Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość starajaca30
witajcie u mnie nic nowego jest22dc takze czas oczekiwania ale nie spodziewam sie cudu z moim pesymistycznym podejsciem :-( dobze ze bajaderko tobie sie udalo tylko to teraz dodaje mi sil takze czekam cierpliwie:-) bajaderko mamusiu jak sie czujesz cos dolaczylo do ciebie oprocz boli piesi:-) oczywiscie ze z ciaza bedzie ok nie moze byc inaczej kochana clarissa 👄 pozdrawiam buziole dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starająca bądź dobrej myśli ale nie ma co specjalnie się denerwować i za dużo myśleć choć ja sama dokładnie wiem jak działają na osobę takie słowa . Ja polecam żebyś czymś po prostu się zajęła, nie wiem może jakieś generalne porządki? żeby uciec od myśli. Nie tym razem to następnym się uda, uwierz mi. Trzymam za Ciebie mocno kciuki i wierzę że wkrótce Ci się uda! Mnie czasami dopada ból podbrzusza a piersi to tak czasami bolą mocniej czasami mniej a czasami prawie wcale, zależy od dnia. Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
cześć dziewczyny!!!! ja wczoraj zrobiłam test i wyszedł negatywny... a dziś rano dostałam okres.... no cóż, nie od razu Kraków zbudowano... Ale owulację wyliczyłam i wyczułam b.dokładnie 11-12 styczeń i staranka były, ale cóż... widać kijanki nie dały rady ))) ale grunt to sie nie poddawać, teraz liczę dni do następnej owulacji. A Ty Starająca też się nie podawaj, i Bajaderka dobrze mówi żebyś się czymś zajęła, to naprawdę dobrze robi... Ja jak już bardzo nie mogę wytrzymać to wybieram sobie wózek na allegro, łóżeczko, szafeczkę itd i staram się wyznaczać sobie jakieś cele, sprawy, które muszę zapiąć przed ciążą. Teraz z córą postanowiłyśmy malować jej pokój i na razie szukamy inspiracji, kolorów, naklejek ściennych, firanek... I tak sobie wmawiam, że tyle jest do zrobienia jeszcze zanim przyjdzie dziecko, że spokojnie, że to lepiej bo jeszcze zdążę to czy tamto... i to mi pomaga... takie poczucie że wszystko dobrze planuję.. Bajaderko, uważaj na siebie zwłaszcza że grypa straszna panuje))) a z ciążą napewno wszystko będzie dobrze... Trzymajcie się cieplutko, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafajka27
Cześć dziewczyny! Od jakiegoś czasu szukam w necie informacji o ciąży, jej planowaniu, o tym jak mieć dziewczynkę a jak chłopca. Dziś trafiłam na to forum i postanowiłam się przyłączyć. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie pozytywnie. ;-) Na początek opowiem trochę o sobie: mam 27 lat, jeszcze nie mam dzieci i w ciąży też jeszcze nie byłam. Zawsze myślałam, że nie mam instynktu macierzyńskiego i że nie chcę mieć dzieci. Ale z wiekiem zmieniło się moje myślenie. Nadal nie jestem pewna w 100% ale zaczęliśmy z mężem pewne przygotowania. Od dwóch miesięcy nie biorę pigułek anty i czekam, aż organizm się oczyści. Wasze informacje natchnęły mnie, żeby zacząć robić pomiary temperatury i obserwacje śluzu. Zaczęłam też łykać kwas foliowy. No i nadal zastanawiam się kiedy się zdecydować na rozpoczęcie starań? Trzymam kciuki za Was i serdecznie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Witajcie kobietki. ,,Bajraderko'' u mnie narazie na spokojnie. Bo jak wiesz zaczelam szalec z tym wszystkim, czytaniem literatury NPR, itd. To moj facet stwierdzil, ze mam manie, i powinnam przystopowac z tym bo mi w glowe zajdzie :/ Ale my to kobiety zawsze w wszystko siue angazujemy x 2, niż oni!. Wiec poki co musze sie skupic na biurokracji zwiazanej z zawarciem malzenstwa, to pierwszej kolejnosci. Choc jak czytam, jak Wy zachodzicie w ciąze to zaraz tez bym chciala. Ale coż wszystko po kolei. Mam nadzieje, ze nas nie opuscisz na forum, jak Ty juz bedziesz rodzic, to ja zaczne ostre dzialania i wtedy bede sie wiecznie radzic :) Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARL10
CZEŚĆ, CHCIAŁAM SIĘ DOŁACZYĆ DO WASZEJ DYSKUSJI, BARDZO PODOBA MI SIĘ TEN TOPIK I MAM NADZIEJĘ ŻE MNIE RÓWNIEŻ PRZYJMIECIE. MAM 35 LAT, DWOCH SYNÓW , JEDEN MA 14 A DRUGI 8, BARDZO MARZĘ O CÓRECZCE ,. STARAMY SIĘ Z MĘŻEM O CÓRKĘ OD PÓŁ ROKU ALE NIC Z TEGO NIE WYCHODZI, MAM NADZIEJĘ, ŻE PODOBNIE JAK WAM W KOŃCU I NAM SIĘ UDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokurka
bajaderko bardzo ci gratuluje z calego serca dawno mnie nie bylo bo fatalnie sie czuje wymioty przez caly dzien cos okropnego teraz ciutke lepiej biore czopki torecan bo mialam isc do szpitala bo przez trzy dni nic nie jadlam ale na szczescie troszke lepiej dlatego tak zadko zagladam bajaderko super ze ci sie udalo co ile masz cykle bo nie pamietam ale szanse na corcie masz napewno duze trzymaj sie i dbaj o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokurka, dzięki za gratulację :) Ależ współczuję Ci że tak musisz przechodzić te początki ciąży, ja sama wystraszyłam się tym co piszesz i nie wiem jak to dalej będzie u mnie. Póki co czuję się dobrze ale u mnie rozpoczął się dopiero 6 tydzień więc na wymioty pewnie jeszcze za wcześnie. Czy mogłabyś przybliżyć mi termin kiedy Ty zaczęłaś tak źle się czuć? ale się boję tych koszmarnych wymiotów. Cykle miałam 28- dniowe a staranko było 11 dnia cyklu. Słyszałam że częściej kobieta źle się czuje na córkę niż na syna. Ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych wymiotów ani mdłości i urodziłam synka ale na to podobno nie ma reguły. :) Kokurka będzie dobrze, trzymaj się jakoś życzę Ci żeby to złe samopoczucie szybko odeszło razem z wymiotami. :) i dbaj o siebie i fasoleczkę! Dzięki ogóreczek za miłe słowa, zobaczysz i Tobie się uda wystarczy tak myśleć jak to dokładnie napisałaś.:) Witaj Kafajka!!!! :) Clarissa , nie ma jak to na spokojnie! mój też ostatnio zanim dowedziałam się o ciązy to mi powiedział żebym nieco z tym wszystkim przystopowała ale to jest łatwo tak powiedzieć właśnie facetom a psychika robi swoje. :) nie puszczę Was na forum jedynie mogę rzadziej się odzywać ale czytać będę Was codziennie. :) Marl witaj i nie trać nadzieji, wszystko w swoim czasie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos334
Witam wszyskie starające się !!!! Bajaderko jeszcze raz wielkie gratulacje i trzymaj się cieplutko w tych niesprzyjających warunkach pogodowych. Ja właśnie od dziś zaczynam mierzyć temperatuę to będzie drugi cykl z pomiarem. podczas pierwszego nie było drastycznego skoku temp.ale byłam też przeziębiona i może to wpłynęło na temp. Zobaczymy co będzie tym razem. Dziewcczyny muszę wam powiedzieć, że może mamy kryzys ekonomiczny ale problemów demograficznych chyba nie będzie - gdzie tylko słyszę pojawiają się ciąże lub rodzą już dzieci!!!!!! Informacje te powodują, że myśle pozytywnie i wierzę, że mój syn już niedługo będzie miał sisotrzyczkę, a my ukochaną córeczkę. Głęboko w to wierzę, a wiara przecież może czynić cuda...... pozdrowienia dla wszystkich!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
witam jestem mamą 3-letniego chłopczyka. teraz marzę o córeczce. to marzenie przysłoniło mi cały świat. ostatnio o niczym innym nie myślę tylko o tym by zajś c w ciążę i by to była dziewczynka. czasami wydaje mi się że to jest chore i że ten stres z tym związany spowoduje że wogóle nie zajdę w ciąże. w przypadku pierwszej ciąży wszystko to było spontaniczne, nie zależało mi na tym jakiej płci będzie dziecko - poprostu chciałam by było. nie myślałam czy w danym miesiącu zajdę w ciążę czy nie. po dwóch miesiącach udało się i byłam szczęśliwa.( dziś sprawdziłam kiedy było zapłodnienie i sprawdziły się chińskie tablice ) teraz tak nie potrafię. ciąglę myślę czy lepiej zakończyc współżycie w 7 czy 8 dniu. moje cykle są nieregularne. raz owulacja w 13 innym razem w 14 a czasem w 16 dniu( stosuję mierzenie temperatury). kupiłam książkę zaplanuj płec swego dzeicka. wg tej książki starania o dziewczynkę mogą potrwac nawet 8 miesięcy. chyba zwariuję ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) podczytałam Was, ciesze sie ze tak duzo sie dzieje!! ja właściwie tylko z radą bo kiedys, dawno temu siedziałam tu i pisałam tak jak wy, ze marze o coreczce a powracają jak bumerang te same pytania. passiflora, faktycznie starania trwaly prawie rok, a wczesniej z synkiem wszystko bylo bardziej spontaniczne-poki co jestem przed porodem a lekarz twierdzi, ze na 100% mamy wymarzoną córeczkę. Moje cykle były jak i twoje, bardzo nieregularne, raz 28 dni raz 36 raz znowu 32 dni i tak ciągle-pewnie z powodu obsesji pt\"ciąża\". udało sie w 16 dniu cyklu, wtedy prawdopodobnie akurat mialam owulacje, jednak u nas plemniki byly codziennie oslabiane, te\"męskie\" podobno wg.jednej z teori nie regenerują się tak szybko jak \"żeńskie\" , potrzebują na to 48 h conajmniej przerwy w sexie.U nas przerwy nie bylo więc po tygodniu, mimo ze owulacja byla nastepnego dnia po sexie \"męskie\" plemniki nie miały szans.Ja w tym upatruje w każdym bądź razie fakt, ze poczęliśmy dziewczynkę.U męża w rodzinie dziewczynek nie ma, tylko chłopcy.A my przekonamy się już niebawem.... Bajaderko kochana:) ja czuje sie w ciąży z córeczką o niebo lepiej niz w ciąży z synkiem!!!! nie ma reguły.....wyglądam ładniej, mam ładniejsza skórę, nie mialam mdłości ani innych dolegliwości, nawet zgagi nie mam a z synkiem mialam mocna.Będzie wszystko dobrze!!kazda ciąża jest inna i nie ma tu wpływu płec dziecka, jedynie hormony. Dziewczyny nie traćcie nadziei ona umiera ostatnia.......trzymam za Was kciuki,pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadziaO
Witam Was dziewczyny. Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i musze przyznać, że jest niezmiernie ciekawe. Mam 5 letniego synka ale podjeliśmy decyzję o ......... no właśnie najlepiej siostrze. Zamierzamy zabrać się latem. Strasznie marzy mi się córcia, tyle że z mam strasznie nieregularne cykle (raz 29 a raz nawet dochodziło do 40!!!) A do tego jestem troszkę niesystematyczna. Kompletnie nie wiem od czego zacząć. Może coś poradzicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafajka27
Hej dziewczyny! Widzę, że większość z Was marzy o córce ;-) To niesamowite, bo ja również wolałabym w przyszłości mieć dziewczynkę! Super że mogę skorzystać z Waszych wcześniejszych rad dotyczących planowania dziewczynki. Mam jednak małą prośbę: tak jak pisałam wcześniej ok. 2 miesiące temu odstawiłam tabletki. Czy któraś z Was była też w takiej sytuacji, że po odstawieniu pigułek chciała zajść w ciążę? Napiszcie po jakim czasie zaczęłyście starania? Czy robiłyście wcześniej jakieś badania? I najważniejsze po jakim czasie Wam się udało? Będę wdzięczna za wszystkie informacje! Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Jestem mama dwoch chlopcow a teraz mysle o trzecim dziecku. Staranka chce zaczac za 2 miesiace na razie staram sie dokladnie obserwowac swoje cykle. Moge sie do was przylaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARL10
WITAJ MARCELKOWA MAMO WIDZE , ŻE JESTEŚ W PODOBNEJ SYTUACJI JAK JA, JA RÓWNIEZ JESTEM MAMĄ DWÓCH CHŁOPCÓW I BARDZO ALE TO BARDZO CHCIAŁABYM MIEĆ DZIEWCZYNKĘ ALE NIESTETY CORAZ CZĘŚCIEJ ZACZYNAM WĄTPIĆ CZY TO KIEDYKOLWIEK NASTĄPI. STARAMY SIĘ OD PÓŁ ROKU I JAK NARAZIE NIC, SŁYSZAŁAM, ŻE SĄ KOBIETY KTÓRE RODZA TYLKO CHŁOPCÓW I NIE MAJA SZANS NA PŁEC PRZECIWNĄ, MAM NADZIEJĘ, ŻE JEST TO JAKAŚ BZDURA. W JAKIM WIEKU SA TWOI CHŁOPCY ? CZY TY RÓWNIEŻ MARZYSZ O CÓRECZCE, CZY PŁEĆ NIE MA WIĘKSZEGO ZNACZENIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadziaO
Witam Was kobietki!! Kafajka27 ja jestem w podobnej sytuacji, tyle że ja jeszcze biore tabletki. Zamierzam je odstawić w najbliższym czasie i starania podejmujemy od razu :) Byłam u lekarza i profilaktycznie zrobiłam badania (USG, cytologia), tak na wszelki wypadek żeby sprawdzić czy "tam" jest wszystko ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pssiflora
cześc dziewczyny to znowu ja :) jateż marzę o córeczce :). starania zaczynamy od przyszłego miesiąca bo w tym jestem przeziębiona i biorę leki. nie mogę się już doczekac. martwi mnie jednak to ze te starania mogą trwac bardzo długo. boję się że w końcu dam sobie spokój. ale na szczęście znalazłam to forum i wiem że nie jestem jedyna :). jajuż od lipca obserwuję swoje cykle, mierzę temperaturę i badam sluz. ostatnio byłam u lekarza gin i zapytałamgo czy to wogóle możliwe - to planowanie płci. powiedział ze teoretycznie tak z naciskiem na teoretycznie. inny lekarz u którego prowadziłam poprzednią ciążę powiedział ze to nie jest możliwe. ja jednak spróbuję :). wierzę że to się uda. a jeśli nie no cóż. zdrowie dziecka ponad wszystko. czasami zastanawiam się czy wogóle można miec takie wymagania - chcę dziewczynkę !!! w obliczu różnych chorób powinnam raczej marzyc o zdrowym dziecku. tym bardziejże nad moim synkiem wisiała grożba operacji i często chorował. a jednak marzę okupowaniu różowych sukieneczek, o długich rozmowach z córką, o tym zę podkrada mi kosmetyki i pożycza ciuchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUlka 23
Witam kobietki ja też interesuje sie planowaniem płci bardzo bym chciała chłopca cykle mam dość regularne zaczełam uzywać testy owulacyjne i jak dzisiaj ok. 20 minie 24 godz od pozytywnego to brać sie do dzieła??? PROSZE NAPISZCIE MI CZY DOBRZE MYŚLE OSTATNIO KOCHALIŚMY SIE 36 GODZ. OD POZYTYWNEGO I SIE NIE UDAŁO! a co z tym śluzem co brac wiesiołka brałam pomaga ,a ten len naprawde musi być gotowany 15 min. ??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca30
witam nie moge uwierzyc ze tyle dziewczyn sie odezwalo ale sie ciesze ja z pracy wrocilam maz spi wiec kompa okupuje:-) ogoreczek masz racje musze czyms sie zajac zeby nie myslec ale samo mierzenie tempki obserwacja sluzu pozniej robienie testow owu to juz nakreca i jak tu nie myslec fajnie ze obie mazymy o synku najwiecej sily mi daje corcia bo gdyby nie ona i mialabym sie starac tyle o pierwsze dzicko to chyba byl by jakis koszmar dla mnie a corcia czeka razem ze mna na dzidzie i pyta kiedy powodzonka w tym cyklu kafajka27 witaj u nas👄 marl10 witaj u nas👄 ktos334pozdrawiam🌼 madzia0 witaj👄 marcelkowa mama witaj u nas👄 passiflora pozdrawiam jak nie tym to nastepnym razem trafisz w twojej ksiazce pisze ze na dziewczynke mozna 8 miesiecy sie starac ja staram sie o chlopca juz rok to chyba nie ma reguly ze planujac chlopca bedzie szybciej co prawda nie staramy sie mocno z zegarkiem w reku ale raczej jak jest przytulanko to w owu tez i ciagle czekamy takze nie denerwuj sie na starcie;-) julka23 witaj ja zazywam wiesiolek w 1 fazie cyklu i sluz mam piekny lnu nie pilam bo ble;-) a co do testow jak masz pozytywny wynik to 24h po bedzie chyba jak najbardziej klarownym czasem na male co nieco;-) przed owu powstrzymaj sie od przytulanek zeby mocna meska armie wychowac:-) pozdrawiam widze ze wiecej dziewczyn celuje w dziewczynke kokurka ty biedaczku nie dlugo mdlosci przejda i zaczniesz cieszyc sie znowu energia pozdrawiam bajaderko slonce moje caly czas w glowie mi siedzisz ciesze sie razem z toba i czuje ze bedzie dziewucha niedlugo do ciebie dolacze;-) babo piaskowa poglaskaj brzusio pozdrawiam odzywaj sie czesciej jak malenka rozpycha sie i kopie mocno? clarissa jak u ciebie sie sprawy mają pozdrawiam no na mnie czas do luzeczka luli👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MArl10 ! Hej! No rzeczywiscie jestesmy w podobnej sytuacjii, ciesze sie, ze nie jestem :) Bardzo, ale to bardzo marze o coreczce. Staranka zaczynam za dwa miesiace. Czy okreslalas swoj odczyn ph w pochwie, bo to podobno tez ma znaczenie? Ja tego jeszcze nie robilam, ale chcialabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARL10
CZEŚĆ MARCELKOWA mAMO, NIESTETY NIE OKREŚLAŁAM ODCZYNU PH, NIE WIEM JAK TO SIĘ ROBI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARL10
MYŚLAŁAM , ŻE W TYCH CZASACH TRZECIE DZIECKO TO PORAŻKA, JEDNAK TA CHĘĆ POSIADANIA CÓRECZKI ZBURZYŁA WSZYSTKIE MOJE WCZEŚNIEJSZE TEORIE NA TEMAT ILOŚCI DZIECI ITD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myslisz czasami co bedzie jak bedzie chlopczyk, wiem ze to glupie, i ze najwazniejsze zeby bylo zdrowe ale uczucie rozczarowania plcia moze sie jednak pojawic, zwlaszcza ze to bedzie trzecie dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj starszy synek w lipcu skonczy13 a mlodszy w kwietniu skonczy 6 , tak wiec roznica wieku nie bedzie mala(jesli uda mi sie zajsc w ciaze oczywiscie), ale za to dla mnie latwiejsza podobnie jak u Ciebie. Mam nadzieje, ze bedziemy mogly ze soba popisac. Razem zawsze razniej!Kup sobie ksiazke Karola Wójcika pt "Chlopiec czy dziewczynka" ja tez zamierzam to zrobic. Ph bardziej sprzyjajace poczeciu dziewczynki Jest kwasne. Okreslic ph mozna za pomoca specjalnych testow. napisz mi swojego maila to przesle Ci taki wykres odczynu ph (sprzyjajacy poczeciu chlopca i dziewczynki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARL10
WIESZ ZASTANAWIAM SIE NAD TYM CAŁY CZAS I SAMA NIE WIEM, WYDAJE MI SIĘ ,ŻE NIE DAŁABYM RADY WYCHOWAĆ TRZECIEGO CHŁOPCA, ŻE MOJA PSYCHIKA NIE WYTRZYMA TEGO ALE PEWNIE JAKBY SIĘ POJAWIŁ MYŚLAŁABYM ODWROTNIE I LICZYŁO BY SIE TYLKO ZDROWIE DZIECKA , SAMA NIE WIEM!!! A TY MARCELKOWA MAMO CO BYS ZROBIŁA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARL10
MÓJ MEIL marlena.kosciesza@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×