestem jednak spokojniejsza. Już niedługo idę na zajęcia do szkoły rodzenia, to jak piszesz z pewnościa pozwoli mi z bliska obejrzeć wszystko i jakoś nastawić się pozytywnie. Chociaż w sumie jestem :). To mam głowę w górze i dziekuję :) 🌼 madziam - dziękuję za miłą uwagę nt. imienia. Ale łatwo nie było, batalie toczyliśmy w sprawie imienia, że hej :) W końcu padło na Igora. Co do butelek, to nic nie wiem jeszcze :( pozdrawiam i miłego dnia życzę wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski w ten piekny dzionek!!! Ale mialam dzisiaj nocke-dzidzia tak skakala ze pol nocy mialam z glowy, maly szaleniec mi rosnie :-) Elfia mamo- mnie tez co chwilke zmienia sie termin porodu, gdzies wyczytalam ze jak chcesz urdzic dzidzie wczesniej lub wtedy kiedy ty chcesz to trzeba seks z mezem uprawiac wtedy szyjka sie skraca i to przyspiesza porod. Ja moze zastosuje jakwyjdzie ze mam rodzic 27czerwca(moja tesciowa tak sie urodzila brrrr). Mala czarna- znalazlas moze u nas w poblizu jakas jurtownie z ubrankami dla maluszkow, ja szukam po internecie ale kurcze nic nieznalazlam.Jak tam zdrowko? Jola-nowa- ja nie lykam zelaza, tyle tylko co mam w feminatalu.Podobno nienalezy pic duzo kakao bo wyplukuje zelazo z organizmu. A tak pozatym to wczoraj przegladalam ciuszki ktore juz mam i sposzkow to w ogole nie musze juz kupowac bo mam ich duzo. Zostalo mi tylko dokupic kaftaniki(bo mam ich zero) i pajacyki. Dajcie mamuski jakies namiary na tanie hurtownie z ciuszkami. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski w ten piekny dzionek!!! Ale mialam dzisiaj nocke-dzidzia tak skakala ze pol nocy mialam z glowy, maly szaleniec mi rosnie :-) Elfia mamo- mnie tez co chwilke zmienia sie termin porodu, gdzies wyczytalam ze jak chcesz urdzic dzidzie wczesniej lub wtedy kiedy ty chcesz to trzeba seks z mezem uprawiac wtedy szyjka sie skraca i to przyspiesza porod. Ja moze zastosuje jakwyjdzie ze mam rodzic 27czerwca(moja tesciowa tak sie urodzila brrrr). Mala czarna- znalazlas moze u nas w poblizu jakas jurtownie z ubrankami dla maluszkow, ja szukam po internecie ale kurcze nic nieznalazlam.Jak tam zdrowko? Jola-nowa- ja nie lykam zelaza, tyle tylko co mam w feminatalu.Podobno nienalezy pic duzo kakao bo wyplukuje zelazo z organizmu. A tak pozatym to wczoraj przegladalam ciuszki ktore juz mam i sposzkow to w ogole nie musze juz kupowac bo mam ich duzo. Zostalo mi tylko dokupic kaftaniki(bo mam ich zero) i pajacyki. Dajcie mamuski jakies namiary na tanie hurtownie z ciuszkami. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaaa
Witajcie;-) Spędziłam weekend przecudnie ...w ławce po 10h na uczelni - koszmar - jak ja to zniosę za 2 mies np.hmm... Niedawno robiłam wyniki krwi i moczu i nie wyszły zadowalajaco a to dlatego, że mam bardzo duużo białych krwinek, tj. 14.3 a norma w ciaży jest do 15!!! Do tego mam leukocyty w moczu, bakterie liczne i śluz - cos strasznego. Dzwoniłam od razu do swojego ginka skonsultowac to bo wizytę mam dopiero za 3tyg. i powiedział że jesze miszcze się w normach i że na razie mam sie nie martwic- no ale jak tu sie nie martwic. I wiecie co sobie sama uświadomiłam - że może to byc poczatek mojego konfliktu serologicznego jaki mam z mężem i juz w ogóle jestem spanikowana no bo ja sama mogę zaszkodzic mojemu synkowi - straszne. A Wy co o tym myślicie? Wczoraj zaczęłam 5mies, i tez nadal nie czuję Maleństwa, czasem tylko takie nismiałe i delikatne smyrnięcia. Mój mały będzie miał najprawdopodobniej na imię Wiktor. W rachubę wchodzi też Rafał ale Wiktor bardziej!!! :-) :-) :-) Igor tez jest bardzo ładnie ale mężowi się nienajlepiej kojarzy...ale mi sie podoba! Co do tych wypraqwek to naprawde dziewczyny - świetna robota!!!;-) przynajmniej co poniektóre z nas beda miec jakąś orientację e tym wszystkim. Ale przeraża mnie troszkę to wszysko - boje się że cos pominię i zapomnę kupic. Ostatnio zakupiłana Allego (polecam sprzedajacą Hindiankę- ma świetne nowiutkie rzezcy i specjalizuję sie w sprzedaży niemowlęcych rzeczy i bielizny dla mam) biustonosz bezszwowy Mizet i jest rewalacyjny. Ja miałam mozliwośco odbioru osobistego i przymierzenia i dzieki bogu bo przenigdy nie zamówiłabym rozmiaru 80 DD mając "normalny" nie gigantyczny biust. Uprzedzam że numeracja jest tych biustonoszy bardzo zawyżona ale to wszystko Hindianka dobrze opisuje! Oprócz tego skusiłam sie na pare pieluszek tetrowych w misie tym razem i pieluszki flanelowe - sa super i naprawde mogą służyc jako ręczniczek na poczatku. Kupiłam też sliczniusi kocyk polarowy z poduszką w komplecie jako np. komplet do wózeczka. Echh miło jest robic takie zakupy;-) Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim bardzo serdecznie Was pozdrawiam. Moje samopoczucie fantastyczne i gdyby to malenstwo w brzuszku sie nie wiercilo to w ogole nie czulabym ze jestem w ciazy. Wczoraj ufarbowalam wlosy i ze zdziwieniem stwierdzilam ze......nie wyszlo.A mialo byc tak pieknie.Kolor zdecydownie odbiega od tego co mialo byc.Ale mowi sie trudno.Wiecej farbowac wlosow w ciazy nie bede!!! Dziewczyna od gaf-fajne imie wybraliscie.Dobrze ze znasz juz plec zawsze pozostaje mniejszy wybor.My wciaz nie mozemy sie zdecydowac. Widzialm nowy topik porod-zle wspomnienia.Przeczytalam poczatek i wiecej nie patrze.I tak sie boje porodu be tego.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuje pare rzeczy ktore wyczytalam w mojej madrej ksiazce SZESC RZECZY DO UNIKANIA: 1.Miekkie poslanie w lozeczku-poduszki,jaski,pierzynki,miekki materac.Eliminacja tych rzeczy z lozeczka wydaje sie zmniejszac ryzyko zespolu naglej smierci niemowlecia. 2.Pluszowe czy inne miekkie zabawki w lozeczku. 3.Siedzenia do wanny.Maja one na celu stabilizowac niemowle podczas kapieli,ktore juz samodzielnie siedzi.Jednak zalca sie by ich unikac.Widok wygodnie siedzacego niemowlecia moze dawac rodzicom zludna pewnosc ,ze jest ono bezpieczne co usypia czujnosc,sprzyja pozostawieniu dziecka samego i grozi nieszczesciem. 4.Chodziki.Do wypadkow dochodzi najczesciej wtedy ,gdy dziecko razem z chodzikiem stoczy sie ze schodow,podjedzie pod goracy piec,czy tez siegnie po cos ,do czego normalnie nie mialoby dostepu.Bezpieczna namiastka chodzika sa siedzenia bujane i obracajace sie w miejscu ,bez mozliwosci poruszania sie po pokoju. 5.Talk lub puder dla niemowlat.W razie inhalacji ma on dzialanie drazniace. 6.Gumowe baloniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) U mnie nic nadzwyczajnego. Dalej wykańczamy gniazdko, a rzeczy dla dziecka nie mam żadnych. Oprócz jednego sweterka:D Czasem również w nocy nie mogę spać, najczęściej wtedy gdy pójdę do ubikacji ciężko mi ponownie zasnąć. Są ostatnio też dni, że mam nabrzmiałe palce u rąk. Wprawdzie pierścionki nadal ubieram, ale czasem mnie cisną i szczerze mówiąc nie jest to przyjemne uczucie:( jakby to były nie moje palce:D Brzuszek ładnie zaokrąglony i mam wrażenie jakby obecnie znowu spowolnił się jego wzrost. To dobrze bo bałam się, że w takim tempie to mnie za chwilkę rozerwie:D Mam pytanie: czy zdarza się wam, iż macie dni, że brzuszek jest jakby mniejszy? najpierw myślałam że mi się to tylko wydaje, ale powiedzieli mi to też inni sami od siebie, a nawet nie gadaliśmy na ten temat. Czytając jakie niektóre macie już zapasy wyprawki ogarnia mnie panika. Również się boję, że coś przeoczę, albo że braknie pieniażków na wszystko:( Jeszcze tydzień i zaczynam zakupy:D;) Jutro na szkole rodzenia c.d. kąpieli, podobno na modelach niemowlaków:D jestem bardzo ciekawa, streszczę wam jutro;) Maksio wiercipiętą jest na całego, ale ja to lubię, zawsze mi się chce wtedy śmiać:D O przebiegu porodu mało czytam bo nie chcę się niepotrzebnie przerazić bo wiadomo, że co kobieta to może to inaczej odczuwać i przeżywać. Wychodzę z założenia, że jakoś dam sobie radę, a informacji wolę zasięgać ze szkoły rodzenia przynajmniej podają fakty;) Pozdrowienia od nas dla brzuchatek i ich mieszkańców🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane!! Za chwilę uzupełnie tabelkę, bo w 5 tym miesiącu ciążu przybył mi 1 kilogram!~!!!! Mój kochany kilogramek!! :D Mam nadzieję, że do końca ciąży uzbieram trochę, bo w takim tempie to dzidzia będzie chyba malutka... :( Ale ponoć, dziecko rośnie tak czy inaczej, ja tylko nie przybieram za dużo widocznie, więc już się nie martwię! Cudownie, też, bo zaczęłam czuć dzidziusia!!!! I wiecie kiedy pierwszy raz? Na Walentynki!! to był 18tc. Co prawda, to nie jakieś wielkie ruchy, ale takie odczucia, jakby mnie ktoś pstrykał od środka!!!! Cudownie! Asiek78, ja mam to samo - w nocy ZAWSZE idę siusiu i potem ma problem z zasnięciem conajmniej godzinę, ale na szczęście nie pracuję, wiec potem odbijam sobie i śpię do 10.00 :) A brzuszek to podobie- czasem wydaje mi się ogromnie wydęty, a czasem jakis mniejszy..ale pewnie wszystko zalaży też od wzdęć itp. Widzę, że imię Igor popularne- ja cały czas iśę zastanawiam nad Igorem, albo Pawełkiem, gdyby oczywiście siusioczek na USG wypatrzono! :-) A jak pipeczkę, to będzie Kaja, albo jeszcze nie wiem jak... :) Już nie moge sie doczekać tego USG! Mam teraz kupe roboty, bo moje nowe mebelki przywieźli, tyle, że w paczkach i pewnie miną wieki jak sie je poskręca... Całuski dla Was! P.S. Czy bierzecie dalej kwas foliowy? Bo ja biore az 15mg. A Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojreczka
witam wszystkie mamuśki:) widze ze mialyscie ciekawy weekend:) ja zreszta tez...duzo sie wydarzylo:) moje malenstwo juz sie nie wstydzi tylko rusza sie na calego:) zaczelo wlasnie w sobote juz tak na maksa, bo pierwsze ruchy poczulam 15 lutego! smieszne uczucie..niesamowite. dzisiaj pierwszy raz od dawna sama pojechalam do centrum (Warszawa) pozalatwiac sprawy w banku i nie tylko... i tak sie przestraszylam...o maly wlos a zemdlalabymw tramwaju:( jak jechalam siedzac to wszystko bylo ok ale jak tylko stalam 10 min w tloku to dzialo sie ze mna niedobrze! uwazajcie wiec, bo mozna sie niezle przestraszyc! podobno to sie czesto zdarza w ciązy, mam namysli omdlenia... to co napisalyscie podnioslo mnie troche na duchu poniewaz to oznacza ze nie jestem nienormalna...mnie tez boli kość ogonowa, biodra i miallam ostatnio takie dziwne bole po bokach...ale lekarz naturalnie nic mi nie powiedzial ze to naturalne i dlaczego tak sie dzieje! a dzieki wam wiem:) w przyszly poniedzialek ide do nowego lekarza...za dlugo juz i tak z tym zwlekam. trafilam na przypadek specjalny...na niczym tej babie nie zalezy i nic nie chce powiedziec.ciagle chodze zdenerwowana bo nic nie wiem! a ona i tak mi nie odpowie jak zadam pytanie. widzialam w sobote w "oszołomie" pelno promocji z ciuszkami dla naszych maluszkow. byly wozki, nosidelka i wszystko co potrzebne w bardzo niskich cenach. niestety nie zdazylam po spisywac bo moj maz nie potrafi usiedziec na miejscu ani 5 min:) mam do was pytanie! na ile przed porodem trzeba sie zapisac do szkoly rodzenia??? mi sie wydaje ze to jeszcze za wczesnie bo nie mam jeszcze brzuszka zbyt duzego i nie wiem kiedy na to jest dobry moment:) z tego co czytam to niektore z was juz chodza:) dzisiaj sie wazylam! przytylam 4,5 kg a termin mam na 20 lipca..chyba nie jest az tak zle:) pozdrawiam wszystkie mamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ała, mój krzyż!!! Dołączam sie to cierpiących z powodu bólów krzyża...straszne...boli nawet jak leżę... :( NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......4kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...7kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca.......4 kg....dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin........ 17-26 lipca.......0,5................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............4,5kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............1kg..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........??? 13.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet!......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... Ale nie ma co narzekać. Dla maleństwa zniosę wszystko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Gumecka - niestety, równiez nie natknelam się na żadną hurtownię w pobliżu nas... :/ Ale jak widać, i tak zaczynamy gromadzić rzeczy nie jednorazowo, tylko co jakiś czas, wiec może nie przyda się aż taka hurtownia? Jakby co, ja jeżdzę do Wrocławia często i wiem, gdzie tam jest ogromnista hurtownia, ale jednak mimo wszystko wydaje mi się, że i tak pewnie zgromadzę wszystkie rzeczy osobno... Zawsze to zinaczej się koszty rozkładają przecież. :-) Z Allegro też pewnie skorzystam, bo jestem stała klientką i raczej się nie zawiozłam :-) Z tym, że ja jeszcze chwilkę odczekam z kupoawniem rzeczy - przynajmniej, jak uda sie okreslic płeć dzidziusia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wika - nie szalej ! :) Gdyby lekarz miał jakiekolwiek wątpliwości, powiedziałby Ci o nich. A już na pewno nie bagatelizowałby sprawy konflitku serolog. Ja tam mam stale podwyższony poziom leukocytów, ale w ciąży to podobno tak jest. Nie martw się. :) Ja wiem, że się łatwo mówi. Nie dalej jak wczoraj padłam ofiarą małej schizy. ;) Przestraszyłam się nie tyle samego porodu, co otoczki wokół niego. Ale jest już dobrze. aisio i mała czarna- dziękujemy :) Ale lada dzień wy również zmienicie pewne dane w tabelce. ;) Z napięciem i radością oczekuję i patrzę jak pojawiają się kolejne odkrycia. :) asiek - u mnie też takie przeboje z brzuchem :) Rano jest najmniejszy, prawie go nie widać jak tak leżę na łóżku. Aaa mała czarna pytałaś o folik - ja łykam tylko prenatal a on ma w składzie folik. mojreczka - życzę Ci żebyś trafiła na właściwego lekarza w końcu. I dzięki za ostrzeżenie. też się nad tym czasami zastanawiam jak jeżdzę autobusem. I chyba zacznę używać karty ciąży i prosić o miejsce. A co :P Brzucha pod płaszczem nie widać. Co do szkoły rodzenia - myślę, że możesz zacząć stopniowo jakiejś szukać. Ból krzyża - hhihihi ostatnio tak zaległam na samolocie u ginekologa, że myślałam, że z niego nie wstanę i będę musiała prosić lekarza o pomoc. Ale wstyd. Chyba jakieś ćwiczonka czas zacząć ;) dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o zażywanie preparatów to ja oprócz koniecznych w moim przypadku leków (no-spa i fenoterol) biorę: 1 x dziennie Falvit witaminy 2 x dziennie Hemofer F (żelazo + kwas foliowy) bo dobrze mi się wchłania, a podobno nie na każde żelazo reaguje tak organizm. Mojej przyjaciółce dopiero 3 preparat z żelazem zaczął się wchłaniać i zaczęła mieć dobre wyniki. Mi bóle krzyża albo kości ogonowej (już sama nie wiem) dokuczją szczególnie jak długo siedzę na twardym, czasem aż tak bardzo, że ból promieniuje mi na biodro i ciężko mi zrobić na początku krok. Na szczęście nie dzieje mi się tak cały czas. Dzisiaj na szkole rodzenia kąpiel dziecka w praktyce z tatusiami:D:D:D jestem bardzo ciekawa;) napiszę wam wieczorkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim!!!!!!! No i dotarłam do połowy:-)Jak ten czas leci, pamiętam jak na teście wyszły dwie kreseczki jakby to było wczoraj:-) Wczoraj byłam u gina-chcieliśmy zobaczyć jakiej płci są dzieciaczki ale one wcale tego nie ułatwiaja i odwracaja się tyłkami do rodziców!!Skoro się tak wstydzą to może dziewczynki:-) Mam super wyniki krwi ale mocz tragedia!No i te ciągłe omdlenia!Koszmar!!Boję się sama wychodzić z domku! Lekarz mówi żebym się przyzwyczajała do myśli o cesarce, no chyba że jeszcze zmieni zdanie!!Troche mnie to martwi bo chciałam rodzić naturalnie:-(ale jak trzeba to trzeba! USG połówkowe mam dopiero 21 marca:-(Prawie 24 tydzień)Tyle czekania, ale może będzie większe prawdopodobieństwo że poznamy płeć maluchów! Asiek78-zazdroszczę Ci tej szkoły rodzenia!!!Fajnie masz!Ja stwierdziłam że 400-500 zł to zbyt wysoka cena dla nas!! Madziam27-pisałaś kiedyś że masz bóle w pachwinach!Ja też mam i wczoraj się dowiedziałam od lekarza że to nie ma nic wspólnego z więzadłami tylko ze skurczami macicy!Bo ona przy podwójnej ciąży musi się strasznie wysilać!!!Dlatego jeżeli bolą pachwiny jak chodzisz to trzeba brać trzy No-Spy dziennie!!Zwłaszcza jak wychodzisz z domku! Małaczarna-Gratuluję kilograma:-)Moje maluchy też poczułam 14 lutego!Ale romantyczne te nasze dzieciaczki! Pozdrawiam wszystkie mamusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
czesc wszystkim dlugo nie pisalam,z róznych powodów ostatnio dopadł mnie katar i kaszel ale z tego wyszłam jestem w 15 tyg ciazy rodze ok 21 sierpnia czuję się ok przytyłam od poczatku ciaży 4 ,5 kg wyniki mam dobre ale ciagle drzę ze cos nie tak. Ile razy w ciagu ciazy mozna robic usg ja miałam w 5 tyg i w 11 tyg a teraz mam ochjote zrobic znowu i sprawdzic czy wszystkoo jest ok.Mam niestety upławy z którymi z lekarzem walcze ale jakos ciagle są. Poza tym brzuszek mi rosnie ale ruchów nie wyczówam to moje pierwsze maleństwo ,kocham juz je bardzo,pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
czesc wszystkim dlugo nie pisalam,z róznych powodów ostatnio dopadł mnie katar i kaszel ale z tego wyszłam jestem w 15 tyg ciazy rodze ok 21 sierpnia czuję się ok przytyłam od poczatku ciaży 4 ,5 kg wyniki mam dobre ale ciagle drzę ze cos nie tak. Ile razy w ciagu ciazy mozna robic usg ja miałam w 5 tyg i w 11 tyg a teraz mam ochjote zrobic znowu i sprawdzic czy wszystkoo jest ok.Mam niestety upławy z którymi z lekarzem walcze ale jakos ciagle są. Poza tym brzuszek mi rosnie ale ruchów nie wyczówam to moje pierwsze maleństwo ,kocham juz je bardzo,pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, przede wszystkim - nie zamartwiaj się tak! USG nie jest dla dzidzi szkodliwe, to nie promienie rentgena, więc na parwde nie musisz sie o to martwić! Ja pierwsze tygodnie przelezalam w szpitalu i miała usg co tydzień, że zobaczyć, czy już serduszko bije itd. :-) Do tej pory to miałam chyba z 5 razy! A tak z innej beczki, to trafiłam na coś świetnego! zobaczcie link: http://muzykabobasa.pl/sprzedaz.html Ja mam 3 płytki z tej serii i jestem zachwycona! Już wiele artykułów czytałąm na temat tej muzyczki! No i ponoć, można słuchać już w ciąży, to nie dość, że my się uspokajamy, to w późniejszym okresie ciąży nasze maleństwa tez słysza co nieco! :D Niestety, tutaj te płytki są drogie, bo oryginalne, a ja załatwiłam sobie \"pirackie\" za 9 zł, zamiast za 28! I działają tak samo! :D Jakby ktoś był zainteresowany, to dajcie znać! Poza tym, u mnie bez zmian , czuję się świetnie i muszę sie pochwalić, że na Allegro zamówiłam pierwsze ubranko dla bobaska na rozmiar 56! :-) Jak przyjdzie, to chyba się wzruszę... A co tam! Będe sobie już spoglądać na ubranko wieczorkami i marzyć o dzidzi... :D Całuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciliśmy z zajęć na szkole rodzenia:) Kąpiel była fajna, boję się tylko czy ja to wszystko zapamiętam:( tyle różnych informacji. Czasem ogrania mnie lekka panika jak ja sobie poradzę razem z mężem z takim maleństwem. Dodam iż mieszkamy sami więc nie będzie nikogo na zawołanie do pomocy. Poza tym postanowiłam, że jakoś damy radę sobie sami. W końcu nie jesteśmy pierwsi i nie ostatni. Już teraz wiem, że dziecku przed kąpielą myje się oczka i buzię wacikami zamoczonymi w wodzie przegotowanej bez mydła! Oczka przemywa się od zewnętrznych kącików do wewnętrznych, a jeżeli czynność trzeba powtórzyć to zmieniamy również wacik (1 wacik do jednego oczka i jednego przetarcia). Najlepiej też podobno noworodka namydlić poza wanienką, a do wanienki dawać tylko na opłukanie mydła. Zaznaczam, że wszystkie te informacje i rygorystyczne przestrzeganie ich dotyczy noworodków (czyli do 1 m-ca życia). Paznokcie najlepiej obcinać dziecku przed kąpielą, gdyż po są bardzo rozmiękłe i można przez przypadek naciąć dziecku skórę. Reszta zajęć była praktyczna i ćwiczyliśmy sami takie mycie, co po kolei myjemy, chwytanie dziecka, przewracanie, wycieranie i ubieranie. Było fajnie, ale lalka to lalka a dziecko to już inna sprawa, ciekawe jak nam pójdzie na "żywca" na początku;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Przyznam ze pogoda wplywa na mnie depresyjnie i marze o sloneczku. Asiek78-przy pierwszym dziecku kazda kobieta chyba czuje sie niepewnie.Ja tez nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradze ale wierze w swoj instynkt macierzynski. Mam pytanie w jakich rozmiarach kupujecie pierwsze ciuszki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aisio - ja jeszcze nie kupuję ubranek, zostawię je sobie na deser. ALe gdybym miała zacząć to wybrałabym rozmiar 62. Do 58 dzieciaczki mogą nie wejść, jeśli urodzą się duże. Małaczarna jestem jak najbardziej zainteresowana tymi płytkami. Chętnie bym sobie je odegrała. Tylko jak mogłybyśmy to zorganizować? Jak masz dostęp do gg, to mże napisz do mnie? Mój nr 3076891 Wspólczuję bóli krzyża, witaj w klubie... Mojreczka - uważaj na te omdlenia. Jak czujesz, że Ci słabo, nie wahaj się poprosić o miejsce w autobusie, siądź sobie i spróbuj głowę położyć między nogami (takii skłon). W domu najlepiej położyć się z nogami wyciągniętymi do góry. A nad zmianą lekarza się nie zastanawiaj, w końcu to oni są dla nas, a nie my dla nich. Do szkoły rodzenia w mojej wsi przyjmują od 28 tygodnia, w wielu widziałam właśnie takie opisy. ALe zdaża się że wcześniej także. Domi24 - a próbowałaś szukać bezpłatnej szkoły rodzenia? Ja właśnie do takiej mam zamiar się zapisać. Może się coś trafi. Na stronie Fundacji \"Rodzić po ludzku\" są spisy szpitali, ale także szkoł rodzenia i poradni laktacyjnych z całej Polski, może tam znajdziesz? asiek78 - Na pewno zapamiętasz te informacje. A jak nie, to i tak sobie dasz radę. Lepiej tak się uczyć, w praktyce, niż z książki. He he, ja tak właśnie robiłam przy pierwszym dziecku: oglądałam obrazki i płakałam. Tak się bałam, że w końcu stwierdziłam, że nie dam rady. Wtedy pomógł mi mąż. Bez problemu, szybko wymył dzidzię. Uważam że to w ogóle niegłupi pomysł zaangażować w kapiel tatusiów. CO Wy na to? gumecka - Co do ciuszków, to koleżanka dała mi cynk, że w SOsnowcu, W FasionHouse jest m.in. sklep 5-10-15 i tam jest obniżka cen na ciuchy. Ale sama nie sprawdzałam, co tam jest. ela79 - ja mam usg równo co dwa tygodnie. Z tymi upławami to tak jest, ciężko jest icj\\h się pozbyć szczególnie w ciąży, kiedy większość leków jest zabronione. TRzymaj się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za pocieszenie w chwili lekkiej paniki;) Też mam nadzieję, że mój instynkt nie zawiedzie, a poza tym jest przecież mąż:D Na szkole rodzenia powiedziano mam, iż bardzo często się zdarza że to mężowie zaraz w pierwszych dniach powrótu do domu lepiej zajmują się noworodkiem. Także partnerzy do dzieła!;) aisio - ja będę zaczynać zakupy od rozmiaru 58-60 (ale tylko troszkę ciuszków), a reszta większa. Dzieci szybko rosną. Ja zacznę pierwsze zakupy w przyszłym tygodniu:D elfia_mama - wczoraj właśnie tatusiowie trenowali na równi z mamami, więc będą mieć praktykę do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×