Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość stała podczytująca
dziewczyny jako że Wasze dzieci były planowane, to znacie ich dokładny moment poczęcia dlatego chciałabym zapytać czy na usg (tych początkowych do 13 tygodnia) wiek ciąży zgadzał się z tym faktycznym co do dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stała podczytująca
Dzięki Berniu:) U mnie w pierwszej ciąży zgadzało się idealnie co do dnia, a teraz jest aż 3 dni różnicy (ciąża w/g usg jest młodsza o 3 dni) i martwię się czy taka rozbieżność jest dopuszczalna? Czy wiesz coś może na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stała podczytująca, moja mała od początku jest 9 dni do tyłu,tzn wiek ciąży lekarz liczy mi od OM -9dni,nie jest to nic złego,nie powinnaś się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajaderka 727
Mirka 123 ale skąd wiesz jakby Twój poród przebiegał gdybyś miała sn, ja też przed porodem sn nasłuchałam się takich negatywów że wołałam o cc w szpitalu i dziękuję Bogu że chciał inaczej.:) Ja rozumiem że są dziewczyny które bardzo ciężko przechodzą porody naturalne ale wydaje mi się że to nie jest kwestia nastawienia, rozmawiałam z lekarzami na temat cc i wszyscy zgodnie mówili że wiele czynników wpływa na to jak kobieta szybko do siebie dochodzi po cc, wiek, otyłość, sprawność fizyczna, istniejące przewlekłe choroby i wiele innych. Ja akurat miałam lekki poród sn inna może mieć gorszy, przy cc jest ten komfort że nie czuje się w ogóle bólu i krocze nie dokucza, natomiast po sn, nie zawsze krocze goi się tak jakby się tego chciało. Uważam że nie ma co się bać porodu bo jeden i drugi ma w sobie jakieś zalety. Jeśli któraś z Was musi mieć cc więc trzeba uznać że tak miało być a zdrowie dziecka jest dla nas przecież najważniejsze :) Stała podczytująca, zgadzam się z Aganiok, lekarz liczy wiek ciąży od OM. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stała podczytująca
Zgadzam się, że lekarz liczy wiek ciąży od OM, ale usg liczy faktyczny wiek ciąży (+ 14 dni) i właśnie o ten mi chodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stała podczytująca ten wiek z usg to tez nie jest tak 100% bo to są jakies tam normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie sobie pytanie
czy którejś z was się udało planując dzieczynkę zajśćw ciążę za pierwszym razem? np 10 dnia cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stała podczytująca
No właśnie chodzi mi o te normy, bo sama kiedyś pisałaś, że do pewnego momentu, czyli do końca 13 tygodnia wszystkie zdrowe zarodki rosną tak samo więc wiek zarodka powinien być w jakiś tam widełkach i zastanawiam się czy te 3 dni różnicy można potraktować jako błąd w precyzji ultrasonografisty, który akurat uchwycił zarodek od jednego końca do drugiego może mniej dokładnie i dlatego pomiar dziecka wyszedł taki a nie inny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Mam do Was pytanko, dzis mam 25dc i zastanawiam sie czy jutro rano test ciazowy moze cos pokazac przy cyklach 28. nakrecilam sie i sama jestem ciekawa czy cos sie udalo. Test owul. byl pozytywny 13dc, przytulanko 13dc wieczorem i 16dc. Kurcze ja juz sama nie wiem, czy czekac do 28dc czy testowac jutro rano. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stała podczytująca
mnie wyszedł pozytywny test o czułości 10mlU/ml w 25 dc przy cyklach 28 dniowych więc chyba warto testować jutro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu uk, jeśli masz testy o czułości 10 miu\ml to możesz już testować, życzę z całego serca 2 upragnionych kreseczek na teście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc "stała podczytująca" dziekuje za twoja odpowiedz, jade dzis po test i jurto rano sprobuje. Troszke tak z dystansem bo boje sie ze znowu pudlo, no ale juz nic nie zmienie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stała podczytująca
powodzenia zatem:) trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że we wczesnej ciąży również test owulacyjny pokaże tłustą 2 kreskę :) (taką jak przy owulacji albo jeszcze mocniejszą). Ja miałam starania 3 dni przed owulacją (10 dc, nieplanowane ;) gdyż owulacja po Castagnusie przesunęła mi się i była 3 dni wcześniej) oraz około 11 godzin po owulacji (o ile dobrze oceniłam jej moment) ...ale kompletnie się nie nastawiam. Trzymam kasiu uk kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny!!!!! Nie wiem czy cos w tym cyklu wyszlo, zobaczymy.... Araguaia trzymam kciuki, bo z tego co napisalas to masz szanse, jak kazda z nas. Pozdrowionka dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie! ....będę jednak zdziwiona jeśli uda się z 1 razem :) (w pierwszej ciąży udało się w 2 cyklu ale wtedy były to strzały na chybił trafił ;), nawet nie analizowałam kiedy mam dni płodne). Dopisałam się do listy :) STARACZKI: nick................wiek ......cykl starań.......@.........planowana płeć: ni_ka.................31............6...........4.05.11.......dziewczynka Kasia uk.............32........................12.07.11......chłopiec AneczkaK...........30...........1............16.04.11......dziewczynka nunia.................28...........2............................dziewczynka monico..........................................................dziewczynka LUCYNKA30.........30............1...........................dziewczynka 8kika8................26............3..........27.04.11......dziewczynka Madziii22............22............4..........28.04.11.......chłopiec Araguaia.............32............1...........................dziewczynka BRZUCHATKI : nick................wiek........m-c porodu.....planowana płeć/płeć z usg 1)Ewinka_...........33.........................dziewczynka/dziewczynka 2)Kate83.............27..............V..........chłopiec SZCZĘŚLIWE 3)Ewelina29.........30.........................dziewczynka/Nicolas 4)Kubolinka..........31............VII.........chłopiec 5)Fikusowo..........26.........................dziewczynka/dziewczynka 6)Aganiok........................................dziewczynka/dziewczynka 7)Ninka ..............27.............VIII.......dziewczynka/dziewczynka 8)Bernia.............35...............X........dziewczynka/chłopczyk 9)Kaddy..........................................dziewczynka/dziewczynka 10)Mama3synusiów..29...........X\\...........dziewczynka\dziewczynka 11)Myszka281.......23...........XII..........dziewczynka/ 12)Megi31...........................XII.........dziewczynka 13)mama2chłopców............................dziewczynka/dziewczynka MAMUSIE : nick.................wiek......data urodzenia..........płeć 1)Mamunia30.......30.................................chłopiec 2)HopeU.............?...........04.02.2011..........chłopiec 3)Ewik78............32.........04.04.2011..........chłopiec 4)kibicka_35...........................................dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia bardzo milo ze dopisalas sie do listy, ja na dniach bede ja aktualizowac, z miom szczesciem ty tylko zmienie date @, i powinnam wpisac ... kolejny cykl :( Napisze Wam, ze wyczekuje wszelkich objawow @, ale w glebi to ich nie chce. Jesli mi sie nie udalo to juz napewno koncze z testami i witaminkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofia000
Może ja napisze o swoich staraniach. Przez 6 miesięcy nie mogłam zajść w ciążę. I kalendarzyk nic nie dał , obserwacja śluzu i mierzenie temp. też. W końcu postanowiłam na własną rękę zrobić badania hormonalne. Wyniki były w normie jednak poszłam z nimi do lekarza. Wybrałam mniej więcej moment, w którym powinnam mieć owulację. Podczas wizyty powiedziałam lekarzowi o moich wielomiesięcznych staraniach. Zbadał mnie oraz zrobił mi USG podczas którego okazało się że mam owulację tzn. dopiero ona nastąpi za ok. 2-3 dni. Wykorzystałam to jeszcze tego samego dnia. Dodatkowo lekarz przepisał mi Duphaston który miałam brać bodajże od 15 dc. I . Udało się:) Jestem w 6 miesiącu ciąży i prawdopodobnie to córeczka tak jak chciałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stała podczytująca
kasiu uk, ja gdy robiłam ten ostatni test, który wyszedł pozytywny nie miałam nawet ćwierć objawu, nic;) dlatego byłam w ogromnym szoku pomimo, że ciąża planowana;) poza tym szok podwójny, bo udało się w pierwszym cyklu starań:) bądź dobrej myśli:) trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję by dziewczyny, które już znają płeć swoich dzieci dopisywały na końcu coś w stylu O-3, O-1, O+12 itp., gdzie: O-4 - starania 4 dni przed owulacją O-3 - starania 3 dni przed owulacją O-2 - starania 2 dni przed owulacją O-1 - starania 1 dzień przed owulacją O+8 - starania 8 godzin po owulacji O+12 - starania 12 godzin po owulacji O+20 - starania 20 godzin po owulacji ...czyli wszystko z minusem oznacza dni a z plusem godziny (wiadomo, skoro komórka jajowa żyje maksymalnie 24 godziny to nie ma sensu podawanie dni po owulacji) ...zgapione z forum www.in-gender.com ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, dawno mnie tu nie bylo, bo nie bylo co pisac :) Kasia uk - trzymam kciuki :) U mnie sex w tym cyklu byl tylko w 6 i 13dc. Przy czym tempka skoczyla 14dc, a sluz plodny ( pierwszy raz w zyciu) pojawil sie w 11 dc ( duzo ) i 12dc juz mniej. Jakos nie mam ochoty juz na te cale sekszenie sie :P Nie nastawiam sie na nic, choc dzis brzuch mnie boli dosc mocno caly dzien jak na miesiaczke, co sprawilo ze powrocily myli i zajrzalam do Was. Pozdrawiam wszystkie i powodzenia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj swiete slowa
dawno mnie tutaj nie było wiec dodam swoje trzy grosze :) wszytskim mamom ktore staraja sie o dziecko ! powtarzam o dziecko!!! nie o chlopca czy dziewczynke zycze wszytstkioego co najlepsze aby jak najjszybciej doznały tego cudu jakim jest dziecko :) a wszytskim debilkom ktore chca chlopca lub dziewczynke i o to sie staraja życze aby Bog juz nigdy nie dał dziecka! Takim kobietą naplulabym prosto w pysk, nienawidze takich ludzi gardze Wami i uwazam że Bog powinen Was za to skarac! zycze Wam aby jak juz zaciazycie Bóg dal dziecko chore tak abyscie mogły zalowac tego do konca zycia! tego że dla własnego "widzi mi się" probowałyscie wpłynać na rzeczy na które nie macie prawa wypływu! pozdrawiam beda tutaj zagladac dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ally84, faktycznie dawno cie nie bylo. Super ze sie odezwalas, przeciez my zaraz obok siebie :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja i swoje 3 grosze dorzucę. Ja np. rozumiem gdy ktoś w głębi serca marzy o dziecku danej płci i delikatnie próbuje zwiększyć na nie szansę dietą czy terminem starań ...ale tylko wówczas gdy po prostu pragnie kolejnego dziecka i dziecko przeciwnej płci równie mocno tego kogoś uszczęśliwi i w żadnym wypadku go nie rozczaruje (i nie stresuje się czy na USG usłyszy że to "nie ta" płeć ;) a zwiększanie szans traktuje po części jako "zabawę"...może "zabawa" nie jest tu dobrym określeniem ale nie wiem jak to inaczej ująć ;)). Nie rozumiem natomiast i nie popieram kiedy ktoś stara się o kolejne dziecko tylko dlatego, że może tym razem uda mu się począć dziecko wymarzonej płci a nie dlatego, że czuje potrzebę powiększenia rodziny, niezależnie od płci nowego potomka. Co do Twoich życzeń "oj swiete slowa" ...mogę się z kimś nie zgadzać ale nigdy nie mogłabym życzyć temu komuś czegoś takiego (może odrobinę lepiej by to zabrzmiało jakbyś życzyła niemożności zajścia w ciążę a nie choroby i cierpienia dzieciom :(). Z jednej strony piszesz, że martwisz się o te "niechciane" dzieci a z drugiej strony życzysz im (piszesz, że matkom ale siłą rzeczy również i dzieciom) choroby a więc i cierpienia oraz ciężkiego życia, troszkę to dziwne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!!! U mnie 26dc, zrobilam rano test i fasolki nie ma. Jeszcze dwa dni i zaczynam nowy cykl. Nakrecilam sie, tak bardzo nie chce aby byla ona jedynaczka, no ale coz nie wychodzi pomimo moich stran. I jak tu spelnic jej wielkie marzenie? Jak odpowiadac na jej pytanka, kiedy bedzie miala dzidzie? Pozdrowionka i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasiauk
a adopcja, a domu dziecka? nie lepiej dac szczescie takiemu dziecku niz wypruwac sobie zyły zeby zajsc w ciążę! moze jestes juz bezpłodna, moze nigdy w zyciu nie bedziesz miala juz dziecka! daj szczescie dzieciom ktore tego potrzebują! ilez sierot w domu dziecka potrzebuje pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia UK mi przy 28dniowych cyklach test i to cień wyszedł dopiero 26dc a dwie grube kreski dopiero po tygodniu. Wiec nie ma co się sugerować innymi osobami. Trzymam kciuki. Moj mały ma już pól roku i jest kochany... Dawno mnie tu nie było i brak słów co tu się dzieje! Pani święta jak można życzyć komuś czegoś złego? Uważaj zeby takie życzenie nie odwróciło się przeciw tobie. Jestes chora i to powaznie! Chyba wszyscy podzielają ta opinie wiec czego tu szukasz? Wogole wdawanie się w dyskusje z uposledzona osoba nie prowadzi do niczego! Pozdrawiam cała resztę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu uk, a robiłaś z ciekawości test owulacyjny? Wielu dziewczynom pokazał ciążę (test owulacyjny zawsze w ciąży wychodzi pozytywny) jeszcze zanim 2 kreski pojawiły się na teście ciążowym :) Ja używam testy ciążowe One Step Pregnancy Test, są bardzo czułe (wykryły mi ciążę przed terminem miesiączki ale kreska była wtedy bardzo blada), używam też tej samej firmy testy owulacyjne ...i o ile kreska testowa w dniu owulacji była przez kilka miesięcy prawie taka sama albo taka sama jak kontrolna to teraz w pierwszym cyklu z Castagnusem kreska ta była wyraźnie ciemniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja mysle ze jeszcze moze bylo za wczesnie. Nie znam sie na tych testach, sama nigdy nie bylam w ciazy, ale mysle ze nie mozna patrzec jedna miara na te testowanie. Jednym sie uda na kilka dni przed miesiaczka innym nie. Moja bardzo dobra przyjaciolka jest teraz w 7 mcu ciazy. Cykle miala ok 30 dniowe. Zrobila test w 29dniu - nic, w 31 - nic w 35 nic i do piero w 38 dniu cyklu byl cien cienia. w 40dniu juz grube dwie kreski. Nie u kazdego musi wyjsc wczesniej. To wszystko zalezy od dokladnej daty ( ktorej nigdy nie znamy bez monitoriungu ) owulacji i od tego jak szybko w naszym organizmie przyrasta ten piekny ciazowy hormon :) Czekaj cierpliwie, moze okres nie przyjdzie, a jak przyjdzie to coz... trzeba podniesc nosek do gory i zaczac od nowa. Zycze powodzenia tak czy inaczej. U mnie dzis 20dc - jeszcze 7 dni i okres. Nie nastawiam sie kompletnie na ciaze, poniewaz w tym cyklu w dniach plodnych i mozliwych mialam tylko 1 stosunek w 13dc. Wczoraj dosc mocno bolal mnie brzuch jak na okres i jajniki kuly - naprawde mocno. wieczorem to az zaciskalam zeby jak zaklulo, dzis takie lekkie mulenie i nic poza tym. Nie nastawiam sie na cud, ale nadzieja zawsze jest. Dam znac za kilka dni co i jak :) Pozdrawiam cala reszte dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×