Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość passiflora
hej Bebolek oczywiście ze pamiętamy :) no to Ci się rodzinka powiększyla :) rzeczywiście macie dylemat , no ale przy odpowiedniej organizacji i czworo dzieci można wychować :) musicie z meżem na spokojnie to sobie przemysleć ... powodzenia ... ogóreczku Ty też dawno tu nie zaglądałaś :) to dobrze że u Ciebie wszystko Ok :) i że brzuszek rośnie :) nowa 35 no tak od 7 dnia osłabiamy co dzien :) może to lekkie przegięcie :) sama nie wiem ... mam taki mętlik w głowie i tysiąc myśli dlaczego się nie udaje ... tak naprawdę to w ciągu dnia chyba nie ma godziny bym nie pomyslała o ciaży.a jeszcze znowu koleżanka napisala mi że sniło jej się że jestem w ciaży ( drugi raz ) :) . i znajony mojego Męża ostatnio go spotkał i mu ( mojemu Mężowi ) pogratulował że będziemy mieli dziecko :) niezłe co ? czyżbym tak przytyła :)..... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Bajaderko kochana:)po raz kolejny GRATULACJE!! doczekalas sie upragnionej coreczki! Jak ja doskonale Cie rozumiem!!! Zycze zeby malenka byla zdrowa i zeby dala Wam taka pocieche jak nam nasza. Passiflora, podczytalam no i powiem Ci ze slusznie oslbiacie;) my oslabialismy caly tydzien no i mamy nasza wymarzona coreczke, ktora juz ma 7 miesiecy! a zblizylismy sie do owulacji choc obeserwacja sluzu byla wtedy faktycznie nieczytelna;) tak ze wg.mnie dziala teoria, ze plemniki meskie potrzebuja 48 h na regeneracje i przy corci nie mozna im na to pozwolic:)poza tym ja ten czas wspominam z usmiechem na twarzy, zreszta moj maz tez!trzymam kciuki!!!! Powodzenia w dzialaniu zycze Wam wszystkim dziewczyny.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clarissa1982
WItam babeczki U mnie sie w miare wszystko sie ulozylo. Z facetem wyjasnilo i przeprosil, Takze powoli do przodu. Wczoraj bylam u gina, no i jak dla Pani doctor to bedzie dziewczynka. Pomiar faldy karkowej i itd. wyszlo w normie, palee sie zgadzaj, czyli poki co wszystko jak w najlepszym porzadku :) oby tak dalej. Po ciuchu myslalam, ze to chlopak, moze sie jeszcze zmieni opinia, w koncu 13t.c. to szybko jeszcze. za 3 tyg ide do drugiego lekarza, ciekawe co on powie. Mysle jeszcze o tym 4D za pare tygodni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie mialy byc starania od pazdziernika a czekam na @ , jak zawsze mialam cykl 25 Dni tak teraz jest 30 i nic, w zeszlym miesiacu jak pisalam przez pobyt z synkiem w szpitalu odpuscilam obserwacje. nie wiem kiedy byla i czy wogole byla owulacja. juz sie boje ze to cos z jajnikami. a do tej pory tak ladnie sie ukladalo moze to znak ze mam sie nie starac? Mamo damiana gratuluje! ja tez uzywam testow hydrex.napisz od ktorego dnia i o ktorej godz. robilas testy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Wzetko a jak miło!! niewiedziałam że cię tu spotkam!!! powiem szcezre ze zastanawialiśmy sie co bedzie jesli bedzie 2 (4) chłopczyk. i stwierdziliśmy ze napewno pokochamy jak pozostałe dzieci. o ile się wogule zdecydujemy!!! Narazie mamy zbyt wiele na głowie ale chcemy wrócić do tematu za 2-3 miesiące. zobaczymy!! Jak u was weekend??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki :) Co tak cicho ? Oj u mnie pogoda piekna słoneczko swieci ...super!!! Dzis mam nadzieje bede miala 1 wizyte u lekarki wiec troche motylki mam w brzuchu, i mam nadzieje ze moje ksiezniczke tez:) Mam pytanie dziewczyny Jak u was z tym KALENDARZEM CHINSKIM wiem ze w niektortm z was sie sprawdza i wiem ze to tylko jak na innych forach zabawa wiec jak w na to sie zapatrujecie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia a możesz dać jakiś link do tego kalendarza to sprawdze :) Sama jestem ciekawa co mi tam wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernia Czytałam twoje posty a byla proba u ciebie z testem owulacyjnym? Moze powinnas !!!! Ja tez balam sie przesunąć i konczylismy sstarania tak jak ty 9 dnia a okazalo sie po tem .Ze na tescie dni płodne zaczynały mi sie 10 i 11 dnia .Czyli na tescie robiła sie bardzo delikatna rozowa kreski a owulacje mialam 13 wiec radze z testem :) Moze ci sie uda !!!!!3mam kciuki za Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Ale dziś piękny dzień, słoneczko grzeje, aż miło:) Powoli oswajam się z myślą, że mi się jednak udało i jestem w ciąży. Pełna obaw , ale jakże szczęśliwa:) Andziak najpierw robiłam test 1 raz dziennie ok 13 a od 16dc 2 razy dziennie o 13 i 18. Mój mąż ma wielkie obawy,( tak jak wam pisałam długo go prosiłam by zgodził się na drugie dziecko)Powiedział mi,że zrobił to tylko dlatego, że mnie kocha, bo on nie odczuwa potrzeby posiadania drugiego dziecka. Lubił swoje dotąd ustabilizowane życie i swobodę.Mam nadzieję,że kiedy brzuszek zacznie rosnąc bardziej zaangażuje się w bycie tatusiem.Wiem, że bardzo pragnie córeczki, och gdybym tylko mogła mu ją dać... Przepraszam że Wam tak smucę , ale płaczę po kątach z tego powodu, boję się że zawiodę M jeśli urodzę drugiego syna. Ja już kocham swoje maleństwo jest przecież takie bezbronne.Szkoda że faceci nie mają instynktu "tacierzyńskiego", od chwili poczęcia.Myślicie, że tak mówi bo przeraża go ta sytuacja? Mój mąż z reguły nie lubi żadnych zmian, nawet kiedy w domu meble przestawiam:)Może to efekt tego że przez 2o lat był jedynakiem i chował się bez ojca?Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia dzieki za link. Później sprawdzę. nie używałam testów nigdy ale mam zamiar sprawdzić jak to wygląda z testem. Jednak w tym miesiacu i tak nic z tego nie będzie bo mąż jest w delegacji :( testy też musze kupić na allegro bo u nas są strasznie drogie - jakoś 35 zł za 5 szt. Mama Damiana nie przejmuj się tak bo dzidzia tez to czuje. Napewno ci sie uda :) A faceci tak mają. Większość nich jest wygodna i woli spokojne, ustabilizowane życie. Mój też tak ma. Ja mam 2 synków a mąż już nawet tego drugiego by nie chciał gdybym go nie namówiła ;) Teraz planuje trzecie i tez nie chce ale jak bede pewna swojego cyklu to go przekabace. Jak przestawiam meble też się krzywi,hihihi. Więc mamy podobnych mężów. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berniu, dziękuję Ci za miłe słowa:) Powiedz mi jaka była reakcja kiedy urodziłaś drugiego synka ? czy twój mąż go od razu pokochał? Mi tabelka się sprawdziła ale mojej siostrze nie.Mojej mamie również nie.:)Teraz mi wychodzi córka ze znakiem zapytania, więc się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Damiana. Mąż nie narzekał jak urodziłam 2 synka. To było tak: chcieliśmy mieć dwoje dzieci ale, że pierwszy synek dał nam straszny wycisk to już nie bardzo chciało nam się drugi raz przez to przechodzić. Jednak instynkt był silniejszy i ja namówiłam męza aby mieć drugie dziecko. Chcieliśmy córeczkę. Jednak po trzech nieudanych próbach zajścia w ciąże pomyślałam ze moze nie będę mogła mieć więcej dzieci i przytulaliśmy się w czasie owulacji. Zaszłam w ciąże. Cieszyłam się ale liczyłam na dziewczynkę choć spodziewałam się, że moze być inaczej. Mąż to przyjął całkiem pozytywnie. Jeżeli coś mi zarzuca to to, ze ja już chciałam być w ciąży a mogliśmy jeszcze próbować. Ale nie jest jakiś zły. Nie wyszło i tyle. Dlatego teraz chcę się dobrze przygotować i wychodze z załozenia że jak się uda zajść w ciąże to dobrze a jak nie to trudno. W mojej rodzinie jest dużo facetów ale w rodzinie męża jest tez sporo kobiet więc zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
hej dziewczynki babo piaskowa dzieki za cenne wskazówki :) soniu ja nie bardzo wierzę w te chińskie kalendarze i jedyne co do mnie przemawia to ta metoda z oddaleniem się od owulacji ;) mamo damiama :) nie zamartwiaj się , może Twój Mąż potrzebuje czasu żeby przywyknąc. jestem pewna że jak urodzi się maleństwo bedzie jego oczkiem w glowie :) być może wynika to jak piszesz z tego że sam był jedynakiem, a może jest mu poprostu wygodnie tak jak jest. no nie oszukujmy się dziecko to nie tylko zabawy z malenstwem i kupowanie słodkich ciuszków, to przede wszystkim ogromny obowiązek , a szczególnie przez pierwsze lata, zresztą całe życie człowiek się o dziecko martwi i chce mu pomagać. wiesz, ja sama mam teraz wiele obaw : jak to bedzie z drugim dzieckiem, to wstawanie w nocy, placze, przewijanie itd... wiec może daj mu trochę czasu... życzę Ci aby się udało i by była to córeczka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama parki
witajcie. Przeczytałam temat od początku. Zajęło mi to dwa dni z przerwami. Mam córkę i syna. Chcemy starać się o trzecie i ostatnie już dziecko. Płeć niby obojętna ale ja wolałabym córkę. Mąż mimo, ze wolałby syna postanowił spróbować metod na córkę. Tablice i wykresy nam sienie sprawdzają więc wybraliśmy metodę dieta jogurtowa plus sex od końca okresu do 3 dni przed owulacją, pozycja na dziewczynkę. Zobaczymy czy się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passiflora
mama parki to chyba jesteś w najbardziej komfortowej sytuacji z nas wszystkich :) andziak może przez stres związany z zabiegiem synka i pobytem w szpitalu Ci się poprzestawiało i stad ta sytuacja. stres może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felicjana
Andziak 0307 myślę ,że to przez te problemy,jakie miałaś to Ci się organizm poprzestawiał, ja miałam podobnie i to całkiem niedawno, zazwyczaj miałam cykle 25-28 a wtedy przedłużyło mi się do 35 dni bo @ dostałam 36 dnia a więc cykl trwał 35 dni i też mi mina zrzedła a następne cykle wróciły do normy a więc nie martw się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filo21
Witam wszystkich jestem mamą 4 letniej córeczki no i mamy zamiar zaplanować chłopca. Proszę o malutkie rady bo widzę większość mam planuje córkę. Mam cykle 27-28 narazie regularne :-) i co z tymi testami owulac. kiedy je robić??? Pozdrawiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ratunku. jak już przekonałam mojego M, że jednak warto spróbować to mi organizm zwariował. Poniżej napiszę wam wykaz temperatur: 10 dc - 36,3 11 dc - 36,2 12 dc - 36,2 ❤️ 13 dc - 36,2 14 dc - 36,2 15 dc - 36,5 16 dc - 36,4 ❤️ 17 dc - 36,4 Testów nie zdążylam zakupić a z tych moich temperatur wynika mi że jak się udało to zupełnie nie wie w co trafiliśmy bo obydwa warianty są prawdopodobne. Będzie co ma być - byle zdrowe było. Jakby nam się udalo za pierwszym razem to chyba będę w szoku. O córunie staraliśmy się prawie 2 lata, podobno z drugim już łatwiej. Zobaczymy. A wy co myślicie. Pomóżcie bo mam mętlik w głowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pogoda , pasuje do mojego samopoczucia:::( Wczoraj wieczorem mialam wizyte u ginekol. I jestem załamana:( Na usg nie wyszlo nic , tak jak bym nie była w ciazy . albo ciaza jest zbyt mała :( albo jest to ciaza po za maciczna :( Dzis rano robiłam badania krwi , ktore ma wykluczyc ciaze nie prawidłowa. Nie wiem co mam mysle o tym jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane:) Andziak ja mam długie cykle 32-33dni w pierwszych dwóch cyklach kończyłam 15 dnia , a w trzecim cyklu od 12dc a skończyliśmy 17 dc wieczorem, owu była 19 dnia. 18 dc. test lh dodatni dwie jednakowe kreski. Soniu a ty jakie długie masz cykle i który dziś dzień twojego cyklu? czy w ogóle robiłaś test ciążowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaDamiana długosc cylu mam 28 i to naprawde regularny . robiłam test pierwszy wyszedl negatywny ale juz drugi pozytywny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaDamiana ostatnio mam 28 dniowe cykle ale bywało, że miałam 32 i 35 dniowe. Ja już chyba zaczynam schizować. Boli mnie dziś lewy jajnik i zastanawiam się o co chodzi. Sonia nie martw się tak bardzo. Jeśli lekarz ma kiepskie usg to może nie wykryć tak wczesnej ciąży. 3mam kciuki żeby wszystko było jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soniu a który dziś dzień twojego cyklu? Wzetka ma racje może jest jeszcze za wcześnie by dojrzeć ciążę.A lekarka nie mówiła ci nic co wyczuła podczas badania czy zaobserwowała u ciebie zmiany w szyjce macicy?Przecież jest wyżej w ciąży i rozpulchniona tak przynajmniej ja mam. Wzetka trudna sytuacja jak masz takie nieregularne cykle. po samej temp ciężko mi powiedzieć a obserwowałaś śluz i szyjkę? Wyraźny sok miałaś 15dc. więc może to właśnie owu? mierz dalej temperaturkę, zobaczymy co pokaże. Dziewczyny 3 mam kciuki:)Ja wizytę mam pojutrze zobaczymy co lekarz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo damiana a w 17 Dc byla slaba druga kreska? ja boje sie tak przyblizyc bo z ostatnim synkiem starania byly 9 dc wieczorem a owu 11 Ja dzis dostalam okres czyli cykl 32 Dni. a zawsze 24 a od pazdziernika mialam zaczac.zawsze owul teraz mialam 10 11 Dc i chyba bede probowac 6 i 7 dc. jeszcze bede robic testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziak tak 17dc była słabiutka kreska. Mówisz twój synek począł się dwa dni przed owu? Mam mętlik w głowie chciałabym wierzyć że będzie córka , ale mam takie mieszane uczucia i coś mi mówi że będzie drugi syn, no i marzenia o córce niespełnione będą. No niestety na trzecie dziecko to już sobie nie pozwolimy. Ta niepewność jest straszna. Szanse mam 50/50. Smutno mi będzie jeśli córcia się nie udała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Passiflorko pewnie masz rację. Mój mąż lubi wygodne życie, sama go tak przyzwyczaiłam i pewnie boi się również ,że mniej czasu mu poświęcę. Wczoraj był bardzo miły i wypytywał jak się czuję jak dziecko, kiedy idę do lekarza, nawet mówił ,że poradzimy jakoś sobie. Ja mu powiedziałam ,że mimo obowiązków zawsze znajdę czas tylko dla niego i że jest dla mnie najważniejszy, bo przecież dzięki niemu mamy dzieci. Ucieszył się na te słowa.Pewnie się martwi, że odtrącę go , bo tak będę zajęta dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×