Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Witajcie! Ana - witam w imieniu założycielki topiku :D!!! Ale sie rozkręca! Jestem zadowolona! PŁYTKI: Cóż, małe zamieszanie zrobiłam z tymi płyktami, otóż- jeszzce ich nie przegrałam, zrobię to lada dzień i wyśle je do Elfiej_mamy! Tak, jak umawiałam się, zatem, Elfia-mamo: dam znać na gg jak tylko będą skopiowane! A potem odegracie sobie kolejno kto chce! Tak więc, na razie mam je ja,zrobię kopie i puszczam dalej! :-) GUMECKA: poweidz, kochana, jaki numer jest do tej przychodni na Trocera, a konkretnie do tej szkoły rodzenia? Zapiszę się, co mi tam! tym bardziej, że za darmo no i 1 kilometr od mojego domu :D A poza tym, chyba będziemy pierwszymi forumowiczkami, które się spotkają w realu! ALE FAJOWO!!!! Co do brzusia i napinania się, ja dzisiaj jestem po wisycie u lekarza, no i zalecił mi relanium..niby to normalne, ale trzeba uważać - powiedział. Musze sie oszczędzać, leżeć jak najwięcej, żeby dać odpocząć brzusiowi. A o bólach krzyża, to nawet nie wspomnam...Ból, jak nie wiem co, spać sie nie da.. brrrr..a dzidzia- podobnie jak u Gumeckiej - ruchy najczęściej czuję rano i w trakcie jedzenia, ale pewnie niedlugo będzemy je czuły non stop! :) Przesyłam caluski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaCzarna!!!!! musze cie przestrzec przed relanium!!!!!! jak sie tylko da to nie bierz!!!!!!!!!! moja kolezanka z pierwszym dzieckiem brala i urodziło sie z rozszczepieniem podniebienia!! lepiej nie! Jakiś czas potem dorwalam z kolezanka ktora studiowala farmacje i jej matka jest lekarzem jakas specjalistyczna ksiazke i w niej znalazlysmy rozdzial o lekach ktorych kobiety w ciazy nie powinny brac, relanium tez tam bylo.było tez napisane ze moze powodowac rozszczepienie podniebienia... mojej kolezance tez przepisal wczesniej ten lek lekarz. bardzo ci przepraszam jesli cie przestraszylam..ale to prawda i dla twojego dobra i maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piegusek 25
Hej wszystkim! pewnie już nikt mnie tu nei pamięta :( nie było mnie bo kopmuter był na częsci rozłozony i 14 dni roboczych musiałam czekać na zrealizowanie reklamacji :( ale teraz nadrabiam straty :-) Jak wasze zdrówko? nie dopadają was bakcyle i wirusy? ja w sumie siedze w domu i mało się narażam, ale mój mąż jest nosicielem :-)w pracy u niego kichają i smarkają.. Dzis byliśmy na USG (bo to już 20tydzień) i dzieciątko jest zdrowe!!!!!!!!!!!!!!!! a tyle się napłakałam i namartwiłam :(((Kamień z serca!!Aż mi się żyć zachciało :-)) a poza tym też jakoś fajnie się układa(psss żeby nie zapeszyć:-) Pozdrawiam wszystkei mamy, będę z Wami w stałym kontakcie (if u don't mind :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello mamuski! I znowu sniezek sobie leci :-) Mala czarna- musze poszukac tego nr tel do przychodni, mama znalazlam to chyba ten. ul. Wolnosci 182 tel 271-32-(61 lub 62), trzeba miec zgode lekarza prowadzacego. Z naszego forum jeszcze elfia mama bedzie z nami chodzic.Pozdrawiam. A tu link mozesz tam poczytac o szkolach w Zabrzu. http://www.dziecko-info.com/wazne_adresy/szkoly_rodzenia.shtml?woj=24&miasto=Zabrze [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój to już wojuje całymi dniami z przerwami na sen:) czasem naprawdę zastanawiam się co on tam wyprawia, łobuz mały;) Ja wcześniej też czułam ruchy w określonych porach dnia, a teraz to już mogę praktycznie powiedzieć kiedy śpi, a kiedy rozrabia. Praktycznie każdy dzień tak samo. Na razie u mnie wzrost brzusia trochę zwolnił. Całe szczęście bo się bałam, że jak cały czas będzie w takim tempie rósł to będę ogromna. Najwięcej u mnie przybyło w całym 6 m-cu, teraz zaczął się siódmy i jakby troszkę zwolnił. Dzisiaj weszłam przy okazji zakupów weekandowych do sklepu dziecięcego bo zobaczyłam ładny i ciekawy wózek firmy Adbor. Niestety na ich stronce www nie ma wszystkich kolorów:( ale w rzeczywistości wyglądają fajnie, mają pompowane koła, wyciągane nosidełko, przekładaną rączkę, amortyzatory, folię przeciwdeszczową, dużo schowków i torbę. U nas koszt takiego wózka 630zł. Wydaje mi się, że to przystępna cena będę go chyba też brać pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z Zabrza - będziemy chodzić razem, ale fajnie!! 13 kwietnia zaczynają sie zajęcia, zapisuję sie pod koniec marca, a Wy? Ta druga szkoła prywatna z podanego przez Gumecką linku jest już tylko płatna, nie ma zajęć bezpłatnych. I zajęcia są tylko w domu klientki. Ale ta nas nie interesuje, tak? Pozdrawiam wszystkie mamusie. Jak tylko dostanę płytki, to dalej puszczę je w obieg. Dam znać. Narazisko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Zamówilśmy wózek. Trójkołowy X-lander X2. Z mężem dużo czasu spędzamy na rolkach w parku, mam nadzieję, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Jeżdząc po sklepie tymi wszystkimi sportowymi wersjami wózków doszliśmy do wniosku, że z tym nam najwygodniej. Ciekawe jak będzie się małemu w nim podobać. Nie będę wnikać w parametry techniczne, bo kto zainteresowany to znajdzie na odpowiednich stronach. A poza tym trzeba te wózki po prostu poogladać, pojeździć nimi po sklepie, porównać z innymi. pozdrawiam sobotnie. Dzisiaj dzień kinomana u mnie w domu. :P Zaraz uciekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
Hej dziewczyny - przyszle mamusie:) Dzisiaj rano trafilam na to forum zupelnie przez przypadek i hihihihi.... jak rano trafilam, tak dopiero teraz wieczorem skonczylam czytac wszystkie wypowiedzi. Moj kregoslupek lupie od dawna ale postanowilam poznac Was wszystkie (przeczytalam wszystkie posty:)) a pozniej dolaczyc i pisac. No i jestem! Jestem w 18 tygodniu ciazy i od jakiegos tygodnia wiem, ze bedzie chlopczyk!! Suuuper! Termin porodu mam na 22 lipiec. Pozdrawiam Was wszystkie i z niecierpliwoscia czekam na kontakt:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Gumecka- dzieki za tennumer! Super! Zadzwonię, ale chyba bede chodzić póznieju, bo zdaje się, że termin porodu mam najpoźniej z Was. Ale zobaczymy, co mi powiedza jak zadzwonię :D Mojreczka- dzieki za info - ja cały czas jestem sceptycznie nastawiona do tego relanium- sama nazwa aż mnie przeraża, a on mi kazał brać 3x dziennie... :( powiedz mi tylko, kiedy ta twoja koleżanka brała? bo ponoć na naszym etapie ciąży, już za wiele nie moze zaszkodzić, bo dzieciątko ma juz wykształcone wszelkie organy- podniebienie również, więc pocieszam się, że może nic nie grozi..aczkolweik i tak wzięłam na razie kilkarazy i to raz dziennie.. Będe to ograniczac do minimum- żeby tylko ten bzuszek się tak nie prężył, to w ogole nie musiałabym brać.... Całuski! Elfia_mamo - płytki zamierzam wysłac już w przyszłym tygodniu - będe miała je już odegrane! Pozdrawiam! papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piegusek 25
Hej Małaczarna, mnie lekarz poradził po prostu NoSpę, kiedy czuję twardość i naprężenie. Na początku nawet tego nei brałam, ale lekarz kazał się nie bać i połknąć w takim przypadku. Z tego co się orientuję, to relanium prawie zakrawa o psychotropy..nie łykaj lepiej świństwa. Pozdrówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamunie!!! Jak sie czujecie w ten piekny dzionek? Ja superowo chociaz dzidzia dokazywala prawie cala nocke, ale super uczucie bo teraz to wierci sie po calym brzusiu, raz kopnie na dole raz u gory hehe super :-) Elfia mamo- ja tez ide tam pod koniec marca zeby sie zapisac, fajnie ze bedziemy razem chodzily. Mala czarna- jak zadzwonisz to daj znac czy zaczniesz z nami czy pozniej ;-) Mamunie mam pytanko jak wstawiacie tutaj taki sliczny niebieski kwiatuszek???? Acha no i witam nowa mamuske w naszym gronie Optymka gratuluje synka. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w tak śliczne po południe, aż chce sie wyjść z domku:) co zresztą za niedługo uczynimy, bo jedziemy do Wisły:D Ja biorę na twardy brzuch 3 x dziennie no-spę, plus od 2 tygodni 2 x po 1/2 fenoterolu, bo zdarzały mi się naprawdę mocne i nieprzyjemne skurcze:( miałam wtedy uczucie jakby mi ktoś kamień włożył do brzuszka co było dziwnym uczuciem, a jak zdarzyło się, że wtedy stałam to miałam wrażenie jakby mi wnętrzości miały wypaść z ciała, takie ciągnięcie w dół... feee Relanium w zasadzie na co każą brać? ja zawsze myślałam że to jest środek uspokajający, więc czemu bierze się go w ciąży? odpowiedzcie jestem naprawdę ciekawa gumecka - kwiatuszek się robi tak: piszesz kwiat w nawiasie [ ] :) Dziś pierwszy raz wystąpiłam w spodniach ciążowych:) szczerze powiem, że są naprawdę wygodne, fajnie się w nich czuję;) w starych dwóch parach też będę jeszcze chodzić bo ciążowe bym zniszczyła za chwilkę. byliśmy na chwilkę w supermarkecie do południa i widziałam jak ludzie się na mnie patrzą, co chwilę ktoś przejechał wzorkiem po mnie z góry na dół. Nie rozumię tego, czy kobieta w ciąży to coś dziwnego? też miałyście takie przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
hej, hej wszystkim:) Dziekuje gumecko za cieple przywitanie:) Przeczytalam wlasnie, ze asiek78 jedzie do Wisly i przypomnialo mi sie, ze tam maja... pyszne lody "U Janeczki"!!! Bo chyba jeszcze je tam robia co asieczku?? Robia czy nie informacja do mojego mozgu juz dotarla (hmmm czy aby to na pewno o mozg chodzi??:)) i... chyba zaraz sie zbiore i pedze po lody:):) Jak wroce napisze jakie padly moim lupem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek78- no masz racje ja tez mam wrazenie ze ludzie gapia sie na mnie jak pokazuje swoj brzuszek,zwlaszcza w jakims supermarkecie, ale przeciez nie bede chodzic zapieta w kutrce po sam nos, dlatego tez mam ich gdzies. Optymka-heheh lody sa super, ja tez mialam ostatnio napad i musialam jechac kupic sobie szejka ,mniam. Dla wszystkich mamusiek kwiatusek, moze wiosna szybciej przyjdzie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek78- no masz racje ja tez mam wrazenie ze ludzie gapia sie na mnie jak pokazuje swoj brzuszek,zwlaszcza w jakims supermarkecie, ale przeciez nie bede chodzic zapieta w kutrce po sam nos, dlatego tez mam ich gdzies. Optymka-heheh lody sa super, ja tez mialam ostatnio napad i musialam jechac kupic sobie szejka ,mniam. Dla wszystkich mamusiek kwiatusek, moze wiosna szybciej przyjdzie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki! Ale z tym relanium mam teraz mętlik- lekarz karze brać, a ja sama na samą nazwę tego leku mam dreszcze- ale skoro lekarz daje, to chyba nie po to, żeby zaszkodzić...? Ale pytałam dokładnie po co mi to przepisał, to stwierdził, że najczęściej te \"stawiania\" macicy, czyli ten twardy brzuch robi sie pod wpływem emocji - nie tylko złych, ale ogólnie- nawet, jak się czymś przyjemnym ekscytujemy. A relanium działa nie tylko uspokajająco, ale też rozluźniająco na mięśnie, a o to chodzi, żeby mięśnie brzuszka były luźne. Nospę tez mi przepisał, ale w zasadzie nospa działa przeciwskurczowo, a nie rozluźniająco dokładnie, zatem, zalecił stosowanie i tego i tego...Cytowaąłm jego słowa, ale i tak jestem sceptyczna i raczej będe stronic od relanium... całuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
no i wrocilam z lodow:) Byly duuuze, waniliowe, z chrupkami w czekoladzie...pychotka:) Wiec co asiek? Ja mysle, ze jezeli lekarz przepisal ci relanium na "uspokojenie emocji" to mysle sobie, ze taki spokoj mozna tez osiagnac w inny sposob - spacer, fajna kapiel ze swieczkami i inne takie tam. Bo niby po co masz faszerowac dzidziusia jakimis tabletami na uspokojenie?? Ostatnio ogladalam ciekawy program na temat - jakie tabletki mozna brac w ciazy i wiecie mamusie jaka byla odpowiedz? Zadne!! Bo kazda tableta to koniec koncow chemia i nie pozostaje bez wplywu na nasze dzieciatka... Rany, mam nadzieje, ze nie zabrzmialam tutaj jak staaara, baaardzo uczona osoba:):):) Napiszcie co wy o tym myslicie, dobrze? Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
no i wrocilam z lodow:) Byly duuuze, waniliowe, z chrupkami w czekoladzie...pychotka:) Wiesz co asiek? Ja mysle, ze jezeli lekarz przepisal ci relanium na "uspokojenie emocji" to mysle sobie, ze taki spokoj mozna tez osiagnac w inny sposob - spacer, fajna kapiel ze swieczkami i inne takie tam. Bo niby po co masz faszerowac dzidziusia jakimis tabletami na uspokojenie?? Ostatnio ogladalam ciekawy program na temat - jakie tabletki mozna brac w ciazy i wiecie mamusie jaka byla odpowiedz? Zadne!! Bo kazda tableta to koniec koncow chemia i nie pozostaje bez wplywu na nasze dzieciatka... Rany, mam nadzieje, ze nie zabrzmialam tutaj jak staaara, baaardzo uczona osoba:):):) Napiszcie co wy o tym myslicie, dobrze? Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymka, dzięki, ale o \"uspokojeniu mocji\" pisałam ja - Małaczarna, hihihi!:) Ale masz w 100% rację! Żadna chemia nie ejst dobra, z tym, że pewnie każda z nas łyka dodatkowo Maternę, Feminatal, Prenatal, Folik, falvit........ - a to koniec konców też chemia, prawda....? Czy nie lepij poszukac odpowiedników w warzywach, owocach, innych składnikach żywieniowych zamiast łykać wielkej pigułki? Ale wiemy, że to niemozliwe, że czasem nawet mamy wyrzuty sumienia co do sposobu odżywiania, zatem chemia będzie nam towrzyszyć juz zawsze...takie czasy nastały... Ale idea jest jedna - ograniczać sztuczności do minimum - i z tym sie zgadzam! :D miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małaczarna ja też odradzałabym Ci relanium! Brałam ten lek 4 lata temu po śmierci bliskiej mi osoby, wiem że nie jest obojętny dla organizmu!!!Mama wydzielała mi dwie tabletki dziennie bo tak kazał jej lekarz i pamiętam że czułam sę po nich tak jakby było mi wszystko jedno!!!!!!!!!!!!!!!!Jakbym była obok wszystkiego co się dzieje! Chociaż z drugiej strony lekarz wie co robi,ale lepiej powiedz mu o swoich wątpliwościach!!! Jeżeli nie działa na ciebie No-Spa to są przecież inne leki!!!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......4kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.......0,5............. ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............4,5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........12kg(!)......chłopczyk 14.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 15.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 16.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 17.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 18.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 19.Zetka...................???.............????...........???...........??? 20.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... http://lilypie.com/days/050626/3/1/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mialam do poczytania:) chwile czlowiek nie zaglada i ma potem lektury do nadrobienia:) witam nowe mamusie:) co do tego relanium....nie wiem dokladnie kiedy ta moja kolezanka brala...ale chyba prawie przez cala ciaze...to niebiezpieczny lek. mi lekarz tez przepisal NoSpe na twardy brzuch...z tym ze ja zadko ją biore... dzisiaj bylam u nowego lekarza..a raczej pani doktor, bo to byla kobitka. bylo calkiem dobrze. z dzieckiem wszystko ok, sluchalysmy serduszka:) po moich perypetiach z lekarzami to jestem zadowolona i bede juz chyba do niej chodzila...tylko niestety wiaze sie tez z kosztami 60 zl za wizyte:( no ale co mi pozostaje. tlumacze sobie to tym ze to na czas ciazy...a potem juz te wizyty nie beda takie czeste. nastepna mam za 2 tygodnie. a wy co ile chodzicie na wizyty??? raz w miesiacu? rzadziej? czesciej? chyba tez ide po lody:) wynagrodze sobie dzisiaejszy dzien:) bylam tez wczoraj w smyku...cudowne rzeczy tam znalazlam...ale niestety jeszcze nie kupuje...czekam cierpliwie na kwiecien/maj. wtedy zaczne jezdzic dopiero na zakupy:) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana 32
looodyyyy!!!!! pozeralam w ilosci 1l dziennie jakis czas temu przez prawie dwa tyg.minelo na szczescie aleee ...jak tak pisalyscie to pobieglam do lodowki i cale szczescie ze jeszcze cos tam znalazlam na dnie ,bo mialabym kurs do sklepiku... rozpisalyscie sie na temat relanium,no-spy i innych takich tam.tak tak to wszystko chemia i trzeba pamietac ze kazda z nas nawet zwykle tabletki przeciwbolowe dzialaj inaczej (jedna woli apap inna ibuprom) wiec i te rozkurczowo -zmiekczajace beda inaczej na nas dzialaly.jezeli macie dobrych lekarzy to pewnikiem przed wydaniem zalecen tabletkowych przeprowadzaly z Wami jakis wywiad na temat tego jak reagujecie na leki i nne takie.ja mam swietna babeczke ginekolog powiedziala mi no-spa.ale i relaniu jest przeciez w roznych dawkach.nie bojcie sie pytac i wyrazac swoich obaw przed lekarzem prowadzacym to ich zmusi do dokladniejszego udzielania wam informacji.pamietajcie ze my jestesmy dla siebie teraz" pepkiem swiata " ale oni takich pepkow maja dziennie kilkanascie albo wiecej i nie wszystkim odpowiadaja pelnymi zdaniami(!).ot po prostu to normalne.....ale dla nich nie dla nas.wiec pytajcie! i uszy do gory !bedzie dobrze! najgorsze jeszcze przed nami hi hi hi.brzuszki coraz wieksze,nogi coraz bardziej spuchniete....a tu jeszcze zapowiadaja nam rownikowe upaly! ale mnie osobiscie bobas kopnie i juz mi lepiej!co tam jakies twardnienie brzuszka kiedy serducho robi sie mieciutkie.... pozdrawiam Was cieplutko w ten mrozny wieczorek i ide sobie jeszcze na krociutki spacerek.PA PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaaa
Brrr - spacerek - podziwiam tak dobre chęci, tzn. chęci to może i są ale gorzej z wykonalnością...:) jak wiosenka będzie to nadrobie! Co do relanium to nie wiem jak to jest, wiem jedynie że moja siora brała całą ciąże na skurcze i urodziła zdrowiusiego synusia.🌻 Mnie mały w końcu przestał oszczedzac iz każdym dniem coraz mocniej daje znac o sobie. Witaj mojareczko - jesteśmy dokładnie na tym samym etapie i na konkretnie zakuy też mam zamiar wyruszyc na wiosnę;-) tak w kwietniu, bo do maja to chyba nie wytrzymam a poza tym mam w maju ślub siostry i sesje więc będą inne zajęcia i przeżycia:-) Po mału chce sie zacząc rozglądac za szkoła rodzenia...Co najlepsze mimo że jestem z Wrocka to nie chę rodzic we wrocku tylko w Trzebnicy - bo szpital ma naprawde niesptykanie pozytywne opinie i chce się dowiedziec o szkołę rodzenia przy tym szpitalu a może ktos coś słyszał?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nich już wreszcie ta wiosna przyjdzie! Puchnę (czyt.rosnę wszerz) jak na drożdżach. Czuję sięjakbym była napompowana. Bolą krzyże, nogi, cieżko jest się schylić. To co będzie w 9-tym miesiącu? Aż strach się bać. Mam pechozola. Meisiąc temu zarezerwowałam sobie bilety na Krzyk, cieszyłam się jak szczypiorek, a tu - przedstawienie odwołali. Dzisiaj jechałam do lekarza, a to się wiąże z wydatkiem 50 zł. Bank Śląski wysiadł na parę godzin: system bank on-line, infolinie, telefony do zgłaszania usterek,zawiesiły się bankomaty. Lekarz kazał mi przyjechać bez kasy, ale myślałam, że spłonę ze wstydu: w portfelu ostatnia dycha. A do gina chodzę co 2 tygodnie. To ze względu na zwolnienie lekarskie: są wystawiane na 2 tygodnie. Wiem, że inni chodzą raz w miesiącu. No trudno.. ZAuważyłam na allegro niezłe jaja. Przykład: leżączek do kąpieli DEltim. Na jakiejś stronie z akcesoriami dla dzieci znalazłam leżaczek za 17 zł. Nowy. Allegro:ten sam leżączek deltim, w opisie za 1/3 ceny, ale już za 28 zł,a aukcja jeszcze nie zostałazakończona. Niezłe jaja, no nie? Acha, ten z allegro był używany, po jednym dziecku. Trzeba uważać, sprawdzać ceny nowych rzeczy. Mój synek dzisiaj wyjątkowo się wierci. Szaleje w brzuszku. Pozdrawiam Was i Wasze pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana32
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......4kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.......0,5............. ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca............4,5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.ana 32.........Łódź............21 lipca........14kg(!)......chłopczyk 14.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 15.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 16.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 17.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 18.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 19.Zetka...................???.............????...........???...........??? 20.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ..... elfia mamo czas najwyzszy zebyscie i Wy zaczely rosnac hi hi ja uroslam straszliwie i wiem ,ze jeszcze urosne:-( wikaaa ups z tymi spacerkami u mnie to troszke sa wymuszone....psiak wyprowadza mnie na spacerki.to nawet dobrze dzieki niemu lykam tego "swiezego" powietrza.brrr dolaczam do tych mamusiek ktore zakupy przelozyly na pozniej....aczkolwiek nio coz tez nie moge sie oprzec i gdzies tam nosa wsciubie i poniucham. i takie spostrzezenie -a propo braku pieniazkow i szukaniu taniej...lodz jest biednym miastem i sa u nas takie sklepiki jak komisy z ubrankami i akcesoriami.odbieram je jak allegro na zywo wiec bylam w jednym takim.przyznac musze ,ze dobrze trafilam.ubranka wygotowane ,wyprasowane w bardzo dobrym stanie ,wozki itp w cenach konkurencyjnych.moze ktos sie ma mnie obruszy ale nie widze tutaj roznicy miedzy w/w sklepikiem a ciuszkami od kolezanki po jej dzidziusiu.....no dobra nie dla noworodka ale tak od 5-6mc. i jeszcze tak z mysla o nas .jestem z Was najwieksza:-) i chyba najszybciej potrzebowalam ubran ciazowych .dziele sie wiec : spodnie z szeroka guma sa do luftu i do wyrzucenia po 2 praniach.to fakt ze guma nie ucisa no bo niby jak jak jest rozciagnieta? mam dwie pary takich spodni,2 roznych firm.mam podwojnego pecha? a teraz nagadalam sie i idziemy lulu! zycze milej nocki,kororowych snow.PA PATKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeey mamuśki!!! wracam do tematu relanium przy pierwszej ciąży brałam od około 5 miesiąca słusznie ktoś zauważył ,że są różne dawki kiedyś już na tym forum wspominałam ze brałam w ciąży relanium (zielone) i córka urodziła sie zdrowa ! być może są jakieś skudki uboczne...ale lekarz wie co robi w koncu ponosi odpowiedzialnośc...zgadzam sie z wami ,że chemi to chemia lecz trzeba też pamietac ze czasami jest konieczna i takie napinanie może być nieprzyjemne dla dzidzi... niedawno cierpiałam z powodu napinania sie brzucha +bóle w podbrzuszu od 2 tygodni biorę rególarnie nospę 3x1 + rano i wieczorem filomag B6 ( wcześniejsze badanie ginekologiczne było ok) wiec mój lekarz powiedział ,że te leki powinny działać i pytał czy nospe biorę rególarnie! miałam brac już od 3 miesiąca ale brałam tylko sporadycznie!! oczywiście nie przyznałam sie ze nie biore bo wczesniej juz mi zapisał 3x1 mówił ze trzeba brac rególarnie zeby był efekt!!! i wiecie co teraz czasami sie napnie bardzie brzuch lecz moge powiedzieć ,że nie ma problemu i mogę spac na boku!!! nie wiem czy to zbieg okoliczności czy dzidzia sie uspokoiła....lecz teraz tak dobrze sie czuje ,że boję sie brac jak wcześniej sporadycznie nieżle sie wtedy wystraszyłam!!!(twardy brzuch i podoble uczucie kamieńia w brzuchu feeeeeee ) podobnie jak większość z was nie mogę sie doczekać WIOSNY :) coraz cześciej myśle o porodzie...też tak macie...? pozdrawiam wszystkie mamy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj po raz pierwszy od tygodni wstałam rano bez bólów kręgosłupa. Postanowiłam spać tak: poduchę złożyłam na pół i położyłam przy brzuchu. Spałam więc na boku, ale na poduszce trzymając nogę, dość wysoko. Dzisiaj pomogło, zobaczymy jak będzie dalej. Może Wam też by pomogło spanie w takiej pozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......4kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.......0,5............. ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........12kg(!)......chłopczyk 14.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 15.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 16.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 17.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 18.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 19.Zetka...................???.............????...........???...........??? 20.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... http://lilypie.com/days/050719/4/15/1/+1/.png SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......4kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 4 kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.......0,5............. ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........12kg(!)......chłopczyk 14.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 15.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 16.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 17.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 18.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 19.Zetka...................???.............????...........???...........??? 20.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×