Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość ogóreczek
Po pierwsze serdeczne gratulacje dla Baby Piaskowej !!!! :) A imię piękne))) Znaczy się że metody efekt przynoszą !!! To do dzięła reszta !!! Dziewczyny ja zrobiłam rano test ciążowy... I mam mieszane uczucia.. Ja tam widzę strasznie bladą drugą kreskę... Mój mąż nie widzi nic... Moja przyjaciółka też widzi jakąś poświatę, ale zastanawiamy się, czy to nie jest jakiś barwnik który tak sobie prześwituje... Śluz biały się pojawił, taki jak niepłodny. I piersi mnie od kilku dni bolą... No i nie wiem... Jutro rano powtórzę test, tylko kupię z jakiejś innej firmy i dam wam znać dziewczyny )))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla przyszłych mamusiek, a także dla tych, które juz nimi są i niebawem znów bedą.....kurcze , ja tak bym chciała córeczkę...teraz jak odstawiłam małego od piersi (od stycznia) to ciężko mi ustalić dł. cyklu...w styczniu @ mialam 20, w lutym 22 a teraz w marcu?czekam, ale brzuch juz mnie pobolewa i jak tu obliczyć dł. cyklu i dzien owulacji, bo na dziewczynkę to 2 dni przed owulacją-Tak ? ciekawe czy magnes, wapn też mają wpływ na to, tzn, zmiana diety na bogata w te składniki... Bo na synka to pamietam ze liczyłam sobie dni płodne i centralnie w połowie cyklu sie staraliśmy...ale to nie wyszło tak od razu, parę m-cy starań, najwazniejsze, ze sie udało i mamy pieknego, zdrowego synka, choc ostatnio coś łobuzuje ;-)trzymajcie sie ciepło dziewczynki i dajcie znac o postepach... Ogóreczek-mnie sie zdaje że jak powtórzysz test to będzie pozytywny...jeżeli jest choćby cieniutka kreseczka, a ty ja widzisz to jest właśnie to, ale czekamy na potwierdzenie...z niecierpliwością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
ogóreczek dawaj szybko znać jak powtórzysz test.......3mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Witam wszystkie Panie starające się i te planujące:-) Ja należę do tych starających się o dziewczynkę! Mam syna prawie 7 lat, więc teraz czas na córcie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Jak myślicie, czy ma to jakiś wpływ jeśli od strony męża rodzą się sami faceci (ma liczną rodzinę), sam mąż ma trzech braci. To chyba jakaś plaga w ich rodzinie Ci mężczyźni!!! U mnie w rodzinie jest to wymieszane. Włączyłam więcej nabiału w swoje jedzenie, współżyliśmy w 6 i 8 dniu cyklu przy cyklu 28 dniowym. I nie wiem czy jutro jeszcze probować (9 dzień) czy narazie zaczekać żeby nie prze-dobrzyć???? Co sądzicie o tym Drogie Expertki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie były starania w 9dc i mam nadzieje ze nie za wczesnie, tez chcialabym dziewczynke. Cykle 27-dniowe, czaem 28 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Oj droga Mot, dlaczego to takie wszystko powiklane z tymi dziewczynami i chłopakami???!!! Mam nadzieję, że wcześniej czy później będziemy mieć kobitki:-) A co sądzicie o tej metodzie, że dziewczynkę najlepiej począć w 15 lub 16 dniu cyklu??? Tą metodę preferuje dr Leonowicz bardzo ceniony ginekolog z Warszawy. Ja trochę tej metodzie niebardzo wierzę, bo to wypada trochę po owulacji lub w samą owulację. Ale moja siostra rodzona właśnie u Niego się bada i On Jej to polecił i ma córcię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebolek, jesli chdozi o tablice to jakies tam sie zgadzaly a jakies nie, tych tablic bylo zbyt wiele, przewaznie wychodzilo mi jednak zle-to znaczy moj Alexander jest dziewczynka a Laura chlopcem.Osobiscie uwazam, ze to jest loteria, pewnie tylu samym osobom sie zgadza ilu sie nie zgadza Bajaderko-maila pisze i pisze ale sie zbiara wiec skonczyc nie umiem! za to podczytalam cie tu! buziaczek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! nowaa26, Marcelkowa mama - dzięki za odpowiedz. Teraz już będę wiedziała jak to dokładnie liczyć, bo same wiecie najlepiej, że przy staraniach o dziecko to każda godzina jest ważna a co tu dopiero mówić o dniu! I ja i mój mąż bardzo chcielibyśmy mieć córeczkę :-) Staranka chcieliśmy zacząć od maja, ale jeszcze muszę troszkę się poobserwować. Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Drogie Dziewczyny z tego co czytam to ile kobiet to tyle przyadków różnych z tym poczęciem dane płci. Trochę przechlapane jak się nie uda wstrzelić w tą wybraną i wyczekaną przez siebie płeć. Gratuluję szczęśliwcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Tak sobie czytając różne rady apropos poczęcia dziewczynki, postanowiłam wkleić kilka tych rad, które wyszukalam na różnych portalach. Może komuś pomogą!!! CO ZROBIC żEBY MIEC CóRKę Sposób planowania dziewczynki kryje sw sobie pewne pułapki, bo jak wykazały badania konieczne jest powstrzymanie się od stosunków na dwa , trzy dni przed spodziewanym dniem owulacji. Trzeba więc opanować sztukę przwidywania. Między innymi dlatego skuteczność planowania dziewczynki jest nieco mniejsza niż w przypadku chłopca. W cyklu w którym podejmujemy próbę poczęcia dziewczynki, stosunki powinny mieć miejsce o ile to możliwe codziennie po ustaniu @ aż do wyznaczonego dnia , trzy, dwa dni przed spodziewanym jajeczkowaniem. Po wyznaczonym dniu należy powstrzymać się od stosunków, nawet z prezerwatywą , az minie kilka dni po owulacji. Istnieje prawdopodobienstwo, że stosunek, nawet z prezerwatywą w czasie fazy jaeczkowania może na tyle pobudzić wydzieliny w drogach rodnych, że ułatwi to dostęp plemników męskich do komórki jajowej. Częste stosunki do wyznaczonego terminu obniża spermiogram co sprzyja dominacji plemników żeńskich. POZYCJA W przypadku planowania dziewczynki zaleca się pozycję klasyczną, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że nasienie zostanie złożone w bezpośredniej bliskości ujścia szyjki macicy, gdzie wydzieliny są zadasowe i mogą sprzyjać przenikaniu plemników męskich.Z kolei płytkie wprowadzenie członka do pochwy w chwili wytrysku zmusza plemniki do wędrowania przez całą długość pochwy, gdzie wydzieliny są bardziej kwaśne. W ten sposób względą przewagę uzyskują plemniki żeńskie. ORGAZM Pomocne jest również powstrzymanie się kobiety od orgazmu, orgazm mógłby zwiekszyć wypływ zasadowych wydzielin, które wspomagają plemniki męskie. Skurcze towarzyszące orgazmowi partnerki ułatwiają przechodzenie plemników do kanału szyjki, co znowu daje szanse plemnikom męskim. METODA DIETETYCZNA Dziewczynka potrzebuje mleka, najbogatszym źródłem wapnia jest mleko krowie i kozie oraz jego przetwory. Duże ilości tego pierwiastka znajdują się w brokułach, kapuscie, kalarepie, migdałach, żółtkach, soi, należy też jeść dużo magnezu ( otręby, pszenny chleb razowy,orzechy włoskie, gotowany szpinak i groch, nasiona, zielone warzywa). Metoda dietetyczna Założenia tej metody powstały na początku XIXw. Zwraca się w niej uwagę na to, co przyszła mama lubi jeść. Jeśli przed poczęciem preferujesz słodkości i potrawy mleczne, prawdopodobnie urodzisz córkę. Jeśli natomiast w Twojej diecie dominują potrawy ostre, słone lub kwaśne – zostaniesz mamą chłopca. Metoda ta nie jest jednak stosowana przez żadną placówkę medyczną w Polsce ani na świecie... Metoda Selnas Opiera się ona na naukowym stwierdzeniu, że komórka jajowa w zależności od dnia cyklu ma potencjał elektryczny dodatni lub ujemny. Plemniki męskie mają niewysoki ładunek elektryczny ujemny, a żeńskie – dodatni. Wyjaśnia to, dlaczego plemniki męskie z reguły szybciej odnajdują komórkę jajową, a plemniki żeńskie – potrafią dłużej przetrwać w środowisku im sprzyjającym i na komórkę jajową „zaczekać”. Jeśli chcesz począć chłopca, musisz współżyć w dniu owulacji, jeśli dziewczynkę – ok. 40 godzin przed jajeczkowaniem. Metoda chińska W Instytucie Nauki w Pekinie znajdują się tablice odnalezione w starożytnym grobowcu pod stolicą Chin. Wskazują one na płeć dziecka w zależności od wieku matki i miesiąca jego poczęcia. Chińczycy uważają, że metoda ta jest trafna w 99%. Została ona potwierdzona również w Stanach Zjednoczonych, tam jednak wskaźnik trafności wynosi ok. 85%. Jeśli chcesz urodzić chłopca, musisz doprowadzić do poczęcia w miesiącu oznaczonym literą M. Jeśli marzysz o dziewczynce, starania o dziecko podejmij w miesiącu oznaczonym literą K. Odpowiednich miesięcy szukaj, uwzględniając swój wiek. Chińskie tablice planowania dzieci Co należy obserwować, aby określić czy kobieta jest w fazie płodnej? Po skończonej miesiączce w większości cykli szyjka macicy jest zaczopowana korkiem gęstego śluzu. W miarę dojrzewania komórki jajowej pojawia się śluz. Początkowo śluz jest mętny i lepki, ale stopniowo zmienia się w bardziej rozciągliwy, przejrzysty i śliski. Zwiększa się tez jego ilość. Kobieta czuje mokrość i jakby naoliwienie w przedsionku pochwy. Wreszcie śluz wygląda jak surowe białko jaja kurzego. To właśnie jest śluz płodny. Proces zmieniania się śluzu od chwili jego pojawienia się, do osiągnięcia konsystencji surowego białka jajka kurzego, trwa około 6 dni. Pod koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję jajeczkowanie – komórka jajowa uwolniona z jajnika przedostaje się do jajowodu. W tym czasie kiedy spotka się z plemnikiem dojdzie do zapłodnienia, a więc biorąc pod uwagę długość życia plemnika kilka dni przed tym dniem jest czas płodny. Pozwala to określić objaw śluzu. Po jajeczkowaniu szyjka macicy nie wytwarza już płodnego śluzu i ponownie zostaje zamknięta przez gesty czop śluzowy. Obecność śluzu płodnego jest konieczna dla zachowania plemników przy życiu. W tym specjalnym rodzaju śluzu plemniki mogą żyć od 3 do 5 dni. Bez niego giną już po 3 godzinach. Stosując metodę obserwacji możemy dokładniej określić, kiedy kobieta jest płodna. Stosując tylko metodę opartą na przewidywaniu miesiączki dla pewności kilka dni po owulacji określamy jako dni płodne. Przy metodzie obserwacji nie ma potrzeby niejako „na zapas” powstrzymywać się od stosunków po przewidywanym jajeczkowaniu, ponieważ na podstawie śluzu dokładniej możemy określić czas płodny. Temperaturę należy mierzyć codziennie rano, o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu, na czczo, nie wstając przedtem z łóżka. Jest to tzw. podstawowa temperatura ciała. Kobiety pracujące w nocy mierzą temperaturę po nie mniej niż 3 godzinach wypoczynku w pozycji leżącej, zawsze o tej samej godzinie. Skok temperatury o minimum 0.2 stopnie Celsjusza – dwie kreski na termometrze – następuje zaraz po jajeczkowaniu. Temperatura opada ponownie pod koniec cyklu przy rozpoczynającej się następnej menstruacji. Inne objawy płodności Istnieją jeszcze inne dodatkowe objawy, które towarzysza jajeczkowaniu. Niektóre z nich występują u jednych kobiet a niektóre u innych. Są to: * napięcie piersi, wrażliwość brodawek; * ból w podbrzuszu, po jednej lub po drugiej stronie, zwany bólem owulacyjnym * plamienie owulacyjne, objawiające się pojawieniem w śluzie niewielkiej domieszki krwi. Precyzyjne ustalenie czasu owulacji, a w konsekwencji również dni płodnych bywa trudne. Generalnie zakłada się, że owulacja występuje 14 dni przed końcem cyklu. Jeżeli cykle są regularne, nietrudno wyliczyć okres płodny, biorąc pod uwagę przewidywany czas rozpoczęcia kolejnego krwawienia. Jeśli jednak cykle są bardzo nieregularne, ewentualny czas płodny rozciąga się na ¾ cyklu (bo nigdy nie wiadomo, kiedy w danym cyklu dojdzie do owulacji, można to stwierdzić, dopiero po zakończeniu danego cyklu).Zaleca się wówczas współżycie co 2-3 dni. Pewną pomocą w ustaleniu okresu płodnego może być następująca tabela: Długość cyklu w dniach Owulacja zazwyczaj występuje w dniu 26 10-14 dzień cyklu 27 11-15 dzień cyklu 28 12-16 dzień cyklu 29 13-17 dzień cyklu 30 14-18 dzień cyklu 31 15-19 dzień cyklu 32 16-20 dzień cyklu 33 17-21 dzień cyklu 34 18-22 dzień cyklu 35 19-23 dzień cyklu 36 20-24 dzień cyklu 37 21-25 dzień cyklu 38 22-26 dzień cyklu 39 23-27 dzień cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Tak sobie czytając różne rady apropos poczęcia dziewczynki, postanowiłam wkleić kilka tych rad, które wyszukalam na różnych portalach. Może komuś pomogą!!! CO ZROBIC żEBY MIEC CóRKę Sposób planowania dziewczynki kryje sw sobie pewne pułapki, bo jak wykazały badania konieczne jest powstrzymanie się od stosunków na dwa , trzy dni przed spodziewanym dniem owulacji. Trzeba więc opanować sztukę przwidywania. Między innymi dlatego skuteczność planowania dziewczynki jest nieco mniejsza niż w przypadku chłopca. W cyklu w którym podejmujemy próbę poczęcia dziewczynki, stosunki powinny mieć miejsce o ile to możliwe codziennie po ustaniu @ aż do wyznaczonego dnia , trzy, dwa dni przed spodziewanym jajeczkowaniem. Po wyznaczonym dniu należy powstrzymać się od stosunków, nawet z prezerwatywą , az minie kilka dni po owulacji. Istnieje prawdopodobienstwo, że stosunek, nawet z prezerwatywą w czasie fazy jaeczkowania może na tyle pobudzić wydzieliny w drogach rodnych, że ułatwi to dostęp plemników męskich do komórki jajowej. Częste stosunki do wyznaczonego terminu obniża spermiogram co sprzyja dominacji plemników żeńskich. POZYCJA W przypadku planowania dziewczynki zaleca się pozycję klasyczną, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że nasienie zostanie złożone w bezpośredniej bliskości ujścia szyjki macicy, gdzie wydzieliny są zadasowe i mogą sprzyjać przenikaniu plemników męskich.Z kolei płytkie wprowadzenie członka do pochwy w chwili wytrysku zmusza plemniki do wędrowania przez całą długość pochwy, gdzie wydzieliny są bardziej kwaśne. W ten sposób względą przewagę uzyskują plemniki żeńskie. ORGAZM Pomocne jest również powstrzymanie się kobiety od orgazmu, orgazm mógłby zwiekszyć wypływ zasadowych wydzielin, które wspomagają plemniki męskie. Skurcze towarzyszące orgazmowi partnerki ułatwiają przechodzenie plemników do kanału szyjki, co znowu daje szanse plemnikom męskim. METODA DIETETYCZNA Dziewczynka potrzebuje mleka, najbogatszym źródłem wapnia jest mleko krowie i kozie oraz jego przetwory. Duże ilości tego pierwiastka znajdują się w brokułach, kapuscie, kalarepie, migdałach, żółtkach, soi, należy też jeść dużo magnezu ( otręby, pszenny chleb razowy,orzechy włoskie, gotowany szpinak i groch, nasiona, zielone warzywa). Metoda dietetyczna Założenia tej metody powstały na początku XIXw. Zwraca się w niej uwagę na to, co przyszła mama lubi jeść. Jeśli przed poczęciem preferujesz słodkości i potrawy mleczne, prawdopodobnie urodzisz córkę. Jeśli natomiast w Twojej diecie dominują potrawy ostre, słone lub kwaśne – zostaniesz mamą chłopca. Metoda ta nie jest jednak stosowana przez żadną placówkę medyczną w Polsce ani na świecie... Metoda Selnas Opiera się ona na naukowym stwierdzeniu, że komórka jajowa w zależności od dnia cyklu ma potencjał elektryczny dodatni lub ujemny. Plemniki męskie mają niewysoki ładunek elektryczny ujemny, a żeńskie – dodatni. Wyjaśnia to, dlaczego plemniki męskie z reguły szybciej odnajdują komórkę jajową, a plemniki żeńskie – potrafią dłużej przetrwać w środowisku im sprzyjającym i na komórkę jajową „zaczekać”. Jeśli chcesz począć chłopca, musisz współżyć w dniu owulacji, jeśli dziewczynkę – ok. 40 godzin przed jajeczkowaniem. Metoda chińska W Instytucie Nauki w Pekinie znajdują się tablice odnalezione w starożytnym grobowcu pod stolicą Chin. Wskazują one na płeć dziecka w zależności od wieku matki i miesiąca jego poczęcia. Chińczycy uważają, że metoda ta jest trafna w 99%. Została ona potwierdzona również w Stanach Zjednoczonych, tam jednak wskaźnik trafności wynosi ok. 85%. Jeśli chcesz urodzić chłopca, musisz doprowadzić do poczęcia w miesiącu oznaczonym literą M. Jeśli marzysz o dziewczynce, starania o dziecko podejmij w miesiącu oznaczonym literą K. Odpowiednich miesięcy szukaj, uwzględniając swój wiek. Chińskie tablice planowania dzieci Co należy obserwować, aby określić czy kobieta jest w fazie płodnej? Po skończonej miesiączce w większości cykli szyjka macicy jest zaczopowana korkiem gęstego śluzu. W miarę dojrzewania komórki jajowej pojawia się śluz. Początkowo śluz jest mętny i lepki, ale stopniowo zmienia się w bardziej rozciągliwy, przejrzysty i śliski. Zwiększa się tez jego ilość. Kobieta czuje mokrość i jakby naoliwienie w przedsionku pochwy. Wreszcie śluz wygląda jak surowe białko jaja kurzego. To właśnie jest śluz płodny. Proces zmieniania się śluzu od chwili jego pojawienia się, do osiągnięcia konsystencji surowego białka jajka kurzego, trwa około 6 dni. Pod koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję jajeczkowanie – komórka jajowa uwolniona z jajnika przedostaje się do jajowodu. W tym czasie kiedy spotka się z plemnikiem dojdzie do zapłodnienia, a więc biorąc pod uwagę długość życia plemnika kilka dni przed tym dniem jest czas płodny. Pozwala to określić objaw śluzu. Po jajeczkowaniu szyjka macicy nie wytwarza już płodnego śluzu i ponownie zostaje zamknięta przez gesty czop śluzowy. Obecność śluzu płodnego jest konieczna dla zachowania plemników przy życiu. W tym specjalnym rodzaju śluzu plemniki mogą żyć od 3 do 5 dni. Bez niego giną już po 3 godzinach. Stosując metodę obserwacji możemy dokładniej określić, kiedy kobieta jest płodna. Stosując tylko metodę opartą na przewidywaniu miesiączki dla pewności kilka dni po owulacji określamy jako dni płodne. Przy metodzie obserwacji nie ma potrzeby niejako „na zapas” powstrzymywać się od stosunków po przewidywanym jajeczkowaniu, ponieważ na podstawie śluzu dokładniej możemy określić czas płodny. Temperaturę należy mierzyć codziennie rano, o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu, na czczo, nie wstając przedtem z łóżka. Jest to tzw. podstawowa temperatura ciała. Kobiety pracujące w nocy mierzą temperaturę po nie mniej niż 3 godzinach wypoczynku w pozycji leżącej, zawsze o tej samej godzinie. Skok temperatury o minimum 0.2 stopnie Celsjusza – dwie kreski na termometrze – następuje zaraz po jajeczkowaniu. Temperatura opada ponownie pod koniec cyklu przy rozpoczynającej się następnej menstruacji. Inne objawy płodności Istnieją jeszcze inne dodatkowe objawy, które towarzysza jajeczkowaniu. Niektóre z nich występują u jednych kobiet a niektóre u innych. Są to: * napięcie piersi, wrażliwość brodawek; * ból w podbrzuszu, po jednej lub po drugiej stronie, zwany bólem owulacyjnym * plamienie owulacyjne, objawiające się pojawieniem w śluzie niewielkiej domieszki krwi. Precyzyjne ustalenie czasu owulacji, a w konsekwencji również dni płodnych bywa trudne. Generalnie zakłada się, że owulacja występuje 14 dni przed końcem cyklu. Jeżeli cykle są regularne, nietrudno wyliczyć okres płodny, biorąc pod uwagę przewidywany czas rozpoczęcia kolejnego krwawienia. Jeśli jednak cykle są bardzo nieregularne, ewentualny czas płodny rozciąga się na ¾ cyklu (bo nigdy nie wiadomo, kiedy w danym cyklu dojdzie do owulacji, można to stwierdzić, dopiero po zakończeniu danego cyklu).Zaleca się wówczas współżycie co 2-3 dni. Pewną pomocą w ustaleniu okresu płodnego może być następująca tabela: Długość cyklu w dniach Owulacja zazwyczaj występuje w dniu 26 10-14 dzień cyklu 27 11-15 dzień cyklu 28 12-16 dzień cyklu 29 13-17 dzień cyklu 30 14-18 dzień cyklu 31 15-19 dzień cyklu 32 16-20 dzień cyklu 33 17-21 dzień cyklu 34 18-22 dzień cyklu 35 19-23 dzień cyklu 36 20-24 dzień cyklu 37 21-25 dzień cyklu 38 22-26 dzień cyklu 39 23-27 dzień cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej druzkowska! To jest niesamowite co zrobiłaś!!! Właśnie takich informacji w jednym miejscu szukałam! Niby wszędzie można je znaleźć, ale nigdy razem. Super sprawa! Wielkie dzięki, tym bardziej, że ja bardzo chciałabym mieć córeczkę i na pewno wykorzystam to co napisałaś! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja własnie miałam owulkę:( normalnie zawsze mnie strasznieboli ze umieram.. praiwe 2 godziny!!!! dziś 14dc ... ogóreczek czekamy na powturny tescik!!! wrazie czego sie niezałamuj bo @i tak masz miec dopiero za 5 dni;. wiec głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
elouu dziewuchy i nowo przybyłe:) ...mam do was pytanie...czy jest możliwe zeby w 28-30 dniu cyklu (długośc cyklu różna 33,32 różnie ) coś zdziałać? jak zwykle spóźnia mi się okres...32 dc mam i hmm...mam stresa bo po tym co przeczytałam o owulacji przy długości cyklu 30-32dni to mam stersa że płodne dni miałam... ejj pewnie śmiejecie się ze mnie, ale ja serio martwię się że coś zmajstrowaliśmy przez nieuwagę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
ogóreczek jak tam?!!!odezwij się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Dziewczyny!!!!!!!!!!!!! MAM DWIE KRESKI!!!!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wzięłam wolne w robocie, bo o niczym innym nie umiem dzisiaj myśleć... Dzisiaj ta druga kreska już wyraźniejsza niż wczoraj, ale jeszcze jasna... No termin miesiączki dopiero na jutro-pojutrze to i tak szybko wyszło... Ale jestem w szoku... Normalnie myślałam że jestem na to przygotowana, pewna i wogóle, ale jak do mnie dzisiaj dotarło że to już, to normalnie nie mogę sobie miejsca znaleźć... Do lekarza umówię się chyba na przyszły tydzień, bo chyba bez sensu lecieć tak od razu... I tak Maleństwo jest tak małe, że trudno będzie je wykryć, nawet przez USG... Kurcze, ale SZOK!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Witajcie Dziewczyny:-) Sheery, nie ma sprawy:-) Lubię ułatwiać sobie i innym życie:-) Więc chyba dobrze trafiłam???!!! Bebolku20 Ty to masz przechlapane z tymi boleściami, może ciąża pomoże?? A co do Nowej 26, to myślę, że nie masz podstaw do obaw, że trafił się Wam dzidziuś. Jeśli współzyjesz już przed samą spodziewaną miesiączką to raczej po ptokach, bo owulacja już dawno była. Ale jak zawsze trzeba brać pod uwagę "anomalie" w organizmie. Kobieta to nieodgadnione pasmo niespodzianek!!!! Właśnie umyłam okna w balkonowym pokoju i chyba mnie przewiało:-) a i tak mi już wcześniej nieżle leciało z nosa:-) Może się nie rozłożę. jakby były jakieś pytanka do mnie to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Na początku bardzo chce podziekować za wspaniałe informacje....dzięki druzgowska, wiele z tych inf. mnie osobiście dużo wyjaśniły i wzbogaciły moją wiedzę...;-) jednak człowiek uczy sie całe życie.. nowaa-ja tez mam nierególarne cykle, pisałam wcześniej...co 30-33 dni i mam problemy z tymi obliczeniami...@ jeszcze nie mam, czekam i tez powoli sie zastanawiam czy sie doczekam ;-) wolałam poczekać do lata by siebie trochę podbudować, zadbać i przygotować sie...zobaczymy co to będzie... ogóreczek-gratulacja....super, ja tez tak miałam jak zaszłam w pierwsza ciążę, test był pozytywny 2 dni przed okresem wiec jednak wszystko jest możliwe....super, cieszę sie razem z Tobą;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Ogóreczku, to wspaniale i cieszę się razem z Tobą:-) Pewnie wszystkie dziewczyny z forum również? Gratuluję!!!!!!! Do lekarza to masz czas spokojnie. Bierz folik i zestaw witamin dla kobiet w ciąży. Żyj Bez stresu i będzie wszystko ok!!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogóreczek to ja pierwsza Ci sedecznie gratuluje!!!! mówiłam ze umnie tak było!!!!:):):) Ja dziś w wyśmienitym nastroju.... humorek jakoś dopisuje!!!! zrobiłam przepyszne Tiramisu!!!! mnnniam jutro jedziemy po łóżko dla Fabianka.. i na jakieś zakupy zabawkowe.. zamykają duży zabawkowy sklep i meblami dla dzieci i sprzedają wszytko za 50% ceny!!! z mężulkiem już sie dogadujemy... Fabi nadal gorączkuje.. ale już widac białe plamy na dziąsłach gdzie ma być 3 i 4 wiec to napewno ząbki!!!! cholercia normalnie co sie nie przeprowadzimy to zawsze muszą koło nas coś budować!!! wyobrąźcie sobie od 6-22 non stop dzwigi koparki normalnie mam dosyc!!!! mężulek dostał kontrakt na kolejny miesiąc próbny z powodu tego wypadku... który odniósł w pracy ale to podobno tylko procedura zabezpieczająca za miesiac podpisze stały kontrakt... no mam nadzieje. siadam sie uczyc na egzaminki bo to już za 11 dni!!!! druzkowska no boleści straszne!!! a ciąża.. hmmm zoabczymy co z teghoi bedzie do maja wszytko bedzie jasne !!!! cykle już praktyczne sa regularne ale lepiej sie jeszcze troszkę poobserwowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Bebolku A co to za egzaminy masz??? Przecież sesja już dawno się skończyła! Ja piszę a właściwie męczę pracę na obronę. Bo mój "konik" to Tyflologia i wszystko co jest z nią związane. Więc temat trochę ciężki ale dla mnie bardzo interesujący. Jeszcze przede mną badania na dzieciaczkach w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach i będzie dobrze. Reszta to formalność. Muszę się wykazać bo jakoś tak wyszło, że jestem najlepszą studentką na wydziale. A to niestety zobowiązuje:-( Kasiulak, tak to prawda, że człowiek się uczy całe życie i to dobrze. Bo gorzej z tymi co ni w ząb nie próbują wbić sobie coś rozsądnego do łba tylko żyją przy swoim. Inaczej tłumacząc: głupio ale po swojemu!!! Myślę, że każda z Nas takich zna. Choćby nasi wspaniali mężczyźni:-)!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
ogóreczek:*:*:*:*:*:*:*:* gratulacje!wiedziałam że będzie oki:):):)3małam mocno kciuki i myślałam mocno o tobie cieszę się że się udało:) 3maj się dzielnie i buuuuziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Dziękuję bardzo dziewczyny ))) Kurcze, jeszcze mi w to trudno uwierzyć... Mój mąż mówi żebym się jeszcze nie podpalała, bo to wcześnie, że pójdziemy do lekarza i na spokojnie to potwierdzimy... Dziękuję wszystkim serdecznie za ciepłe słowa i za myśli o mnie. Ściskam Was mocno i trzymam kciuki za Was dziewczynki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
oj Bebolku to ostro ćwicz, napewno dasz sobie radę. Abyś tylko pewnie prowadziła, bo tam nie lubią tych co się boją!!!!! Pomyśl, że robisz to dla własnego wygodnictwa, to po primo, a potem, że dla swojego dziecka - no to dla Niego nie możesz dać plamy!!!! Nie wspomnę o Nas!!! Bo za co będziemy pić tego 7go??? Pamiętam ten stres: listopad już leżał śnieg a ja spocona jak mysz, choć mróz jak diabli. Do tego egzaminator najgorszy jaki mógł się trafić bo dziadek ok. 60tki i miał wszystkich za nic. Na 10cioro zdałam ja i Jego siostrzenica czy wnuczka, teraz już nie pamiętam. Ale powiedział mi wtedy, że mam zadatki na bardzo dobrego kierowcę i chyba się sprawdziło. Wprawy nabrałam przy sprowadzaniu aut z Niemiec dla wujka, wiesz taka dorywcza robota:-) Gdybyś mieszkała gdzieś blisko mnie to bym Cię z chęcia poduczyła na spokojnie. Mam zrobione tyle kilometrów co nie jeden facet. Dobra starczy bo wyjdzie,że się chwalę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
gratulacje dla ogóreczka :))))))))))))))) witam nowe forumowiczki :)))))))))))))) fajnie druzkowska że wkleiłaś te informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
A proszę bardzo Passiflora. I wiesz co? co ciekawe, niby znalazłam tyle mądrych materiałów na poczęcie dziewczynki to tak naprawdę sama mam obawy czy dam radę się wstrzelić z tą panną:-) Kawalera już mam więc innej opcji nie chcę tym bardziej, że dla mnie dwoje dzieci to już nadwyżka w moim domu. A tak poważnie bardzo się cieszę z ciąż innych kobiet, które tak bardzo czekają na upragnione dziecko. Tylko u siebie to jakoś tak nie bardzo widzę, tzn drugiego chłopca. Bo ja na drugim dziecku zaprzestaję "produkcji". Nie mam cierpliwości a i lata już nie te:-) Poprostu się sypię jak rupieć:-) Bardziej bym się chyba cieszyła, że nie będę mięć już więcej dzieci, niż miałabym mieć drugiego syna!!! Mało kto pewnie mnie zrozumie, ponieważ nie zna naszych przejść i tego ile mój syn musiał znieść a my razem z Nim! Nawet gdy teraz już ma prawie siedem lat nadal jest ciężko. Wspomnę tylko, że syn ma m.in. jadłowstręt psychiczny od urodzenia ( czyli inaczej mówiąc anoreksję dziecięcą), zaburzoną koncentrację uwagi i wiele innych! A tak poza tym ma inteligencję ponad przeciętną jak na swój wiek (badany przez psychologa klinicznego), i jest super spostrzegawczy i w ogóle uroczy chłopak. Ale co się namęczymy to nasze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Dodam, że interesuję się wieloma schorzeniami występującymi u dzieci, więc może jak któraś z Was będzie miała jakieś wątpliwości może pisać postaram się odpowiedzieć. Mam specjalizację z rewalidacji (dzieci i młodzież niepełnosprawna), a teraz kończę Tyflologię (dzieci niewidome). Może komuś jakaś rada potrzebna to proszę bardzo. W ogole szerokie mam zainteresowania, moją pasją było prawo, szczególnie kodeks rodzinno-opiekuńczy i przepisy przydatne przy alimentach oraz rozwodach, więc jak którejś będzie trzeba to pomogę. Choć nikomu nie życzę, paskudna sprawa i raczej naprawdę ostateczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogóreczek serdecznie gratuluję! ;-) Mam nadzieję że niedługo i ja dołączę do grona zafasolkowanych hihi ! Chociaż nie powiem że nie mam wątpliwości... Ale to zdarza się chyba każdej kobiecie, bo przecież przyjście na świat maluszka, wywraca nasze życie do góry nogami. Z jednej strony mnie to przeraża (czy ja sobie na pewno poradzę jako mama?) a z drugiej strony pragnę, aby mój świat się \"przewrócił\". I ostatnio pragnę tego bardziej i bardziej.... Z każdym dniem coraz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×