Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Marzenusia> zalezy co dla kogo jest srodkiem nocy;-P dla mnie np srodek nocy to 6 rano hihi a musze sie zrywac codziennie wszyscy u mnei w biurze sa na zwoleniniu.. jakies chorobsko sie przypaletalo, mam nadzieje,z e do mnei sie nie doczepi, ja nie mam czasu na chorowanie teraz.. trzymam kciuki za gramatyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teorie tez juz zrobilam, dawno ze malo pamietam i teraz moge juz wlasiciwe jezdzic teoretycznie na G1 ale w praktyce to raz tylko cwiczylam. Ale w maju najdalej juz chce zdac praktyczny i tez nie byc uzaleznina od meza, choc jak na razie z autobusami i metrem nie jest najgorzej, bo sa dobre polaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich :) od 2 lat i 7 miesiecy mieszkam w stanach, w chicago. moze ktos ma ochote porozmawiac to piszcie na maila pozdrawiam cieplutko ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka> wiesz, jakby u mnie byl jakis publiczny transport, to nie iwem czy dzis jezdzilabym autem, bo jestem stanowczo za tym pierwszym, choc odrobinke mniej spalin.. ale niestety u mnei nie ma takowych zjawisk jak siec autobusow, karoce sa w downtown;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay no wlasnie te odleglosci:( u mnie wlasnie jest ten problem ze mam autobus gdzie moge praktycznie wszedzie dojechac takze tak sie wlecze ta moja nauka jazdy.... Mloda78 witamy:)Napisz cos wiecej o sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay dla mnie 6 rano to tez jeszcze noc. ;) trzymaj kciuki za gramatyke. :D dzieki Mayenka ja musze najpozniej zdac praktyczny do lipca, bo pozniej mi przepadnie permit. A teorie robilam w zeszlym roku. Nadal pamietam, bo jadac samochodem z mezulkiem zwracam uwagi na wszystkie znaki, itp. ;) Czasem mu mowie, ze cos nie tak zrobil. ;) ;) Mlodaa78 tutaj wiecej nas z Chicago albo okolic. Zostan. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:)) tak czytam te opowiesci o poczatkach poza granicami Polski....kazdy z nas to przechodzil albo przechodzi....zawsze jest trudno....ja przyjechalam do stanow z malutka torba...nawet nie z walizka:)))...ehhhhh...:)) te 3 prace na poczatku plus 2 raz w tygodniu wieczorami szkola jezykowa....z perspektywy czasu sama siebie podziwiam skad ja mialam tyle uporu i sily.... co do jazdy autem to prawko zrobilam dopiero w stanach... w 4 miesiace po przyjezdzie....jejku ale to byl stres....:)) ...a teraz nie wyobrazam sobie zycia bez auta...kocham jezdzic:)) a od poniedzialu bede sie bawila w nauczycielke :)) zaczynami zajecia praktyczne z Marzenusia:))) ihaaaaaaaaa:)) Buziaczki dla wszystkich:))) mlodaa78:)) witaj na forum:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewulek mam nadzieje, ze masz ubezpieczeny samochod. ;) Juz sie boje. ;) Mam nadzieje, ze sobie poradze z parkingiem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po naszych drogach forum beda smigaly i krolowaly mazdzianki:)))))hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia-zdajesz Toefl jutro? Czy to jest jeszcze ta stara wersja czy juz wprowadzili ta nowa? Wczoraj nam mowila profka z Tesol Practicum ze ma byc nowy Toefl, ale przysnelam i nie wiem kiedy;-) Ewulek- No popatrz-ja w poniedzialek tez ucze swoja pierwsza prawdziwa lekcje:-) Kogo ty uczysz- dzieci czy doroslych? I czy uczysz w public school czy immigrantow angielskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazdzianki;-) jak to piknie brzmi;-) zajecia praktyczne z Marzenusia?;-) mam dzikie skojarzenia hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia wiesz ze ja szalona jestem ale nie az tak by jezdzic bez ubiezpieczenia:))....moge sobie odmowic innych rzeczy ale to akurat jest dla mnie sprawa najwazniejsza...tak samo jak pilnowanie dat zmiany oleju:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay bez skojarzen prosze. ;) Mam nadzieje, ze w koncu zaczne jezdzic sama. Najlepiej w tym miesiacu. Zaraz w marcu poszlabym na praktyczny tescik. :D Jakie plany mam hihi. ;) Mayenka ja nie wiem czy moje sie nazywa TOEFL. Mam normalnie credits i jestem ponizej 101 czy jakos tak. :) Mayenka ja bede uczennica Ewulka, prawda Ewulek? ;) :D Dobrze, ze masz ubezpieczenie, bo ze mna roznie bywa. ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia> to nie teflon;-) Ty po prostu bierzesz klasy w koledzu i juz, \"teflon\" to egzamin ze sie wyraze panstwowy uznawany rowneiz i w Polsce Mayenka> pierwsze slysze o zmianach w teflonie, musze sie pospieszyc, aby zdac ten stary jeszcze hihi tylko mi sie tak nie chce;-) wole zakuwac squamous epithalial tissues, ja nawet nie wiem jak to naszemu bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka......ja bede nauczycielka Marzenusi:)) ppouczymy sie parkowac troche:)) .....ja ludzi jezyka angielskiego uczyc nie moge bo sama mam powazne braki ....ehhh Jay nie kojaz za bardzo:))) postaramy sie z Marzenusia byc grzeczne i bezwypadkowe:))hiehiehie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm...to nie wiem jak w USA jest, bo w Kanadzie trza najpierw teflona zrobic jak sie chce na college albo uniwerek isc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniec tych dobroci;-( uciekam na zajecia ze statystki.. dobrze, ze kalkulatorek pod reka jest i toto cudenko samo rozne rzeczy robi, trzeba tylko wiedziec co jest co i dlaczego.. no z tym dlaczego mam problemy hihihi Ewulek> hihihi dobrze juz dobrze, niczego nie kojarze.. a swoja droga, to zabierz Marzenusi wyplate, oddasz jak Ci auta nie uszkodzi?;-P albo nie zatrze biegow hihi, wiem, wiem masz automatyczna;-P Marzenusia> do uslug;-).. trzymaj kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka> ja Ci wszystko wytlumacze, ale pozniej hihihih ja musialam np tylko placement test wziac i sam mnie umiejscowil;-) i teflona nie kazali, bo np nie mam zadnego degree ani sie w tej placowce o takowe nie staram, ale np juz w uniwerku tym medycznym, jednym z wymogow jest teflon, drugim GREs, trzecim wszystkie prerequsites.. noo, uciekam pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka co kraj to obyczaj....tu kazdy stan wiekszosc ustaw ma podobnych a jeszcze wiecej rozniacych sie od siebie...mysle ze podobnie jest w kanadyjskich prowincjach........choby to jako przyklad podam zawieranie zwiazkow malzenskich ludzi tej samej plci:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay pomysle o jakims depozycie:))hahahha buzka do milego papa:))**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdiekuje jeszce raz za zyczenia, Elfiku wspolczuje Ci .....nie wiem co powinnam powiedziec. Powiem Wam, ze moja sasiadka-pani X wlasnie jest po powaznej operacji... powiekszenia piersi... wtedy juz napewno zrobi kariere w swoim zawodzie (prostytutki) wspolczuje jej a nowe dzielo pojde zobaczyc jak tylko wroci do pracy hahahahaha! ale jestem swinia! Na szczescie jej mamusia opiekuje sie chora a tatus przywiozl soczki i owoce... Wieci dla mnie to chore ale....Ameryka! Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewulek tylko nie za duzo, bo ta moja wyplata to mala bedzie. ;) Jay i za Ciebie trzymam kciukaski. A ja po egzaminie jestem. Okropny byl. Jak dostane C to bedzie ok. :o Czas spac. Juz po 22 a trza wstac o 3:15. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam jutro prezentacje i jeszcze siedze i pisze .Buuu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Cytrusowa, glowa do gory!!! I wszystkiego najlepszego! A nie mozesz ksiazek wysylkowo zamawiac? 🌻Mloda78, witaj! Czemu na e-mail? Tutaj sie wiecej dzieje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___________________________________________________________ 🌻TABELA-DOPISUJCIE SIE! :-D :-D NICK-SKAD?-ILE CZASU? AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 7,7 AKARA Amsterdam 1980 10 m-cy BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BASTA Bradenton, FL ? 3 m-ce CAFEE Szwecja, Sztokholm 1977 10 m-cy CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FRANCI Mahopac, NY, 1982, od 10/2004 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GODA Litwa 1960 od urodzenia IWETTA Niemcy1962 Köln, 15 lat IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 * Kanada * 1969 14 KaHa Greenville, SC 1969 4 Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 KLARYSA Bruksela ? ? MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja 1980 2 lata z hakiem MASHA Austria 1972 3 lata MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 NIKA_AU Sydney 1973 16 lat PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SIMONA CINAMONA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 TULIPAN Haga 1978 2,6 WARIATKAZWARIOWANA Luxemburg 1984 od 9.2003 *ZACZARUJ MNIE* Westfield, NJ 1974 2,5 ___________________________________________________________ 😘NASZE PRZEPISY: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1571793

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!! Aleście sobie dziewczyny wczorasj pogdały, pozazdrościć tylko, że się tak zeszłyście i jak patrzymy na godzinę, o której wpisywałyście się na forum, to oczywiście włos się jeży, ale jasne, że macie inny czas tam po drugiej stronie. Cytrusowa!!!! Tu już dziewczyny powiedziały właściwie wszystko. Masz o tyle dobrze, że kogoś znasz. Ja tak samo jak i Ty, byłam w POlsce niezależna, zarabiałam b.dobrze, robiłam co chciałam, wolny ptak.. i z dnia na dzień: siad! Tyle, że ja też w malutkiej miejscowości turyxstycznej, którą w pół godziny obejdziesz, Bez samochodu, bez ani jednej osoby znajomej, mentalność całkowicie zamknięta i zacofana, zero możliwości poznania kogokolwiek i zero możliwości pracy. Tu jest bezrobocie, a to co związane z turystyką jest obstawione przez tubylców. Ja też sprzątałam mieszkanie-czego nienawidzę robić- w tv miałam tylko 3 programy polskie i już nic mnie nie interesowałao, ani jednej książki, zero internetu (był to rok 95/96) mąż cały dzień w pracy, a ja czekałam 2 lata na przyjście dziecka, by mieć też zajęcie. ale jasne, że to nie wypełni Ci pustki, którą maSZ DOOKOŁA. Dostawałam fioła z tęsknoty, żyłam wspomnieniami i one mnie utrzymywały przy życiu. Telefon był b.drogi i nie mogłam dzwonić kiedy chcciałam. Ja to traktowałam jak więzienie w złotej klatce. Jesazcze w dodatku mąż podcinał mi skrzydła bo się bał mojej energii, mojej witalności i najlepiej jak byłam małą (175cm), słabą kobietką. I to trwało przez 7 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Choć po 5-ciu latach miałam już do dyspozycji samochód, poszłam na siłownię, codziennie jeździłam na zakupy dla zabicia czaSU-to i tak czułam się sama. Na tamtym zadupiu naprawdę nie ma co robić. Włoszki, czy obcokrajowczynie, które tam się zatrzymują zazwyczaj z powodu małżeństwa, zwiewają po jakimś czasie bo nie wytrzymują, albo dostają fioła i żyją w depresji. Tragedia!!!! Ja nie miałam prostej drogi do POlski, jaka łączy Polskę z Niemcami. Trzeba jechać dwa dni (prawie 2000 km), poza tym boję się latać i tylko droga lądowa wchodzi w grę. Mój mąż niechętnie przyjmował wszelkie wyjazdy do POlski-rzadkie, niestety. Zastanów się czy nie chce Ci się ruszyć głową, czy nie masz możliwości na jakiekolwiek zmiany, poprawę sytuacji? Mogłabyś częściej zaglądać do Polski. Można ściągać książki nawet przez busy 9-cioosobowe, które na pewno obsługują też Niemcy. Przewożą ludzi i nieduże paczki (nawet duże, bo przywieźli mi 4 dywany z Polski) za śmieszną opłatę -5 euro /pakunek. Ale musisz najpierw zrozumieć co możesz zmienić a co chcesz zmienić. Bo takie przestawienie na inne życie jest wielkim kopem i niełatwo dzikiemu koniowi założyć siodło. Na ile masz wolną rękę? Na ile mąż Cię ogranicza? Mogę życzyć Ci powodzenia i doceń to , że masz z kim pogadać. Gdybym ja wówczas miała takie forum, to by był to dla mnie wentyl bezpieczeństwa. Dziękuję Wam ,że jeteście i Tobie Bagatelka w szczególności, że je założyłaś! Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam! :) Ale sie rozpisalyscie :D raptem jeden wieczor mnie nie bylo, a juz mam tyle zaleglosci! Niezle jestescie :D Wczoraj mialam zajecia z kartografii i statystki - porazka! :( To byly naprawde pierwsze zajecia w mojej uniwersyteckiej karierze, z ktorych nie zrozumialam a tym samym nie wynioslam NIC... i jak pisze NIC, to znaczy NIC... no moze jendynie poza bolem glowy :o To jest kontynuacja przedmiodu... slownictwo ze statystki mnie polozylo zupelnie... a sama pani profesor 😡 moze lepiej nie bede sie wypowiadac na jej temat 😡 W kazdym bardz razie, jak tylko przysla mi zamowione wczoraj w nocy na predce ksiazki, siadam do roboty... ot mi ferie 😡 A poza tym, jak juz wspominalam, wczorajsza noc spalam u mojej znajomej... Zwiazek jej sie sypie :( przez prace meza (jest on pracoholikiem, ktory zupelnie sie zatracil)... Nawet jej tata przyjechal specjanie z Holandii, zeby ja troche podniesc na duchu, bo dziewczyna jest zalamana :( Ech... :( Jestem zmczona, przemarzlam tej nocy... i czuje sie znowu kiepsko... :( Cytrusowa - dziewczyny napisaly Ci duzo madrych rzeczy... ja dorzuce cos od siebie! Piszesz, ze mieszkasz w Kolonii... to duze miasto, w ktorym mieszka cale mnostwo Polakow... Dlaczego sie nie rozejzysz za jakimis polskimi organizacjami? Dlaczego nie przejdziesz sie na uniwersytet? Tam na pewno znajdziesz nie jedna polska duszyczke, a byc moze i jakies kolo polskich studentow... Zycie w duzym miescie daje emigrantowi, znaczenie wiecej mozliwosci niz w takiej malej miescince, do ktorej ja trafilam! A ksiazki po polsku znajdziesz na pewno na uniwersytecie... albo w wielkiej miejsciej bibliotece... Rozejrzyj sie wokol siebie... Kolonia na pewno oferuje sporo mozliwosci Zamiast sie smucic i narzekac, wykorzystaj atut zycia w duzym miescie! Jak nie sprobujesz wyjsc z domu, to bedzie tylko gorzej... A tak w ogole: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO 🌻 Elfik - dziekuje za zdjecia! Wygladasz szalowo! :) Marzenusia - powodzenia :) Mayenka - mam nadzieje, ze uda Ci sie pojechac na Kube :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie! Musze zmykac, pa, pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och dziękuję Wam kochane za wszystkie odpowiedzi, a było ich dużo. 1 - dziękuję za życzenia urodzinowe, bardzo miło to czytać; 2 - samochód: jezdże, a jakże, tylko najchętniej bez parkowania w zatoczce. W Polsce miałam służbowy samochód, śmigałam jak odrzutowiec a tu poczułam (przez te wredną zatoczkę), że nie potrafię. Czemu Niemcy nie parkują tyłem na ten przykład? Bo ja uwielbiam! No nic, faktycznie przyjdzie mi poćwiczyć; 3 - przyjaciół tu nie mam żadnych, znajomych też - jest tylko mąż i jego rodzina w Brunschwigu (czy jak to się tam pisze), więc raz na kilka m-cy odwiedzamy ich; 4 - przyjechałam do Niemiec pod takiem warunkiem, że będę jedziła do Polski tak często, jak tylko będę chciała. Ale mąz już zaczyna się stawiać, bho nie rozumie, że można tęsknic. Ha! Ale ja sie nie dam, i pojadę niedługo. Powiem wam, że on stosuje szantaż emocjponalny! Niestety! A ja jestem miękka:-( 5 - z tym zwiedzaniem to jakiś pomysł, choć nie cierpie zwiedzac muzeów i innych tzw. atrakcji. W Londynie na przykład, jak byłam pierwszy raz, to zleciałam to co trzeba zobaczyc w kilka dni, następne wyjazdy to już była tylko szkoła, praca i rozrywka No ale do Londynu to ja jechałam dla przyjemności, z przyjemnością i mam tam siostrę z mężem!!! 6 - doceniam to, że mogę z Wami poklikać, nawet nie wiecie jak bardzo! Bez tego bym wyschła. A i mogę zaspokoić moje pragnienie pisania...Takie zboczenie polonisty, hihi A drugim zboczeniem są książki lub ogólnie czytanie, które uprawiam miedzy innymi na tym forum; No i nie wiem co jeszcze chciałam napisać:-( Skleproza nie boli, w końcu to już 28!!! Jak mi się przypomni, to jeszcze napiszę:-) Buzka dla Was wszystkich i wirtualnie zapraszam na torta i alkoholek!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×