Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Rany ja to bym chciala przytyc tylko 10kg przez cala ciaze ale chyba sie nie uda. Jem tyle co zwykle(tak jak przed ciaza) cholerka nic za dwoje a juz mam 7kg do przodu :-( I wzasadzie to tylku moj tylek widac a brzusio maly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka31
Czesc dziewczyny!..szkoda ze wczesniej nie zajzalam do strony forum..bo i byla bym tu wczesniej...Wiec ja tez mam termin na lipiec 19-nasty,niestety jeszcze niewiem czy to dziewczynka czy chlopczyk,ale mysle ze przy odrobinie szczescia dowiem sie juz 7-go marca(mam wyznaczone usg)...Jak do tej pory przytylam 4,5 kg,no i brzusio fajnie wyglada..zaczynam juz sie nie miescic w "najwieksze "spodnie..i chyba nadszedl juz czas na ciazowe.... Oczywiscie okropnie sie ciesze,ze nosze malenstwo pod sercem,zreszta jak pewnie kazda z was... Wiec dolanczam sie,..pozdrawiam was wszystkie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walentynki spędziłam z moją przyjaciółką. Baaaardzo było sympatycznie i ciepło. W Plazie dostałyśmy po tulipanku - jak pani nam wręczała jednego, to oczywiście wypaliłam: Aga, no to która z nas dzisiaj robi za kobietę? Pani się zreflektowała i natychmiast nas pogodziła, dając drugiego kwiatka ;-) To wczoraj. A dziś moja córka zrobiła ciastka. To miała być wielka niespodzianka, nikogo nie wpuszczała do kuchni. Okazało się, że do ciasta dodała 4 jajka, zamiast 4 żółtek i wszystko strasznie się rozciapciało. Zawołała mnie o pomoc, jak jajka zaczęły jej spływać ze stołu. Wsypałyśmy co było pod ręką, żeby ratować ciastka: mnóstwo mąki, płatki, muesli... Uffff... jakimś cudem odzyskały masę ciasteczkową, a po upieczeniu, ku naszemu zaskoczeniu, okazały się być bardzo smaczne. Witamy nową Ewcię. Odwiedzaj nas jak najczęsciej możesz, najlepiej codziennie :D Cała reszta niech się trzyma równie ciepło. I pisze co tam na serduszku (i pod nim) leży. Ps.Obecnie prowadzę rozważania na temat butelek. Nie, żeby to było jakieś szczególnie zajmujące, ale jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy to sie przejmujecie wagą, a ja to nidowagą..5-ty miesiąc mija, aja kurde dalej stojoę w miejscu...no, moze jakieś 400gram przybyło...nie wiem, czy się martwić....? a jem normalnie, nie pzrejadam się, bo po prostu mi się nie chce! jem, na zawołanie, jak czję głodek! i nie ograniczam wcale ciasteczek, batoników jak mam ochotę... powiedzcie, czy już sie martwić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała CZarna - chciałabym mieć taki problem, naprawdę. I większość z nas pewnie również. No tak, ale Ty się martwisz. Ja myślę, że nie masz czym, jeśli dziecko rozwija się dobrze. Zapytaj zresztą lekarza.... Dzisiaj pojadę do tej hurtowni, o której chyba wspominałaś - k/ Teatru Nowego. Ale ten czas leci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana :) Widzę temat masy na topie ;) Mała czarna - kontrolujesz wagę przy każdej wizycie lekarskiej? Na pewno tak. Gdyby lekarz miał jakieś wątpliwości powiedziałby ci o nich. Nie martw się, jeszcze zdążysz przytyć. Największą masę przybiera się w trzecim trymestrze ciąży, kiedy dziecko konkretnie zaczyna rosnąć. W sieci znalazłam takie coś o przyroście masy: http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51239,73220.html i link do obliczeń BMI http://kaliszok.republika.pl/bmi.htm Najważniejsze jednak wydają mi się ostatnie słowa: \"Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej.\" -------------------------------------------------------------------------------------- Witam nowe mamusie :) Zachęcona ciasteczkami (elfia mamo ;)) udaję się w końcu do kuchni. Może dzisiaj się uda je zrobić. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj biorę ten sławetny Fenoterol i już wiem, że jego skutki uboczne nie są przesadzone. Biorę zaledwie 2 x po 1/2, a drżą mi ręce i czuję się rozstrzęsiona. Nawet nie chcę myśleć co by było jakbym brała więcej i bez Isoptinu:( Ale powiedziałam już sobie, że dla synka wszystko zniosę:D Czytałam, że z wagą w ciąży bywa bardzo różnie, gdyż zależy od genów, samopoczucia i wielu innych rzeczy. Lekarze mają nas pod kontrolą, więc by zareagowali jakby było coś nie tak;) Jednak muszę się przyznać, że mam małą schizę na punkcie wagi. Stwierdziły to nawet moje przyjaciółki, bo bardzo boję się dużo przytyć, a każdy mi mówi, że przytyję tyle ile trzeba i podobno wyglądam dobrze. Myślę, że wzięło się to trochę stąd iż mam parę znajomych i przyjaciółkę po porodach, a wszystkie wyglądają nawet lepiej niż przed ciążą. Dawno wróciły do swojej wagi i wyglądają po prostu super. Bardzo też bym tak chciała... Znowu smęcę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaaa
Malaczarna ja jestem w podobnej sytuacji bo u mnie koniec 4mies. i 4 kilo w plecy a nie do przodu ale połozna powiedziała, że to ok i że na poczatku często tak się dzieje - chyba że ktoś jest bardzo szczupły, wręcz hudy to wdedy hudnąc nie powinien...ale nardabiac wagę. J do hudzielców nie należę więc się nie martwię a jieszcze mam czas na tycie i pewnie swoje nadrobie;-) i Ty też więc się nie matw ale ciesz ze możesz sobie pofolgowac;-)hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojreczka
witam wszystkie przyszle mamy! wlasnie natrafilam przez przypadek na ta sronke i postanowilam sie przylaczyc, bo tez bede rodzic w lipcu:) a konkretnie na 20 lipca mam termin:) juz sie nie moge doczekac!! mam 25 lat i jestem od 2,5 roku mezatka. czekamy juz na naszego maluszka z utesknieniem, bo chwile tez sie o niego musielismy starac:) no ale najwazniejsze ze jest w drodze!!! jesli chodzi o moje zmartwienia w czasie ciazy to wiaza sie glownie z lekazami, bo ja to chyba mam pecha...zadnego kompetentnego i ludzkiego nie udalo mi sie jeszcze znalezc:( . u pierwszego dowiedzialam sie tylko ze jestem w ciazy i wiecej do niego nie poszlam. teraz mam drugiego (raczej druga, bo to kobieta) ale w koncu zdecydowalam sie pojsc do prywatnego (dopiero ide pod koniec miesiaca), bo to w jaki ona sposob prowadzi ciaze uwazam za karygodne...przez nia znalazlam sie w szpitalu...nic jej nie obchodzi...tragedia! a ja nie jestem lekarzem i nie wszystko moge wyczytac w ksiazce. jedynie pocieszam sie tym ze tak w sumie to sie dobrze czuje i wydaje mi sie ze wczoraj poczulam pierwsze ruchy dziecka!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mój stary nick do Bugsy24.Mała czarna nie przejmuj się ja też przytyłam od początku ciąży tylko pół kilograma,a przypominam,że termin mam na 17 lipca,albo zaczniemy tyć później albo w ogóle mało przytyjemy i wtedy jest się z czego cieszyć,bo szybciej schudniemy.Lekarze mówią,że to nic nie szkodzi.Ja też jem normalnie,nie przejadam się tylko jem wtedy kiedy mi się chce w małych ilościach.A jak Wasze samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim uzupelniam tabelke: NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......4kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca............6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........7kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 4 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca.........8 kg.........chłopak 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca...1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............4,5kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........??? 13.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet!......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkie mamusie Dziewczyno od gaf-gratuluje Ci zdrowego chlopczyka, u mnie usg dopiero za tydzien i mam nadzieje ze poznam plec. MalaCzarna- jezeli jestes pod kontrola lekarza to nie ma sie czym martwic.Ja jak widzisz rowniez powoli tyje bo mimo ze koniec 5 mca a doszlo mi zaledwie 2kg.Moja ginekolog stwierdzila ze jezeli kobieta nie przybiera na wadze to mozna zbadac hormon tarczycy chyba tsh.Ale u mnie akurat tarczyca ok.Najlepiej zapytaj lekarza. Mojreczka-jak Ci lekarz nie odpowiada to faktycznie najlepiej jak najszybciej szukac innego.Ja tez podczas ciazy zmienilam lekarza tylko odwrotnie z prywatnego(tez miala zlewke) na przychodnie.Jestem naprawde zadowolona,opieka super i na dodatek nie musze placic za nic. No i mam takie pytanko czy juz zastanawialyscie sie nad wozkiem?Bo ja coraz bardziej sklaniam sie do kupienia osobno wozka glebokiego i osobno spacerowki.Niby te wozki trzyfunkcyjne maja wszystko tylko wydaje mi sie ze potem ta spacerowka jest dosc duza i ciezka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Ale was sie tu pokazalo :-) Troszke sie trzeba bylo naczytac hihi. Ja dzisiaj mam odwiedzinki moich kolezanek, bedziemy ogladac ciuszki ktore dostalam od znajomej, a moja mama dzisiaj wparowala do sklepu i chyba wykupila polowe-juz dzwonila i sie chwalila ze byla wyprzedaz i pare fajnych ciuszkow. A ja wczoraj siedzialam na allegro i jejeku ile tam jest super ciuszkow, niektore calkiem nowe wiec warto tam poszperac. Ja juz zaczynam bo w pozniejszym okresie nie bede miala ochoty ani sily zeby latac po sklepach A co do wozka to ja chyba kupie 2 w 1 z firmy tako www.tako.czest.pl Pozdrawiam i lece pokroic ciacho. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumecka a w jakiej cenie są te wózki mniej więcej? Pytam bo w mojej miejscowości też są i chciałabym mieć porównanie. Ja jeszcze biorę pod uwagę z firmy Deltim model voyager - www.deltim.com.pl Przyjaciółka go ma i są zadowoleni w stosunku do ceny tych wózków, a nie starczy nam kaski na drogi "pojazd";).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka31
Przede wszystkim uzupelniam tabelke: NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......4kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca............6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........7kg .....bliznięta. 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 4 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca.........8 kg.........chłopak 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca...1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............4,5kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........??? 13.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet!......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... 18.ewka31..........?...........19lipiec,.....narazie.4,5kg............? SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... Pozdrawiam wszystkie ciezarne...a! i ja tez dzisiaj czulam chyba pierwsze ruchy(takie bul,bul,..i jakby mnie laskotalo cos od srodka ),fajnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojreczka
czesc:) widze ze nie jestem osamotniona w zwiazku z przejmowaniem sie wagą:) ja przytylam do tej pory 4,5 kg ale wczesniej bylam szczupla osoba wiec pewnie nadrobilam to co mi brakowalo. jednak troche sie tym przejmuje bo to nie jest fajne gdy przybywa kilogramow...co innego gdy rosnie sam brzuszek:) ja usg bede miala dopiero w marcu i moze wtedy sie dowiem czy to chlopczyk czy dziewuszka. osobiscie chce dziewczynke ale tak w sumie to najbardziej pragne by dzidzius byl zdrowiutki i rozowiutki:) wozek chetnie bym juz kupila ale nadal nie pozbieralismy sie z mezem po ostatnich swietach...wiec moze dopiero kolo kwietnia, maja zaczne sie rozgladac.juz nie moge sie doczekac zakupow dla maluszka. jak poznam płeć to na 100% zaczne mniejsze zakupy typu ciuszki:) grzechotki:) zabawki:) naturalnie nie wszysko na raz bo chce zostawic sobie ta przyjemnosc tez na pozniej:) ale bardziej niz nad wozkiem zastanawiam sie nad łóżeczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane!!! jesteście słodkie! Dziekuję za pocieszenie odnośnie mojej izernej wagi :) Elfia_mama, dziewczyna, wika, gosia25, aiso - dzięki za wsparcie! Nawet nie wiecie jak to pomaga, jak ktoś zareaguje na wasz problem! :D kochane,! no, ale po to siebiemamy tutaj ;) Witaj Mojreczka! Zapraszamy do nas! :D Elfia_mamo - i co? jak tam zakupy w tej hurtowni? ja na razie nie byłam jeszcze; dopóki nie poznam płci, nie chcę kupować, bo potem musiałabym wymieniać te śpioszki ze śrubokręcikami na te z laleczkami, hahaha! Widzę, że temat wózków się pojawił. No ja nie zdecydowałam się jeszcze..to znaczy na konkretną firmę czy model, ale na pewno 3 w 1, czyli głęboki, spacerówka i nosidełko do autka, bo często jeżdzę, więc pewnie ta cześć będzie najbardziej uzywana! oczywiście, mam swoje marzenia - sa śliczne wózki np. Maxi Cosi, Inglesina, Chicco, ale kosztują fortunę i chyba nigdy sobie nie pozwolę na taki wydatek... Ale pomarzyć można, prawda :-) na razie czekam na mebelki do pokoju, który będe dzielić z maleństwem, tzn. na szafe przesuwną, wieeelką i komodę, a dopiero potem kupię łożeczko dla Maluszka. Super tak przygotowywać się na przyjście aniołka! Zwłazscza pierwszego, chociaż, powiedzicie, doświadczone Mamy, jak to jest czekac na drugie dziecko? Czuje się to samo? a jade w weekend do siostry przywitać tygodniową Adę, więc troszke sie napatrzę przynajmniej na małego szkraba! :D Całuski!!! miłego wieczorku!! P.S. Dzisiaj kolejna edycja Idola, heheh! pośmiejemy się, co ?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane!!! jesteście słodkie! Dziekuję za pocieszenie odnośnie mojej izernej wagi :) Elfia_mama, dziewczyna, wika, gosia25, aiso - dzięki za wsparcie! Nawet nie wiecie jak to pomaga, jak ktoś zareaguje na wasz problem! :D kochane,! no, ale po to siebiemamy tutaj ;) Witaj Mojreczka! Zapraszamy do nas! :D Elfia_mamo - i co? jak tam zakupy w tej hurtowni? ja na razie nie byłam jeszcze; dopóki nie poznam płci, nie chcę kupować, bo potem musiałabym wymieniać te śpioszki ze śrubokręcikami na te z laleczkami, hahaha! Widzę, że temat wózków się pojawił. No ja nie zdecydowałam się jeszcze..to znaczy na konkretną firmę czy model, ale na pewno 3 w 1, czyli głęboki, spacerówka i nosidełko do autka, bo często jeżdzę, więc pewnie ta cześć będzie najbardziej uzywana! oczywiście, mam swoje marzenia - sa śliczne wózki np. Maxi Cosi, Inglesina, Chicco, ale kosztują fortunę i chyba nigdy sobie nie pozwolę na taki wydatek... Ale pomarzyć można, prawda :-) na razie czekam na mebelki do pokoju, który będe dzielić z maleństwem, tzn. na szafe przesuwną, wieeelką i komodę, a dopiero potem kupię łożeczko dla Maluszka. Super tak przygotowywać się na przyjście aniołka! Zwłazscza pierwszego, chociaż, powiedzicie, doświadczone Mamy, jak to jest czekac na drugie dziecko? Czuje się to samo? a jade w weekend do siostry przywitać tygodniową Adę, więc troszke sie napatrzę przynajmniej na małego szkraba! :D Całuski!!! miłego wieczorku!! P.S. Dzisiaj kolejna edycja Idola, heheh! pośmiejemy się, co ?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spędziłam kupę czasu w tej hurtowni. Miła obsługa: cierpliwa i kompetentna ekspedientka. Wybór wózków, pościeli, nosidełek, różżżnych, różnych. Ja w sumie pojechałam tam nie tyle po zakupy, tylko żeby pooglądać (brak kasy). I tak: przewijaki: 60cm - 48 zł; 70 cm - 52,20 z rożki: miękki 16zł, z falbanką 18 zł, z usztywnianym materacykiem kokosowym 32 zł laktator avent + 2 butelki 125 ml + wkładki laktacyjne 179zł kubek niekapek avent 22zł bytla trójsystemowa ze smoczkiem niekapkiem, masującym dziąsła Nuby 30zł (prawdopodobnie konkurencja do butelki habermana Zaklinaczki - spełnia te same funkcje: dziecko musi ssać, żeby mleko ciekło, nie zasypia przy butli) Dobra, tutaj trochę miejsca poświecę na moje rozważania odnośnie butelek. Z uwagą słedziłam wątek butli Zaklinaczki. Poszukiwałam czegoś zastępczego. Ta butla z Nuby wydaje się być doskonała pod tym względem. Wykombinowałam jeszcze coś innego. Ten laktator Aventu - ponoć najbardziej skuteczny, odciąga delikatnie i dokładnie mleko, jest z dwoma butelkami aventu. Avent nie ma smoczków niekapków, ale smoczki niekapki z Nuby idealnie pasują do tych butelek z laktatora. Nie wiem, czy nie zamieszałam za bardzo? No i jeszcze wózki. Różnica między wózkiem głębokim a wózkiem głeboko-spacerowym to ok 100 zł. Wynika to z tego, że same głębokie się po prostu nie sprzedają. Ja zatem decyduję się na model głęboki+spacerówka. Z doświadczenia wiem, że tego typu spacerówka przez pewien czas się przydaje, a jak dziecko jest już starsze, to najwygodniejsza jest leciutka, łatwo \"składalna\" laska. Ceny: coś tam pozapisywałam.... Deltim z pompowanymi kołami + spacerówka 850zł Deltim Voyager z rączką przekładaną + torba-nosidło 790zł Polak głeboki+spacerówka 880 Polak z przekładaną rączką i torbą 805 Tutaj wytłumaczenie: tam gdzie piszę o wózku z przekładaną rączką oznacza, że wózek spacerowy rozkłada się na płasko i wkłada taką usztywnianą gondolę i wtedy wózek robi za głeboki. Takie wózki są o wiele lżejsze. Hmm.... podobają mi się No dobra, dalej... Mikado głeboki+spacerówka _ torba na zakupy + foliap/deszczowa, na paskach 650zł Polak z rączką przekładaną ALuspin 980 Tako głeboki+spacerówka z kołami na łożyskach w zależności od materiału którym wózek był obszyty: od 520 do 850 zł (FAAAAJNE!!!) Mikado BigCar rączka przekładana 680zł ROan z gondolą plastikową (duży wózek, gondolę można wyjąć z wózkai bujać dziecko na podłodze w domu) 1000zł Anmar 750zł Ufff.... chaos totalny. Ja to mam wszystko przed oczyma, a Wam pewnie niewiele powie... Soooorrry za ten chaos. Hurtownia się nazywa Bociek. Teraz będę porównywać ceny z innymi sklepami, np hipermarketami Trzymajcie się dzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaliłam ciastka :( Odczekam dwa dni i zrobię kolejne podejście. Elfia mamo - KAWAŁ dobrej roboty. :) Niezłe będę miała porównanie. Chwała Ci za to :) i \"cfiet\" 🌼 I prośba do wszystkich o podobne relacje. Ja oczywiście jak tylko gdzieś wpadnę a mam w planach sobotę, postaram się zrobić podobne zestawienia. Dostałam dzisiaj ulotkę z Geant\'a podobno jakieś promocje :/ Jutro może to obadam co i jak. aisio - dziękujemy :) I czekam z niecierpliwością na kolejne odkrycie :)) pozdrawiam i odbrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Najpierw pozdrawiam wszystkie brzuchatki, a zwłaszcza te, które dopiero do nas dołączyły :D Wczoraj właśnie byliśmy na usg połówkowym i przeżyłam prawdziwy szok.Byłam święcie przekonana, że będziemy mieli dwóch synów, a przynajmniej jednego (takie moje wewnętrzne przeczucie , heh :P ). A tu pani doktor mówi, że będziemy mieć dwie piękne córeczki :D Myślałam, że spadnę z łóżka???Jak to???Przecież czułam że to synowie :)To był dla mnie większy szok, niż nowina że spodziewamy się bliźniąt :P Ale na szczęście już emocje opadają, choć całą noc nie spałam. Musiało to do mnie dotrzeć i teraz musze nastawić sie na dwie malutkie królewny :)A najważniejsze, że wszystko jest dobrze, bo dziewczynki rozwijają sie prawidłowo i rosna spore. Jedna córeczka waży 560g, a druga 480g, ale lekarka mówi, że jak na ten tydzień ciąży to i tak są spore i ta różnica wagi jest w normie :) Znikam teraz, bo muszę zbierac się do pracy, a musze nakarmić jeszcze córeczki, bo strasznie dzis w nocy kopały i pewnie maja braki energetyczne :P Pozdrowionka, http://lilypie.com/days/050626/3/15/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim uzupelniam tabelke: NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......4kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca............6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........7kg ..dwie dziewczynki. 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 4 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca.........8 kg.........chłopak 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca...1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca............... ? ................ ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............4,5kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........??? 13.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet!......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
Cześć wszystkim madziam - gratuluję, dziewczynki są słodkie, a najważniejsze, że są zdrowe. Ale faktycznie, trzeba przestawić się w myśleniu. Jednak jak już się oswoisz z nową wiadomością, to zobaczysz jak będziesz się cieszyć. Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi w związku z kremami. Może już dzisiaj pobiegnę do apteki. Mój mąż już wrócił, wkońcu rodzinka w komplecie. Wczoraj poraz pierwszy poczuł kopniaczka dzidzi. Cieszył się jak małe dziecko, a ja razem z nim :-) Mieliśmy radochę na cały wieczór. Wczoraj robiłam badanie dna oka, bo mam wadę wzroku. Na szczęście nie ma przeciwskazań do porodu rodzinnego. Zostało mi jeszcze zrobienie krzywej cukrowej, ale to w przyszłym tygodniu. Teraz mam trochę wolnego, bo są wkońcu ferie i mogę poodpoczywać :-)))))) Ponadrabiam też zaległości towarzyskie. Wczoraj wpadła sąsiadka, moich braci koleżanka i z pięć minut głaskała mnie po brzuchu, bo to podobno przynosi dotykającym szczęście. Pierwszy raz o czymś takim słyszałam. Od koleżanki szwagierki (świeżej mamusi) dostałam mnustwo gazet, więc będę miała co czytać, he,he. Nie mogę się już doczekać wizyty u lekarza, ale jeszcze 2 tyg czekania. Przesyłam buziaki dla wszystkich brzuchatek i ich dzieciątek. Miłego dnia. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050614/1/0/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
09:03 madziam27 Przede wszystkim uzupelniam tabelke: NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......4kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca............6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? .... 5.madziam27..... Gdańsk ..... 26 czerwca........7kg ..dwie dziewczynki. 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 4 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl...... 1 lipca.........8 kg.........chłopak 2.Edit1 ..............???????????.........1 lipca..........???.............????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca............... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca .............. 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca...1,5kg...... ? .nie wiem.... 6.Lila 26 ............Kalisz........... 9 lipca.......4 kg....dziewczynka ? 7.bugsy24.......... ? ............. 17-26 lipca.......... ? ................. ? 8.Maja-24l........B-stok............ 17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? ............... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............4,5kg.....bilźniaki.. 11.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca............0..........? 12.dora77..........Lublin.............25lipca.............1kg..........??? 13.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ............... ? ... 14.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet!......... 15monika27........Skierniewice......?????................??...........??????? 16.Zetka...................???.............????..................???...........??? 17.Mizka 31......... ? .............. ? ................... ? ................. ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojreczka
cześć dziewczyny! na początku gratulacje dla madziam! dwie dziewczynki:) super! bedziesz miala bliżniaki jedno czy dwu jajowe? super elfia mamo, że chciało ci sie pospisywać te wszystkie rzeczy z hurtowni. na pewno mi pomoze jak bede sie juz sama rozgladać. ostatnio jak byłam w hipermarkecie to były właśnie wózki i nosidełka, ale niestety nie popatrzyłam dokladnie na ceny, bo nie wiedzialam o tym forum:) jutro moge popatrzec jesli bede w sklepie. wiem ze ceny byly duzo nizsze niz normalnie( bo to Auchan) ale wozki nie byly jakies tez rewelacyjne z kolorow i z funkcjonalnosci. ja to wozek planuje kupic w "normalnym" sklepie lub hurtowni. a w markecie jedynie takie rzeczy do ktorych nie przywiazuje az takiej wagi..zreszta wszystko sie okaze z czasem:) fajnie tez ze piszecie o butelkach! to bardzo wazny temat. tez chce dostac taki smoczek jak w Zaklinaczce! i dzieki elfiej mamie wiem juz czego mniej wiecej szukac:) jak mozecie to poruszcie jeszcze raz temat kremów! mysle o kremach "przeciw rozstępom" ktore sa dobre i mniej wiecej jakie ceny! ja jeszcze teraz uzywam oliwki ale musze wreszcie cos kupic:) wiem ze sa dosyc drogie wiec chcialabym przynajmniej kupic cos z czego bede zadowolona.wiem ze duzo jest srodkow na rozstepy ale co jest dobre przeciw??? ja jestem troche jeszcze nie zorientowana poniewaz do tej pory nie za bardzo mialam wskazanie od lekarza zeby wychodzic. na poczatku ciazy pracowalam potem mialam male problemy i lekarze zabronili mi lazic po sklepach i na spacery wiec dla mnie teraz dopiero zaczyna sie czas z rozgladaniem za rzeczami dla maluszka i dla siebie:):)( co prawda czasem gdzies wyszlam, bo juz nie wytrzymywalam w domu no ale nie na dlugo) pozdrawiam wszystkie przyszle mamuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski!!! Madziam- gratuluje dziewczynek,slyszalam ze lepiej sie chowia od chlopcow. Dziewczyna od gaf-wlasnie moja mama z ulotki dowieziala sie ze w oszolomie(nie wiem jak sie pisze w oryginale hihi) sa pieluchy tetrowe za 1,79 wiec kupila i body po 5zl sliczne, a i dostala jeszcze recznik z kapturkiem. Elfia mamo-wlasnie ja tez tam bylam i chyba pare rzeczy w bocku zamowie a napewno wozek. Tylko odradzam firme Polak bo jest naprawde do nieczego-wozki sa ciezkie jak male czolgi. Mala czarna- ale fajnie ze urzadzasz pokoik, ja bede nadal w swoim pokoiku z mezem i dzidzia. :-) a Jak tam zdrowko? Asiek 78- chodzi ci o te wozki firmy tako? Wlasnie musze sie dowiedziec dokladnie ale mam nadzieje ze nie sa az takie drogie. Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie dziewczyny, że piszecie tutaj o różnych produktach dla dzieci i cenach, przynajmniej będzie porównanie:) gumecka o tako właśnie mi chodzi, bo deltim mam mniej więcej wyczajony;) jak będziesz wiedzieć to napisz. Trochę wam zazdroszczę, że już kupujecie ciuszki dla dzieciaczków. Ja chcę jeszcze wytrwać w postanowieniu, że zacznę zakupy od marca, ale jak już o tym tylko myślę to mam mętlik w głowie. Boję się też żebym nie zakupiła za dużo ubranek, albo żebym czegoś nie zapomniała. Spróbuję się trzymać wytycznych, które nam podają na szkole rodzenia co i ile kupić na początek oraz ewentualnie jakiej nie poradzają firmy kosmetycznej z doświadczenia. Np. produkty Johnson\'a podobno często uczulają i nie poleca się ich noworodkom. Lepiej zwykłe Bobas, Bambino, itp koniecznie bez zapachowe. Wczoraj odwiedziła mnie koleżanka z pracy i dostałam śliczny malutki sweterek. To jedyny wyjątek od postanowienia, w końcu to prezent;) co chwilkę jednak sobie go wyciągam i oglądam:D pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to na zakupy. Wyprawka: 4-6 śpioszków; 4-6 kaftaników; 4-6 koszulek; 2-4 body; 1-2 pajacyki; 1 sweterek; 2-3 pary skarpetek; 2-3 czapeczki; 40 szt. pieluch tetrowych + caratki; 3 szt. pieluch flanelowych; becik - rożek; kocyk flanelowy; kocyk ciepły; komplet pościeli; 2 poszewki na kocyki; 2-3 ręczniki; kilka ubranek ekstra (bardzo ciepłych lub bardzo lekkich)w zależności od pory roku, w jakiej się dziecko urodzi. Kosmetyki i akcesoria pielęgnacyjne: oliwka dla niemowląt; zasypka (puder); maść na odparzenia; chusteczki nawilżające; pieluchy jednorazowe; mydło dla niemowląt; wanienka; termometr kąpielowy; myjka; waciki; patyczki z wacikami; szczoteczka do włosów; nożyczki do paznokci; plastikowy pojemnik na brudną bielizną; torba z dużą ilością przegródek i kieszonek - idealna do wyjścia. W domowej apteczce na pierwsze dni powinny się znaleźć: 70% roztwór spirytusu; jałowe gaziki; termometr, najlepiej o krótkim czasie mierzenia temperatury; gruszka do nosa; sól fizjologiczna; herbatka z kopru włoskiego + butelka ze smoczkiem (choć ta niekoniecznie do apteczki). Warto dobrze się zastanowić przed dokonaniem wyboru i zakupieniem ubranek, zwłaszcza nad ich rozmiarem. Najmniejsze - 56-58 cm czasem od razu są za małe na dzidziusia. Przy wyborze ubranek należy brać pod uwagę fakt, czy są one praktyczne i funkcjonalne - łatwo je ubierać i zdejmować (czy mają np. zapinania od wewnętrznej strony nogawek, które umożliwiają przewinięcie maluszka bez konieczności całkowitego rozbierania), a także na tkaniny, z jakich są uszyte. Najlepsze są włókna naturalne - bawełna, płótno batystowe. Unikajcie aplikacji, które malec mógłby mieć ochotę posmakować. Luźne, niekrępujące ruchów ubranka zdecydowanie są lepsze niż te opinające, co dotyczy zarówno czapeczek, jak i skarpeteczek. Dodatkowo: proszek do prania ubranek niemowlęcych. Tutaj uwaga - jeżeli okaże się, że Wasza pociecha jest uczulona na wszystkie środki piorące, będzie trzeba użyć płatków mydlanych, których absolutnie nie wsypujcie do pralki automatycznej, nawet w formie rozpuszczonej. Zaklajstrujecie całą pralkę - zimna woda, która pralki pobierają do płukania ścina mydło, które jest potem bardzo trudno usunąć z \"wnętrzności\" pralki. Pozostają rączki rodziców lub stara frania. Kosmetyki: Raczej zdecydujcie na wszystkie kosmetyki jednego producenta (np. oliwka - mydło - zasypka, pieluszki jednorazowe i chusteczki do pielęgnacji). źródło: www.bajbus.pl Tylko powiedzcie, skąd wziąć na to wszystko kasę? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to na zakupy. Wyprawka: 4-6 śpioszków; 4-6 kaftaników; 4-6 koszulek; 2-4 body; 1-2 pajacyki; 1 sweterek; 2-3 pary skarpetek; 2-3 czapeczki; 40 szt. pieluch tetrowych + caratki; 3 szt. pieluch flanelowych; becik - rożek; kocyk flanelowy; kocyk ciepły; komplet pościeli; 2 poszewki na kocyki; 2-3 ręczniki; kilka ubranek ekstra (bardzo ciepłych lub bardzo lekkich)w zależności od pory roku, w jakiej się dziecko urodzi. Kosmetyki i akcesoria pielęgnacyjne: oliwka dla niemowląt; zasypka (puder); maść na odparzenia; chusteczki nawilżające; pieluchy jednorazowe; mydło dla niemowląt; wanienka; termometr kąpielowy; myjka; waciki; patyczki z wacikami; szczoteczka do włosów; nożyczki do paznokci; plastikowy pojemnik na brudną bielizną; torba z dużą ilością przegródek i kieszonek - idealna do wyjścia. W domowej apteczce na pierwsze dni powinny się znaleźć: 70% roztwór spirytusu; jałowe gaziki; termometr, najlepiej o krótkim czasie mierzenia temperatury; gruszka do nosa; sól fizjologiczna; herbatka z kopru włoskiego + butelka ze smoczkiem (choć ta niekoniecznie do apteczki). Warto dobrze się zastanowić przed dokonaniem wyboru i zakupieniem ubranek, zwłaszcza nad ich rozmiarem. Najmniejsze - 56-58 cm czasem od razu są za małe na dzidziusia. Przy wyborze ubranek należy brać pod uwagę fakt, czy są one praktyczne i funkcjonalne - łatwo je ubierać i zdejmować (czy mają np. zapinania od wewnętrznej strony nogawek, które umożliwiają przewinięcie maluszka bez konieczności całkowitego rozbierania), a także na tkaniny, z jakich są uszyte. Najlepsze są włókna naturalne - bawełna, płótno batystowe. Unikajcie aplikacji, które malec mógłby mieć ochotę posmakować. Luźne, niekrępujące ruchów ubranka zdecydowanie są lepsze niż te opinające, co dotyczy zarówno czapeczek, jak i skarpeteczek. Dodatkowo: proszek do prania ubranek niemowlęcych. Tutaj uwaga - jeżeli okaże się, że Wasza pociecha jest uczulona na wszystkie środki piorące, będzie trzeba użyć płatków mydlanych, których absolutnie nie wsypujcie do pralki automatycznej, nawet w formie rozpuszczonej. Zaklajstrujecie całą pralkę - zimna woda, która pralki pobierają do płukania ścina mydło, które jest potem bardzo trudno usunąć z \"wnętrzności\" pralki. Pozostają rączki rodziców lub stara frania. Kosmetyki: Raczej zdecydujcie na wszystkie kosmetyki jednego producenta (np. oliwka - mydło - zasypka, pieluszki jednorazowe i chusteczki do pielęgnacji). źródło: www.bajbus.pl Tylko powiedzcie, skąd wziąć na to wszystko kasę? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do listy podanej przez mamę Elfią doczepiam to, co sama zebrałam przekopując różne fora i strony. Zostawiam temat ciuszków. SPANIE - Łóżeczko - odstępy między szczebelkami nie powinny być większe, niż 7 cm. Mebelek musi być pomalowany bezpiecznym dla dziecka lakierem lub farbą, mieć regulowane dno (dla niemowlaka ustawione na najwyższy poziom), 2-3 wyjmowane szczebelki pozwolą starszemu maluchowi samodzielnie wchodzić i wychodzić z łóżeczka. - Materacyk - jednoczęściowy, niezbyt gruby, dopasowany rozmiarem do łóżeczka. Im mniej się ugina, tym lepiej dla kręgosłupa maleństwa. Do wyboru są m. in. materace piankowe i kokosowe. Praktyczne są ze zdejmowaną poszewką, którą można uprać. Czyścić można tyko materace piankowe, choć te są mniej korzystne dla alergików. - Ceratka na materacyk - Ochraniacz na łóżeczko - to miękka, wąska mata przyczepiana troczkami lub rzepami po wewnętrznej stronie wezgłowia. Chroni przed uciskiem głowę maluszków mających skłonność do \"wędrowania\" po materacu. - Prześcieradełko 3 szt. - najlepiej frotte - Wypełnianie – kołdra + poduszka - na późniejszym etapie - Pościel – 2-3 szt. naturalne - 2 (?) kocyki polarowe (duży i mały) - 1 kocyk ciepły - 1 rożek z wkładem kokosowym usztywniany - 1 przewijak- czyli blat wyłożony kocykiem i ceratką lub ceratowym materacykiem (należy go jednak przykryć pieluszką, by nie kłaść golutkiego bobasa na chłodnym podkładzie). Ze względu na wygodę mamy powinien się znaleźć na wysokości ok. 85-90 cm. Te nakładane na łóżeczka oszczędzają miejsce w małym mieszkaniu. Jeśli mamy dużą łazienkę, najlepiej urządzić tam kącik pielęgnacyjny. Wygodne są komody z przewijakiem i miejscem do kąpieli - niestety, dość kosztowne. - komoda (?) lub cos innego na ubranka dziecka - na ubranka i pieluchy. Bardzo poręczne są także różne półeczki, kieszenie i pojemniki przytwierdzane np. do przewijaka. Dzięki nim mama będzie miała dość miejsca na wszystkie niezbędne akcesoria w zasięgu ręki. To ważne, bo niemowlęcianie wolno zostawiać na przewijaku bez dozoru ani na chwilę. DODATKI monitor oddechu karuzelka do łóżeczka cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×