Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Cześć dziewczyny!!! nie martwcie się jak nie ten cykl to inny. Nowa mój mąż stale przyjmuje leki na nadciśnienie, a jednak się staramy, a ten cholesterol to też nie taki wysoki mój maż ma 245. I nie wiem czy z tego powodu nie można planować ciąży, każdy z nas na coś choruje. Mało jest ludzi idealnie zdrowych. Wydaje mi się , że najważniejsze jest zdrowie mamy w ciąży. Owszem zaleca się jak najlepsze przygotowanie do ciąży, ale co mają powiedzieć te osoby które miały tzw. Wpadkę przy pracy? Przygotowania zero , a dzieciaczki zdrowe jak ryby.Takie jest moje zdanie , ale zasięgnij opinii lekarza, ale wydaje mi się gdyby każda choroba, bądź takie leki miały wpływ na dziecko, to byłby zakaz zachodzenia w ciążę.Nie płacz Nowa tylko popytaj lekarza, najlepiej gina. I Słonko głowa do góry bądź dobrej myśli. Zosiu jeszcze nie wiadomo. 43h to w sumie dobry czas. Teoretycznie a może plemniczki jakieś osłabione były , wiesz po takim boju to różnie bywa:) Jak długo się starasz?,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzetka masz rację!!!!! A u mnie 27dc piersi nieziemsko bolą, całą noc uważałam by się nimi gdzie nie przytknąć, bo zaraz dawały znać. I nie wiem , co mam o tym myśleć by nie robić złudnych nadziei, ale w poprzednich cyklach w ogóle mnie nie bolały:) Zastanawia mnie coraz bardziej test owu który zrobiłam 2 dni temu i wyszedł pozytywny, zobaczymy za kilka dni co będzie. nurtuje mnie tylko pytanie czy te testy na prawdę, jeśli chodzi o owu, pokazują ją na 24-36 h przed jej wystąpieniem. i czy może zdarzyć się ,że owu będzie jednak szybciej?Jeśli dobrze zrozumiałam z tego co wyczyt.to test wykrywa pik lh , który pojawia się średnio ok 30 h przed owu i tuż po wyrzucie spada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej Kochane zosiu i nowa35 nie łamcie się Kochane :)przecież dopiero spróbowałyście , a regularnie współżyjacej parze staranka zajmują średnio 3 miesiące, wiec przy unikaniu owulacji rachunek jest prosty :) wiem co czujecie bo ja co miesiac wmawiam sobie ciąże której nie ma ... każde zakłucie piersi ( krórych o dziwo nie odczuwałam dopóki nie zaczeliśmy się starać), każdy ból jajników odczytuję jako ciąże... a jak byłam w ciąży z synkiem to nie czułam nic , zupełnie nic: nic mnie nie kuło , nie bolało itd. dopiero gdy już byłam w 8 tygodniu zauważyłam że mi piersi urosły :) tak badzo się w siebie wsłuchujemy i chcemy widzieć to co chiałybyśmy zobaczyc ... nowa35 nie martw się tymi lekami , porozmawiaj koniecznie z lekarzem. przecież Ty jesteś zdrowa i to jest najwazniejsze :) mama damiana miejmy nadzieję że u Ciebie te bóle piersi są zwiastunem ciąży :). trzymam kciuki wzetka ja też hydrexu z apteki używam. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
noowa35 nie zrozum mnie tylko żle : najważniejsze że jestes zdrowa- patrzac pod kątem zajścia w ciąże. zdrowie Twojego Męża też jest bardzo ważne, dlatego dbaj o niego. przy podwyższonym cholesterolu bardzo ważna jest odpowiednia dieta :) pozdrowienia i szybkiego powrotu do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak trudno mi pisać kochane . Dziękuję Stara jestem już i .........a tam ...znowu snęcę. Prawdopodobnie wysoki cholesterol jest skutkiem wysokiego TSH - tarczycy z nadczynności zrobiła się niedoczynnośc i tu hormony wejdą w ruch i to mnie martwi. Bo to już kiedyś przechodziłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Passi a co u Ciebie? Nowa moja teściowa zaszła w ciązę mając 40 lat , a jaka schorowana miażdżyca , nadciśnienie cukrzyca i kręgosłup rozwalony na maxa. Dziś mój szwagier ma 14 lat:) i jaki facet z niego rośnie:) Także nie mów , że za stara jesteś. Ja też już 30 przekroczyłam syn 11 lat z pieluch dawno wyrósł i dużo osób się dziwi , że ja chcę znów w to wszystko wracać.Podobno ciąża odmładza . Więcej wiary kobitki:) Będzie dobrze:) Marzenia się spełniają , jeśli się w nie na prawdę wierzy, tak mówią,. Ja z reguły na wszystko czego bardzo pragnę muszę bardzo długo czekać.Kilka razy próbowałam przekonać męża do drugiego dziecka zawsze mówił NIE!!! I w końcu po tylu latach , choć pełny wątpliwości i obaw powiedział SPRÓBUJMY na dziewczynkę. I taką cichutką nadzieję mam w swoim serduszku że KTOŚ tam u góry wysłucha mych próśb.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
u mnie ok . tzn ciąży nie podejrzewam :), ale temperatura od dwóch dni 36.5 tzn wzrosła więc chyba ta owulka była dwa dni temu :) 17 dnia. zresztą szyjka wydaje mi się dziś już zamknięta. na szczęście wszystko w normie :) a co do Ciebie nowa35 to nie łam się bo wcale stara nie jesteś ! ja też mam znajomą która urodziła rok temu zdrową dziewczynkę a ona sama miała 42 lata !!! rzeczywiście , też słyszałam że ciąża odmaładza :) więc do dzieła !!!! zresztą patrząc na tą znajomą tak jest :) inaczej człowiek patrzy na świat jak ma taką kruszynkę .myśl pozytywnie i pogadaj z lekarzem co do tych leków , to Cię uspokoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co wy tu o wieku gadacie. Ja urodziłam pierwsze dziecko mając 31 lat. Teraz ma 33 i myslę o drugim. Ale to i le mam lat nie współgra z tym na ile się czuję. Energii mam jak 20-to paro latka i tak tez mnie ludzie postrzegają. Jak kończyłam studia to pytali jak mi poszła matura. Dziewczyny nie metryka jest ważna tylko to co jest w nas :D Optymizmu więcej i uszy do góry. Wiara można góry przenosić i zobaczycie że nam się uda osiągnąć swoje cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie rzeczywiscie nie ma co sie martwic na zapas a potem i tak wszystko sie uklada,Powodzenia dziewczynki i spelnienia marzen, ja jestem w trakcie obserwacji swojego organizmu, zgodnie z waszymi poleceniami sprawdzam temp, moment jajeczkowania. Tylko mam pytanko ja ma spirale, raczej nie powinna ona zaklocac cyklu? ale pytam sie profilaktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
Witam, Widze, ze duzo nowych forumowiczek sie pojawilo, az milo :) Nowa 35tka, nie łam sie wynikami meza, bo to teorytycznie tak wyglada, a w praktyce calkiem inaczej. Popatrz na mnie, ja nie dosc, ze jeszcze antybiotyki bralam, to potem imprezy,piwko, a moj ex to i papierosy , nie stronil od mocnego alkholu i malo snu, duzo stresu. Ksiazkowo nie mozliwe, abym mogla zajsc. A widzisz jak jak wyszlo. Takze głowa do gory, wszystko przyjdzie w najmniej spodziewanym momencie :) JA za tydzien do kontroli, to bedzie 13sty tydzien, ciekawe co uslysze. Cos mi intuicja podpowiada, ze bede miec syna :) NOwa 26 jak sie czujesz? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia12
Witam jestem nowa i podobnie jak wiele z was chce zaplanowac ciaze, ale nie wiem z jakim skutkiem. Mam juz synka 3 latka i teraz z mezem pragniemy coreczki, zaczelismy starania ale moje cykle wariuja. Czasami mam co 26-27 dni a ostatnie dwa miałam co 25 dni. Zgodnie z kalendarzykiem aby poczac dziewczynke powinnismy zaczac 4-10(tj 8dc) i tak zrobiliśmy, ale tylko raz i w ten dzień, od tamtej pory post. Mam dziwne i mieszane uczucia bo, 10-11dc dziwne kłucie podbrzusza, ale test owu. dopiero wczoraj rano wskazał dwie kreseczki, dzis spokuj nic nie boli nie kluje tylko zyc. Zastanawia mni tylko fakt czy wyjdzie nam cos z naszych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane!!! Witaj Buniu:) Mamy nowy dzień , jak tam u Was samopoczucia? U mnie 28 d..c. ojojoj piersi booooolą, i dziś zaobserwowałam , że robią się jakby pełniejsze, czuję się jakbym miała w nich pełno kamieni, bo strasznie ciążą. Ale nadal muszę czekać, bo na test to chyba za wcześnie. Pewnie dopiero po niedzieli powinnam zrobić. Uff jak nie cierpię czekać..... Buniu czy ty oprócz testów stosujesz jeszcze jakąś metodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia12
Witaj "mamaDamiana" odpowiem ci na twoje zapytanie, Nie stosuje innej metody, A wyjasnie dlaczego - mierzenie temperatury u mnie odpada bo czesto wstaj i nie moge ustalic mniej wiecej jednej godziny mierzenia po przebudzeniu, naprzykład dziś jestem z przerwami na nogach od 3 nad ranem. Obserwacja sluzu tez jest malo wiarygodna dla mnie bo mam tylko uczucie wilgoci i gestosci a nie mam sluzu rozciagliwego. A Ty jakie metody stosujesz, i od jakiego czasu sie starasz, my dopiero zaczelismy sie starac w tym miesiacu o powiekszenie rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
witam nowo przybyłe i resztę nowa 35tka niełam się i głowa do góry , odpowiednia dieta, rano sok ze świezo wycisnietych grejpfrutów, benecol i bedzie oki mówię ci clarissa jedziemy podobnie bo ja mam 10tydzień:):)hehehehhe wiec niewielka różnica:):) przezwyczaiłam się już do porannego zwrotu:)a potem juz jest w miarę okej:) buuzikai dla reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Nowaa 26 Buniu ja obserwuję praktycznie wszystkie objawy , mierzę temp, stosuję testy i w tym miesiącu zaczęłam dokłanie przyglądać się śluzowi i szyjce macicy. Jest to trzeci miesiąc starań, i zobaczymy co tym razem przyniesie:) korci mnie by zrobić test , kupię go dziś a jutro rano zrobię to będzie 29dc, tylko nie wiem czy coś pokaże bo cykle mam ok32 dni. Jestem bardzo ciekawa, bo bolą mnie piersi i po sześciu dniach od przypuszczalnego zapłod. zrobiłam test owu, który o dziwo wskazał dwie krech jednakowe????Sama jestem ciekawa dlaczego, może to prawda, że te testy wykrywają również wczesną ciążę. HMM Ale sie nakręcam, żebym tylko się nie zawiodła heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clarissa i Nowaa 26 gratuluję zafasolkowania:) Życzę by wasze kruszynki zdrowo się rozwijały, no i były takiej płci jaką sobie wymarzyłyście:) 3mam kciuki!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Co taka cisza? Ja dziś rano zrobiłam testa i niestety wyszedł negatywny:( Temp. też zjechała o 1 kr. w dół. Pewnie i tym razem się nie udało:( Zastanawia mnie jednak skąd ten ból piersi, a może to tylko działanie podświadomości. Zobaczymy co dalej. dziś 29 dc najpóźniej za 4 dni powinnam dostać@ Istnieje jeszcze szansa, że zrobiłam test zbyt wcześnie. Moja siostra zrobiła w 32dc i test wyszedł negatywny, mimo to jest dziś w 22 tc. Ale nie wolę być nastawiona na nie wtedy będzie łatwiej. Pobolewa mnie trochę dół brzucha jak na @. A co u Was dziewczyny? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Nowe forumowiczki. Trzymajcie się kochane. Życzę WAM dobrego tygodnia - pracy jak i obserwacji. Nowaa26 dziękuję - już grejpfruty zakupione od piątku karmię swojego M nimi poza tym Benecol i Danacol --- :) Ojej co się nie robi dla nich żeby byli zdrowi. I żołnierzyki też :) Mam nadzieję że zostały Tylko te które dają dziewczynkę. U mnie dziewczynki w sobotę 18 rocznica ślubu i pewnie pokryje się to z planowaniem - tak się jakoś cudnie składa. Hmmm i będzie kolacja ze śniadaniem w łóżku ❤️ . Już się nie mogę doczekać ......... Dziewczynki pozdrawiam i piszcie piszcie co tam u WAS. Clariso1982 o dzidziusiu dowiemy się zapewne już w czwartek lub w piątek. A jak się Ty czujesz kochana. Nowaa26 jak tam ? Napisz ! - Pewnie byłaś na zakupach żeby sobie na brzuszko coś kupić. Rośnij kochana to akurat dobry objaw... MamaDamiana tym negatywnym testem się nie martw. Może za wcześnie. Passiflorko co u Ciebie kochana. Wzetka dziękuję za odpowiedzi . Zosiu33 ? Pisz co tam? Monico i Buniu12 witajcie na forum :) Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej Kochane nowa35 widzisz na spokojnie i wszystko wróci do normy :) i ta rocznica jeszcze przed Wami :) wszystkiego najlepszego i Córeczki Wam życzę :) a u mnie bez rewaelacji wielkich, temperatura podwyższona jak to w drugiej fazie cyklu . jeszcze 5 dni i powinien przyjść okres, jakoś w tym miesiącu nie wyczuwam tak jak w poprzednich " objawów ciążowych " :) niestety :( Mama Damiana z tymi testami to różnie bywa, więc się nie łam , zresztą to przed terminem miesiączki. nowaa26 jak tam wyniki badań ? wszystko ok ? pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane!!! Nowa i Passi serdecznie dziękuję za pocieszenie:) w środę najpóźniej w czwartek powinnam dostać @. Sama nie wiem co o tym myśleć wczoraj tempka podskoczyła o dwie kreski w górę ,a dziś znów o dwie spadła jakoś dziwnie w tym cyklu w drugiej połowie, w poprzednich wzrosła i stała na równym poziomie dopiero pzrd @ spadła a teraz jest na wyższym poziomie tylko te skoki jakieś dziwne. Piersi nadal pobolewają tylko raz bardziej raz mniej. Nowa najlepsze życzenia z okazji rocznicy!!!!!!!!Życzę by wszystko o czym marzysz się spełniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa 35 dziekuje serdecznie za powitanie i gratulacje z okazji rocznicy !!! [kwiatek}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia33
Cześć dziewczyny! U mnie dziś 3 dzień cyklu a tak ogólnie to okres mi się spóżnił 2 dni.Na ten cykl obrałam trochę inną strategię działania.Nie będzie osłabiania plemników bo tak mi się wydaje że w ostatnim chyba za bardzo ich osłabiłam bo było 5 dni pod rząd .Teraz spróbuję tylko w 11 dniu.A poza tym zostały mi tylko 2 testy owulacyjne.Będzie co ma być muszę trochę wyluzować bo zwariuję.Pozdrawiam was wszystkie.Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosiu życzę Ci powodzenia w planowaniu 3mam kciuki. u mnie 31 dc więc jeszcze trochę muszę poczekać, by przekonać się czy się udało , to dla mnie chyba będą najdłuższe dni:) My też staraliśmy się 5 dni z rzędu i zobaczę jaki będzie skutek. Natomiast w pierwszym cyklu tylko raz na 4 dni przed owu po tygodniowym poście:) Pozdrawiam Was kochane:) Do juterka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
cze wszystkim:) nowa 35tka miłej i owocnej rocznicy:):)hehehheheheh passi -dzięki z atroskę tak wszystko oki dzięki za troskę za tydzien idę do gina, teraz 11 tydzień już albo dopiero, dalej rano wymiotuję ale już prawie przywykłam do tego, ogólnie jest okej, gtylko wczoraj strasznie brzuch mnie bolał i po pracy leżałam do wieczora...jestem straszny nerwus a niestety ostatnio miałam trochę stresu no i odbija isę to na moim zdrowiu;/ale wiem ze musze teraz zluzować tkaze staram sie tak nie denerwować a poz atym tookej 3mam kciuki za owocne starania w tym mieisącu dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Jak miło czasem zajrzeć na stare śmieci...:) Dziękuję za wszystkie gratulacje,jesteście wspaniałe...:) Witajcie nowo przybyłe forumowiczki! :) U nas jakoś leci i to nawet szybko, nie wiem kiedy to zleciało a już pażdziernik...:) za dwa dni moja córcia skończy 3 tygodnie ....widać że zaklimatyzowała się już na dobre. Na początku mieliśmy trochę problemów z bolącym brzuszkiem ale powoli zaczyna się wszystko normować. Ja już zapomniałam co to poród, czuję się dobrze i wracam do wagi z przed ciąży. :) Teraz niestety mam tyle obowiązków że brakuje czasu na siedzenie przed kompem ale czasem zajrzę tu do Was bo przecież jak mogłabym zapomnieć o Was jak przez niemal rok czasu mnie wspierałyście, dodawałyście otuchy i pozytywnych emocji......:)buziak dla Was dziewczynki :) Dla starających się, życzę dużo cierpliwości i jeśli czas Was nie goni to jednak warto zaryzykować i spróbować tych poszczególnych metod na zaplanowanie płci, może nie jest to tak do końca udowodnione że płeć da się na 100% zaplanować ale skoro coraz więcej się o tym słyszy to naprawdę warto skorzystać z tej wiedzy i trochę poczekać, bo jak same kiedyś mi pisałyście że cierpliwość popłaca...:) ja nie żałuję niczego a głównie tego czasu przez ile musiałam czekać żeby zajść w ciąże, wiem że było warto....:) teraz córcia wynagradza mi wszystko, każdą łzę .......czsasem człowiek jest bardzo zmęczony ale jakże szczęśliwy..........:) i wiem też że gdyby to był drugi synuś to i tak byłabym bardzo szczęśliwa wiedząc że wypróbowałam wszystkiego na zaplanowanie płci , znaczyłoby wtedy że pomimo znajomości całego cyklu, wszystkich szczegółowych obserwacji było mi dane mieć synka..:) Pozdrawiam Was wszystkie, zajrzę tu jeszcze kiedyś, zafasolkowanym życzę dużo zdrówka, spokojnych 9 m-cy i wymarzonej płci :) dla starających życzę dużo wytrwałości i optymizmu, nie poddawajcie się tak szybko i nie myślcie w ten sposób że nie jest mi dane.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej kochane nowaa26 to super że badania ok :) nie denerwuj się pracą bo teraz Wasze zdrowie najwazniejsze a w pracy tak to bywa, ale zawsze się jakoś układa potem więc spokój przede wszystkim :) bajaderko ale ten czas leci.... a jeszcze pamiętam jak napisałaś że jesteś w ciąży :) super że malutka rośnie zdrowo i niech dalej Ci rośnie szczęśliwie :) dzięki Ci za to co dziś napisałaś bo dziś rano kiedy temp. mi spadła na 36,5 zwatpiłam , bo z tego planowania nic nie wychodzi. jadnak po tym co napisałaś popróbujemy jeszcze :) cały czas ten Twój przypadek mam w głowie , bo Ty też tak długo się starałaś i się udało :) i to jest takie realne bo te wszystkie przypadki o których czyalam w książce ... może i były prawdziwe... ale Ty jesteś realnym przykladem i tego się trzymam :) naprawdę dzieki za tą nadzieję :) a co tam u reszty ? mamaDamiana jak tam u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Kochane :) właśnie zrobiłam test, bo nie mogłam wytrzymać. Mam dziś straszne mdłości a temperaturka płata mi takie figle tym razem, na przemian jednego dnia spada o 2 kr a drugiego wzrasta. Piersi całe bolące. I tym razem to nie moja wyobraźnia:) Kochane jestem w ciąży, teścik pozytywny mimo moczu popołudniowego, nie mogę wprost uwierzyć, tak czułam tylko bałam dopuścić do siebie tą myśl, by znów nie cierpieć gdyby okazało się, że nie. A tu taka niespodzianka. Pozdrawiam Cię Bajaderko!!!!!! Czytałam wszystkie twoje posty. Gratuluję ci córeczki, mam taką maciupką nadzieję i pragnienie, żeby mi też udało się z tą córcią:) Ale najważniejsze by moja kruszynka zdrowa była. Passi kochana nie poddawaj się u mnie temp też spadała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
gratulacje Mama Damiana :) super :) z całego serca życze Ci zdrowej córeczki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko że mnie piersi nie bolą :) .............. no i mdłosci nie mam :) do okresu jeszcze 5 - 6 dni ..... i znowu do dzieła .... :) pozdrawiam Wszystkie nowa35 i zosia co tam dziś u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×