Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość starajaca30
ogóreczku przeogromne gratulacje super wiesci udanego weekendu dla wszystkich:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Witam Nowe Forumowiczki. Ogóreczek serdeczne gratulacje witaj w gronie zafasolkowanych!!!!!!!!!!!! To teraz czekamy na jakieś nowiny o płci miejmy nadzieję że trafiłaś w dziesiątkę. Bebolek powodzenia na egzaminie będę trzymać kciuki. Sama do tej pory pamiętam jaki to stres chociaz minęło już chyba z 7 lat od egzaminu. U mnie 19tc strasznie szybko zleciało juz prawie połowa za mną. Brzuszka już nie da się ukryć a tym bardziej wcisnąć w jakieś normalne ubrania. Okruszynka bardzo ruchliwa wciąż urządza jakieś akrobacje a ja jestem dużo spokojniejsza i mniej się wszystkim zamartwiam. Za trzy tygodnie następna wizyta u Gina . Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Hej, Gratuluje,, ogóreczek''!! Super!! Ciesze się, ze choc raz na miesiac można uslyszec , ze ktos zafasolkował :) to wspiera na duchu :) Teraz w kwietniu czekamy na nastepna Pania :D i dobre wiadomosci :) U mnie chyba cykl sie zmienil i bedzie dluzszy bo 17d.c mialam takie bole, jakby owulacyjne. Witam nowe forumowiczki. MIlo ze nas przybylo :) Pozdrawiam i zycze milej soboty i niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jaka- ja
Druzowska Kobieto-to straszne co piszesz i moim zdaniem powinnas sie zastanowić nad decyzja o drugim dziecku... Pomagasz wszystkim wkoło a widać sama mało zaradna jestes:( Co to znaczy albo córka albo żadne dziecko???? To moze adoptuj dziewczynke co?Dziecko to nie zabawka kórą mozna wybrac w sklepie na półce. Rzadko piszę na pomarańczowo ale twoja postawa mnie rozwaliła. Poza tym to ze miałas problemy z synem nie znaczy,ze z drugim tez bys miała albo ze nie bedziesz miała ich z dziewczynką. Zastanów sie nad planowaniem-tak aby kogos przy okazji nie unieszcześliwic:(:(:(:(:( jeśli tyle tych umiejętnosci masz i chcesz pomagac wszytskim dookoła to moze najpierw sobie pomóż!bo chyba pomocy potrzebujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
elou dziewuchy....] nie jest wesoło...okresuciągle brak.....piersi jak balony się zrobiły i bóle brzucha...temp różnie 36,6-36.3 a dzić 36.0 i mam nadzieję ze to oznaka że okres tuż tuż a nie że ktoś we nie zamieszkał... serio mam stresa...a test....boję się...i nie chcę wiedziec jeszcze jakby co.... oj pewnie śmiejecie się ze mnie ale serio mam stersa... dobra już nie przynudzam...3mcie się ogóreczek dawaj znac jak tam u ciebie samopoczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Dzień dobry, To taka ja, dużo chyba racji w tym co piszesz, rzeczywiście chyba nie jestem gotowa na dziecko a może nigdy już nie będę!!! To prawda, że lubię pomagać innym poza tym pracuję z dziećmi niewidomymi i to daje mi dużo spełnienia. Jeśli chodzi o adopcję to niestety ale nie, po pierwsze nie jest to taka łatwa sprawa od strony formalnej, ale co najważniejsze obawiam się o uczucia do tego maleństwa! Więc ta wersja odpada. Pewnie inaczej sytuacja by wyglądała gdybym nie miała w ogóle dzieci. A może już jestem wypalona po tym jednym macierzyństwie i powinnam poprzestać tylko na jednym dziecku bo na drugie nie będę miała cierpliwości? Przyznam szczerze, że sama nie wiem. Więc narazie nie będę ryzykować by nikogo nie skrzywdzić. Przyznam, że jestem bardzo wygodną osobą, toteż wizja nieprzespanych nocy, wiecznego zmęczenia, zamartwiania się czego to Maleństwo chce, a może chore?.......itp, przyprawia mnie o dreszcze. Z jednym się nie zgodzę, że jestem mało zaradna!!!!! Przyznam, iż tym stwierdzeniem bardzo mnie uraziłaś. Nie można nikogo nazywać czy określać negatywnie jeśli się tej osoby nie zna. A tak naprawdę to jeśli chcesz, dam Ci bardzo dobrą radę która powinna Tobie a może i innym posłużyć na całe życie. Staraj się krytykować zachowania ludzi a nie samych ludzi jako osób. To bardzo ważna rada która napewno ułatwi Ci kontakty z innymi a już napewno z własnymi dziećmi. Mam nadzieję, że z niej skorzystasz a może i inni sobie wezmą to do serca i głowy!!! Aha, masz rację, że nie chcę unieszczęśliwiać nikogo więc nie planuję:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Nowaa 26, A kiedy powinnaś dostać okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
w tamtym tyg...ale tem spadła i 3mam się tego że to objaw okresu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusia 1
Witam Nowa nie stresuj jak temp spada to pewnie dostaniesz @ ale z drugiej strony pomyśl sobie ze nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło moze i lepiej by było jakby los zadecydował za Ciebie........... W każdym razie nie zamarwiaj się na zapas i melduj jak sie sytuacja ma!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
mamusia :)dzięki za wsparcie.... wiem, że jeszcze parę stron dalej pisłam ze tak to by było chyba najlepiej jakby się stalo i juz....ale .nie...jeszcze nie teraz...poza tym....chcę spróbowac przynajmniej sposobu na chłopaka.... mam nadzieję że @przyjdzie lada dzień....nie stresowałabym sie tak gdybym nie przeczytała wpisu że ktoś tam począł dziecko w26 czy 27 dniu!!!!!niby niemożliwe a jednak!dlatego teraz mam takie schizy..no ale poczekamy zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Hej dziewczynki))) Właśnie sobie siedzę w pracy i popijam kawusię - dużo słabszą niż zwykle - i jeszcze raz na spokojnie czytam wszystkie wasze posty. Nowa, nie stresuj się )) Jak temp. taka niska to napewno nie zaciążyłaś... Ja ciągle mierzę i u mnie od kilku dni nie spada już poniżej 37,0 Druzkowska powiem Ci że bardzo mi zaimponowałaś taką szczerością do bólu, przyznając się do swoich słabości! Brawo!!! Myślę że jesteś bardzo dojrzałą osobą a to co mówisz odnośnie dziecka - po prostu dobrze wiesz czego chcesz i jesteś tego pewna. A tak wogóle, to myślę, że gdyby okazało się, że zaszłaś i że znowu chłopczyk, to kochałabyś to maleństwo tak samo jak upragnioną dziewczynkę ))) Jak chodziłam w ciąży z córką to do 7 miesiąca nie wiedziałam jaka będzie płeć, ale miałam przeczucie że chłopak i nawet do brzusia mówiłam "mój Kubusiu", ale jak lekarz powiedział m na USG że to dziewczynka to się popłakałam, bo czułam się, jakby ktoś zabrał mi jedno dziecko a dał całkiem inne... Wiem że to głupie, ale co zrobić? Tak czułam i już. Teraz nie nastawiam się konkretnie na chłopaka, chociaż mam ciągle nadzieję, że to jednak facecik, ale wiem, że cokolwiek się nie urodzi to i tak kochać będę najbardziej na świecie ))) A co tam u reszty dziewczyn? Zafasolkowane, jak się czujecie? Powiedzcie kiedy zaczełyście brać witaminy w ciąży? I czy jest sens iść już w tym tygodniu do lekarza, czy to jeszcze za wcześnie? Wypada mi jakoś dopiero 5 tc )))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusia 1
Ogóreczek ja u lekarza byłam bardzo wczesnie ale to dlatego ze miałam plamienie i sie przestraszyłam. Test robiłam kilka dni przed terminem @ a dwa dni po terminie już leciałam do lekarza bo nie wiedziałam co się dziej z tym plamieniem . Lekarz powiedział że według okresu to ciąża ma 4/5 tygodni ale tak faktycznie to 2,5 tygodnia. Wiesz co to zalezy jaki sprzet, mój lekarz ma 4d a podejrzewam że na takim zwykłym moze byc jeszcze za wczesnie i nie bedzie widać. Z witaminami to różnie narazie to bierz tylko folik zresztą pewnie wiesz i brałaś juz wczesniej. A taki zestaw witamin dla kobiet w ciąży mi lekarz kazał brać jakos w 10tc ale to tez dlatego że wymiotowałam i mało jadłam, tak ogólnie to słyszłam ze jak wyniki krwi są dobre to przez pierwszy trymestr bierze sie tylko folik. Nowaa ja mam kolezanke która zaszła w ciaże w czasie okresu co tez jest podobno niemozliwe i jeszcze zeby było smieszniej to jest chłopczyk a ona ma cykle bardzo długie. Także nie jest powiedziane że nawet jak jakims cudem byłabyś teraz w ciąży nie byłby to BOY!!!! Trzymajcie sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
.....hmm a temperatura?ból głowy i pobrzusza?jezzzuuu mamusia synusia....no to teraz bede miała jazdę...że coś/ktoś we mnie już jest....póki co jestem przerażona.....nie wykluczone że jeszcze dziś polecę do apteki...... no to dzień mam z głowy...już mnie własnie głowa boli-zawsze mnie w czasie lub przed pobolewa..więc moze jednak przyjdzie ten okres.... oj masakra no...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Mamusia synusia dzięki wielkie ))) Foliku to ja jem już czwarte opakowanie ))) Tylko sie zastanawiałam czy witaminy już kupić jakieś, czy dać sobie spokój... Ja też testy robiłam przed terminem miesiączki, bo w czwartek i piątek, a okres powinnam dostać sobota - niedziela. Ale już nie mogłam wytrzymać ))) Ja nie mam plamień, ale czasem czuję jakby ukłucie w dole brzucha, w zeszłym tygodniu to czułam normalnie taki ból w udach jak przy okresie, ja mam te bóle takie promieniujące do nóg zawsze, ale mysłałm że po prostu dostanę okres... Mam nadzieję, że to nic groźnego, nie jest to jakieś silne i uciążliwe, tak mnie ćmi czasem albo zakłuje... Nowa, nie panikuj!! Ja zawsze myślałam że jestem płodna jk królik, a jednak kilka dobrych miesięcy nam zajęło zanim ustrzeliliśmy fasolkę ))) Nie stresuj się tak, kobieto, może to z tego stresu okres Ci się przesunął ))) Spokojnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
ogóreczek dzinks!ja to panikara jestem straszna myśle że niedługo wam napisze że jest oki ze okres przyszedł(bo jakby mogło być inaczej)tylko cholera no zawze się mysli a co jeśli....a po tym co mamucia mi napisała ....oj wiem ze przesadzam no.... wiem ze nie tak łatwo zacążyć jak to mi się wydaje...no ale zawsze wyjątek potwierdza regułę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamausia synusia1
Nowaa przepraszam że Cie nastraszyłam wcale mi o to nie chodziło!!!!!!!! Chciałam Ci uswiadomic tylko że zawsze są jakieś szanse na chłopczyka. A takie przpadki jak zajscie w ciążę w czasie okresu to naprawde rzadkość> My z M kiedyś mileiśmy 7dc nie zabezpieczony gzdie przy moich regularnych cyklach 27 dni to było bardo możliwe że mogę byc w ciąży i nic z tego. Także jeszcze raz sorry a jak masz sie tak stresować to lepiej zrób test teraz napewno bedzie wiarygodny. Ogóreczek takie bóle brzucha w ciąży szczególnie na poczatku to podobno całkiem normalne ja tez tak miałam i w zasadzie do tej pory czasem cos mnie tam pobolewa. Lekarz kazał mi doraźnie brac nospę i się nie denerwować powiedział że widocznie taka juz moja natura. Głowa do góry napewno wszystko jest ok. Nowaa postaraj sie o tym nie myśleć !!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej dziewczynki :) nowaa nie martwsię skoro masz tak niskie temp to nie jesteś raczej wciąży. ja kiedyś tu napisałamże moja Mama zaszła w ciążę 26 dnia cyklu ale nawet lekarz jej wtedy powiedział że "ma talent do zachodzeniaw ciążę". to zdarza się bardzo radko wię się nie martw. na pocieszenie Ci dodam że moj cykl też jest bardzo zwariowany obecnie. mam 23 d.c. a tem ciągle niskie - 36,0 -36,1. zupełnie nie wiem co się dzieje? szyjka miękka,dużo śluzu a skoku tem nie ma :(. całkiem się rozregulowałam. więc może i Ty masz jakieś takie małe opóźnienie :). nie stresuj się :) pozdrawiam Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
mamusia...no co tyyy:* ja się nie pogniewałam ani nic....dziękuję za szczerośc także spoko...ale dobrze wiedzieć że wystepują takie "anomalia"... ja wierze że to po prostu psychika mi takiego psikusa robi...bo piersi powiększone, pobolewanie brzucha tak na dole, bóle głowy są i temp dzisiaj 36,0 ....ale że ja panikara i wszystko wyolbrzymiam..to hmmm....musicie to dzielnie znosić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Do Ogóreczka, Dziękuję za to co napisalaś o mnie:-) Moja Droga, folik bierz przez pierwszy trymestr bo on jest najważniejszy dla dziecka w tym okresie!!!! Jeśli chodzi o witaminki to radzę jak Mamusia, narazie się z nimi powstrzymaj. A najlepiej jedz te naturalne, one wystarczą natomiast jak dzidziuś podrośnie po pierwszymym trymestrze to włącz dodatkowo witaminy w tabletkach bo naturalne witaminki już nie wystarczą. Apropos bóli, jeśli są w miarę delikatne to nie ma powodów do zmartwień. Szczególnie naturalne są bóle kłujące po bokach (okolice jajników), przeważnie przy zmianie pozycji lub szybkim "poderwaniu" się, to są bóle więzadeł obłych, naturalne bóle spowodowane wzrostem dzidziusia a raczej fasolki:-) bo w tym czasie za wcześnie mówić o dzidziusiu:-) Do lekarza możesz pójść na wzgląd swojego spokoju psychicznego, ale jeżeli nic poważnego się nie dzieje możesz jeszcze poczekać z tydzień lub dwa. Ah, Nowaa26, tak bardzo Ci współczuję tych obaw, proszę Cię o jedno jeśli dziś nie dostaniesz tego okresu to idź do apteki kup ten test i jutro z rana sobie go zrób, by całkiem nie stargać sobie nerw a i nas by nie trzymać dłużej w niepewności. Bo musisz wiedzieć, że my też wszystko przeżywamy razem z Tobą!!!! Więc zlituj się nad sobą i nad nami. Ale i tak wiem, że będzie dobrze! Cokolwiek by to nie znaczyło!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Problem lekarza rozwiązał się sam, bo najwcześniej na wizytę dopiero 8 kwietnia i tak też się zarejestrowałam. Passiflora ))) A może już jesteś w ciąży i dlatego nie masz owulacji ????? Myślicie że to możliwe bez temperatury? Ja to mam takie przeczucie, że Ty będziesz następna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
ogóreczek :) myślisz że to możliwe przy tem 36. 0 - 36.4 od początku cyklu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
druzkowska a może Ty znasz się na tym . może to cykl bezowulacyjny ? ogóreczku Ty dobrze się odżywiaj przede wszystkim i jedz folik :) a co do witamin to poradź się lekarza. fajnie Ci :) takie miłe święta przed Wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie
trafilam na dobry i jeszzce aktualny topik, bardzo mnie to cieszy bo mam pytanko. cykl ma 28 dni , 24 mialo byc na dziewczynke i przytulanki byly, potem przerwa i 28 druga proba ( na chlopca) jak myslicie co bedzie? o ile bedzie oczywiscie bo jeszzce nie wiem czy jestem w ciazy:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Passiflorka, ja tam się w tych sprawach autorytetem nie czuję, ale kurczaki, tak sobie myślę o Tobie i tak mi się zdaje że będziesz następna )))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
dziękuję Ci ogóreczku :) pozdrawiam Cię ,dbaj o Siebie i o Dzidzię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki....ja już też myślałam, że teścik będę musiała zakupić, bo jak wcześniej pisałam:w styczniu @ dostałam 20, w lutym 22 a w marcu dopiero dzis 30 wiec juz powoli zastanawiałam sie czy noszę fasolinkę w brzuchu;-) nie wiem czym było spowodowane to opóźnienie, troche mnie to martwi, bo jak tu obliczyć swoj cykl i zaplanować dziewczynkę?oczywiście jak by był chłopczyk to tak samo byłabym szczęsliwa jak za pierwszym razem...folik biorę i szykuję sie na atak latem ;-) nowa-może z toba jest podobnie wiec sie nie martw, a jak teścik kupisz to juz będziesz spokojniejsza... ogóreczku-ja tez folik brałam przed i w trakcie ciąży do 3 m-ca, potem lekarka wprowadziła witaminki... Moze to wszystko to wina tej zmiennej pogody?trzymajcie sie cieplutko i dbajcie o siebie....czy są mamuśki, które tez planują zaciążyć latem?czy wszystko jedno kiedy?wiem, ze planowac to sobie można, a i tak życie pokaże co będzie...ale chciałabym urodzic tak wiosną, wczesnym latem, wiem jak mój synek sie urodził to praktycznie całe dnie spędzaliśmy na spacerkach, było bardzo miło i przyjemnie i taka pora by mi odpowiadała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
kasiulak to wiadac nie tylko ja mam jakieś opóźnienia :) Ty i Nowaa też więc coś w tym musi byc :) - może rzeczywiście ta pogoda :) widziszt o samo mnie martwi - jak przy tak pokręconych cyklach ustrzelic dziewczynkę :( do tej pory jak się obserwowałam mierząc temp wszystko było w miarę przewidywalne a w tym miesiącu... to mnie przeraża jak ta moja owulacja bedzie tak zmieniała swoje położenie w cyklu to i za rok mogę nie byc w ciąży ... :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
pogoda nie wykańcza!łeb pęka ie wiem tylko czy przez to że zbliża się okres czy przez to że tak mocno o tym wszystkim myśle..... eehh oszaleje chyba!po pracy chyba jednak odwiedzę aptekę...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druzkowska
Droga Passifloro, Otóż musiałam cofnąć się parę stron wstecz by poczytać jak wygląda dokładnie sytuacja u Ciebie! Więc popierwsze: musisz wiedzieć, że "anomalie" jeśli chodzi o cykle które miała czy tam jeszcze ma Twoja mama, są często genetycznie dziedziczone i mogą się ujawnić w każdym okresie życia lub co jakiś cykl. Wiem, że pewnie Cię tym nie pocieszyłam ale spytałaś mnie o zdanie więc odpisuję. Nie wykluczony jest również fakt, że może to być ciąża. Zrób za jakiś czas test jeśli nie będzie okresu, wtedy będziesz pewniejsza a My z Tobą:-) Jeśli chodzi o pogodę to naprawdę robi Nam niezłe psikusy. Zauważyłam jedno, że wiele osób które nie miało wcześniej problemu z bólem głowy - teraz poprostu mówi, że głowa im pęka z bólu. Więc chyba coś w tym jest. Toteż skoki w Naszych cyklach mogą wiele zostawiać do życzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny! Widzę że robi się gorąco! Jak dobrze pójdzie to będziemy mieć kolejne \"forumowe fasolki\" ;-) passiflora - mam nadzieję że teraz to Twoja kolej nowaa26 - czy to by było aż tak źle gdyby się okazało, że jesteś w ciąży? przecież to by była wspaniała nowina dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla Ciebie i Twojego męża - pragniecie tego oboje tylko Ty jeszcze troszeczkę się boisz. Bardzo mi z tym przypominasz mnie samą :-) kasiulak - z tymi różnicami w cyklach to nie jesteś sama! Ja też chciałabym mieć je bardziej regularne, bo również chciałabym \"trafić\" w córeczkę. I też planuję zaciążyć a staranka chcę zacząć od maja. Jak to pójdzie to nie wiem - czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×