Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość greg london
MARGOT, prosze mnie dopisac do tabeli:) Mieszkam w Londynie od 9 lat, znak zodiaku Rak , pozdro dla wszstkich. Aha, mam 37 latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GREEN SMILE
hej!!!!! DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA RADE !!!OCZYWISCIE MIELISCIE RACJE DODZWONILAM SIE TU ITAM I POTWIERDZILI ZE POTRZEBNY BEDZIE AKT ZAWARCIA MALZENSTWA I DOBRZE MIEC DODATKOWY DOKUMENT CHOCBY NAWET KARTKE KREDYTOWA NA NOWE NAZWISKO I BEZ PROBLEMU MOZNA JECHAC DO POLSKI DLA PEWNOSCI CZY ABY NAPEWNO ZROZUMIALM O CO IM CHODZI ZADZWONILAM JESZCZE DO TUTEJSZEJ PL AMBASADY I TAM NATRAFILAM NA BARDZO MILA DZIEWCZYNE KTORA UPEWNILA MNIE ZE TRAFIE DO POLSKI BEZ PROBLEMU POWIEDZIAL ZE WLASNIE ONA JEST W TAKIEJ SAMEJ SYTUACJI I NIE MA PROBLEMU KIEDY LECI DO EUROPY ,ACHA.....A PASZPORT NAJEPEIJ WYROBIC W POLSCE ] WIEC KOCHANI JADE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WIGILIA W RODZINNYM DOMU Z PRAWDZIWA PACHNACA CHOINKA ,DUZO LUDZI PRZY STOLE JUTRO REZERWUJE BILET CALY DZIEN DZIS SZUKALAM BY BYL NAJTANSZY BO OKRES SWIAT JEST BARDZO GORACY I CENNY TEZ! ALE NAJTANIEJ UDALO MI SIE W JEDNYM Z PL BIUR . A CO DO PASZPORTU MEZA TO TEZ SIE DOWIEDZIALM ZE BEZ PROBLEMU MOZE JECHAC NA SWOJ AMERYKANSKI PASZPRT CHYBA ZE PODROZ BEDZIE TRWALA DLUZEJ NIZ 90 DNI TO TRZEBA WYROBIC TUTAJ W AMBASADZIE NOWY WIEC JAK NA 1 DZIEN TO DUZO DOBTYCH NOWIN NIE WIDZIALM SIE Z RODZINA TAK DLUGO ,CIAGLE CZEKALAM NA TA KARTE JAK NA GIAZDKE Z NIEBA NA SZCZESCIE TO JUZ !!!!TYM BARDZIEJ ZE W STYCZNIU ZOSTANE CIOCIA MOJ BRAT ZOSTANIE TATKA I BEDZIE CO SWIATOWAC !!1 ZYCZE WSZYSTKIM OCZEKUJACYM NA KARTE POMYSLNOSCI I SZYBKIEGO WYJAZDU DO POLSKI I ZOBACZENIA SIE Z NAJBLIZSZYMI A TAK POZATYM TO ZYCZE WLASNIE TEJ GWIAZDKI Z NIEBA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochani ❤️ Ale milo sie bylo wybyczyc przez 4 dni :D Nawet w jeden z nich udalo mi sie zostac zasypana prezentami, coprawda nie w liczbie 33, jak byc ze sluszna racja na pewno zauwazylby Starszak Funkii ;) :D Na Thanksgiving naszlo mnie takie natchnienie, zeby podejsc do tego dnia uczciwie, nie tak tam powierzchownie i bo wszyscy to i ja musze. Tak tez postanowilam odniesc sie z wdziecznoscia za jedno z najpiekniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek widzialam (nie nr.1, ale tez cud), ktorym jest Jezioro Szmaragdowe nieopodal Szczecina. Bywalam tam pare razy w dzicinstwie. I byl tam zajazd, a w nim pyszne dania z dziczyzny :D Totez postanowilam odtwozyc takie standardowe danko, czyli kotlet siekany z dziczyzny (mi sie udalo upolowac bizona ;) ), grzybki i frytki. Smak udalo mi sie oddac znakmicie, zdecydowanie zaczne dziczyzne jadac czesciej :D A co do indyka, to owszem, zapachy sie po korytarzu roznosily smakowite przez caly dzien, a mialam okazje sie po korytarzu przechadzac czesto, bo byl to moj dzien odrabiania wielkich zaleglosci z praniem, by nastepne 3 dni wypoczywac... Pewnie niedlugo sie skusze znowu na indyka, a ja z kolei sos to robie z faktycznych indyczych \"ociekow\" i dodaje na smak troche wytrawnej sherry, wyjatkowo ufajnia ona smak sosu. Margot - gratuluje Irlandii :D Ja bym z tych miejsc najbardziej wlasnie Irlandie chciala ... I jeszcze mieszka tam Twoja stara znajoma ... niesamowitosc :) naneczka - dla mnie swieta i wigilia skonczyly sie w 89 roku, tutaj to nie to samo, jedna wielka tandeta, a na wigilie to lubilam strasznie chodzic d Babci i tam wlasnie byly pierogi, barszczyk itp. ach, do dzis czuje ten zapach. Ale poniewaz nie jestem osoba, ktora lubia zadawalac sie namiastkami w sprawach waznych i glebokich, zadne inne swieta procz wlasnie tamtych, babcinych, nie maja dla mnie uroku. Wrecz odwrotnie, pierwsze swieta na obczyznie pamietam z takim niestmakiem, ze w kolejnych latach czesto udawalo mi sie uciekac przed nimi do Polski lub w inne zakatki Stanow, co czynie do dzis, bo nie lubie tej nacieganej niby polskiej, ale jednak naciaganej atmosfery swiatecznej, ktora praktykuja moi rodzice oraz inni polscy znajomi ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka: ja tez co roku mam takie niemile uczucie, jakby ktos mnie okradal z prawdziwych swiat. od 4 lat swieta spedam z rodzina mojego meza, bo do tej pory nie moglam wyjechac. oni nie maja jakichs wielkich rodzinnych tradycji w stylu wigilia, czy bozonarodzeniowy obiad z krewnymi. Tylko rodzice, T i jego siostra. No teraz jeszcze ja, narzeczony szwagierki i ich coreczka. Ale to tyle. Bo z reszta krewnych nie utrzymuja bliskich kontaktow. Aha, dla nich to tylko prezenty i prezenty. Troche mnie to snieszy i troche razi: dla nich celebrate Christmas to odwijanie prezentow. Niby fajnie, ze sie rodzinie sprawia radoche, ale to nie to samo. Poza tym oni za ateistami wiec dla nich swieta nie maja zadnego glebszego znaczenia. A dla mnie swieta bez pasterki to nie to. Kicha... Boshe.. jak mi sie marzy wyjazd do domciu na postnik mojej mamuski... ona najlepiej gotuje... uszka z grzybami i barszczyk, pierogi, karp i kapusta z grochem nie maja sobie rownych. Ale juz za rok na pewno tam spedze swieta. Dosc cie juz naczekalam. aha, babeczki: dzieki z calego serca za wytlumaczenie spraw paszportowych. jak to sie stalo, ze to nigdy nie wyszlo w naszych rozmowach??? ja dennie od zawsze zakladalam, ze koniecznie trzeba miec paszport na nowe nazwisko. Ale ze mnie ciele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - mam nadzieje, ze uda Ci sie pojechac :) Ja to zreszta jak sie nad roznymi rzeczami glebiej pozastanawialam, to mi sie wiele rzeczy zdewaluowala, a zwlaszcze te, ktorych natura jest powierzchownosc oraz tradycja dla formy, ale nie dla tresci. A tak w ogole, to od dziecka nie rozumialam, jak ludzie moga lubic choinke :D Rozumiem, zapach jest piekny, ale czy nie piekniejszy w lesie? Czsem pieknie ubrane choinki w eleganckich sklepach sa dla mnie, owszem, na pare chwil zrodlem estetycznej przyjemnosci, ale w domu bym miec nie chciala. A czy zazdroszcze ludziom, dla ktorych swieta sa czyms wspanialym i oczekiwanym? Mysle ze tak, ale tylko pod warunkiem, ze to wszystko jest oparte na prawdziwych uczuciach przyjazni i porozumienia miedzy czlonkami takich uroczystoscie, nie jesli jest to sprawa typu sztuka dla sztuki, gdzie pod jednym dachem znajduja sie osoby, miedzy ktorymi wielkiej przyjazni i doglebnego porozumienia bynajmniej nie ma, a robia te zbory z przyzwyczajenia i bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[ kwiat][ kwiat] [ serce] GAPCIU [ serce][ kwiat][ kwiat] Z okazji Twego Swieta zycze Ci: [ kiss] Aby jedynymi lzami ktore pojawia sie w twych oczach [ kiss] Byly krysztalowe lzy szczescia [ kiss] Aby radosnego usmiechu na twej twarzy [ kiss] Nie zakryly ciezkie chmury smutku [ kiss] Aby platki roz wyscielaly droge twego przeznaczenia [ kiss] A szczecie zdrowie radosc i milosc byly przeznaczeniem twych dni [ kwiat][ kwiat][ kwiat][ kwiat][ kwiat][ kwiat][ kwiat] WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻 ❤️ GAPCIU ❤️🌻🌻 Z okazji Twego Swieta zycze Ci: 😘 Aby jedynymi lzami ktore pojawia sie w twych oczach 😘 Byly krysztalowe lzy szczescia 😘 Aby radosnego usmiechu na twej twarzy 😘 Nie zakryly ciezkie chmury smutku 😘 Aby platki roz wyscielaly droge twego przeznaczenia 😘 A szczecie zdrowie radosc i milosc byly przeznaczeniem twych dni 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... czytalem wlasnie, ze w Stanach burze sniezne przesuwaja sie ze srodkowego zachodu na wschod - pewnie niedlugo dotra do Bagatelki.. Trzymaj sie mocno i cieplo, nie daj sie zimie, Bagatelko.. a teraz zacytuje komentarz do tego newsa..: \"Boże jak ja bym chciał , żeby w Polsce zasypalo setki kilometrów autostrad. ... przynajmiej latem by się pojezdziło\" No tak.. u nas trudno o autostrady, ktore sniezyce moglyby zasypac..:D Gapa - STO LAT, STO LAT, NIECH ZYJE, ZYJE NAM.. NIECH ZYJE NAM... 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 fajnie sie wam skalda z \"102\" ze macie w podobnym terminie urodzinki.. :D Zgadzam sie z wami co do swiat.. odkad czesc rodzinki wyjechala do Stanikow, a najblizsza rodzina zaczeli sami organizowac Wigilie, to juz nie jest to.. Margot - nareszcie masz pelna jasnosc sytuacji.. Mysle, ze ta Irlandia bedzie ciekawsza od Danii, chocby tylko ze wzgledu na jezyk.. Gratuluje... :D Green Smile - witaj na topiku... bardzo sie ciesze, ze jestes z nami, tylko bardzo Cie prosze.. nie pisz duzymi literami.. trudno to czytac.. Fajnie, ze dziewczyny mogly Ci pomoc i wyjasnic te sprawy paszportowe.. A czy twoj maz odbyl sluzbe wojskowa w Polsce? Bo moga go zapytac o to na lotnisku.. Ale nie martw sie, sluzba w Polsce trwa tylko 9 m-cy, a moze nawet moglby zamiennie odsluzyc w USArmy.. w koncu jestesmy w NATO.. :D ok, brykam do jakiejs roboty... kupilem 10 metrow szesciennych drewna, bo zima ma byc dluga i mrozna.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Dzisiaj i jutro mam wolne! Swietna sprawa! Oczywiscie nie odpoczne sobie za duzo, bo mam mnostwo rzeczy do zrobienia! Musze zajac sie organizacja mojego wyjazdu do Gailimh (Galway)... napisac do mojego koordynatora, zarezerwowac lot z Brukseli do Dublina i wypelnic pokazny plik papierow! I musze sie pouczyc oraz przygotowac exposé o czechoslowackich bajkach - glownie o Kreciku i Sasiadach ;):D Tegoroczne Boze Narodzenie spedze pierwszy raz poza domem! I to juz na pewno nie bedzie to! Fakt faktem nawet w mojej rodzinie przez ostatnie kilka lat swieta stracily sporo na swojej wartosci, ale mimo wszystko zawsze udawalo nam sie utrzymac przyjazna atmosfere... U moich tesciow bedzie az 17 osob - rodzina prawie w komplecie! Ale zapewne nie obedzie sie bez z daleka wyczuwanej ciezkosci unoszacej sie powietrzu... moja szwagierka i bratowa S. wzajemnie sie nie znosza... a moja tesciowa bywa czasami niezbyt taktowana... :o :) Bagatelka - spoznione ale najszczersze 100 lat!!! ❤️ Wszystkiego absolutnie najlepszego i spelnienia marzen 🌻 :) Funkia - jeszcze nigdy nie bylam w Irlandii, tymbardziej ciesze sie, ze zobacze kawalek swiata, na ktorym nie postala jeszcze moja stopa :) :) Gapa - 100 lat, 100 lat 🌻 (kwiat] :) Green smile 🖐️ :) kokus - ja tez mysle, ze dokonalam dobrego wyboru! Plusy na strone Irlandii przewazyly: kraj anglojezyczny, obecnosc przyjaciolki z dziecinstwa, nowe odkrycie i fakt, ze bede mogla zostac dluzej i popracowac :) Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margocia> zazdroszcze wolnego;-) jestem po jednym tescie z chemii, jutro drugi, dopiero po 9, a mi oczeta sie same zamykaja, moj chemicznie ociezaly mozg chce spac, a tu trzeba do pracy;-(( Gapa> sto lat Bagatelka> spoznione, ale najserdeczniejsze, nie pochwalilas sie nawet kiedy te swieta beda jak zwykle zwykle.. 24 bedziemy obchodzic Wigilie dla mnei, a 25 bedziemy obchodzic amerykanskie swieto otwierania prezentow.. ech, Squirley> moze chcesz sie spotkac w pol drogi na lamanie oplatkiem?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Squirley - a to sasiad ;) :) Jay - chyba potrzebujesz jakiego katalizatora ;) Ja byczyc sie nie bycze, napisalam list do koordynatora, zabralam sie za wypelnianie papierzysk, ugotowalam obiady na nastepne 3 dni i teraz zabieram sie za nauke! Historia Unii czeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, pod Squirley podszywa sie ta sama sprytna osoba, co swego czasu pode mnie, bo przeciez litera l i zwykla pionowa kreska wygladaja bardzo podobnie, wiec ;) Niech se gosciu(wa) pouzywa, moze chce sie popisac talentem do wymyslania historyjek badz tez do wyszukiwania ich na necie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze raczej wyszukuje na necie... jakby takie rzeczy przezyl, to by o nich inaczej pisal... za malo realne.. slizga sie po temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - dzieki za zyczenia 👄 Hmmm, w tonie panujacym w Twych ostatnich wpisach wyczuwam niehybnie zdecydowana nute podekscytowania ;) Naprawde bardzo sie z Toba ciesze, ze w koncu to sie rozwiklalalo i zycze powodzenia z expose o na jakze fikusny temat :) Jay - tez dzieki za zyczenia 👄 Ja sie nie chwalilam, bo i nie ma czym :D Dwie wielkie troje na karku, a ja ani nie robie kariery, ani nie uskuteczniam dzialalnosci jakkolwiek tworczej (procz kulinarii :D ) ... W oczach wielu osob, z ktorymi co prawda nie laczy mnie pokrewiensto dusz, ale czasem pokrewienstwo wlasciwe jestem zwykla stara panna ktora przehulala swa mlodosc, nie potrafi sie sama utrzymac ani znalezc sobie bogatego meza, ktory dalibog bylby jeszcze aktywnym byczkiem rozplodowym :D kokus - tak, u mnie dzisiaj jest zdecydowana zawieja i zamiec sniezna ... a mi cieplo i wesolo :D nie wytkne nosa na zewnatrz do poznego wieczora, do kiedy to bede utkwiona w pracy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello! i zmykam! a pod squirley sie podszywa jekis niewyzyty pajac - najpierw pisze, ze sasiad przyszedl wczoraj, a potem, ze odwiedzal wiele razy i zostali kochankami! no to niezle! tak od wczoraj? A po co kroic wazywa skoro przyszedl po cukier? JEJU JAKIE BANALY! caluje cala reszte i zmykam do domciu papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu prawdziwa Squirley!!! Co za swinia sie pode mnie podszywa i jakim cudem uzywa mojego zarezerwowanego nicka???!!!! Ale jestem wsciekla!!! Wyslalam juz wiadomosc do redakcji, zeby to usuneli. Wredny jakis debil!!!! Zeby cie szlag trafil palancie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - debili ignorujmy, bo kazdy skrawek naszej uwagi (nawet negatywnej :P ) to dla nich nagroda ... i nie martw sie o swoje zarezerwowane haslo - zauwaz, ze \"tamta Squirley\" jest pisana z pionowa kreska zamiast litery L ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Bagatelka - nuta podekscytowania jest, oj jest! :D Naprawde sie ciesze z powodu tego wyjazdu - zawsze jedno doswiadczenie wiecej :D A opiniami innych sie nie przejmuj... ludzie czasami potrafia byc przykszy! Najwazniejsze, ze jestes szczesliwa w swoim zwiazku i jest Ci dobrze jak jest! :) :) Squirley - on po prostu wstawi duze \"i\" w miejsce \"l\"! Wyglada to tak samo! :o Mam nadzieje, ze Redakcja zareaguje na to! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - oj bedzie sie dzialo :D (dobrze w panstwie irlandzkim ;) ) A opiniami jako takimi sie nie przejmuje, no bo nikt nie siedzi w moim zyciu i sercu, zeby naprawde mogl wiedziec, o co tam chodzi ... tylko np. jak sobie jakos w pracy wyskrobie klika wolnych dni, zeby pojechac do najukochanszej osoby w moim zyciu, czyli mamy, musze pod tym samym dachem sluchac takich wlasnie jak wyzej napisalam debilizmow ... nie od niej, ma sie rozumiec ... :P Ech,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Bagatelka - musze zmienic stopke; wlasnie mysle intensywnie nad nowa ;):D To dobrze, ze nie przejmujesz sie takimi opiniami i ze masz wsparcie mamy ❤️ Oto fotoreportaz o Irlandii: http://pejzaze.onet.pl/24354,g,1,27,galeria.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej !!! 102 😘 Kokus 😘 Margot 😘 Jay 😘 Dzieki piekne za zyczenia :D Kokus, ano dobrze nam sie ze 102 sklada, ale pocelebrujemy.... !!!!! :p :D Pedze na kolacje z tesciami i na jakiegos drinka :D Usciski !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzxyz
gapa udostepnij gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ze słonecznej Fl ;-) wszystkim spragnionym przesyłam odrobine słońca ;-) tak patrzyłam sobie wczoraj na drzewa- i kurcze jak na koniec listopada to nie wyglada,nie wiem czy sie cieszyc....nutka melancholii sie zakradła ;-) Gapcia - ma tesci na głowie , w środe wyjezdzaja ....oj pobalujemy :classic_cool: podszywacze-- i tak nie namieszacie tutaj 😠 no i na koniec troszke uśmiechu: Czy wiecia jakie jest najsmutniejsze zwierze na świecie? MĘŻCZYZNA! Wiecie czemu? Bo ma piersi bez mleka, ptaszka bez skrzydełek, jajka bez skorupek no i worki bez pieniędzy! 80%kobiet juz nie wychodzi za mąż bo zrozumiało, że dla 60 gram kiełbasy nie opłaca się brać całego wieprza do domu Miłego wieczorku albo nocki albo ranka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×