Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość przyszła_mamusia
Termin z miesiaczki mam na 11.07. a cc bede miała 07.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina8585
termin do cc ustala sie na podstawie terminu z miesiączki? jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
Kazde cc ustala sie indywidualnie. Nie zależy to od terminu z miesiaczki ani z terminu z USG. Ja jeszcze 2 tyg temu miałam termin na 12 lipca, ale mam coraz wyższe ciśnienie pomimo zwiększenia leków. CC zależy też od skórczów z KTG. Zależy też od tego jak sie miewa dzidzia w brzuszku- to wszystko wykaze USG. Badana jest tez szyjka macicy czy jest dojrzała lub czy zaczyna sie skracać. Powodów jest wiele. Najlepiej porozmawiac ze swoim lekarzem który oceni stan ciazy. Jednak nie wczesniej niz w 38 tyg. Pragnę nadmienic iz to moje subiektywne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senioritaloca0505
czesc dziewczyny, ja 24 lipca jade na wizyte do dr nowaka. podbno o jest snem jakiegos nanego ginekologa w bialymstoku? nie wiem. w kazdym razie jade az z warszawy bo tutaj drogo i zle. jedna klinika 7 tysiecy, druga 10 a trzecia 12 to sa dopiero pieniadze. A powiedzcie mi taka rzecz z tymi wskazaniami. A czy lekarz z kliniki nie moze napisac wskazan do cc? Nib dlaczego trzeba biegac i szukac. Ja niby mam wskazania bo mam badzo waski kanal rodny ale chyba jak pojde do nowaka to bedzie ogl sprawdzic i skierowanie napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
senioritaloca.... no to niezłe macie tam ceny w tej warszawie - szok! to już ja chociaż nie bede narzekac ze u nas drogo.... ale i tak wole zapłacic tyle i godnie urodzić... a co do wskazań do cc, to akurat mój lekarz z tego co wiem, to sam nie napisze, zreszta ja go nawet nie prosiłam... ja mam wskazanie od kardiologa bo mam nadciśnienie. Jeśli bedziesz miała np złe ułożenie (ja na domiar tego mam miednicowe) to wtedy tak czy siak cesarka. A z innej beczki - dobrze że wlasnie pada bo wymiekam z ta pogoda ;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do senioritaloca0505 absolutnie nie musisz latac i szukać wskazać .Wszytsko zalezy od lekarza prowadzącego.Ja nikogo nie chodzilam i nie szukalam , powiedzialam dla swojego ginekologa ze nie chce rodzić naturalnie i to wszytsko.( i tak powinno być za takie pieniadze!!)W koncu nie rodzilam panstwowo. do chrupka2601 jak Twoje samopoczucie?? termin coraz blizej:] fakt pogoda sie pogorszyla ale w weekend ma być ladnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
hej pandaaaa :) dzieki że pytasz :) no jakoś powoli się trzymam, ciesze się z dzisiejszej pogody, bo wiesz mi raczej chodzi teraz o bezsłoneczne niebo i niższą temperaturę...:) Ty to juz pewnie zapomniałaś o porodzie, pobycie w klinice itd. a ja już zaczynam siedzieć jak na szpilkach... a maleństwo też już jakieś niespokojne, niesamowicie się wierci :) no i mam stresa dotyczącego głownie tego, że zechce wyjsc przed zaplanowaną cc... i co wtedy :( ? no ale może tak nie bedzie. Będe w kontakcie :) pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do chrupka to fakt ja juz zapomnialam o porodzie.Synuś z każdym dniem robi sie coraz pulchniejszy:] Nie stresuj sie tym ze zaczniesz wczesniej rodzić , nawet jesli to dzwonisz do swojego lekarza( ja mialam do swojego numer tel) albo do kliniki i oni powiadomia lekarza prowadzacego.I zrobia cc jak masz umowione:)Wysypiaj sie teraz ile mozesz bo ja chodze taka nie wyspana ze szok .Ale szcześliwa:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina8585
DO PANDAA , JAK WSPOMINASZ CC? TROCHE SIE DENERWUJE CC, ALE WOLE TO NIZ SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina8585
ROZUMIEM ZE CIAŁ DR KURZATKOWSKI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do ewelina8585 nie denerwuj sie .Bedzie dobrze.Ja sie nie balam bo wiedzialam ze jestem w dobrych rękach.Ogólnie po cc szybko doszlam do siebie , nastepnego dnia kazali wstac szew troche ciagnal ale da sie przezyć:) Trzymam za Ciebie kciuki. Tak cc robil dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina8585
dzieki pocieszyłaś mnie, juz mi zaczeły do głowy przychodzic durne mysli heh nigdy nie miałam zadnej operacji ani zabiegu, nawet w szpitalu nie leżalam stad te głupie mysli pewnie.Zdecydowałam sie tez na kurzatkowskiego Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia-cc 07.07.2010
Ja juz jestem po. Nie ma co sie martwic cc. Dr Kurzątkowski to profesjonalista w kazdm calu. Ja juz 3 dni po cc czułam sie rewelacyjnie. Jestem bardzo zadowolona że trafił mi sie znakomity lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jestem mamą z Majówek 2008 i odkryłam kilka ciekawych produktów, którymi się zachwyciłam i które stosuję od ponad roku. Głównie interesowała mnie kwestia zużytych pampersów i ich zalegania na Ziemi 500lat zanim się rozłożą... Wynalazłam więc pieluchy wielorazowe- Super w użyciu, chłonne, mięciutkie :) Bardzo podobne do tych dostępnych na naszym rynku firmowych- Fuzzi Bunz czy Bummgenius, tylko o 70% tańsze !!!! Ponadto getry i legginsy- śliczne i idealne do tych pieluch... Ostatnio natomiast będąc na etapie nauki nocnikowania wynalazłam w USA majteczki treningowe- bawełniane- sprawdzają się super :) :) Zajrzyjcie tu, bo warto http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=47077 Pozdrawiam Karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do przyszła_mamusia serdeczne gratulacje:) Jak ja wyszlam ze szpitala to tez trafilismy na takie upaly uważaj zebyś nie przegrzala swojej kruszynki :) Ile wazyla twoja pociecha i mierzyla?? Dr jest swietny w tym co robi :) Oby wiecej bylo takich profesjonalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
przyszła mamusiu :) GRATULACJE :) wiem że jesteś teraz bardzo zajęta ale napisz jak było :) jak z cewnikiem, znieczuleniem, karmieniem itd :) jestem bardzo ciekawa. ja jeszcze ok 2 tygodni z brzuszkiem....chyba ze upał przyspieszy akcje porodowa ;) pandaaaa........ w co ubierasz maleństwo w taki upał? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do chrupka2601 u mnie synuś lezy w samej pieluszce :)bo w domu mamy 30 stopni:/ a jak wychodze na spacerek to w krótki rekawek ,albo rozbieram i tetra przykrywam. I oczywiście czapeczka na glowe bo uszek trzeba pilnowasc. chrupka to juz malo Tobie zostalo moja droga:) I widze ze przezywasz ten cewnik.Zobaczysz sama ze bedziesz sie jeszczse smiala z tego ze sie tak denerwowalas:) cc to nic w parownaniu do sn :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
cc była o 9.30. Cewnik zdjeli o 22.00 i od tej pory trzeba było wstac do łazienki na siku ( z położna perwszy raz) . Brzuch ciagnie wiec cieżko ale da sie przezyć. Wstac trzeba do obchodu z rana. Ja wstałam ok 3 w nocy a kolezanka obok o 7 rano. aLE TO TO NIC W PORÓWNANIU Z MACIEZYŃSTWEM. W ciagu 5 dni spałam łacznie ok 8 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
Moj mały wazył 2700 i 50 cm. Juz przegrzelismy jak wyszlismy ze szpitala ale maka ziemniaczana wszystko goi. Jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do przyszła_mamusia a to malenka twoja kruszynka sie urodzila.moj mial 4 przy narodzinach :) a teraz ma prawie 6kg:] hahaha w te upaly latwo o przegrzanie .Nie stresuj sie :) Kup jeszcze azulan do kapieli i octanisept ( do robienia przytoczek) a pozniej na to maka ziemniaczana.tak mi radzili w klinice.Na przyszlosc rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klementyna34
mam pytanie. Jak długo po porodzie SN pozostaje się w klinice Arciszewskiego. Czy robią lewatywę przed porodem SN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I u mnie już po porodzie. Synek ważył 3600, a nie 3100 jak się spodziewaliśmy i mierzył 5 cm, także spora kruszyna. Rodziłam siłami natury i muszę powiedzieć, że nie było tak źle jak się spodziewałam. Lewatywy przed porodem nie było... ale położna i wszyscy towarzyszący przy porodzie wspierają w każdej sekundzie i nie ma się czym przejmować, wiem coś o tym, bo przed porodem nie miałam typowych skurczów i nie trafiłam przed do łazienki. Znieczulenie początkowo bardzo dużo daje, praktycznie nic nie czułam, dopiero później jak zaczynają się parte można zjeść łóżko :P Ale tylko kilka minut, później szybko przy 3-4 skurczach rodzi się malucha, niesamowite uczucie. Po porodzie niestety jest nieco gorzej, dzisiaj mija tydzień, a moje szwy niestety dalej bardzo mocno bolą i ciągną, w dodatku ta niesprzyjająca pogoda... gdyby nie pomoc mamy nie dałabym sobie rady, także warto poprosić kogoś o pomoc na dni po porodzie. No nic... życzę wszystkim znośnego porodu i ogromnej radości tuż po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
Jeszcze tydzień :) i się rozdwoje :) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Czy ktoras z Was slyszala o dr Nowaku? Dokladnie interesuje mnie czy wykonuje on cc. Jakie macie o nim zdanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do chrupka2601 .Jesteś juz mamusia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Siwa83 Dr Nowak prowadził moją ciążę. Szczerze polecam. Wykonuje cc. Wszystko jest do ugadania. Mówisz dokładnie czego oczekujesz, a on pomoże jak może:) Fantastyczny lekarz: konkretny, miły, uprzejmy, fachowiec w każdym calu. Chciałabym obalić jeszcze jeden mit o dr Karwowskim...jakoby nie miał uprawnień do przeprowadzania cc. Kompletna bzdura. Partaczy u Arciszewskich nie trzymają:) Leżałam z dziewczyną której robił cc, wszystko ok. Sama też miałam okazję być przez niego badaną. Lekarz bardzo bezpośredni, ale również fachowiec. ...że gdzieś tam, do kogoś tam ściągali innego lekarza, to nie znaczy, że on nie poradził sobie z tym cięciem. Być może była potrzebna konsultacja! Ludzie to normalne, że lekarze się konsultują i pomagają nawzajem. Dzięki temu nie dochodzi do takich cyrków jak w PSK czy na Warszawskiej przy porodach. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ekekek dzieki za informacje :) slyszalam o nim ze jest dobrym fachowcem ale jakos tak jeszcze szukalam potwierdzenia. Mam zamiar do niego sie zapisac. Jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
pandaaaa......... :) jutro już będę :) !!! ale mam stresa !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r.a.m.o.n.a.
Dziewczyny, jestem pacjentką dr Lipskiego. To już 33 tydzień ciąży.Jeszcze nie zdecydowałam, czy wolę poród naturalny czy cesarkę, ale chciałabym z nim o tym porozmawiać i nie wiem jak, bo nie mam raczej wskazań i trochę mi głupio. Stresuję się tym porodem z dnia na dzień coraz bardziej. Mam co prawda wysokie ciśnienie(ale tylko na wizytach, bo w domu wręcz za niskie), wadę wzroku(-5 i -2, ale to chyba za mało), no i dzidzia sporo waży,ale za to od początku ciąży jest idealnie ułożona główką w dół. Jestem straszną panikarą, nie wiem jak przeżyję ten poród, nie wiem , co wybrać. Najpierw chciałam tylko i wyłącznie cc, potem mi się odmieniło i wolałam sn, tylko to nacinanie i gojenie krocza mnie przeraża,teraz znowu myślę o cc. Z lekarzem nie poruszyłam jeszcze tego tematu. Boję się,żeby nie było takiej sytuacji,że zacznę rodzić normalnie, będę cierpiała, a w pewnym momencie nie dam już rady i zrobią mi cesarkę. W ten sposób doświadczę i tego i tego, a to już nie na moje siły. Wstyd mi normalnie, że tak się boję, popłakuję sobie z tego powodu jak nikt nie widzi. Też tak się bałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×