Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Hej wszystkim Ja z kolei miałam ciężką noc. Mały szalał gdzieś od 3 w nocy aż do 6.00 Tak mi dawał popalić, że aż chciało mi się płakać, bo nie wiedziałam czy aby na pewno wszystko jest dobrze. Cały dzień dawał znaki i właściwie nie spał a w nocy już się zupełnie rozszalał. Całe szczęście pojutrze idę do gina to się go wypytam. Dzisiaj miałam badania z glukozą. W sumie nie taki diabeł straszny. jakoś to wypiłam bez większych sensacji. Jak będziecie robiły to zapytajcie, czy na badanie trzeba przychodzić ze swoją glukozą. Ja musiałam kupić w aptece. pozdrawiam was, spróbuję się zdrzemnąć. Witam nowe mamusie i przepraszam za to opóźnienie. Ale chyba mi wybaczycie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuśki:) A ja właśnie wróciłam ze spacerku. Daleko nie poszłam, bo dzis znów sypie śnieżek, ale nie mogłam się oprzeć. Co prawda po cudownym niedzielnym spacerku nad morzem nabawiłam się jakiegos katarku, ale naprawdę nie mogłam się oprzeć. Wczoraj miałam wizytę u lekarza(2 kg do przodu ) i w zwiążku z tym od dziś jestem na zwolnieniu. Na mój twardniejący brzuch lekarz przepisał mi Fenoterol (mam brać 4Xpo pół ) i Isoptin, który podobno łagodzi niepożądane skutki poprzedniego. Zobaczymy jak to będzie, najważniejsze, żeby wszystko było dobrze. Poza tym powiedział mi, że i tak późno zaczęły mi się te skórcze, bo przy bliźniakach zwykle wszystko dzieje się szybciej. Poza tym posłuchaliśmy tętna dziewczynek. Cudowny dźwięk. Dziewczynkom chyba odpowiada to, że nie będziemy juz pracowały, bo wczoraj cały dziń dawały pożądnie o sobie znać. Pewnie z radości fikały jakieś koziołki Teraz zmykamy, nadrobiłyśmy lekturę , zjadłyśmy pączka i możemy brac się za jakieś porządki :D A co do lodów to odkąd jestem w ciąży nie może zabraknąć ich w zamrażalniku. Do moich ulubionych należą Malinowo-śmietankowe Bomba a chyba jeszcze bardziej kocham cytrynowy sorbet...Mniammm chyba sobie jakies zjem ... Dobra, uciekam przekopac lodówkę🌻 papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam No i jestem po wczorajszej wizycie. Wieści u mnie takie sobie. Otóż skróciła mi się trochę szyjka i w związku z tym mam zwiększoną dawkę fenoterolu oraz nakaz leżenia 6 godz. dziennie:( Do pracy szybko nie wrócę o ile wogóle, tak powiedział gin. Normalnie się podłamałam po 1 ze strachu o dzidzię, a po 2 tym, że jestem uziemiona. W domu tyle pracy: prasowanie, sprzątanie, gotowanie, załatwianie spraw związanych z ukańczaniem poddasza, zakupy dla maluszka, itp. Ja nie mam nikogo kto mógłby mi pomóc. Mąż dużo za mnie robi, ale jego mi też trochę żal, bo bardzo długo pracuje, często wyjeżdża, a tu jeszcze u niego na głowie dom i kończenie remontu, więc dużo pracy fizycznej na poddaszu. Czasem jest tak zmęczony, że nie ma siły rozmawiać wieczorami. Naprawdę mi go żal, bo ma dużo teraz na głowie. Chciałabym mu to jakoś wynagrodzić, ale nie mam jak:( Jest naprawdę kochany i cudowny🌻 Kolejne wiadomości z wizyty to słuchałam tętna naszego maluszka, 140 uderzeń na minutę oraz było też słychać jak się wierci;) lekarz aż się uśmiechał. Moje czarne wizje odnośnie wagi się potwierdziły i przytyłam kolejne 2kg! Przecież nie mogę tyć w takim tępię bo będzie ze mnie bania;) Chociaż co dziwnego rośnie mi tylko brzuszek, ale też nie jest jakiś ogromny., więc ja się pytam co tyle waży? Na następnej wizycie zobaczę synka:) A faktycznie jak mamy już takie dolegliwości to co dopiero będzie w 8 i 9 miesiącu! przerażenie mnie ogarnia czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......6kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.......0,5............. ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........12kg(!)......chłopczyk 14.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 15.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 16.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 17.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 18.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 19.Zetka...................???.............????...........???...........??? 20.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie... A ja się załamałam...od jakiegoś czasu wydziela mi sie dużo śluzu- wczytalam, że to w sumie normalne, że tak może być. Ale dzisiaj dodatkowo zabarwiony był krwią... :( nie dużo tej krwi, ale ja sie przejełam, bo przecież od początku leżałam w szpitaluz plamieniem...tak strasznie sie boję...myślałam, że 19/20 tydz.to już takie rzeczy sie nie zdarzają, a tu..masz ci los...boję się normalnie... Całuję Was... Smutna Małaczarna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
hej , hej... widze, ze zupelnie niezamierzenie wywolalam szalenstwo lodowe wsrod mamus:):) Ja po ostatnim obzarstwie chyba na kilka dni mam dosc... chociaz zapasowa paczka z lodami lezy w zamrazalce...:) Wiesz co malaczarna? Z ta chemia w naszym zyciu to masz racje, nie da sie jej uniknac, fakt. Ja jednak tez jestem za tym zeby bardziej wyszukiwac tych potrzebnych skladnikow w zarelku a nie tabletkach... przynajmniej na tyle na ile to mozliwe. Wiecie dziewczyny, ze ja nei biore zadnych tabletek, nawetwitamin? A wyniki mam wzorowe hihihi:) Na poczatku ciazy spotkalam fajnego lekarza, ktory tez jest przeciwnikiem tabletek i... hihihihi nie uwierzycie ale wcinam kupe jajek, serow i owocow - to moje witaminki a zelazo lykam w formie... kaszanki:):) Jak na razie sie sprawdza wiec nie zamierzam tego zmieniac. Oczywiscie u mnie nie bylo zadnych objawow typu napiety brzusio czy skorcze wiec nie bylo potrzeby lykania czegokolwiek. Ale pewnie gdybym takie objawy miala to tez bym zadzialala:) Tak czy inaczej mysle, ze w koncu lekarze tez musza wiedziec co nam, mamusiom zapisuja prawda? wiec mysle, ze musimy sie obserwowac i nie martwic na zapas:):) Jak tak czytalam o spacerkach niektorych mamus to hm... mam duuuuze wyrzuty sumienia! U mnie tak zaciapalo sniego-deszczem, ze na sam widok otwartych drzwi mam ochote schowac sie pod kolderke:) Musze sie jednak przemoc, zalozyc gumowce:)) i na spacerek. Ale tak jak wy straaasznie tesknie za wiosna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
wlasnie doczytalam nowy sposob spania elfiej mamy:) Ja tez tak robie i to naprawde dziala:) I nie martw sie elfia mamo, jakos dotrwamy do tego 9 miesiaca... w koncu kto jak nie my, prawda?:):) I jeszcze jedno apropos spodni ciazowych. Ja jak na razie tez calkiem niezle lapie wage ale robie tak, ze swoje ukochane spodnie wkladam odpiete i przewiazuje sie czyms w rodzaju szarfy. To calkiem niezle wyglada, wiecie dziewczyny? I kolor takiego pasa tez mozna dopasowac do sweterka czy bluzki... Hihii smieje sie , ze moze wywolam nowa mode:):) Buziaki na caly dzien dla wszystkich:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......6kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.......0,5............. ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........12kg(!)......chłopczyk 14. optymka.........................22 lipca........7kg....Piotrus (??) 15.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 16.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 17.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 18.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 19.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 20.Zetka...................???.............????...........???...........??? 21.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ... Wpisalam sie do tabelki - ze bedzie chlopak to wiem, nie jestem jeszcze pewna co do imienia ale chyba Piotrus:) A Ty Asieczku nic sie nie martw, wszystko bedzie dobrze, zobaczysz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
to znowu ja:) Malaczarna nie przejmuj sie, takie rzeczy sie zdarzaja, naprawde. Zeby miec spokojna glowe przedzwon do swojego lekarza, powiedz mu wszystko ...i bedze dobrze. Trzymam za Ciebie moooocno kciuki i jestem przekonana ze to sie pojawilo tylko na chwilke... Daj znac jak tam wszystko, bede czekac, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutaski, nie dołujcie się proszę! MałaCzarna - Trzymam kciuki, żeby Ci się to nie powtórzyło. Dbaj o siebie. Mocno w to wierzę, że najniebezpieczniejszy okres mamy już za sobą. Przeczytałam, że pojedynczy taki incydent, to jeszcze nie powód do zmartwień, a jednak.. rozumiem Twój niepokój. Aśku78 - Twój mąż to silne chłopisko, poradzi sobie. Tym bardziej, że czuje Twoje wsparcie. Ty też jesteś kochana i cudowna i na dodatek nosisz pod serduszkiem wasz wspólny cud. Mąż z pewnością to rozumie. Trzymaj się dzielnie! 6 kg na pięć miesięcy to nie jest tak wiele, nie martw się. madziam27 - spacerek nad morzem- ech, łezka sięw oku kręci, ja mogę tylko osbie o takim spacerku pomarzyć. Pomachaj falom ode mnie, jak podziesz nad morze następnym razem. Odpoczniesz sobie teraz, no nie? Ja dzisiaj zrobiłam nalot na lumpeks i za 8,50 kupiłam ciążową kieckę i spodnie. Taniocha!Niestety w większość ciążowych ciuchów już nie wchodzę!!!!!!!! No dobra, tylko bez paniki.. Całuski dla was wszystkich!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zimowo :) U mnie zaczely sie bole krzyza :( i ostatnio zlapal mnie nad ranem taki skurcz lydki ze myslalam ze odlece.Co do tych witaminek to mysle ze zima jest jednak taka pora roku ze nie sposob dostarczyc wszystkiego z jedzonka.Tym bardziej ze nasze zapotrzebowanie na witaminki wzroslo. MalaCzarna-taki podbarwiony sluz moze byc od nadzerki jezeli ja posiadasz.Ale najlepiej zapytac lekarza. Ja ostatnio zaczynam sie coraz bac jak ja sobie z tym wszystkim poradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfia_mamo!!! Pisałam na gg w sprawie wysyłki płytek, ale nie mogłam Cie zastać, zatem, jak będziesz dostępna, to po prostu napisz na mój: 1276666 Pozdrawiam!!! Ide leżec :) Całuski i dzieki za pocieszenie...jak jutro dalej jakaś mini plamke zobaczę, zaraz dzwonię do lekarza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana 32
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......6kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.......0,5............. ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.ana32...........Łódź............21 lipca........14kg(!)......chłopczyk 14. optymka.........................22 lipca........7kg....Piotrus (??) 15.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 16.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 17.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 18.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 19.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 20.Zetka...................???.............????...........???...........??? 21.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......6kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.......0,5............. ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........14kg(!)......chłopczyk 14. optymka.........................22 lipca........7kg....Piotrus (??) 15.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 16.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 17.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 18.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 19.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 20.Zetka...................???.............????...........???...........??? 21.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ... wlasnie wstalam i mam dobry chumor. ide niedlugo na wymuszony spacerek (zaplacic rachunek na poczcie:)) gdzie ta wiosna! juz sie jej strasznie doczekac nie moge. w zimie jestem jak ten niedzwiedz, tylko spie i nic mi sie nie chce tak z samej siebie zrobic. a na wiosne dostaje skrzydel, hihihi naturalnie w przenosni:) no ale nie moge sie doczekac tych zakupow. jak wam pisalam kwiecien /maj. malaczarna...wszystko bedzie ok. zobaczysz. jak masz takie plamienie to od razu nie czekajac albo zadzwon do swojego lekarza albo idz do niego...ale na pewno wszystko bedzie dobrze...moze sie przemeczylas? lub cos dzwignelas... daj znac co dalej sie wydarzylo. właśnie doczytalam do tego co ci napisala optymka:) :) ale nie bede juz kasowac swojego:) aisio... poradzisz sobie...ja sie najbardziej boje porodu...bolu...ale reszta na pewno sie ulozy...nie ma innej opcji! bedzie mala kruszynka! dla niej sobie poradze i zrobie wszystko aby bylo jej jak najlepiej, wy napewno tez:) ja to sie troche wczoraj martwilam bo prawie caly dzien nie czulam maluszka....juz sama nie wiem czy mi sie zdawalo ze go czuje czy nie, bo wszytko bylo takie delikatne. Ale wyczytalam w ksiazce ze tak sie moze zdazyc...wiec czekam z niecierpliwoscia na dzisiejsze filkolki. zjem sobie czekoladke to moze pomoze...do tej pory tak sie udawalo:) pozdrawiam wszystkie mamusie 🌻,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efia_mama
Po raz pierwszy musiałam szukać naszego wątku poprzez opcję szukaj. Może to oznaczać swie sprawy: 1. albo inni piszą jak szaleni, a my nie.. 2. albo mam kłopoty ze wzrokiem Mam pewnie także kłopoty ze słuchem, bo w prognozie pogody usłyszałam, że wiosna ma zamiar sobie przyjść do nas w połowie kwietnia. Nie zgadzam się stanowczo! Mam nadzieję, że mi się przesłyszało, bo inaczej zwariuję z tego zimna! Zafarbowałam sobie włosy, a jak...:) Połowę farby zużyłam w grudniu (mam bardzo krótkie włosy), a resztę teraz. No i w grudniu wyszedł mi brązowy, ciepły kolor, a teraz - wiśnia. Hmm.... coś musiałam namieszać z proporcjami, tak mi isę zdaje. Szaleję z nudów: nic się nie dzieje. Takiej ciszy i spokoju nie miałam chyba od czasów złobka. Cóż, za paręmiesięcy sięto wyrówna. Wodróżnieniu od Mojreczki, ja jakoś nie boje się porodu. Bardziej boję się pielęgnacji noworodka. Boję się, że nie będę umiała karmić piersią, kąpać go, że nie będę go umiała uspokoić w płaczu, nieprzespanych nocy... Poród to jakoś - wydaje mi się - musi się udać. A że boleć będzie? To się szybciutko zapomina. Denerwują mnie tutaj topiki w stylu: Twój poród - napisz, jaki przeżyłaś koszmar. Wcale tego nie czytam. Nie ujmując cierpieniom tych biednych naszych koleżanek (których los możemy wkrótce podzielić), to jest to takie niczemu nie służące użalanie się nad sobą. Ja chcę to znieść dzielnie, a Wy? Damy razem, zobaczycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO wyżej napisałam ja oczywiście, tylko cos mi sięklawiatura zacina (spacja i niektóre litery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, A u mnie nadal śnieżek sypie :) I dla mnie może sypać, bo w końcu mamy zimę. Tyle tylko, że ze spacerków nad morzem nici, bo troszkę się ostatnio zaziębiłam i muszę poleżeć w domku. Ale popatrzę przez okienko. Miałam dziś jechać oglądać porodówkę w szpitalu wojewódzkim, ale niestety również z powodu choroby musiałam to odwołać.Troszkę żałuję, bo nigdy jeszcze nie byłam na oddziale położniczym i ciekawa byłam jak wygląda. Co prawda i tak mam zamiar rodzic w innym szpitalu, ale popatrzeć chciałam. Cóz chyba będzie jeszcze okazja, bo mamy tutaj kilka szpitali i pewnie będą tez wycieczki do pozostałych.Teraz najważniejsze są moje córeczki :D Asiek78 - ja tez biorę fenoterol i lekarz mi mówił, że mogą wystąpić jakies kołatania serca i drżenie rąk. Z opisanych objawów to czasem występuje u mnie drżenie rąk, ale głównie rano. Poza tym jak narazie nic mi nie dolega/ Czy ty miałaś jakieś dolegliwości z powodu tego leku?? Poza tym lekarz przepisał mi go na twardy brzuch, a mimo, że biorę go regularnie to i tak zdarza mi sie mieć twardy. A jak było u Ciebie??? Co do porodu to ja narazie się go nie obawiam, może dlatego że jakoś jeszcze nikt mnie nie uraczył jakimiś koszmarnymi opowieściami. Większośc moich znajomych dobrze wspomina poród, więc mysle że też przetrwam.Osobiście wolałabym rodzić naturalnie, ale i położna ze szkoły rodzenia i lekarz raczej nastawiaja mnie na cesarskie cięcie. Ja sama na razie nie myslę o tym. Urodzę w taki sposób jaki będzie bezpieczniejszy dla dzieci. Z kolei co do pilęgnacji maleństw to na pewno jakiś tam malutki strach odczuwam, ale w końcu nie my pierwsze nie ostatnie będziemy miały dzieci. U mnie plusem jest tez to że skończyłam szkołę opiekunek dziecięcych, gdzie przez dwa lata miałam kontakt z dziećmi w wieku 0-3 lat i trzeba się było nimi zajmować. Jakies tam podstawy mam, więc nie będzie tak źle. Poza tym mój mąż mimo, że duży z niego mężczyzna to też nie boi się wziąć takiego maluszka na ręce i myslę że sporo mi pomoże w opiece nad naszymi dwiema królewnami. :d Jestem optymistycznie nastawiona, musi być dobrze, bo kto da radę jak nie my :D Teraz zmykam do łóżeczka, papa🌻 http://lilypie.com/days/050626/3/1/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Dawno nie czytalam bo brak dostepu do netu :-( U mnie jako tako, troszke brzusio boli po sprzataniu,chyba za duzo tego dzisiaj bylo. asiek78-lez kochana duzo a bedzie lepiej, wazne ze dzidzia zdrowa. mala czarna -trzymaja sie dzielnie,zycze zeby bylo ok i precz z plamieniami Elfia mamo-gratuluje synka, no i ja tez mam problemy ze spaniem nie mam jak sie ulozyc Ja na wizytke jade dopiero 6 marca, moze dzidzia sie pokaze a jak narazie to kopie strasznie❤️ Na spacerki sie nie wybieram bo jakos boje sie poslizgow ale lody to uwielbiam i dziwne ze jak narazie waga stoi w miejscu stop na 64kg :-) Ja tez bralam relanium i nie polecam bo malo nie wyladowalam w wariatkowie, takie z obojetnienie czlowieka lapie ze szok. Pozdrawiam mamuski kochane 🌻 [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Dawno nie czytalam bo brak dostepu do netu :-( U mnie jako tako, troszke brzusio boli po sprzataniu,chyba za duzo tego dzisiaj bylo. asiek78-lez kochana duzo a bedzie lepiej, wazne ze dzidzia zdrowa. mala czarna -trzymaja sie dzielnie,zycze zeby bylo ok i precz z plamieniami Elfia mamo-gratuluje synka, no i ja tez mam problemy ze spaniem nie mam jak sie ulozyc Ja na wizytke jade dopiero 6 marca, moze dzidzia sie pokaze a jak narazie to kopie strasznie❤️ Na spacerki sie nie wybieram bo jakos boje sie poslizgow ale lody to uwielbiam i dziwne ze jak narazie waga stoi w miejscu stop na 64kg :-) Ja tez bralam relanium i nie polecam bo malo nie wyladowalam w wariatkowie, takie z obojetnienie czlowieka lapie ze szok. Pozdrawiam mamuski kochane 🌻 [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas na Pomorzu sniegu po pas.Ja niestety jestem zmuszona do codziennych spacerow poniewaz mam psa i jest to bokserek ktory nalezy do bardzo energicznej rasy.Takze czy sniegu po pas czy nie isc musze.Ale moze to i dobrze :). mojreczka -dzieki za pocieszenie 🌻 elfia mamo- z tym farbowaniem wlosow w ciazy to tak jest,ja jak robilam pierwszy raz w ciazy to bylo ok a teraz tez mialam miec prawie czarne a wyszedl delikatny fiolecik,ktory szybko sie zmywa.Ponoc hormony. Co do porodu to sie troche boje.Nie wiem co mnie czeka.Chcialabym miec mozliwosc ze w kazdej chwili moge dostac znieczulenie.Jezeli urodze w 5 godz to ok ale moze byc ze po 12 godz bedzie 3 cm rozwarcia.Zreszta musze sie dowiedziec jak jest z tym znieczuleniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello. Dzisiaj mam już lepszy humor, dzięki za słowa otuchy:D Nawet nie żartujcie że wiosna dopiero będzie w kwietniu, ja czekam na nią w połowie marca tak jak słyszałam kiedyś w pogodzie. Nie dopuszczam innej myśli do siebie bo tęsknię za zielonym i wiosennym powierzem:( Małaczarna - też wydziela mi się dużo śluzu, tyle że nie jest zabarwiony. Też na początku miałam plamienia, najlepiej obserwuj się dobrze i zadzwoń na wszelki wypadek do lekarza. To cię na pewno uspokoi. optymka - nie wywołałaś szleństwa lodów (przynajmniej nie u mnie;) ) bo ja lodami zajadam się już od jakichś 2 miesięcy. Jednak nie kupuję ich do domu bo to za duża pokusa, jem tylko gdy jestem gdzieś na wyjeździe, najczęściej gałkowe o smaku cytrynowym i truskawkowym, czasem jogurtowe. Dlatego te bo mnie najlepiej orzeźwiają. Do domu zaś namiętnie kupuję mrożone śliwki węgierki i sporadycznie truskawki. Po czym spożywam je lekko tylko rozmrożone ponieważ jak lody również mnie orzeźwiają a mają mniej kalorii:) madziam27 - u mnie występuje również drżenie rąk (ale faktycznie nie zawsze) i ogólne osłabienie, że czasem nie mam siły stać na nogach. Na początku brałam go z powodu skurczy czyli twardego brzucha teraz doszło to obniżenie szyjki. Podobno fenoterol żeby skutecznie działał powinno się część dania przy nim leżeć. Powiedziała mi to nawet położna ze szkoły rodzenia. Od kiedy go biorę też mi się zdarzał twardy brzuch, ale dużo rzadziej niż wcześniej, do tego biorę 3 x dziennie no-spę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
hej Mamusie:) Nie widze dzisiaj wypowiedzi malejczarnej - mam nadzieje, ze u ciebie wszystko dobrze???? Malaczarna dja prosze znac jak sie czujesz. W koncu jak tyle mamus zacznie cie pocieszac to jak nic musisz poczuc sie dooobrze:) Asiek78 - hm... ja oprocz lodow w zamrazarce rowniesz trzymam mrozone malinki i truskawki...niam, niam. Widze, ze nie jestem sama:) Elfiamamo - ja dalam sobie spokoj z farbowaniem wlosow po tym jak mojej bliskiej kolezance blond stosowany od lat przyniosl kolor... miedziany:):) Stwierdzilam, ze poczekam az urodze:) Tak sobie mysle, ze i tak fajnie ci wyszlo, zwisniowo a nie np zielono, prawda;) Madziam27 - mysle, ze cesarka nie taka straszna... wytrzymamy wszystko:) Mam do was pytanie mamusie - ja do ostatniej wisyty bylam przekonana, ze bede miec cesarke (slabe oczka, siatkowka) bo tak od ho, ho nastawiali mnie ginekolodzy i okulisci. Teraz jestem w USA (tymczasowo) i okazalo sie, ze oni nie robia tu cesarki ze wskazaniem od okulisty!! To co mi zaproponowali to - dla mnie osobiscie - maly horror. Tzn podczas porodu zupelnie zniosa mi skorcze a dzidzia urodzi sie za pomoca vacuum (proznociagu)... Wyobrazacie sobie?? W Polsce juz od dawna odchodzi sie od tej metody bo byla bardzo duza urazowosc i dzieciaczkow, a tu... wiadomo - taki "odkurzacz" kosztuje ubezpieczenie mniej niz cesarka... No i teraz mamy z mezem dylemat co robic... Ostatecznie w przyszlym tygodniu mam ostatnia wizyte na ktorej bede wszystko wiedziec - wtedy zadecydujemy czy wracamy czy jeszcze rok tu zostajemy... Myslalam, ze teraz bede miala spokoj i relaksik a tu prosze, dodatkowe nerwy i stres. Nic to, dam rade ech... Co myslicie o tym wszystkim dziewczyny? Slyszalyscie moze o takich porodach? Aha i juz na koniec - jezeli wroce to bede rodzic w Katowicach. Pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymka- brzmi strasznie, ja chyba bym sie niezgodzila na taki porod i zastosowanie tego urzadzenia brrrrr. Moja kolezanka tez ma wade wzroku,wlasnie cos z siatkowka i miala cesarke-co odrazu jej powiedzieli. Ja narazie nie mysle na temat porodu, moze zaczne jak bede chodzic juz do szkoly rodzenia. mam nadzieje ze nie bedzie tak zle. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
czesc wszystkim cały czas jestem z wami choć rodzę 18 sierpnia,byłam dzis na usg i wszystko jest ok,bardzo się denerwowałam więc to usg mnie uuspokoilo,kupilam sobie kilka ciuszków xxl i zamierzam jutro pierwszy raz isc do pracy w2 spodniach na gumkę takich które maja pas pod piersiami hihi,jestem profesorka w liceum i boje się jak zareagują moi uczniowie na widok mojej ciazy,bo za jakies 2 tyg będzie juz widoczna golym okiem choc chowam ją jak moge pozdrawiam ycze [powodzenia i zdrówka papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......6kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.....4kg............ ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........14kg(!)......chłopczyk 14. optymka.........................22 lipca........7kg....Piotrus (??) 15.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 16.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 17.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 18.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 19.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 20.Zetka...................???.............????...........???...........??? 21.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
hej mamusie! asiek- wypoczywaj ile możesz i niczym się nie martw. Małaczarna - na pewno wszystko będzie ok, ale musisz koniecznie porozmawiać ze swoim lekarzem. optymka- ja tez mam wade wzroku, ale na szczescie okulista stwierdził po badaniu dna oka, że nie ma przeciwskazań do porodu naturalnego. Ale sposób jaki Ci zaproponowali przyprawia mnie o dreszcze. Lepiej przyjeżdżaj do Polski... Ja jutro idę na wyczekiwaną od 5 tyg wizytę. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Trochę się ostatnio zestresowałam, bo zaraz po powrocie po feriach do szkoły jedna klasa wyprowadziła mnie z równowagi (bardzo ciężkie, nieprzywidywalne dzieci), a później przez popołudnie bolał mnie brzuch. Bałam się o dzidzię. Postanowiłam, że zwolnię trochę obroty i będę chyba bardziej przymykać oczy na niektóre sprawy. Ale co do dzieciaków w szkole to często dość zabawnie reagują na moją ciąże. Teraz już nie udaje mi się jej ukryć. Od stycznia brzuszek sporo się powiększył. Aż boję się wejść na wagę. Jutro będę musiała zweryfikować tablekę. Dzidzia bryka cudownie, ale nie jest to wogóle uciązliwe, ani bolesne. Ma swoje pory aktywności. Jak czytam Twoje wypowiedzi Gumecka, to zastanawiam się czy moja dzidzia nie kopie aby za słabo. Ale to chyba zależy też od temperamentu naszych dzieciaczków i unerwienia naszych narządów. W nocy śpię jak suseł i nic nie czuję, dopiero po przebudzeniu. Co do bólu w plecach, to mi też dokucza, ale właściwie tylko przy wstawaniu z pozycji leżącej. Co do zakupów dla dzidzi, to przesunęłam jez z maja na kwiecień. Już nie mogę się doczekać. I tak kupiłam już jedno body, kaftanik i śpioszki. Też nie mogę się doczekać wiosny!!! Ja chcę już ciepła!!! Przesyłam Wam i waszym dzieciątkom buziaki. Witam serdecznie nowe mamusie. Mam nadzieję, że będziemy mogły wymieniać się samym dobrymi nowinami! [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050614/1/0/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cudowny pomysł z tymi mrozonymi owocami....jak tylko sie zbiore do sklepu to zakupie!! ja mam jedynie zamrozone borowki (niektorzy mowia jagody:)) i robie z nich koktajle mleczne:) rowniez polecam! co do lodow....uwielbiam orzechowe i czekoladowe...kawowe... prosze nie piszcie o jedzonku bo po kazdym zajrzeniu do naszego topiku lece do lodowki:):) ja tak samo jak wy mam ochote zrobic cos z wlosami...na poczatku ciazy zrobilam sobie pasemka i mojemu mezowi bardzo sie spodobaly...ale postanowilam zrezygnowac jednak z farbowania w ciazy (te pasemka to moje pierwsze farbowanie w zyciu). mysle natomiast o zmianie fryzury na jakas krotsza...tylko musze meza namowic zeby mnie obcia...on co prawda nie jest fryzjerem ale scina rewelacyjnie (juz sprawdzone) jak prawdziwy fryzjer:) optyka- taki porod brzmi strasznie... slyszalam ze co niektore dziewczyny to nawet sobie cesarke zamawiaja...wola taki rodzaj porodu od naturalnego...warto zatem sie zastanowic nad tym wszystkim mamuski powiedzcie mi czy wy tez w nocy wstajecie co najmniej dwa razy do toalety??? ja to wytrzymac nocki nie moge. fakt ze duzo pije w ciagu dnia...ale w dzien az tak nie chodze...zastanawiam sie czy to nie jest za czesto (chociaz wiem ze teraz chodzimy duzo czescej) acha! ja tez nosze okulary ale nikt mi nawet uwagi nie zwrocil jesli chodzi o porod. spytam sie przy nastepnej wizycie mojego gina o to. zobaczymy co mi powie. moja dzidzia jakos malo sie rusza...wczesniej czulam ja duzo mocniej, a teraz jakos tak slabo w ciagu dnia...czy wy tez macie czasem takie dni ze slabiej czujecie wasze dzieciaczki? wczoraj wieczorem bylam juz tym powaznie zaniepokojona i przed snem polozylam sie na plasko na plecach i wtedy dopiero sie uspokoilam, bo maluszek kopna mnie kilka razy...moze teraz jest po prostu tak ulozony ze mniej czuc , co? zjem teraz cos slodkiego to moze sie poruszy...:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optymka - Faktycznie taki poród brzmi makabrycznie, chyba bym miała opory zostać tam i poddać się takiemu \"zabiegowi\", ale wiadomo, że to twoja decyzja. Ja też mam wadę wzroku i już wiem, że będę musiała udać się do okulisty, który po zbadaniu zdecyduje czy mogę rodzić naturalnie, jak nie to jest zalecana cesarka. Wiem, że wady wzoru od 8 dioptrii oraz wady siatkówki kwalifikują do cesarskiego cięcia. Wprawdzie 8 dioptrii jeszcze nie mam, ale nie wiadomo jak tam moja siatkówka. Gdzieś od prawie dwóch tygodni mój maluszek szaleje w brzuchu tak bardzo, że aż mnie napręża i wyprostowuje;). Nie potrafię tego opisać, ale jest stanowczo mocniejsze od poprzednich ruchów. Poza tym chyba zaczął się przeciągać bo po obu stronach brzucha jednocześnie czuję rozpychanie i zniekształcenia na skórze:D:D:D dziwne i niesamowite uczucie❤️ Potem przeczytałam że między 24 a 28 dziecko jest najbardziej aktywne. Ciekawe czy też to zauważycie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymko, poród próżniowy brzmi strasznie, ale tak na pocieszenie, to Ci kowboje mają trochę bardziej zaawansowanąopiekę medyczną, niż nasza biedna Polska. Da się dogadać z tymi lekarzami?Niech Ci wyjaśnia różnicę między cesarką a porodem próżniowym. I dlaczego niby ten drugi miałby byc lepszy, skoro w tak zacofanym kraju, jak Rzeczpospolita Polska od dziesięcioleci się takich wynalazków nie stosuje. Nawet jak w wyszukiiwarkę wpiszesz poród próżniowy, to się nic konkretnego nie otwiera, żeby siędowiedzieć. Kupiłam swego czasu książkę \"Joga w czasie ciąży\" - jakieś z trzy miesięce temu. Dziś pierwszy raz spróbowałam ćwiczyć. Ale takie ćwiczenia z książki to są do kitu - więcej czasu spędzasz na czytaniu, niż ćwiczeniu. Ciekawe, czy jest cośpodobnego w formie płyty CD (z obrazkami ;))? Co z Małą CZarną? Nawet na ggnie odpowiada...:( Odezwij się, chociaż w kilku słowach. Co u Ciebie? Pozdrawiam wszystkie mamy! Ela - tak mi isewydaje, że uczniowie raczej pozytywnie powinni zareagować na Twój brzuszek. Z tego co pamiętam, nauczycielki w ciąży brało się poniekąd pod opiekę i im przynajmniejj nie dokuczało (tak przynajmniej było za moich pradawnych czasów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaaa
Hejka:-) Miło się Was czyta ale nie zawsze mam czas odpisac niestety! Mojareczko tymi kiepskawymi ruchami to za wczesnie sie przejmujesz. Jestesmy na tym samym etapie i nasze skarby dopiero niedawno zaczęły byc na tyle duże żeby je czuc ale jeszcze nie na tyle zeby czuc mocno i czesto. U mnie najczęściej mały rusza sie wieczorem i to jak cos zjem. albo jak wypije kawe lub colę. Wtedy dostaje energii i troche pokopuje ale nie sa to jeszcze ruchy bardzo silne ale delikatne. Pozdrawiam! i życze cierpliwości, choc mi też jej już brakuje ;-) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski!!! Kasmo-z ruchami dzidzi to tak jak piszesz roznie bywa,jedne sa bardziej ruchliwe a inne mniej, w koncu maja cos po nas. Moje to w dzien spi przewaznie a wieczorkiem kopie zwlaszcza jak leze na prawym boku. Mojreczka-ja tez mysle nad wlosami, moze jakies pasemka zrobie ale sama w domciu. I te lody mniam mniam,chyba znowu mam smaka.🌻 Elfia mamo- powoli z tymi cwieczeniami,co sie nie zakrecisz przy tej jodze. Pozdrawiam was.❤️ [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×