Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Witam mamuski!!! Kasmo-z ruchami dzidzi to tak jak piszesz roznie bywa,jedne sa bardziej ruchliwe a inne mniej, w koncu maja cos po nas. Moje to w dzien spi przewaznie a wieczorkiem kopie zwlaszcza jak leze na prawym boku. Mojreczka-ja tez mysle nad wlosami, moze jakies pasemka zrobie ale sama w domciu. I te lody mniam mniam,chyba znowu mam smaka.🌻 Elfia mamo- powoli z tymi cwieczeniami,co sie nie zakrecisz przy tej jodze. Pozdrawiam was.❤️ [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek w piękne zimowe popołudnie:D U mnie dziś świetny humorek :) Własnie sobie podjadłam i to nie byle co !!!Już od wczoraj męczyła mnie bułeczka z sałąta, świżym ogóreczkiem i rzodkiewką. Tak więc wstałam, a że energii do zrzucenia miałam sporo to posprzątałam, zrobiłam pranko, potem siebie na bóstwo i wyszłam na spacerek i przy okazji po zakupy:))Mówię Wam, pogoda cudowna :D Tylko troszkę ciężko się chodzi, bo śniegu pełno, ale w końcu to zima prawda :)) No a teraz po pysznych kanapeczkach chyba pójde się troszkę położyć...Mniamm...Naprawdę były super...Jak to niewiele potrzeba nam do szczęścia Natomiast co do ruchów dzieciątek to u mnie bywa różnie Są dni, kiedy nie dają mi spokoju, a czasem odzywaja się rano, a potem przez cały dziń nic i dopiero wiczorem sobie brykają. Jak wydaje mi się że długo ich nie czuje to kładę się na boku i od razu dostaje kuksańca :D A co do smaków to juz myślałam, że to ze mną jest cos nie tak, bo uwielbiam wszystko co zimne. Ale widze że nie jestem przypadkiem odosobnionym :P Teraz zmykam na kanapę , bo musze troszkę poleżeć, Papa, trzymajcie się cieplutko 🌻 ❤️ http://lilypie.com/days/050626/3/1/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
Hej dziewczynki:) Wlasnie przeczytalam wszystkie wypowiedzi hihihi... z kanapeczka w rece - rowniez z rzodkiewka i swiezym ogorem!! To tak na wywolanie wiosenki:):) Oj, tak sie zastanawiam cyz te smaczki beda mnie atakowac do konca ciazy?? Nie wiem dziewczyny jak wy ale ja to robie takie miksy zywieniowe ze hej:) Bydyn, sledzie, ogorkowa, kanapki, wafelek hihihihi... ciekawe kiedy moj zoladek przywola mnie do porzadku:) Poczytalam co pisalyscie na temat ruchow dzidzi - u mnie tez nieregularnie. Raz czuje calkiem mocno, a czasami takie tyci, tyci. Smieje sie, ze mOja dzidzia sobie upodobala skrajne miejsca w moim brzuszku bo czesto zdarza sie, ze mam takie smieszne "gorki" to z prawej, to z lewej... jak zaczne je laskotac to sie przesuwa. Chyba roznie maly urwisek;) Elfia mamo chyba nasze wyobrazenie o amerykanskiej medycynie jest mocno przesadzone... mnie tez sie wydawalo, ze co jak co ale opieke maja tu swietna. Natomiast prawda jest taka, ze owszem sprzet maja rewelacyjny, za to lekarzy kiepscy. Wszyscy tylko chodza i sie usmiechaja ale uwierz mi jest to tylko pusty usmiech. Pomijaja twoje pytania, najlepiej zeby czlowiek o nic nie pytal. Mam wrazenie, ze oni maja schematy dzialan w konkretnych przypadkach i kazdy czlowiek jest pod ten schemacik podciagany. A przeciez kazdy z nas jest inny, prawda? Zobaczcie ile nas na tym forum, kazda ma inne doswiadczenia czy dolegliwosci. Jasne, ze gdyby czlowiek dysponowal baaardzo grubym portfelem to zapewne caly oddzial bylby do uslug a tak... dostaja tylko tyle kaski ile przeznaczy twoje ubezpieczenie a ono - wiadomo tnie koszty. Stad porod prozniowy a nie cesarka (uswiadomila mnie przesympatyczna pielegniarka). Dobrze, koncze te swoje wypocinki bo pewnie dziewczyny ziewacie :):):) Pozdrawiam cieplutko, pedze na spacerek (swieci sloneczko!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......6kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 7kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.....4kg............ ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........14kg(!)......chłopczyk 14. optymka.........................22 lipca........7kg....Piotrus (??) 15.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 16.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 17.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 18.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 19.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 20.Zetka...................???.............????...........???...........??? 21.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ... Jestem już po wizycie u ginekologa. Szkoda, że męża ze mną nie było (niestety znów w delegacji), ale będzie przy następnej wizycie. Najważniejsze, że wszystko jest w porządku, dzidzia cała i zdrowa. Lekarz stwierdził, że jestem stworzona do ciąży. Oby tak dalej. Kupiłam dzisiaj książkę"Dziecko, poradnik dla rodziców". Zaraz biorę się za czytanie. Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......6kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 7kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.....4kg............ ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........14kg(!)......chłopczyk 14. optymka.........................22 lipca........7kg....Piotrus (??) 15.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 16.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 17.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 18.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 19.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 20.Zetka...................???.............????...........???...........??? 21.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ... Jestem już po wizycie u ginekologa. Szkoda, że męża ze mną nie było (niestety znów w delegacji), ale będzie przy następnej wizycie. Najważniejsze, że wszystko jest w porządku, dzidzia cała i zdrowa. Lekarz stwierdził, że jestem stworzona do ciąży. Oby tak dalej. Kupiłam dzisiaj książkę"Dziecko, poradnik dla rodziców". Zaraz biorę się za czytanie. Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050614/1/0/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......6kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........6kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 7kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.....4kg............ ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........14kg(!)......chłopczyk 14. optymka.........................22 lipca........7kg....Piotrus (??) 15.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 16.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 17.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 18.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 19.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 20.Zetka...................???.............????...........???...........??? 21.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ... Jestem już po wizycie u ginekologa. Szkoda, że męża ze mną nie było (niestety znów w delegacji), ale będzie przy następnej wizycie. Najważniejsze, że wszystko jest w porządku, dzidzia cała i zdrowa. Lekarz stwierdził, że jestem stworzona do ciąży. Oby tak dalej. Kupiłam dzisiaj książkę"Dziecko, poradnik dla rodziców". Zaraz biorę się za czytanie. Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050614/1/0/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
przepraszam za powtórzenia, ale coś ta kafeteria nawala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
czesc ja rodze 18 sierpnia ale lubie wasz topik i będe tu zagladała, dzis siedze w domku mój brzuszek rośnie i ma się dobrze jestem w 16-17 tyg ciazy idzidz ma ponad 10 cm ginekolog pow. ze jest ok,dzis wchrumkala ciasteczko,szkoda ze nie mogłam na usg poznac płci dziecka a wy kiedy poznałyście płeć-to pewnie zalezy od aparatu usg-lekarz pow. ze płec okreslimy dopiero za 10 tygodni!ale czuje że to moze być córka skoro jeszcze w 17 tc nic nie widać co by wskazywało na synka,mimo ze "przytulalismy się z mezem w dniu owulacji i podobno jest to wieksze prawdopodobieństwo poczecia synka-caluję pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
uuu.... ale tu dzisiaj pusciutko. Czyzby wszystkie mamusie wybyly na spacerek? U mnie sloneczko swieci przeslicznie, wlasciwie jak sie patrzy przez okno to mam wrazenie, ze wiosenka nastala:):) Mam pytanie do wszystkich mamus- czy trafilyscie dziewczyny na jakies ciekawe ksiazki dotyczace ciazy, narodzin? Chodzi mo o cos co sie czyta fajnie, milo... Jezeli trafilyscie to chetnie poslucham opinii. Przyznam wam sie, ze wczoraj zagladnelam do sklepu z dzidziusiowymi rzeczami... sa przesliczne!! NIc tylko pakowac do koszyka:):) Musze tylko dokladnie przesledzic rozmiary - chyba zdecyduje sie na kupno 58. Co o tym sadzicie? Moja kolezanka (mama rocznej dzidzi) doradzila mi aby nie szalec z iloscia kaftanikow i innych bo okazuje sie ze malenstwo wyrasta z tego baaaardzo szybko. Hmmm... rozumiem ale jak sie oprzec pokusie kupna tych wszystkich slodziutkich ciuszkow?? :)) I jeszcze jedno. Marzy mi sie sukienka ciazowa, taka mieciuchna ale w miare ksztaltna no i nigdzie nie umiem na taka trafic. Jeansy, bluzki owszem sa, za to sukienek nie ma nigdzie. Moj Maminek przyslal mi ostatnio jakas ciazowa sukienke (hihihi, w ktorej chodzila w ciazy ...ze mna!!) i wiecie co? Chodzi sie w niej bosko!! Jak sprobowalam tak trudno mi sie spowrotem wbijac w spodnie... Caluski dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymka - masz rację z tymi naszymi wyobrażeniami o amerykańskich lekarzach. Cóż, sama wiesz najlepiej, czy znajdziesz takiego, z którym da się porozmawiać. Nie wiedziałam, że cesarka to taki luksus, że ubezpieczenie tego nie hce pokryć.... Och......... Gumecka - z jogą to był pojedynczy wybryk, śmieszne to było. Kiedy wreszcie przyjdzie ta wiosna? Jak oglądam prognozy, to włosy dęba stają. Ataki zimy w Holandii, Niemczech, Francji, a nawet w Anglii... Całe to badziewie dąży do nas, brrrrrr......... Dzisiaj było wyjątkowo ponuro. Pół dnia przespałam. Ciekawe książeczki? Ja czytałam \"W oczekiwaniu na dziecko\" - wyczerpująca, kompetentna oraz \"Zaklinaczkę dzieci\"-tego chyba nie trzeba reklamować. Narazie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Witam Mamy! Ostatni tydzień przeleżałam w wyrku wczoraj katarem wczoraj małą gorączka, ale gorączka minęła wczoraj nie wzięłam antybiotyku- mimo, zaleceń lekarza-ale to trosce wczoraj dziecko. Już czuję się lepiej, ale jestem osłabiona wczoraj często leci mi krew wczoraj nosa. Byłam wczoraj wczoraj lekarza i jestem lekko podłamana. Z dzidzią wszystko dobrze i lekarz skłania się, co raz bardziej ku temu, że to dziewczynka. Ale po zwarzeniu mnie i stwierdzeniu, że, przez 4 tyg. utyłam 4kg a co daje od początku ciąży 8,5kg kazał mi przejść na dietę!!! Zero białego chlebka i potraw mącznych-a ja tylko najadłam się chlebkiem i np. pierogami z serem. Powiedział, że jeśli się tyje więcej niż 15-18kg to można mieć problem przy porodzie i lekarze nie wypychają się wzajemnie do OTYŁYCH bo one mają mniej siły i ciężko wszystko idzie. Więc tak od dzisiaj jestem na diecie!!! Zaraz układam sobie jadłospis i oby nie przytyć przez następne 4 tyg tj. do następnej wizyty!!! Pozdrawiam głodna ale szczęśliwa, że z dzidzią wszystko dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Mój komp zwariowal z wyrazem WCZORAJ powciskal mi go prawie co dwa wyrazy!!!!! Zaraz lanie dostanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zjadlam sniadanko:) wypije soczek i herbatke i powoli zbieram sie na miasto! kolezanka powiedziala mi ostatnio ze w smyku jest duzo wozkow do poogladania wiec jade i pewnie znowu wieczorem zaczne meczyc mojego mezusia zebysmy przynajmniej wozek kupili:) hihi ostatnio tak bylo! ale wiem ze zaczynamy od kwitnia/maja wiec i tak nic mi to nie da:( tylko smaczku sobie narobie... lila 26 ale mnie rozsmieszlas z tym \"wczoraj\":) moja waga ciagle stoi w miejscu. chociaz czasami wacha sie pomiedzy 4 a 4,5 kg. ja jednak przytylam najwiecej w pierwszym trymestrze ...a w tym do tej pory 1,5 kg. zastanawiam sie wlasnie czy aby nie za malo i kiedy rusze w gore. wyczytalam w ksiazce ze mniej wiecej na tydzien powinno sie przybywac po 0,5 kg ale to naturalnie nie przez cala ciaze bo by sie przytylo zbyt duzo. ja mam chyba ta sama ksiazke co elfia mama.taki sam tytul przynajmniej. na okladce jest dziewczyna z niemowlaczkiem. musze przyznac ze jestem z niej baaaaardzo zadowolona. uwazam za strzal w dziesiatke! tym bardziej ze dostalam ja na gwiazdke:) optymka- a probowalas takich sukienek na szelkach?? cos podobnego jak ogrodniczki. ja mam takie dwie sztruksowe i jestem zadowolona. kupilam specjalnie w takim roziarze ze i po ciazy bede mogla w niej chodzic bo ta sukienka ma takie regulowana szerokosc a i w lecie nie bedzie mi w niej goraco:) teraz zreszta tez w niej chodze czasami... witaj ela 79 🌻 moje malenstwo troszke sie bardziej zrobilo ruchliwe! tak sie ciesze po tych kilku dniach prawie samej ciszy z jego strony:) acha ! rozmawialam z kolezanka ktora dopero co urodzila i podpowiedziala mi pewna rzecz! moze juz wiecie o tym od lekarza ale dla mnie to nowosc. powinnysmy juz teraz zaczac jesc o regularnych porach posilki to wtedy dziecko po urodzeniu mnniej wiecej o tej porze bedzie sie budzilo na jedzonko:) podobno to dziala i jets to juz teraz nawet wazne dla dzidziusia bo dzieki temu zaczynamiec stale pory snu i ruchu. kolezanka podpowiedziala mi tez zeby nie jesc kolacji o 21ej!! ona tak robila i teraz jej krolewna chodzi pozno spac:) naturalnie mam namysli te glowne posilki. bo przegryzac cos w miedzy czasie tez trzeba:) pozdrawiam was wiosennie...tylko tyle nam pozostaje skoro wiosny jeszcze nie ma...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaahhh ta waga wiem co czujesz u mnie podobnie przez tydzien 1kg oststnie 2 tygodnie +2 kg w sumie 6kg i 21 tydzien nie przejmuj sie wagą ja starałam sie zajadać owocami ,ale mam wrażenie ,że po nich jeszcze bardziej apetyt wrasta...super ze podglądałaś dzidzie ja wciąż czekam na to połówkowe badanie...czy ja wiem czy przy porodzie otyłe mają gorzej...w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg i wcale nie uważam ,że miałam gorzej niz inne moze tylko berdziej się pociłam...ale mozna z ty walczyć ...nie ma sie co torturować dietą pocieszające jest to ,że niedługo WIOSNA sałata,pomidorek rzodkiewka...damy rade podobno juz za miesiąc czyli od połowy kwietnia ma być prawdziwa wiosna wiec juz naprawde całkiem niedługo:) wczoraj zrobiłam liste potrzebnych ubranek dla dzidzi i sprawdzałam ceny w sklepach internetowych troche sie przeraziłam....bo część rzeczy zostało mi po córce wiec tylko połowe rzeczy chciałam nowycho kosmetykach narazie nie wspomnę....wiec tak to miejwięcej wygląda: 2xboby /rampers(supersprawa) 12.90x2=25,80 1 pajacyk 31,90 =31,90 2xśpiochy 19,50x2=39,00 1xkocyk polarowy (100X100) =25,00 2xpieluchy franelowe 6,10x2 =12,20 1xrożek 17,00 =17,00 1xczapeczka cienka 6,00 =6,00 1xczapeczka grubsza 15,00 =15,00 2xkaftaniki 2x 9,60 = 19,20 2xskarpetki 2x 5,60 =11,20 1xręcznik kompielowy 20,00=20,00 ------------ 222,30 zl mam nadzieje ,ze w hurtowni troche taniej wyjdzie!!! na podstawowe kosmetyki trzeba liczyć około 100 zł ,ale narazie nie bede pisac;) może podam wam pare adresów tych sklepow z których brałam cenny może następnym razem ,bo historie mi wcieło.... wiecie co te( rampersy) są super bo nie trzeba dzidzi wciskać przez główke :) już nie mogę sie doczekac dzidzi nieżle mnie wzieło heheh pozdrawiam wszystkie mamuśki i rzycze miłego dnia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Elfia mamo-jak dobrze ze zyjesz po tych cwiczeniach. mam nadzieje cie spotkac w kwietniu na szkolce w calosci.:-) Sliweczko-nareszcie zawitalas do nas,skorzystam ze stronek o ciuszkach ja tez sie martwie waga, co mi jutro wujek powie na moje tycie :-) Juz jutro jade na usg jupiii ale sie ciesze :-) zobacze mojego babelka i moze sie dowiem kto to jest ❤️ Pozdrawiam i zmykam. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ello:) ostatnio mało się udzielam bo zgodnie z zaleceniem więcej odpoczywam leżąc Widzę że waga nie jest tylko moją zmorą;) ja też się boję, że za dużo przytyję, chociaż u mnie to jest trochę dziwnie. Do 5 miesiąca nie przytyłam nic, a teraz te nieszczęsne 6 kg:( Pytałam położną na szkole rodzenie i powiedziała mi, że po pierwsze nie widać tego po mnie, a po drugie to normalne i w 6 oraz 7 miesiącu nabiera się wagi najszybciej. W pewnym sensie nadrabia się wszystko od początku. Ogólnie to wyglądam \"normalnie\" tylko mam brzuszek. Żeby on tak dużo ważył? I faktycznie nie mam pojęcia z czego przybieram tak szybko bo nie jem jakoś dużo więcej niż przed ciążą. Jedynym wyjątkiem jest kolacja, której kiedyś nie jadłam, więc jem 3 posiłki dziennie, a pomiędzy nimi najczęściej owoce i jogurty. Wydatki na dzidzię mnie przerażają:( przede wszystkim dlatego, że nasz remont pochłonął już wszystkie pieniążki, a i tak nie kupiliśmy wszystkiego. Jeśli się przeprowadzimy przed porodem to do trochę spartańskich warunków. Będzie gotowa tylko kuchnia i łazienka, a reszta w powijakach:( np. z sufitu będą nam wisieć same żarówki, a spać będziemy na samym materacu...ale jakoś to będzie:D Dzisiaj mamy małą imprezkę, przyjeżdżają znajomi na urodziny męża, pędzę więc zrobić sałatkę. Reszta to jedzonko z grilla, tyle że elektrycznego... na razie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymka
hej dziewczynki:) Poczytalam wlasnie o czym pisalyscie i...jestem przerazona!!:):) Mojreczka napisala o porach jedzenia, zeby pozniej dzidzia tez o tych porach jadla...nie wiem jak wy dziewczyny ale ja potrafie o 23 sledzika wtrabic a o 12 w nocy frytki smazyc!!! Mojreczko gdyby ta teoria sie sprawdzila to biednam bendem....:):):) Wzielam sobie jednak ta rade do serducha i postaram sie jesc nie pozniej niz o 22... chociaz wtedy najbardziej mi smakuje:) Mam tez zamiar porozgladac sie za sukienkami na szeleczkach - dam znac jak mi poszly lowy. Dziekuje elfiamamo za ksiazki - zaklinaczke czytalam, zproboje znalesc gdzies ta druga. A jak mi wpadnie cos ciekawego to tez wam dam znac. Przeczytalam to co napisala sliwkarobaczywka i wiecie co? Ceny tutaj sa prawie polowie nizsze od tych w Polsce... naprawde. Pare 3 slicznych spioszkow mozna kupic juz za 20 zl w przeliczeniu na zlotowki... Az sama jestem ciekawa czy roznice w cenach np wozkow tez sa takie duze. Dam wam znac. Lila26 nie daj sie zwariowac z dieta. Ja tez znalam rozne mamusie i zadna z nich nie potwierdzala teorii ze im wiecej cialka tym trudniej do porodu... Luzik mamusie:) W koncu czasami tylko konkretne jedzonko potrafi nam poprawic humorek, prawda?? Buziaczki w szlaczki, pedze na spacerek...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila, uśmiałam się do łez. Ciekawa ta teoria o regularnych posiłkach. Wszystko o sobie mogłabym powiedzieć oprócz tego, że z całą pewnością nie jestem systematyczną. Regularne posiłki? Nigdy nie jem regularnie.... Jednak przydałoby się wprowadzić te regularne posiłki, chociażby ze względu na obecność noworodka, któremu pewna regularność niezwykle pomaga. Gumecka - ta joga to pojedyncze doświadczenie. Chciałabym chodzić na jakiś aerobik dla ciężarnych, albo na jogę... I dla zabicia czasu i dla kondycji. Mam już problem z zawiązywaniem sznurówek, co będzie dalej? A te ćwiczenia naprawdę pomagają. Pogoda mnie usypia. Wcale mi się nie chce wychodzić, nie w taką pogodę. Za to śpię po 2-3 godziny dziennie, jak na początku ciąży. Też Wam się chce spać? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANA 32
dziewczyny!!!! zlitujcie sie .poczulam sie troszke napietnowana :_( tym wagowym tematem .ale zaraz mi przeszlo.mam poczatek 21 tyg i 14 kg do przodu:_)..... zaczelam tyc od samego poczatku i pierwsze 10 kg zlapalam wlasciwie z dnia na dzien .ok 6-7 tyg z moich ciuszkow cieszyly sie juz moja siostra i psiapsiolka:_).....przed ciaza mialam rozmiarek 34-36 przy 173 wzrostu wiec wlasciwie takiego skoku mozna sie bylo spodziewac.teraz przybieram juz duzo wolniej ale i tak moge dojsc do +25-30 (genetyka- moja mama we wszystkich 3 ciazach tak tyla).nie objadam sie alei nie jem regularnie ...podobnie jaK ELFIA MAMA z systematycznoscia u mnie na bakier:_) .bede najwieksza z Was !!!hi hi hi i niech lekarze przede mna uciekaja hi hi.nosy do gory ! moja kolezanka jest rowno z nami w ciazy a nie przytyla (oprocz brzuszka)-nosi swoje ciuszki tyle ze nie dopina guziczka a w pierwszej ciazy przytyla 16 kg.psiapsiola w 7 mc wygladala tak jak ja w 3 .przeciez nie bedziemy zachowywaly sie jak amerykanki(artykul w ostatnim twoim stylu)!!!! dzidzi zmusza nas do roznych smaczkow:_) "sledzia przegryzc czekolada i poprawic truskawa a popic mleczkiem" hi hi -az tak to nie mam ,to tak dygresyjnie. dbac o linie bede pozniej a maluszek juz mi w tym pomoze!!!! a teraz jeszcze spacerek z psiakiem ,cos na zabek i lulu. pa patki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski moje drogie! Ja tez nie jem o stalych porach no chyba ze obiadek-zawsze mam kolo 14,30. dzidzia nie zmusza mnie do jedzenia dziwnych rzeczy, zawsze mialam smaka na cos i to jadlam a jeszcze przed ciaza zagryzalam ogorka czekolada-nic dziwnego.:-) No dzisiaj bedzie dzionek, jade na usg zaraz po obiadku,dam znac jak wroce czy udalo sie zobaczyc kogo tam choduje w brzuszku:-) Pozdrawiam.🌻 ❤️ [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie przyszłe Mamy! Trzymam za Was kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Cześć LASKI! Widzę, że rozbawiłam Was moją ZAKRĘCONĄ wypowiedzią.... hihi...i dobrze,bo ja jestem cała taka. Weszłam tutaj po chwilke otuchy i ja znalazłam, bo dziś mam 2-gi dzień bez białego chlebka, nalesników, pyz z truskawkami... czuje sie okropnie. Jadłam wg zaleceń lekarza SUCHARKI i dziecko mi biegało wczoraj w nocy po brzuszku (pewnie sobotnia dyskoteka- będę musiała jej pilnować w przyszłości), jem owoce -tarte z jog. naturalnym i jestem JESZCZE BARDZIEJ głodna. Ale posłucham WAS a nie lekarza..... nie będę się katowała, bo on mnie postraszył.Nie ja pierwsza 20kg przytyje do porodu, a ktos i tak musi mnie do szpitala przyjac-to ich obowiazek. Jesli mu sie nie podobam to zawsze moge zmienić lekarza. Jestem w 22 tyg i przytyłam 8,5kg mogę przytyć jeszcze raz tyle .... a co tam. Byle dzidza byla zdrowa. Ide po kanapke...ma byc DUZA. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam z usg i jestem :( bo lekarz powiedzial ze za duzo przytylam, a to wina tego ze strasznie duzo pije plynow i jak tak dalej bedzie to moge dostac zatrucia ciazowego, Wiec musze teraz pic mniej a jesc tez swoja droga mniej. Ale pocieszam sie tym ze dzidzia jest zdrowa,serduszko bije jak trzeba, no i niestety plci nieznamy bo na tym sprzecie sie nie da i moj mazo stwierdzil ze chyba pojdziemy na to 3D zeby sprawdzic czy ma wszystkie paluszki i nie ma rozszczepu wargi, tylko musze poszukac w Zabrzu lub okolicy gdzie robia takie usg i za ile. Pozdrawiam. [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumecka - nawet nie żartuj że 6 kg to za dużo:(:(:( przecież ja też tyle przybrałam, ale mi lekarz nic nie powiedział. Chociaż sama boję się tego przybierania. Od dziś też zaczynam się więcej pilnować, tyle że jedyne co mogę zrobić to nie jeść chleba (teraz jem w małych ilościach) i ziemniaków, bo reszta mojego odżywiania jest OK. Nie podjadam dużo słodyczy (raz na 2 dni), nie wstaję w nocy na posiłki, jem 3 razy dziennie główne posiłki oraz nie jem późno w nocy ani tuż przed snem. Jak pytałam na szkole co zrobić obecnie żeby ograniczyć przyrost mojej wagi to położna powiedziała mi że nic:( No i tak znowu odezwała się moja ciążowa \"schiza\" na punkcie wagi. Po prostu cały czas myślę, że robię coś nie tak z odżywianiem i mogłabym ważyć mniej. Swoją drogą na moje myśli wpływa fakt przytycia w ciąży 6 kg do porodu mojej przyjaciółki - to przecież tyle ile ja teraz a gdzie tam do porodu;) ach te nasze rozterki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
może pamietacie ile wasza dzidzi miała cm w 16 tyg ciaży moja 101mm czyli 10cm 1mm czy taki wzrost jest prawidłowy?odpiszcie,ja rodze 18 sierpnia a co do wagi to przytylam 5 kg papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
może pamietacie ile wasza dzidzi miała cm w 16 tyg ciaży moja 101mm czyli 10cm 1mm czy taki wzrost jest prawidłowy?odpiszcie,ja rodze 18 sierpnia a co do wagi to przytylam 5 kg papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Asiek 78- w sumie to chodzi glownie o to ze przytylam w ciagu 1 miesiaca az 4kg a to jest duzo. Musze ograniczyc sie do picia 4 szklanek dziennie, nie uzywac soli i ostrych przypraw i nie jesc slodyczy.Ale co tam dla dzidzi musze to zrobic a pozatym to moze byc grozne dla mnie i malenstwa jak dostane zatrucia ciazowego a poki co mozna to zatrzymac. Wiec od dzisiaj notuje ile wypijam i biore sie za siebie, trzeba zaczac cwiczyc.🌻 [url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/days/050620/0/21/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.asiek78....Czechowice-Dz.....9 czerwca.......6kg...na 70% Maks 2.gumecka... Zabrze.......... 18-20 czerwca..........9kg......nie wiem 3.kasmo...........Wrocław.......14 czerwca......... 7kg ....Weronika? 4.gosia28.............. ? ............14 czerwca........ ? ............... ? 5.madziam27.... Gdańsk ..... 26 czerwca...9kg ..Wiktoria i Weronika 6.AGA1983.......... ? ............. 26 czerwca......... ? ................ ? ... 7.elfia_mama.....Bytom....... 27 czerwca........ 5 kg......chłopczyk??? 8.aisio............... Reda........ 30 czerwca........ 2 kg ......... ? .... LIPIEC NICK.............. MIASTO..........TERMIN..... KG NABYTE..... PŁEĆ... 1.dziewcz. od gaf ..... S-ce Śl.... 1 lipca.........8 kg.........Igor 2.Edit1 ..............???????????.......1 lipca..........???...........????? 3.L 27................ ? ............. 4 lipca........... ? ............. ? 4.bumpy.........Rumia-Janowie.... 8 lipca ...... 1,5 ............. ? 5.sliwkarobaczywka . działdowo....9 lipca......4kg...... ? .nie wiem 6.Lila 26 ............Kalisz........ 9 lipca.......4 kg......dziewczynka ? 7.bugsy24.........Szczecin..... 17-26 lipca.....4kg............ ? 8.Maja-24l........B-stok.........17-26 lipca..........0 kg......?... 9.Magdzik............. ? ............ 18 lipca............. ? .......... ? 10.Domi24.......Warszawa...... 19 lipca..............5kg.....bilźniaki.. 11.ewka31........?..................19lipca.............4kg..........? 12.mojreczka.. .W-awa.........20 lipca............4,5 kg.......?...... 13.cicha...........Łódź............21 lipca........14kg(!)......chłopczyk 14. optymka.........................22 lipca........7kg....Piotrus (??) 15.Mała Czarna...Zabrze.......... .24 lipca..........1kg..........? 16.dora77..........Lublin.............25lipca..........3kg........??? 17.anna 27 ........... ? ............ 26 lipca............. ? ..........? ... 18.Wikaaa ....Wrocław............ 27 lipca............ 0........ facet! 19.monika27........Skierniewice......?????.............??.........??????? 20.Zetka...................???.............????...........???...........??? 21.Mizka 31......... ? ................. ? ................ ? ........... ? ... SIERPIEŃ NICK.............. MIASTO........TERMIN.......... KG NABYTE..... PŁEĆ.. 1.basia77..... Poznań ...........2 sierpień..........1,5kg............. ? ... 2.Aleks24......Gdynia...........6 sierpnia........... 0kg........... ? ... To uzupelnilam wage swoja :-( ale mam nadzieje ze zrzuce cosik z tych 9kg ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisze wam cos o wadze!!! ci lekarze sa nienormalni!!! i nie przejmujcie sie tym az tak bardzo!!! tutaj ponizej napiszewam kawalek z b. madrej ksiazki:) \"Prawidłowy i bezpieczny przyrost masy ciała w ciazy wynoszacy od 12-17kg. Dla kobiety o drobnej budowie przyrost masy bedzie zblizony do 12 kg a dla dobrze zbudowanej do 17kg. (...) Kobiety z niedowaga podczas pierwszego trym. powinny przybrac tyle na wadze by drugi trymestr rozpoczac od normy, aby osiagnac wymagany przyr. masy ciała 12-17kg.(...) przeciatna masa ciala w pierwszym trym. ciazy powinna wzrosnac o 1,5-2 kg (o ile nie macie niedowagi bo jesli ja masie to przybierzecie wiecej). w drugim trymestrze ok 6-7 kg. a w trzecim ok. 4-5 kg( z tym ze wiadomo ze w 9 miesiacu nie przybiera sie juz na wadze). na koncu rozdzialu jest jeszcze taka tabelka - co sie sklada na dodatkowe kilogramy: dziecko 3,5 kg łożysko 0,7 kg plyn owodniowy 0,9 kg powiekszenie macicy 1 kg gruczoly piersiowe 0,5 kg obj. krwi matki 2 kg plyny komorkowe 2 kg tkanka tluszczowa 3,5 kg ogolem przyrost: 13,5 kg z tym ze dziecko moze wazyc wiecej i innych rzeczy moze byc wiecej! I jeszcze inna wazne info z ksiazki: \" kobiety ktoe przybraly wiecej niz zalecane kilogramy, podnosza niemal o 75% ryzyko wystapienia trudnosci w karmieniu piersia. im wiecej kg tym ryzyko wzrasta.\" ale nie przejmujcie sie tak bardzo. ja na poczatku bardzo sie przejmowalam waga (teraz jedynie tym ze jestem mniej atrakcyjna dla mojego meza:().moim zdaniem to jem nawet duzo i prawie nie wychodze z domu przez ta zime (w tej chwili) a wczesniej lekarze nie pozwalali. kolezanki ktore byly w ciazy opowiadaly mi ile przytyly. jedna z nich 30kg (a normalnie z 52 wazy), inna 27 kg, inna 23 itp. moja bratowa jedynie przybrala mniej jak 13 kg (ale ona codziennie robila kilka km piechota do pracy i jadla same wazywa, owoce i nabial). (żadna z nich nie miala klopotow z karmieniem piersia!)a te dziewczyny ktore przybrały \"duzo\" teraz wygladaja lepiej jak przed porodem. laski sie z nich zrobily i tyle,hihi:) Wiec popatrzcie na to od tej strony. teraz przytyjecie potem zrzucicie a po porodzie to tatusiowie beda chodzili z maluszkami na spacer bo beda zazdrosni o piekne zonki:). teraz to mamy sie czuc dobrze i poprawiac sobie samopoczucie, bo jak bedziemy karmic piersia to juz nie pojemy tak jak teraz! a przynajmniej nie wszystko:(. a teraz ide po czekoladke z orzechami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×