Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

nick...........................miejsce...........................rocznik........ile zagranica ************************************************************************************* Goda.........................Litwa................................1960..........od urodzenia Kokuś........................Tarnobrzeg, PL.................1963......czas wakacji K-11...........................* Kanada *........................1969...............14 lat Funkia........................okolice Chicago, IL...........1970..................15 Amberangelic..............okolice Chicago, IL...........1974..................8 Jay.............................Charleston, SC...................1975.................2 Naneczka .........Niemcy, Monachium, Bawaria....1975................5lat Piwonia.....................Okolice Chicago, IL.............1977.................11 Caffee.................Szwecja, Sztokholm..................1977................10 m-ce Dark Elf........................Springfield,IL....................1977........2 lata z hakiem JoAska........................Francja..............................1979...............pol roku Akara........................Amsterdam...........................1980............1rok10m-cy Margot.........................Francja...........................1980..........2 lata z hakiem Mayenka......................Toronto, Can.....................1981.................1,3 Marzenusia..................Okolice Chicago, IL...........1984.................1,6 Basta....................Bradenton, FL............................?...................3 m-c Nie bylabym soba, gdybym nie dopisala znowu tego haka ;):P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to koncert zwierzen? Chyba kazdemu zdarzalo sie napisac cos anonimowo, cos intymnego z czym nie chcial byc kojarzony pozniej :-D Amerykanskie gatki - przyzwyczailam sie do nich, o niebo mi sie podobaja niz obcisniete slipy, naprawde wielu by sie przydalo na polskiej plazy. Zmykam, zajrze wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszytkim!! Ale dzis cieplo bylo. Slonce tak dawalo, ze nie wiem :) Akara zamieszkuje sobie obecnie na Lazurowym, miedzy Nicea a Cann. Miasta jak miasta ale jest kilka ladnych miejsc, zwlaszcza w mniejszych misteczkach. A juz zupelnie rozanielam sie na widok gorskich miasteczek :D Poszperam moze jutro w zdjeciach to powysylam jakies. Margolcia jak spacerek? My jeszcze troche za chorzy jestesmy na dlugie spacerki :( Choroba niby mnie powoli opuszcza ale w miedzyczasie popuchly mi dzioasla i policzki. Boli tak, ze jesc nie moge :O Mam nadzieje, ze to mi szybko przejdzie. Zazdroszcze Ci tej drozdzowki. Az mi sie przypomniala drozdzoweczka mojej babci, mniam... Chyba sobie zazycze na swieta :) Mayenka ja poogladam Toronto ale na drugim kompie bo ten sie nie nadaje na takie wyprawy :) Zmykam. Papaty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie skonczylam robic moje zadanie domowe... skonczylam na dzis :o Myslalam, ze sie z tym uwine w dwie godziny a tymczasem caly wieczor mi zszedl i jeszcze jutro mam mase roboty... na razie konca nie widac :o Mayenka - dzisiaj juz nie mam sily ale jutro poogladam sobie Toronto :) JoAska - i co - zaslony kupione? My sie ostatnio nabiegalismy za naszymi, ale w koncu znalezlismy takie, ktore nam sie spodobaly :D Nie pasuja nam co prawda do koloru scian w salonie ;):D ale coz, kolor scian tez mozna zmienic :P (zwlaszcza, ze mielimy to w planie :D ). Zycze Wam obojgu duzo zdrowka! :) A jesli chcesz zrobic drozdzowke w domu, podesle Ci przepis! :D Nic, ide spac :) Pozdrawiam wszystkich cieplo :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ Witajcie Dziewuszki i nasz Kokusiu ❤️ Wracam po latach, ale sie za Wami stesknilam :) Czytanie zaleglych wpisow zajelo mi chyba ze 2 godziny :0 Toc to cale trzy tygodnie :0 Troche sie zaniedbalam ostanio, bo moje zycie przewrocilo sie do gory nogami, na szczescie bez wiekszych strat w ludziach ... Chociaz ... No ale nic, na dobry poczatek wpisze sie na nasza zacna tabele. Amberangelic - super pomysl :D :D :D 🌻 nick...........................miejsce...........................rocznik........ile zagranica ************************************************************************************* Goda.........................Litwa................................1960..........od urodzenia Kokuś........................Tarnobrzeg, PL.................1963......czas wakacji K-11...........................* Kanada *........................1969...............14 lat Funkia........................okolice Chicago, IL...........1970..................15 bagatelka..................Duluth, Minnesota, USA.....1972...............15\'3\'\' Amberangelic..............okolice Chicago, IL...........1974..................8 Jay.............................Charleston, SC...................1975.................2 Naneczka .........Niemcy, Monachium, Bawaria....1975................5lat Piwonia.....................Okolice Chicago, IL.............1977.................11 Caffee.................Szwecja, Sztokholm..................1977................10 m-ce Dark Elf........................Springfield,IL....................1977........2 lata z hakiem JoAska........................Francja..............................1979...............pol roku Akara........................Amsterdam...........................1980............1rok10m-cy Margot.........................Francja...........................1980..........2 lata z hakiem Mayenka......................Toronto, Can.....................1981.................1,3 Marzenusia..................Okolice Chicago, IL...........1984.................1,6 Basta....................Bradenton, FL............................?...................3 m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec skonczylo sie moje beztroskie zycie, a zaczela praca, a raczej do niej przygotowania :D Agencja posredniczaca znalazla mi prace (podejrzewam, ze tylko czasowa) w biurze rachunkowym (marzenie mojego zycia :P, ale jak sie nie ma co sie lubi ... ), ale na razie wyslali mnie na kurs, bo ja w tym ani be, ani me. Bede robic ludziom rozliczenia podatkowe w tzw. zesonie podatkowym (mieszkanki USA wiedza o co chodzi ;) ). A z mniej fajnych rzeczy, to w ostanim czasie odeszla do wiecznosci najblizsza osoba mojego biednego Miska i ratuje go teraz z bolu jak moge :(. Byl to jego najlepszy przyjaciel, z ktorym oboje wiazalismy duze nadzieje na przyszlosc, ze bedziemy jezdzic do Anglii itp. Niesamowicie fajowy osobnik, mial malego synka i po prostu z dnia na dzien okazalo sie, ze mial cos w plucach (w zyciu nie palil). Zemdlal i umarl. Ot tak :( :( A ja teraz kurcze blede przez ten kurs nie mam nawet czasu na porzadne gotowanie :D Trzy razy w tygodniu po trzy godziny, a ile lekcji do odrabiania i ciagle klasowki :D Na szczescie to wszystko jest w miare logiczne i nawet ciekawe. Mniej logiczny jest fakt, ze dzieki tym zawiklanym przepisom podatkowym pare procent najbogatszych ludzi i korporacji w kraju moze sie kompletnie od wszystkiego wywinac, a szare masy, ktorych podatki nawet wiele nie znacza i nie zmienia ze wzgl. na niskie zarobki, maja na odwrot. No ludziom sie najwidoczniej taki obrot rzeczy podoba, skoro tak poslusznie przytakuja i popieraja poczynania partii R. Ja debat nie ogladalam, bo nie mam w ogole telewizji, a radia ostanio zapominam sluchac, chociaz uwielbbiam NPR, ale wierze na slowo k-11 i spolce ;). Nie spodziewalabum sie te innego obrotu rzeczy. Smutne jest jednak to, ze wiele ludzi moze kierowac sie przy nastepnych wyborach tanim sentymentem .... :0 Trzymajmy jednak kciuki, ze nauczyli sie co nie co na swoich bledach przez ostatnie 4 latka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - dzieki za kolejna serie przepieknych zdjec krajoznawczo turystycznych oraz osobistych :) A poza tym, to nie wiedzialam, ze tez jestes Depeszowka ;) Ja ostanio troche zaniedbalam sie ze swiadomym sluchaniem muzyki (slucham praktycznie tylko tego, co mi Misiek wlaczy, a jak sie pyta co chce, to z reguly nie wiem :D). Ale mam cala dyskografie DM i musze stwierdzic, ze moj ulubiony ich okres to czasy Black Celebration i Music for the Masses. :) sportowa naneczka - dzieki za zdjecia z serii \"Naneczka w krainie piwa\" :D Sa super! Podesle Ci moje jak tylko wezme sie w garsc :) mayenka - a moge poprosic o zdjecia z Montrealu :) ?? Dark Elf - fajnie, ze zdrowa zywnosc przypadla Ci do gustu :) Obejrzalam Supersize me, ale nadal ... czasem .... az wstyd sie przyznac ;) amberangelic - czy tez moge poprosic o Twoje zdjecie?? Oddzwiecze sie :) tez lubie te milutkie hallowwenowe duszki, ale poza tym, to wiesz ... funkia - piekne zdjecia jesienne :) Maluchy sa slodkie :) ze nie wspomne o ich uroczej Mamie :) basta - witajm jeszcze sie nie znamy :) Mam nadzieje, ze milo sie u nas zadomowisz, no i moze sie wymienimy zdjeckami :) ? Noa, asia29 - wpadacie tu jeszcze ?? Goda - fajnie, ze mamy w koncu kogos z \"tamtej\" strony :) kokus - dzieki za cudne jesienne liscie, sa tak sliczne, ze moze sobie z nich zrobie tapete :) A gatki plazowe tez nie zgorsza ;) Nareszcie jakas innowacja w sprawie meskiej bielizny ;) Co do Twojego pytania odnosnie meskich zachowan, to dziwczyny tu juz napisaly tyle ladnych rzeczy, ze nie bede sie powtarzac, ale oczywiscie jestem bardzo za :) Mysle, ze nie moglabym byc z kims, kto by tego typu spraw nie czul :) caffee - witaj :) Fajny nick, tez mnie kiedys wolali kawa, za czasow mojego bujnego zycia towarzyskiego, jak bylam piekna i mloda ;) Ja mieszkam w okolicy, ktora mozna by nazwac amerykanska skandynawia, bo tu wlasnie emigranci z krajow skandynawskich zjezdzali sie ze wzgl. na podobny kllimat, przyrode itp. :) Jeszcze mi sie nasunela taka refleksja na temat duzych amerykanskich samochodow ... Owszem, sa one bezpieczne, ale w sumie tylko dla siebie samych :( Nie dla innych \"maluchow\", bo blokuja widocznosc, sa wolne, nie zwazaja zbytnio na innych (na zasadzie ty na mnie uwazaj, bo cie staranuje). No, a o ich globalnym wplywie na swiat to juz lepiej nie wspominac, bo pala niebotyczne ilosci benzyny, ktora tylko w tym kraju moze byc taka tania ze wzgledow oczywistych, w ktore sie juz wole tu nie wglebiac, bo az niesmacznie sie robi na sama mysl ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ bagatelka :). Bylam dzis na wystawie fotografii, sporo Polakow bylo i powiem Wam, ze czulam sie jakos tak nieswojo... Chyba zdziczalam, czy co? No i jakos wiezow z Polonia nie czuje... Smutno mi chyba troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze na koniec przesylam wszystkim wyzej wymienionym i nie wymienionym ogromne buziaki, pozdrowiaki i zyczcenia udanej i zrelaksowanej jesiennej niedzielki :) 🌻 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze na koniec przesylam wszystkim wyzej wymienionym i nie wymienionym ogromne buziaki, pozdrowiaki i zyczcenia udanej i zrelaksowanej jesiennej niedzielki :) 🌻 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akara - :) no, chyba zdziczalas ;), chyba wiem o co Ci chodzi ;) Acha, przypomnialo mi sie, ze wysylalas tu ludziskom zdjecia jakies, a ja tez moge prosic ??? :) Co prawda znam Cie z widzenia via Margot ;), ale ja jestem strasznie ciekawska, jesli chodzi o zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chcialam isc do kina i nie ma nic ciekawego na co warto isc :-( Wpadlam na topik, 50 odchudzamy sie nadal bo chcialam dane dla znajomej. Jeju, ale im go zniszczyli. Niektorzy maja naprawde nic do roboty tylko psucie co inni stworzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam na The Grudge nie zabardzo daje trzy gwiazdki,starali sie za bardzo nastraszyc w tym filmie ze zapomnieli o uczynieniu faktow ciekawymi i sensownymi Akara ja tez chyba zdziczalam ale chyba w stosunku do Amerykanow ,aaa juz sama niewiem,razi mnie ta ich \"prywatnosc\" czasami niewiem jak sie zachowac zeby nie wyjsc na glupia.Musze przyznac ze w Polsce czulam sie bardziej swobodnie pod tym wzgledem. Bagatelka -kope lat:) No to widze zajeta jestes ale dobrze ze kurs ciekawy:)Ja tez jestem Depeszowa tzn bylam najbardziej lubie ta ich plytke niebieska z 84-86 bodajze moje ulubione to Strangelove ,Enjoy the silence. Amberangelic masz racje nic ciekawego ostatnio nie ma w kinie........ Kokus:) Marzenka- fajna ta nowa fryzura:) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorowa pora. Ale wam zazdroszcze ,macie tyle zajec ,praca studia , a u mnie nic sie ciekawe nie dzieje,takie nudne teraz zycie prowadze.Moze to nsie z czasem zmieni ,jak zaczne cos robic:-( JoAska bardzo Cie przepraszam ,wyslalam Ci zdjecia ,nie wiem dlaczego ich nie dostalas ,ale nie ma sprawy zaraz Ci wysle je ponownie. Margot serdeczne dzieki za Twoje zdjecia ,piekne gory podobne do tych w ktorych mieszkalam w Polsce ,kocham gory a tu ani pagorka nie widac. Bagatelka dziekuje za mile powitanie,a zdjecia dostaniesz ,chetnie Ci wysle . Pozdrawiam wszystkich tych ktorych juz znam i tych jescze nie poznanych Do jutra !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko- ciesze sie ze do nas wrocilas.❤️ To okropne co piszesz o smierci przyjaciela;-( Wysle ci jutro zdjecia Basta- dostalas moje zdjecia? Czy ktos moze cos poradzic na wyrzynajacy sie zab madrosci? Cierpie juz tydzien. Boli jak nie wiem i cala prawa czesc buzi mam obolala:-( Nie wiem czy na etapie kiedy sie go pokazalo troche mozna go wyrwac? Mam wrazenie ze mi wrasta w buzie bo rosnie tak dziwnie po boku. Nie wiem jak dlugo jeszcze z nim wyrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na minutke :) Zaraz musze wracac do mojego zadania :O Chce je skonczyc teraz, zeby potem miec reszte niedzieli dla siebie :) Bagatelka ❤️ ciesze sie, ze jestes! :) Powiem Ci szczerze, iz czulam, ze Twoja nieobecnosc moze miec zwiazek z nowa praca... i popatrz :D Gratuluje! :D Jest mi bardzo przykro z powodu smierci przyjacielka :( Jakie zycie ludzkie jest kruche... Mayenka - wspolczuje Ci z tym zebem ❤️ Radze Ci przejsc sie jak naszybciej do dentysty, bo po co masz cierpiec. Z tego co wiem, taki zab mozna usunac zanim jeszcze stanie sie widoczny. Nic, uciekam. Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze nie ja jedna zdziczalam, ciekawe czy emigracja ma na to wplyw? Dark, co masz na mysli przez \'prywatnosc\' Amerykanow? Ja mam o Ameryce w sumie blade pojecie, poparte jedynie informacjami z prasy i rozmowami ze znajoma Amerykanka, nie wiem jak zycie w tym kraju wyglada w praktyce. Coz, moze kiedys sie tam wybiore i przekonam na wlasne oczy :). basta, wiesz wiem o czym mowisz. Co prawda chodze na kurs jezykowy, ale coraz czesciej zaczynam czuc sie niespelniona i mysle o przyszlosci... Najbardziej mnie frustruje to, ze nie wiem co zrobic ze swoim zyciem :0. Czekam az mnie oswieci, ale coraz glosniej slysze tykanie zegara... Ech, depresyjnie u mnie ostatnio, jesien nie poprawia mi nastroju ;). bagatelka, jak sobie radzisz ze wspieraniem swojego Miska? W jaki sposob mozna pomoc osobie w bolu? Jeszcze nigdy tego nie doswiadczylam, ale wiem, ze i na mnie przyjdzie pora zeby byc podpora dla Aniola, bo jego rodzice niestety juz dosyc wiekowi sa... :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj moj \'mistrz kuchni\' przygotowal specjalnie dla mnie nalesniki i nie poscil kuchni z dymem ;) oraz niczego nie zepsul :D A nalesniki same w sobie... mmmm... palce lizac :D Bagatelka - to jest wprost niesamowite, ale moim ulubionym okresem Depeche Mode sa rowniez czasy Black Celebration i Music for the Masses :D Chociaz teraz dla odmiany \'piluje\' plytke z wersjami koncertowymi :D No i sobie popisalam. :( Musze konczyc. Trzymajcie sie. Pa, pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basta, mnie tez pobolewa jednostajnosc. Ale wole to niz nerwy, ktorych tez mi nie brakuje. Wczoraj weekend w domu przy dwoch filmach. Przeziebilam sie, nawet ciezko mi bylo mowic przez zawalone gardlo. Na noc napilam sie przeroznych specyfikow tak wiec w miare przespana noc choc pocilam sie strasznie i mialam trudnosci z oddychaniem Zaraz bede znikac bo musze wpasc do kilku sklepow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K11- dziekuje za zdjecia:)Powiedz mi jak Ty to robisz ze nie masz wogole zmarszczek mimicznych:)Btw kupilam sobie probki Burt\'s Bees,sa swietne,chyba znalazlam swoje ulubione kosmetyki,nie dosc ze pieknie pachna to jeszce sa naturalne:) Basta- ja w sumie nie prowadze jakiegos tam super ciekawego zycia ale mam nadzieje ze to sie wkrotce zmieni.Chcialabym mieszkac w wiekszym miescie.Zazdroszce Ci ze mieszkasz na Florydzie:)Ja kocham ocean:)Gdyby nie szkola to bym zglupiala,mam nadzieje ze wkrotce zaczne normalne studia i poznam wiecej osob w realu.A jakie masz plany ,czym sie interesujesz?Co bys chciala robic? Mayenka:) Idz do dentysty z tego co sie orientuje zeby madrosci nalezy usunac. Akara Przez prywatnosc Amerykanow rozumiem to ze tutaj jest bardziej sztywno nie tak jak w Polsce.najwieksze roznice to to ze oni cenia sobie private space niewiem czy to dobrze okreslilam,wszedzie w sklepie w restauracjii gdy sie zblizasz na wiecej niz odleglosc jednego ramienia a czasami nawet wieksza,ludzie czasami traktuja Cie jak intruza(przynajmniej ja mam Takie odczucia)Nie jestem do tego przyzwyczajona.Fakt w Polsce czasami do przesady ludzie sie potracaja idac ulica ,ale tutaj jest zupelnie inaczej.Nastepna sprawa to ze niektorzy tez nie patrza czy inni ludzie sa wokol nich chca przejsc itp oni mysla ze sa jedyni i ze cala przestrzen jest dla nich,czesto sie to zdarza tez na drodze(jadac samochodem).Amerykanie sa tez bardzo bojazliwi,ostrozni,nie sa bardzo ufni, trudno jest nawiazac szybko znajomosc nie mowiac juz o przyjazni.Niby wszyscy wiedza ze sa bardzo mili i mowia How are you do nawet nieznanych osob,ale to jest taka sztuczna uprzejmosc moim zdaniem.Powiedzialabym ze jest to spoleczenstwo bardzo zamkniete,niewiem myslalam ze w miare uplywu czasu moje odzcucia sie zmienia ale na razie sie nie zapowiada,niewiem moze potrzebuje wiecej czasu.Akara,ciekawe jakie mialabys odczucia bedac tutaj,.....Ja zapraszam do siebie:) Akara ja tez niewiem co w zyciu chce tak naprawde robic mam te same odczucia kurcze musze sama do tego dojsc i jeszce sie zaadoptowac w nowym miejscu hihihi no coz mam nadzieje ze za kilka lat bede inaczej na to patrzec:)Ja tez nie lubie jesieni... Amberangelic Udanych zakupow:) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basta- dzieki za zdiecia :) k11- Tobie rowniez, brrr ale macie zime, boszeeeeee, ja takiej nie chce tutaj :( bagatelka - no witaj po dlugiej przerwie, gratuluje pracy i jak powiadaja \"dobre dydz niz nic\" :D Marzenka - wloski masz bombowe, mowilam Ci, ze bedzie Ci w nich superek no i jest :D jeszcze tylko kolorek, ale na to Cie chyba bedzie trudniej namowic ;) a ja dzisiaj spakowalam swoja pierwsza walizke tyle tylko, ze jest wypchana po brzegi ale nie ma w niej zadnych moich prywatnych rzeczy, to wszystko prezenty i jeszcze musze kilka rzeczy dokupic ! matko a taka mialam nadzieje, ze zabiore sie w jedna torbe i bedzie luzniej, nic z tego, dojdzie druga wypchana po brzegi torba no i jeszcze podreczna buuuuuuuuu a tak wogole to piekny dzien dzisiaj mamy, cos z nim trzeba zrobic :D to na razie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k-11 - dziekuje za zdjecia! U nas dzisiaj bardzo cieplo i slonecznie... a u Was zima w pelni! A jesli chodzi o to czarno-biale zdjecie - coz, wygladasz super - nic dodac nic ujac :D Nic, ja niestety musze uciekac. Jutro znowu wstaje z samego rana, czyli przed szosta :o Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k-11 - dziekuje za zdjecia! U nas dzisiaj bardzo cieplo i slonecznie... a u Was zima w pelni! A jesli chodzi o to czarno-biale zdjecie - coz, wygladasz super - nic dodac nic ujac :D Nic, ja niestety musze uciekac. Jutro znowu wstaje z samego rana, czyli przed szosta :o Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuje sie nakawiona, teraz moge pisac :D Piwonia - no, masz racje :D A z tymi walizami i Polska, to ja w moich pierwszych latach jezdzenia do Polski zabieralam niesamowite walizy, plecaki i co nie tylko z soba, w ogromnej mierze wlasnie prezenty, ale ostatnie kilka lat ograniczam sie do jedynie bagazu podrecznego, tzn. taka mala/srednia walizeczka na kolkach. Bo i tak nigdy tych wszystkich ciuchow nie wynosilam, a do prezentow to ubylo mi duzo ludzi (czyt. pourywanie sie kontaktow :D) Jeszcze Ci powiem, ze ciekawosc mnie zzarla i pokusilam sie na to Twoja kanapke Seafood Sensation :D O, tak, to \"cos\" co jest jej nadzieniem bylo od lat jednym z moich ulubionych zakazanych owocow :D Ja sobie czasem kupuje na wage w sklepie, ale kurde, co tam jest w srodku, to lepiej chyba nie zgadywac :D Elfik - mam podobne odczucia co do Amerykanow, ale doszlam do wniosku, ze niech sobie tam sa tacy jacy saa, w koncu glowa muru nie przebijesz, to jest po prostu inny swiat i tyle. Zwaz jednak, ze prawdopodobnie inaczej by bylo w normalnym miescie, gdzie jest normalne zycie, bo w takich dziurach, jak my mieszkamy ludzie sa po prostu odrealnieni :0 A co do Depeche Mode, to moze utworzymy topikowy fan-club :D Margot - ❤️ :D NO popatrz, popatrz :D (mam na mysli DM). Fajnie mialas z nalesniczkami ;) akara - trudno jest powiedziec, jak mozna kogos wesprzec w bolu, po prostu chyba byc, sluchac i rozumiec ... Ja dla mojego Misioka jestem w sumie jedyna podpora, bo tu w Stanach nikogo nie ma procz paru pobieznych znajomych (jest Anglikiem), z rodzina nigdy nie mial zbyt zazylych wiezow, no i jak na zlosc los mu zabral tego przyjaciela, z ktorym i tak sie widywal raz na pare lat (znali sie ze studiow) :( A jesli chodzi o Twoj los, tzn. niezdecydowanie co dalej robic, to dokladnie wiem o co Ci chodzi :0 Ja tak siedzialam i myslalam caly poprzedni rok i nadal w sumie nie wiem, co dalej bedzie... Powodzenia :) mayenka - pewnie, ze wrocilam, jak mozna sie rozstac z tak mila gromadka ❤️ A co do zeba, to Elfik madrze prawi, musisz isc do dentysty, bo zeby madrosci to nie sa takie normalne zeby, co sobie wyrosna i beda, ale pozostalosci po przodkach, ktorzy z uwagi na tryb zycia potrzebowali wiekszej ilosci uzebienia ... Jakos ewolucja zapomniala sie tych zbednych zebow pozbyc :D A ludzie chyba dla przekory nazwali je zebami madrosci :D Takze ludzie obecni maja za male szczeki na tyle zebow i zeby madrosci rosna czesto na bok i wspak, popychajac i wypychajac normalne zeby i trzeba je usunac :0 Ja sama mam jeszcze wszystkie, bo mi nie zaczely rosnac, ale na zdjeciu rentgenowskim widzialam, ze sa juz w dziaslach tylko sie nie moga przebic i jeden z nich rosnie strasznie na bok :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka:) Masz racje,ja nie przypuszczalam ze Springfield bedzie takim zadupiem.....Ja jestem takim typem ze dlugo w zadupiu nie wysiedze jestem niespokojnym duchem i dobrze sie czuje w wiekszych miastach Wlasnie mojemu mezowi powiedzialam ze okreslam Springfield jako miasto dla emerytow i nie wytrzymam juz tu dluzej bo ja emerytka nie jestem.:)No ale coz zobaczymy czy uda sie znalesc prace w wiekszym miescie,wszystko tak wlasciwie zalezy od pracy,cholerka.Moj maz ostanio wyczytal ze Colorado jest stanem o najmniejszej otylosci:)Kurcze chcialabym zeby tam znalazl prace, tam jest pieknie i duzo wiecej rzeczy do robienia niz w Springfield.No i cala jego rodzina tam mieszka:) Ufffff ale Wam marudze,chyba nie macie mnie dosc:P Ja jak bylam piekna mloda to bylam w clubie Depeche Mode wraz z moimi 2 przyjaciolkami z podstawowki.Wszystkie ubieralysmy sie na czarno i odstawialysmy depechowe tance na dyskotekach.Dawne czasy:) Zjadlam lososia z dzikim ryzem i brokulami wlasnie mniammmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfikq :D losos z dzikim ryzem i brokulami to jednen z moich etatowych obiadkow :D Dziki ryz jakos wyjatkowo pasuje do lososia, co nie? Wczoraj tez go zrobilam, ale z inna ryba i nie byla specjalnie dobra :P Po roznych probach z losisiem doszlam do wniosku, ze najlepiej mi wychodzi w piekarniku, nagrzanym do 500 stopni F i jakies 10-15 minut i jest gotowy. Kupilam tez sobie niedawno termometr do mies i uwazam go za super wynalazek, bo mur-beton zadnego miesa ni ryby wtedy nie przesuszysz. Np. losos musi sie dogrzac do bodajze 125 stopni F, schab do 137, kurczak 180 itd. No tak widacc, ze jestem glodna bo juz zaczynam rozprawiac o jadle i to w detalach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja takowych problemow nie mam;-) nie musze mierzyc brokulom temperatury hehe a zazeram sie teraz soja i juz mnie brzuch boli wiec czas pzrestac;-)] uciekam do lekcji .. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf, a odnosnie Colorado, to owszem, jest tam pieknie, ale nie chce Cie martwic - co do normalnosci miastowej, europejskiej, to raczej sie tego nie spodziewaj :0. Im bardziej wglab Stanow, tym z tym gorzej :0 W miare normalnie jest na wschodnim wybrzezu, troche na zachodnim, pare miast w srodku (jak np. Chicago), a poza tym to bedzie mniej wiecej to, co w Springfield... Tak mi sie wydaje przynajmniej. Np. Denver jest chyba glownym miastem w Colorado, a bedac tam odnioslam wrazenie, ze jest tam tez taka dziwna amerykanska pustka. Jednakze na pewno jesli cos Cie tam ciagnie, to juz jest duzy plus, ze znalazlas (lub znajdziesz) tam cos dla siebie :). No i masz racje, wszystko sie rozbija o ta cholerna prace, mam identycznie :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×