Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość starajaca 30
kochane owszem sprawdzilo mi sie z tachinska metoda ale mi chodzilo o cos innego w we wczesniejszym poscie podalam wam strone twoja plodnosc .pl trzeba kliknac i przetestowac czy poczecie pokrywalo wam sie z dniami owu i wychodzi tam czy chlopiec czy dziewczynka mi to tez sie sprawdzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Witajcie, ,,Bajraderko'', jest w 20 d.c. no i juz wyzsza sfera temperatur. Robilam testy w tym cyklu, ale jakos z tempka mi sie nie pokrywalo, wiesz celebracje z nowym rokiem, odwiedziny, urodziny, wiec i alkohol sie polal, malo snu, Temp skakaly. Testy zaczelam 10d.c. i przez 3 dni mialam ujemny, 13.d.c. mialam pozytywny, a 14d.c podchodzilo bardziej pod ujemny. Czyli z takich wstepnych obserwacji, wychodzi, ze 13 -14.d.c. ,,Starajca'' mi podpowiada i doglada mojeo wykresu, wiec ciesze sie, ze mam bardziej doswiadczonego obserwatora niz ja :) W tym lutowym cyklu, chcialabym pójść do ginekologa, akurat tak jak bede miec 12-13.d.c co by mozna bylo zobaczyc na USG, jak jest z ta owulka. Jak mi sie uda to sie zapisze. Drugi cykl mam 27 dni, wiec az jestem w szoku :) moze dlatego ze zazywam castagnus i wit. b6. BIore drugie opakokwanie, czy nie powinnam robic jakis przerw ?? Pozdrawiam i zycze milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinka22
Witajcie kobietki mam pytanko czy któraś z was stosowała castagnus i pomugł na sluz ja mam go troche mało , nie wiem co lepiej brać słyszałam,że len i wiesiołek to tez dobrze a ten castagnus obniża prolaktyne?/ prawda?? nie wiem co zrobić bo też bym chciał na coś sie zdecydować bo owulke nie bardzo moge okreslić kiedy mam a tak sluz wszysko powie... !! Co do płci mam ksiązke o planowaniu płci i w zasadzie to samo w necie mozna znaleść. Ja mam cykle 26-27 kiedy ta owulka??? chciałabym chłopca wiec kiedy najlepiej napiszcie prosze co myslicie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos334
Dziewczyny a czy możecie opisać na podstawie obserwacji śluzu kiedy jest owulka. U mnie test owulacyjny pozytywny wyszedł w 14 dc , a temperatura nagle nie podskoczyła a od 9 dc stponiowo wzrastała nie było skoku. Już sama nie wiem może lepiej będzie z obserwacji śluzu. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Clarissa, masz rację, na podstawie wyniku testu owulacyjnego wynika że owulację miałaś z 13 na 14 dzień cyklu. Jednak nie pomogę jeśli chodzi o zapytanie jak długo można przyjmować te wspomagacze o których pisałaś, jednak wydaje mi się że wit. B6 można przyjmować dłużej podobnie jak kwas foliowy. :) Alinka, tak na dobrą sprawę nikt dokładnie nie powie Ci kiedy masz owulację przy cyklu 26,27 dniowym, jedynie są jakieś rozpiętości. Moim zdaniem najlepiej byłoby się czymś wesprzeć, chociażby testy owulacyjne dostępne w aptekach i proste w użyciu czy też mierzenie temperatury. Teoretycznie przy takim cyklu jaki masz owulacja może być 11 czy 12 czy też 13 ale od strony praktycznej nie zawsze tak jest. Jeżeli chcecie chłopczyka to najlepiej współżyć dzień przed owulacją, w dzień owulacji lub dzień po owulacji ale właśnie trzeba wiedzieć kiedy jest ta owulacja. Jeżeli miałabyś mierzyć temperaturę to proponowałabym najlepiej starać się w momencie kiedy zobaczysz rano po zmierzeniu tempki skok czyli w tym dniu są największe szanse na chłopca. Oczywiście należy powstrzymać się od seksu aż do momentu owulacji. Ktoś334, nie wiem który masz dzisiaj dzień cyklu bo być może jesteś tuż przed owulacją a testami też nie ma za bardzo co się sugerować bo owulacja czasami może się przesunąć. Tak jak już wcześniej wspominałam u mnie zdarzyło się tak że 4 dni po pozytywnym teście miałam owulację. Ale powiem jeszcze taką ciekawostkę i do tej pory nie potrafię tego wytłumaczyć. Jak staraliśmy się o pierwsze dziecko prowadziłam pomiary temperatury przez bodajże ponad pół roku i wykresy były śliczne i bardzo wyraziste. W momencie kiedy zaciążyłam nie było tego skoku temperatury! jedynie rosła sobie ona stopniowo do góry i na tym poziomie już pozostała. I jak to wytłumaczyć? to był mój jedyny taki wykres gdzie skoku wyraźnego nie było i nie potrafię do dziś stwierdzić kiedy odbyła się owulacja. :) Pozdrawiam wszystkie forumowiczki i życzę miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinka22
Dziekuje bajaderko ciekawi mnie co moge brac na ten sluz co jest lepsze bo nie bardzo wiem na co sie zdecydować . Prosze jeśli któraś brała coś i mogła by mi doradzić co najlepiej z góry dziękuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alinka, ja brałam oeparol w kapsułkach , to jest nic innego jak po prostu wiesiołek. Mi pomógł bardzo że musiałam przerwać go brać. Po pierwszym cyklu były efekty. Obecnie nie biorę nic ale jednak kiedy przyjmowałam ten oeparol było dużo więcej śluzu niż obecnie. Szczerze polecam :) i pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Witajcie ponownie ;) Z tym sluzem mam ten sam problem, wiecznie sucha jestem!! az raz lekarza sie wytraszyl,jak mnie badal. I jakies chemiczne czopki zapisal, ale wole ziolowe recepturki.... ,,Bajraderka'' pisalas mi o tym oeparolu, dzis wlasnie o tym czytalam, i w poniedzialek chyba go zakupie. Wole tabletki niz parzenie herbatki. W trakcie okresu owulacyjnego jestem sucha jak wiór, wiec nie moge sie opierac na tej obserwacji :/ Wogole, to kiedys, przed braniem tabletek to mialam wodospad, a tabletki hormonlane normlanie mnie wysuszyly, juz od 1,5 roku ich nie biore, ale nie moge wrocic do swojego pierwotnego stanu z tym sluzem ;/ Miejmy nadzieje, ze ten oeparol mi pomoze :) ,,bajraderko'' a moze len?? bo mi on za duzo nie pomogl, ale moze akurat bylby slabszy niz wiesiolek.... Trzymajcie sie . dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca 30
witajcie w niedzielne popoludnie u mnie oczekiwanie na owulacje:-) wstrzymujemy sie z przytulankami az do:-( zaczne robic testy ale dopiero od 12dc a pozatym wszystko ok a co sluzu to mam go dyzo w dniach plodnych przejzysty rozciagliwy i ok 2 dni porownywalny do bialka jaja korzego takze chyba ok zazywam wiesiolek a balam sie ze moge byc sucha poniewaz mialam przepalaną nadzerka rok po porodzie ale chyba jest ok ale dalej sie boje ze moge miec problamy z zaciazeniem po przepalance bo sie chyba za duzo w necie naczytalam pozdrawiam duza👄 dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Pisałam wcześniej,wiec tak wracajac do tematu.okazalo sie ze bedzie chłopiec:)chciałam dziewczynke ale ciesze sie bardzo z chłopczyka.:)tabela chińska mi sie nie sprawdziła,mysle ze to bzdury.na koniec:chłopak wyjdzie napewno dzień przed owulacja(tak jak u mnie)lub w dzien owulacji.życze dziewczyny powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajaderka pisze, ze jak sie zobaczy skok tempki to kochac sie, jezeli planuje sie chlopca. Ja przy pierwszych staraniach robilam wykres tempki. Przytulanki byly powiedzmy 18 dnia cyklu a temperatura wzrosla dopiero 22 dnia. Mam synka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinka22
Ja brałam wiesiołka przez 4 cykle i zabardzo mi nie pomugł nie ciągnie się jeszcze super więc myslałam o lnu !! Co do płci to dziewczynke faktycznie idzie wcelować przed owulka 3-4 dni. Ja bardzo bym chciala chłopca ale ten sluz co mam zrobić mam cykle 26-27 i nie bardzo wiem kiedy najlepiej !! kochałam,sie z mężem w 13dc i nic może wczesniej ??? prosze napiszcie doraccie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
roga sosno przeanalizowalam twoje posty i wszystko na to wskazuje ze ,,swiadomie zaplanowalas synka'' poniewaz z przytulankami czekalas az do pozytywnego testu owu czyli prawie do samej owulki co wzmocnilo i tak silne zolnierzyki meskie:-) planujac corcie nalezy zaprzestac przytulanek mniej wiecej na dwa dni przed owu i oslabic zolnierzyki czestymi przytulankami ale napewno i tak sie cieszysz a ja razem z toba gratuluje synusia dodalas mi pozytywnego myslenia na ten cykl poniewaz maze o synku bede robic testy i wstrzymujemy sie z przytulankami do pozytywnego testu:-) kokurka co u ciebie🌼 pozdrawiam wszystkie dziewczyny i zycze milego poniedzialku👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Starajaca:pozdrawiam cie bardzo serdecznie i trzymam kciuki !!!!!:)powiem Wam dziewczyny ze ja chcialam miec dziewczynke ale trudno mi bylo zajsc w ciaze.jak teraz sie dowiedzialam o tym ze bedzie chłopczyk to sie ucieszyłam.moze to jest tak ze w pewnym momencie to juz jest obojetne co bedzie.:)śledze i tak Wasz topik,i mam nadzieje ze kazdej z Was uda sie zajsc w ciaze i miec upragniona płec:)choc ja wiem ze nawet jak bedzie inaczej to i tak bedziecie szczesliwe:)pozdrawiam Was mocno.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Starajaca::Masz racje,faktycznie czekaliśmy:)daj znac jak poszło w tym m-cu .bede śledzić topik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
no i znow forum ucichlo pisac co slychac mialam zaplanowane pozadki dzisiaj ale sie rozleniwilam i ni zamna ni przedemna ale co tam nie zajac nie ucieknie niestety mamy troche mrozu dzisiaj wiec na zakupy tez mi sie niechce isc buuu ale len jestem ale moja corcia zazyczyla sobie placki kartoflane wiec musze zetrzec kartofelki dla princeski:-) i do pracki bede biegla pozdrawiam was serdecznie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Ale tu cisza, może w końcu ja Was jakoś zmobilizuję do pisania, słuchajcie dzisiaj mam 30 dzień cyklu i zrobiłam sobie test ciążowy rano i jest..................pozytywny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak trudno jakoś jest mi w to uwierzyć że jeszcze teraz do siebie nie mogę dojść. Prócz bólu piersi a może nawet nie bólu a takiej ciężkości i to że są nieco obrzmiałe nie miałam żadnych innych dolegliwości. Jednak to jest prawda że w najmniej oczekiwanym momencie przyszła ciąża jak grom z jasnego nieba. W każdym cyklu staraliśmy się z mężem stosując przy tym testy owulacyjne a w tym cyklu jakoś wszystko odpuściłam, tak jak już wcześniej pisałam tylko 11 dnia cyklu kochaliśmy się i w życiu nie pomyślałabym żeby plemniki wytrzymały aż tyle dni...... Teraz nie myślę już o płci, bardziej martwię się o to czy z fasolką będzie wszystko dobrze. Dzięki Wam dziewczyny za wszystkie fluidki ciążowe i chwile wsparcia, cieszę się że mogę napisać Wam taką dla mnie szczęśliwą wiadomość i jednak warto czasem na chwilę zapomnieć i oddać się samej przyjemności. Myślałam że nigdy nie będzie momentu w moim życiu żebym choć na chwilę zapomniała o ciąży, żebym o niej tak obsesyjnie nie myślała ale jednak czas też zrobił swoje , po prostu przestałam się łudzić i poszliśmy na całość a teraz dojrzewa we mnie nowe życie...... Życzę i Wam dziewczyny powodzenia w staraniach i owocnych efektów i teraz ja przesyłam Wam dużo fluidków ciążowych, trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
HEJ ,,Bajraderko'' normlanie szok!! Tak sie bardzo ciesze, zawsze kazdemu radzilas, i tak czekalas i sie w koncu doczekalas :)) napisz co tam lekarz mowil, jak juz bedziesz po wizycie. Teraz jeszcze ,,starajaca'', i wszystko jak ma byc, wedlug kolejnosci ;))) oczekujacych :D Najwyrazniej 2009 bedzie bardzo owocnym rokiem :)) Trzymajcie sie. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos334
Bajaderko wielkie gartulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cieszymy się razem z Tobą. Mam nadzieję,że jak już będziesz znała płeć to się pochwalisz . Jescze raz GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajaderko kochana:) Gratulacje!!!!sciskam Cię mocno!!! życzę Ci spokojnej i bezproblemowej ciąży i zdrówka dla Ciebie i maleństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
BAJADERKO strzal w 10 ogromne gratulacje👄👄👄 ale sie ciesze szczesliwych 9 miesiecy zycze no i pogratulowac twojemu zolnierzykow:-) no to teraz masz doze szanse na coreczke:-) jupi juz sie nie moge doczekac kochana dalas mi nadzieje i duzo sily do dalszego dzialania napewno kiedys i ja oglosze wspaniala wiadomosc;-) i mam nadzieje ze zostaniesz z nami i nie uciekniesz bo przywiazalam sie tu do ciebie:-) clarissa mowisz ze teraz czas na mnie wcale sie bym nie obrazila;-) babo piaskowa pozdrawiam🖐️ a co u ciebie malo tu zagladam tzn codziennie ale malo pisze bo dziewczyny sie nie odzywacie ale kukurka tami72 i bajaderka rozpetaly burze wiec mam nadzieje ze sie ruszy na forum u mnie czas oczekiwania robilam testy owu przed pozytywnym testem przytulanek nie bylo 6 dni i po 24 h od pozytywnego testu byly przytulanka i tylko wtedy bo jakos tak wyszlo takze nie licze na cud ale patrzac na bajaderko i jej strzal w10 no to czekam co ma byc to bedzie ostatnio czytalam gdzies na necie ze plemniki potrzebuja ok 24h zeby dojzec w kobiecie do zaplodnienia wiec jesli wspulrzyje sie w samo owulke to moze byc zapozno ? normalnie tu pisza tak gdzie indziej jeszcze inaczej pozdrawiam was👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! W pierwszych słowach dziękuję Wam serdecznie za gratulacje i tak miłe słowa. Wzruszyłam się i to bardzo bo to jest tak fajne uczucie jak się słucha tyle miłych słów od Was i życzeń że brak mi słów...... Dzisiaj zrobiłam sobie kolejny teścik, tym razem innej firmy i znowu pojawiły się dwie krechy, może ta testowa nie jest jakaś bardzo ciemna ale jest bardzo wyraźna, ciut jaśniejsza od kontrolnej a @ nadal nie ma. Jest tylko ból piersi ale tylko przy dotyku. Ja trzymam za Was wszystkie mocno kciuki i wierzę głęboko że i Wam się uda i to w najmniej spodziewanym momencie zobaczycie ! Kokurka zapoczątkowała od Nowego Roku, więc idzie póki co w kolejności...:) nie pomyślałabym w życiu że ja będę następna. :) Starająca nie bój żaby nie ucieknę ,będę wciąż tutaj do Was zaglądała i patrzyła jak idą Wasze poczynania w staraniach ale musicie mi dziewczyny jedno obiecać że będziecie się częściej odzywały!!!!! i pisały co u Was. :)okey?! Jak widzicie marzenia się spełniają, może nie tak szybko jak my akurat tego chcemy ale w swoim czasie przypisanym dla nas.:) Bądźcie dobrej myśli, skoro mnie się udało po tak długim czasie to znaczy że Wam może się to też udać a być może dużo szybciej niż to trwało u mnie ! Starająca, są różne źródła i czasem każde podaje inaczej jak to jest z tymi plemnikami. Ja też już naczytałam się wszystkiego co było możliwe a mam taką książkę którą kiedyś powierzyła mi babka prowadząca NPR i tam jest napisane że plemniki po stosunku docierają w pobliżu komórki jajowej w kilka sekund ale większość z nich ginie po drodze. :) i ten najsilniejszy najlepszy wygrywa to znaczy jeśli jest przed owulacją to on sobie spokojnie przeczeka w optymalnych warunkach na komórkę jajową. Pozdrawiam i czekam na wieści od Was! piszcie, starająca trzymam mocno kciuki żeby te Wasze przytulanka które teraz mieliście też zaowocowały! napisz który to dzień cyklu i kiedy spodziewasz się@.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajaderko!!! A nie mówiłyśmy ci wszystkie że przyjdzie i na Ciebie czas?? OGRRROOOMNEEEE GRATULACJEEEE :D :D :D :D Potwierdził się fakt że im bardziej człowiek się stara ty mniej wychodzi a jak sobie odpuści to proszę!! Strasznie się cieszę,wiem jak bardzo chciałaś drugiej dzidzi i z całego serduszka życzę upragnionej córeczki :D Tami72,co u Ciebie,tak jakoś zamilkłaś....jak przebiega ciąża?? Jakiś dolegliwości pierwszego trymestru?? Jak się czujesz i jak byś porównała tą ciążę do dwóch wcześniejszych?? Pozdrowienia dla wszystkich starających się !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Cześć dziewczyny! U nas pierwszy miesiąc starań, ale coś czuję że nici z tego... poprzednią miesiączkę miałam 27 grudnia więc lada dzień powinno się wszystko wyjaśnić, ale brzuch mnie boli tak jak zawsze przed okresem, więc chyba się nie powiodło... Myślałam już nawet żeby zrobić test, ale kurcze chyba za wcześnie jednak... Pozdrawiam Was dziewczyny i gratuluję serdecznie Bajaderce. Za resztę trzymam kciuki)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
kochana bajaderko u mnie staranka byly 13 15 i 17 dc a test wyszedl mi pozytyw 12dc a skok mialam 16dc zobaczymy nie licze na cud ale zobaczymy pewnie jak troche sobie otpuszcze to wyjdzie bo jak narazie to moj maz mowi ze mam obsesje ogoreczek powodzonka w starankach:-) i pisz o poczynaniach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Aganiok, dzięki kochana serdecznie za gratulację ale za córcię nie dziękuję bo mogę zapeszyć. :) Ogóreczek, to że brzuch Cię pobolewa tak jak zwykle przed @ to nie świadczy o tym że nie zaciążyłaś, absolutnie! Sama wiem z własnego doświadczenia, przy pierwszej ciąży czułam się dokładnie tak jak Ty to piszesz czyli jakbym zaraz miałam dostać @ a teraz najciekawsze było to że właśnie doszukiwałam się tego bólu brzucha który miał mi potwierdzić że jestem w ciąży i skoro nie pojawił się więc zrozumiałam że nie mam się co łudzić i znowu nie zaciążyłam a tu taka niespodzianka. :) Dziewczyny nie sugerujcie się tym że będą jakieś objawy bo może ich wcale nie być a jednak ciąża będzie. Jedyne co to piersi mogą boleć ale też nie tak jak to niektóre dziewczyny piszą że napewno bolą bardzo mocno. Mnie bolą tylko przy dotyku a dzisiaj to prawie wcale. Trzymam ogóreczek za Ciebie kciuki! i dziękuję za gratulacje :) Kochana starająca, nie chcę Cię nakręcać ale teoretycznie szanse na ciążę masz ogromną i życzę Ci tego z całego serca.:) Jak już będziesz blisko@ to napisz co i jak. :) Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Czy mogłaby któraś z Was mi odpowiedzieć jakie mam szanse na dziewczynkę, jeśli staranka były 2 dni przed owulacją? Pozdrawiam! Bajaderka - GRATULACJE! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Marlena i ja, szanse masz pewnie takie jak i ja heh:) a tak na poważnie to szanse są 50 na 50 oczywiście procent. Dzięki za gratulacje. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Co nic nie piszecie!!!!! odzywać się :) Ja wczoraj byłam u lekarza, miałam pójść później ale wiecie że nie mogłam już wytrzymać i chciałam upewnić się czy to napewno ciąża. I wszystko wskazuje na ciąże, macica powiększona i rozpulchniona ale jeszcze w tyłozgięciu. U mnie jest bardzo wczesna ciąża bo dopiero dzisiaj mija tydzień od spodziewanej @ i zaczyna się 6 tydzień dopiero. Za 3 tygodnie mam iść z wynikami podstawowych badań i zobaczymy co dalej. Cytologię też już wczoraj mi zrobiła ale wynik dpoiero jak do niej pójdę. Tak bym chciała żeby ta ciąża się utrzymała i było wszystko w porządku. Starająca a jak u Ciebie? który to już dzień cyklu? Ogóreczek co słychać, jak cykl i samopoczucie? Clarissa gdzie się podziewasz odezwij się i pisz co u Ciebie! Ktoś 334 a jak u Ciebie idą obserwację cyklu ? Kokurka jak się czujesz napisz coś! Pozdrawiam wszystkie forumowiczki i czekam na Wasze wypowiedzi,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×