Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

musze sobie zmienic stope, bo ta raz, ze mi sie juz znudzila, a dwa, ze jest za dluga ... ale co by tu wymyslic ... zaraz, siegne do zrodla, tzn. do Kubusia Puchatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochani:0 widze, ze ktos sie znow pobawil nasyzm topikiem... Gapa 🌻 wszystkiego najlepszego!!!!!! Sto latek, kochana 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ dzis przyszla wreszcie moja ukochana cyfrowka.. ale, kurde, nie da sie zdjec na kompa sciagnac.. nie wykrywa mi aparatu.. macie moze pomysly, dlaczego? moze mamy za stary system? (Win98).... szlag by to.. a tak bardzo chcialam poslac rodzinie i Wam zdjecia Zuzi... ja w ogole ostatnio do kompa mam pecha. zebralismy sie wreszcie, zeby mojego kompa zlozyc do kupy i pojechalismy do ciotki E, ktora ma na stanie starego kompa, z ktorego moglam zabrac sobie obudowe.. tak wiec rozkrecilam go, wszytstkie bebechy wyjelam, po czym okazalo sie, ze moja plyta glowna jest za duza do tej obudowy.. wrrr.. potrzebuje towera.. ale i tak blondi ze mnie, ze nie sprawdzilam wczesniej, czy sie plyta zmiesci.. Ciotka E poczula sie w obowiazku, nie wiedziec czemu, zalatwic mi obudowe i zamowila taka ladna na e-bayu za $5 (w sklepie najtansze byly po $50, sprawdzalismy), do odebrania godzinke jazdy stad. cool:) ale tak sie zarajaralam komputerami, ze bez czekania na nowa obudowe, rozkrecialm przed chwilka kompa mezusia (co nie bylo proste, bo tu w stanikach wydaje mi sie, kompy firmowe - ten jest z compaq\'a- robia prawie \'open-proof:) ) i podlaczylam do niego swoja nagryware DVD.. hula jak hoho:) nareszczcie moge swoje polskie dvd ogladac. a propos, znacie jakies darmowe programy do nagrywania plyt pod winda? Margolcia 🌻wiec jednak do IRL jedziesz? super! mowie Ci, zakochasz sie w tym kraju! mimo ze pogoda zwykle nie jest tam najpiekniejsza, widoki i ludzie sa uroczy.. bylam w wielu krajach europejskich, ale irlandia jest jedynym krajem, ktory pozostal mi na prawde gleboko w sercu.. bagatelka 🌻 ja akurat naleze do osob, dla ktorych i Boze Narodzenie i Wilekanowc sa bardzo waznymi, rodzinnymi swietami.. I dlatego tak bardzo ciezko mi bedzie w tym roku.. po raz pierwszy w zyciu spedze te swieta zdala od domu.. 102 🌻 dobry kawal:) hehe, to sie usmialam:) :-D zmykam slonca moje, do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posty osoby podszywającej się pod \'\' Squirley\'\' zostały wykasowane. Osoba ta zmieniła w nicku literke \'\'el\'\' na duże \'\'i\'\'. Jeśli macie wątpliwości co do wypowiedzi kliknijcie na nick, sprawdzcie ilość postów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola11
Czesc dziewczyny! Czytalam po czesc Wasz topic i zasatanawiacie sie czy moza jechac na stary paszport ze starym naziwskiem-oczywiscie ja tak cal czas posrozuje, musisz ylko iec zielona karte ze soba, nie ma zadnego prolemu, nie maja prawa nc Wam zrobic. Pozdrawiam Wszystkich! Zaczne tutaj czesciej zagladac. Jest moze ktos z LA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku spac nie moge, czyzby dopadla mnie bezsennosc tak czesto spotykana w ciazy ? juz po polnocy, ziewam szeroko ale spac nie moge a jutro czeka mnie tyle pracy z samego rana :( dzisiaj po raz pierwszy dostalam taiego \"powera\" ze hej :D czekalam na ten dzien cale 13 tygodni, mdlosci ustapily, nie mam normalnie ich nie mam HURAAAAAAAAAAA zycie jest ponownie piekne :D Funkia - choinke chcemy nabyc tak po 10-tym grudnia, moze troszke pozniej nawet, im blizej swiat tym lepiej bo bedzie swiezsza i dluzej sie utrzyma :) bagatelko bardzo smutne to co piszesz o Twoich odczuciach odnosnie swiat i choinki, przykro mi z tego powodu i bardzo Ci wspolczuje ale zycze Ci abys kiedys ponownie przezyla takie swieta o jakich piszesz, ze dawno nie mialas okazji przezyc :) ja tylko wspominam pamietna choinke u mojej cioci na wsi :) co roku byla tam prawdziwa choinka, ustrojona slodkosciami i owocami typu, czekoladki, lizaki, ciastka, jablka, pomarancze i tak pieknie pachniala ahhhhh :D jako male dziecko zakradalam sie czesto do pokoju w ktorym owa choinka stala i ukradkiem czy ciocia nie widzi podjadalam jej co tylko bylam w stanie z choinki sciagnac :D moja choinka w domu byla rownie piekna ale sztuczna niestety, zreszta zawsze cudze smakuje lepiej ;) w stanikach dlugo nie mialam takich swiat pieknych swiat ale wszystko sie zmienilo w momencie poznania mojego obecnego meza, od tamtej pory czyli juz 7 lat Swieta Bozego Narodzenia sa czyms na co czekam caly rok i juz nawet nie tesknie za tymi w Polsce, w zasadzie wcale mi ich nie brakuje :D a w przyszlym roku bedziemy cala trojeczka obchodziz wigilie i to dopiero beda rodzinne swieta, zyc nie umierac, wiecej mi do szczescia nie potrzeba !!!!! a prezenty, no coz poki dzieci nie ma, nie ma prezentow, dajemy sobie jakies tam drobnostki symbolicznie ale w przyszlym roku zaszalejemy, w koncu bedzie to pierwsza gwiazdka naszego cukiereczka :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam szybciutko i uciekam! Ale zajrze tu dzisiaj na pewno! buziaki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QQ :) U mnie padl internet na amen; od wczorajszego wieczora nie moge sie poloczyc przez stale lacze, tylko przez zastepczne (zwykly modem). Porazka. :( W ogole w ciagu ostatnich dni mielismy same problemy z internetem... A nasz provider tylko nas zbywa i zbywa... Postanowilismy wiec przejsc do konurencji - no :D Teraz czekamy na nowy modem ADSL! Mam nadzieje, ze bedzie lepiej! :) Nadal czekam na odpowiedz z Galway. Nauczona doswiadczeniem ostatnich dni, postanowilam nie kupowac biletu, zanim na 100% nie bede pewna, ze wszystko jest ok. Generalnie ze strony mojego uniwersytetu nie ma problemu, z tamtego tez nie powinno byc, ale wole dmuchac na zimne! :) 102 - dostalam juz wczesniej smsa o najsmutniejszym zwierzatku, ale znowu sie posmialam :D :) GNU - mam nadzieje, ze uda Ci sie zlozyc kompa i ze wkrotce zobaczymy Twoja Zuzie :D :) Piwonia - to cudownie, ze juz nie msz problemow z bezsennoscia! Wyboczywaj duzo ze wzgledu na cukierczka! :) Usciski dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot widac, ze zabiegana jestes, z bezsennoscia problem to sie dopiero pojawil ale mdlosci ustapily ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TY PALANCIE PODSZYWAJACY SIE PODE MNIE!!!!! SPADAJ STAD!!!!! I NIE WAZ SIE UZYWAC MOJEGO NICKA ANI ZADNEJ JEGO KOMBINACJI!!! Tania sztuczka zastepowac jedna literke inna i potem sie chamsko podszywac!!!! Ciekawe kto to jest, zaloze sie ze to ta sama osoba co psioczyla tu na innych. Teraz sie msci na mnie! Pozalowania godne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia> mam nadzieje, ze mdlosci ustapily na amen;-) Squirley> nie denerwuj sie, nie marnuj energii.. czy u ciebie tez tak cieplo jest? Margolcia> no ja tez bym sie wstrzymala z kupowaniem biletu, po tych wszystkich zawirowaniach uczelniano-kierowniczych brrr.. a moj przyjaciel dostal stypendium w Gallway kilk alat temu i taki rozkochany w Gallway jest, ze co roku tam wraca.. mowi, ze bardzo studenckie miasto, wiec ze znalezieniem atrakcji nie bedziesz miala problemu a ja znow po chemii, ale mi ten test dzisiejszy nie wyszedl;-(( buu mam nadzieje podciagnac finalowym za tydzien.. zmykam choc na chwilke przylozyc ucho do poduszki, bo spie raptem po 3-4 godz, a pozniej w pracy cierpie na spiaczke;-(( podziel sie energia, Piwonia, co?;-) pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze uda mi sie umiescic szesnastotyszieczny wpis ??? Piwonia - taka choinka z jedzeniem pozawieszanym ;) to cos co znam niestety tylko z opowiesci mojej babci o czasach przedwojennych ... Ale zawsze sobie myslalam, ze to by bylo to, zamiast szklanych bombek, ktorych dzieci nie powinny dodytkac, bo moga spasc i sie zbic :D ModerrM - dzieki za sprzatanko :) Karola - 🖐️ nie wiem niestety za wile o tych sprawach paszportowych ... Pa na razie :) i 😘 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley, (Ty prawdziwa) nie przejmuj sie sloneczko! my wiemy ze to nie Ty, zreszta widac roznice w pislowni malego \"L\" i duzego \"i\" - Twoje L ma zawijasika na dole! ;-) Ignoruj tego niechcianego goscia! Margocia! gratuluje Irlandi... ...i cholewcia znowu musze zmykac! tyle mialam caly dzien do roboty, ze nic nie zdazylam dokonczyc wpisu! papapapapatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kociaki! dzieki za wsparcie. dziwne to uczucie jak ktos tak kradnie tozsamosc... jay: tez w miare cieplo. ze 3 dni lalo, auto mi przecieka, wlosy jak ptasie gniazdo od wilgoci. szok... ale dzis juz ladnie. jakby tak zostalo do swiat i przez swieta to bym nie narzekala...hehe... ja tez chce taka choinke z pysznosciami!!! dla mnie wlasnie jedna z najfajniejszych rzeczy na choince byly cukierki i czekoladki. zawsze zawieszalismy takie najlepsze, jakich sie nie kupowalo na codzien bo byly drogie. na przyklad kilo kasztankow czy malagi (mama obiecala mi przyslac w paczuszce!!) mieszanke wedlowska z Pierrotami, Terragona, i tymi kawowymi... mniam!! pote tylko sie zrywali i zajadalo... A teraz nie mam co nawet probowac bo moj T by powiedzial ze upadlam na glowe... zgon... ja tak kocham Swieta, a tu wszytko mi zabija frajde... po co ja sie w to wplatalam...eeehhh... ciezko jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co Bagatelko, ja tutaj juz spotkalam u nie jednej rodziny, nie raz taka choinke ustrojona w slodycze, owoce a obok domek z piernika :) a u mojej cioci pewnie nadal jest co roku taka choinka bo tam w rodzinie sporo dzieci a taka choinka to miod dla serca nie jednego dzieciaka :D tak wiec slodkosci na choince jak widac to wcale nie zapomniana tradycja z przed wojny :D co roku tutaj jestesmy zapraszani na swiateczny obiad w pierwszy dzien swiat do takich naszyhc jednych znajomych, 100% amerykanie, ani me ani be po polsku bo i skad ale w Poslce byli dobre 20 razy, lecza tam swoje dziecko chore na porazenie mozgowe, obecnie terapie przeniesli do Tinley Park, IL wiec maja na miejscu :) Ale do czego zmierzam, ano do tego, ze oni jako amerykanie lubuja sie w prezentach ale nie zadne drogocenne, wydziwiane tylko drobnostki, male rzeczy ale ktore sprawiaja najwiecej radosci :) Tak wiec co roku w pierwszy dzien swiat siadamy z nimi po obiedzie przy choince i rozpakowujemy prezenty a wnich: sciereczki do wycierania naczyn, jakies deserowe talerzyki, ornamenty na choinke, swiateczne swieczki, wino badz inny alkohol a radochy przy tym co nie miara szczegolnie dla malego Patryka, ktoremu najbardziej odpowiada szeleszczacy papier :D :D :D zawsze mamy u nich wspanialy czas, fantastyczni ludzie, mowia, ze nas zaadoptowali bo my tutaj nie mamy zadnej rodziny przeciez :) jejku zachcialo mi sie swiat, wiem ze juz niebawem ale juz sie doczekac nie moge ;) co do mojego \"powera\" to dzisiaj jest troszke gorzej, raz, ze spalam raptem 4 godziny a swa to zaraz z rana mialam sesje w studio i troszke sie wymeczylam az mnie ramiona bola i glowa cos daje sie we znaki :( Obecialam sobie codziennie skanowac po jednym opakowaniu przezroczy z Chin co by sie wyrobic przed swietami i pokazac wam i rodzince jak no te cale Chiny wygladaja, mama mi suszy glowe odkad wrocilam a ja ciagle zajeta !!! ;) ta pokrecona forma mojego meza chce go znowu w styczniu tam wyslac, chyba na glowe upadli, mam nadzieje, ze im sie ten poroniony pomysl odwidzi !!!!! a czy ja juz z Wami dyskutoalam na temat tej poronionej Antyludziej polityce Chin odnosnie potomstwa itp???? eeee chyba nie, to juz Wam opowiadam co sie dowiedzialam bedac tam !! wiec tak, w Chinach przypada jedno dziecko na pare ale sa wyjatki, w przypadku jesli zawierasz zwiazek malzenski z osoba, ktora wychowywala sie jako jedynak oraz Ty sama jestes jedynaczka, wowczas masz prawo do dwojga dzieci ale Twoje dzieci juz nie beda mialy tego prawa, one beda mogly splodzic tylko po jednym dziecku !!!! tylko osoby bardzo zamozne moga sobie pozwolic na wiecej dzieci ale przy kazdym dodatkowym musza pokryc opodatkowanie w wysokosci kilku dziesieciu tysiecy $$$$ (tutaj nie jestem pewno jaka to dokladnie suma, ale slyszalam, ze kosmiczna) !! I teraz nasowa sie pytanie a co z tymi co im sie przytrafi nadplanowo miec wiecej niz jedno dziecko ?? aborcja to w Chinach rzecz normalna i mowi sie o tym otwarcie osoby, ktore posiadaja wiecej niz jedno dziecko a nie stac jest ich na pokrycie tego wysokiego podatku musze niestety ukrywac istnienie tego dziecka w jakis sposob aby nie wyszlo przed swiatem, ze maja ich wiecej ale takie sytuacje przytrafiaja sie najczesciej osobom na peryferiach i w biednych czesciach Chin, gdzie trudno jest nawet dotrzec :( mowia, ze takich nierejestrowanych obywateli Chin prawdopodobnie jest jakis dodatkowy milion albo wiecej , szok !!! poza tym w Chinach jest nei tylko przymusowa aborcja ale i sterylizacja !!!!! a z wlasnych zrodel wiadomo mi, ze najczesciej jednak dochodzi do aborcji w przypadku wykrycia, ze spodziewane dziecko to dziewczynka i bez wzgledu na to czy to pierwsze dziecko, usuwa sie je :( w Chinach kultywuje sie plec meska i jest to ogromny zaszczyt dla rodzicow jesli okaze sie, ze spodziewanym dzieckiem jest wlasnie syn !!!! jak oni to mowia, \"dziedzic nazwiska i opiekun na starosc\", to tzw. polityka \"jednego syna\" !! Nasz przewodnik (rodowita chinka) wspomniala, ze w wyniku takich praktyk w Chinach doszlo do drastycznej nierownowagi plci i obecnie jest tam 10% wiecej chlopcow niz dziewczynek !!! ze jest to prawdziwy problem bo moze sie okazac, ze za 10 lat kilkanascie milionów mlodych mezczyzn nie bedzie moglo znalesc sobie zon albo dojdzie do innych katastrof skali swiatowej jak np. wojna :( no a w USA wiekszosc adoptowanych dzieci to wlasnie male Chinki tam niechciane a u nas zprzyjmowane z otwartymi ramionami przez tych, ktorym niestety wlasnych dzieci miec nie dane!!! leciala z nami spowrotem rodzinka, ktora wlasnie zakonczyla poltororoczne odwiedziny u juz swojej wybranej coreczki (chinki), caly samolot byl nimi wzruszony i pomyslec, ze ktos tam ma serce pozbyc sie takiego niewinnego stworzenia ogolnie w Chinach mieszka 1.5 miliarda ludzi !!!!! a tu jest ciekawy artykul, warto poczytac: http://www.npr.prolife.pl/Chiny1.htm i co W na to ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - nie przejmuj sie - przeciez my wszyscy wiedzielismy ze to nie Ty. Takie niebywale glupoty!!! Doskonale rozumiem Ciebie ze swietami - bardzo tesknie za tymi z mojej "mlodosci". Ja troche sie przeciwstawiam rodzince meza - u nich wystroj domow - po kilka choinek w kazdym - i gory prezentow licza sie najbardziej. Np. - my tylko dajemy po jednym symbolicznym prezencie dla doroslych. Na szczescie moj maz jest w 200% po mojej stronie :) On sobie bardzo ceni stare tradycje i w ogole bardzo popiera moja polskosc i to ze ucze dzieci polskiego i to ze chce kiedys mieszkac w Polsce, chocby rok... A w tym roku chyba bedziemy mieli swoja wigilie we czworke a do rodziny pojdziemy juz po... Ale teraz postanowilam nie tylko tesknic... Wiesz jak pojawiaja sie dzieci to wowczas czlowiek staje sie bardziej odpowiedzialny za tworzenie wlasnych tradycji... Wlasnie przerabiamy ze Starszakiem przerozne opowiesci wigilijne, uczymy sie koled (Starszak bardzo ladnie spiewa "Oj Maluski") i bedziemy robic swiateczne paczki dla domow dziecka w Polsce. Gnu - ale ta Twoja Zuzia jest sliczna!!! Taki malutki klebuszek do przytulania - i jak niewinnie wyglada :D Pozdrawiam wszystkich i uciekam do pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Czuje sie uziemniona bez stalego lacza! Nawet nie moglam sciagnac Twoich zdjec GNU :( Odpowiedzi z Galway nadal jeszcze nie dostalam... Jesli nie dostane jej do konca tygodnia (zakladajac najgorsza wersje), wtedy bede meczyc moja prof z geografii - moj koordynator bowiem to jej \"très bon ami\" :) Dobrze jest miec wtyki :P :) Piwonia - jak nie urok, to wiadomo co ;) Grunt, ze mdlosci ustapily :D :) Jay - no dlatego sie trzymuje! Mam nadzieje, ze nie bede musiala dlugo czekac, bo teraz jest promocja Bruksela-Dublin - ze wszystkim oplatami 15€! :classic_cool: Pamietam jak pisalas o tym Twoim koledze zakochanym w Galway... Jestem pewna, ze i mnie to miejsce zauroczy! Chce sobie kupic przewodnik po Irlandii i potem bedac juz na miejscu chcialabym troche pojezdzic tu i owdzie! W koncu nie sama nauka czlowiek zyje ;) Trzymam kciuki za Twoja chemie! :classic_cool: :) Squirley - naprawde nie przejmuj sie durnymi wpisami! Tej osobie tylko o to chodzi, zeby Cie zdenerwowac! My przeciez potrafimy bez problemu rozroznic Twoje wpisy! 🌻 :) Naneczka 🌻 :) Bagatelka 👄 Usciski dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Funkia - bardzo chialabym uslyszec Twojego Starszaka jak spiewa \"O malutki\" :) :) Piwonia - to bardzo ciekawe co piszesz o Chinach! Mialam swego czasu bardzo dobra znajoma z Chin (bardzo zaluje, ze urwal mi sie z nia kontakt :( ), ktora wlasnie opowiadala nam sporo o polityce demograficznej... o tym, ze ciaza jest jak choroba, z ktora idzie sie\"leczyc\" do lekarza... Robilismy wtedy naprawde wielkie oczy! Ona sama zreszta byla drugim dzieckiem swoich rodzicow, dzieckiem, za ktorego posiadanie trzeba bylo slono zaplacic! Lece spac, bo jutro znowu musze wstac wczesnie :o Pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia: az mi sie lezka zakrecila na mysl o twoim Starszaku spiewajacym koledy... Nie bede ukrywac, ze mojego T zupelnie nie interesuja tradycje. O polskich nie wspomne... Ciezko mi...czasem nie wiem czemu sie ozenil z Polka... piwonia: straszne to o Chinach. GNU: odlotowy kociak!!! wlasnie takie lubie!!! puchate i przytulajskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah dziewczyny zachcialo Wam sie milosci z amerykaninem zamiast jakiegos Polaka sobie poderwac hahaha ;) zartuje !!! wiem milosc nie wybiera :) ale tak sobie mysle, ze przeciez tutaj obie strony nie pozostaja bez winy, Wy jako tradycyjne Polski tesknicie za tradycjami swiat z Waszego kraju ale rowniez dziwicie sie na mysl o tradycjach-nietradycjach jakie dominuja w domach amerykanskich :) miedzyczasie oni, Wasi malzonkowie cenia sobie swoje tradycje a dziwia sie na mysl o choince ustrojonej w cukierki i inne slodycze ;) moze po prostu trzeba sie mniej przejmowac a jasniej tlumaczyc zeby obie strony pojely co komu blizsze albo jeszcze inaczje, moze warto respektowac tradycje obu stron jakiekolwiek by one nie byly :D uszy do gory !!! chociaz ja wierze, ze wcale Wam tak zle nie jest tylko troszke marudzicie bo Wam za dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dlatego, ze tradycje sa takie jakie sa, wprowadzam nowe;-)) 24 zasiada sie ze mna do Wigilii, ja ubieram stol, dzielimy sie oplatkiem, mamy swoja malutka choinke o wdziecznym imieniu Fredek, w tym roku bedzie Fredek III;-)) gotuje i wychodzimy na Pasterke, wiem, ze nie o polnocy, ale o 7 wieczorem.. w tym roku beda tez moi uczniowie i bedzie wesolo.. Mam duzo Chinek w grupach roznych, niechetnie opowiadaja o swoim kraju, niedawno doszly do moich uszu wiadomosci o \"niewidzialnym pokoleniu\", to wszyscy ci, w wiekszosc te, ktore urodzily sie pierwsze i na dodatek kobiety.. rodziny sie do nich nei przyznaja. Nikt nie wie ile jest tych \"niewidzialnych\";-(( W. ma dwoje dzieci, do Chin nie wraca, mowi, ze nei stac by jej bylo oplacac szkoly, lekarzy, podatkow za to drugie dziecko. Gnu> piekna Zuzia..to ostatnie zdjecie mi sie najbardzie podoba;-) wlasnei zadzwonila do mnie koleznaka urodzila malusia dziewczynke, Kasia ma na imie.. a jej mama dzisiaj wlasnie malo hucznie obchodzi 39 urodziny. W piatek jade je obie zobaczyc, juz nie moge sie doczekac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia - opowiesc o Chinach zupelnie przerazajaca - duzo o tym slysze bo mam wielu znajomych w pracy wlasnie z Chin. A co do braku potencjalnych kandydatek na zony, to problemy juz sie zaczely, szczegolnie na prowincji. Mlode kobiety sa masowo "wykradane" calymi autobusami z Kambodzy i Wietnamu! Az strach pomyslec kiedy ten problem obejmie rowniez ich wielkie metropolie!!! Squirley - nie daj sie smutkowi - moze uda Ci sie stworzyc jakies wlasne tradycje? A jak pojawia sie dzieciaczki to juz bedziesz koniecznie musiala to robic! :) A tymczasem mozesz sobie pierniczka powiesic na galazce, prawda? Maz sie przyzwyczai. Ja tego jeszcze nie robilam bo balam sie ze mi Malenstwo zwali choinke. On jest taki malutki ale niebywale zwinny i atletyczny - potrafi sie wspiac na wszystko. Na dodatek za slodkosciami poszedlby w ogien :D No ale moze sprobuje - dzieciom bedzie sie podobalo Moze uda mi sie namowic Starszaka na zaspiewanie koledy do mikrofonu to wam wysle :) Trzeba wzmoc szkolenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochani! Dawno mnie nie bylo ale to nie znaczy ze o Was zapomnialam. Jestem tylko zajeta a jak przychodze do domu to juz mi sie nie chce na kompie siedziec po calym dniu. Czytam czasem posty ale przyznam sie bez bicia ze nie wszyskie. Ja pracuje, koncze moj ostatni kurs do Tesol (jeszcze tylko 1 klasa i egazmin i bede miec certyfikat:-) plus w soboty sie udzielam w polskiej szkole w klasie junior kindergarden. Dzieciaki sa po prostu kochane. 4-5 latki to chyba najslodzszy wiek.Dlatego tez mysle isc do teacher\'s college ale przed tym musze zrobic wiecej volunteering. Margot-na pewno pokochasz Irlandie. Ja bylam w Dublinie przez tydzien i to naprawde niesamowity kraj i ludzie sympatyczni i tacy swosjcy. Bagatelka, Gapa i 102-najlepsze zyczenia z okazji urodzin (chodz spoznione) 🌻 Piwonia-czy znasz plec cukiereczka? A moze nie chcesz wiedziec. Gnu-dzieki za sliczne zdjecia. Jak nie kochac takiego rozrabiaki? Co do choinki to ja musialam w pracy ubrac juz 2 tygodnie temu a ja wcale jakos nieczuje ze ida swieta:-( Pozdrawiam wszystkich goraco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwonia: masz racje ze oni maja wlasne tradycje. ale ja jestem taka lubiaca swieta ze juz dawno wszystkie amerykanskie obrzedy swietuje, wiesz indory, nieindory, na Thxgiving zawsze pichce smakolyki, na dzien niepodleglosci wieszam flagi i sie wyglupiam na paradach. Ale ile mozna samemu za dwoje... Jemu to zwisa. A ja juz nie mam sily. Moze troche zaczelam przesadzac z tym narzekaniem, bo mi smutno jak to zwykle w czasie swiat... ale coz.. tak sie jakosc czuje... A na pasterke to go raczej nie zaciagne bo on ateista i nienawidzi wszelkich przejawow religii... boshe... dopiero teraz z niego takie rzeczy wychodza... ale wdepnelam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm Squirley> tylko Ci teraz smutno i nie wdepnelas.. potrzeba czasu, mam nadzieje, ze stowrzycie wlasne tradycje, a jak nie, to zostaw meza, pakuj sie, po drodze mnie odbierz i pojedziemy do Miami;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem czytam nie chce mi sie pisac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SquirIey - z literą duże \'\'i\'\' zamiast \'\'el\'\'. To jest celowe \'\'zmylanie\'\' innych forumowiczów ( czytaj podszywanie się ). Twoje posty będę kasowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay: wiem.. to chyba tylko deprecha przedswiateczna... wlasnie z nim gadalam przez telefon bo jest w podrozy sluzbowej i powiedzialam mu, ze sie czuje jakbym od 4 lat nie miala prawdziwych swiat i ze chce miec prawdziwa wigilie z ryba, pierogami i pasterka. Powiedzial, ze ze mna pojdzie na pasterke. moze nie bedzie tak zle. I mam zamiar sie wybrac do tego ukrainskiego sklepu i kupic sobie mase polskich slodyczy, delicje, ptasie, czekoladki. Jay: chcesz cos? chetnie podesle. Maja nawet twarog, ale to sie raczej na paczki nie nadaje. kochani, czy ktos z was oglada Invasion. Troszke sie uzaleznilam od tego serialu. W srody na ABC. Na poczatku sie wydawal bardzo obiecujacy, teraz coraz bardziej mnie meczy. I jest bardzo przewidywalny. chyba sobie dam spokoj. bede tylko ogladac Desperate i oczywiscie Grey\'s Anatomy. Jay ty to powinnas ogladac jako zadanie domowe, a potem doczytywac o medical cases. Na ichniej oficjalnej stronie sa zawsze opisy przypadkow medycznych poruszanych w odcinkach. Kochana Moderatorko: jestes super!!! dzieki ze sie opiekujesz naszym forum. Bardzo to doceniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×