Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość clarissa1982
Witajcie dziewczyny, Jak to miło uslyszec,ze Mamusia synusia , bedzie miala swoja upragniona dziewczynke :) tylko gratulowac i zdrowka zyczyc :) U mnie 11.dc. rano zaczełam mierzyć temp, mam jeszcze 5 testow, wiec sprobuje ich uzyc w tym cyklu. Tylko nie wiem czy od dzisiaj czy jutra. Bo w ostatnim cyklu owulka mi sie przesunela az na 17d.c. :/ NOrmalnie mialam 13-14d.c. :s Moze dlatego ostatnio jak uwzywalam testow do 15d.c. byly negatywne. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
cze dziewczyny :* mycha ból świadczy o owulacji spróbuj tem sobie pomierzyć cały cykl to może ci jeszcze dodatkowo pomoże a napewno nie zaszkodzi:)) bebolek-gratulacje ząbków:):) clarissa u nie dziś 21 dc. od 15 dnia robiłam testy i wszystkie wychodziły negatywne...a wg objawów(bóle i sluz i tep) to miałam około 16 i bądż tu czowieku mądry...w tym miesiacu już testów nie robię ale od przyszłego cyklu znów zacznę mam dziewczyny do was wszystkich pytanie - czy któras brała tabletki antykopcepcyjne przed ciążą?jeżeli tak to hjak długo i jakie. bo ja brałam z jakieś 2 lata i stresuję sie zcy bedzie wszystko okii poza tym wiosna w pełni i chce się zyć!chciałabym tak jak mamusia synusia utrafić w wymarzoną płec, no ale czy i się to uda zobaczymy, póki co mąż uż sie nie może doczekać kiedy zaczniemy działać bo on by juz chciał bym zaciążyła...ale jak wyjdzie zobaczymy:) buuziaki dla was i bede wdzięczna za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKE SOBIE JEDNA
Boże kobiety doradźcie coś bo się wykończę :-) Mam już 2 synów. Chiałam dziewczynkę, jestem przed 40-stką:-) I w 10 dc mąż miał wytrysk na zewnątrz, ale nie mamy pewności czy coś zostało w środku. Czy to może być ciążą, bo teraz po fakcie to zaczęłam się starsznie bać że jednak mogę być w ciąży, co robić? Iść szybko po taletkę po stosunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
,,take sobie jedna'' te tabletki po stosunku, to postinor due i na recepte. Jak masz w domu tabletki antykoncepcyjne, to mozesz wziasc dzis jedna, jutro druga, i trzeciego dnia trzecia. Tak mi kiedys ginekolog powiedzial, ze to ma takie samo dzialanie. A 10d.c. to chyba ok, jak na planowanie dziewczynki, moze warto zaryzkowac :) ,,nowa'' ja bralam 2 lata femoden, ale od ponad 1,5 roku juz nie biore. Wiec chyba powinno byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKE SOBIE JEDNA
clarissa - dzięki - idę dziś do lekarza, bo przytulanko było dziś w nocy :-) Też myślę, że 10 dc to bardziej na dziewczynkę, ale okropnie boję się już teraz po fakcie, że to jednak może być ciąża.Jestem w pracy, ale nie mogę na niczym się skupić. Spanikowałam. Mój brat ma dziecko z Downem i to mnie trochę blokuje. Chyba jednak poproszę o Escapelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
clarisa..ja przez ok rok może ponad jadłam Diane35 a potem przez rok Yasmin....teraz już rok mija odkąd jestem "czysta" ale stresa mam czy aby jak zaciąże bedzie wszystko oki z maleństwem...no i czy nie bede mieć problemów z zaciażeniem....ehh człowiek za dużo chyba czyta....a te testy owulacyjne miały i pomóc a totalnie pokazują co innego...i wez tu traf w owuację....no zwariowac można...ale powiem wam...hmm..że chyba to już to...tzn zaczynam myśleć wogóel o dziecku.a płeć...to już nie najwazniejsze...oczywiście nadal chcę chłopaka i spróbujemy go ustrzeić ale co bedzie to bedzie grunt by zdrowe i tym się zaczynam kierować take sobie jedna-nie stresuj się tak..bedzie dobrze, popieram clarisse by zarzyć tab anty , bo tamte to mogą ci bałagan hormonalny wywołać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKE SOBIE JEDNA
Ale ja kochane nie używam tabl. anty, bo źle je znoszę. Zawsze stosujemy gumki, nigdy żadna nie pękła. Nie wiem czy po chiwlli stosunku bez prezerwatywy może być ciąża? A chłopców "zrobliśmy" w II poł. cyklu. Czuję, że potej tabletce to będzie szok dla organizmu :-) Co robiĆ? Mąż już też w stresie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKE SOBIE JEDNA
A tak w ogóle to jesteśmy 16 lat po ślubie, no i niby doświadczeni ludzie, a jednak - chwila zapomnienia - i nie wiadomo co teraz będzie. Mamusia synusia - ja też z całego serca gratuluję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKE SOBIE JEDNA
Clarissa - czyli lepiej poprosić o tabl. anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
take sobie jedna - no wpadki nawet w małżeństwie isę dażają;-) idż do lekarza on ci najlepiej doradzi...tak mi się wydaje ja po 2 latach brania tabletek to z pół roku miałam zaburzony cykl...tzn w sdumie chyba dalej mam bo raz mam 31 dni a raz 36...nigdy nie weim kiedy następny bedzie miał:) to dobra wskazówka ze w drugiej połowie cyklu zdziałaliście chłopaków:)ja zamierzam dzień po owulacji spróbować ale zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
take sobie jedna - lekarz napewno tobie przepisze postinor due. A dodatkowo popros o recpete na paczke table anty, w razie czego bedziesz miec w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKE SOBIE JEDNA
Skołowana dzisiaj jestem totalnie :-( Nie wiem czy nie będę miała potem wyrzutów sumienia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
take sobie jedna - przeciez planujecie 3cie dziecko, to moze jednak pozostawic to jak jest, w koncu 10d.c. to odpowiedni dzien na dziewczynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKE SOBIE JEDNA
Clarissa - to nie tak. ja bym chciała, ale jak widzisz mam wątpliwości, a mąż absolutnie jest przeciwny. Mówi, że dwoje to akurat, a trójka to za dużo. Dał się namówić na chwilę bez prezerwatywy i zrobił się problem.... Nie wiem co powie mi dzisiaj lekarka. nigdy nie prosiłam o taką tabletkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Hej dziewczynki!!! Taka sobie jedna ))) Kobieto, wyluzuj! Ja z moim mężem przez trzy miesiące kochaliśmy się bez zabezpieczeń tzw. stosunek przerywany i kompletnie nic się nie wydarzyło. Po prostu zdjęłam spiralkę i trzeba było odczekać trzy miesiące zanim zaczniemy starać się o dziecko. Później następne trzy miesiące seksu włącznie z dniem owulacji i zaskoczyliśmy dopiero w trzecim miesiącu. Także sama widzisz, że naprawdę nie jest tak łatwo zajść w ciążę. Jak się stresujesz, to weź te tabletki, ale mówię Ci, nic się nie stało ))) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ogóreczka
Dziękuję kochana 🌼 Też myślę, że to chyba byłoby za proste. Wytrysk był na zewn. ale to 10 dzień :-) Wzięłam tabl. Esc. 4 godziny temu. To 13-14 godz. po stosunku Dziwnie się czuję, a lekarka mówi, że nie wystąpi miesiączka, tylko krwawienie. Za 2 tygodnie mam być chrzestną, a co jeśli będzie ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jak tam u Was po weekendzie? Ja wykorzystałam to winko, o którym pisałam wcześniej ;-) Mieliśmy z mężem niezły ubaw, bo do tej pory zbliżenia traktowaliśmy jako zbliżenia a nie chęć posiadania dzidziusia, a tym razem było inaczej. Namówiłam go, żebyśmy już rozpoczęli staranka i .... zgodził się!!! Powiem Wam, że przytulanki były 7, 9 i 10dc, czy myślicie że to na dziewczynkę wystarczy czy powinniśmy jeszcze dziś pofiglować? Nie wiem czy się uda tak za pierwszym razem, tym bardziej, że organizm mam osłabiony (bo jeszcze troszkę jestem chora), ale cieszę się że zaczęliśmy. Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam za Was kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Witajcie babczeki, sherry - milo uslyszec, ze tak pozytywnie to u Was wyszlo. Ja tez mysle, ze jakies winko czy piwko powinno pojsc w ruch, wtedy czlowiek bardziej na luzie podchodzi i jest wiekszy ubaw. !0.d.c to chyba ok, chyba ze masz dlugie cykle, to mozna, jeszcze dzis porzadzic ;) U mnie 12.d.c temp, 36,37, sluzik plodny, a testy poki co negatywne, wiec sama jestem ciekawa jak mi w tym cyklu wyjdzie. Co tam u reszty dziewczyn slychac? Nowa - czyli od czerwca zaczynasz powazne staranka :) Zaciążane piszcie, jak wizyty na USG i jak samopoczucie. milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKE SOBIE JEDNA
Jestem 2 dzień po esc. Nawet nieźle się czuję. I powiem wam, że podświadomie chciałam dziewczynkę i 10 dc to chyba ok, ale już po wszystkim spanikowaliśmy. Co innego plany a co innego gdy plany zaczynają się urealniać :-) Tak na zdrowy rozum to myślę, Że to chyba mało prawdopodobne żeby po 1 niepełnym stosunku była ciąża (tak jak pisze ogóreczek) Co ma być to będzie, ale stres jest. Moje obawy może wiążą się z tym, Ze moja bratowa w wieku 41 lat urodziła dziecko z Downem, ale podobno wiek nie gra roli, bo wiele młodych matek ma chore dzieci. Pozdrawiam kobietki w ten piękny słoneczny dzień 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
sherry_hmm:)ja odpuściłam:):)czekam wytrwale na czerwiec ale mam nadzieje ze tobie się uda:):) clarissa u mnie to te testy kompletnie nie wskazywały owyulacji...temp wzrosła, śluz, pobolewanie..a testy negatywne i wex tu bądż mądry człowieku... daj znac jak u ciebie to wychodziło bo u mnie to jeszcze tylko kwiecień obserwacje a w czerwcu działanie:):)już się nie mogę doczekać choć boję się ze znów sobie coś namanie;-) buuzuziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej clarissa - moje cykle to tak średnio 30 dni, dlatego zastanawiam się czy jeszcze dziś nie spróbować. Trochę się boję, że \"przedobrzę\" i wyjdzie chłopak, ale w gruncie rzeczy to tak już bym chciała mieć dzidziusia, że nawet jak będzie chłopczyk to będę bardzo szczęśliwa. Dodam, że nie mierzę tempki i nie obserwuję śluzu, bo ciągle o tym zapominam. Dwa dni wszystko dokładnie zapisuję, potem trzy dni nic, potem sobie przypominam, że miałam zapisywać i obiecuję, że od następnego miesiąca zacznę, i znowu zapominam. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że to troszkę przez moją pracę. clarissa daj znać jak to wyjdzie z tymi testami. nowaa - ja myślę, że nam wszystkim się uda!!! Z taką grupą wsparcia prędzej czy później każdej się uda. Mocno w to wierzę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
sherry - moj ostatni cykl miał 30 dni, i owulka wypadla mi 17d.c., wiec mysle, ze chyba smiało dzis mozecie działać, zwłaszcza ze zolnierzyki meskie sa oslabione :) po ostatnich przytulankach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enkeli
Witam się serdecznie, w styczniu urodziłam Piotrusia i mi się wszystko sprawdziło, jeżeli chodzi o ten kalendarz chiński ;) Piotruś "powstał" w pierwszym cyklu starań, w tzw. "złotym strzale" jak to mój mąż powiedział...za jakiś rok będę starała się o dziewczynkę dlatego zajrzałam tutaj i będę się stosować do wskazówek... Pozdrawiam wszystkich starajacych się i tych, którym się już udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
enkeli elou:)podbudowałam się;)bo ja czekam na złoty strzał na czeriwc by chłopaka mieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKE SOBIE JEDNA
Dziewczyny ja mam dwóch synów z II połowy cyklu. życzę owocnych prób :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość statrajaca30
witajcie widze ze na forum wze i duzo nowych dziewczyn sie pojawiło mamusia synusia gratulacje spisaliscie sie z mezem wzorowo :-; ja nie miałam czasu zbytnio zagladac byłam w polsce na urlopie takze troche odpoczelismy z mezem ale chce wam napisac troche ciekawostek otoz: robiłam sibie troche badan takze wszystkie hormonki u mnie ok jak nam nie wyjdzie do wakacji to bede miała hsg takze to juz jakis krok do przodu:-) miałam tez robiony monitoring i byłam troche wszoku poniewaz w 12dc moj dominujacy pecherzyk miał25mm czyli gotowy do pekniecia co ja zawsze stawiałam ze do owu jakies 3,4dni takze badanie estadriolu z krwi wykazało lada moment owulacje a jak poszłam na usg 14dc było juz po owu z prawego jajnika i zobaczcie a tempka szła mi do gory w 16 17dc normalnie szok i powiem wam jeszcze ze sluz był bardzo wiarygodnym wyznacznikiem poniewaz w 12dc miałam szczyt sluzu i pecherzyk pekł albo w nocy albo rano 13dc bo sluzu 13dc juz nie miałam no i oczywiscie mega bol prawego jajca 12 13dc no i owu szła własnie z prawego jajnika takze w moim przypadku temperatura skacze tak ok dwie trzy doby po owulacji a my czesto w dniu skoku tempki probowalismy jak juz było po owu:-( ale bol około owulacyjny i sluz mnie nie zawiodł takze teraz bede miała wieksza szanse z uzyskana wiedza monitoring jest super sprawa w planowaniu chłopca poleca 1,5 roku staran i nic ale teraz moze bedzie łatwiej jestem podbudowana ze ze mna jest ok takze staranka beda bardziej na luzie bajaderko ogoreczku jak tam samopoczucie👄 nowa26 mam nadzieje ze sie wkoncu zdecydowałas clarissa pozdrawiam ciekawe jak tam u ciebie testy wyjda bobelek zycze ci ustabilizowania sytuacji i owocnych staranek pozdrawiam wszystkie planujace i oczekujace prawie juz mamusie🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
elouu starająca30:) tak zdecydowałam się:):)na czerwiec:):)i teraz czekam az on nadejzie:)temp mierze i testy robię i się obserwuję a o dalszych poczytnaniach napewno dam znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem \"nófka sztuka\" na forum. Mam 35 lat skończone . W br w sierpniu stuknie mi 36 . Chcę zaplanować dzidziusia. Marzę o dziewczynce. Dodam że mam dwóch synków 17 i 11 lat. Poradźcie co robić. Byłam już u gina więc powiedział że jak już to brać się do pracy i przytulanek . A ja chcę liczyć na to że jednak będzie dziewczynka. Potrzebuję pomocy w odczytywaniu chińskich tablic . Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkie starające się i które zafasolkowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
elu nowa 35 na chińskich tablicach ale tych dobrych bo jest ich kilka wydań patrzy się na wiek skończony!tzn jeżeli w sierpniu skończysz 36 to teraz , na kiwecień, maj czerwiec i lipiec bierzesz wiek swój jako 35 a od sierpnia września itd bierzesz 36 i patrzych w miesiacu poczęcia czy masz K czy M (kobieta, mężczycna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×