Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Dni na dziewczynke: maj : 1,8,9,10,13,14,15,18,19 czerwiec: 1,4,5,6,9,10,11,14,15,16,19,20,23,24,27,28 lipiec:2,3,7,8,12,13,16,17,18,21,22,25,26,29,30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie,czy jesli mialam owulacje w 12 a dzisiaj jest 29 dc i nadal nie mam@ to czy jest szansa, ze jestem w ciazy? Wiem, ze prosciej zrobic test, ale jakos chce zyc ta nadzieja a jak zrobie test to wszystko bedzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelkowa mama - jeśli miałaś owulację w 12 dc, to @ powinna być w 27, najpóźniej w 29 dc, a Ty nie dostałaś dziś więc.. chyba możesz już zbierać gratulacje :) A mierzysz temp, bo jeśli masz podwyższoną to też dobry znak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam owulację właśnie 12 dc i cykl mam 26 dni, @ przychodzi 27 dnia - mam nadzieję, że w tym cyklu nie przyjdzie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej hej marcelkowa Mamo jest szansa :) podziwiam że tyle wytrzymałaś i jeszcze nie zrobiłaś testu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
hmm tak patrzę na te znaki zodiaku i widze że musze 3mać kciuki by owulacje mieć przed 22 czerwca bo potem wchodzi rak i dziewczynka;/ marcelkowa 3mam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! czy ktoś może mi to wszystko wyliczyć??? Mam już dwie córeczki i właśnie staramy się z mężem o trzeciego dzidziusia bo bardzo pragniemy mieć synka! Ze zwykłego kalendarza chińskiego wynika mi że na syna to kwiecień czerwiec lipiec... Ale o co chodzi z doliczeniem 9 miesięcy??? Jestem zielona:(:( Dodam że mam skończone 24 lata a w październiku kończę 25. Bardzo proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
wg tej tabelki co u wójcika w książce jest to nic nie doliczasz!patrzysz tylko na swój wiek w chwili poczęcia!tzn jak w pażdzierniku kończysz 25 lat to póki co patrzysz na wiek 25, tylko sa r ożne te tebelki ale to co link wkleiła clarissa pokrywa się z tabelką wójcika więc ja nie odliczałam nic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Marcelkowa mama biegnij po test :) Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!! Dziewczyny sprawdzałam oba kalendarze i po angielsku i po polsku i wychodzi dziewczynka... No trudno, nie można mieć wszystkiego... Ale wiecie co, dziewczynki są strasznie fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie tak marzy dziewczynka...mój synek kończy 2 latka a ja chciałam rozpocząć staranka o córeczkę, ale problem w tym, że mam strasznie nieregularne cykle a przecież tu tkwi cały szkopuł by dokładnie sobie policzyć te właściwe dni...pomóżcie mi sie w tym odnaleźć: jak dostanę okres 30.04 to w połowie cyklu (czyli około 15.05 byłaby owulacja-dł. cyklu 30-31 dni)i kiedy mam starac sie o córcie a kiedy zaprzestać?proszę o poradę...i właściewie jak długo trawły wasze obserwacje temp. żeby byc 100% pewna ze to juz trzeba działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluję wszystkim mamuśkom, którym udało sie utrafic w wymarzoną płeć...tym, które sie troszkę rozczarowały, tez życzę zdrowia i niech dzidzie chowają sie zdrowo...mam nadzieję, ze niebawem do Was dołączę;-) chciałabym urodzić w przyszłym roku tak kwiecień, maj....ale życie pokaże jak będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelkowa mamo biegnij o test!!! Jak tobie i ajaderce się uda to normalnie zaczynam od zaraz starania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
kasiulaku :) mi też marzy się dziewczynka :) pracujęmy nad tym :) mój synek ma 3 latka i domaga się jużdzidzi w domku :). niestety przy nieregularnych cyklach ciężko stwierdzic tak dokładnie kiedy działac a kiedy nie :( moje cykle też nie są bardzo regllarne od 25 do 35 dni :(. a najgorsze że obserwuję się od sierpnia i do lutego było w miarę : owulacja między 13 a 16 dniem a jak zaczęłam starania przesunęła się na po 20 dniu i tak naprawdę nie wiem nawet dokładnie kiedy to było bo temp rosła stopniowo od od 21 dnia :(. w tym cyklu też tak rośnie dziwnie :( tylko że już od 13 dnia ale nie tak jak zawsze :( ja próbowałam jeszcze z testam ale też dziwne wyniki miałam - ale są dziewczyny które je chwalą. może Ty też kup sobie testy i sprawdz jeden miesicąc , dodatkowo mierz tem i obserwuj śluz. jeśli chcesz urodzic kwieciń /maj tzn że w ciążę chcesz zajśc w lipiec sierpień czyli masz jeszcze trochę czasu na obserwacje :). zazdroszczę kobietom które mają regularne cykle. powiem Wam Dziewczynki że myślałam że się uda w tym miesiącu ale jakoś przestaję w to wierzyc. nawt nie umiem określic którego dnia miałam owulację :( , bo wygląd śluzu nie pokrywa mi się z temperaturą i wynikiem testu :( :( :(. Porażka ..... pozdrawiam Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Passiflorka, nie łam się, może spróbuj iść do gina na monitoring? Albo idźcie na całość i co będzie to będzie :):):) Szanse są pół na pół :) A może akurat... Ja chciałabym synka, ale wszystkie kalendarze mówią o dziewczynce w tym okresie kiedy zaszłam. Trudno. Dziecko to dziecko, grunt żeby było zdrowe i żeby je donosić:) Trzymam kciuki za Ciebie :):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Wybaczcie zę was zaniedbuje ale z ta przeprowadzką urwanie gowy! Marcelkowa mamo jak tam?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
elou dziewczyny:) wiecie co?tak sobie myśle i myślę i zaczynam mieć podejście jak ogóreczek - też chciałabym chłopaka ale najwazniejsze byleby zdrowe! mi wypada chłopak na czeriwc tylko by zdążyć przed 22gim bo potem jest już znak zodkiaku rak (baba) jakbyco;-) ale co tam..będzie co ma być! najwazniejsze że decyzja podjęta:) dziś mam 30dc i ciągle brak @...ale od 2 dni mam bóle brzucha straszne i piersi nabrzmiałe także pewnie to kwestia czasu kiedy przyjdzie:) to mój ostatni cykl obserwacji!więc mam nadzieję ze bede wiedziała kiedy mam dokładnie owulację by w czerwcu wszystko się udało najgorsze że ie mam stałych dni-raz mój cykl 29dni ma a raz 36 i bądż tu mądry...ale ebdzie co ma być marcelkowa jak tam? mamusia jak twoje zdrówko? clarissa co tam u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jeżeli 1 dc zaczął mi się ok 7-ej rano, to przytulanki w nocy, właściwie o 4-ej nad ranem z 9 na 10 dc liczy się jako 10 dc? Już jestem zakręcona z tym liczeniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! Marcelkowa mama, już teraz wiem że niepotrzebnie spanikowałam, dzięki za odpowiedź. Też słyszałam że kobiety o mocnej budowie ruchy dziecka mogą poczuć nieco później ale właśnie u mnie jest trochę na odwrót bo ja raczej do takich nie należę i stąd ten strach u mnie mógł się pojawić. :) W każdym razie trzymam mocno za Ciebie kciuki za ten pozytywny test ciążowy....:) Dziewczyny mi z tych wszystkich chińskich kalendarzy wychodzi chłopak, niby w to nie wierzę ale jednak.... mam takie przeczucia że to będzie prawda tym bardziej że tak jak pisze Andziak my też wcześniej plemników nie osłabialiśmy. Teraz to ja już w tym wszystkim się pogubiłam, już sama nie wiem dokładnie kiedy miałam owulację ale mogę Wam napisać jak to dokładnie u mnie było z tempką i ze śluzem. Otóż seks był 11 dnia cyklu w piątek, wtedy miałam drugi dzień wydawało mi się że dobrego śluzu rozciągliwego, w sobotę nic nie czułam ze względu na zakłócenia po nasieniu a w niedzielę czyli 13 dnia cyklu miałam piękny rozciągliwy śluz aż że tak dosłownie powiem mokro a temperatura była 36,45 i na kolejny dzień czyli w poniedziałek 14 dnia cyklu nadal piękny rozciągliwy śluz i mokro tempka wynosiła 36,50 czyli zaczęła rosnąć i we wtorek czyli 15 dnia cyklu jeszcze tylko rano coś odczuwałam jeśli chodzi o śluz a tempka była 36,55 i we środę już sucho i wydaje mi się że tu była najwyższa temperatura czyli 36,75. Sądząc po wykresie wyraźny skok był w środę a owulacja przed skokiem ale kiedy tak dokładnie tego nie wiem. Różne źródła różnie podają, ostatnio czytałam że podobno owulacja może nastąpić już dwa dni przed skokiem w momencie powolnego rośnięcia temperatury ale ja na NPR dowiedziałam się że wyraźny skok tempki następuje podobno zaraz po owulacji i tego się trzymam. :) Jeśli natomiast chodzi o ból piersi to zaczęły mnie boleć od niedzieli delikatnie a w poniedziałek dosyć mocno mnie bolały i podbrzusze również. Jeśli któraś z Was mogłaby powiedzieć co sądzicie o mojej interpretacji wykresu, kiedy Waszym zdaniem nastapiła owulacja, moim zdaniem mogła najwcześniej wystąpić w niedzielę powiedzmy wieczorem bo od poniedziałaku zaczęła powoli wzrastać. Zaznaczam jeszcze raz że plemniki nie były u nas w ogóle osłabiane i wtedy już zrezygnowałam z testów owulacyjnych które mnie często wprowadzały w błąd. Powiem tylko jeszcze że jak robiłam wcześniej testy owu to nigdy 11 dnia cyklu nie miałam pozytywnego , przeważnie 12 ale i później. Cykle miałam regularne co 28 dni ale owulację różnie, najwcześniej 13 dnia cyklu. Co sądzicie o tym wszystkim bo ja naprawdę już pogubiłam się :( Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam swoją prośbę!!!!? Wytłumaczcie mi jak to liczycie dni cyklu na chłopca i na dziewczynkę!!! Bardzo proszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marl
Witam Dziewczynki Bajaderko nie martw się, zobaczysz bedziesz miała dziewczynkę, według mnie jest to mało prawdopodobne abyś owulację miała 12 dnia cyklu, ja również mam sykle 28 dniowe czasami 29 i jak byłam na usg to wszystko wskazywało na to , że owulacja bedzie 14 dnia cyklu i pewnie tak samo było u Ciebie. Na pocieszenie powiem ci jedno ja mam dwóch chłopców i bardzo ale to bardzo chciałam córeczkę i wyobraź sobie, że koleżanki namówiły mnie na wróżkę i karty tarota i zgadnij co usłayszałam...... Wróżka powiedziała, że będę miała trzeciego syna bo z moim mężem nie mam szans na córkę, mówię ci jakby mnie piorun trafił, myslałam , że zemdleję... Byłam zła , że dałam się wciągnąć i rozmawiałam z tą wróżką..... mam nadzieję , że to lipa , (było to w formie meila) A teraz boję się cokolwiek planować bo mam wrażenie , że i tak nic z tego nie będzie. Nie przejmuj się , stało się jesteś w ciąży i myśl pozytywnie i napewno będziesz miała córeczkę, na marginesie chłopcy też są fajni, najwazniejsze aby maleństwo było zdrowe i abys ty była zdrowa bo to jest w zyciu najważniejsze. Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajaderka, szanse na córkę masz duze..POWODZENIa!!! Marcelkowa Mamo, trzymam kciuki za tescik. Pytałaś o moją pracę. Otóż jestem w amoku normalnie bo za miesiac musze ja oddac, a dopiero robię badania. Tytuł to:\" Oczekiwania wspólczesnej rodziny wobec polityki prorodzinnej państwa. Potrzeby a realne możliwości ich zaspokojenia \". ;-) Gdybyś Ty lub inne dziewczyny, miala czas i ochote wypełnic moją ankietę, to byłabym bardzo wdzieczna. Podaję link :-) http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/3492/sec-xH8B92To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogóreczek
Mom zdaniem owulacja była we wtorek, ale na 100% to naprawdę trudno powiedzieć... U mnie był skok wyraźny z dnia na dzień o 0,4 stopnia, więc owulkę dokładnie mogłam wyliczyć. I u mnie staranka były dzień i dwa dni przed owulką, dlatego tak myslę sobie, że dziewczynka jest jednak prawdopodobna... Chociaż i na chłopaka szanse są... Na dwoje babka wróżyła :):):) zobaczymy jak się do tego mają wszystkie kalendarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamiar w tym miesiacu zrobic testy owulacyjne.na ile dni przed owulacja jest pozytywny.ktorego dnia zaczac robic.cykle teraz mam tak 27 29 Dni teraz 7 Dzien cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusia 1
Cześc dziewczynki. Nowaa i takie podejście bardzo mi sie podoba. Trzeba spróbować żeby sobie pomóc i nie zastanawiać się potem co by było gdyby , ale co ma być to będzie. Wiecie co jest najśmieszniejsze to mój Gin powiedział że on nie wierzy w żadne metody planowania płci i to że nam sie udało to akurat gdzies tam w górze było nam zapisane. Ale ja myślę że coś w tym musi być....................jest za duzo kobitek potwierdzających tą metodę. U mnie zdrówko w miare ok. Niestety musze brać żelazo, bo spadaja mi wyniki. Jeszcze nie mam anemi ale już niedużo brakuje. Kończe 23 tc, brzuszek juz całkiem spory i pomału zaczynam się bać porodu. Kokurka jeżeli chodzi o ruchy to jest naprawde sprawa indywidualna i nie ma reguły czy to chłopczyk czy dziewczynka. U mnie np w pierwszej ciąży z synkiem bardzo słabo czułam ruchy nawet raz jechalam do szpitala w 29 tc bo wydawało mi sie ze od 2 dni nic nie czułam, ale na szczęście wszystko było ok. pani doktor powiedziała że mój synek to mały leniuszek i pewnie dlatego. Natomiast teraz jest zupełnie inaczej mała urządza czasem takie akrobacje że szok. Ale ja dzieki temu jestem spokojniesza bo kilka razy dziennie porządnie daje o sobie znać. Ciesze sie bardzo ze czujesz się juz ok bo sama miałam przejscia z wymiotami taże znam ten ból. Bajaderko jeżeli chodzi o interpretacje twojego wykresu to ciężko mi powiedzieć bo ja nigdy nie obserwowałam sluzu tylko zdałam sie na testy. Ale piszesz ze testy wychodziły ci najwczesniej 12 czyli owulacja była najwczesniej 13 albo i później także sąspore szanse na dziewczynkę!!!!!! 2-3 albo nawet 4 doby. A kiedy masz usg? Może idz wczesniej jak tak bardzo Cie to meczy. A który u Ciebie teraz tydzień? ogóreczek jak samopoczucie? Marl ja bym nie wierzyła w ta wrózkę!!!!!Szanse zawsze są tylko trzzba próbować!!!! Marcelkowa mama co z twoim testem???????????????Daj znać koniecznie. Andziak jak test wyjdzie pozytywny to znaczy że owulacja nastąpi w ciągu 24-36ha albo 24-48ha musisz zobaczyc jakie masz testy bo sa rózne. Ja bym zaczęła sie testować 9dc ale już od 8 dc mozesz osłabiać plemniczki i na 10 dc to bym skończyła bo mozesz mieć 27 dniowy cykl. U mnie tak było cykl 27 dni staranka 8,9,10, dc a owulacja według testów 13 dc. Powodzenia. Pozdrawiam wszystkie dziewczynki !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za odpowiedź !!:) Marl dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy i wsparcia, wiem że gdybym miała drugiego synka to jakbym mogła go nie pokochać.... przecież mojego pierworodnego kocham nad życie to jest taki mój cycuś maminy ale widzisz jak człowiek sobie coś ubzdura że płeć da się zaplanować to zrobi wszystko żeby była możliwość mieć kolejne dziecko innej płci. Jak zaszłam w ciąże to nie zastanawiałam się w pierwszej kolejności jaka będzie płeć dziecka tylko myślałam o tym żeby wszystko było dobrze a teraz zaczynam odczuwać jakiś lęk przed wizytą na usg. Aż głupio mi jest to pisać bo wiadomo że najbardziej na świecie chciałabym mieć zdrowe dzieciątko a niestety pojawia się to ale..... Widzisz Marl może dlatego córka jest moim marzeniem bo ja wszędzie w rodzinie widzę samych małych chłopaczków, dla mnie dziewczynka to jest ktoś zupełnie odmienny ale wiesz ja też nie wierzę żeby wszędzie w rodzinie rodzili się chłopcy a ja akurat urodzę córkę i tu jest właśnie podobna sytuacja jak u Ciebie. Już wcześniej opisywałam że od męża strony to same chłopaki a rodzina niestety duża. Denerwuje mnie ciągłe gadanie rodziny że nie ma jak to chłopcy ....a co innego można powiedzieć jak się nie może urodzić nigdzie córka w rodzince. Teściowa mając też synów wprost mi mówi że \"dziewuchy\" są niedobre że lepiej wcale nie mieć dzieci niż mieć \"dziewuchy\" . To jest straszne dla mnie co ona wygaduje a przecież kiedyś dawno mówiła że tak bardzo chciała córkę. :) Jak urodzę chłopczyka to wiem że pokocham go tak samo jak pierwsze dzieciątko ale to marzenie zawsze gdzieś w sercu pozostanie..... chyba rzadko tak bywa że chcemy to co już mamy:) Dzisiaj mam gorszy dzień i dlatego tak marudzę ale wiem że mnie zrozumiecie bo każda z nas ma jakieś pragnienia związane z płcią dziecka i taki jest temat naszego topiku..... :) Andziak , wydaje mi się że 8, 9 dzień cyklu będzie dobry do zrobienia pierwszego testu owulacyjnego. :) Bobolku, wybacz ale ja nie bardzo wiem o co chodzi Ci w tym zapytaniu? czy chodzi o to kiedy są najlepsze szanse na córkę a kiedy na chłopca??? Jeszcze raz dziękuję dziewczyny za odpowiedź i przepraszam za to że tak się rozżałiłam nad sobą....:) pa!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia synusia, ja mam rozpoczęty 19 tydzień ciąży . wiesz co do planowania płci to każdy lekarz mówi inaczej, pytałam kiedyś o to moją ginekolog i powiedziała że podobno da się płeć zaplanować teoretycznie tak ale od strony praktycznej wygląda to zupełnie inaczej, wiadomo obserwacje itd., same wiecie jak natura może płatać figle. Na usg jeszcze się nie umówiłam, w każdym razie jeśli mnie potwierdzi się płeć o jakiej marzę to będę przekonana że da się zaplanować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×